Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2010. május 20. 15:4251.

    nincs itt senki?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 20. 15:3950.

    nekem is a végén mintha hajhagyma lenne, akkor annak annyi mi?

     

    előzmény:
    Suz81 (44)
    2010-05-18  20:20
  3. 2010. május 20. 15:3349.

    sziasztok

     

    nekem is nagy göndör orszlánsörényem volt, évek óta hullik, már vagy 10 éve, és nekem is már a negyede. Jó még van, de érezhető a különbség.

     

    Amikor terhes voltam nem hullott, tök jó volt.. De most újra. Elkezdem a vitaminokat, megint.

    negatívok a leleteim. Most cseréltessem ki a töméseket vagy mi??

     

    előzmény:
    Suz81 (40)
    2010-05-16  17:52
  4. 2010. május 20. 15:2548.

    Szia!

     

    Oldatról van szó,én nem ráfújni szoktam,hanem kisüvegből csepegtetem a fejbőrre,így oda kerül ahová kell és nem a hajszálakra megy a legtöbb.Ezért is kiadósabb így.Valóban van benne rizikó,ha vált az ember,nekem akkor sínylette meg amikor áttértem a mostanira.Samponból avonos hajdúsítósat használok jelenleg.Mostam hullás ellenivel is,de egy véletlen folytán rábukkantam egy cikkre,hogy mennyire káros a termékekben a triclosan,ami főleg samponokban és fogkrémekben található,mellesleg pedig állítólag be van tiltva.Mégis vannak termékek amibe beleteszik a mai napig.Gondoltam megnézem,az enyémben van-e és sajna igen.Félretettem,de ha ebből indulunk ki,akkor ne használjunk semmit,mert más összetevő is lehet káros,úgyse lehet kivédeni.

    Hairclinic kapszulát nem próbáltam még,valamikor régen Forcapilt igen.Ezekkel csak egy bajom van,tele vannak vitaminokkal,ami persze jó,de megnöveli az étvágyat is,hízni viszont nem szeretnék egy kicsit se.Én legalábbis olyan vagyok,ha ilyet szedek akkor eszek tőle mint a rozsda.

    Egy másik hajas topikban ajánlotta egy lány a kölest,akár puffasztott változatban is fogyasztható.Nekem bejön a pufis,de az utóbbi időben elhanyagoltam az evését,ideje lenne visszatérni rá.Sütő Enikőtől is hallani a köles jótékony hatásairól.Egy szó mint száz,csak jó lehet.

     

    Látom valaki csatlakozott,aki szintén ötleteket vár.Tényleg jó volna,ha valaki jelentkezne,akinek valami úgy bevált,hogy szemmel látható és kézzel fogható,dúsabb eredményt ért el.Pedig biztosan rengetegen vagyunk aki hozzánk hasonló problémával küzd.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Suz81 (46)
    2010-05-20  07:47
  5. 2010. május 20. 12:1947.

    Sziasztok!

    Tavaly augusztusban elkezdett ritkulni a hajam , foleg a frufru resznel vettem eszre , hogy nem olyan telt, mint regebben volt....

    Kb oktoberig hullott rendesen. Elmentem hajgyogyaszhoz, aki  tonikot, sampont ajanlott. Vervetelen is voltam, a leletemmel nincsen baj.

    A hajhullasom megallt, de en azt szeretnem ujra elerni, hogy bedusuljon a hajam . A hajgyogyasz azt mondta, hogy egy hajhagymabol normalis esetben 2-3 szal nol, nekem pedig 1-2, nehol 3. Ezert erzem ritkabbnak. 

    Kozben szedek biotint, kovafoldkapszulat, vitaminokat,ricinus olajat is kenek hetente a hajamra.

    Tehat nem hullik mar, sot rengeteg uj hajszalat latok, de szeretnek dusabbat.....

    Van valakinek  otlete? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. május 20. 07:4746.

    Szia!

     

    Hát lehet, majd kipróbálom ezt a szert én is..most vettem nemrég vargát, abból még van..

    Csak azért bennem van tudod, amikor új szert kenek a fejemre, hogy mi van ha rosszabb lesz.,..de tényleg köszi,ki fogom próbálni!

     

    Ez különben oldat, vagy ampullás? Bocs nem emlékszem..lehet ez a samponod? Milyen sampont használsz?

