Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés- másképp

kam
kam
Létrehozva: 2009. szeptember 28. 12:28

Ezt a fórumot, azért hoztam létre, hogy aki a stílusos lakberendezés, design, kiegészítők, olasz stílus, egyedi ajándékok világát keresi az biztosan megtalálja a neki legmegfelelőbbet. Állandóan keresem az újdonságokat, ezt keverem a bevált klasszikus motívumokkal. 

Ötleteljünk együtt a szoba- ház kialakításáról, vagy akár egy szobasarok átrendezéséről.

Beszélgessünk, ötleteljünk, hogy mindig szívesen érjünk haza, mert mindenhol jó, de legjobb otthon!

  1. Torolt_felhasznalo_712723
    Torolt_felhasznalo_712723
    2009. december 1. 09:50126.
    Nálunk az ajtón csak egy pár fenyőágat szoktunk kirakni, hogy mégis legyen valami, ami karácsonyi hangulatot áraszt. De az a szivacslabdás, beletűzdelős tetszik, az könnyebbnek tűnik.
    előzmény:
    kam (123)
    2009-11-27  12:09
  2. 2009. december 1. 09:48125.
    Én mindenképp valami hagyományosabbal próbálkoznék! Nem hiszek a nagy modern dolgok keverésében. A hagyományos ünnepeket hagyományosan ünnepeljük. Viszont a mézeskalács nagyon jó ötlet! Esetleg ilyen nyitogatós lehetne, és csoki helyett mézeskalács van benne?
    előzmény:
    30yGirl (124)
    2009-12-01  09:24
  3. 2009. december 1. 09:24124.

    Szia!

     

    Nagyon szép ez a gömb...Lehet, hogy majd én is csinálok ilyet :)

     

    Amúgy most lehet, hogy régimódinak fogtok tartani, de én Adventi falinaptárat szeretnék készíteni :) Csak nem tudom, hogy miből csináljam, hagyomásnyost, vagy valami modernet :) Esetleg elfogyaszthatót (pl, mézeskalácsból) ??

    előzmény:
    kam (123)
    2009-11-27  12:09
  4. kam
    kam
    2009. november 27. 12:09123.
    Szeretem díszíteni a kertet is, ajtóbejáratot is karácsonykor. Kis égősort, nagy karácsonyi gömböt is kiakasztok, ajtódíszt, stb. Most beszereztem egy gyönyörű fagyöngygömböt!
    Hatalmas és formás. Gondolkoztam, hogy hagyjam csak "lógva", de azért egy kis masnival még hangulatosabbá alakítottam.
    Másik lehetőség még, amit nemsokára szintén el fogok készíteni az egy gömb szivacslabdába kell egyenként belerakosgatni a leveleket bogyókkal együtt és az asztalfölé helyezni, aztán amerikai szokás szerint csókolozni alatta...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. kam
    kam
    2009. november 26. 10:52122.
    Reneszánsz vagy nem? Nekem mindenesetre, mostanában sokfelöl hallottam, hogy használják ezt az anyagot: sógyurma. Én is kicsit újragondoltam és készítettem karácsonyi díszt. Nagyon egyszerűen elkészíthető, könnyű vele bánni és mégkönnyebb díszíteni. Én gyöngyökkel, és nyomdával díszítettem, de hátra van még a kifestése is. Terveim szerint fehér- ezüst vagy arany lesz a karácsonyfánk, ehhez készítem elő a hozzávalókat. A sima fehéreket még akril festékkel befestem arany vagy ezüst színűre!
    Egy baj van vele, hogy olyan mutatósak, hogy tegnap sokan meg akarták enni! Igen a barna színű olyan, mint a mézeskalács! Ezért inkább a fán a helye.

    Recept: 20 dkg liszt, 20 dkg só (finom), 1,25 ml víz és 2 evőkanál olaj. Ha barnát szeretnénk, akkor kakaóport kell hozzákeverni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. kam
    kam
    2009. november 25. 10:02121.

