Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2010. szeptember 25. 14:2776.

    Szia!

     

    Igen,az is ugyanúgy jó,az a puffasztott változata.Vagy pedig veszel szemes formában és kásának,köretnek elkészíted és úgy fogyasztod.Ha visszakeresel a hozzászólásokban,akkor a belinkelt topikban megtalálod,hogy ő hogyan fogyasztja.Egy időben én is elkezdtem enni a pufis változatot,de ráuntam,meg persze nem mindig lehetett kapni és valahogy elmaradt.De most újra beiktatom,csak hosszabb távra.Imádni imádom,úgyhogy az evéssel nem lesz gond.Vesztenivaló tényleg nincs és nem utolsósorban egészséges.

     

    Nálad korábban találtak eltérést,hogy mi okozza a hajhullást?

    előzmény:
    renoci (74)
    2010-09-25  12:50
  2. 2010. szeptember 25. 12:5275.

    nekem hétfőn lesz meg a hormoneredményem, és a pajzsmirigy is.. irtó kiváncsi vagyok...

    nem is tudom minek örüljek majd. .. hogyan tovább majd..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 25. 12:5074.

    szia Gréti!

     

    A köles alatt érthető a dm-ben vagy spar-ban kapható kölesgolyó?Lányom eszi gyakran. Elég ha azt eszegetem  minden nap?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399841 (70)
    2010-09-22  17:00
  4. 2010. szeptember 25. 07:3973.

    Nőgyógyász mit mondott? Hormonszintet néztek már? Mert szerintem olyan van, hogy genetikailag valakinek nincs sok haja, de a hajhullást örökölni maximum úgy lehet, hogy valami rendellenességet örökölsz, ami a hormonháztartással van összefüggésben.

    Amúgy (nem olvastam vissza), de ajánlanék spirulina algát étrendkiegészítőnek, és emellett egy candida vagy PCOS diétát pár hónapra (nem jár sok lemondással és egészséges is, csak a cukrot kell kordában tartani). Nincs kizárva, hogy javulna a helyzet!! ;-)

    előzmény:
    Suz81 (72)
    2010-09-23  20:22
  5. 2010. szeptember 23. 20:2272.

    Sziasztok, újra itt vagyok....

     

    Hát a kölest és a búzacsírát ki fogom próbálni, veszítenivalóm már úgysincs...

     

    Én kipróbáltam már szinte mindent, néha teljesen reményveszetté válok...hogy nem tudok mit csinálni..fogy és fogy a hajam...az orvosi leleteim negatívak...

    Az ok: genetika, örökletes sajnos halmozottan.

    De azér mégis durva...28 évesen már nagyon látszik a fejbőröm mindenhol, de elől és oldalt a legdurvább..azaz diffúz hajhullás...sajnos azt hiszem ezzel akár mit teszek megállítani nem, csak lassítani lehet. Egyébként nem mondanám most hogy hullik, sőt pár éve már nem, de szemmel láthatóan mégis fogy...és ez a folyamat 7 éve kezdődött azután, ahogy abbahagytam a fogigátlót..rá pár hónappal....

    Úgy bekavarta a szervezetemet, hogy az a folyamat aminek mad klimax után kellett volna beindulni, azaz a hajritkulásnak, nálam már 22 évesen elkezdődött....érdekes ez egyébként, nem tudom most örüljek e vagy se. Pár barátnőm mást szedett mű(mind egyformát) azóta mind a meddőségi centrumokat járja..

    Bár nekem még nincs gyerekem, de rettegek a szülés utáni hajhullástól..asszem beszerezhetek valami parókát is..vagy nem is tudom mi várható...

     

    Az ajánlott tojássampon szuper, tényleg az, csak én bebeszéltem magamnak, hogy nekem szükségem van olyan anyagokra, amik lassítják a hajhullást,vagyis pl a vichys samponba is van..megnem mondom mi a neve...ezért inkább azt használom bár a hajam elég sprőd tőle és olyan mint a seprű...

