Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyönyörű karácsony

Torolt_felhasznalo_956385
Torolt_felhasznalo_956385
Létrehozva: 2009. október 3. 11:10

Sziasztok!

 

AZért hoztam létre ezt a topikot, mert mindenhol már összeszokott közösségek vannak. Várunk ide minden új karácsony-rajongót, dekorációs ötletekkel, receptekkel, élmlénybeszámolókkal! Karácsony után pedig jöhet a többi ünnep!

 

Gertrudis

  1. 2010. december 5. 19:457951.

    Sziasztok!

    Karamelltorta-sütes nelkül(netröl)

     Hozzávalók 18 cm-s tortaformához: 15 dkg keksz (zabos, teljes kiörlésűt használtam), 10 dkg vaj, 50 dkg ricotta, 6 evőkaál cukor
    1. Mozsárban összetöröm a kekszet
    2. 7-8 dkg vajat megolvasztok, elkeverem a kekszmorzsával, ezt a "tésztát" belelapogatom a kapcsos tortaformába, hűtőbe teszem míg a krém elkészül
    3. A cukorból sötét karamellt készítek, még melegítem, mikor hozzáadom a maradék vajat és a ricotta felét. Alaposan elkeverem a karamellt a ricottával, lezárom alatta a gázt, majd a maradék ricottát is hozzádaom. Botmixerrel keverem el, hogy tökéletesen homogén legyen.
    4. A krémet ráteszem a kekszre, a forma meg minimum 2-3 órára megy a hűtőbe
    5. Késsel válasszuk le a krémet a formáról, mielőtt szétnyitjuk!

    Karamellt én egy kis teflon lábosban készítek, kis lángon melegítem a cukrot, ha mindenhol folyékony és szép sötét barnás a színe, hozzákeverem a vajat, ettől habos lesz, néhol megkeményedik, majd a ricottát. A hidegtől lehetnek kemény karamell darabkák, de ahogy tovább melegíted, szépen újra elolvad, ekkor keverem hozzá a többi ricottát.
    fröken: en süritett tejet szoktam fözni dobozzal együtt 3 orat fazekban. kihüles utan kesz a karamella. mindig van keszen, mert több dobozzal fözök egyszerre!

    1 doboz karamellt felmelegitettem es beleolvasztottam 10 g  zselatin lapot.

    A meleg karamellt belevertem elektromos habverövel az 50 dkg turoba

    5 dl tejszint habfixel kemenyre felvertem es összekevertem habverövel a turos-karamellaval + kicsi vanilias cukorral.

    Raöntöttem a 25 dkg  kekszmorzsa es 10 dkg olvasztott margarinnal keszült tesztaalapra.

    5 orat hütöben taroltam es szervirozas elött fekete csokoladet reszeltem a tetejere. Nagy sikere volt :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  2. 2010. december 5. 18:137950.
    Az lemaradt, hogy igy kb 20 darab kekszet kapsz majd ,tehat 10 darab sutit . Ha keves nektek csinald dupla adagbol .En probakepp csak ennyibol keszitettem .
    előzmény:
    kockacukor33 (7949)
    2010-12-05  18:10
  3. 2010. december 5. 18:107949.
    A cukrot ,vanilias cukrot , sutoport ,sot , lisztet, kakaoport osszekeverjuk , majd belemorzsoljuk a vajat es hozzaadjuk a tojast , tejet es jo osszegyurjuk az egeszet . Az elejen kicsit morzsolodik, de aztan szepen osszeall. Zsirpapiron fel cm-esre kinyujtjuk es egy 8-9 cm atmerojuk poharral (vagy barmilyen mas formaval )kiszurjuk . A maradek tesztat szedjuk le a formak korul, igy szep kerek kekszeket kapunk . Elomelegitett sutiben 6-8 percig sutjuk . Fel csomag vanilias pudingot megfozunk es hagyjuk teljesen kihulni . Mikor kezd megdermedni egy-egy kekszre kb. 1 evokanalnyi pudingot halmozunk es egy masik keksszel ovatosan letakarjuk . Egy ejszakat hutoben pihentetjuk, hogy a pudingtol kicsit atazzanak a kekszek . masnap fogyaszthato . Pepecs munka , de szerintem nagyon finom !
    előzmény:
    kockacukor33 (7948)
    2010-12-05  18:03
  4. 2010. december 5. 18:037948.

