Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés- másképp

kam
kam
Létrehozva: 2009. szeptember 28. 12:28

Ezt a fórumot, azért hoztam létre, hogy aki a stílusos lakberendezés, design, kiegészítők, olasz stílus, egyedi ajándékok világát keresi az biztosan megtalálja a neki legmegfelelőbbet. Állandóan keresem az újdonságokat, ezt keverem a bevált klasszikus motívumokkal. 

Ötleteljünk együtt a szoba- ház kialakításáról, vagy akár egy szobasarok átrendezéséről.

Beszélgessünk, ötleteljünk, hogy mindig szívesen érjünk haza, mert mindenhol jó, de legjobb otthon!

  1. 2009. október 23. 18:5076.
    Koszi a linket de nem otthon elek, itt kell az anyagokat beszereznem/ Usa /. En egy vegtelenul egyszeru sima, teglasszinu nagy lapokra gondoltam, talaltam is mar, egyebkent olcso is. Igen, persze hogy fogok rola fotot feltenni, mondom, ez a betett kep hatalmas segitseg mert  pont valami hasonlot kepzeltem el es nezd csak alakot oltott elottem, nem tudom elegge megkoszonni.../ abba ne hagyd ezt a topikot egyebkent sem/. Az oldala persze maskepp lesz, nekem nem lesz mogotte kofal csak egy vadszollovel es borostyannal befutott kerites szembol, oldalt szinten kerites amin ritkasan szolo fut de elotte lesznek majd a vadcitromfak, a masik oldalon van eleve egy teglaval megemelt kertreszlet, benne egy kicsi tavacska. Persze az alacsony vaskerites el fogja valasztani ettol a resztol bar ugy gondolom hogy olyan viragzo micsodakat ultetek amik athajolnak majd, foleg rozsa de majd mas is. Az ember aki majd csinalni fogja talajegyengetest is csinal hogy egyenes legyen/ lejt/ es azt mondta hogy feltehetoen lesz egy lepcsofok is ha fel akarok jutni  erre a teraszra. Egyebkent ahogy elnezem a kepet ez egy affele uveghaz lehet vagy ilyesmi ahogy elnezem ott az ablakokrol, uvegbe van zarva az egesz......Erre sajnos nincs penzem, marad a 4 evszakos megoldas de igy is kituno lesz.. Az ott az a teglalap alaku, kozepen,  micsoda? Kis medenceszeru? Mondjuk ilyet nem tervezek. Tegnap lattam egy kertrendezo show-t a teveben, gondoltam is rad, kerti asztalt csinaltak, illetve  kobol, valamibol az asztalt, a tetejet kiontottek betonbol es surun beleszortak, beledongoltek kavicsokat, hagytak beleszaradni aztan a tetot kezelesbe vettek / valami gyemantcsiszolasnak mondtak vagy ilyesminek/. olyan kerek, vizes kis lapos csiszologeppel. Olyan sima lett mint a tukor, fantasztikus szep volt, / lehet lakkoztak is, ezt nem tudom/...nem is gondolna az ember hogy mikert ki nem talalnak. Olyan lattam mar hogy betonba szortak zold osszetort sorosuvegfelet, darabokat nagyon surun  es ugyanilyen modszerrel csiszoltak le, olyan volt mint az alom, azt konyhaba tettek munkalapnak.........szebb volt mint a marvany....egy tukorsima tundoklo csoda volt.....
    előzmény:
    kam (75)
    2009-10-21  10:55
  2. kam
    kam
    2009. október 21. 10:5575.

    Sziasztok,

     

    találtam még képeket, csatolom. 

    Egy dolgot ajánlanék neked, húzósak az áraik, de olyan jó dolgok vannak náluk, hogy sokszor megadom őket. A honlapon nem annyira frissítik a termékeket, de nagyjából meg tudod nézni, hogy milyen termékekkel foglalkoznak. Itt lehet olyan követ kapni, amit már az idő rusztikusra koptatott:

    http://www.antikcentrum.hu/html/hun/index.html

    http://www.antikcentrum.hu/html/hun/antiktuz.html

    Ille tve a másik, amit szoktak ismerni:

    http://www.lameridiana.hu/

     

    Majd raksz fel a kezdetekről és a munka végéről képeket?