     

    Szóval el vagyok keseredve...de ez van...próbálom az élet más dolgaira helyezni a hangsúlyt, de nulla önbizalommal ez elég nehézkes...

     

    Kitartást mindenkinek, üdv:Suz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399841 (64)
    2010-09-20  14:57
  6. 2010. szeptember 22. 21:5371.

    sziasztok,

    30 eve hullik a hajam. Az Alpecin sampont /semmi mast/ hasznalom 4-5 honapja, hetente ketszer- minden elvaras nelkul, mert ezeddig semmi a rengeteg csodaszer kozul nem segitett.  A legnagyobb meglepetesemre ma reggel hajmosas utan amikor a tukorbe pillantottam - a ketoldalt hajnelkuli fejembore kep megpillantasara varva-  ott 2-3 centis haj nott ki! Igen, rendesen mar a tukorbe sem mertem nezni...

    A kolest, azt okvetlen beiktatom. Kivanom mindannyiatoknak, hogy ilyen kellemes meglepetesben legyen reszetek mint nekem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_399841
    Torolt_felhasznalo_399841
    2010. szeptember 22. 17:0070.

    Szia Éduka!

     

    Szeretném én is kipróbálni ezt a tojásossampont. Egy kérdésem lenne csak: a hosszú haj alatt milyen hosszú hajat értettél? Az enyém nagyon dús és derékig ér, gondolom akkor legalább négy tojás kell hozzá, vagy akár hat is. Szerinted? 

    előzmény:
    Éduka (66)
    2010-09-21  15:07
  8. 2010. szeptember 22. 13:2969.
    Köszönöm a válaszodat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_427160 (68)
    2010-09-22  12:48
  9. Torolt_felhasznalo_427160
    Torolt_felhasznalo_427160
    2010. szeptember 22. 12:4868.
    Csak Ilcsi termékekkel dolgozó kozmetikusoknál.
    előzmény:
    molly49 (65)
    2010-09-21  11:16
  10. Torolt_felhasznalo_339492
    Torolt_felhasznalo_339492
    2010. szeptember 21. 17:1267.
    Szia kedves émih! Sajnos én is ilyen problémával küzdök és nem tudom mit tegyek ellene ha nem zavar megkérdezhetem-e-hogy hány éves vagy én is megírom 45 és te?Tudod nálam lehet,hogy a depresszió által van,de ez sem bisztos.Most írtam éppen egy szakértőnek ezzel a problémámról várom válaszát és majd meg osztom veled,de ahány ember annyira más okok lehetnek a hajhullás okozói.Üdvözöl hópihe segítsünk egymásnak hogy megszünjön ez az állapot.További szép napot kíván hópihe.
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  11. 2010. szeptember 21. 15:0766.
    használj házilag készült tojássampont.
    http://www.youtube.com/watch?v=0uh6RotBOys
    a bolti samponok tele vannak káros és veszélyes szintetikus anyagokkal, ami csak tönkreteszi a hajat. ezzel elérik, hogy  megvedd a pakolásokat, balzsamokat... üzlet!
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  12. 2010. szeptember 21. 11:1665.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék tőletek segítséget kérni:

     

     

    Hol lehet beszerezni az ILCSI fekete szappant?

     

     

    Sajnos én is érintett vagyok a hajhullásban, betegségként pajzsmirigy alulműködésem van. Pillanatnyilag a negyedik doboz Hair Clinicet szedem, és minkét féle Alpecin sampont használom.

    előzmény:
    hundehutte (61)
    2010-07-06  21:50
  13. Torolt_felhasznalo_399841
    Torolt_felhasznalo_399841
    2010. szeptember 20. 14:5764.

