Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2011. március 13. 11:18251.

    Kihagytam,hogy a hajhullásnak van még egy oka a nőknél!

     

    Tesómnál ezt állapították meg pár hete és neki is évek óta hullott a haja.

     

    Nőgyógyászati vizsgálat és 2-3 éve jöttek rá ill.fedezték fel az orvosok,hogy ez hajhullást okoz.Most nem emlékszem a nevére,de megkérdezem és megírom.Én is megyek nőgyógyászhoz,hogy ezt kivizsgáltassam,mert ez öröklődik,tehát lehet nekem is....

     

    Közben megkérdeztem:PCOS vagy PCO szindróma (Policisztás ovárium)

     

    http://patikapedia.hu/policisztas-ovarium
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  2. 2011. március 12. 22:15250.

    Jesszusom!Ezek olyan betegségek,amelyekről még soha nem hallottam!

    Csak kívánni tudom neked,hogy meggyógyulj és újra gyönyörű hajkoronád legyen!

     

    Én is kutatom a hajhullásom okát ismét...nekem több éve hullik,de anno nem találtak semmit sem.Most újra kezdtem  és nem adom fel addig,amíg meg nem áll a hajhullásom és nem lesz dúsabb a hajkoronám!

    előzmény:
    Stella73 (249)
    2011-03-12  21:47
  3. 2011. március 12. 21:47249.
    Ezzel az a baj, hogy a pajzsmirigy alulműködés együtt járhat még egy sor olyan betegséggel és állapottal, melyek egyenként is hajhullással járnak. Engem egykor Oroszlánszívű Leofrásznak csúfoltak a hajkoronám miatt, majd tavaly 1 centisre kellett levágni, olyan siralmas állapotba került. Autoimmun pajzsmirigy-gyulladásom van, alulműködéssel, ez egy ok. Emiatt felszaporodott a vas a véremben, ez két ok. Tönkrement a szénhidrát-anyagcserém - három. A prolaktinom olyan szinten szökött az egekbe, hogy 3 szoptatós kismamának elég lenne - ez a negyedik oka. Szóval nem csoda, hogy egykor fenséges hajkoronám megadta magát. :( Szedem a thyroxint és diétázom egy éve, és bár a vas és a prolaktin ugyanolyan sz...r mint volt, valamennyire visszanőtt a hajam. SZóval ennyit számít, ha a belső bajokat kezelik.
    előzmény:
    jólvagyokma (247)
    2011-03-12  21:34
  4. 2011. március 12. 21:42248.

    Nem ártana azért tudni, hogy milyen jellegű a hajhullásod. Mindenhonnan egyformán hullik, vagy foltokban. Legkézenfekvőbb oka a vashiány lehet egyébként, vagy más tápanyaghiány. Vérvétellel ez könnyen eldönthető. Ilyenkor minden részről egyformán hullik.

    Esetleges gombás fertőzésnél foltokban.

    Hormon-és anyagcsere-zavarnál pedig általában az androgén alopécia lép fel, vagyis elől a homlok és a fejtető között ritkul meg a haj, illetve kétoldalt a halánték felett.

    Ezekben az esetekben szinte tök fölösleges drága külső szerekre pénzt költened, mert csak az alapbaj megszűnésével szűnik meg a hajhullás.

    Ja, meg ami még okozhatja: pikkelysömör és szeborrea, de ezek ronda gyulladt vörös kiütésekkel és hámlásokkal járnak. 

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  5. 2011. március 12. 21:34247.
    A pajzsmirigy alulműködésre vannak gyógyszerek,azok nem használtak???
    előzmény:
    molly49 (240)
    2011-02-23  09:53
  6. 2011. március 12. 21:32246.

    Szia!

     

    Én is jártam hajgyógyásznál 5-6 éve,de nem tudott segíteni!

    1,5 évig jártam és nem tudtál megállítani a hajhullásom....

     

    Van itt olyan,akinek több éve hullik a haja?

    előzmény:
    Cancan (237)
    2011-02-13  18:31
  7. 2011. február 25. 14:59245.

