Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. Torolt_felhasznalo_339492
    Torolt_felhasznalo_339492
    2010. október 8. 13:44101.
    Szia kedves émih Megkaptam a választ bőrgyógyászhoz fordultam és azt tanácsolta,hogy nálam elkébzelhető a betegségemből kifolyólag és még azt írta menjek el nőgyógyászhoz.De nem tudom van-e-köze a hajhullásomhoz egy nőgyógyásznak.Te szerninted ez elhihető?A háziorvosom a vitamint írt fel,de nem igazán használ.Megmondta őszintén,hogy a depresszió okozza a hajhullást.Amit meg nem tudnak gyógyítani nálam.Léci válaszolj az írásomra köszi.Üdv hópihe
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  2. 2010. október 5. 13:35100.

    Te most arról írtál neki,hogy esetleg normál hormoneredmény mellett esetleg csökkent pajzsmirigyműködése van?Nagyon összetett dolog ez a pajzsmirigy ügy,mert itt vagyok én,mint ellenpélda.Tizenéve vagyok alulműködő pajzsmirigyes és soha nem nőtt vissza a hajam olyanra,mint előtte volt.És nem is fog,ezt kerek perec megmondták,így kell elfogadnom.Van olyan akinek semmilyen hajproblémát nem okoz,van akinek sikerül visszanövesztenie és van olyan akinek egyáltalán nem.Szintentartás van,ami mellett hol jobb,hol rosszabb fázisok váltogatják egymást.Ha értelmesen végigolvastad a hozzászólásokat,akkor írta ő valamelyikben,hogy megállapították nála az androgén alopeciát,azaz az öröklött hajhullást.Konkrét ellenszere pedig sajnos nincs.

    Persze lehet próbálkozni sokmindennel,de nekünk eleve művileg van pótolva a pajzsmirigyhormon,eredeti ez már soha nem lesz.Bocs,hogy kicsit off voltam,de azért kategorikusan ne jelentsük már ki,hogy akinek pm gondja van annak csak idő kérdése és visszanő a haja.Drukkolok,hogy neked sikerüljön és örüljél neki!

    előzmény:
    tarrrka (96)
    2010-10-04  18:23
  3. 2010. október 4. 19:4199.

    Sajnos van más pajzsmirigyre utaló gondom is, úgyhogy nem árt a kivizsgálás.

    Esetleg te szedtél vasat?Én neo-ferro-folgammát kaptam.

    előzmény:
    tarrrka (98)
    2010-10-04  19:22
  4. 2010. október 4. 19:2298.
    szerintem a vashiány magában is okozhatja, úgyhogy lehet, hogy már vas szedésétől is rendbejön.
    előzmény:
    *sunflower* (97)
    2010-10-04  19:09
  5. 2010. október 4. 19:0997.

    Nagyon együttérzek veled/veletek!

    Nekem mindig is jobban hullott a hajam, mint kéne, de az utóbbi hónapokban extrém méreteket öltött.Mindenhol a hajam, a kocsiban, a lakásban, a hajmosás kész rémálom, brrrr...és érzem, hogy sokkal kevesebb, mint volt.. :(

    Vérvételen megállapították, hogy vérszegény vagyok és vashiányos.

    Ez már önmagában is lehet a baj okozója, de jövő héten megyek fogászatra és belgyógyászhoz, utána endokrinológushoz, remélem kiderül, hogy mi a gond és végre abbamarad a hajhullás.Tegnap nem voltam rest megszámolni, csak szárítás és fésülés közben több, mint 250 szál hajam hullott ki.

    Tényleg mindenkinek azt javaslom, hogy menjen el orvoshoz.A különböző bogyók és kencék is hatékonyak lehetnek, de senkinek nem árt egy alapos kivizsgálás.

