Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyönyörű karácsony

Torolt_felhasznalo_956385
Torolt_felhasznalo_956385
Létrehozva: 2009. október 3. 11:10

Sziasztok!

 

AZért hoztam létre ezt a topikot, mert mindenhol már összeszokott közösségek vannak. Várunk ide minden új karácsony-rajongót, dekorációs ötletekkel, receptekkel, élmlénybeszámolókkal! Karácsony után pedig jöhet a többi ünnep!

 

Gertrudis

  1. Torolt_felhasznalo_113620
    Torolt_felhasznalo_113620
    2009. október 5. 08:34251.

    Sziasztok!

     

    Most bukkantam a topicotokra, és nagyon megörültem neki! Én is nagy karácsony-fun vagyok.Régebben, amíg tanítottam, azért kezdtem hamarabb foglalkozni vele, hogy mindent szépen aprólékosan elő tudjak készíteni, egy kis színdarabot összeállítani a gyerekekkel... szóval mindig már hónapokkal előbb elkezdtem én is a készülődést, és rendesen bezsongtam mire tényleg eljött az ünnep. Ráadásul valahogy mindig van karácsony környékén valami plussz örülnivaló:

    3 éve karácsonykor költöztünk össze a párommal...

    2 éve karácsony előtt jegyeztük el egymást...

    tavaly az 5 hónapos babánkkal már együtt ünnepeltünk...

    A dekorötleteknek is nagyon örülök, igyekszem én is hozni majd.

     

    Csonkin: Megértelek Téged, az én környezetemben is vannak, akik nyűgösnek érzik a Karácsonyt. Voltak évek, amikor én is úgy éreztem, hogy nem jövök ki a pénzemből... és a párom sem szokott túl lelkes lenni, mert már 11 éve az apukája nélkül kell ünnepelnie... (meg azt sem nagyon szereti, hogy én pörgök, estére kifáradok, nyűgös vagyok... de ez csak szervezés kérdése) Remélem, itt maradsz, és decemberig megjön a kedved! Én Veled vagyok! Remélem, nem Te vagy az az Alíz, akiről a többiek írtak...

     

    Gicacica: A kst ötlet nagyon jó! A perselybedobálást még most sem késő elkezdeni, és decemberre összegyűlik valamennyi. Nálatok ez hogy működik pontosan? Mindannyian egy számlára teszitek be a pénzt és így nagyobb a kamat? Pontosan értem? Bocsi, nem vagyok egy pénzügyi szakember! Sőt, analfabéta vagyok... a valutában történő takarékoskodás a legtöbb, ami eddig telt tőlem... Köszi az ötletet!

     

    Hiris: A Te ötleted is nagyon tetszik! Most, hogy teli vagyunk bébiételes üveggel... a brownie alapos ötlet is könnyen megoldható!

     

    Sajnos, nem tudok tovább visszaolvasni, a kis totyogómat meg kell reggeliztetnem... Majd jövök, ha délután elaludt... persze, ha szívesen fogadtok!

     

    Kellemes napot mindenkinek!

    Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_367292 (11)
    2009-10-03  11:42
  2. 2009. október 5. 08:33250.

    Leiw hozol majd USA-s karácsonyi képeket? Ott olyan szépen dekorálnak mindent.

     

    A karácsonyi  vásárról jut eszembe hogy fog valaki menni Bécsbe adventkor? Vagy volt már valaki? Én még nem voltam de úgy szeretnék. Tervezzük most decemberben, mert már Bogi is elég nagy hozzá. Jó lenne ha sikerülne.

     

    Tudom nem ide tartozik, de megmutatom most mivel foglalatoskodok. Bébiételes üvegeket hasznosítok. Fűszertartók lettek. Most már ezzel kész vagyok és most gyertyatartót csinálok majd. Megfestem karácsonyosra.

    Majd azt is megmutatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956385 (247)
    2009-10-05  08:22
  3. 2009. október 5. 08:25249.

    Jót nevettem a kacsalábon forgó karácsonyfán...nagyon mesés ötlet!!!