    Sziasztok!
    Egy másik hajas fórumban pont a minap ecseteltem a köles és búzacsíra áldásos hatásait a haj mindenféle problémájára. Most ide nem írom le mégegyszer, inkább belinkelem, ott kiveséztem hogyan szoktam enni, használni. Én egy életre köles és búzacsíra függő lettem, nekem olyan szinten megváltoztatta az életemet, hogy azóta a hajam az a részem, amit imádok magamon. Azelőtt pedig utáltam, olyan semmilyennek tartottam, és nekem is hullott, fénytelen, töredezett volt és leginkább egy szálkás seprűre emlékeztetett, mióta rendszeresen eszem őket (kb. 3 éve, de minden nap ám ), azóta "brutális állapotban van", de komolyan. A fodrászom is azt mondta, hogy ilyen hajat még életében nem látott. Nagyon dús, gyorsan nő, fényes és alig találok benne elvétve töredezett hajszálat, annak ellenére, hogy extra hosszú. Pont az ellenkezője, mint amilyen pár éve volt. Higgyétek el, fölösleges egy tucat kapszulát megenni, meg cseppeket használni, mikor a kölesben minden tápanyag benne van, ami a hajnak kell+plussz kovasavat is tartalmaz, ami a körmöknek és az arcbőrnek is jó, emellett jó a rák ellen, ráncok ellen, lugosít és így tovább.... Próbáljátok ki, tuti elmúlik a hajhullás, meg a többi probléma (persze ha tényleg nincs más baj, góc, hormonok stb...).

     

     Katt ide:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=267848 

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  14. 2010. augusztus 5. 16:2363.

    Varga hajcsepp! Két félét ajánlok erre a problémára. Az egyik gyenge, hulló kimerült hajra van a másik egyszerűen hajhullásra. Az első egy picivel drágább, ugyanazok a gyógynövények vannak benne mint az utóbbiban csak +3mat még tartalmaz. Ha fested a hajad, mindenképp a komplexebbet válaszd.

    Milyen színű a hajad?

    Ha nem kifejezetten belsőleg ered a probléma, akkor nem kell revalidokat szedned, ez viszonylag hamar és tartósan megszünteti a panaszodat. Sőt! Gyorsabban fog nőni a hajad és új babahajak is nőhetnek.

    Ezenfelül samponból, hamár drágát veszel én a natúr és bio samponokat ajánlanám. Én próbáltam a faith in nature, az flp és a styx gyógynövényes samponjait. A FIN is nagyon jó, de nálam a styx vált be legjobban.

    A sörélesztő tabletta is segít a szép haj bőr és köröm eléréséhez.

    Remélem tudtam segíteni ! :)

     

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  15. 2010. augusztus 3. 11:1162.

    Sziasztok!!

     

    El tudom képzelni..sajnos nagyon is min mentek keresztül...borzasztó ez,.,és igazán nincs mit tenni, max lassítani lehet a folyamatot.

     

    Nekem már vagy 3 éve kilátszik a fejbőröm, elől a fufrumnál..és oldalt..elég gáz..de ez van..

     

    Nekem anno a fogigátló abbahagyása után kezdett hullani nagyon, de nagyon...kb 2 év alatt több mint fele kihullott...végigpróbáltam minden löttyöt, persze mindegyiket hónapokig hogy lássam hat e...hát nem hatott semmi....közben a nőgyógyász írt föl másik tabit amiben több a női hormon, hogy hátha annyira bezavarodotta  hormonszintem hogy attól hullik...hát ez se segített, sőt vagy 10 kgt híztam tőle pár hónap alatt,.

    Na ekkor elegem lett. Abbahagytam az összes hormonos cuccot. Gondoltam majcsak kitisztul a szervezetemből valamikorra.

     

    A fejemre eközben kentem mindent. Először csak a sima gyógyszertári szeszeket írta föl a bőrgyógyász, sz.rt se értek. Aztán jöttek, a dr. immun, a vichy, alpicort, regain...azt mondta a magán bőrgyógyász hogy a regain lesz a tuti mert hormonális androgén jellegű hajhullásom van. Na ettől azt hittem hajam se marad komolyan. kivágtam a kukába.

