Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés- másképp

kam
kam
Létrehozva: 2009. szeptember 28. 12:28

Ezt a fórumot, azért hoztam létre, hogy aki a stílusos lakberendezés, design, kiegészítők, olasz stílus, egyedi ajándékok világát keresi az biztosan megtalálja a neki legmegfelelőbbet. Állandóan keresem az újdonságokat, ezt keverem a bevált klasszikus motívumokkal. 

Ötleteljünk együtt a szoba- ház kialakításáról, vagy akár egy szobasarok átrendezéséről.

Beszélgessünk, ötleteljünk, hogy mindig szívesen érjünk haza, mert mindenhol jó, de legjobb otthon!

  1. 2009. október 5. 14:5951.

    Koszi kam az otleteket, nagyon jok. Tapeta helyett gondoltunk butorlapra, de a tapeta azert lenyegesen olcsobb . Es ep tegnap mondta parom,hogy kene oda egy lampa. Az uveg matrica is jo otlet. Szonyeget is akarunk majd valamilyet mert mar most olyan hideg a ko meg zokniba is. De ez a koralaku nagyonotletes es ujfajta, nem az a hagyomanyos.

     

    Kosziiii 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 5. 13:0750.

    Húú, köszönöm. :)

     

    Lenne még hely, hogy elhúzzam az asztalt. De úgy gondoltam hogy jó az ott a falhoz tolva is, úgysem hasnzáluk ki (párom igényli a tv előtt kajálást :(

     

    Van zsúrkocsim! Ilyen.

    Gondolod hogy jobban mutatna az ablak előtt? Csatoltam is más szögből a konyhát, amin látszik hogy hova van rakva.

     

    Szóval szerinted jól mutatna még az az akasztó vödrökkel. Az a baj hogy a fűszernövények eddig nekem nem maradtak meg. :(

    De jó ötlet! :)

     

    Csak úgy egy-két darab tégla vagy kő dísznek a falra elszórva?

    A párom nagyon szeretett volna dísztéglával kirakni egy egész falat... Csak nem volt rá pénzünk, elég drága.

    Illetve ő a lambériáért is nagyon odavan.

    Ha egyszer lesz házunk, akkor 3 dologhoz biztos hogy ragaszkodni fog: lambéria, tégla, hajópadló. :)

     

    Csatoltam egy olyan képet is, amin látszik hogy milyen lámpa van...nem túl hangsúlyos.

    Még szeretnék a faliszekrény aljára spotlámpát, ami megvilágítja a konyhapultot.

     

    Valami ötlet terítőre ami feldobná?

    Illetve a függöny az nem valami nagy szám, sötétítő csak.

    Viszont kéne még mögé valami állandó, kissé átlátszó pasztell függöny is talán...

     

     

    előzmény:
    kam (49)
    2009-10-05  11:48
  3. kam
    kam
    2009. október 5. 11:4849.

    Semmi gond, használd nyugodtan -ha lesz időm- tervezem, hogy mást is megpróbálok így lerajzolni...

     

    Ötleteim az étkezőhöz:

     

    - úgy látom, hogy lenne hely arra, hogy elhúzd a faltól az asztalt. 

     

    - van az ikeában egy lerakó asztalka, a radiátor elé tenném, azon tudnád a virágokat tartani és egy két tálaláshoz szükséges eszközt.

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40115 787

    sajna a szím nem passzol, de át tudnátok pácolni

    vagy egyéb tálaló:

     

    - falra: képet is lehetne tenni a falra, de valami más: 

    szintén ikea, konyhába ajánlják a falra fali akasztó, amire kis vödröket lehet felakasztani fűszernövényekkel beültetni:

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/501 15739

     Szerintem úgy 4 faliakasztó szett amivel nagyon jól nézne ki!

    Színes csempék: szentendrén van egy antik centrum, ahol régi köveket árulnak, akár darabonként is, amik nagyon jó díszek lennének a falon:

    http://www.antikcentrum.hu/html/galimg/021.jpg

     

    - lámpa: nem látszik a képen hogy van , de az is dobna az összkép

     

    - esetleg ha valamit gyűjtenétek, akkor azt is ki lehetne akasztani

     

    - mintás  párnahuzatot és asztalközepet is ajánlanék!

     

    A harmadik képen szereplő padló a kedvencem!

     

    Ha van kérdésed, írd meg! És mások kérdéseit is várom...