    Gondoltam már, hogy kipróbálok egy másik sampont a vichyn kívül..van valami kávés...a gyógyszertárban de nem ugrik be a neve.

     

    Igen arra gondolok.. a hajszál fejbőr felőli részén, mikor kihullik van egy fehér bütyök...hát remélem nem a hajhagyma...mert akkor ahelyett se nő haj sztem...

     

    Különben lehet, hogy hülyeség, de egyszer olvastam vhol, hogy ha már a kihullott részeken  kifényesedik a fejbőr, akkor ott már a büdös életben nem fog haj nőni..ott már nincsennek élő hajhagymák...hát sajnos nekem már itt-ott fénylik a fejbőröm...

     

    MÉg azt szerettem volna kérdezni, hogy szedtél már hairclinic tabit? Már annyi mindent szedtem, de ezt még speciel nem. A  többi nem igazán használt, gondolom hátha javítana valamit a hajam minőségén legalább.

     

    Üdv:Suz

     

    előzmény:
    Micimackó80 (45)
    2010-05-19  16:01
  7. 2010. május 19. 16:0145.

    Szia!

     

    Olyan Alpicort szeszt én is használtam,de már nem emlékszem melyiket,úgy tudom több is van.Ebben a mostaniban madecassoside van mint hatóanyag,de ez micsoda ne kérdezd,mert nem tudom.Próbáltam utánanézni,de nem igazán találsz róla hasznos infót.Annyit írnak,hogy valami gotu-kola kivonat,ami a centella asiatica gyógynövényből való és segíti a sejtek megfelelő kapcsolódását,hogy a bőrfelszín helyreálljon.Bőrgyógyász ajánlotta,hogy ez egy új termék,próbáljam ki.Ennyit tudok róla.

    Ugyanúgy vagyok sokszor mint te,teljesen tanácstalan,hogy akkor mit is kellene használni.Az a legborzasztóbb és egyben bosszantó is,hogy nem óhajt egyáltalán visszanőni.És ezt pedig nem tudják,hogy miért.Előtte,amíg nem derült ki a csökkent működés,tök normális mennyiségű és minőségű hajam volt.Voltam anno hajgyógyásznál is,vagyonért,ami akkoriban soknak számított,eredmény semmi.

    A kihullott szál fejbőr felőli végén?Az a gyökere,az a burok,ami körülveszi.Vagy pedig nem tudom mire gondolsz.

    Hátha jön valaki,aki megmondja a tutit.

     

    Üdv.

    előzmény:
    Suz81 (44)
    2010-05-18  20:20
  8. 2010. május 18. 20:2044.

    Szia!

     

    Aha én is a bánfival kezdtem annak idején, de semmit nem ért. Aztán meg a bőrgyógyász álltal felírt szesszel, majd az alpicort f-el folytattam és stb..és stb..rengeteg lötty volt már a fejemre kenve..

    A Regaint is használtam..nekem nagyon de nagyon hullott tőle...mondjuk az hormonos cucc, nekem meg állítólag nem attól hullhatott ki...hát nem tudom...és ez a Kerium is hormonos cucc?

    Persze nem olcsó...de a vichy cuccok se azok...viszont tudok áldozni erre, ha hatásos..jó nem állok túl jól anyagilag, de ki lehet sakkozni...pláne ha 2 hónapig is elég.

     

    Nekem a varga bevállt eddig. A dr immunt is használtam pár hónapig, de semmit nem észleltem...másabb mint a varga...én inkább az utóbbira szavazok ha már gyógynövényesről beszélünk.

     

    És amikor hullott, Te megfigyeltél olyat, hogy a hajszálak végén olyan kis bunkószerűn vmi van??

    Meg azt tapasztaltam, hogy néha, kb évente 1x-2x van olyan hullám, amikor piszkosul ég, és viszket a fejbőröm. Ez aztán elmúlik de minden évben tapasztaltam ilyet. Nem tudom más be tud e hasonlóról számolni...

     

    A hajbeültetés..nos igen..nem olcsó...és az az igazság nem tudom lenne e elég bátorságom hozzá...viszont mindegy is..mert pénzem úgyse lesz annyi erre a célra....így aztán megmaradok ezeknél a szereknél, hátha segítenek, vagy legalábbis lassítják a folyamatot.