    Már alig várom hogy elkazdödjenek az Adventi vásárok a Liszt Ferenc téren  például,nagyon szeretek ott sétálgatni föleg estefelé ,amikor minden ki van világitva...tavaly még egy kis forralt bort is megengedtünk a batrátnömmel magunknak....Az Andrássy ut csodás ilyenkor de amerre én lakom a Batthyány térnél is nagyon szép diszeket  tettek fel már tavaly is.

    Lányomat mindig elvitte a volt férjem kicsi korában karácsony este amig én otthon ténykedtem,hogy meglessék hol jár az Angyalka...merre hozott már ajándékot fát...

    Most már az idén a fát már együtt fogjuk disziteni az ajándékokat fogja hozni az Angyalka...csak hogy még egy kicsit az illúzio és a varázs megmaradhasson ameddig csak lehet.A Mikulás azért még jön...:)

    előzmény:
    boglárovics (241)
    2009-10-05  07:47
  4. Torolt_felhasznalo_956385
    Torolt_felhasznalo_956385
    2009. október 5. 08:25248.
    Gica jobbulást kívánunk a kis manónak, szorítunk!  Várunk vissza!
    előzmény:
    Gicacica (239)
    2009-10-05  07:25
  5. Torolt_felhasznalo_956385
    Torolt_felhasznalo_956385
    2009. október 5. 08:22247.

    Leiw te az USA-ban élsz? Most irigy, irigy vagyok, de csak azért mert ott van Halloween, hálaadás és egy csomó olyan ünnep, amit mi nem tartunk. Már a topik címéből is kiderül, hogy én minden ünnepet imádok!

    Egyszer voltam olyan szerencsés, hogy Arubán lehettem Halloweenkor és hát valami csodálatos volt! Az utcán hömpölygött a tömeg, és MINDENKI jemezben volt! Utcabál volt és boldog-boldogtalan táncolt egymással, annyira jó volt!

    előzmény:
    leiw (236)
    2009-10-05  04:13
  6. 2009. október 5. 08:22246.

    SZia

     

    De ügyes vagy. Nekem nagyon tetszik ez a foltvarrás, de én nem tudok varrni.

    Pedig képzeljétek egyszer a praktika magazinnal nyertem egy foltvarrós könyvet. Na hogy abba milyen csodák vannak.

    előzmény:
    maria_vargane (243)
    2009-10-05  07:54
  7. Torolt_felhasznalo_956385
    Torolt_felhasznalo_956385
    2009. október 5. 08:18245.

    Jó reggelt!

     

    Nagyon jók ezek a mézesek, miért mondod, hogy nem vagy jó cukrász? Idén nálunk krém-arany-fehér-mézeskalács lesz a fa színvilága, úgyhogy ilyen mézesekből kerül majd a fára egy csomó!

    előzmény:
    Taisha (235)
    2009-10-05  03:55
  8. 2009. október 5. 08:12244.

    Szép jó reggelt mindenkinek!!!Egy kis tea vagy kávé?

    Látom komoly éjszakai karácsonyozás volt:)alig győzöm visszaolvasni  :)

    Megnézem majd a Sárkány centerben ott még sosem játem...csak az Asiában...:)

    Köszi a tippet!!!Juhéjjj!!!!!! mégegy lelőhely!!!!!!!
    előzmény:
    Lodra (223)
    2009-10-04  21:37
  9. 2009. október 5. 07:54243.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék csatlakozni hozzátok én is.

     

    Hiris!

    Én foltvarró vagyok (és keresztszemezem), ezért javasolnám a hungarocell gömbökhoz azt a megoldást, hogy a zsinórok helyét bevágni, akkor nem kell hozzá ragasztó.

    (Mi foltvarrók ezt a módszert használjuk a hungarocell gömbök textille való díszítésére.)

     

    Hoztam a képtáramat is, itt láthattok karácsonyi díszeket.

     

    http://xfree.hu/keptar.tvn?f=maria-vargane

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Maria

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848595 (33)
    2009-10-03  12:17
  10. 2009. október 5. 07:49242.

    Gica jobbulást a kicsidnek.

    SZorítunk hogy hamar meggyógyuljon.

    előzmény:
    Gicacica (239)
    2009-10-05  07:25
  11. 2009. október 5. 07:47241.

    SZiasztok

     

    Köszöntünk minden új érkezőt. Örülünk nektek.

