Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2011. Április 16. 13:14276.

     

    Sziasztok!

     

    Örülök,hogy azért mindenkinél vannak eredmények. A ginseng hajcsepp nekem tökéletesen bevált,október óta használom és azóta szinte egyáltalán nem hullik,csak 1-2 szál esetleg.Rengeteg apró haj is nőtt és legalább már takarja az előtte ritkás részeket.Nagyon kedvelem.

     

    Samponon kívül semmit nem használok,se habot,se lakkot.Csak a végekre hajvégápolót a hajszárító miatt,hogy ne legyen nagyon szálkás tőle.A többi cucc csak elnehezítené az amúgy is vékonyszálú hajamat.Legalábbis régebben ezt tapasztaltam.

     

    Üdv mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. Április 16. 13:10275.

    Szia, igen, a tojáshéj is természetes.

     

    Nem 4 centi mélyen van a fejbőrben, az csak a táptalaja.

     

    előzmény:
    olajfalevel (274)
    2011-04-15  17:41
  3. 2011. Április 15. 17:41274.

    Szia!

     

    Igen, nekem nől is vissza, rengeteg babahajam van. Viszont azt vettem észre, hogy nem csak nagyobb, hanem pici 0,5 cm- 1,5 cm-es hajak is kihullanak. :(

     

    Ezt a 4 cm-t nem értem. Az már az agyunkból nőlne ki. 

     

    És elmondta milyen az az igazi kalcium? Mondjuk tovita? Az tojáshéjból van.  

    előzmény:
    Nyafficica (273)
    2011-04-15  09:39
  4. 2011. Április 15. 09:39273.

    Szia!

     

    Az jó, ha elhagyod a mérges sampont.

    Most hallottam, hogy ahajhagymákat egy kb. 4 cm.es "talaj" táplálja. Jó sokat kell inni és vitamint bevinni.

     

    Egy tgy. nőci a tv-ben azt mondta, hogy a haj fő épitőeleme a calcium és nem a gyogyszertári sandoz, hanem a természetes jól felszivódó calcium.

     

    És neked látzszik, hogy ritkul is, vagy azért visszanövöget?

     

    A Plantour nekem nagyon rossz volt, még jobban hullott szerintem.

     

    Festeni sem festetem, hennázom, mert az természetes.  

    előzmény:
    olajfalevel (272)
    2011-04-14  15:01
  5. 2011. Április 14. 15:01272.

    Sziasztok!

     

    Megmaradok, elmúlt a láz. 

     

    Nyaffi köszi hogy leírtad a Planturos tapasztalatod.

    Nem tudnám pontosan megmondani mennyi hajam hullik, de tippeltem a múltkor, hogy napi kb. 150 szál, és hajmosáskor még sokkal több. Viszont legutóbbi hajmosásnál csodálkoztam, mert sokkal-sokkal kevesebb jött ki. Reggel megnéztem a párnámat és ott is kevesebb haj volt a szokásosnál.

     

    Viszont én kezdek nem hinni a Merz-ben. Na ezt jól megmondtam! 

    Szóval, télen szedtem Supradyn drazsét, és most eszembe jutott, hogy összehasonlítom a vitamintartalmat.

    Kb. ugyanazok a vitaminok vannak a Supradynban is, sőt sokkal több ásványi anyag, egyedül a Cinkből van több a Merz-ben, és ami plusz az a szójafehérje. Ja, és a Supradyn-ból 1-et kell szedni, a Merzből meg napi 2-t. Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy a jelenlegi javulást nem a 2 hetes Merz-szedésnek, hanem a télen beszedett Supradyn-nak köszönhetem. Meg esetleg annak, hogy elhagytam a "mérges" samponomat. Szerintem.... 

    előzmény:
    Nyafficica (271)
    2011-04-13  09:38
  6. 2011. Április 13. 09:38271.

    Sziasztok!

     

    Mi páran IR-es lányok bánfit hajszeszt használunk, ginseng és stella hajcseppet.

    Van aki revalidot  is.

    Én samponnak farfallát, méregmentes és balzsamot semmit. Néha bio almaecetes vizzel öblitek.

     

    vettem plantourt 2 éve kb., de semmit sem ért és tele van parabénnel ami fokozza xenoösztrogének mennyiségét.

     

    Nektek mennyi hajatok hullik ki? És folyamatosan vagy néha megáll?