     

    Üdv:Suz

     

     

    előzmény:
    Micimackó80 (43)
    2010-05-18  15:53
  9. 2010. május 18. 15:5343.

    Szia!

     

    Nagyon nem oké,de ez van.Középen és a frufrurészen nekem is feltűnő,ha süt a nap látszik is.Tőlem is kérdezték már meg,de nem foglalkozok vele,nekem nem ér annyit,hogy idegeljem magam rajta.Azért nem kell teljesen nekikeseredned,az már pozitívum,hogy elállt és nem hullik egy ideje.Ennek örülni kell!Ha az ember megtudja,hogy olyan már sohase lesz mint volt,rossz dolog,de ha a fejünket a falba verjük se tudjuk megváltoztatni.Talán a hajbeültetés...Mondjuk az költséges és őszintén szólva nem is tudom mernék e vállalkozni rá.Vásáry Andrénak elég megváltozott búrája lett tőle.Neki volt bátorsága(meg pénze).

    Szinte egyidősek vagyunk.Most a La Roche Posay-től a Keriumot használom,nálam hatásos.Remélem nem moderálják ki,nem reklámcélból írtam le.Elég drága,tízezer körül van,de nálam 2és fél hónapig is elég.Gyógyszertárban kapható és 125ml.Előtte Regaint alkalmaztam,valaki ajánlotta is másnak a korábbi hozzászólások valamelyikében.Ára ugyanannyi,de mennyisége feleakkora.Az is hatásos volt,de ez a mostani kiadósabb.Bánfival kezdtem annakidején,de az az ilyen esetben semmit se ért.A gyógynövényektől pedig viszket a fejbőröm.Rákerestem már a Dr.Immunra is,de ez is azok keveréke,tehát nem is tudom...Más esküszik rá,rengeteg egyénnek segített,szóval rossz nem lehet.Embere válogatja,kinek mi lesz a hatásos.Állandóan keresek,hátha meglátok valami használhatót,bár a mostanit nem akarom lecserélni.

     

    Üdv.

    előzmény:
    Suz81 (42)
    2010-05-17  19:42
  10. 2010. május 17. 19:4242.

    Sziasztok!

     

    Hát örülj neki, hogyha nem látszik...mert az enyém igen..föleg elől a fufrumnál és oldalt..És amikor süt a nap...na akkor ki vagyok bukva..csak úgy világít a fejem..:

    Már alig tudom hogy fésülni...de ha netán sikerül is extra tupírral, akkor is ha jön egy olyan időjárás mint a mai (majd leszakította a fejem a szél) akkor kész....a hajamnak annyi...

     

    Én már tényleg sok mindent használtam, most a vichy hajhullásos samponját használom egy ideje...de mondom..már nem igazán hullik, hanem nem nő vissza ami kijött az évek alatt, és tökre vékonyodik...vagyis arra gyanakszom, hogy ami kihullik most, ahelyett nem igazán nő semmi.

     

    Nálam semmilyen eltérést nem mutattak ki, hormonálisan sem, pajzsmirigyem is oké..meg minden ok.. csak a hajam nem ok...és senki nem tudja miért.

    Bár most már hiába is vizsgálnának mert a hullás megállt ugye, vagyis lecsökkent.

     

    Voltam én is természetgyógyásznál is, (voll)...segített de nem ebben az ügyben..

    Néha, nagyon el vagyok keseredve, és nem igazán tudok uralkodni a rosszkedvemen.

    Régen csodálták a hajam, és most csak a szánakozó tekinteteket látom..nameg páran már megkérdezték..Te, neked mitől hullott ki ennyire a hajad? Ugye tudod, hogy látszik???

    Na ekkor már üvölteni tudtam volna...

    De volt olyan is, hogy megkérdezték, hogy beteg vagy???

    Á, ezt ugyse értik, csak aki benne van...meg aki átélte ezt az egészet...hogy milyen érzés...

     

    Megkérdezhetem Te hány éves vagy? És milyen termék amit használsz? Úgy értem hol veszed, mennyibe kerül stb?

     

    Holnap jövök, üdv:Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (41)
    2010-05-17  13:52
  11. 2010. május 17. 13:5241.

    Szia!

