Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2010. november 17. 06:58201.

    Na lányok, megtudom lehet mi lesz a 2. gyerek után, mert ma reggel pozitív lett a terhességi tesztem. 

     Tervezett volt, de nagyon félek, nekem se , férjemnek se volt tesója. Nekem ez nagyon új.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  2. 2010. november 16. 22:26200.

    sziasztok!

     

    Én szültem három és fél éve. Igen hullott utána, de 9 hónapig legalább nem. Lehet hogy csak az akkoriak hullottak ki, nem tudom. Most egy fél- egy éve meg megint mégjobban. Persze stresszelek eleget, jár az agyam, munkahelyi gondok is, stb, de akkor is mindenkinek van gondja, és mégsem kopaszodik mindenki..

    Nagyon nehéz nem ezzel foglalkozni, bár tényleg azt kéne, nem törődni vele. Lehet ez a titok nyitja..De amikor egy vastag maroknyi copfom volt és most meg mint két ujjam.. nagyon elkeserítő. És még csak 32 vagyok..A családban mindenkinek sok haja volt., van.

     

    Mi most a 2. babán gondolkodunk, utána lehet még fogigátlót is szednék ha az jó lenne. Bár az is lehet hogy régen attól kezdett jobban hullani amikor abbahagytam.

    A bőrgyógyász múltkor mindent nézetett vérvételen, de vasat nem, marha jó.. Mindegy, most náthás vagyok ugyis, ha visszamegyek a dokihoz, kérek beutalót vérvételre.

     

    Mostanában én is nagyon el vagyok keseredve, mert fél éve kb szoktam vasalni a hajam, most meg nem igazán merném, inkább hullámosan többnek hat.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  3. 2010. november 16. 11:10199.

    Persze,hogy van hajhullás elleni samponja,én már vagy 4éve azt használom.Próbáltam másfajtát is,de egyik se vált be ennyire.Nekem ez a legeslegjobb.

     

    http://www.pezomed.hu/termekek_babe.php?almenu=4&termek=35#anci

     

    Egyébként van hajtonikja is hajhullás ellen,ezt nem próbáltam,de olvastam már róla.A Babé termékek nagyon jók amúgy,sokan dicsérik.Próbáltam már testápolóját,ajakápolót,naptejet is.

    A dr.Immun termékeket is sokan szeretik,sok pozitívat olvasni róla,de nekem például annyira viszketett a sampontól a fejbőröm,hogy azt hittem levakarom az összes hajamat.Ennyire egyénfüggő ez is.

     

    Aki rajtam kívül használja a ginseng hajcseppet,hogy álltok vele?Nektek is használ,bevált?Én nagyon szeretem,hamarabb is eszembe juthatott volna utánanéznem,akkor már hamarabb elkezdhettem volna.

     

    Molly,sikerült beszerezned végül? Vagy milyet kaptál?

     

    Üdv mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Suz81 (198)
    2010-11-14  08:36
  4. 2010. november 14. 08:36198.

    Szia!

    Hát, lehet beruházok majd erre a sprayra is. Úgyis gondolkodtam már egy vichy amullakúrán vagy hasonlón. Régen végigcsináltam egy-két kúrát,hát nem sokat segített arra emlékszem.

     

    De akkor lehet ki fogom próbálni ezt a sprayt..:)

     

    A sampont meg majd megállmodom melyiket próbáljam ki. A Babénak akkor kifejezetten hajhullás ellenije is van..? Majd megkérdem azt is a gyógyitárban.

     

    Próbálok én nem sokat foglalkozni ezzel a hajhullásos dologgal, de nagyon nehéz. Azaz minden reggel szembesülök a tükörben a látvánnyal és felteszem a nagykérdést reggelente, mi a francot kezdjek a fejemmel hogy el tudjak menni dolgozni valahogy. :(

    Ha nem lenne ennyire aggasztó a látvány talán nem járna az agyamban állandóan...