    Nekem most épp a rengeteg kis apró nő stádium van.

    Ja, és pajzsmirigy alulmüködésem is van, mainek lehet hogy ez a tünetete.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. Április 13. 09:24270.
    Pár napig nem jövök, pocsékul vagyok éjjel belázasodtam... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. Április 12. 17:05269.

    Szia!

     

    Jó hír, hogy nálad is van javulás!

    Az aloéról tényleg jókat mondanak, remélem segít a gyomrodon.

     

    A lenmagot én belesütöm a kenyérbe, vagy szoktam joghurtba keverni zabkorpával, mert nagyon jó az emésztésnek.  

     

    Á, ne is mond ez a hidegfront engem is megvisel, ráadásul hétvégén kicsit megfáztam,  így taknyos is vagyok.

     

    A "kölestejbegríz" (tejbeköles?) nekem valahogy nem ízlett, olyan kesernyés íze volt. Majd kipróbálom újra.

     

    Jó hajnövesztést!  

    előzmény:
    jólvagyokma (268)
    2011-04-12  12:41
  9. 2011. Április 12. 12:41268.

    Szióka!

     

    Jól vagyok ma

     

    Leszámítva a fáradtságot,amit a hidegfront okoz...

     

    Jóvalta kevesebb hullik ki már,jó hír!A hétem megyek majd a természetgyógyászhoz.Most a gyomromra veszem meg az Aloe Vera gélt.Ezzel remélhetlőeg kilövöm a gyomorgyulladásomat is és az sem fog többé fájni...?!

    Én a magvas kenyerekkel illesztettem be a kölest és a lenmagot.Bár meg vettem már  a kölest is külön,amiből tejbegríz félét csinálok és a lenmag olajat is,amit szinte mindenre ráteszek egy kicsit.

    Talán az arcom is kezd szebb lenni.Meglátjuk....

    előzmény:
    olajfalevel (267)
    2011-04-12  08:39
  10. 2011. Április 12. 08:39267.

    Sziasztok!

     

    De kár hogy senki nem ír, jó lenne megosztani egymással a tapasztalatokat.

     

    Jólvagyokma hogy vagy ma?  Javulás?

     

    Gémike vettél sampont, vagy voltál dokinál?

     

    Renoci? 

     

    Többiek? 

     

    Én határozottan állíthatom, hogy csökkent a hajhullásom, ma hajmosásnál fele annyi jött ki mint szokott! Ó bárcsak tényleg megállna!!!  

     

    Amiket használok (még nincs 2 hete hogy elkezdtem) :

    - napi 1 Merc Special

    - napi 1 Bano kovaföld kapszula

    - 2 naponta Wella hajhullás elleni hajszesz

    - köleslisztet tettem a kenyérbe

    - napi 1 evőkanál tökmagolaj 

    - lecseréltem a samponomat és a hajápolókat: 

       Alterra tusfürdő-sampon, Omnia Botanical hajerősítő sampon vékonyszállú hajra, Omnia Botanical hajpermet vékonyszállú hajra, rausch gyógynövényes hajhab, néha alverde hajlakk.

     -D-vitamin-pótlásra napi 10-15 perc napozás - ruhában, az arcomat, karomat éri a nap  

     

    - 1 hete szedek D-vitamint orvosi előírásra. 

     

    Hajrá hajnövesztés!  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 11. 09:54266.

    Megtaláltam a köles nevét amit ajánlanak egy másik fórumon: Ursaat vadköles, por formában.

    Na, befogom most már, remélem segít nektek is, én ki fogom próbálni. 

    előzmény:
    olajfalevel (265)
    2011-04-11  09:50
  12. 2011. Április 11. 09:50265.

    Sziasztok!

     

    'Jólvagyokma', én nem hiszek ezekben, de kívánom hogy használjon neked a kezelés, bármi is az. 

    A kölessel kapcsolatban már írta itt valaki hogy jó, ezek szerint tényleg, ha neked is ezt ajánlották.

     

    Olvastam egy másik fórumon, hogy lehet kapni valami bio köleslisztet (ami nem hántolt kölesből készül) és ebbőll naponta egy evőkanálnyit lehet tenni joghurtba, kefírbe és meg kell enni. Szép lesz tőle a haj.

