Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2010. november 29. 10:15226.

    Az aloe veráról már én is sok jót hallottam. De azt nem tudtam, hogy hajhullásra is jó lehet. Én aloe verás tusfürdőt használok. Nagyon kellemes illata van, nem rosszabb egyik tusfürdőnél sem és úgy tudom, hogy minden gombát, vírust, baktériumot elpusztít a bőrfelületen.

    Először herpesz ellen kezdtem használni aloe verás ajakírt és bevált. Azt olvastam, hogy mindennapos használata megakadályozza a herpesz visszatérését, mert vírusölő, így nem engedi, hogy újra előjöjjön a herpesz (a herpesz ugye kiírthatatlan, időről időre, immungyengeség esetén előjön). Azóta tényleg nem jött elő a herpeszem.

    Azt hiszem érdemes lenne kipróbálni aloe verás készítményeket hajhullásra. Köszi a tippet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  2. 2010. november 26. 19:52225.

    Sziasztok!

     

    Múltkor már írtam hogy nagyon hullik a hajam kipróbáltam pár hajhullás elleni szert, de nem segített semmi, nem is enyhült, elmentem bőrgyógyászhoz ő elküldött góckutatásra és kiderült, hogy idült mandulagyulladásom van (tünete nem volt "csak" ez a hajhullás) úgyhogy mindenkinek azt tanácsolom aki még nem tette meg, hogy első legyen a bőrgyógyász, mert ha góc okozza akkor semmilyen "csoda"szer nem fog használni és csak fogy a haj :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  3. 2010. november 26. 14:00224.

    Sziasztok!

     

    Hajhullás ellen az esetek 99%-ban biztos, hogy nem segít semmilyen kence, amit rá kell kenni. Ennek mindig belül, a szervezetben kell keresni az okát- hormonális zavar, helytelen táplálkozás, vashiány, stb. Nekem több, mint egy évig hullott a hajam, nagyon zavart. A fodrászom azt mondta, hogy ez normális mennyiség, szerintem nem volt az, tele volt a fürdőszobapadló hajjal szárítás után. Egyik barátnőm (aki ezekkel a termékekkel foglalkozik) tanácsára elkezdtem szedni két Aloe Vera-s készítményt, az egyik a Royal Jelly, a másik a Fields of greens. Nem tudom, hogy melyik hatására, de 1 hét alatt megállt a hajhullásom, maximum 20-30 szál jön ki hajmosásnál is. Csak ajánlani tudom őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  4. 2010. november 25. 10:08223.

    Sziasztok

     

    Szerintem az se mindegy milyen hosszú az ember haja. Nekem, amikor még csak fül alá ért alig hullot, azóta, hogy elkezdtem növeszteni csak romlott a helyzet, mert mindenbe beleakad, és gubancolódik.

     

    Ez persze nem azt jelenti, hogy akkor akinek hosszú a haja és hullik, az vágassa le. Csak kell pár óvintézkedés. Pl. hajpakolás, vagy kifésülőbalzsam használat. Nekem nagyon bevált az Avon regeneráló, hajerősítő pakolása. Azóta hogy használom szinte egyáltalán nem gubancolódik a hajam, így megspórolom a gubancok miatt kihullt hajszálakat.

     

    Csak ajánlani tudom mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  5. 2010. november 24. 14:16222.
    suz: Megnéztem a videót, hááááát nem nagyon hiszem el. Valami port lehet oda hinteni, de szerintem kamu,hogy olyan mintha haj lenne ott, és a végeredmény pedig ezt ígérei. 
    előzmény:
    Suz81 (213)
    2010-11-23  09:13
  6. Torolt_felhasznalo_427160
    Torolt_felhasznalo_427160
    2010. november 24. 12:26221.

    Én is babét használok, tényleg tartást ad a hajnak.

    Egy a gáz vele, totál fénytelen lesz tőle a hajam, már hajszárítás után sem csillog-villog.

    előzmény:
    Filhinha (217)
    2010-11-23  18:44
  7. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 23. 19:26220.

    Köszi neked is a segítséget!

     

    A Dr. Immunról itt olvastam véleményeket:

    http://drimmun.com/vasarloi-velemenyek/vas arloi-velemenyek.html

     

    Szinte csak jókat írnak.