    előzmény:
    tarrrka (96)
    2010-10-04  18:23
  6. 2010. október 4. 18:2396.
    Szia Suz!
    Most találtam meg ezt a fórumot, és olvastam a történeted. Mivel vannak hasonlóságok, gondoltam megosztom az én tapasztalataimat. Én is 28 éves vagyok, és nekem úgy nagyjából fogamzásgátló abbahagyás után jött a hajhullás 1. szakasza, pedig nekem is rengeteg hajam volt régen, mindenki engem irigyelt. Az a 21-22 éves korom körül bekövetkező hullás kb a felére vitte le a hajam mennyiségét. Főleg elől hullott ki, azóta mindig tupírozom a hajam egy kicsit, h nem látsszon a fejbőröm. Akkor találtam meg az nlcafe hajanalitikusát, hozzá jártam, a hajhullásom elmúlott, kellett hozzá azért jó pár hónap, talán 1 év is, nem emlékszem pontosan. A hajam nem jött vissza, de legalább nem hullott tovább, egészen mostanáig, amikor is szültem és ezzel jött a brutális hajhullás is. Ez sokkal durvább, mint az előző, 1-2 hónap alatt megfeleződött, ami eddig volt. Ez most jobban eloszlik, az egész fejemen ritkul. Mindenki azt mondja, h ez normális, de én nem hagytam ennyiben, úgyhogy doki, vérvétel, endokrinológus és újra hajanalitikus. A vérvételen nem volt különösebb eltérés, de elmentem az endokrinológushoz, aki azt mondta, h attól még, h a TSH-m jó, lehet pm alulműködésem és adott gyógyszert, amit ha beigazolódik, h ez a vbajom, egész életemben szednem kell. Anyukámnak is előtte 2 héttel derült ki, h ez a baja, neki mondjuk nem a haja hullott, ő hízott (ki milyen tünetet produkál).
    Közben kaptam a hajanalitikustól szereket, hogy a fejbőröm is tökéletes legyen, ne adjon okot a hullásra és ő ad mindig aloe verás termékeket is, hogy pótoljam az ásványi anyagokat. Mindenki úgy kb. 3 hónapos időt mondott, h nagyjából addigra elmúlik, de vagy 2 év kell, h visszaálljon a hajam.
    Lehet, h neked is hasonló van, sőt akár az egész családban. Ugyanis, különösen női ágon, öröklődik.
    Azért, ha találsz valami tutit, írd meg mindenképp. Nagyon drukkolok, h rendbe jöjjön neked is, tudom, milyen érzés. Ja, és a mennyiségek: több száz hajszálam hullik ki egy nap, hajmosásnál meg tényleg csomókban hullik.Sztem is jó lenne rendbe hozni mielőtt gyereket szeretnél. Talán több endokrinológushoz is érdemes elmenni.
    előzmény:
    Suz81 (94)
    2010-10-01  17:30
  7. 2010. október 2. 18:4795.

    Szia!

    Vannak ILCSI referencia kozmetikák, az ILCSI honlapján rajta van, ezekben lehet megvenni az ilcsis dolgokat. Egyébként nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, valószínűleg ettől is hullik.

    előzmény:
    molly49 (65)
    2010-09-21  11:16
  8. 2010. október 1. 17:3094.

    Remélem, nekem nem fog viszketni....bár elég száraz a fejbőröm így benne van a pakliban.:(

    Vérvételen most voltam vagy 3 hete, minden értékem stimmel. Most általánost csináltattam, vagyis minden benne volt azért, kivéve a hormonok.

    Meg ugye ha az inzulin túltermel akkor emelkedik a férfi hormonszint, azt meg már csak megjelent volna  a tavalyi hormonos vérvételen is.

     

    Hát ez van...tényleg próbáld majd ki a tojássampont, nem rossz dolog. Én úgy csináltam, hogy 2 tojás (váll alatt ér a hajam) belezuttyantottam 4 evőkanál citromlevet, meg vagy 12 csepp rozmaring olajat. Ami jó hajhullásra is, meg fölpezsdíti a fejbőr vérellátását is. Ezt botmixerrel habosra kevertem és ráborítottam a száraz hajamra. Jól bemaszíroztam a fejbőrömbe is meg a hajamba is, langyosvízzel leöblítettem és kész is. (Volt még hogy 1 liter vízhez 1 evőkanál almaecetet is raktam és azzal átöblítettem a sima víz után, de nekem jobban bevált enélkül)

    Könnyen lehetett fésülni és nagyon puha lett a hajam. A lényeg, hogy az olaj eredeti legyen, ne szintetikus. A dmben vettem 900 Ft  körül volt az ára. A kék dobozos tuti eredeti mert ha fehér lapra csöppentettem belőle folt nélkül száradt 10 perc után. Na befogom..

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (93)
    2010-10-01  16:08
  9. 2010. október 1. 16:0893.

    Szia Suz!

     

    Valamikor régen próbáltam én is az Alpecin sampont,de viszketett tőle a hajam,így abbahagytam.Értelemszerűen a szeszt pedig teljesen elvetettem.Nem én ajánlottam,valaki más írta,hogy neki bevált.Én a Babé hajhullás elleni samponját használom már régóta.