    Remélem itt leszünk még addig, merthogy tavaszt írtál

     

    A harmadik képen szereplő kerti bútort keresek magunknak. Nem nagy sikerrel... (Ikeában van hasonló, de én antikot szeretnék, már minden antik webáruházat megnéztem, de semmi)

    előzmény:
    leiw (71)
    2009-10-20  14:31
  3. kam
    kam
    2009. október 20. 22:5774.

    Szerintem attól tedd függővé, hogy mennyire dominánsnak szeretnéd a csíkot. Ha lágyan elhúzódót tervezel, akkor lehet halványabb, de ha markánsabbat szeretnél, akkor erősebb színt válassz.

    Nehéz ezt így megmondani, mert nem tudom mekkora a szoba, milyen elosztású- fény, tagolása, bútorok mérete, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173216 (73)
    2009-10-20  21:29
  4. Torolt_felhasznalo_173216
    Torolt_felhasznalo_173216
    2009. október 20. 21:2973.

    Köszönöm szépen a válaszodat!:)

    az ajtókat tolóajtóra fogom cserélni, a szekrényeket pedig gardroba-ra.

    Tényleg nagyon jó az a csík, én almazöldet fogok. Szerinted az egész szobán fusson végig? És az almazöld falon milyen színű? Vagy válasszak a zöld faltól világosabb zöld ányalatú csíkot és azt futtassam végig?

    előzmény:
    kam (70)
    2009-10-19  22:10
  5. 2009. október 20. 16:2172.

    Hello!

     

    lakberendezéssel kapcsolatosan tudtok olyan oldalakat ajánlani, mely ilyen kisebb, de annál hasznosabb hírekkel lát el (ilyen tippek-trükkök szerű)oldalra gondolok.

     

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. október 20. 14:3171.
    Koszonom! Szepek, de azt az elsot meg csak meg sem kozelitik.....Tudod van a kertemben egy resz ahol most egy foldfeletti uszomedence all es le akarom bontatni mert nincs ra szukseg tobbe, a gyerek felnott es valamennyien a tengerre meg a tora jarunk mar. A helyebe mindig is egy olasz stilusu piazzat terveztem, / olasz stilusu kertreszletem mar van/, a kertet lassan atformalom teljesen mediterran stilusra, a novenyeket is probalom idomitani ugy hogy a negy evszak azert olyan viragokat, novenyeket, fakat  termeljen ki  ami hasonlit az olaszorszagira, / hidegturo citrom, mandarin, leander fak, telallo banan, ilyesmi, most folyik a kiserlet ekorul. Az a kep amit betettel 60 %-ban adja az elkepzelest, lesz persze rajta valtoztatas de ez lesz a kiindulopont.   A kovezet egyszeru piros ko/ betonszeru/ anyagbol, kisse durvabb de majd az ido, eso megfakitja kisse antinkka az anyagat es a szinet is, a cel nekem az hogy a terulet olyan regi- regi kert kozepen megbujo  kis terecsket mutasson ami nem tunik uj epitesunek. Kar hogy nem latom a kofalat ott szemben rendesen de egy szokokut reszlete lehet.......Nagyon tetszik hogy azt a gorbe fat korulvettek kofallal, en is igy fogom tenni. Egyebkent az egesz teret alacsony kovacsoltvas keritessel veszem korul 3 oldalrol, kozben megszakitva egy egy ko oszloppal ami nem lesz magas, talan csak derekigero, annak a tetejere korsokat, viragcserepeket teszek amibol lefele fog kuszni a virag es a zold........megegyszer nagyon koszonom a kepet amit beraktal, mint irtad neked is a kedvenc keped.........minden kepet ami ezzel kapcsolatos nagyon megkoszonnem ha tudnal feltenni amikor a szemed ele kerul, figyelni fogom a topikot............Egyebkent minden kepbol lehet valamit kivenni, egy szogletet, egy jol elrendezett viragcserepet, sot meg novenyeket is, szoval reszleteket amibol aztan osszeall egy masfele de eppen ezert erdekesebb valami...
    előzmény:
    kam (69)
    2009-10-19  21:58
  7. kam
    kam
    2009. október 19. 22:1070.