    Most így kb 6-7 év után, elmondhatom nekem a Varga csepp segített a legtöbbet, kb 3 éve nyomatom. Eleinte heti 3-4x most heti 1x-2x. Sapmont a vichy hajhullásos samponját használom.Nekem bevállt.

     

    A homronszintjeim mára teljesen rendbe vannak, (magától rendeződött!) és elmondhatom a hajhullás is csökkent.

    Most napi kb 25-30 szál jön ki, hajmosáskor kb a duplája.

     

    Viszont a haj szerkezetem teljesen megváltozott sajnos. Régen dús, göndör oroszlánsörényem volt..morogtam is mindig hajmosáskor, hogy jesszus mikorra fésülöm ki. Hát most napokig fésülgetném, csak lenne olyan mint régen.Mára vékonyszálú, ritka és sprőd lett a hajam ami nagyon száraz.

    Évente van olyan egyszer kétszer hogy pár hétig fokozottabb hajhullást észlelek, de ez úgy tudom mindenkinél van. Ilyenkor a fejbőröm is viszket kicsit. Zsíros korpám nem hiszem hogy lenne, egyáltalán nem zsírosodik a hajam.Inkább száraz még a fejbőröm is.

    Borzasztó ez...nem tudok más fejjel kijönni a házból csak ha föltűzöm. Hogy a fejem teteje s elátszódjon ki. elég ha oldalt és ha elől világít..de lelkileg nagyon megviselt...önbizalmam a béka feneke alatt van. ordítani tudnék ha meglátom magam a kirakatüvegekben, vagy gyűlölöm a bevásárlóközpontok neon fényeit....nagyon nehéz így élni a mindennapokat.

     Ráadásul hamarosan babát szeretnénk a párommal...és attól félek hogy a szülés utáni hajhullás engem is elér...és akkor télleg hajam se marad...rettegek ettől...fogalmam sincs mit tehetnék...

     

    SZóval kitartás csajok!!

    Nem egyszerű az biztos, de mindent el kell követni hogy maradjon hajunk....egyszer olvastam valahol, hogy a nőknek seha nem hullik ki az összes hajuk...na kösz...biztató mi?

     

    Üdv Nektek!Ha erre jártok írjatok!

     

    előzmény:
    monalizus (56)
    2010-05-31  16:56
  16. 2010. július 6. 21:5061.

    Sziasztok!

     

    Még új vagyok itt, de nekem is hatalmas gondot okoz a hajhullás úgy1 éve. Igazából mindig is hullott a hajam, de innentől vált tarthatatlanná a helyzet:(. Ekkor kezdtem észrevenni, hogy kilátszik a fejbőröm.

    Mindent kipróbáltam, ami beszedhető vagy rákenhető, de nem igazán javult a helyzet...2-3 naponta kell mosnom a hajam, mert annyira zsírosodik, még pattanások is voltak rajta, a bőrgyógyász csak széttárta a kezét:(.

    Ami a lényeg: 

     

    Amit  találtam és hatott, az az alábbi kombináció: Kb. fél éve vettem a lush-ban  new sampont, ez önmagában nem ért semmit:).már majdnem elhasználtam, amikor rátaláltam az ilcsi fekete szappanjára, és azóta ezt a kettőt használom úgy, hogy először megmosom a new-val, majd kiöblítem, azután belemasszírozok egy kis fekete szappant, rárakok 1 zuhanysapkát, 1 óráig így hagyom, majd kimosom belőle  a fekete szappant a new samponnal és kiöblítem almaecetes vízzel:).

    Igazából valószínű, hogy a fekete szappan a nyerő, de nem merem kihagyni a new sampont, sem az alamecetet, nehogy újra annyira hulljon. 