    Szia!

     

    Megnéztem,tényleg nincs a rendelhetők között,de ezekkel  a webes rendelésekkel egyébként is az a gond,hogy baromi drága a postaköltség.

     

    Ha több gyógynövény szaküzlet is van és forgalmazzák az iható fajtáját,akkor a terjesztőtől miért nem tudnak  rendelni a másik fajtából???Egyáltalán nem értem,csak annyin múlna,hogy szólnak,hogy kellene ilyen termék.Ha kéred,hogy rendeljenek akkor sem?Máshol is így működik.Erre nem is tudok mit mondani.

    A gyógyszertárat próbáltad már?Ott se rendelik meg?

    előzmény:
    molly49 (244)
    2011-02-24  19:31
  8. 2011. február 24. 19:31244.

    Szia!

    Tatabányán több gyógynövény szaküzlet van, de ezt a cseppet egyik sem tartja.

    Megvettem a képen láthatót, a fotót én készítettem, ezt pedig csak inni lehet. Az általad javasolt oldalon sajnos nem lehet ezeket a cseppeket megrendelni, csak azt amit inni kell...

     

    Nézd csak meg a javasolt oldalt, ezt én már régebben is néztem, a kép ott van de a rendelhetők között sajnos nincs hajcsepp, legalábbis én nem leltem meg.

    előzmény:
    Micimackó80 (243)
    2011-02-23  14:44
  9. 2011. február 23. 14:44243.

    Szia Molly!

     

    Tudnék megnevezni üzletet,de csak a környéken van boltja,én pedig az ország másik felében lakom.

     

    Tatabányán nincs is gyógynövény szaküzlet? A múltkor patikában is kérdeztem,azt mondták,hogy tartani nem tartanak,mert nem kereste senki,de rendelnek,ha kell és meghozatják.Próbáld meg gyógyszertárban megrendeltetni!A másikat hol vetted?Érdekes nekem,mert ha az a fajta beszerezhető,akkor a másiknak is annak kell lennie hiszen a gyártó ugyanaz.Csak neked ez kell: 

     

    http://www.bioextra.hu/termek-leiras/107/ginseng-hajcs epp-50-ml

     

    Ami a képen van az a fajta amit inni kell?Hallottam már róla,de nem próbáltam.Maradok a másiknál.

    Most mit használsz?

     

    Amit előzőleg írt valaki az mind szép és jó,de kinek van erre pénze?Sajnos a siker egyiknél se garantált.Sokáig használtam a Regaint is,de nem bírtam anyagilag,aztán áttértem az olcsóbb Neocapilra,a hatóanyag ugyanaz,ezt is évekig alkalmaztam.Átütő óriási siker egyiktől se volt,de tény,hogy a minoxidil tartalmú szereket mondják megoldásnak,de hosszú évekig használni nem éppen jó dolog,mégis csak egy gyógyszeres valami.A minoxidil NEM HORMON,sokan tévedésben vannak,de évekig nem ajánlják használni,így abbahagytam.

    Ezzel a ginseng hajcseppel elértem,hogy nem hullik a hajam és rengeteg pici hajszálam nőtt tőle és dúsult is valamennyit.

     

    Bízok benne,hogy sikerül beszerezni!Nekem bevált!

     

    Üdv.

    előzmény:
    molly49 (240)
    2011-02-23  09:53
  10. 2011. február 23. 10:10242.

    Suz81

     

    Sajnos nem kaptam az általad javasoltat, tudsz segíteni a beszerzésben?

    előzmény:
    Suz81 (137)
    2010-11-01  10:28
  11. 2011. február 23. 09:56241.
    Megnéztem még a DM-ben Roosmann-ban
    előzmény:
    molly49 (240)
    2011-02-23  09:53
  12. 2011. február 23. 09:53240.

    Szia Micimackó80!

     

    Lejártam a lábam a Ginseng szeszes változata után, de sajnos nem kaptam. (gyógynövény boltok)

    Ezt a fajtát tudtam beszerezni és nem azt amit ajánlottál

     

    Ezt meg nem merem a hajamra kenni

     

     

    Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van és attól hullik a hajam.