    Bocsánat, hogy nem válaszoltam.

    Szerintem is optikailag jó a csík. Csatolok egy képet.

    Illetve a tapétát is azért csatoltam ott lent, mert az is tágítja a teret.(fekete-fehér, köríves)

    Most találtam egy nagyon jó képet, amit én is egy kis szobába fogok alkalmazni. http://www.bluecanvas.com/view-pic.php?photo_id=25735

    Én így fogom tágítani a teret.

    Az almazöld egy nagyon kellemes szín, fehér bútorokkal lágy, kellemes környezetet lehetne kialakítani.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173216 (65)
    2009-10-18  00:05
  8. kam
    kam
    2009. október 19. 21:5869.
    Csatolok képeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. kam
    kam
    2009. október 19. 20:1268.

    Teszek fel majd képeket, van sok nekem.

    Nálunk a terasz gránit kockakővel van kirakva, de lehet bazalkövet is használni. Én szeretem (a környezetem: iparosok, szomszédok már amikor raktuk le megszidtak érte), de nem törik össze, mint bármely más járólap, egyedi stílust kölcsönöz és már közte elkezdett mohásodni, ami még hangulatfokozóbb. És nem dülöngélnek a bútorok, ahogy mindenki előrejelezte. Nem kell felmosni, csak lespricceljük, leseperjük havonta- kéthavonta- ha morzsa éri.

    Majd keresek ilyenről is képeket.

    előzmény:
    leiw (67)
    2009-10-19  13:21
  10. 2009. október 19. 13:2167.
    Elragado az elso szamu kep, ez a ter! Pont most tavaszal tervezek egy reszet a kertnek "piazzanak" kialakitani. Pont ilyen egyszeru nagy koveket kepzeltem el, es az egesz mondhatom hogy a 60 szazaleka ahogy en szeretnem, tehat nagyon megjegyzem magamnak ezt a fotot. Tudnal meg feltenni olasz kis terekrol kepeket? Gyujtenem az otleteket tavaszig....Elore is koszonom..
    előzmény:
    kam (63)
    2009-10-17  22:04
  11. kam
    kam
    2009. október 18. 22:3566.

    igen, ezzel én is hasonlóan vagyok. Szeretnék nagyon sok fajta lakást tervezni, ezért jó lenne, ha az embernek jó sok ingatlana lehetne. Egyszer balatoni kisház, egyszer őrségi tájház, másszor nagyvárosi polgári lakás vagy épp családi ház nagy kerttel és akkor még a tengerparti luxus villát nem is említettem. Persze álmodik a nyomor.

    Megpróbálok egy két lakás- ház kialakításában segíteni, így egy kicsit magaménak érezhetem...

    Szívesen látunk, és ha van kedved küldj képeket arról, hogy külhonban milyen lakberendezési tippek a kedveltek!

    előzmény:
    failte (64)
    2009-10-17  23:18
  12. Torolt_felhasznalo_173216
    Torolt_felhasznalo_173216
    2009. október 18. 00:0565.

    Sziasztok!:)

     

    Nekem elég picike a szobám, ezért tavasszal optikai nagyításban lesz része :)). Most közép-narancssárga, de engem -nem viccelek- felzaklat! :) talán az árnyalattal lehet a probléma .Ja és a bútoraim feketék.

    Láttam egyszer egy képet, ami nagyon megtetszett, és olyanra szeretném festeni. Úgy nézett ki, hogy a falak nagyon halványak voltak, a krém és a fehér árnyalat között mozgott valahol, és egyetlen egy fal volt más színű - az pedig csodaszép almazöld, és az előtt volt egy szintén vaj-fehér színű kanapé(ággyá alakítható). Eszméletlen jól nézett ki :) Nemtudom, miért pont zöld, de mostmár csak ezzel a színnel tudom elképzelni.