     

    walkaway girl nagyon szép a fád. És az a mézeskalácsház mmmm

     

    Zelma nagyon érdekes ez a négyoldalu fa. De akkor úgy kéne megcsinálni hogy körbejárható legyen, vagy forogjon. Mondjuk mit szólsz egy kacsalábon forgó karácsonyfához?

    A lekvárt Démétérnek köszönt. Ő ennek a gyönyörűségnek a feltalálója.

     

    Sil78 jól leírtad a fülbevalót. Meg fogom próbálni.

     

    Watermelon én már megnéztem minden karácsonyos filmet az elmút hetekben Télapu 1,2,3, Kelekótya karácsony, Kiskarácsony mindenáron. Igazából szerelem, Karácsonyi vakáció. Ezek jó kis filmek.

    Érdekel a dekorgumis képeslap. Muti meg.

     

    Bekazso köszi a mentalikör recit. Kipróbálom

     

    Angyallány jó kis mintákat hoztál. Az ablakosokat megcsinálom. Már csináltam két ablakdíszt karácsonyra, mindjárt megkeresem.

     

    Hiris ezeket a filmeket még nem láttam. Na megvan a heti program

     

    Lodra szép volt a házatok a karácsonyi pompában.

     

    Bekazso ez a hajacsattartó baromi ötletes. Ezt elloptam. Én is csinálok majd ha Boginak nagyobb haja lesz.

     

    Gertrudis ha nem szereted az édeset akkor rakj kevesebbet a lekvárba nyugodtam, mert úgy is finom. 

     

    Taisha ezek a mézesek gyönyörűek. Ú ha én ilyet tudnék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. október 5. 07:33240.
    Nagyon szépek, nagy gratula
    előzmény:
    Taisha (235)
    2009-10-05  03:55
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 5. 07:25239.

    Sziasztok lányok! Nem tudom mikor  jövök,mert a kisfiam beteg lett.

    Tegnap belázasodott,ma megyünk orvoshoz!!

    nem tüntem el,csak igazoltan hiányzom!!

    minden Karácsony lánynak,és topik lakónak szép napot!!

    Amint tudok jövök....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 5. 06:59238.

    Szia!

    Ezek isteni finom mézesek! Van itt egy mézesbábos hölgy(fórumneve: csirri), a receptet tőle kaptam! Itt megtalálod: http://www.pestbudaikezmu.extra.hu/milnera.htm

     

    Egyé bként van itt egy toipc, még 2 évvel ezelőtt indítottam (akkor még más néven), ezen mindent megtalálsz (csirrit (Angélát) is)

    http://www.nlcafe.hu/forum/index.php?fid=441&topicid=172469&bw=1

    előzmény:
    leiw (237)
    2009-10-05  04:15
  15. 2009. október 5. 04:15237.
    De szepek ezek a mezeskalacsok! Nekem tavaly olyan lett mint a ko! Kesobb sem puhult meg!  Leirnad a receptedet!
    előzmény:
    Taisha (235)
    2009-10-05  03:55
  16. 2009. október 5. 04:13236.
    Kerdesedre, nem, nem horgolt diszek vannak a fan hanem  egyszeru aranyszalas ajandek dobozra valo szalagok amit feltekert roll-ban arultak a dollaros boltban/ usaban elek/, azt tekertem ra az agakra, de szerintem masniban is nagyon jol nezhet ki, ugyanilyet valoszinuleg arulnak otthon a 100  forintos boltban is, hallatlanul jol mutat a fan es igazabol filleres aru, en is mashol lattam ezt a diszitest, egy igen elokelo boltban ahol minden darab disz rettento draga volt, nem is vettem de csinaltam a farol fotot ami gyonyoru volt, most probaltam de nem engedi feltenni majd kesobb megint probalom. Szoval a dollaros boltban szinte ugyanazokat a diszeket talaltam, illetve hozza hasonlokat, onnan oltoztettem fel a fat! Persze, csak hasonlit ra, olyan fantasztikus fam sosem lesz, rengeteg disz volt rajta de ez is vegtelenul mutatos lett. Egy masik uzletben vettem egy kicsi, nyulank nagyon szep kb. 30 centis fenyofat, / arrol is probalok fotot majd feltenni/  ez mondjuk nem volt egy cseppet sem olcso, de vettem ala szinten a dollaros boltbol kis karacsonyi gyerekszobrokat akik fenyo koszorut, ajandekcsomagot szorongatnak es korbealljak a fat, ugy remlik 9-en vannak, olyan Dickens korabeli ruhakban, mindenki megcsodalja olyan edesek......szoval  en is kevesbol probaltam kihozni dolgokat  es sikerult is......
    előzmény:
    boglárovics (168)
    2009-10-04  07:25
  17. 2009. október 5. 03:55235.
    A kép nem jött át:
    előzmény:
    Taisha (234)
    2009-10-05  03:52
  18. 2009. október 5. 03:52234.