    Szia ! Az eredeti keksz receptje a www.gasztrotipp.hu -n talalhato, de en picit valtoztattam rajta .

     

     

    Hozzavalok :

     

    12.5dkg cukor

    12.5 dkg vaj

    1 tojas

    fel csomag vanilias cukor

    fel csomag sutopor

    26.5 dkg liszt

    2 evokal tej

    1.5 evokanal kakaopor

    csipet so

    fel csomag fozni valo pudingpor (+tej)

     

    Mindjart potyogom a leirast is .

    előzmény:
    kozmi86 (7939)
    2010-12-05  13:53
  5. 2010. december 5. 15:597947.
    Tavalyi budapesti karácsonyi vásáron   - - - - - - - - - - ->>>>>
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  6. 2010. december 5. 15:557946.

    Ők is a tavalyiak lennének:)

     

    - - - - - ->>

     

     

     

    Még egy vidám karácsonyi zene:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=MiNkll4JSwo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  7. 2010. december 5. 15:477945.
    Szintén tavalyi alkotásaim....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  8. 2010. december 5. 15:367944.
    Tavalyi díszek----->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  9. 2010. december 5. 15:187943.

    Szia!

     

    Igen, ismétösszefutunk!

     

    Még 1x meg kell hogy dicsérjem a sütijeidet (itt is) olyan szépek.

     

    A díszítésük is nagyon jó. Én múltkor az Auchanban néztem ilyen kis dekor gyöngyöket meg színes csokidarát meg mindenféle szép díszítő(ehető) dolgot.Hamarosan be kell szerezni őket...

     

     

    Hoztam nektek lányok  szép karácsonyi számokat a Noxtól:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=S-0nfYSnKD M

     

    http://www.youtube.com/watch?v=f1k1v466Yoo&feature=related

     

    előzmény:
    vanko.ili (7942)
    2010-12-05  14:47
  10. 2010. december 5. 14:477942.

    Szia Kozmi! (de kafa az elöbb a sütisen beszéltünk !!!!)

    Ma kész a második adag mézesem (csirri) ez marcipánnal van töltve.Az elmaradhatatlan vaniliás kiflik, már bent csücsülnek a dobozban, várják a karácsont !A dekor cuccokat az Ázsia Bt -ben veszem, (Tolbuchin körúti Nagycsarnok) alagsor, ahol a halasok, meg a savanyúságosok vannak.

     

    A mézes szerencse lóherét küldöm minden kedves topicosnak- hozzon szerencsét mindenknek a jövő évben

    előzmény:
    kozmi86 (7932)
    2010-12-04  16:45
  11. 2010. december 5. 14:297941.

    Sziasztok!

     

    Csak bejelentkezek, mert nagyon elszaladtak a dolgok velem sűrűsödik ez a két hét, nincs időmnetezni.

    Látom mindenki készül.:))))

     

    Még nincs kész az ajtókopogtatóm!!!! most azt fogom megcsinálni.

    Mézesek is készültek, most írókáztam be őket.

    Amint lesznek fotók hozom őket.

     

    Jó készülődést!

    Banyoc@

     

    Ne felejtsétek  el ki suvickolni a csizmácskáitokat és kitenni az ablakba, mert már elindult a Mikulás Lappföldről!!!:))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  12. 2010. december 5. 14:117940.

    Kockacukor! De jol mutatnak a zoldben ezek a diszek:)

    Kozmi! Csirri receptjeben nem fgsz csalodni, es buztos vagyok benne, hogy ezentul ha nem is havonta, de biztos nem csak karacsonykor fogsz mezest sutni. Ha nagy a csald, akkor ne egy adagot, hanem legalabb 2ot! Tenyleg ugy a legjobb, ha all par napig. Elvileg nem kellene addig hutoe tenni, de mivel nyers a tojas benne, en hutobe teszem mindig, ert a lakas alapbol nagyon meleg, nem szabalyozhato tavfuteses.  2-3 napig all, es utana olyan, mint az alom, en imadom, nagyon szuper vele dolgozni. Miota ezt keszitem, mindenki kerei a receptet es terjed mint az influenza:))))Diszitest is ugy csinalom, ahogy csirri irta, bar en lusta vagyok es nem dralaokcukrot, hanem porcukrot hasznalok. Hu, gyorsan fel is irom, mert nincs onzaro tasakom itthon, hatha a mullerben lesz, mert a szomszedos iroszerben lassan lyan vekonyka, mint  a sima, de joval dragabb:( Ha van otthon diotok, es szepen lehet tisztitani apro korong alakra szaggatod  atesztat es  akozepere nyomsz egy fel diot, isteni az ize, nagyon mutatos is, tavaly csinaltam de iden meg nem, de kellene, csak dio kell hozza:)