    Olvastam valahol azt is, hogy a vízszintes csíkok is "nagyítják" a teret, ezért gondoltam úgy hogy a plafon alatt két vékony csík futhtna végig, de nem tudom, hogy az optikailag ér-e valamit?! Hisz jóval szemmagasság fölött van.

     A fekete búroraimat világos fa színű kisebb- amennyire csak lehet, beépített bútorokra cserélem.

    Egész vagyonom rá fog menni :) de muszáj, hogy jól érezzem magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. október 17. 23:1864.
    Sziasztok! Visszaolvastam es megnezegettem a kepeket, nagyon jo otleteket lattam,tvben is szeretem az "ilyen volt-ilyen lett" tipusu lakberendezos musorokat. Mi sajnos berelt hazban elunk kulfoldon, ami raadasul butorozott, de azert almodozni jo. Persze probalok itt is valtoztatni, javitgatni, amin lehet, de ez max. a kis kiegeszitok vagy a diszites. Azert ha nem banjatok, tovabbra is beleolvasgatnek neha, hatha egyszer...
    előzmény:
    kam (63)
    2009-10-17  22:04
  14. kam
    kam
    2009. október 17. 22:0463.
    Várom az újabb kérdéseket, addig is egy két kedvenc képem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. kam
    kam
    2009. október 15. 11:5062.

    Igen, lakásban hamar tönkremegy.

     

    Tapéta, mostanában újra reneszánszát éli, az olaszok egy kicsit továbbgondolták, már nemcsak a falra, hanem a járófelületre is alkalmazzák:

     

     

    http://www.designbuzz.it/2008/05/19/jannellivolpi-l a-carta-da-parati-diventa-pavimento/

     

    Tapéták még a képeken!

     

    előzmény:
    hdorika (61)
    2009-10-09  13:33
  16. 2009. október 9. 13:3361.
    lakásba ilyet kár rakni, ugye? megrohad? büdös lesz?
    előzmény:
    kam (60)
    2009-10-09  13:02
  17. kam
    kam
    2009. október 9. 13:0260.

    Tökölés!

     

    Gyorsan megy és szerintem jó díszítő elem kertbe, ajtóbejáratba.

    Nem áll el sokáig a tök, de gyorsan kész van (nekem kb. 20 perc volt) és tetszetős, most hogy korábban sötétedik.

     

    Nem szeretem az Amerikából áthozott "ünnepeket", de azért ez jó pofa, szerintem...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. október 7. 15:1059.

    az nekem is tetszik sok helyen az ikeában amikor arra a keretre felerősítenek anyagot. még lehet hogy meggondolom, az is jól mutatna az étkezőasztal felett.

     :)

    köszi

     

    előzmény:
    kam (56)
    2009-10-07  13:44
  19. 2009. október 7. 15:0758.
    ez nagyon jó, ilyet még nem is láttam. :)
    előzmény:
    kam (57)
    2009-10-07  13:45
  20. kam
    kam
    2009. október 7. 13:4557.
    Spaletta, az előbb nem akarta becsatolni...
    előzmény:
    kam (56)
    2009-10-07  13:44
  21. kam
    kam
    2009. október 7. 13:4456.

    Csatoltam képet a függönyről, szintén az Ikea oldalain megtalálod, de egyéb barkácsboltokban is lehet kapni: brico, bauhaus, stb.

    Illetve a képen van egy textil is- ez fekete virág és pillangó mintás.

    Javaslom még a rokastyle boltot is.

     

    Illetve egy egyszerű dekorációs lehetőség.

     

    http://www.ikea.com/hu/hu/search/?query=tyglosa

     

    Textillel is bevonható, de akár mint egy polc is alkalmazható, ebbe tehetsz díszeket.

     

    Konyha átszervezés: én a mosogatótól balra lévő helyre tenném a mosogatógépet. Valószínűleg ott hátul a falban nincs messze a csap kiállás és a lefolyó sem. A kis hűtő helyére pedig mehetne a nagy ezüst. Esetleg mostani felső konyhaszekrény és a plafon közötti részt is ki tudnád alakítani: vagy szekrénnyel, vagy egyéb díszítőelemmel.