    Annak viszont örülök,hogy a tojássampon tényleg működik!Majd én is kipróbálom.Az inzulinrezisztenciával kapcsolatban pedig annyit,hogy ha olyanod lenne,szerintem az már régen kiderült volna sima vérvétel folyamán is.Ugyebár a vércukor értéken egyből meglátszik,ha valami nem stimmel,akkor már továbbküldtek volna kivizsgálni.Persze ez függ attól is,hogy mikor voltál utoljára vérvételen?Gondolom háziorvos,de bőrgyógyról is eltudnak küldeni vérvételre a meglévő hajproblémáid miatt.

    Ha eldöntöm,hogy kipróbálom majd beszámolok róla persze.

     

    Üdv.

    előzmény:
    Suz81 (92)
    2010-10-01  15:15
  10. 2010. október 1. 15:1592.

    Szia!

     

    Sajnos nincs tapasztalaton az aktív F samponról..ezt még nem próbáltam...Ha kipróbálod majd számolj be róla légyszi.

    Ma vettem Alpecin sampont és szeszt. Hát kivi leszek. Te próbáltad ugye? Hatásos volt? Holnap fogom kipróbálni hát nagyon kíváncsi leszek.

     

    A tojássampon egyébként tényleg szuper. De inkább csak pakolásként fogom használni mert olyan klassz puha lett Tőle a hajam. A belerakott citromlé egyébként oldja a zsírt ezért jó vele hajat mosni is.. A tojás meg tápláló..nyilván nem habzik, de elég ha jól bemaszírozod.

    A pakolásból majd kihagyom a citromlevet.

     

    Viszont mindenképp valami hajhullásos sampont fogok használni, mertr abban csak van valami a gátolja a hajhullást. (gondolom én)

     

    Egyébként most jöttem rá, hogy nekem még soha nem csináltak inzulinrezisztencia vizsgálatot. Lehet, hogy ezzel van baj? Ki írja ki ezt a vizsgálatot? okozhat ez is hajhullást?

    De annyi orvosnál voltam már, nem hiszem el, hogy senkinek nem jutott eszébe...:(

     

    Renoci, nem tudok kapszula ügyben nyilatkozni, sokfélét szedtem már, nem sok pozitív tapasztalatom volt egyikkel se. Talán a körmömre volt csak jó hatással.

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (78)
    2010-09-25  14:50
  11. 2010. szeptember 30. 21:3291.

    Holnap biobolt és kölesből és búzacsírából bevásárolok. 

     

    Megjött a hormoneredményem, de szerintem rendben van, mert nincs megcsillagozva. Jövő hét kedden megyek dokihoz, majd ő többet mond.

     

    Valamelyik kapszula használt valakinek?

    Revalid és társai? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259605 (0)
     
  12. 2010. szeptember 30. 14:1990.

    Aha, igazad van, állítólag olyanom van. Azaz andorgén micsoda. A bőrgyógyász is megmondta kerek perec, csak lassítani lehet a folyamatot...

    Egyébként a poén az az, hogy már használtam olyan hormonos hajszeszt is, regain vagy mi volt a neve, de marékra hullott a hajam tőle...abba is hagytam. Akkor most nem tudom mi van, mert ha a férfihormonokra érzékeny a hajhagymám akkor mér nem volt jó a regain, ami állítólag jó erre?

     

    Fogászat meg ilyesmi...rendszeresen járok így nem lehet gond sztem.

    Egyébként most jobban hullik pár hete, fésülködéskor kb 30-40, hajmosáskor 70-80. :(

    Lehet az ősz..ezzel nyugtatom magam..

     

    Lehet, hogy nem sok ez a mennyiség, de ugye nem mindegy mennyiből hullik még ez is.

    Nektek fokozottabban hullik ilyenkor esetleg?

     

    Most fogyott el a samponom (vichy, dercos) lehet kipróbálom ez a koffeines izét. Azt mondjátok nem rossz??

     

    Üdv:Suz

     

    előzmény:
    Micimackó80 (85)
    2010-09-26  15:31
  13. 2010. szeptember 28. 14:0489.

    Valaki használta már a Dr.Hoting Activ-F hajtonikot vagy sampont?Ha igen,megosztaná a tapasztalatait?Mennyire vált be,használt-e egyáltalán,megéri-e kipróbálni,nőttek-e pici hajak tőle illetve milyen lesz a haj állaga a használatától?Zsírosít vagy éppen szárít?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  14. 2010. szeptember 26. 19:2088.

    Szia!

    nem tudom írták-e, nem olvasta vissza a 92 hsz-t, ill. hogy mennyire "kóros" a hajhullásod, de a hajhullást okozhatja góc is. (pld. fogászati) Akkor sztem nem sokat ének ezek a samponok, kapszulák.

    Van csalános hajszesz, az jó a hajhagymáknak, olyan 500 Ft körül van az ára, és zöld színű, folyékony, ha még nem hangzott el eddig a fórumon...