    prbtam feltenni, de nem megy,, mar joideje nem tudok kepet feltolteni:(

    Kel az almasom tesztaja. :)))) Este ugyis jon a mikulas es a tesomek is eljonnek, meg anyukam, lesz legalabb sutike:))) Remelem sikerul:) Koszi a tejpite recijet, eppen kerni akartam, mikor lattam, mar ott is a leiras!:) Alkalomadtan megcsinalom. Mire hasonlit izre? ranezesre olyasminek tunik, mint a hagyomanyos kremes:)

     

    Pomelo: nem tudom irta e mar, de par hete racuppantunk a pomelora, es azota fo fogyasztok vagyunk, napi szinten. Probaljatok ki, sok vitamin van benne, de nem olya keseru, mint a grapefruit, hanem fimon udito:) ha a tesomeknak is bejon, a gyumolcstorta legkozelebb ezzel keszul:)

    előzmény:
    kockacukor33 (7938)
    2010-12-05  13:31
  13. 2010. december 5. 13:537939.

    Szia!

     

     

    Hűűűű...De jól néz ki a sütid! Elkérhetném a receptjét? Nagyon tetszik nekem.

     

    nagyon gyönyörű a lakásod is így ünnepi díszben(meg persze amúgy is)..Kár hogy nálunk nincs boltív..:( A díszek is aranyosak.

     

    Mi is párommal most hoztuk le a padlásról a tavalyi díszeket, égőket, dekorációkat. 

    Ebéd után nekiis kezdünk a díszítésnek.

     

    Leírom én is a tejespitét, hátha valaki ki szeretné próbálni, mert nagyon könnyű, nagyon finom és gyorsan kész van.

     

    Tejpite/tejlepény:

     

    Hozzávalók :

      1 liter tej,
    20 dkg liszt,
    10 dkg cukor,
    3 db tojás,
    1 csomag vaníliás cukor,
    só 
    Az összes hozzávalóból sima , csomómentes palacsinta tésztát keverünk . Kivajazott 25x25 centis tepsibe öntjük . 250 fokos sütőben 30 perc alatt megsütjük . Akkor jó , ha a teteje aranybarnává válik .

     

    előzmény:
    kockacukor33 (7938)
    2010-12-05  13:31
  14. 2010. december 5. 13:317938.

    Szep napot mindenkinek !

    Kozmi ,nagyon guszta a sutid ! En tegnap kakos pudingos kekszet csinaltam meg elkezdtem disziteni a lakast .

    Hoztam mutatoba kepeket :

    előzmény:
    kozmi86 (7937)
    2010-12-05  13:26
  15. 2010. december 5. 13:267937.

    Sziasztok lányok!

     

    Tiara!

     

    Nem tudom, hogy tavaly meg tavaly előtt már milyen reci alapján készült a mézeskali, de most már 1000% h Csirriét fogom elkészíteni! Nagyon várom már. 

     

    Az a baj, hogy nem tudom hogy lesz a meló, mert párommal fogok karácsonyfázni dec.10-től-dec.23-ig, és nem sok idő lesz vásárolni. Úgyhogy sürgősen el kell intézni az ajándékokat, sütés-főzéseket...

     

    Tegnap anyukám névnapjára tejpitét sütöttem, most először, de ki merem jelenteni hogy nagyon finom lett. Azt hiszem máskor is lesz még ilyen az asztalon.