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    hdorika (47)
    2009-10-05  09:49
  4. kam
    kam
    2009. október 5. 10:1848.
    Képekben...
    előzmény:
    kam (46)
    2009-10-05  09:26
  5. 2009. október 5. 09:4947.

    szia,

    nagyon jó ötleteid vannak. :)

    ha esetleg lenne időd, visszakeresnéd a képeimet, kíváncsi vagyok hogy ahhoz milyen ötleteid lennének még. :)

     

    egyébként nagyon megtetszett a képed. le is mentettem.

    és megmutattam anyukámnak, hogy van-e kedve festeni nekem valami nagyon hasonlót, mert szerintem jól mutatna itt az étkezőasztal felett.

    persze ha nem bánod hogy kicsit koppintunk. :)

    anyukám egyébként ügyes, rajzos, technikás tanár...szépen tud festeni. de sajnos nem örököltem a kézügességét. :(

    előzmény:
    kam (46)
    2009-10-05  09:26
  6. kam
    kam
    2009. október 5. 09:2646.

    Próbálok egy két ötletet írni:

    - létezik (bricostore-ban láttam) olyan ragasztható matrica, amin virágos inda minta van, de az alapja átlátszó. Olyan 1200-1500 forint/m, én ilyet ragasztanék a tükrös felületre, amíg nem tudjátok kicserélni. Jól mutatna és nem zavarna a tükrös felület. ( a két szélső teljes tükörfelületre)

    - a folyosó végére valami dominánsat akasztanék- egy nagy képet, festményt, vagy épp sok kicsit, tapéta csíkot (mintásat-vízszintes csíkozásut), lehet kapni krétatáblás falfestéket, amivel a gyerekek is jól szórakoznak és mindig változik a forma és üzenőtáblának is használható

    - világítást is raknék ide a folyosó végére, hogy jobban látható legyen a dekoráció és így kiemeli azt a részt és természetesen a plafonból jövő vezetékre is tennék akár egy nagyobb nagy fényt kibocsátó 

    - szőnyeg: ha nem is az a tipikus, de egy két ikea pöttyös szőnyeg talán segít- és ez megint csak a gyerekeknek is jó móka-egyikről a másikra ugrani (ezért fontos, hogy alá csúszásgátlót kellene tenni)

    - pad: igen, az biztosan jó lenne, egy ülőke. Szerintem egy lehajtható kis paddal meg tudnád oldani, és azt fel tudnád vissza hajtani a falra. Még egy ügyes apuka- nagypapa is össze tudja dobni.

    - változást jelentene a fal átfestése

    - ajtókat is díszíthetnéd: más- más kilinccsel, vagy esetleg ráírni-ráfesteni a funkcióját- vagy írással, esetleg motívummal- csak jelzésértékkel

    - esetleg textillel- szövettel - a lakás stílusához illő-dekoráció: vagy az órákat eltakarni, vagy a folyosó végére.

     

    Rakok fel képeket, csak ezt most elküldöm, nehogy elvesszen!

    előzmény:
    valyoni (38)
    2009-10-03  13:41
  7. kam
    kam
    2009. október 5. 08:3945.

    Kutas László galéria: Szentendre, Duna korzó- Görög étterem mellett.

    Ott egy kisebb szobor kb. 20 cm magas 160 ezer körül van. A nagyobbak kb. 40 cm-esek 3-400 ezer. Ez kb. 2-3 évvel ezelőtti ár.

    Régebben volt egy galéria a Vörösmarthy téren is, amit lebontottak irodaház aljában, de azt nem tudom, hogy megvan-e még.

    Esetleg emailen is elérhető a művészúr az alább feltűntetett mailcímen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960642 (36)
    2009-10-02  19:47
  8. kam
    kam
    2009. október 5. 08:3344.

    Nem állítottam, hogy a "lakberendezésem" olaszos lenne. Merthogy az így elég tág fogalom. Csak beszélgessünk, ötleteljünk... ez lenne a cél.

     

    Nekem kényelmes a Casaviva, a kedvenc újságomra sajnos nem lehet előfizetni itt Magyarországról, ezért ezt az előfizetést kaptam a férjemtől. Szerintem vannak benne jó dolgok és nem olyan sablon, mint a magyar lakber újságok. 

     

    Az ötleteket köszi, majd megnézem a másik két lapot!

     

     

    előzmény:
    tmira (37)
    2009-10-02  23:00
  9. 2009. október 3. 19:2943.

    Hat annyira nem keskeny, de ha belegondolok egy ulokebe ami kilog a faltovebol, akkor azt kerulgetni kellene, es ha a lanykam belehuz a szaladgalasba, megbotlik bnne. Szerintem marad a gazora ala es,hogy ne logjon ki.