     

    Én Tatabányán lakom.

     

    Nem tudsz üzletet megnevezni, ahol be tudnám szerezni az általad javasolt Ginsenget?

    előzmény:
    Micimackó80 (239)
    2011-02-14  13:54
  13. 2011. február 14. 13:54239.

    Szia!

     

    Igen,kicsit sűrű,de ha felhabzik akkor már nincs gond vele.Nekem tisztít rendesen.Először egy picit több kell,de másodjára elég egy kevesebb.Nálad is kitart addig,nincs ezzel probléma szerintem.Legfeljebb első samponozáskor a tenyeredben egy picit meghígítod.Több féle hajhullás elleni sampont kipróbáltam már,nekem ez vált be a legjobban.

     

    A ginsenget mindennap használom,kivéve azt a napot amikor hajat mosok.Rendeld meg gyógyszertárban,ha nincs más elérhetőség.Mindegy elvégre.Csak legyen.Én már kérdeztem,azt mondták rendelnek ha kell.Máshol is így működik gondolom.

     

    Matrojenkánál a haj elvékonyodását pajzsmirigy betegség okozza,ugyanúgy mint nálam.Ez ilyen,ezzel jár.Nem mindenkinél feltétlenül,de nálunk igen.

     

    Renoci,ebben konkrétan nem tudok nyilatkozni,elvégre a fejbőrre kened,szerintem nem árthat,de biztosat persze nem tudok.Ezt esetleg kismama gondozáson,védőnőtől tudnád megkérdezni.Külsőleg használnád nem pedig belsőleg.Gyógyszertárban is lehet meg tudnák mondani,a gyógyszerészek is tudják gondolom.

    Naná,hogy megnyugvás!Szerencsére nem hullik,max 1-2 szál jön ki,de az semmi.Hajmosásnál se.

     

    Üdv mindenkinek!

    előzmény:
    Filhinha (238)
    2011-02-13  20:11
  14. 2011. február 13. 20:11238.
    szia Micimackó!

    Egyszerűen úgy érzem, hogy nem tudom rendesen eloszlatni a hajamon, lehet h túl sűrű, nem hígítom vízzel és ezért nem is habzik rendesen. De még így is sokáig elég, hogy nyomom a fejemre rendesen. Már lassan 3 hónapja megvan és még van benne bőven. Én igazából még azt vártam volna tőle, hogy új hajszálak is megjelennek, merthogy ezt is ígérte a leírása.

    Te mindennap használod ezt a ginszenget? Jó lenne, ha tudnék venni patikában is , mert sajnos nem ismerek gyógynövényest a közelben...

    Matrojenka: A hajhagyma elvékonyodása meg mi a bánattól lehet??? Nem kap elég tápanyagot? :S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-02-12  13:35
  15. 2011. február 13. 18:31237.

    Lányok, ha valakinek kell segítség - egy jó hajgyógyász elérhetősége - aki engem mentett meg majdnem a kopaszságtól - horror sztorim volt 2010 őszén, iszonyat hullott a hajam - napi 3-400 szál, dokitól dokiig jártam, mindenem tökéletes volt, a hajam meg csak fogyott - akkor privátban írjon.

     

    Nem kapok tőle jutalékot, abszolút normál áron solgozik  SŐT!!!!!, - csak tudom, milyen iszonyatos érzés, amikor fogy az ember fején a haj. Én már nyugtatókon éltem és a paróka gondolatával igyekeztem megbarátkozni, amikor rátaláltam Andira - aki rendberakta a fejbőröm..... és most televagyok újra pici hajszálakkal. Lesz még vagy fél-1 év, mire összenő a maradékkal, de már újra a régi vagyok....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. február 13. 18:17236.

    sziasztok

     

    Nem tudom, hogy terhesen mit lehet a hajra kenni és mit nem. Én is ki szeretném próbálni ezt a ginsenget, nem tudom ki tudná megmondani hogdy lehet-e most nekem, vagy még az is jó ha csak szülés után. Pedig az előző terhességemnél abszolut megállt a hajhullás. Bosszantó nagyon. Akkor most neked nagyon jó Micimackó, hogy megállt, tök megnyugtató nem? fésülködésnél sem jön ki? hajmosáskor ssem semmi?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-02-12  13:39
  17. 2011. február 10. 19:29235.
    Hellósztok!