    Tudom, hogy macerásnak tűnik, de már annyira el voltam keseredve a hajam miatt, hogy ha ez hosszabb távon beválna, az maga lenne a megváltás...

    Remélem segítettem valamennyit.

     

    Hundehutte

    U.I: azt mondják az almaecetesöblítés önmagában is nagyon hatásos, de nem merek átállni csak erre:)

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  17. 2010. június 18. 12:0960.

    Szia Suz81!

     

    Nem lehet, hogy zsíros korpád van? Szerintem írj az itteni nlcafe-s hajszakértőnek, Szabó Anikónak egy emailt. Lehet, hogy ő tud rajtad segíteni. A blogjában olvashatsz a zsíros korpa fertőzésről, amely hajritkuláshoz vezet. Nekem is volt ilyen fertőzésem, de Anikó egy hónap alatt kikezelt belőle. Állandóan viszketett a fejbőröm, nem győztem vakarozni, ritkult a hajam nagyon erősen és a fejbőröm csillogóan fénylet. Minden második nap meg kellett mosnom a hajam, mert olyan zsíros volt és én is láttam  "sárgás gombócokat" a kihullott hajszál hajhagymáján. Szerintem mindenképpen olvasd át  az Anikó rovatát a zsíros korpáról, lehet, hogy a problémádra ismersz.

     

    Remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    Suz81 (54)
    2010-05-21  19:13
  18. 2010. június 11. 17:5459.
    Nekem nagyon zsíros, pattanásos is a bőröm, de a tesztek nem mutattak ki semmit. Gondolkozom a természetes gyógymódokon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. június 10. 13:4858.
    Nekem is az a jobb, hogy hullámos, göndör. A jobb oldalon ritkább érezhetően..
    előzmény:
    monalizus (56)
    2010-05-31  16:56
  20. 2010. június 10. 13:4657.

    szia!

    Jó, még a fejbőröm nem látszódik, de sokkal kevesebb mint régen. ha csak végighúzom a kezem a hajamon akár öt percenként, mindig kijön min. 5 szál a végéből. Fésülködésnél is egy maroknyi.. Most egy hónapja szedem a revalidot, még nem adom fel..

    Neked mitől állt meg a hullás?

    előzmény:
    Suz81 (54)
    2010-05-21  19:13
  21. 2010. május 31. 16:5656.

    Szia Suz!

     

    Annyira együttérzek veled!

    Nekem is sok hajam volt régen, aztán egyszer kihullott hormonproblémák miatt, de visszanőtt (bár kevesebb) és most már egy éve megint hullik nagyon és nem áll meg!

    Minden hajmosásnál sírás az eldugult lefolyó miatt, és már én is gondoltam nem egyszer a nullás gépre. Bár ősszel levágattam rövidre, na akkor még jobban sírtam. Most növesztgetem azt a pár szálat, amivel az a szerencsém hogy göndör ezért kicsit többnek látszik.

    Én túl vagyok az összes patikában árult cuccon.  Te miket próbáltál már?

    előzmény:
    Suz81 (54)
    2010-05-21  19:13
  22. 2010. május 22. 16:1455.

    Szia!

     

    Ez az,az androgén alopécia v.alopécia androgenetica(egy és ugyanaz).Eredményes kezelés nincs.Illetve olyan módon nincs,hogy az eredeti állapot visszaálljon.Rengeteg dolgot lehet találni ezzel kapcsolatosan itt a neten,mindegyik ugyanazt írja.Egyetlen módja az állandó szeszeléses kezelés,mindig birizgálni kell azokat a hajszálakat,így serkentve a növekedésre.Valljuk be,azért a semminél ez is jobb.Persze ez nem vigasztal senkit,de ez van.Végülis ezekben a cikkekben tökéletesen leírják,hogy mi ez az egész,de mégis olyan fura.Nálam hormonügyileg minden normális,valószínűleg a hajhagymák tövénél van a bibi.Ott van zavar,de ez vérvételi eredményben nem okoz el eltérést.Csak látható módon eltűnik a haj,ritkul és vékonyabbá válik.Pedig én még csak nem is festetem.

