Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Liszt szavatossága?

Koriandra
Létrehozva: 2009. szeptember 28. 14:04

Sziasztok!

 

Tudom, hogy elég kezdő háziasszonyos kérdés, szóval előre is bocsi!

 

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a lisztek meddig állnak el?

Meddig lehet őket felhasználni?

Illetve megromlanak-e?

A kamrámban most találtam két kiló lisztet, ami lejárt 2009. márciusában, vagyis kb. fél éve. Hát igen, elbújtak a konzervek mögött

Akkor most ebből süthetek vajon palacsintát? Mit gondoltok?

Mert más liszt nincs itthon....

Ti meddig használjátok fel a lejárt liszteket?

 

Köszi előre is!

  1. 2009. október 1. 14:3631.

    A zsizsik egy teljesen más bogár, mint a molylepke. Szárazbabban fordul még gyakran elő.

     

    Ha le is zársz légmentesen egy bogaras lisztet, vagy mást, hiába nem tudnak átmászni a többi hasonló alapanyaghoz, de azt a lisztet már amúgy sem kellene felhasználni, tehát eleve ki kellene dobni (lehetőleg úgy, hogy vagy rögtön kitenni a kukába, vagy úgy kerüljön a benti szemetesbe, hogy semmiképp se tudjanak kimászni, míg ki nem viszitek a szemetet).

    előzmény:
    tokidoki (28)
    2009-09-28  22:31
  2. 2009. október 1. 14:3030.

    Szia Koriandra!

     

    Nem neked írtam a liszt kidobását, hanem schristinnek.

     

    Helyes, hogy kirakod azt, amit ti már nem esztek meg, és aki elveszi a szemetes mellől, ő is eldöntheti, hogy azt még megeszi-e, vagy sem; illetve, ha disznót tartanak, odaadhatják az állatoknak is. Ami már abszolút rossz, azt mi is a kukába dobjuk.

     

    Én azt mondom, kicsi a valószínűsége, hogy baja lehetne annak a lisztnek, illetve nektek, ha megeszitek (k.b. annyi, mint a lejárati dátum előtt).

    előzmény:
    Koriandra (22)
    2009-09-28  15:04
  3. 2009. szeptember 28. 22:3729.

    Bár valami oka biztos van, hogy az üzletben sem légmentesen árulják nylon zacskóban, hanem légáteresztő papír zacskóban.

     

    Pedig ha akarnák, vagy úgy jobb lenne, akkor lehetne nylonban, mint a rizs vagy a só. De nincsen. Vajon miért?

     

    Érdekes, cukrot pl. lehet kapni nylonban és papírban is. Bár ott is inkább a porcukor van nylonban.

    előzmény:
    tokidoki (28)
    2009-09-28  22:31
  4. 2009. szeptember 28. 22:3128.

    Mitől válik értéktelenné a liszt a lejárati idő után?

     

    Valami alkotóanyaga elbomlik? Kifejtenéd részletesebben?

     

    Én zsizsikes lisztről vagy búza daráról hallottam, illetve láttam is már darában.  Ici-pici, egy vagy fél mm körüli kis mozgó barna valamik. Ez a liszt moly megelőző állapota, vagy ez egy másik állat a liszt félékben? Úgy tudom, ennek a lárvái is eleve benne vannak a lisztben vagy darában, ha benne vannak, és így nem segít a jól zárható doboz, mert nem a mi kamránkban megy bele. Vagy abban mégis segít a vákumos doboz, hogy levegő nélkül esetleg megfullad, a zsizsik vagy a moly?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (24)
    2009-09-28  15:15
  5. Torolt_felhasznalo_954174
    Torolt_felhasznalo_954174
    2009. szeptember 28. 16:3727.

    Nem,nem kértek blokkot,pedig rajtuk kivül van még néhány bolt.

     

    Amikor kinyitottam a zacsi száját,láttam néhány barna bogarat is benne,

     

    tudtam,hogy kukacot is találni fogok.

    előzmény:
    Koriandra (13)
    2009-09-28  14:44

Címlap

top