     

    A szülés utáni hajhullás meg már most stresszel sajnos..nem tudom kiverni a fejemből akár mennyire is szeretném. Ezért gondoltam, hogy rákérdezek esetleg olyan emberkétől aki már ezen túl van. Nem mintha ez nem egyénfüggő lenne, vagy nekem attól jobb lenne...tudom, hogy nem, de mégis hátha segítene ha nem mindenki borzasztana el a hatalmas mértékű hajhullással.

    Meg az az igazság, hogy volt egy élményem ami teljesen letaglózott. Utaztunk a párommal és megálltunk a budaörsi Auchennál. És ott láttam egy csajt egy pici, talán 1 éves körüli kisgyerekkel.

    És nem túlzok komolyan, de a csajnak alig volt haja. Szó szerint mindenhol néhány szál, ráadásul sötétbarnára volt festve olyan jó sötétre és teljesen látszott mindenhol a fejbőre. Sztem 30 max 35 lehetett..:(

     

    Na ekkor kerültem magam alá, hogy mi van ha terhesség előtt úgy kezdte mint én, és így végezte.:(

     

    Na bocs...én mindig siránkozok, remélem nem rúgtok már ezért a hátsómba..:)

     

    Üdv:Suz

     

    előzmény:
    Micimackó80 (196)
    2010-11-13  16:15
  5. 2010. november 13. 16:33197.

    Sziasztok! Újra itt vagyok Én is. Visszaolvastam a hsz-eket. Emlékeztetőül: köles evészettel kezdtem "harcolni" a hajhullás ellen, hááát.....eszegetem még egy darabig aztán lehet sarokba vágom, vagy lehet hogy türelmesebbnek kéne lennem.

     

    Olvasom, hogy milyen jókat írtok a ginseng cseppekről, szerintem hétfőn én is beszerzek egyet + valami hajhullásra való sampont. Kettő együtt hátha többet ér. :)

     

    Micimackó! Teljesen igazad van ezzel a pszichés dologgal. Én is próbálom elengedni. Egész jól megy, nem törődöm vele és akkor tényleg olyan mitha kevesebb hullana, csak akkor keseredem el megint mikor hajmosás után megszárítom és a vállamoról szedegetem le a szálakat. :(

    előzmény:
    Micimackó80 (196)
    2010-11-13  16:15
  6. 2010. november 13. 16:15196.

    Szia mégegyszer!

     

    A sprayt olyan heti 4x,van amikor 5x használom.Így 2-2,5 hónapig elég nekem,legalábbis az én hajamra.A hétezer valamennyi még nem is olyan sok,én többért veszem.Havonta én se bírnám.Drágának drága,de szeretem,bevált,egyelőre nem változtatok rajta.

    A Babé sampont is gyógyszertárban,2300 körül van és nálam minimum 3hónapig kitart,de még talán tovább is.

    A pszichés dologról csak annyit,hogy az emberi elme nagyon okos,minél többet foglalkozol vele,ezzel a hajhullás dologgal,annál rosszabb.El kell engedni,nem szabad állandóan ezen kattogni,számolgatni mennyi jött ki stb.Megmosod,ugyanúgy kezeled naponta és ne vegyél túlságosan tudomást róla.Lehet,hogy rájössz,sokkal jobb lesz utána.Legalábbis én már megfigyeltem magamon,ha nagyon foglalkozok vele,sokkal rosszabb.Ha elengedem,hálásabb lesz utána a hajam,komolyan mondom.Az állandó számolgatással is csak stresszeled magad feleslegesen.

    előzmény:
    Suz81 (195)
    2010-11-13  15:32
  7. 2010. november 13. 15:32195.

     Szió!!

     

    Köszi szépen a tájékoztatást!Időközben már én is okosodtam a neten..:)

     

    Valamiért úgy emlékeztem, hogy Te a Kerium sampont használod, de akkor összekevertem a spray-vel. A sprayt Te naponta használod? Mennyi ideig elég? Mert néztegettem én is a gyógyszertárban, de 7ezervalemennyi volt...havonta nem bírnám megvenni.