     

    előzmény:
    *Tiara (7936)
    2010-12-05  10:20
  16. 2010. december 5. 10:207936.
    Kozmi Hogy lehet az, hogy Te a nagy sutis meg nem probaltad Csirri eceptjet? Az a legjobb, szuper teszta kivaloan lehet vele dolgozni, es egy tepsivel 10perc alatt kesz 150fokon. Nagyon szapora pikk-pakk kesz, konnyen osszeallithato, szoval legleg....Csak nincs az a mennyiseg, ami el nem fogyna. Nalunka  szivecske megy a legjobban. En is tervezem mar egy ideje  a puszedlit, de meg nem csinaltam, azt vastagabbra kell nyujtani, igy vszinuleg picit tovabb sul majd, es az irokajat higabbra kesziteni es lecsepegtetni, de csirri ezt is jol leirta. Ha kell, kuldom a receptet. nalunk hamarosan nagyuzem lesz, mert en sutok majd az egesz "nagy"csaladnak. Anyoseknal is ez lezs majd a meglepi, ha minden jol megy, de tervezem, hogy csinalok a mezeskremeshez is lapot...amikor meg kell, majd csak betoltom elozo este.
    előzmény:
    kozmi86 (7932)
    2010-12-04  16:45
  17. 2010. december 5. 10:147935.

    Aldiban tegnap meseszep 36szinu akvarell vagy pasztell kretat vettem a lanyomnak. Majd en is alkotok valamit, ha ugy adodik, gyonyoru szinek, nagyon szepen lehet vele dolgozni, olyan Manet, vagy Monet stilusban is akar, mert szepen satirozhato, kenheto. Vettem festeket is, akril? de mindenfele figyelmeztetes van rajta, meg vedokesztyu hasznalat igy azt becserelnem, ha lehet.... mert a gyereknek lett veve az is es nem akarok bajt. Kisgyermekesek, a tescoban 30%van a gyerekcuccokra, en most vasaroltam be a fiamnak, aki tavasztol ovis lesz, erdemes szetnezni!

    Hozzatok hogy jon a mikulas?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  18. 2010. december 5. 10:117934.

    Sziasztok! Kozmi, sajna ez igy van, nalunk sincs mar nagyim, es azota hajas sincs. nem mintha en annyira odalennek a hajasert, de az finom volt nagyon, amit O csinalt. Meg azoo az isteni kis apro, csinos harmatkiflik. Egyszer probaltam en is, de az nem lett olyan csini, es a receptet se tudom mar hol lehet:( Pedig azt hiszem az o fuzetebol csinalram, de ugyebar az O receptjei nagyreszt a fejeben voltak. Ilyenkor telidoben, mingig sultek a "kotesek" de o egyszerre 8-10et csinalt, a gyerekeknek:) Egy almasat éehet en is osszedobok:) Persze az sincs olyan jo, mint az ove, mert errol sincs recept, O csak ugy csinalta szemre tette bele a hozzavalokat..... neha osszejon, maskor kevesbe, de azt hiszem jo otletet adtal. Ugyis van egy csomo alma az erkelyen:) zep napot midenkinek!

    Nem tudjatok hol erdemes, sima egyszeru feher nem bordas polot venni? A 2 gyerkocnek vettem a tescoban olyan kretat amivel polora lehet kesziteni mintat egy "zsirpapirfelesegre kell rajzolni, majd ezt a polora vasalni, de polot nem talaltam eddig...

    előzmény:
    kozmi86 (7933)
    2010-12-04  16:52
  19. 2010. december 4. 16:527933.

    Ezeket a hájas sütiket anyukám készítette---->

     

    Eddig mindig a mama "feladata" volt, de őmár nem él sajnos. 

    Anyu most csinálta először, (az én lekvárommal)és nagyon fincsi lett. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  20. 2010. december 4. 16:457932.

    Szia!

     

    Nagyon gyönyörűek lettek, szerencsés az unokád!:-)

    Most már én is biztos vagyok benne, hogy Csirri receptje alapján fogom készíteni a mézeskalácsokat!

     

    A mézespuszedlid is irtó finomnak tűnik. Szép a díszítése nagyon.

     

    Ezeket a zöld fenyőfás pici dekort hol lehet beszerezni? Nagyon tetszik.

    előzmény:
    vanko.ili (7931)
    2010-12-04  16:30
  21. 2010. december 4. 16:307931.

    Sziasztok!