    Ovi készítettem fali rajzot, most kidíszítettük Télapós motívummal! Az óvónők kérése az volt, hogy olyat rajzoljak, amit minden évszakban ki lehet díszíteni! Karácsonyra pedig kapnak egy LED-es világítós csillagot!

     

    Ti is írjatok, hogy díszítetek? 

     

    Ma- holnap az adventi koszorúnak kell nekilátnom!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 24. 16:58120.

    Nah én is valami ilyesmire, gondoltam ilyen "gondolkodó" jelleggel, az a szerencsém viszonylag nagy alapterületü a lakásunk szóval a hely igazából nem akadály, de ez tetszetős ötlet köszönöm a képeket is.

    előzmény:
    kam (119)
    2009-11-24  15:35
  8. kam
    kam
    2009. november 24. 15:35119.

    Épp most rajzoltam valakinek hasolnlót. Pihenőszobát szeretett volna, sok-sok könyvük van és ezt szerette volna elhelyezni, illetve kényelmes ülőalkalmatosságot kért.

     

    Csatolom a rajzokat. Nem színeztem ki, mert a hangulati elemekre volt elgondolása a megrendelőmnek.

    előzmény:
    Kiss_Virag (118)
    2009-11-24  15:17
  9. 2009. november 24. 15:17118.

    Inkább rám ragadt dolgok, esetleg emlékek (mind rossz mind jó), előfordul olyan is ami viszonylag értékes, de jelentéktellennek tűnő dolgok is akadnak, bár pl képek esetén ezt laikusnak elég nehéz megállapítani.

     

    Azon is gondolkodtam, hogy a régebbi képeket, valami korszerűbb keretbe rakni és akkor talán maradhatna is a falon, de az meg nem tudom hogy nézne ki egy modernebb környezetbe.

     

    Könyveket szeretem, van is belőlük elég sok de régi könyvek szintén egy modernebb környezetben nem túl egységes.

     

    Arra gondoltam csinálok gyakorlatilag egy külön kis szobát és mindegyik oldalára könyveket pakolnám ..

     

    Talán azt elfelejtettem említeni, hogy azért van erre szükség, mert "kisebb felújítás lesz.

    előzmény:
    kam (116)
    2009-11-24  14:42
  10. 2009. november 24. 14:46117.
    Nah pont ilyenre gondoltam. A második linken lehet kérdezni lakberendezőtől, feng shui szakértőtől. Ez nagyon jó. Be is küldtem egy kérdést remélem hamar válaszolnak :)
    előzmény:
    Kiss_Virag (115)
    2009-11-24  14:05
  11. kam
    kam
    2009. november 24. 14:42116.

    Írd meg, hogy hova tudnád elhelyezni? Ezek kevésbé, időszakosan használt dolgok? Részletezd és ötleteljünk együtt!

     

     

    előzmény:
    Kiss_Virag (113)
    2009-11-24  10:58
  12. 2009. november 24. 14:05115.

    Kösz az ötletet, nézegettem és találtam hasznos kis oldalakat.

    1: http://www.tipp-topplakas.hu/forum.php?a=1&tid=21

     

    2: http://mindenuttjo.hu/fokuszban

     

    A 2. oldal kitér számos dologra, ami lakással kapcsolatos,noha kevés cikk szerepel rajta, de annál hasznosabbak.

    előzmény:
    lejlea (114)
    2009-11-24  13:13
  13. 2009. november 24. 13:13114.
    Akkor a legjobb, ha bedobozolod őket. Persze csak valami izléses dobozba, pl.: amiket az Ikeába kapni. De külöben keresgélj a neten, van egy csomó ilyen oldal ami a lakberendezéssel foglalkozik. Lehet akár kérdezni lakberendezési szakértőtől ingyen.
    előzmény:
    Kiss_Virag (113)
    2009-11-24  10:58
  14. 2009. november 24. 10:58113.
    Félre értettél meg igaz nem is túl világos amit írtam, de arra gondoltam, hogy megakarom tartani őket, csak nem szeretném, hogy össze-vissza heverjenek a földön, vagy a gardróbban.
    előzmény:
    nivoman (112)
    2009-11-24  10:38
  15. 2009. november 24. 10:38112.