    Sziasztok!

    Olyan jó olvasni ezeket a jó kis ötleteket! Remélem, hogy idén azért több időm jut mindenre. Tavaly sajnos nem sikerölt túl jól a Karácsony!

    Tavalyelőtt viszont mézeseket gyártottunk, rakok fel róla képeket:

    Egyébként ha van vmi jó kis karácsonyi menütök, ami egyszerűen elkészíthető, én szívesen venném a recepteket, ötleteket. Meg olyan sütikre is kíváncsi lennék, amit estleg már előtte pár nappal meg lehet csinálni és könnyű legyen elkészíteni, mert én aztán nem vagyok egy jó cukrász, sőt!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_956385
    Torolt_felhasznalo_956385
    2009. október 4. 23:28233.

    Karácsonyi témájú filmek:

     

    Aludj csak, én álmodom! (Sandra Bullock)

    Nicsak ki beszél most! (Kirsty Alley)

    Grinch (Jim Carrey)

    Polar Expressz (Tom Hanks)

    Reszkessetek betörők (Macaulay Culkin)

    Fegyverszünet karácsonyra http://www.filmkatalogus.hu/Fegyverszunet-karacsonyra--f17 744

     

     

    És még egy kevés: :))

     

    http://www.filmkatalogus.hu/osszestalalat-f-karacs ony

     

    Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_956385
    Torolt_felhasznalo_956385
    2009. október 4. 23:10232.

    Szia! Nem olvastam azt az almalekvár receptet, de ha szerinted jó, akkor talán kipróbálom. A lekvárokkal az a bajom, hogy sok bennük a cukor, de sajnos finomak is nagyon. Tüneményes az a kicsi lány!

    Lodra, légy üdvözölve! Hát itt fogunk hozzád szólni az biztos, csak győzd elolvasni!

     

    Walkaway-girl örömmel vesszük, ha csatlakozol! Te jó ég, tényleg már csak 80 nap karácsonyig. És még mennyi tennivaló!  

     

    Zelma te már hozzánk tartozol! :) Négyféle díszítés? Az nagyon izgalmas lehet! Egy filmben láttam egyszer kétoldalú fát, nagyon jópofa volt, egyik nap piros volt a fa, másik na meg színes! :) Mindig, ahogy fordították.

     

    Watermelon mindjárt belinkelem ide is a filmlistát a karácsonyi filmekről. Jó sok van.:) Az én kedvencem az "Aludj csak, én álmodom" Sandra Bullock-kal.

     

    Bridzso, üdv itt, hozzánk soha nem késő csatlakozni! :) Várjuk a képeidet!

     

    Hiris eddig csak egyet láttam az ajánlott 4 filmből, de meg fogom a többit is! a Dickens-i történet nagyon sírós??

     

    Lodra nagyon szépek a lakásdíszeitek!

     

    Törpváró, köszönöm a hokkaido tök receptet, nagyon jól néz ki! Szerinted lehet ilyet kapni itthon is. Még sosem láttam, de lehet, hogy csak figyelmetlen vagyok!:)

     

    Galatea ez szuper, hogy még a munkahelyet is díszítitek! Én is vittem ma be egy kaspót és tettem bele egy kis őszi csokrot. :)

     

    Bekazso a hajcsat-tartótól elájultam! Micsoda praktikus ötlet! Te festetted a táblát is? A kislányod pedig gyönyörű!

     

     

    előzmény:
    boglárovics (195)
    2009-10-04  17:32
  21. Torolt_felhasznalo_956385
    Torolt_felhasznalo_956385
    2009. október 4. 22:35231.

    Sziasztok lányok!

