Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés- másképp

kam
kam
Létrehozva: 2009. szeptember 28. 12:28

Ezt a fórumot, azért hoztam létre, hogy aki a stílusos lakberendezés, design, kiegészítők, olasz stílus, egyedi ajándékok világát keresi az biztosan megtalálja a neki legmegfelelőbbet. Állandóan keresem az újdonságokat, ezt keverem a bevált klasszikus motívumokkal. 

Ötleteljünk együtt a szoba- ház kialakításáról, vagy akár egy szobasarok átrendezéséről.

Beszélgessünk, ötleteljünk, hogy mindig szívesen érjünk haza, mert mindenhol jó, de legjobb otthon!

  1. kam
    kam
    2009. október 29. 19:42101.

    Sajnos ez nálunk még nem terjedt el. Egy- ketten próbálkoztak az ismerőseim között ezzel, de valahogy senki nem kattant rá. Pedig ez érdekes, hogy ami az egyiknek szemét az a másik embernek kincs.

    Viszont ebből nagyon sok antikárus meggazdagodott már...

    Benéztem az ecserire, de elég pangás volt. Talán hétvégén érdemesebb kinézni.

    Láttam egy rolós fa irattartó szekrényt, szuper jó állapotban. Szívesen vennék olyat. Talán majd egyszer...

    előzmény:
    leiw (100)
    2009-10-28  03:13
  2. 2009. október 28. 03:13100.
    Milyen aranyosok....unnepi  elozetes, mi? Persze nem kifejezetten karacsonyi angyal tehat egesz evben szorhatja az aldast a hazra. Hat kar hogy nem lakok  kozelebb, en bizony elmennek az ecserire veled nezelodni. Egyebkent nem ertem hogy miert draga? Tulajdonkeppen  bolhapiac, nem? Itt rengeteg  effele piac van es orokke nagy tomeg latogatja, valahogy ossznepi amerikai  szorakozas bolhapiacokon, garazsvasarokon, lakasfeloszlatasokon kutatgatni valami jo fogas utan ami  legfokeppen antikot vagy ertekes dolgot jelent, De megvesznek minden marhasagot, nagyon sok a gyujto, magam is az vagyok/  1900 elotti amerikai iskolaskonyvek, a legidosebb 1828-as, van 14 darab meg regi fenykepek gyujtese, ott is a nagyon nagyon regiek, van olyan ahol meg krinolinban vannak, van mindenfele, imadom oket/, van aki regi gyerekkori emlekeket keres, olyan targyakat, vagy csak egyszeruen fel akarja dobni a modern lakasat valami regies cuccal vagy felujit dolgokat es eladja. Nagyon olcsoak az arak, 25 cent-tol felfele, de minden nehany dollar csak, jobbjara 1 vagy 2, a butorfelek attol fugg hogy mi. Az is olcso. Az erdekes az hogy rengeteg fel nem ismert regiseg lapulhat az aruk kozott, sem a vevo nem tudja sem az elado hogy mit arult, mit vett. Szoval izgalmas kutatas, az amerikai imad a bolhapiacokon maszkalni........En most a regi himzesekbe csipkekbe szerettem bele, teljesen veletlenul kezdtem turkalni egy dobozban ami tele volt ilyesmivel es vettem vagy 10 darabot, itthon nekialltam atnezni a neten hogy micsodak ezek, kiderult hogy amit en 50 centtert vettem azt az antikbolt 80 dollarert arulja es a tobbi mindent is, az egeszert  talan 10 dollart fizettem, nem is emlekszem........meg brusszeli csipke is van benne. Eddig joforman azt sem tudtam hogy hogy nez ki, mar tudom. Az is meglepo hogy az 1920-as, 1950-es horgolasert, himzesert is elkernek 50-60 dollart holott a piacon csak egyet kertek erte, valami lakasfeloszlatas lehetett. Szoval ido kene ezekhez, jobban utanakutatni, kapcsolatba lepni a gyujtokkel es nekik eladni bar egyelore nem akarom...........szoval en elmennek piacolni veled bar a lakasfeloszlatas az igazi, foleg ott ahol valami idos szemely lakasat szedik szet a rokonok, szornak mindent kifele.........ott erdemes nezelodni..........
    előzmény:
    kam (99)
    2009-10-27  13:22
  3. kam
    kam
    2009. október 27. 13:2299.