     

    Én szedem rendületlenül a merz drazsét, bár kicsit meglepődtem, ugyanis változtattak az összetevőin. Rendelés előtt megnéztem, élesztőt láttam a leírásban, a dobozán pedig szójafehérje van. A vas mennyisége is kevesebb.

    Beszereztem tökmagolajat, napi 1 evőkanállal eszek. Állítólag ez is jó, igaz inkább férfiaknak vmi tesztoszteronos hajhullásra.

    Használom a wella hajszeszt is. 

    Múlt héten mikor hajat mostam mintha kevesebb haj jött volna ki, persze lehet hogy csak beképzelem. 

     

    Ja, és megbeszéltem a fodrászommal, kíméletesebb hajfestékre váltunk.  

    előzmény:
    jólvagyokma (264)
    2011-04-08  11:02
  13. 2011. Április 8. 11:02264.

    Azt még megosztom veletek,hogy nekem nincs PCOS-em,így attól nem hullhat a hajam.

     

    Azóta voltam biorezonancián és csak ajánlani tudom minden kétségeesettnek.

     

    A természetgyógyász azt mondta,hogy a májam miatt hullik a hajam és/ vagy vízérben fekszem.

     

    Azóta átrendeztem a szobámat és megcsináltam a méregtelenítést,amit ajánlott.Persze nem volt egyszerű,de azért összehoztam a cél érdekében.Persze nem egyik napról a másikra lesz ennek látható eredménye,de végigcsinálok bármit,amit javasol.

     

    Most jön a gyomrom gyulladásának kikezelése és a hajamara meg lenmagot kell vennem és kölest  ennem .Ettől sűrűsödik be a hajam és nőnek az új hajszálak(persze azok csak,amik nem hajhagymástol hullottak ki).

     

    Azóta csökkent a hajhullásom!

     

    Most nem mondtam azt,hog ynektek is kell ebben hinnetek,de az orvostudomány semmit nem tudott a hajullásommal kezdeni 14 évig!Egyértelmű,hogy az ember más gyógyítókat is felkeres a cél érdekében,hátha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. Április 6. 12:23263.

    Bocsánat, a sampon neve Plantur 39!  

    (A 35 az éveim száma.)

     

    http://www.plantur39.de/hu/index.php 

    előzmény:
    olajfalevel (262)
    2011-04-06  12:17
  15. 2011. Április 6. 12:17262.

    Sziasztok!

     

    Renoci én pont azért kezdtem el festeni/festetni a hajam mert annyira vékony és fakó volt. Így életre kelt. Nem hullik jobban a festés óta, de tervezem hogy átállok vmi természetes színezőre. Ősz szálak még nincsenek. 35 éves vagyok. 

     

    Gémike már klimaxolsz, vagy gyanítod hogy hamarosan fogsz? Ha nincs kivizsgálva, jó lenne labor, hormonvizsgálat. Ciklusod rendben?

     

    Írtam itt valamelyik nap egy samponról (Plantur 35) és meg is néztem hétvégén a Müllerben, az volt ráírva hogy kimondottan nőknek, hormonális eredetű hajhullásra. De tényleg meg kellene nézetned hogy bent minden rendben van-e, hátha vitaminhiányod vagy vashiányod van.

     

    Nekem múlt héten kiderült hogy irtó alacsony a D-vitamin szintem, így most azt szedem. Utánaolvastam ez is  okozhat hajhullást.

      

    előzmény:
    renoci (260)
    2011-04-05  21:28
  16. 2011. Április 6. 08:07261.

    sziasztok Lányok!

     

    én is már sok mindent kipróbáltam , eleve vékony szálú a hajam ,

    tudom menjek el bőrgyógyászhoz.

    nekem csak a fejtetőn kezd elfogyni a haj , utánna olvasgattam ez

    lehet a klimaxtól, erre valami hormonkészítményt adnak ??

    nekem eleve már 35 évesen azt mondta a nőgyógyász hogy korai klimax miatt kiürül a petefészkem .

     

    szerintetek mit vegyek ??

    gémike  

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  17. 2011. Április 5. 21:28260.

    Én még soha nem festettem a hajam, még színezve sem volt, de lassan , nem tudom mikor- de sor kerül rá. Még nincs nagy gáz, de elől már kezdenek jönni az ősz hajszálak, kb 8 szál kapásból van, meg oldalt is láttam egy-kettőt. Félek attól is, hogy a festés ront a helyzeten, ősz pedig nem szeretnék lenni- pláne nem a harmincas éveimben..:)

     

    te mennyi idős vagy?

    előzmény:
    olajfalevel (259)
    2011-04-04  10:40
  18. 2011. Április 4. 10:40259.