     

    Csak most tudtam lezuttyanni a gépe elé és látom, milyen szép sokat írtatok! Csak így tovább...:))

     

    Ketterami üdv itt, majd összehasonlítjuk a boszorkányujjakat, mert én is megsütöm! :)

    Alíz köszönet a receptért! :) Tényleg te tetted fel a másik topikba! Azonnal lementettem magamnak, mert ezt biztosan megcsinálom, de az érdem a tiéd, mert ez a te recepted és a te kézügyességed! Én csak próbállak utánozni!:)

     

    A barackos sütit nem csináltam még túró nélkül, de talán próbáld meg csak mascarpone-val. Az egyáltalán nem savanyú, tejszínízű krémsajt.

     

    Angyal jó hogy jöttél és várunk tőled is jó ötleteket!

     

    Törpváró, de jó, hogy csatlakoztál, nagyon szépek a díszeid. A lila-bordó még idén is nagy divat!

     

    Sil78 nagyon szép ez a fülbevaló! Nem kevés kézügyesség kell hozzá!

    Diamiau, örülök, hogy tetszik a topic, én is örömmel látom, máris milyen sokan vagyunk! :)

     

    Cserép, függönyakció van most a KIKA-ban, gyorsan menj talán még tart! Olyan függönyök voltak, amiken felül olyan kis fülek vannak és azzal kell őket a karnisra akasztani! Ezer Ft körül volt egy darab. A fátok tényleg igazi mese-fa! Mekkora élmény lehetett ez a picinek!

     

    előzmény:
    ketterami (177)
    2009-10-04  09:45
  22. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2009. október 4. 22:07230.
    Elkészült a lányom egyik karácsonyi ajándéka, egy szerintem szuper darab, az egyedi készítésű hajcsattartó. Rém boldog lesz.Mellékelem rőóla egy képet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. október 4. 22:07229.
    Idén tuningolnám a télit:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. október 4. 22:03228.
    Nem téli közelről:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 4. 22:02227.

    Sziasztok!

     

    Dolgozóban van téli és nem téli dekor. A képek csere közben készültek: 

    előzmény:
    Angyallány (221)
    2009-10-04  20:48
  26. 2009. október 4. 22:01226.
    én eddig csak a hokkaidó kalácsot ismertem... de ez a kaja irtó guszta!!
    előzmény:
    Törpváró (225)
    2009-10-04  21:45
  27. 2009. október 4. 21:45225.

    Hokkaidó tök (én sem hallottam eddig róla, de utánanéztem)

     

    Kerek, sötétzöld vagy narancssárga héjú tök. Ősszel érik és nagyon édes az íze.
    Eredetileg New England-ből származik és onnan került át Japánba. Hokkaido szigetéről származik a neve.
    Magas karotin- és vitamintartalma miatt kedvező az antioxidációs hatása, ezáltal fogyasztása csökkentheti a rák bizonyos fajtáinak kockázatát.

     

    Találtam receptet is :)

     

    Töltött Hokkaido tök

    1 kisebb Hokkaido tök / 60-70 deka /, 20 deka darálthús, 1 szál póré, 1 paradicsom, 2 gerezd fokhagyma, 2 ek. 20%-os tejföl, 1 ek. sürített paradicsom, egy maroknyi petrezselyem, 10 deka feta, só, bors

    A töknek levágtam a tetejét, kimagoztam egy kanállal és amennyire lehetett, kivájtam a húsát úgy, hogy egy centis réteg maradt benne.
    A kalapjával együtt 180 fokon a sütöben 15 percig sütöttem.
    Közben felaprítottam a tök húsát és a darálthússal együtt egy kis vajon megdinszteltem addig, amíg a hús fehér színü nem lett.
    Ezalatt a pórét megmostam, karikára vágtam, a fokhagymát is kis darabokra vágtam, a paradicsomot szintén.
    Ezeket a zöldségeket a húsra dobtam és pár percig együtt sütöttem, majd belekevertem a sürített paradicsomot. Megint együtt dinszteltem, utána beletettem a tejfölt, sóztam, borsoztam, megszórtam a petrezselyemmel.
    A tököt kivettem a sütöböl és apró kockákra vágott fetasajttal felváltva megtöltöttem a töltelékkel. Rátettem a tetejét és még 20 percig sütöttem.
    Tálalás elött cikkekre vágtam, mint egy dinnyét.
    Snidlinges tejföl vagy besamel passzol hozzá. Nem is olyan rossz. kép is volt  :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956385 (171)
    2009-10-04  08:52
  28. 2009. október 4. 21:44224.