     

    És a Babé sampont hol veszed? Még nem nagyon láttam olyat.

     

    Úgy gondolom ki kellene próbálnom megint valami sampont, mert ugyan kevesebb hullik mióta az alpecinnel mosom, de mondom, azaz látom hogy mintha vékonyodnának a szálak.:(

     

    Úgyhogy törhetem megint a fejem mi legyen.

     

     

    Más:

     

    Azt szeretném kideríteni, hogy van e olyan valaki itt a fórumon, akinek sok haja kihullott és utána szült babát.

    Komolyan mondom sztem már pszichés eset leszek....:( Arra gondolok és nemtom kiverni a fejemből, hogyha majd a szülés utáni hajhullás engem is utolér ennyi hajmennyiséggel, mi lesz. Akkor nem marad hajam.:(

    Van esteleg valakinek tapasztalata aki eleve kevesebb hajjal indult neki a terhességnek?

     

    Köszi.

     

    Üdv mindenkinek: Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (194)
    2010-11-13  14:39
  8. 2010. november 13. 14:39194.

    Szia Suz!

     

    Így van,már az is valami ha kevesebb hullik nálad mint szokott.Kerium nevű sampon van és létezik,az már más kérdés,hogy abban az adott gyógyszertárban még senki nem kereste és nem tudnak róla.Összesen ötfajta samponja van a Kerium családnak.(hajhullás ellen,bőrnyugtató hatású,korpásodás ellen,krém-sampon száraz korpa ellen és gél-sampon zsíros korpa ellen).Mondjuk ilyenkor meg szokták kérdezni a terjesztőt,aki hozza az árut és onnan rendelnek ha kell.

    Személy szerint nekem ez a fajta hajszesz jó,nagyon szeretem,előnyeit már leírtam régebben.A samponnal én is szemeztem a múltkor,rákerestem,hogy van-e olyan egyáltalán és van.200ml és 2500körüli a netes ára.De inkább maradtam a megszokott Babénál.Nem mertem bevállalni,hogy ha nem jön be akkor félretegyem ennyi pénzért csak úgy a polcon.Bár,biztosan elhasználná a család többi tagja.Szóval jelenleg talonban van a dolog.Fehér flakonban van,rajta a logo,és KERIUM ANTI-HAIRLOSS SHAMPOO.

     

    http://patikaszentanna.hu/?p=sztanna_textbox2&id=114

     

    Üdv.

    előzmény:
    Suz81 (193)
    2010-11-13  07:07
  9. 2010. november 13. 07:07193.

    Sziasztok, újra itt vagyok..:)

     

    Kenegetem a fejemet a ginsenggel..hát csökkent egy kicsit a hullás....már ez is valami sztem.

    Azt szeretném egyébként kérdezni, hogy többen írtátok már a Kerium nevű sampont.

    Néztem tegnap a gyógyszertárban és aztmondták olyan nincs. Kirakva is csak száraz, zsíros korpára meg talán zsíros hajra láttam sampont.

    Meg tudnátok írni aki ezt használja, hogy milyen színű négyzet vagy micsoda van az oldalán? Vagy hogy néz ki ez a flakon. Kerek perec azt mondták hajhullásra csak azt a sprayt adja ki a gép nekik a Kerium családból.

     

    Mert szeretném kipróbálni. Most az alpecint használom..de nem is tudom..valahogy úgy kezd nagyon elvákonyodni a hajam..nagyon meglepődtem amikor kipottyant 1-2 szál az íróasztalomra és hogy milyen semmi hajszálak ezek...pár hónapja vastgabbak voltak...

    Hogy mindig történik valami komolyan....