    Szia Renoci!

     

    A folyadék tényleg fontos, gondolom a hajnak és a bőrnek is, én sokat iszom, napi 2,5-3 l-t, van hogy többet is.

     

    Igen ez sztem sem jó ha mindig erre fókuszál az ember, meg kell tenni a tőlünk telhetőt, hajápolás, vitaminok, de túl kell rajta lépni. Mint írtam pont a tinédzserkoromat keserítette meg a hajhullás, meg a hormonproblémák, de most már elfogadtam magam.

    Főleg az segített, hogy rájöttem ez nem az én hibám, nem utálhatom magam. Akinek nem tetszik a hajam, hát sajnálom...  Keresni kell egy fodrászt, aki nem húzza a száját, nem piszkál állandóan - mert nekem ilyen is volt, fintorgott, hogy mennyire el van égve a hajam dauertól, vagy festéktől. Mondtam neki hogy nem, sajnos ilyen a hajam. Aztán pár hónap múlva ő is belátta, de elegem lett, ott hagytam és kerestem mást. A jelenlegi fodrászomat nagyon szeretem, nem az a típus, hogy kilép egy vendége az utcára, és kibeszéli az ottmaradt vendégekkel. Sőt mondta, hogy van még egy vendége akinek hasonló a haja mint nekem.

     

    Hétvégén akartam venni ginseng hajápolót de nem találtam.

     

    Amiket beszereztem: Alterra parfüm és színezékmentes sampon-tusfürdő, omnia botanical hajerősítő sampon vékonyszállú hajra, omnia botanical hajpermet vékonyszállú hajra, rausch gyógynövényes hajhab,  alverde hajlakk. Nem sikerült olyan jól beszárítanom mint a régi hajápoló termékeim után, viszont ezekben kevesebb méreg van.   

    előzmény:
    renoci (258)
    2011-04-03  22:25
  19. 2011. Április 3. 22:25258.

    sziasztok

     

    jolvagyokma: Nekem is több éve hullik

     

    olajfalevél: hát neked se lehet semmi. szegény.. az én gyönyörű hullámos sörényem, mert annyi volt, évek alatt vékonyodott, de nekem is minden negatív. Most talán kicsit jobb, most terhes vagyok. De utána lesz  egy kis hullámvölgy tudom..

     

    Azt mondják a stressz sokat ront, meg biztos valamennyit jelent, hogy emiat idegeskedünk, ez egy ördögi kör. Vagy nagyon kell valami történés az életbe, ami elirányítja a gondolatunkat.

    Én mondjuk sajnos nagyon keveset iszom, lehet ez is rossz a hajra.

     

     

    előzmény:
    jólvagyokma (246)
    2011-03-12  21:32
  20. 2011. Április 1. 09:40257.

    Sziasztok!

     

    Ismeri, használta valaki?

     

    Plantur 39  - ugyanaz a gyártó mint az alpecinnek, de ezt nők hajhullás problémájára fejlesztették ki.

     

    Még nem adtam fel, írogatok hátha idetéved valaki.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. március 31. 16:01256.

    Sziasztok! Nem járt erre senki? Pedig olyan jó lenne beszélgetni.

    Használom a szeszt 3. napja, kicsit furi olyan hideg tőle a fejem, aléggé alkoholos. Lehet hogy a hajfestékemet is lekapja, legalábbis úgy tűnik.  

    Nem érdekel csak megállítsa a hajhullást. 

     

    Eszem a köleskását is, és vettem tegnap bio kölesgolyót.  Hétvégén beszerzem a ginsenget is, remélem herbáriában kapok. Igaz kapszulában már szedem egy ideje, ha eszembe jut. Általában elfelejtem.

    Megrendeltem a Merz Specialt is, holnap remélem megérkezik.

     

    Gyertek meséljetek hogy vagytok?  

    előzmény:
    olajfalevel (255)
    2011-03-30  10:32
  22. 2011. március 30. 10:32255.

    Megnéztem a hajszeszt, nem is L'oreal-os. 