    Úgy felcsigáztatok, hogy holnap elmegyek az ecserire (arra felé van dolgom) Tudom, hogy drága, de már oly régóta vágyom oda, hogy megnézzem. Hátha találok valami izgit!

    Csatlakozik valaki? Leiw? Te úgyis olyan közel laksz?

     

    Hétvégén voltunk Kőszegen az Orsolya napi vásáron! Ezeket vettük!

    Az angyalka egy kicsit angyalkává varázsol (szükségem is van rá), olyan kedves!

    előzmény:
    leiw (96)
    2009-10-27  00:37
  4. kam
    kam
    2009. október 27. 07:4198.

    Örülök, tényleg várjuk a végeredményt! Talán én is jövő héten eljutok odáig, hogy átfessem a kisszobát. Már vagy 2 hónapja tervezem.

    Szóval lesz egy ilyen volt, ilyen lett!

     

    Még az jutott eszembe, hogy a lakáskialakítás elsősorban nem pénz kérdés, hanem igény. A nagy áruházakban sok olcsó, elég jó minőségű dolgot lehet venni. Én úgy gondolom inkább az emberek hozzáállásban kellene módosítani, mert jelenleg minden külsőségre költenek (autó, ruha, utazás, stb), de a lakásukra szinte egyáltalán nem. Sok olyat látok, hogy 5-10-15 éve felépítették otthonukat, és azóta szinte semmit nem költenek rá. Pedig a folyamatos felújítás, változtatás elengedhetetlen: állagmegóvás és az ember közérzete, komfortérzete miatt is.

     

    Külföldi lakberendezési műsorokban mondják, hogy 1-2 évente átalakítják a szobákat. Nem is a teljes bútorzatot, de átrendezik és egy- két új holmival kiegészítik a meglévőt.

     

    Sajnos én is ilyen nyughatatlan vagyok...

     

     

    előzmény:
    valyoni (95)
    2009-10-26  18:25
  5. 2009. október 27. 00:5097.
    88-as hozzaszolas....Tokeletesen igazad van, a gyerekeknek nem mindegy hogy mit latnak maguk korul de ezt nem lehet megmondani egy egyebkent vegtelenul rendes csaladnak ahol sokat adnak a gyerekek joletere es nevelesere hogy ez nem eleg mert  mintagyerekek de az anyjuk meg is tesz ertuk mindent, olyan szepen turelmesen beszel veluk, soha a hangjat fel nem emelve hogy azok nem is sajatitottak el semmifele kiabalos hisztis modort.......Szoval  ugy ereznem hogy belejuk kotnek. Talan valoban egyszer szakember segitseget kerik ahhoz amit ok nem tudnak, addig elnek a maguk kis primitiv kepu lakasukban.......egyebkent en is eleget csodalkozom rajtuk dehat ilyenek.........
    előzmény:
    vikike100 (88)
    2009-10-26  15:14
  6. 2009. október 27. 00:3796.
    Na itt van kep a szokokutrol, az alja beton, arra van egy szinten beton teto amiben a viz van/ olcso volt de dognehez es azon uldogel egy fiberglassbol keszult de valodi marvanynak kinezo kis furulyazo szobrocska. A kicsike vizipumpat eltakartam egy kaviccsal meg egy kozepen lukas kagyloval, igy csak az latszik hogy felfele, a szoborra iranyitva csobog  a vizsugar de allithato barmely iranyban, este egy lampa vilagitja meg ha kinnt vagyunk, vegtelenul hangulatos.......az itato ara volt azt hiszem 12 dollar, jo nagy, a combomig er, egyszeru ontott beton, a szobrocska 30 dollar volt, a vizpumpa 11, tehat nagyjabol 53 dollar.....ennel joval silanyabb kinezetu szokokutak tobbszaz dollarok, illetve mar kezdenek olcsobbak is lenni, tiszta fiberglassbol de ez olyan valodinak nez ki. Egyebkent a szobrot evekkel azelott vettem mert megtetszett, a nappaliban uldogelt egy viragcserep mellett de az olcso  madaritato megpillantasa utan mar tudtam is hogy mifele szerepet fog betolteni a jovoben. Mindenbol lehet kihozni valamit. Abbol a piazzabol is fogok majd tudni csak legyen meg az alap......butorokhoz nem ertek csak annyira hogy latom hogy valami nagyon szep miutan atformaltak, varrni sem tudok sajnos pedig mennyi szep anyagot latni.........szoval inkabb a kerti szepitgetes amit nagyon szeretek........
    előzmény:
    kam (80)
    2009-10-25  11:10
  7. 2009. október 26. 18:2595.
    olvaslak benneteket rendszeresen,kam adott nekunk sok otletet eloszoba ugyben, az atalakitas folyamatban,majd hozok kepeket ha rendben lesz. a heten keszul a gazorat elrejto ajto is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. október 26. 17:5294.