     

    Viszont azért kezdem el gondolkozni rajta, mert nekem egyébként is viszket a fejem, pontosabban a tarkóm. Többen írták, hogy szárít. Na jó mondjuk ez megint csak vegyes, mert van aki pedig ugyanezt írta a Vargára.

     

    Szóval nekem így is viszket, pedig zsíros. Na mindegy minél többet gondolkozom és olvasgatok innen-onnan, annál jobban nem tudom mit vegyek meg

    előzmény:
    Micimackó80 (216)
    2010-11-23  15:55
  8. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 23. 19:20219.

    Itt van a link a korpákról:

     

    http://www.hoxa.hu/?p1=naplo&p2=3972

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 23. 19:16218.

    Köszi, rendes vagy. Először megnézem a nálunk található boltban, ha nincs akkor szólok.

     

    Érdekes ez a korpa és hajhullás. Nekem évek óta zsíros hajam van, mindenféle zsíros hajra való sampont kipróbáltam már.

     

    Viszont erről a zsíros korpáról nemrég olvastam. Azt sem tudtam, hogy van ilyen, csak a száraz, lemezesen hullóról hallottam.

     

    Ahogy írtad, nekem is úgy magyarázta a hajgyógyász, hogy nem kap elég oxigént a hajhagyma, és nem nő új haj...

     

    Találtam egy jó cikket, ahol leírnak mindent mindkét korpáról, ha megtalálom bemásolom.

     

    Még nem vettem meg a sampont. Kerium és Babé maradt, ezek között gondolkozom. Mást nem is akarok most venni, elég lesz a sampont és a ginseng. Nem akarok egyszerre mindent a fejemre kenegetni, mert gondolom az sem tesz olyan jót.

     

    Keresem a linket

    előzmény:
    Suz81 (212)
    2010-11-23  09:07
  10. 2010. november 23. 18:44217.

    Szép estét!

     

    Én is beszereztem a Babé sampont, ma lesz a főpróba, majd leírom én is a tapasztalataimat (remélem pozitív). Igaz,h a honlapon azt olvastam leginkább őszi hajhullásra jó,de bízom benne h nem felesleges pénzkidobás. Amúgy ez győzött a Vichy-vel szemben, a kettő között vacilláltam.

    A ginsenget még nem sikerült beszereznem, nem tudok a környéken gyógynövény üzletet, de ha lesz erőm, jobban utána járok.

     

    anar008: a kalcium kovaföld kapszulát már én is akartam itt ajánlani, csak mindig kiment a fejemből, nekem fodrász ajánlotta.

     

     

     

    előzmény:
    Micimackó80 (216)
    2010-11-23  15:55
  11. 2010. november 23. 15:55216.

    Helló mindenkinek!

     

    Jó kis kérdést tettél fel,hogyan is fogalmazzam meg,hogy milyen érzés tőle a hajam?Olyan pont jó. Nem száraz,nem széna szerű,de nem is zsíros tőle,ami a legfontosabb,hanem olyan számomra tökéletes.Tulajdonképpen nem is az nagyon lelapulós,bár vékonyszálú hajam van,de azért van tartása.Évek óta ezt használom,mást is próbáltam,de egyik után sem volt olyan jó érzésű a hajam mint ettől.Nincs is szándékomban leváltani!Én is akkor szeretem a legjobban amikor másnap befújom,ezáltal olyan remek tartása lesz és dúsabbnak hat,még négynaposan is simán elmegy,nincs az a zsíros kinézete.Mondom ezt én,aki előtte szinte kétnaponta mosott hajat!

    Érdekes,hogy neked se vált be az Immun.Megnéztem a linket,nem is tudom mit mondjak.Látványnak tetszik,nem tudom milyen lehet.

     

    Csiripcsóka,gyógynövény boltban szerzem be,hogy még hol kapható arról fogalmam sincs.Máshol nem kérdeztem,de lehet gyógyszertárban is van.De ez lehet,hogy hülyeség.

    előzmény:
    Suz81 (212)
    2010-11-23  09:07
  12. 2010. november 23. 10:42215.