     Rég írtam az oldalon, de azért folyamatosan olvaslak benneteket.Látom mindenkinél beindul már az igazi karácsonyi "érzés".

    kozmi én is  mindig csirri (Angéla) mézes recijét használom. Már az első adag töltött mézes puszi a dobozban van,. a másik begyúrva, az unokámnak készült mézes doboz, meg múlt héten készült. Van még mit javítani rajta, de már tudom mit  nem szabad  csinálni. De csirri rengeteg jó tanácsot ad, nekem igazi "nagymester " ő.

    előzmény:
    kozmi86 (7908)
    2010-12-03  15:07
  22. 2010. december 4. 15:547930.

    hozzávalók még1x:

    Tésztához:

    250 g diabetikus linzerliszt – 137,5 g szh.

    60 g vaj

    2 tojás sárgája

    fél csomag élesztő – 0,5 g szh.

    2.5 dl tej – 12,5 g szh.

    2 csipet só (nem muszáj)15 csepp sztívia

     

    bocs, nem tudom, miért dobta egybe a felsorolást :(

    előzmény:
    kissniki (7929)
    2010-12-04  15:50
  23. 2010. december 4. 15:507929.

    nagyon szívesen! remélem valamelyik ízleni fog apukádnak! a fahéjas csigát is elküldöm, ez saját fejlesztés, az eredeti cukroskata blogjából kakaóscsiga néven megtalálható:

    Fahéjas csiga

     Tésztához:

    250 g diabetikus linzerliszt – 137,5 g szh.60 g vaj2 tojás sárgájafél csomag élesztő – 0,5 g szh.2.5 dl tej – 12,5 g szh.2 csipet só (nem muszáj)15 csepp sztívia

    töltelékhez:

    ˇ        10 g szorbit – 9,48 g szh.

    ˇ        5 g fahéj – 2,8 g szh.

    ˇ        1,5 dl tej – 7,5 g szh.

    ˇ        10-15 csepp sztívia

    ˇ        30 g vaj

     

    a sztíviát mindig a tejbe cseppentem.

     

    A tésztát dagasztógéppel kb. 20 percig dagasztom, majd 1 óra kelesztés, utána nyújtás. Az olvasztott vajjal meglocsolom a kinyújtott tésztát, rá a szorbittal kevert fahéj. Feltekerem, ujjnyi vastagra vágom, előmelegített sütőben sütöm. Hamar megsül! Szín alapján szoktam eldönteni, h mikor. A sütőben 5-10 perc után meglocsolom a sztíviás tejjel.

    Ha elkészült, lemérem az egészet egy tányérra kiszedve, majd az össz. szh-ot (170,28 g)  osztom a lemért g századával. Mindig más érték jön ki, 25-27g szh. 100g-ban, nem tudom mitől függ.

     

    előzmény:
    Angyallány (7925)
    2010-12-04  12:08
  24. 2010. december 4. 15:457928.

    Végre elkészültek és meg tudom mutatni nektek a nem túl szép, de fini

     

    kandírozott narancshéjaimat!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  25. 2010. december 4. 13:407927.
    Isten Éltesse a Borbálákat, Barbarákat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  26. 2010. december 4. 13:377926.

    Sziasztok lányok!

     

    Ma is hoztam nektek pár képet: ---->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  27. 2010. december 4. 12:087925.
    Kissniki: köszönöm a diabetikus recepteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  28. 2010. december 4. 11:457924.

    Sziasztok Karácsonyimádó Lányok!

    Régi-új jelentkező vagyok, előző évben jobban volt időm írni is, meg készülődni is, de visszamentem dolgozni 3 gyerek mellett, így már nem olyan egyszerű a dolog...de azért olvaslak benneteket rendszeresen.

    Az közös e-mail megváltozott? Valaki lenne olyan szives, és megirná?

    Legújabban keresztszemezni szeretek, az egyik adventi naptáram is így készült, rengeteg karácsonyi mintát gyűjtögettem össze, ha valakinek szüksége lenne ilyesmire, csak szóljon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956385 (1)
    2009-10-03  11:10
  29. 2010. december 3. 19:097923.

    Köszi a dícséretet!