    ja és nekem a kihagyhatatlan karácsonyi film a Reszkessetek betörők 1.része

    mindig megnézem minden évben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. október 4. 21:37223.

    a Sárkány Centerből van. rengeteg féle van ott karácsony előtt. alig bírtunk választani. nagyon szépek. féltünk hgoy mivel kínai nem fog soká tartani, de két karácsonyt már kibírt

    sajna világító csillagot még nem láttam, de nézni fogom majd a boltokban, és ha látok akkor szólok

    a cicám pedig az életem

    előzmény:
    zelma3 (222)
    2009-10-04  21:21
  30. 2009. október 4. 21:21222.

    Szia

    AZt az égősort ami olyan mint egy függöny és ha jól látom kültéri,hol szerezted?Annyira szeretnék olyat...de eddig még sehol sem találtam....

    A másik pedig amit a kislányom szeretne nagyon a karácsonyfa csúcsára világitó csillagot...ezt is már rengeteg helyen kerestem de sajnos nem volt.....

    Fantasztikus a cica.....a gyengém....

    előzmény:
    Lodra (217)
    2009-10-04  20:29
  31. 2009. október 4. 20:48221.

    Szeretitek a filigránokat? Karácsonyi mintás is van szép számmal, s ha gondoljátok, majd abból is rakok ki néhányat.

     

    Ízelítőnek néhány....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. október 4. 20:41220.
    Folytatás...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. október 4. 20:35219.
    Nem mentek át a képek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. október 4. 20:34218.
    ja azt viszont még szeretném bejelenteni, hogy tavaly sütöttem életem első bejglijét, és ISTENI finom lett!!! nagyon jó recept, és a diós és a mákos is nagyon nagyon fincsi :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. október 4. 20:29217.

    na elkezdtem keresgélni a karácsonyi képeket, de közben hozzánkvágták sógornőmék a gyereket, szal kimentünk vele a ligetbe mókust keresni. nos mókust nem láttunk, de szedtem néhány gesztenyét meg makkot az őszi derkoromhoz

    nos akkor teszem a képeket  :

     

    1. Mici cicám és az adventi koszorú

    2. Karácsonyfa és a nappali ablakban az égődísszel

    3. Nappali ablak, távolabb a hálóablak és az erkélykorlát díszben

    4. Karácsonyfa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. október 4. 20:25216.
    Újabb folyt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. október 4. 20:15215.
    Folyt. üvegfestés:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. október 4. 20:09214.
    Üvegfestés 1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_848595
    Torolt_felhasznalo_848595
    2009. október 4. 20:07213.
    Bizonyos filmek nélkül nincs karácsony! A kedvenceim: Csoda Manhattanben (Miracle on 34th street - főleg a '94-es verzió), Az élet csodaszép (It's a wonderful life), Igazából szerelem (Love, actually) és persze a Karácsonyi ének (minél régebbi feldolgozás, annál jobb).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484484 (206)
    2009-10-04  19:11
  40. 2009. október 4. 20:02212.
    Ablakra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. október 4. 20:00211.

    Sziasztok!

    Ugye még nem késő, hogy csatlakozzak?

    Én is nagyon szeretem a Karácsonyt az illatával, a terveivel, a készülődéssel, és minden idegeskedésével együtt!!!

    És ezt igyekszem átadni a lányomnak is, ha majd egyszer Anyuka lesz, ő is ugyanígy szeressen készülni erre a csodás ünnepre.

     

    Nem volt még időm végigolvasni a topikot, de nagyon szeretnék csatlakozni hozzátok, és hozok majd képeket is a tavalyi készülődésről. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956385 (1)
    2009-10-03  11:10
  42. 2009. október 4. 19:58210.
    Folyt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2009. október 4. 19:58209.

    Ez a lekvárrecept tuti!

     

    Mentalikőr:

    Számos receptváltozat létezik.