    Én bevallom azért nem írtam, mert próbáltam "elengedni" a dolgot. Mint ahogy korábban írtuk, ha nem foglalkozunk vele,akkor nem olyan vészes a dolog. Struccpolitika. :D

    Suz: Mi az a pepi?

    renoci: nekem csak annyi a bajom a babéval, h nem habzik eléggé, így egy csomót ráöntök a fejemre és hamar el fog fogyni. Pedig tudom, hogy az az adalék amit a kozmetikumokba tesznek, hogy jól habozódjon és attól érezzük magunkat tisztának,az nagyon káros.
    előzmény:
    renoci (234)
    2011-01-31  12:29
  18. 2011. január 31. 12:29234.

    sziasztok

     

    Hasznalom a babe sampont, de nem vagyok elragadtatva, nem állt el a hullás, és nem is hiszem hogy kevesebb jön.  Pedig most azt reméltem,hogy így terhesen abbamarad, mint az előző lányomnál, de neeeem, nem maradt abba. MÁr én is kivagyok..Pedig szedema vasat, és a terhesvitamint. Na jó azt kétnaponta, de akkoris... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. január 30. 21:50233.

    Mindenkinek bevált a ginseng hajhullásra?

     

    Hol lehet venni? Csak gyógynövényesnél, vagy van DM-ben, Rossman-ban is?

     

    Mi van pontosan ráírva, hogy néz ki?

     

    Valaki tudna egy linket ide tenni róla?

     

    Ha belecseppentek pár cseppet a samponba, mármint nem az egész dobozba, hanem először a kezembe és abba bele, az úgy jó? Na jó értelmetlen voltam.

    előzmény:
    Suz81 (232)
    2011-01-30  11:30
  20. 2011. január 30. 11:30232.

    Szia!

     

    Igen, nagyon leállt ez a topik...gondolom nem volt senkinek mondanivalója, már elmondtunk mindent amit lehetett, vagy csak belefáradtunk a dolgokba..én lassan nagyon kezdek belefáradni.

     

    Ugyan hullani jelenleg nem hullik, de olyan ritka és vékony hogy ihaj. Pont most agyalok, hogy be fogok szerezni először is egy hairmaxot hogy ne virítson a fejem, aztán meg egy pepit fogok varratni, erre gyűjtök. Elegem van már minden tekintetben..

     

    Te milyen tabit is szedsz?

     

    Most olvastam a neten olyan dolgokat ami számomra már elég nehezen hihető, enyi viszontagságos év után. A chuleevandevi termékekről van szó. Nem tudom ismeri e, használta e már valaki ,én még erről soha nem hallottam. Kivi lennék a tapasztalatokra.

     

    Na próbáljuk meg, háth aföléled a topik..

    előzmény:
    Kuni (231)
    2011-01-21  10:42
  21. 2011. január 21. 10:42231.

    Sziasztok!

    Nagyon leállt a topik. Én úgy döntöttem, hogy a hat hónap lejártával tovább szedem a tablettáimat. Fenntartó adagot. Az intenzív hullásom megállt, ez azért már régebben történt. Arra még nem merek megesküdni, hogy dúsúl is a fejem, de... mintha...

    benézek ide majd naponta egy darabig, hátha feléled a dolog.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. december 6. 10:04230.

    Szia

     

    Fogamzásgátlótól is hullhat a haj???

     

    Ezt nem is tudtam... Már 4 éve szedem a fogamzásgátlót. Hát lehet, hogy akkor nálam ez okozott elég extrém hajhullás-panaszokat. Mostanában már mérséklődött a helyzet, de még mindig nem az igazi. Viszont abbahagyni nem akarom a fogamzásgátlót, mert elég kellemetlen lenne ha hajhullás helyett majd jönne egy nem kívánt terhesség.

    előzmény:
    Filhinha (229)
    2010-12-04  10:42
  23. 2010. december 4. 10:42229.
    Sziasztok!