    De ha van meg otlet johet am. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. október 3. 16:2342.

    Talán érdekel valakit. Nézzétek meg ezt az oldalt: ikea hacker

    Ikea cuccok vannak átalakítva.

    Sok jó ötletet láttam. Néha rá sem ismerni az eredetire.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. október 3. 14:1941.

     

    Ugyanez jutott eszembe.

     

    -------------------------------

     

    Azt a tükröt sem tették véletlenül oda, tágítja a teret.Az jó, hogy világos az egész, ez is "tágít".

     

    Ha ülőkét akarsz, tényleg csak a gázóra alá -de ne lógjon ki.

     

     

    Ebben az előszobában tényleg csak a "fali akasztó" játszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854765 (40)
    2009-10-03  13:49
  12. Torolt_felhasznalo_854765
    Torolt_felhasznalo_854765
    2009. október 3. 13:4940.

    Keskenynek tünik, lehet, hogy útban lenne bármi is???????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. október 3. 13:4239.
    A bepitett szekreny tukros ,terveben van,hogy azt majd megszuntetjuk, engem zavar ez a sok tukor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 3. 13:4138.

    sziasztok!

     

    kam: nagyon a sajatk keszitesu festmenyed.

     

    Nekem most az agondom, hogy az eloszobat,hogyan es mivel dobjam fol.

    Hosszu folyoso,onnan nyilnak a szobak es oda nyilik a bejarati ajto is. Az eloszoba falat ugy oldottuk meg,hogy butorlapot vagattunk es felfurtuk a falra akasztokat vettunk ra, es kesz. Szeretnek meg uloket vagy kispadot amire leulhetunk pl cipot folhuzni, vagy tok kenyelmes lenne a lanykamat azon oltoztetni. 

    A bal oldalon van ket szoba ajto, kozotte azota van mar az eloszobafal.es ahol a barna taska van ott van egy gazora ahol van egy kis melyedes, oda majd lesz butorlapbol ajto,es oda gondoltam ala egy kis uloket. 

    Van valami otletetek?Igy olyan csupasz az egesz.Bar a kep regebbi  kep, de nagyjabol ilyen meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 2. 23:0037.

    Oszinten en nem sok olaszos behatast latok a "lakberendezesedben", de Magyarorszagon mindenki maskepp interpretalja a taljan stilust. Italiai ujsagok kozul inkabb a DentroCasa DC vagy a Cose di casa-t ajanlanam neked. A Casaviva ezekhez kepest eleg gyengus.

     

    Jo lakberendezest!

    előzmény:
    kam (29)
    2009-10-01  12:26
  16. Torolt_felhasznalo_960642
    Torolt_felhasznalo_960642
    2009. október 2. 19:4736.

    Tetszik a festményed,gyonyoru szineket használ a muvész.

    Kutas Lászlóval pedig telibe találtál....,pár hónapja találtam meg a neten.Le vok nyugozve tole.Van pár szobra,amit elfogadnék...na jó,nem is pár.Egyenlore addig jutottam el vele kapcsolatban,hogy sikerult az uzenetrogzitot elérnem.Nem tudod,hogyvan-e valahol galériája,gondolom vannak  kiállitott alkotások,amik megvásárol6óak.Mennyi az a kicsit drága?Nagyon érdekelne a dolog.

    előzmény:
    kam (35)
    2009-10-02  12:09
  17. kam
    kam
    2009. október 2. 12:0935.

    Szeretem a kivételeket!

     

    Én is vettem egy festményt, egy fiatal festőtől és valahogy mindenhova illik, szerintem.

    http://arteon.hu/index.php?action=picture&artist_id=94&picture_id=1808

     

    Illetve van egy kedvenc szobrászművészem is, de sajna egy kicsit drágák a munkái! De azért egyszer lesz nekem ilyen!

    http://www.kutaslaszlo.com/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960642 (34)
    2009-10-01  19:57
  18. Torolt_felhasznalo_960642
    Torolt_felhasznalo_960642
    2009. október 1. 19:5734.

    Akkor talán a mi lakásunk a kivétel,ami erositi a szabályt,mert én nagyon szeretem az egyedi mualkotásokat,foleg a kerámiákat és a bronzszobrokat.Izelitokent mellékelek képet,ez 1 a sok kozul...Már ha érdekel...

     

    előzmény:
    kam (25)
    2009-10-01  11:29
  19. 2009. október 1. 13:0233.

    Igen, ez az Ikeás FAGERLAND konyhabútor.