    Ha nem szeretnéd kidobni, akkor add őket oda mondjuk egy arra rászorulónak. (KÖZVETLENÜL)

    Persze a Máltai Szeretetszolgálatnak is adhatod, vagy bármelyik hasonló szervezetnek, azonban ebben az esetben biztos lehetsz benne, hogy a rászorultaknak való kiosztás előtt úgyis át fog esni egy szelekción és a jó cuccok a szervezet tagjainak otthonába vándorolnak...

    előzmény:
    Kiss_Virag (110)
    2009-11-24  10:26
  16. Torolt_felhasznalo_538193
    Torolt_felhasznalo_538193
    2009. november 24. 10:34111.

    Ez tényleg aranyos ötlet. mi is régen sokat csináltunk anyuval ilyet. Emlékszek adventi koszorút is csináltunk. Sokkal jobb érzés volt ránézni , mint amit most megvehetsz a boltokban. 

    előzmény:
    kam (109)
    2009-11-23  14:54
  17. 2009. november 24. 10:26110.

    Az ilyen ötletek, dolgok felvetésénél mindig az én kiskorom jut eszembe, amikor kisiskolásként tanárokkal csináltunk ilyet, esetleg otthon. Majd ismerősőknek , családtagoknak adtuk át őket... áááhh régi szép idők.

     

    Másik meg, hogy nem is olyan rossz elfoglaltság ez a gyerekekkel.

     

    U.I.: Mivel közeleg a Karácsony számos dolgom van, amit elkéne pakolnom, de nem szeretném kidobni őket (képek,ruhák, egyéb dísztárgyak) tudna valaki adni valami tanácsot, hogy mit kezdjek velük? 

     

    köszi

    előzmény:
    kam (109)
    2009-11-23  14:54
  18. kam
    kam
    2009. november 23. 14:54109.

    Bocsánat, hogy eltűntem!

    De itt vagyok és egy kis karácsonyi dekorációs ötletelésre hívlak Benneteket!


    Azt gondoltam ki, hogy most karácsonyra mindent amit lehet saját magam fogok elkészíteni kis családom (gyerekeim) bevonásával. Gondolok itt a kiküldendő képeslapokra, a csomagolásra, a karácsonyfa díszekre, az adventi koszorúra, Mikulás csizmára. 

     

    Hétvégén már advent, bár most egy kis képeslap mintát küldök. Igaz, hogy a sablont vettem, de azt találtam ki, hogy pecsételek vele a gyerekeknek és ők illetve mi fogjuk kiszínezni, mindegyiket másmilyenre. Már készítettünk is párat...

    Így mindenkinek egy kicsit egyedi, sajátos ajándékot tudunk küldeni.

    Hátuljára már oda tudják írni a monogramjukat a gyerekek!

    Nekünk bejött!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. kam
    kam
    2009. november 8. 21:43108.

    Köszi, ha elküldöd a nevét, elérhetőségét priviben.

     

    Most épp azon gondolkodom, hogy az oviba kellene függőnyt venni, mert olyan lepukkant.

     

    A hét elején meglesz a felújítás, úgyhogy rakok fel egy-egy képet, az ilyen volt ilyen lesz "rovatba".

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
    2009-11-06  10:56
  20. 2009. november 4. 14:39107.
    De durva amig írtam már te beírtad, gondoltam én hogy ugyanarrol lehet szó!!!
    előzmény:
    Kojkojovszkaja (106)
    2009-11-04  14:36
  21. 2009. november 4. 14:36106.

    http://mindenuttjo.hu/ergonomia

     

    Ha jol sejtem erre gondol, töpp topicban is találkoztam már ezzel, úgy látszik ez most valami nagyon feltörekvő oldal kis országunkban, én már tag vagyok és csak jót tudok mondani(kivétel a pont megkapás, még nekem sem adtak pontot pedig én is küldtem be cikkeket :S)

    előzmény:
    nayan (104)
    2009-11-04  13:59
  22. Torolt_felhasznalo_553074
    Torolt_felhasznalo_553074
    2009. november 4. 14:32105.
    Ja, ezt kihagytam :) http://mindenuttjo.hu/szakertonk szóval itt próbálok pontokat gyűtögetni, bal oldalt lehet regisztrálni meg ott vannak a játékok, játékszabályok.
    előzmény:
    nayan (104)
    2009-11-04  13:59
  23. 2009. november 4. 13:59104.