    Fodrászhoz én se járok,mosott hajnál pedig minden sorstársunk ismeri az érzést amikor a tükörbe néz.

     

    Jelenleg örülök annak amit eddig elértem,azon vagyok,hogy csakis jobb legyen!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Suz81 (53)
    2010-05-21  19:05
  23. 2010. május 21. 19:1354.

    Szia Nekes is!!!:)

     

    Képzeld el, valahol azt olvastam, hogy gyakoribb a hajritkulásos hajhullás azoknál a nőknél akiknek fiatalabb korukban nagyon dús hajuk volt...

     

    Kicsit fura ez...végülis ha hullik rendesen..nálunk szembetűnőbb, hogy már csak negyede a hajunk...az élet elég érdekes viccet űz...de sztem nem nevet senki...

     

    Neked látszik a fejbőröd???Nekem eléggé...már akárhogy fésülöm tűzöm kötöm látszik...szoktam mondani reggel magamnak a tükör előtt...nullásgép....:(

    Isten bizony ha tudnám hogy dúsabban nől vissza levágnám a francba...csak az a helyzet hogy azt veszem észre hogyha vágok is a végéből..nem nő már olyan gyorsan vissza...ja mert fodrászhoz se járok....mert égő...vizes hajjal a fejem borzasztó látvány...:(

     

    Hát ez van...egyébként igen...nem árt ha szépen kicserélteted a töméseket is..én már ezen is túl vagyok...vagyis én már jó sok mindenen túl vagyok..kivéve a hajbeültetés..:) Igaz már nem is hullik, de hogy alig van hajam 28 évesen az tény...:( 

     

    És az a poén, hogy nem hullik, mégis olyan mintha fogyna...vékonyodna folyamatosan.....:(

     

    Üdv:Suz

     

     

    előzmény:
    renoci (49)
    2010-05-20  15:33
  24. 2010. május 21. 19:0553.

    Szia!!

     

    Na végre visszajött a netem...már kezdtem agresszív lenni..hülye szolgáltató..vagy éppen hülye időjárás..??

     

    No mindegy...igen jó lenne már valaki aki megmondja mitől van ez az egész...most kotortam elő a leleteimet..mert "beszélgettem/beszélgetek" a neten egy kedves lánnyal..és ő említette az inzulinrezisztenciát..nos az én leletem szerint azt is vizsgálták nálam, tehát az is negatív..puff neki...áá komolyan ez már kész...viszont ott díszeleg a papíron az is, hogy androgen alopecia..örökletes hajhullás..:(.

     

     

    A köles tényleg jó lehet..én minden nap belemarkolok a puffasztott natur változatába és befalom...:) nem rossz..:) De hogy hatása van e azt nem tudom..

    Tichlosan????,mik vannak??a samponban is nem csak a fogkrémben??már is megyek ki a fürdőszobába...nincs rajta a tubuson..a dobozás szoktam látni az összetételt de ugye azt kidobom..na majd megnézem ha megyek venni.

     

    Szép Napot Neked is, üdv:Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (48)
    2010-05-20  15:25
  25. 2010. május 21. 15:5252.

    Szia!

     

    Nem értem miért olyan meglepő ez,igen,egy hajszál az úgy néz ki.Szerintem mindenkinél úgy jön ki,nem pedig csak leválasztódik a fejbőrről,a gyökere pedig bennmarad.Sajnos.Csak normális esetben egy szál helyén több kicsi kezdemény keletkezik,ami majd növésnek indul.Itt van a zavar,hogy nem mindenkinek nő újra,esetleg nagy küzdelem árán sikerül erdeményt elérni.

    előzmény:
    renoci (50)
    2010-05-20  15:39

Címlap

top