     

    Üdv:Suz

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  10. 2010. november 11. 11:19192.
    Sziasztok! nekem kb 2 hónapja kezdett el nagyon durván hullani a hajam, már látszik a fejbőröm 2 oldalt ez mitől lehet? Pm alulműködésem van évek óta, szedek rá gyógyszert. Próbáltam Dr. hoting aktiv F sampont de attól rettenetesen viszketett a fejbőröm ami azóta se múlt el. Megrendeltem Ginseng hajcseppet olvastam hogy itt többen is próbálták. Kitartás Lányok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 9. 15:06191.
    Oké, köszi, akkor várom!
    előzmény:
    Nyafficica (183)
    2010-11-09  07:36
  12. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 9. 15:05190.
    Köszönöm szépen a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (184)
    2010-11-09  09:12
  13. 2010. november 9. 11:16189.

    Én hülye meg azt hittem sürgős a hajhullás neked!

     

    Mondtam is magamban, hogy micsoda emberek vannak, még ez sem ér rá neki...

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  14. 2010. november 9. 11:10188.
    Köszönöm szépen! meg fogom kérdezni az itteni gyógynövény boltban h van-e nekik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (187)
    2010-11-09  10:54
  15. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. november 9. 10:54187.

    Nem az.

    Ezt a Bioextra Zrt. gyártja és 500-600.-/50ml

    http://www.bioextra.hu/termek-leiras/107/gi nseng-hajcsepp-50-ml

    Én a Herbaházba vettem Budapesten, de sima gyógynövényboltokban is kapható.

    előzmény:
    butterflygirl19 (185)
    2010-11-09  10:46
  16. 2010. november 9. 10:51186.
    ILZSU-t használja itt valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  17. 2010. november 9. 10:46185.

    sziasztok! 

    Megkérdezhetem ezt a ginseng cseppeket hol lehet beszerezni? 

    Ez a Bes féle ginseng cseppek, mert én még csak erről hallottam. Ez jó a haj állapotának javítására is vagy csak hajhullásra?

    (ne haragudjatok ha már egyszer leírtátok, de nagyon sok hozzászólás van, nem tudtam visszaolvasni az összeset)

    Előre is köszi a választ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (184)
    2010-11-09  09:12
  18. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. november 9. 09:12184.

    Van száraz sebo is. Ilyenkor a tipikus fehér szálló korpa a tünet és a viszketés.

    A Bioderma Node samponját használom.  A zsírosra a DS+ való a szárazra a K jelzésű. (A La roche Keriumról is sok jót hallottam.)

    Ha még nem használtad akkor az Alverde nyírfa samponja (DM) pár csepp teafaolajjal (DM Das gesunde plus) megér egy próbát. De ha nem lesz tőle jobb 2 hét alatt szerintem cseréld le speciális samponra.

    Ha még nem vettél akkor szerintem a ginseng cseppeket is szerezd be, az eddig mindenkinek használt itt a fórumon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (181)
    2010-11-08  14:22
  19. 2010. november 9. 07:36183.

    Én a DM-ben vettem, az van ráirva hogy 100 % tisztaságú.

    Talán Australian, de megnézem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (182)
    2010-11-08  20:12
  20. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 8. 20:12182.

    Nézegettem már a teafaolajat Rossmannban, Dm-ben. De honnan tudom, hogy melyik 100 %-os, az rá van írva az elejére? Vagy csak hátul az összetevőknél van?

     

    Márkát esetleg? Köszi mindent!

    előzmény:
    Nyafficica (175)
    2010-11-08  07:01
  21. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 8. 14:22181.

    Először is köszönöm mindenkinek, aki segített.

     

    Amit leírtál a zsíros korpáról, nos nekem szerintem az van.

    Most akkor ez már seborrheám-nak számít?

     

    Az általad ajánlott márkák közül te melyiket próbáltad, ami bevált?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (179)
    2010-11-08  11:17
  22. 2010. november 8. 11:29180.

    Az a lényeg hogy abioderma használt, nekem annyi nem hullott mint neked, de mégis kevés nagyon.