     

    3-4 hétig készült folyamatosan, egy non-stop itthon lévő 3,5 éves mellett, hol az ő segítségével (az asztalt lökdösve és a festékeket adogatva), hol éjszaka ... szóval nem tudom megmondani, hogy mennyi munkaóra van benne ... azt az egyet tudom csak, hogy a háttér az 2 tubus átlátszó festék + a színes rész

     

    ja és a képen annyira nem látszik, de a hóember cilinderének hengerpalást részén bordó csillám van sűrűn, a kesztyűin is, de ott ritkásan, a háttér pedig a földön zöld+átlátszó ezüst csillámmal, a felső rész pedig kék+átlátszó arany csillámmal és gyöngyház csillagokkal, ez inkább élőben látszik :)

    előzmény:
    kozmi86 (7921)
    2010-12-03  18:26
  30. 2010. december 3. 18:587922.
    :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  31. 2010. december 3. 18:267921.
    Azt elfelejtettem kérdezni, hogy mennyi idő alatt készült el?
    előzmény:
    Detti. (7918)
    2010-12-03  18:12
  32. 2010. december 3. 18:207920.

    Szia Detti!

     

    A hóemberes képed nagyon édes lett... :-)

    előzmény:
    Detti. (7918)
    2010-12-03  18:12
  33. 2010. december 3. 18:157919.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  34. 2010. december 3. 18:127918.

    Sziasztok!

     

    Elkészült a hóemberes képem, végül nem szabdaltam, felraktam egyben. Sajnos az illesztések elég rosszul sikerültek, de hát azért vannak a hibák, hogy tanuljunk belőlük ...

     

    Meg fotóztam a nappaliból is egy részletet, ez még nincs teljesen kész, csak gondoltam, ha már a kezemben a gép, kattingatok ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  35. 2010. december 3. 16:097917.

    Jujj, ezek nagyon ötletes dolgok!

     

    Az elsőt az ismerem, már én is láttam ilyet(szintén külföldi oldalon). Annyira jók az ilyen dolgok. 

     

    Amikor kicsi voltam (kb.10éves) akkor nővéremmel wc papír gurigából, vattából, karton papírból csináltunk mikulás csizmát, szaloncukrot tettünk bele, és oda raktuk anyu és apu cipője mellé, és azt mondtuk hogy "járt a mikulás felénk, és ezt nekik hozta". Őkmeg csodálkoztak, és úgy tettek, mintha meglepődtek volna, hogy jött a mikulás..

    előzmény:
    kockacukor33 (7914)
    2010-12-03  16:01
  36. 2010. december 3. 16:047916.

    Innen vannak :

     

    www.ricicla.mastertopforum.biz

     

    (Remelem jol irtam)

    előzmény:
    kockacukor33 (7914)
    2010-12-03  16:01
  37. 2010. december 3. 16:037915.

    Ezt az oldalt hoztam nektek megmutatni:

     

    http://5letes.hu/news.php?extend.174.2

     

    Én pár napja a kertünkben található magyalt fújtam be aranyra és az vagy az ajtóra kerül dísznek, vagy pedig egy ajándékhoz lesz csomagolva,mint dísz.:)

     

    A cukorkát tegnap páromtól kaptam,még nem tudom hogy hol lesz ahelye, de lehet hogy a mézeskalács házikón ...Majd még megálmodom:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  38. 2010. december 3. 16:017914.

    Multkor a neten talaltam egy kulfoldi oldalt ahol kidobasra itelt dolgokbol keszitenek karacsonyra diszeket a fara vagy a lakasba .

    Ezek a kepek onnan vannak . Szerintem tok jok !

    előzmény:
    livec (7911)
    2010-12-03  15:35
  39. 2010. december 3. 15:567913.
    Igen, ez elszomorító. Emlékszem apukám sem tudja soha, hogy anyunak mit vegyen karácsonyra, ezért inkább megkérdezi tőlem, hogy én mint nő mit ajánlok, minek örülnék stb..
    előzmény:
    peppytta (7910)
    2010-12-03  15:31
  40. 2010. december 3. 15:377912.
    ja, amire rápakolgattam őket, hogy ne egy szintben legyenek, az fagyikehely és váza
    előzmény:
    kockacukor33 (7909)
    2010-12-03  15:22
  41. 2010. december 3. 15:357911.

    Sziasztok!