    Extrém hajhullás ügyében írjatok nekem privát, tudok segíteni!!! (És nem terméket értékesítek...)

     

    Üdv.

    B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  13. 2010. november 23. 10:04214.

    Sziasztok

     

    Csaknem derékig érő, vékony szálú hajam van.Idén ősszel próbáltam először kezdeni valamit a hajhullásommal.

    Nekem bevált a kalcium kovaföld kapszula + csalánsampon használat. Ezen kívül a festékemet színezőre cseréltem.

    Most már nem hullik annyira mint eddig, ősszel szokott a legrosszabb lenni.

    Ami a haj összekötését illeti, nekem bevált a haj összefonása gumizás helyett, így nem töri meg a hajat a gumi és nem húzza a fejbőrt sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  14. 2010. november 23. 09:13213.

    Képzeljétek, Chippy ajánlott egy szert, amit rá kell szórni a fejbőrre és nem látszik a hajhiányos terület. Nyárra tutitra beszerzek ilyen, nem szeretnék még egy időszakot világító fejjel..:(

     

    Csak azt nem tudom, hogyha napi szinten használja az ember akkor most mindennap mossak hajat? Na arról szó nem lehet...

     

    Megnéznétek? Vélemény?

     

    Pusz

     

     http://beautyhairline.hu/hairmax- express-hajdusito-kopaszodas-ellen/159-hairmax-express-hajdu sito.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  15. 2010. november 23. 09:07212.

    Sziasztok!

     

    Jah, én már csak ilyen kis babonás vagyok..:D

    Mindegy most a Babéban bízom, hogy milyen lesz. Neked milyen "érzés" hajmosás után Tőle  a hajad? Na most ez igazán hülye kérdés..:D

    De úgy értem, van tartása a hajadnak utána?Puha, tömörebb?

     

    Most én még a kerium vagy a vichy sprayt szeretném megvenni..azaz erre gyűjtök..tegnap láttam a gyógyitárban hogy a vichynek is van kifejezetten valami nőknek kifejlesztett spraye. Kb egy árban vannak a keriummal. De hezitálok mert nekem a vichy ampullái nem értek semmit. A samponja viszont jó volt, csak nagyon föltöltötte a végére már a hajamat energiával és úgy néztem ki, mint aki belenyúlt a 220-ba.:D

    A dr. immun nekem nem volt jó, nagyon szárított és viszkettem Tőle, a varga inkább segített..Dehát nem vagyunk egyformák.

    Atyaég mennyi mindent kentem már tényleg a fejemre...csak kutyacart nem...:D

     

    Agyaltam egyébként én is ezen a zsíros korpán...mert anno azt mondták olyanom van.És olvastam a neten, hogy nem kap levegőt a hajhagyma ezért idő előtt kihullik a haj, plusz nem jut elég nedvességhez meg egyebekhez ezért sprőd és száraz lesz a haj. Be is paráztam mert nekem tök ilyen a hajam, viszont ha megkaparom a fejbőröm szinte semmi nincs a körmöm alatt. Ezért csak nem vettem zsíros korpára való sampont, maradt a hajhullás elleni.

     

    A ginseng cseppet szeretem. Este is bemasziztam a fejbőrömbe, egy kis varga cseppel turbosítva és reggelre olyan ruganyos, kicsit dúsabb hatású hajat találok a fejemen..:D

    Jah és fésülködésnél kb 10 szál jött ki...

    Így ezt most használom továbbra is.

     

    Csirip, a ginsenget én bioboltban vettem. Néztem a múltkor a rossmanban is, de ott én sem láttam. Ha nem kapsz, veszek Neked és elpostázom, szólj nyugodtan.

     

    Üdv:Suz

     

     

    előzmény:
    Micimackó80 (210)
    2010-11-22  16:20
  16. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 22. 18:50211.

    Köszi neked is Jara!

     

    Mivel azt mondta, hogy nem vészes a hajhullásom, mondjuk én akkor is soknak gondolom, na mindegy, először inkább zsíros korpára valóban gondolkodom.

     

    Hajhullásra pedig veszek én is ginseng cseppet.