     

    (Nekünk is zsalugáterünk van, szeretjük úgy felöltözteti a házat és egy jó ötletet "loptunk" külhonból: kibillenthető- csatoltam) 

    előzmény:
    hdorika (55)
    2009-10-07  10:53
  22. 2009. október 7. 10:5355.

    Én annyira nem szeretnék függönyt feltétlenül. Mert tetszik az ablakpárkányon a sok zöld növény. És azokat csak nem bújtatnám már a függöny mögé.

    A párom mondta csak hogy ő rakna még valami pasztell nejlonfüggönyt.

    A pöttyös felhúzó az milyen? :)

    Ha egyszer lesz kertes házunk, akkor viszont oda zsalugátereket szeretnék. :)

     

    Nagyon helyes ez a pöttyös bögrés készlet amit csatoltál. :)

    Tényleg fel lehetne dobni az étkezőasztalt egy színesebb terítóvel és egy színes gyümölcsöstállal a közepén. Majd körülnézek Ikeában a méteráruk között.

     

    Hmm, mit tehetnék még olyan vödörbe? :)

     

    Ilyen díszítőtéglákkal még nem babrálnék, az talán nagyobb összeg. Még van mit csinálni ami fontosabb.

     

    Arra lennék kíváncsi még hogy lenne-e ötleted hogy hogy lehetne átvariálni...egyszer szeretnék még mosogatógépet beépíteni. Azt oda lehetne csak a mosogató mellé ahol most a hűtő van. És akkor vennék egy új, króm színű hűtőt is, az viszont nem tudom hogy hol mutatna még jól...

     

    előzmény:
    kam (53)
    2009-10-06  23:24
  23. Torolt_felhasznalo_327511
    Torolt_felhasznalo_327511
    2009. október 7. 10:3254.
    Modern festmények:

    http://www.vatera.hu/listings/index.php?pt=3&td=1&us=jatis

    Megrendelésre egyedi, festett portré, vagy más témájú képek készítését is vállalom.

    Info:

    http://www.bluecanvas.com/sophieglitter

    maumautze@yahoo.com 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. kam
    kam
    2009. október 6. 23:2453.

    Függöny: szerintem jó a mostani, esetleg, ha mégis szeretnél, akkor létezik olyan rolószerű ami az ablakkeretre erősíthető, olyan pöttyös felhúzója van. Külön külön az egyes ablakszárnyra lehet erősíteni.

    De én úgy gondolom, hogy nem fontos, ha titeket nem zavar. (én nem vagyok függyöny párti) Vagy esetleg faroló- nekem az van a konyhába fehér színben, és nagyon bevált.

     

    Az étkezőbe vinnék egy kis színt, vagy mintát. Ez tőletek függ és a lakás többi részétől. 

     

    Lehet kapni vágott/szeletelt téglát, amit ilyen esetekre találtak ki, ha csak díszítő funkciója van.

     

    Vödrökbe nem csak fűszernövényeket tehetsz : )!

     

    Ezek a kövek, amiket az antik centrumban lehet kapni van amelyik kimondottan egy mintakombináció: indás, kockás, fehér alapon egy nagyobb virág. Mondjuk egy 3x 3 db- os kompozíció jól nézne ki.

    Vagy lehet kapni díszcsempét, amit egyébként be szoktak a csempébe építeni, de képragasztóval megoldható a felakasztása.

     

    Az asztalra valami hangsúlyosabb terítőt raknék. Én minden héten veszek friss virágot az asztalra és azt mindenki nagyon szereti a családban.

    Vagy változtatom az évszaknak megfelelő dekorációt, színeket. Vagy akár a mindennapi tárgyak is szolgálhatnak dekorációként.

    előzmény:
    hdorika (50)
    2009-10-05  13:07
  25. kam
    kam
    2009. október 5. 15:2052.

    Ha megvan a végeredmény szívesen látnánk, szeretem az ilyen volt, ilyen lett átalakításokat!

     

    Anna

    előzmény:
    valyoni (51)
    2009-10-05  14:59

Címlap

top