    Szia hdorika!

    hol vetted azt a kis asztalkát ami a 3.képen van?

    ilyet keresek -már mióta-

    előzmény:
    hdorika (55)
    2009-10-07  10:53
  9. 2009. október 26. 17:1293.
    Nagyszüleim padlásán is voltak ilyen dolgok! Volt ami restaurálásra került és azóta is a kedvenc bútorok közé tartozik! Aki teheti nézzen körül ilyen helyeken!
    előzmény:
    kam (90)
    2009-10-26  16:06
  10. 2009. október 26. 16:1292.

    pontosan erről van szó.

    Az a baj,hogy letisztult dolgokat vagy nem lehet venni vagy pedig olyan de olyan drágán,hogy inkább ne lehetne venni. De nem értem benne a rációt..azért mert minimálabb a kivitelezés miért kerül többe? De sebaj. Mert akkor magunk csináljuk majd meg ezeket :)

    Érdemes nézelődni amúgy folyamatosan. Olyan jó kis ötleteket,tippeket vagy éppen csak múzsaként szolgáló ám témába vágó cikkeket olvasgatni :)

    előzmény:
    kam (90)
    2009-10-26  16:06
  11. kam
    kam
    2009. október 26. 16:0791.
    Írsz egy két példát, vagy küldesz képeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601633 (89)
    2009-10-26  15:35
  12. kam
    kam
    2009. október 26. 16:0690.

    Az biztos, van erre két történetem. Szabadságon voltunk, akkor még ketten a férjemmel. Nem tudtam pihenni, mert alkotási vágy volt bennem, mozaikot készíteni. Reggel 7 órától törtem a csempét, ami egy kicsit hangos volt férjem pihenéséhez!!!

     

    Másik amikor nagypapám foteljét hoztuk el egy alig használt kis hétvégi házból, éppen esett az eső majdnem bentragadtunk a sárban, csak ennyien voltunk a kocsiban: anyukám, apukám, kislányom, én terhesen és a két fotel- féltünk is, de amikor kijutottunk már persze röhögtünk...

     

    Kalandos dolgok ezek...

     

    De én is szeretem, főleg hogy jól érzem maga alkotás közben, és talán egy kicsit más is eszembe jut egy használati tárgy láttán, mint ami a funkciója...

     

    És tényleg a tárgyak legtöbbségét sokszor csak "csicsátalanítani" kell.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601633 (89)
    2009-10-26  15:35
  13. Torolt_felhasznalo_601633
    Torolt_felhasznalo_601633
    2009. október 26. 15:3589.
    Én is szeretek régen használt régi dolgokat felújítani modernabbá tenni. leiw gyertyatartója is biztos szép lehet. Ezekhez még sok pénz se kell és a családot is össze lehet hozni ilyenekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 26. 15:1488.

    akkor látom nem ismeretlen számodra a jelenség:)

    De ez egy teljesen rossz hozzáállás!Szerintem akkor kéne a lakáshoz hozzányúlni míg a gyerekek kicsik. Erősen befolyásolja a gyerek fejlődését a környezete. Ezt pedig mindenre lehet nyugodtan érteni. Inkább most kellene,mint később. 