     

    köszi lányok

     

     

    Kockacukor

    háát, ez újra lett hasznostíva, valóban. :-D WCpapír guriga bevonva, muffin kapszlin és tortacsipkével :-)

    de gyüjtögetem a kefíres poharat és az act.m.l -eset is

     

    Foltosocska

    szépek a munkáid és  a hibiscus is

    előzmény:
    kockacukor33 (7909)
    2010-12-03  15:22
  42. 2010. december 3. 15:317910.

    Sziasztok Fórumozók!

    Itt a  nlcafe Adventi külön oldalán bukkantam rá egy cikkre, ami merő jószándékból ahhoz ad tanácsokat a férfiaknak, hogy mit ne vegyenek ajándékba karácsonyra.

    Ahogy olvastam, egyre inkább  ment föl bennem a pumpa elképzelve magam valami szerencsétlen férfi helyében, aki ezek után inkább semmit se vesz, mert midenről kiderült, hogy valamilrt alkalmatlan mint ajándék.

    pl. óva int a cikk attól, hogy bárki is bármi "hasznosat" vegyen  -    no nekem rögtön eszembe jutott, hogy én kifejezetten hasznos dolgokat szeretek kapni. ez van.

     

    előzmény:
    kozmi86 (7907)
    2010-12-03  15:01
  43. 2010. december 3. 15:227909.

    Ez az adventi naptar nagyon otletes ! Egyszeru pohar az alapjuk ? Nekem nagyon bejonnek az ilyen "karacsony utan is felhasznalhato" dolgok !:-)

     

    Nagyon szep helyen jartal . Kicsit irigykedem is:-) Ha minden igaz jovo heten en is megyek karacsonyi vasarba . Kerdes az idojaras nem szol-e kozbe .

    előzmény:
    livec (7893)
    2010-12-02  19:50
  44. 2010. december 3. 15:077908.

    Szia Csirri!

     

    Annyi kérdésem lenne még hozzád, hogy a mézeskalikat mivel szoktad színezni? Ételfestékkel? És mikor kell őket szinezni? Sütés után? 

     

    Az oldaladon írt mennyiségből mennyi mézeskalit tudok készíteni? Mármint úgy értem hogyha szeretnék egy kisebb házikót, meg egy kis dobozt is készíteni, az kijön belőle igaz? Elnézést az idióta kérdésekért, de még elég kezdő vagyok a témában így 24 évesen.

    előzmény:
    csirri (7873)
    2010-12-01  10:43
  45. 2010. december 3. 11:337906.
    Prága! De jó volt neked!!!! (irigykedő szmájli...)
    előzmény:
    livec (7875)
    2010-12-01  19:54
  46. 2010. december 2. 22:267905.

    Szia Livec!

     

    Neked is nagyon köszönöm a segítséget!

     

    Nagyon szép a tavalyi mézeskalács szánkód, szép munka!

     

    Lányok!

     

    Itt van egy link amin nagyon szép karácsonyos képkeretek vannak amit le lehet tölteni, kinyomtatni, és csak bele tenni a fényképet:

     

     

    http://kepkeretek.ladyj.hu/karacsony. html

     

    vagy:

     

    http://kepkeretek.ladyj.hu/karkeret/k aracsony.html

     

     

    http://kepkeretek.ladyj.hu/karacsony_2008/kepker et.html

    előzmény:
    livec (7887)
    2010-12-02  13:58
  47. 2010. december 2. 21:547903.
    Ahhoz képest hogy elsőre készültek, gyönyörűek lettek. Nekem az Angyalkás és az a hópehely mintás csillag a kedvencem!:-)
    előzmény:
    hajnesz1979 (7868)
    2010-12-01  00:00
  48. 2010. december 2. 21:517902.

    Hajnesz!

     

    Gyönyörű mézeseket csináltál, ha nem baj lementettem magamnak a képeket, hogy meg mutathassam az itthoniaknak is! Meg a szép képeket szeretem eltenni ötletadónak is, meg csodálni is.

     

    Igen, valószínűleg a cukorral lesz a baj, most  majd én is kipróbálom Csirri receptjét, az a biztos.

    előzmény:
    hajnesz1979 (7867)
    2010-11-30  23:57

Címlap

top