     

    Hát igen,tudom miről beszélsz,én is végigcsináltam már rengeteg mindent.Tizenéve kezdődött az egész,alulműködő pajzsmirigy miatt.Gyógyszerrel kezelve van,minden értékem normális,csak a hajam nem nőtt vissza azóta sem.Azt mondják van ilyen akinek nem nő vissza,másnak helyrejön.Azóta már megtanultam vele együttélni,mert elfogadni nem lehet,hogy ilyen,de muszáj.Persze engem is zavart,nagyon,főleg olyankor amikor látványos is a dolog.De azt hiszem én nem foglalkoztam vele,hogy mit mond más,nem fogok mindenkinek magyarázkodni miért ilyen.Akinek egészséges haja van örüljön neki,aki hasonló problémával küzd azzal pedig együttérzek.Szerintem ezért nem fog lenézni senki,már-már bebeszéli magának az ember,mert azt hisszük,hogy állandóan azt figyeli a másik.Ne stresszelj ezen,tudod,így csak rosszabb,mert a haj nagyon érzékeny és csak hullani fog tőle.

    Tudom milyen órákat vagy legalábbis hosszú perceket a tükör előtt tölteni azzal,hogy beállítsd a hajad,hogy legalább ne látszódjon.Én most elértem azt,hogy nem látszik ki,(kopp-kopp,hála a jó Istenkének)de nagyon kevés a mennyisége és iszonyú vékonyszálú.

     

    A Varga cseppeket én is használtam vagy fél évig biztosan,átütő sikert nem arattam vele.De lehet még több idő is volt.Viszketett tőle a fejem azt hiszem.2-3hónap alkalmazás nem elég,ennyi idő alatt nem is tudja a fejbőr megszokni.Én is ilyen voltam,pár alkalom után vártam a csodát,aztán a doki rámkoppintott,hogy több kell.

    Pedig a göndör hajúaknak van csak igazán vastag haja,elhiszem,hogy így még rosszabbul érint.Ilyen esetben az a cél,hogy szinten tartsuk amit sikerült növeszteni,rosszabb ne legyen,csak jobb!!!Most a Kerium nevű cuccot használom,lassan egy éve lesz már.Rengeteg babahajam nőtt tőle és legalább takar.Ja,és nem olyan zsíros.

    Használsz valami speckó sampont is?Nem találtak semmi eltérést ami okozhatja? Hú,én rengeteg mindent kipróbáltam már,Dunát lehetne vele rekeszteni.

    Most nem is szaporítom tovább,mert még regényt írok a végén,majd folyt.köv.

     

    Üdv.

    előzmény:
    Suz81 (40)
    2010-05-16  17:52
  12. 2010. május 16. 17:5240.

    Szia!!

     

    De örülök, hogy itt vagy!!

    Mesélj, Neked mióta hullik/hullott és milyen állapotban van jelenleg a hajad?

     

    Én végigjártam mindent már, és csak kutyakakit nem kentem a fejemre eddig...persze minden szert 2-3 hónapig használtam, hogy kiderüljön hat e. Olyan is volt amitől azt hittem hajam se marad..(hormonos cucc)

     

    Nekem a fogigátló abbahagyása után kezdett 2-3 hónappal csomókban, marékszámra hullani..előtte göndör extra dús oroszlánsörényem volt...mára..fejbőröm is kilátszik..és nagyon de nagyon kevés...

    Az önbizalmam a nullával egyenlő...nem szeretek emberek közé menni...meg egyáltalán úgy érzem mindenki csak a  fejemet nézni..és ordítani tudnék ha beszélgetés közben valakinek követem a tekintetét, és gyakrabban pillant a fejemre mint a szemembe..

    Ez van.Próbálom magam elfogadni, de nagyon nehéz. És még szülés előtt állok, ezért rettegek a majdani hormonváltozásoktól.

     

    Egyébként minden vizsgálatom negatív. Egyszerűen azt mondták örökletes...tanuljak meg vele élni..hát köszi.

     

    Évek óta a varga cseppeket használom, illetve hajmosások után gyömbért reszelek és kenem a fejbőrömre a levét. Seerkenti a vérellátást...mondjuk bizsereg is utána rendesen..Hullani vészesen már nem hullik (de még csak az kéne) viszont az eredeti hajam kb negyede van meg, és már nem göndör, hanem hullámos és vékonyszálú, nagyon száraz.

     

    Te használsz valamit? Mesélj légyszi..