    Van asztalos is a családban...de eszembe sem jutott hogy vele csináltassak konyhabútort. Elég akaratos vagyok, ezt megterveztem és ehhez ragaszkodtam. :)

    Nem veszem bántásnak, azért csatoltam képeket, mert kíváncsi vagyok mások véleményére.

     

    Egyébként én is sok helyen látom ezt a konyhabútort.

    Szoktam olyat csinálni, hogy neten kíváncsiságból nézek eladó lakásokat/házakat. Csak pusztán a berendezés miatt.

    Úgy szoktam ilyenkor keresni, hogy beírom kulcsszónak hogy "ikea". És akkor olyan hirdetéseket dob ki, ahol a hirdetés szövegében szerepel az, hogy ikeás a berendezés. Ez többnyire a konyhabútorra szokott vonatkozni, és az esetek 95%-ban ezt a konyhabútort látom a képeken. :) De nem zavar, igazából csak a bútor színe ez, teljesen máshogy hat mindenhol. Mérettől is függ, meg már a fogantyú is nagyon sokat változtat az összhatáson szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (31)
    2009-10-01  12:56
  20. 2009. október 1. 12:5832.

    Köszönöm.

    Az a barna nálunk Dulux. Mindenhova azt kentünk.

    Taán túl sötét lett volna az egész szoba csokibarnán. Ezért a szembe fal Magnolia lett.

     

    Én is hobbi szinten szívesen "lakberendezek". Szeretek ötleteket adni.

    Illetve csak úgy a magam szórakoztatására a barátnőm épülő házának a terveiből kiszedtem a nekem szükséges méreteket és az Ikea-s konyhatervezőben terveztem neki is egy konyhát. :)

    előzmény:
    kam (29)
    2009-10-01  12:26
  21. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. október 1. 12:5631.

    Tetszik ez is, ügyi vagy, de legközelebb asztalos legyen inkább, ne Ikea, mert ezt a bútort itt ( nlc)egyfolytában látom!

     

    Ne vedd bántásnak, nem annak szántam.

     

    Nagyon jó a színérzéked.

    előzmény:
    hdorika (28)
    2009-10-01  11:42
  22. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. október 1. 12:5330.

     

    Klassz! 

    Nagyon feldobja a nappalit az a párna!Anélkül nekem "hideg" lenne.

    előzmény:
    hdorika (27)
    2009-10-01  11:40
  23. kam
    kam
    2009. október 1. 12:2629.

    Nagyon hangulatos, kedves lakás! Gratulálok!

     

    Nálunk is hasonló a fal színe, az a barna- nálunk is ilyen a nappali!

    És mindenkinek tetszik mikor belép hozzánk- gondolom ez nálatok is így van.

     

    Igen, jelenleg ezzel foglalkozom férjem unszolására (persze nem kellett nagyon erőltetni). Eddig mindig egy cégnek az alkalmazottja voltam, teljesen mást csináltam (marketing). Aztán jöttek a gyerekek és már nem tudnám megoldani, hogy bejárok dolgozni 8 órában valahova. 4 órás munkát találtam itt a lakhelyünkön, de már nem olyan lelkesedéssel végeztem a munkám, mint korábban. Ezt megelégelte a család és a férjem előállt azzal az ötlettel, hogy legyek a magam ura. Szerencsére meg tudjuk úgy oldani, hogy az én 4 órás fizetésem nem hiányzik "annyira". Szóval lakberendezés és webáruház. Így a munkámból kifolyólag nézhetem a deko tv és olvashatom a havonta érkező kedvenc olasz folyóiratomat "casaviva" és amikor csak tehetem lakberendezek hol magamnak, hol mások kérésére. Illetve ötletelek, ha kérik. Ennyi magamról.

     

    A gyerekszobával még tartozom! Lehet, hogy már csak holnap fogom küldeni!

    előzmény:
    hdorika (27)
    2009-10-01  11:40
  24. 2009. október 1. 11:4228.
    ...
    előzmény:
    hdorika (27)
    2009-10-01  11:40
  25. 2009. október 1. 11:4027.

    jó-jó, persze nem egyedi, csupa ikeás bútor, de az összeállítás nevezhető talán egyedinek. :)

    én válogattam össze mindent, a konyhabútort én terveztem.

    és ha már kézimunka: mi festettük a falat, és mi parkettáztunk. :)

     

    amúgy ez az egy szobánk van, tehát egy légtérben van a háló és a nappali. úgy oldottam meg hogy azzal a nagy polccal választottam el a két teret

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top