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  15. Torolt_felhasznalo_399841
    Torolt_felhasznalo_399841
    2010. szeptember 26. 19:1187.

    Szia Renoci!

     

    Én is szoktam kölesgolyót enni, azt kihagytam a  hosszú litániámból a másik topikban, viszont ritkábban, úgyhogy arról nem tudom, hogy elég-e. Szerintem egy-kétszer iktass be mellé egy kis kását is, vagy rizs helyett adj a húsokhoz kölest köretként, néhány búzacsírás szendvicset, vagy joghurtot és úgy már tuti jó lesz.

    előzmény:
    renoci (74)
    2010-09-25  12:50
  16. Torolt_felhasznalo_399841
    Torolt_felhasznalo_399841
    2010. szeptember 26. 19:0486.
    Kipróbáltam a tojás sampont. Négy tojással és egy egész citrom levével. Kicsit sok volt ez a négy tojás, legközelebb hárommal próbálom és elkövettem egy nagy hibát, a citromnak a rostos részét is beletettem, úgyhogy egészen eddig azt szedegettem a hajamból, na mindegy majd legközelebb leszűröm. Amúgy eddig csak annyi a tapasztalatom, hogy isteni illata van a hajamnak a citromtól, most még vizes, majd ha megszáradt, már többet tudok, de tuti biztos, hogy jó.
    előzmény:
    Éduka (81)
    2010-09-25  23:50
  17. 2010. szeptember 26. 15:3185.

    Deeya,én nem említettem,hogy a ricinus csodaszer,csak próbaképp ajánlottam.Sok pozitívumot olvasni róla,ez is kipróbálható,mint bármi más.Abszolút egyénfüggő,lehet,hogy neked érzékenyebb volt rá a fejbőröd és ezért hullott jobban.Másnak meg nő,mint a veszedelem.Irigylem érte!

    Régebben említette is Suz,hogy neki valszeg androgén alopeciája van,ami a férfi hormonokkal van összefüggésben.Nagyobb a hajhagymákban a DHT-termelés és ha ez a hormon felhalmozódik a problémás területeken,lerövidíti a hajszálak növekedését és elpusztítja azokat.Fokozza a problémát a hajhagymák fokozott DHT érzékenysége is,mely genetikai adottságokra vezethető vissza.Az egészben a poén az,hogy a vérből nem mindig mutatható ki ez a többlet,van,hogy teljesen normális a férfihormon szint,semmi más kísérő jele nincs,csak a hajhagymánál van eltérés.Ezt viszont nem lehet kimutatni.Én is érintett vagyok ezügyben,hiába járkálsz dokikhoz,ezt csak lassítani lehet,felületi kezeléssel.

    előzmény:
    Deeya (83)
    2010-09-26  07:31
  18. 2010. szeptember 26. 15:0984.

    Szia!

     

    Úgy vagyok vele,hogy egészséges az így is,szerintem a puffasztott változata az hántolt.Vagy pedig felváltva fogyasztani a szemes változattal,sokféleképpen el lehet készíteni,ennek még nem néztem utána,de biztos vannak fenn  a neten receptek.Köleskását tejjel azt hiszem gyerekként ettem utoljára,fini volt.

    A tojás sampont még nem próbáltam,gondolom összekeverni a hozzávalókat és hajat mosol vele.Habzani biztos nem fog,de lehet nem is lényeg,fogalmam sincs milyen lehet...

    Ha kipróbálod,számolj be róla milyen volt!

    A ricinust gyógyszertárban lehet beszerezni,egy kis tálkában felmelegítesz egy kis adagot,hogy folyékonyabb legyen,így könnyebb vele dolgozni.Amikor hajmosás következik,előtte jó pár órával hamarabb felkened,akár száraz,akár nedves hajra,mehet rá egy zuhanysapi és törölközőt csavarsz rá.Samponnal teljesen kimosható belőle,nem lesz ragacsos,csak puha,kellemes tapintásúvá válik.

    Elsősorban hajnövesztésre használják,van akinek a hullásban is segített,ez is egyénfüggő,hogy kinek válik be és kinek nem.Van olyan aki esküszik rá.Semmi se csodaszer,azt még nem találták fel,mindenki csak próbálkozik,hátha a sok közül beválik valami.

    előzmény:
    renoci (80)
    2010-09-25  17:20
  19. 2010. szeptember 26. 07:3183.