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (39)
    2010-05-15  17:35
  13. 2010. május 15. 17:3539.

    Itt vagyok pédául én.És úgy látom még rengetegen rajtunk kívül.Ugyanezzel küszködök már hosszú évek óta,én is belefásultam,de nem szabad abbahagyni,a meglévőt kell szinten tartani.Mondjuk én tudom mitől,de ez sem oldotta meg teljesen,a probléma állandó. :(

    Ha gondolod,beszélgessünk.

    előzmény:
    Suz81 (38)
    2010-05-15  15:56
  14. 2010. május 15. 15:5638.

    Sziasztok!

     

    Jár még erre valaki?

    Szívesen beszélgetnék ebben a témában. 28 éves vagyok, kb 7 éve kezdett hullani a hajam, azóta jól megritkult sajnos..

    Szívesen megosztanám valakivel a tapasztalataimat, meg egyébként is jólesni beszélgetni erről a témáról..bár már igazán bele vagyok fásulva, de akkor is jó lenne...

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2009. október 13. 14:3137.
    Hallottam, hogy a Candida gombától is hullhat a haj rendesen, pláne hogyha székrekedés, vagy hasonló bélpanasz is társul hozzá. Elég alattomos betegség, érdemes csinálni egy tesztet, amit patikában is lehet kapni. Az én apámnak is fiatalon hullott a haja, ma már szinte nincs is neki, de én egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy ilyen fiatalon hulljon a hajam lány létemre, még ha örökletes, akkor is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260406 (29)
    2009-10-11  17:04
  16. 2009. október 13. 09:5136.
    Én is gondoltam PCO-ra, de úgy tudom, annak a petefészek ciszta az egyik legjellemzőbb tulajdonsága. Nekem csináltak ultrahangot, és szerintem megállapították volna, ha van valami ilyesmi. Nem tudom, mivel lehetne csökkenteni a tesztoszteront. Hallottam már a szójáról, cickafarkfű teát is iszok, de eddig még semmi sem használt. Azt mondta a nőgyógyász, hogy csak Diane35-tel lehetne csökkenteni, de eszem ágában nincs ilyet szedni, mert babát szeretnék! Nem tudom, mit kéne tenni....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_427160 (35)
    2009-10-12  12:56
  17. Torolt_felhasznalo_427160
    Torolt_felhasznalo_427160
    2009. október 12. 12:5635.

    Korina! 3,7-es tesztoszteron az magas.

    nem lehet, hogy pcos vagy? www.pcos.hu

     

    előzmény:
    Korina927 (33)
    2009-10-12  08:34
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 12. 09:2134.
    Szia ezzel a problémával már én is írtam a Fórumba csak,hogy nekem elég gúnyossan reagáltak ezért nem is folytattam tovább ezt a témát,de mivel te is küzdesz a hajhullással így csatlakoznék hozzád.Sajnos az én hajam is elég hosszú, de nálam elkébzelhető,hogy a depresszió is közre játszik.Amikkor én is megfésülködöm egy maréknyi haj marad a kezemben napközben is állandoan tele van a ruhám hajjal,ez már nagyon zavaró számomra.Ha meg tudsz valami jó javaslatott léci írd meg előre is köszönöm.
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  19. 2009. október 12. 08:3433.

    Sziasztok. Nekem is ijesztően megritkult a hajam, már lassan látszik a fejbőröm is. Januárban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, mert babát szeretnénk. Baba azóta sem jött, és a fogigátló abbahagyása után irtózatosan elkezdett hullani a hajam. Először azt hittem, emiatt van, de azóta már eltelt 9 hónap, és a hajam egyre csak ritkul.....

    Voltam nőgyógyász-endokrinológusnál, kiderült, hogy a tesztoszteronszintem 3,78. Én azt mondtam, hogy ez magas, és emiatt van, de a doki szerint ez nem okozhat gondot, mert a többi vérvételi érték normális. Voltam bőrgyógyásznál, fogorvosnál, mindenhol rendben van minden, mégis hullik a hajam, kétségbe vagyok esve. Most a Varga hajcseppet kezdtem el használni, nem tudom, milyen lesz....

    Volt esetleg hasonló problémája valakinek? Lehetséges, hogy még mindig  fogigátló abbahagyása miatt van az egész? Már eltelt majdnem egy év azóta! Ha igen, vissza fog még nőni a hajam, vagy mostmár mindig hullani fog?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 11. 20:2632.