    Ahogyan azt a falra felszegelt szőnyeg is bizonyítja nem kell itt egetrengető brainstormingot tartani egy-egy ilyen kisebb átalakítás előtt. Csak gondolkodni. Esetleg nyitott szemmel járni.

    előzmény:
    leiw (85)
    2009-10-26  15:06
  15. 2009. október 26. 15:1387.
    Mindenki másban jó. Nem lehet elvárni valakitől hogy mindenhez értsen. De igaz hogy az egyszerű emberek eléggé idegesítők akik csak szimplán megelékszenek a középszerű dolgokkal. Ha valakinek ez nem megy akkor miért nem kér segítséget.
    előzmény:
    leiw (85)
    2009-10-26  15:06
  16. 2009. október 26. 15:1286.
    Hát igen... az ilyen elég szomorú... Mondjuk én próbálom a lakásomat díszíteni, de mint mondtam csak önerőböl:) aztán nem mindig a legjobb dolog jön ki belőle. de azért próbálkozom bőszen, ha már hozzáértőre nincs pénzem:)
    előzmény:
    leiw (85)
    2009-10-26  15:06
  17. 2009. október 26. 15:0685.
    Na, ilyen szemelyt en is ismerek, olyan primitiv a lakasuk amilyet meg nem sokat lattam. A ferjenek egyetlen jo huzasa volt hogy a padlon hanyodo kicsi, otthonrol kapott valodi selyem antik kis szonyegecsket 4 kalapacs utessel a falra szegezte egy kis fiokos szekreny fole miutan tobbszor elcsuszott benne es beverte a fejet. A szogegecske iszonyuan jol mutat ott es en megjegyeztem a felesegnek hogy milyen kreativ a ferje, szabaditsa ra a lakasra de csak annyit mondott hogy nekik igy is jo! Tip-top oltozetu, apolt de a lakasat le sem tojja, nem szamit neki. Ha barmit vesznek azt csak helyeretoljak es ott van......annyit ugyan megjegyzett hogy majd egyszer hivnak lakberendezot de most minek amig a gyerekek kicsik...........pedig a gyerekek valamiert  nem rendetlenek.......Szoval penzes de abszolut igenytelen csalad aki maga nem is akar fejlodni, ilyen is van.....
    előzmény:
    vikike100 (84)
    2009-10-26  14:56
  18. 2009. október 26. 14:5684.
    szerencsés vagy de van aki nem rendelkezik kellő kreativitással és muszáj neki valahonnan merítenie. A legjobb módszer pedig a lakberendezéssel,trenddel és designnal foglalkozó fórumok,oldalak. Van olyan ismerősöm aki valóban annyira ötlet szegény,hogy csoda,hogy lakásának lakás kinézete van :) De nem akarom bántani. Szépen be lett rendezve amióta megmutogattam neki a hasznosabb oldalakat.
    előzmény:
    leiw (83)
    2009-10-26  14:00
  19. 2009. október 26. 14:0083.
    Azert akad olyan  akinek van penze hogy megfizesse, foleg az egyedi darabokat........Nyilvan azok kozott lehet csak keresgelni, de vannak olyanok is......Lassan kell elkezdeni es kiepiteni a vevokort. Eloszot csinalni nehany mintadarabot, illetve feldolgozni ezt-azt, ezalatt nemcsak butort ertek hanem pl. egy ocska csillart amit atfestesz, atdekoralsz, ez-az.....Aztan kezded kinalgatni de nem a Veteran....lassan megkeresed a lakberendezoket is...fotot kesziteni az arurol es mutogatni. Itt is igy indulnak el a lakberendezok, senki sem ugy keresnek meg hogy idefigyelj, mit tudsz javasolni. Egyebkent egyszer vettem egyetlen dollarert egy karacsonyi dekoraciokkal ellatott agyonragasztott, vegtelenul csunya kovacsoltvas gyertyatartot a bolhapiacon, vagy 20 eve. A ferjem kinevetett vele. Otthon leszedtem rola mindent, at sem kellett festeni, beletettem vagy 6-8 gyertyat, ugy van megcsinalva hogy egyik tarto magasabb mint a masik, tehat affele gyertyaerdo lett, fogalmad sincs hogy milyen szep igy nyersen is........majd varialok vele valamit, egyelore igy szep ahogy van......Arra mar regen rajottem hogy mindenbol lehet csinalni valamit. Kerti szokokutat is csinaltam egy beton madaritatobol, egy kis szobrocskabol es egy mini vizpumpabol.....nagyon szep lett, meg nem mondana senki hogy madaritato volt valaha, majd megkeresem a kepet.......
    előzmény:
    csiucsiu (81)
    2009-10-26  13:26
  20. 2009. október 26. 13:3682.
    Hát igen az a legjobbha a saját ötleteiddel gazdagítod a szobádat, én például ezért is nagyon büszke vagyok a lakásomra! Nem vettem igénybe szakamber segítségét csak olvasgattam szakújságokat és szak oldalakat és elég sok ötletet lehetett ilyenekből meríteni.
    előzmény:
    csiucsiu (81)
    2009-10-26  13:26
  21. 2009. október 26. 13:2681.
    biztos, hogy megfizetnék, de sajnos sok embernek ez az anyagi helyzete miatt az utolsó helyen van... én is szeretem a szép, igényes dolgokat, de eszembe sem jutna jelen helyzetemben, hogy azért fizessek valakinek, hogy az ötleteivel színesebbé tegye a lakásom. inkább próbálkozom magam mert az olcsóbb, a sikere meg olyan amilyen:)
    előzmény:
    kam (80)
    2009-10-25  11:10
  22. kam
    kam
    2009. október 25. 11:1080.