     

    Azt olvastam még, hogy a hosszú ideig tiszta sampon használat után elkezd hullani a haj, de az csak átmeneti, mert a méreggel telitödöttek löködnek ki, viszont nő helyette új egészséges. De a korpa nem normális 1 év használat után szerintem, bár lehet átmeneteileg sokkal rosszabb is, de ennyire nem.

     

    Nekem a regain hajszesztől lett nagy darabos korpás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (178)
    2010-11-08  10:51
  23. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. november 8. 11:17179.

    Nekem korpás seborrheám van és attól hullott a hajam.

    Abból is van zsíros, illetve száraz verzió.

     

    "A zsíros korpa vezető tünetei: a fejbőr viszketése, a hajas fejbőr megvakarása esetén a köröm alatt megtapadó ragacsos, sárgás színű felrakódás. A két panasz együttes fennállásakor a betegség diagnózisa akár további vizsgálatok nélkül is felállítható.

     A zsíros korpa esetén az összetapadt korparéteg elzárja a fejbőrt a levegőtől, és eltömi a pórusokat. A zsíros korpásodás rendszerint viszketéssel, gyulladással jár. Kezelés hiányában a hajhagymák megbetegednek és megindul a hajhullás."

     

    A speciális samponokból is kétféle van és egyáltalán nem mindegy melyikkel mosod! (Amelyikre azt mondják, hogy mindkettőre jó az nem jó egyikre sem.)

    Itt van néhány márka, amik közül  érdemes választani: Bioderma node DS, La Rosche-Posay Kerium, Vichy Dermipsor, Squamed.

     Nem tudom melyik lesz jó neked. Viszont ha már hullik a korpától a hajad, akkor ne nagyon húzd tovább vegyél egyet és kezdd el kezelni, mert a hajhullás már elég súlyos sebot jelez!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (174)
    2010-11-07  19:28
  24. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. november 8. 10:51178.

    Egen én is ezt vallom, de azt kell hogy mondjam, hogy van az a a hajhullás amikor már lépni kell.

    Több mint egy évig csak tiszta sampont használtam, amikor is 2 hónapja elkezdett brutális mértékben hullani a hajam. Értsd napi 200 szál, hajmosásnál 350-400. (A normál 50-70 de mindenképpen 100 alatti.)

    Mindenféle kivizsgáláson voltam. Pajszmirigy, vitaminszint, vas, nemi hormonok. Nőgyógyász, bőrgyógyász, fogorvos, gégész.  Minden normális. A hajam viszont egyre korpásabb lett, kínzóan viszketett és hullott mint  a hó.

    Mindenféle természetes megoldást kipróbáltam, az általad említett  bio sampon és a almaecetes öblítés teafaolajjal már a problémáim megjelenése előtt egy évvel használtam hajmosáskor. És mégis!

    (Megvolt a diófalevél teás őblítés, zsályás bebörzsölés, olajos hajpakolás különböző verziói. Vitamint zsákszámra szedtem-szedem, egészségesen táplákozom.)

     

    Ami nekem bevált az a Bioderma samponja. Az intenzív kúra 3 hét és már az első héten eltűnt az ocsmány korpa és a viszketés, vele együtt a kivakart sebek. Persze a hajhullás is megállt. A napi veszteség bőven 100 alatt van és hajmosáskor sem több 150 szálnál. 

     

    A samponban persze van SLS meg egy csomó más borzalom,  de valamit valamiért.

     

    Én azt mondom, hogy első lépésben kikell próbálni minden természetes megoldást, de ha nem használ igenis tovább kell lépni!

     

     

    előzmény:
    Nyafficica (175)
    2010-11-08  07:01
  25. 2010. november 8. 09:26177.
    Csiripcsóka! Én korpás hajra mindig Selsun sampnt használok. Azt sem tudom, hogy ez a korpa száraz vagy zsíros, de de nekem mindig használt, elég hamar látni, érezni a hatást. patikában veszem. Azt hiszem, nem is kapni máshol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (174)
    2010-11-07  19:28

Címlap

top