    Laborvizsgálatra küldtek?

    Pajzsmirigy rendben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260406 (29)
    2009-10-11  17:04
  21. Torolt_felhasznalo_260406
    Torolt_felhasznalo_260406
    2009. október 11. 20:0531.
    Nem vagyok stresszelős típus, szóval biztosan nem. Biztos vagyok benne, hogy valami belső probléma lesz, de annyira nem bízom már az orvosokban... Már nem tudom, mit kellene tennem ellene.
    előzmény:
    Deeya (30)
    2009-10-11  18:30
  22. 2009. október 11. 18:3030.
    Hmm valószínűleg nem hormonális akkor, mert a Cypromix helyre hozta volna. Nekem attól nagyon nőtt a hajam. Esetleg stressz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260406 (29)
    2009-10-11  17:04
  23. Torolt_felhasznalo_260406
    Torolt_felhasznalo_260406
    2009. október 11. 17:0429.

    Sziasztok!

    Remélem valaki tud tanácsot adni, aki esetleg küszködött már hasonló problémákkal, vagy esetleg van valami tippje. Nagyon megköszönném, mert már kezd kiborítani ez az egész...

     

    Kb. 2,5 éve hullik a hajam, jelenleg 17 vagyok. Többször jártam több bőrgyógyásznál és nőgyógyásznál is, vér- és vizeletvizsgálaton, de akármit írtak fel, eddig semmi sem működött, a vér/vizelet eredményeimben nem találtak semmi rendellenest, gyakorlatilag az orvosok sem tudják, mi bajom van. 

    Először Revalid kapszulával kezdtem, de semmi változás, aztán a fodrászom ajánlott valamilyen hajszappant ellene, de az sem vált be. Aztán a bőrgyógyász írt fel Alpecin oldatot, meg még egy másikat mellé (nem tudom már mi volt az, de valami alkoholtartalmú akármi), de ezek sem segítettek. Pár hónap múlva egy másik bőrgyógyásznál jártam, aki szerint a hormonokkal vannak problémáim, elörökölhettem apámtól, mert neki is kb. ilyen korban kezdett hullanni a haja. Írt fel két oldatot, az egyik a Regain, a másik egy csepegtetős gógyszer fejbőrre, illetve a nőgyógyász írt fel még mellé egy hormongyógyszert  (Cypromix, ez valami hasonló, mint a Diane, ha az valakinek ismerősebben hangzik).

    Ez volt egy éve, azóta nem sok változást vettem észre. Pár évvel ezelőtt szép, dús hajam volt, ez most a felére csökkent és a hajszálaim is sokkal vékonyabbak lettek, felül zsírosodik, alul pedig szálkás és száraz. Főleg mosáskor és szárításkor jön ki sok, meg persze fésülködéskor, meg a szőnyegem is tele van hajszálakkal, és olykor a pullóverem is.

     

    Elolvastam az előző hozzászólásokat, a fogaimmal biztos nincs probléma, mert 2 évig fogszabályzós voltam és havonta járok fel ellenőrzésre, és azt sem hinném, hogy mandulagyulladásom lenne. Már nem tudom, mit tehetnék, hajgyógyászhoz menjek esetleg? Bármilyen javaslat, tapasztalat? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. október 8. 15:3728.

    köszönöm a sok praktikus tanácsot !

    amugy már hullik jó ideje, nyár óta, de mindig ugy, hogy egyszer kevesebb, egyszer több..
    nyáron 2x voltam vérvételen, semmit se mutatott ki..

    fogorvoshoz viszont tényleg elfogok menni :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 8. 07:4127.

    Szia!

     

    Szerintem menj el bőrgyógyászhoz, sok időt és pénzt próbálkozást megspórolsz magadnak!

     

    Nekem a ferro folgamma segített, vas, mert vashiányom volt.

    Hozzá multivitamin és b komplex meg cink tabletta. Aloe gél.

     

    Külsőleg egy olasz cucc ilyen erős fejbőrlemosó, majd bánfi hajszesz és hajsampon.

     

    Sokkal kevésbé hullik De ez hat kiló plusszt hozott rám.

     

    A vassal sokat szenved az emésztésem, de kell.

     

    Cori 

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51

Címlap

top