    Értem, itthon is van olyan lakberendezési csatorna, ahol erre épülő műsorokat látni, főleg kanadai, ausztrál (gondolom ezt tudja a tv csatorna kifizetni). Nem tudom a magyar emberek mennyire fizetnék meg az ötletet és a kreativitást, nincs sok jó tapasztalatom e téren, tisztelet a kivételnek.

    Lehet, hogy azért megpróbálom.

    előzmény:
    leiw (79)
    2009-10-25  05:13
  23. 2009. október 25. 05:1379.
    Ha jo dolgokat talalsz es fel tudod ujitani illetve massa formalni akkor az penzt er.......hirdesd magadat ugy hogy lakberendezo elad dolgokat....sajat tervezeset......annyi sok otletet latni itt is a teveben, sokszor az ember csak nez hogy miket nem tudnak.......Egy regi mondjuk szeken eleg a karpitot cserelni valami csodaszep barsonyos vagy masfele huzatra, / szinten lecsiszolva, festve, lakkozva, erdemes kitanulni ezt a mesterseget csak ugy magadnak/ es maris megkerheted az arat mert egyedi darab.....egyetlen......valahova egy sarokba vagy eppen a fohelyen beleillik egy lakasba, feldobja a garniturat eppen azert mert masfele........ugye erted hogy mit akarok mondani?
    előzmény:
    kam (78)
    2009-10-24  20:17
  24. kam
    kam
    2009. október 24. 20:1778.

    Igen, én is saját magamnak szoktam ilyet (art decos fotel, régi képkeret felújítása, kockakő, stb.). Szeretem a régi tárgyakat, ezeket felújítani, használni.

    Lehet, hogy el is kellene adnom?!?! Sok mindent tárgyat látok a vaterán, amit fel lehetne újítani...

     

    Igen, kerestem bolhapiacon is ilyet, egyszer találtam, de már rá volt írva, hogy eladó.

    Talán majd egyszer eljutok az ecserire is...

    előzmény:
    leiw (77)
    2009-10-23  18:54
  25. 2009. október 23. 18:5477.
    Ha ilyen antikos butort keresel akkor nezd meg a bolhapiacon, olcso, gyonyoru regi formakat talalhatsz, csiszoljatok le, fesd at, meg akar kirakhatod a tetejet, cserep, mozaik, akarmi es abszolut egyedi darab lesz. Itt Usaban a lakberendezok  levadasszak ezeket a cuccokat, ok alakitjak at aztan meregdragan tovabb adjak.......
    előzmény:
    kam (75)
    2009-10-21  10:55

Címlap

top