     

    Ezt hol lehet kapni, van DM-ben is? Rossmannban nem láttam.

    előzmény:
    Micimackó80 (210)
    2010-11-22  16:20
  17. 2010. november 22. 16:20210.

    Nézd,ezt csakis úgy tudod eldönteni,ha kipróbálod valamelyiket.Most akkor hajhullás elleni vagy zsíros korpa elleni samponban gondolkodsz?Valaki korábban már ajánlott neked zsíros korpára valót,hogy neki az bevált,próbáld meg esetleg azt.A Babénak is van és a Keriumnak is arra valója.Micsoda kis babonásak vagytok!Nehogy már azért ne vedd meg.Speciálisan arra való,sokan dicsérik a termékeit.Itt is igaz a mondás,hogy próba szerencse.Korábbi hozzászólásnál ott vannak a linkek,meg tudod nézni.

    Gondoltam egyet,kipróbáltam a dr.Immunt én is,hááát,szárította a fejbőrt rendesen ezáltal pedig iszonyatosan viszketett tőle.Másnak meg bevált,jókat írnak róla.Elhagytam még mielőtt kikapartam volna az eddig kinövesztett pihéimet és a meglévő hajamat.

    A ginseng hajcsepp a korpásodásban is segít,én imádom,újra erőre kapott a séróm,sokkal jobb amióta használom.

     

    Üdv mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (208)
    2010-11-22  15:35
  18. 2010. november 22. 15:47209.

    Sziasztok.

     

    A mi háziorvosunknak gyönyörű hosszú haja van.

    Anyukámnak hullott a haja, írt fel a doktornő  A  vitamin tablettát, kettő adag beszedése után jelenleg nem hullik.

    Hátha segítettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (208)
    2010-11-22  15:35
  19. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 22. 15:35208.

    Én sem tudom mitévő legyek.

    Igazából a Dr. Immunnal szimpatizálok, arra szinte mindenki csak jókat írt.

    Szerintem megveszem azt, plusz mellé valami gyógyszertári sampont.

    Neked jel volt, hogy ne vedd meg a Keriumot, pedig én is azt gondoltam megvenni.

    Vichy-t nem, mert abból próbáltam más termékükeket és nem vált be.

     

    Még Biodermáról írtak sok jót. De akkor vegyek én is Babét?

     

    előzmény:
    Suz81 (206)
    2010-11-22  13:44
  20. 2010. november 22. 13:56207.

    Én is megvettem most a Babe samponját. Igaz nem lesz biztos az eredmény, mert ugye most h ogy terhes vagyok, most amúgy is megáll elvileg a hajhullás. 

    Azért mosom a babe-val, biztos ami biztos.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  21. 2010. november 22. 13:44206.

    Sziasztok!

     

    Anno vagy 5-6 éve én is voltam hajgyógyásznál, aki zsíros korpát állapított meg. Hogy ezt most azért e mert tényleg azom volt, nem tudom..a száraz korpa ugye elég látványos.

     

    Nem használtam a szereket mert elég drága lett volna.

     

    Most, ha megvakarom a fejem, szinte semmi nincs a körmöm alatt, nem viszket, semmi tünetem nincs, de a hajam azért vékonyodik és fogy még akkor is ha ez a hajhullás nem látványos. (már)

     

    Úgyhogy fogalmam sincs mitől lehet ez..

     

    Most beruháztam a Babé samponjára. A keriumot akartam előbb kipróbálni, de nem volt a gyógyszertárban, megrendelésre se hozták még meg. Ezt Isteni jelnek tekintettem és megvettem a Babét ami volt..:)

    Na majd meglátjuk mi lesz, vagy milyen lesz. Az alpecint használtam, de olyan tartás nélküli a vékonyka hajam tőle, hogy hihetelen. Selymes meg minden, de hihetetlen carul áll.

    Remélem a Babe jobb lesz ilyen téren.

     

    Egyébként csöpögtetem a ginsenget azaz már fújom..:) És lehet hogy ettől is csökkent a hullás..ki tudja..?

     

    Amőgy mizu Veletek???

     

    Üdv:Suz

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (205)
    2010-11-19  08:26
  22. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 19. 08:26205.