    Suz: Igazad van, nem normális. Egyszer olvastam egy olyat, hogy van akinek egyszerűen a szervezete a férfi nemi hormonra túlérzékeny. Csak keresni kellene egy orvost, aki valóban erre specializálódott... Amúgy meg tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy próbálj nagyon egészségesen élni, étkezni, mert a kencék sajna csak felületi is legtöbbször ideiglenes megoldások.

    Én még - ha jól emlékszem - régebben találtam az interneten egy hajcseppet, amit férfiaknak genetikai hajhullásra fejlesztettek ki, de sajna nem otthon vagyok és nem tudom megnézni, hogy fel van-e írva a neve. Elvileg csak rendelni lehet, ára mint egy pl. Varga hajcseppnek. Szerintem kicsit guglizz... És emlékszem, hogy nekem a gyógyszertárban azt mondták, hogy ha van rá kereslet, akkor megrendelik nekem.

    Amúgy még az Alpecin koffeines samponját használtam. Egész jó volt az is!

    Micimackó: Sajnos a ricinus sem tesz csodákat. Kipróbáltam, de az eredmény kiábrándító volt, ha eddig mondjuk 30-40 szál hajam jött ki hajmosáskor egyszerre, akkor most legalább 100. Szóval felhagytam vele. De szempilla ápolására viszont tényleg nagyon jó!

    előzmény:
    Micimackó80 (78)
    2010-09-25  14:50
  20. Torolt_felhasznalo_699716
    Torolt_felhasznalo_699716
    2010. szeptember 25. 23:5882.
    Rossz fog is okozhatja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. szeptember 25. 23:5081.
    nekem nagyon soknak tűnik az a 6 tojás. :)
    szerintem próbáld ki 3 tojással, 6 evőkanál citromlével, kb 10 csepp illóolajjal. kérlek majd oszd meg velünk a tapasztalataidat :)
    Édua
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399841 (70)
    2010-09-22  17:00
  22. 2010. szeptember 25. 17:2080.

    Hogy kell ezt a ricinusos hajpakolást?

    És a tojásos sampont? 

    előzmény:
    Micimackó80 (78)
    2010-09-25  14:50
  23. 2010. szeptember 25. 17:1379.

    Nem, sajnos nekem sem tudják eddig. Én a stresszre gondolok- de az meg sokmindenkinek van... nemtudom...

     

    de ez a kölesgolyó- erre az van irva, hogy hántolt. Nem baj az? Nem a hántolatlan kell???

     

    előzmény:
    Micimackó80 (76)
    2010-09-25  14:27
  24. 2010. szeptember 25. 14:5078.

    Szia Suz!

     

    Látom,nálad se sokat változott a helyzet!Baromi nehéz dolog ám ez,nekem nem kell bemutatni.Olvastam én is a házi tojás samponról,de kissé szkeptikus vagyok vele szemben,hogy hogyan lehet azzal hajat mosni?Bár már annyi mindent kipróbáltam,lehet ez se fog kimaradni...

    Nemrégen olvastam a ricinus áldásos hatásairól,hogy sokan használják hajnövesztésre.Gondoltam egyet,próba szerencse,elkezdem.Tényleg jó(lenne),ha nem lenne ilyen veszettül vékonyszálú a hajam,mert még jobban összelapul,legalábbis én így éreztem,bár azt mondták kívülállók,hogy látszani nem látszott.Előnye viszont,hogy puha lesz tőle a haj és pár használatot követően mintha picit valóban nőtt is volna.

    Ha rendszeresen nem is,de néha pakolásként fel szoktam dobni egy adagot a hajamra.Azért említettem meg,mert írtad,hogy kissé sprőd a hajad,ha gondolod próbáld meg ezt is.

     

    Üdv.

    előzmény:
    Suz81 (72)
    2010-09-23  20:22
  25. 2010. szeptember 25. 14:4177.

    Szia!

     

    Nőgyógyászatilag semmit nem találtak, endokrinológusnál is jártam, teljes hormonvizsgáaltot rendelt el, egy értékem sem tér el a normálistól, pajzsmirigyem is ok. PCOM, Candidám nincs.

     

    Úgyhogy azt  mondták örököltem genetikailag, plussz a stressz.. Igaz apukámnak alig van haja, bátyámnak is, anyukámnak is  ritkás, nagymamámnak is alig van már haja. Ne de nem gondolnám hogy huszonévesen normális egy lánynál ha már mindenhol kilátszik a fejbőre, ráadásul úgy, hogy tizenévesen úgy irigyeltek a göndör, extra dús hajamért. Mára tizede jó ha megvan....

    Ezért is vagyok nagyon elkeseredve..mi lesz később...

     

    előzmény:
    Deeya (73)
    2010-09-25  07:39

Címlap

top