    "Elvileg ezért kellett volna kapnom legalább 10 pontot, amivel majd nevezhetek valamelyik nyereményjátékra, de valamiért nem kaptam meg... valaki tudna segíteni.  Plusz egy receptet is töltöttem fel, azért sem kaptam pontot :("

     

     

    Hol és milyen pontot kellett volna ezért kapnod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553074 (103)
    2009-11-04  12:11
  24. Torolt_felhasznalo_553074
    Torolt_felhasznalo_553074
    2009. november 4. 12:11103.

    Sziasztok!

     

    Találtam egy lakásvásárlással kapcsolatos oldalt, ahol lehet nyerni lakberendezéshez hasznos ajándékcsomagot. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem ott is lehet feltölteni ilyen cikkeket, meg tippeket, amiket ti is feltöltöttetek. Én is töltöttem fel egyet, bár még nem jelent meg az oldalon, itt a dekortippem, amit felraktam:

     

    1. Egyedi képek keret nélkül
    Egy kép akkor is lehet dekoratív, ha se kerete, se fénykép vagy festmény, amit bele lehetne foglalni. De hát miért is kellene, ha van kéznél egy izgalmas mintás textil? Ha izgalmassá akarod tenni az otthonod, akkor szakadj el a sablonoktól, és kövesd az utasításokat!

    Szükséges eszközök:
    olló
    maradék textilek
    feszítőkeret - akár egy régi festményé is lehet
    mérőszalag
    tűzőpisztoly - kérj kölcsön egyet, ha nincs
    Első lépésként mérd ki a szükséges anyagmennyiséget: a kiválasztott textilt fektesd a keretre, és vágd körbe úgy, hogy legalább 5 centiméterrel szélesebb legyen, mint maga a keret. Ezután fektesd az anyagot az asztalra, és helyezd a közepére a keretet.
    Második lépésként hajtsd fel a textilt, és tűzögesd a feszítőkeret belső peremére. Ezt mindegyik oldalon végezd el úgy, hogy a sarkokat szépen behajtogatod.

    Mielőtt az utolsó tűzéseket elvégeznéd, nézd meg, hogy rendszeresen feszül-e az anyag a kereten, arra viszont ügyelj, hogy ne húzd túl a textilt: ha a minta megnyúlik, nem lesz túl szép a végeredmény.

     

    Elvileg ezért kellett volna kapnom legalább 10 pontot, amivel majd nevezhetek valamelyik nyereményjátékra, de valamiért nem kaptam meg... valaki tudna segíteni.  Plusz egy receptet is töltöttem fel, azért sem kaptam pontot :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 31. 02:16102.
    Ha meg otthon nem terjedt el akkor kezd el terjeszteni, ha az antik arusoknak megeri akkor neked is megfogja. Kezd valami egy-ket darabbal es aruld. Az abbol beszedett nyereseget akarmilyen kicsi fektesd be megint valamibe aztan megint.....nezelodjel a neten hogy mi az ami megy aztan vesd azutan magadat.........nem tudom az otthoni igenyeket hogy mi menne, mi az amire szivesen aldoz annak akinek penze van, erdeklodj erre-arra. Elobb-utobb ki fogod talalni. Igazabol mi a foglalkozasod? Csak korulirva ha nem akarod elmondani.....Talan ahhoz kapcsolni dolgokat....
    előzmény:
    kam (101)
    2009-10-29  19:42

Címlap

top