    A vizsgálat ingyenes volt. Azt nem mondta el, hogy miért alakul ki. Viszont én a neten több helyen is olvastam róla, de ott sem írták sehol, hogy miért alakul ki.

    Csak annyi volt mindenhol, hogy van száraz és zsíros korpa.

    Ha valaki tudja, írja már meg, én is kíváncsi lennék rá.

     

    Egy másik fórumot olvasgatva többen is írták, hogy voltak mostanában hajgyógyásznál és mindenkinél zsíros korpát állapítottak meg.

    Sőt volt olyan, akinek semmilyen problémája sem volt, kíváncsi volt, találnak-e valamit, és neki is zsíros korpát állapítottak meg.

     

    Így ezek után már teljesen elbizonytalanodtam!

     

    Viszont annyit még talán, hogy ez szabad szemmel nem mindig, vagy nem mindenhol látható. Jó mondjuk ha megvakarod a fejbőrőd, akkor ott marad a köröm alatt, így végülis tudod, hogy van. Lehet, hogy akkor neki még nem viszketett és azért nem is gondolta, hogy lenne gondja? Nem tudom.

     

     

    előzmény:
    Filhinha (204)
    2010-11-18  18:56
  23. 2010. november 18. 18:56204.
    van abban ráció amit írsz! ÉS maga a vizsgálat mennyibe került? Azt lehet tudni, hogy zsíros korpa miért alakul ki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (203)
    2010-11-17  20:44
  24. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 17. 20:44203.

    Ma voltam a hajgyógyásznál. Szerencsére a hajhullásom normális, legalábbis ezt mondta. Remélem tényleg így van.

     

    Igazam volt, jól gondoltam, hogy zsíros korpám van.

    Elmagyarázta, hogy egy hajhagymából normális esetben három hajszál nő ki.

    Néztem a monitoron, nekem többnyire megvolt, így kezdtem megnyugodni.

     

    A zsíros korpa miatt zsírosodik a hajam is hamar.

    Kérdezte milyen sampont használok. Mondtam, hogy általában zsíros hajra valót, de szoktam festett hajra valót is.

    Azt mondta, hogy NE használjak zsíros hajra valót, mert attól még zsírosabb lesz.

     

    Erről egyébként olvastam már a neten is, de hát azért elgondolkodtató, hogy ha már konkrét problémára való terméket csinálnak akkor annak az ellenkezőjét használjam???

     

    Ezen többek között azért is elgondolkodtam, mert ahogy utána olvastam, és érdeklődtem a zsíros korpa után, ekkor ugye még nem voltam biztos benne, hogy ez van nekem, akkor is azt ajánlották mindenhol, hogy fontos, hogy a megfelelő korpára való sampont használjunk. Tehát a száraz korpa akkor arra valót, ha zsíros korpa, akkor arra valót.

     

    Szóval a lényeg, hogy ez a korpa nem mindig látható szabad szemmel, mert annyira rátapad a fejbőrre. Egy idő után elzárja a hajhagyma útját, mert teljesen rárakódik. Miután elzárta, utána eltömíti a hajhagymát is.

     

    A termék amit ajánlott:

    SCHIUMA LAVANTE - FEJBŐRTISZTÍTÓ

    FORFORA SEBO - samponn

    Kapszula, ami étrend kiegészítő

     

    Ez kerülne durván 15.000,- Ft-ba. Kb. 3-4 hónapig kellene csinálni, ebből a sampon és a fejbőrtisztító két hónapig elég.

     

    Megkérdeztem, hogy mi van ha a kapszulát nem veszem meg. Azt mondta nem gond, vagy lehet úgy is, hogy azt csak a következő hónapban veszem meg. Az azért van, hogy a tisztítás után új hajszálak is növekedjenek.

     

    Próbálta már valaki ezt a terméket? Vagy esetleg hallottatok róla?

    Vélemény, tapasztalat?

     

    Köszi mindenkinek előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  25. 2010. november 17. 11:06202.
    Nekem a kamillatea vált be. kb 3 hónapos kúra után már éreztem a hatását.... vigyázni kell 2-3 hetenként egy hét szünet kell és sok vizet kell mellette inni!
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51

Címlap

top