    A neve: Wella SP System Professional - Energy Serum Intensive. Nem tudom az árát mert ajándékba kaptam.

    előzmény:
    olajfalevel (254)
    2011-03-30  09:58
  23. 2011. március 30. 09:58254.

    Tegnap kezdtem el használni egy szintén lorealos hajhullás csökkentő szeszt, nevét nem tudom de ha vkit érdekel megnézem majd. Eredményről később beszámolok.

    Ki akarom próbálni a Merz Special vitaminkészítményt, ezt valaki használta már? 

    Ja, és valaki írta itt a kölest, így tegnap gyorsan főztem egy kis köleskását.  

    A kenyeret házilag szoktam sütni, úgy döntöttem bele fogok csempészni búzacsírát és köleslisztet.

    Néhány hónapja a férjemmel átálltunk egy egészségesebb életmódra, semmi finomított cukor,  kizárólag durumtésztát eszünk, és a kenyérbe csak kevés fehérliszt kerül. Hátha ez is segítene. Majd beszámolok róla, gondolom kell minimum fél év míg a szervezet észheztér.

     

    Tervezem egyébként hogy a samponomat és a többi hajápolót le fogom cserélni természetes(ebb) szerekre. Próbálta már valaki a dm saját márkás termékeit? Talán alverde  a márkanév.

    Ajánlottak még egy olasz márkájú 100%natúr sampont (Omnia botanical talán a neve) hű remélem nem moderálnak ki, ez nem reklám csak érdeklődnék hogy valaki használta-e már? 

    Na, bocs hosszúra sikeredett, de nagyon megörültem tegnap hogy rátaláltam a fórumra!  

    előzmény:
    olajfalevel (253)
    2011-03-30  09:47
  24. 2011. március 30. 09:47253.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom jár-e még erre valaki. Végigolvastam a fórumot, átérzem a kétségbeeséseteket.

     

    Nekem 12 éves koromig szép, erős, vastagszállú, gyönyörű világosbarna hajam volt, vállig ért. 1 év leforgása alatt kb. 5-ödére csökkent a mennyisége, seszínű, fakó lett, és gyakorlatilag teljesen megváltozott a szerkezete: elvékonyodóvá és fura hullámossá vált.

    Megkeserítette a az életemet, mindenki ezzel foglalkozott (foglalkozik) hogy de fura a hajam. Nálam biztos hogy hormonális változás okozta, mert abban az évben kezdtem menstruálni. Anyukámmal bőrgyógyásztól nőgyógyászig és  mindenféle orvoshoz jártunk, semmi nem használt. Utáltam magam, rondának láttam magam minden egyes nap. 

    A ciklusom kb 25!!!! éves koromra rendeződött, és most már rendben vannak a hormonértékeim. Közben a mandulámat is kivették, az sem segített. Semmit nem változott a hajam, ma is hullik, naponta minimum 150 szál, hajmosásnál sokkal több. 

    Viszont elfogadtam magam, akkor is ha kinéznek a fodrásztól, nem érdekel. Nekem jót tesz, hogy 4-5 hetente vágatok a végéből (amúgy 12 éves korom óta rövid frizurát hordok) mert így eltűnik az az elvékonyodó vége, és ápoltabbnak, tömörebbnek néz ki a haj. Festetem is, mert az vastagítja a hajszálat, legalábbis nekem többnek tűnik tőle, de nem szabad túl sötét színt választani, mert virít a fejbőröm. A melírozás még ad neki egy kis többletet, erre csak kb. 1 éve jöttem rá, amióta kipróbáltuk a fodrászommal.

    Az alpecin koffeines sampon nekem nem vált be, most volumennövelő loreal sampont használok, aztán megtörlöm a hajam, befújom Gliss kur hajfényspray-vel (a rózsaszín flakonos) elválasztom középen úgy hogy a fejbőrömet nagyjából mindkét oldalt takarja, aztán kézzel túrkálva átszárítom. Amikor félig száraz, Loreal full volum hajhabot teszek a hajtövekre és hajkefével beszárítom. Nekem bejött az hogy kifelé szárítom ez is ad egy kis többletet.

    Folyt köv.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. március 19. 17:57252.
    Letrox75mikrogrammost szedek tavaly óta, a hajhullást ez nem szünteti meg.
    előzmény:
    jólvagyokma (247)
    2011-03-12  21:34

Címlap

top