    Ezek megegyeznek abban, hogy valamilyen alkoholos kiindulóban kell áztatni a friss mentaleveleket (általában még mást is) és utána édesíteni kell.

    A konkrét esetben 4 dl vodkában ázott 3 hétig egy csomó borsmentalevél és citromhéj helyett (mivel biocitromot épp nem sikerült szerezni és a sima citromhéjról egyre rosszabbakat hallani) egy csomó citromfű levél. Ezek a saját kertből származtak.

    3 hét után leszűrtem (egyáltalán nem lett zöld, inkább barnának vagy sárgásnak nevezném) és ehhez a léhez adtam szirupot, ami 3 dl vízből és 30 dkg cukorból készült. Így a likőr kb 17-18 %-os lett (a kiinduló vodka 35,5 %-os volt). Elképzelhető, hogy sok volt a szirup, szobahőmérsékleten egy kicsit túl édes.

    Van olyan recept is, ami szerint nem szirupot kell használni, hanem eleve a növényekkel együtt kell belerakni a cukrot (ez nyilván sokkal erősebb lesz).

     

    De jó lett, lesz, aki örülni fog neki.

     

    Bogi nagyon cuki!

    előzmény:
    boglárovics (195)
    2009-10-04  17:32
  44. 2009. október 4. 19:56208.

    Sziasztok!

     

    Sikerült nekem is ideérnem, s hoztam mindjárt néhány karácsonyi dekorációt a gépemről.

     

    1. Angyalka sorozat 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_484484
    Torolt_felhasznalo_484484
    2009. október 4. 19:42207.
    Egy ötlet, ez most jutott eszembe: tavaly képeslapokat csináltam, a 'minta' benne: szalvétából kivágtam egy kisebb karácsonyi mintát (pl egy karácsonyfát, angyalkát stb), ezt dekorgumira ragasztottam, majd mikor megszáradt, ezt is kivágtam. És ezt a kapott kis képet ragasztottam a képeslapba + írtam a másik oldalra valamilyen kis verset.. ha jól emlékszem a képeslapokról nincsne kép, de talán a dekorgumis-szalvátésokról van, ha megtalálom, akkor majd feltöltöm őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_484484
    Torolt_felhasznalo_484484
    2009. október 4. 19:11206.

    okéoké. de azt azthiszem vmikor decemberben szoktam...úgyhogy arra még várni kell :)

     

    más téma: én karácsony előtt, mindig kaárcsonyi filmeket nézek, van pár alapfilm, ami sosem marad ki (Reszkessetek betörők, Télapu :P, Szépség és a szörnyeteg).

    Esetleg nektek valami kedvenc karácsonyi film? :)

    előzmény:
    zelma3 (205)
    2009-10-04  19:05
  47. 2009. október 4. 19:05205.
    Fog sikerülni!!!!És képet is kérnénk majd....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484484 (204)
    2009-10-04  18:57
  48. Torolt_felhasznalo_484484
    Torolt_felhasznalo_484484
    2009. október 4. 18:57204.
    köszi. majd idén is megpróbálom, aztán ha nem sikerül, akkor max. megint megcsinálom karamellel.
    előzmény:
    zelma3 (203)
    2009-10-04  18:54
  49. 2009. október 4. 18:54203.
    Hát én cukormázzal de nagyon nagyon sűrüvel szinte egyáltalán ne legyen folyos és egy trükk amit vhol láttam szurj az oldalakba fogpiszkálot,az is összetartja addig amig meg nem szárad.és az oldalakat ne egyszerre hanem részenként ragaszd és meg lehet támasztani  pohárral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484484 (202)
    2009-10-04  18:40
  50. Torolt_felhasznalo_484484
    Torolt_felhasznalo_484484
    2009. október 4. 18:40202.

    jaj, de jó, köszi a leírást, lehet, hogy majd én is megpróbálkozom vele

     

    amúgy, ti a mézeskalács házikót mivel szoktátok összeragasztani? csak cukormázzal? mert nekem azzal nem mindig sikerült, úgyhogy tavaly(előtt) a némettanárom tanácsára karamellával (próbáltam) összeragasztani. végülis azzal sikerült, a belsejébe belefolyt egy kicsit, de hát azt senki nem látja

    előzmény:
    Sil78 (201)
    2009-10-04  18:31

Címlap

top