    Itt vagyok én is. Szintén a Babé-t kezdtem el használni. Eddig bevált,de gondolom mostmár ugye mást ne használjak közben? Néha jó lenne balzsamot vagy vmi pakolást tenni a fejemre, mert amúgy könnyen gubancolódik és száraz a vége, ezért szoktam balzsamozni, de akkor azt most inkább hanyagolom a sampon hatásossága érdekében.
    Ti észrevettétek, hogy kevésbé habzik? Nekem ez először furcsa volt, de ebbe biztos nem tesznek mindenféle plusz anyagot.

    Mellékesen úgy látom, h mostanra ürült ki a fogigátló teljesen a szervezetemből, mert már csak hajmosáskor ijesztő a helyzet, a párnán és a felsőimen nincsenek kósza szálak. :)

    Suz81: én is kivi vagyok a vizsgálatod eredményeire, majd írd meg. Én is régóta gondolkodom rajta meg vércukor vizsgálaton, de félek egy esetleges rossz eredménytől, ezért halogatom. Pedig már csak ez lenne hátra mivel már minden orvos látott és minden más rendben van. (fog, mandula, hormonok, stb...)

    Na jók legyetek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  24. 2010. december 3. 10:06228.

    Sziasztok

     

    Ajánlani tudom még a különböző hajkapszulákat, mint például a Biovanne, Biovane plus, Hairclinik...stb.

    Egy jó tanács ezekhez: Ha valakinek B-vitamin allergiája van és jót akar, annak azt javaslom ne próbálkozzon ezekkel, mert tele vannak B vitaminnal. Én egyszer szedtem Vas tablettát, ami B vitamint is tartalmazott, meg egyszer szedtem B vitamin tartalmú tablettákat. Hát én mondom borzalmas volt. Amíg szedtem ezeket, allergiás reakcióként óriási borsószem nagyságú, fájdalmas, gennyes pattanásokkal lett tele az arcom.

    Szóval, aki allergiás rá, annak csak óvatosan a B-vitaminnal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  25. 2010. december 2. 13:02227.

    Sziasztok!

     

    Miért van az, hogy néha elveszik egy egy hozzászólásom???Mikor tök sokat írok rányomok a mehetre és egyszerűen nem jelenik meg...:(

    Aztán akárhányszor ki ctrl czem, hogy meglegyen ha elveszik, akkor sose veszik el..most mikor sietek, és nem ctrl czek akkor persze elveszik..ááááááááááááá... :S

     

    Na szóval, gondoltam bekukk...kicsit eltűntünk, de gondolom mindenki ezer felé szalad így év vége körül..

     

    Jelentem kipróbáltam a Babé samponját és elégedett vagyok... :) Valóban tartást ad a hajnak, nem úgy mint az alpecin.

     

    Használom folyamatosan a ginsenget is, és szintén elégedett vagyok..:)

    A reggeli 10-15 szálnak én már nagyon örülök...

     

    Gyertek mesélni, ki használja?Tapasztalatok?

    Kivel mizu?

     

    Én kedden megyek inzulinrezisztencia vizsgálatra....hát kivi leszek.

    Csináltak már valakinél ilyet? Nagyon szörnyű az a lötty amit meg kell inni?

    Tudom, ez egy másik topik témája, de gondoltam gyorsan megkérdezem...

     

     

    Apropó...bocsánat, ha ciki dolgot vetek föl, de sajnálom kidobni.

    Az alpecin samponomban van még vagy 4-5 hajmosásra elég, hozzá való szesszel. Nem fogdostam össze a kiöntő részét....

    Sajnálom kidobni...arra gondoltam, ha valaki kipróbálná, elküldeném neki szívesen....

    De ha nem, akkor kidobom, mert én már úgyse használom el...

     

    Na rohanok én is, üdv:Suz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     

Címlap

top