Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés- másképp

kam
kam
Létrehozva: 2009. szeptember 28. 12:28

Ezt a fórumot, azért hoztam létre, hogy aki a stílusos lakberendezés, design, kiegészítők, olasz stílus, egyedi ajándékok világát keresi az biztosan megtalálja a neki legmegfelelőbbet. Állandóan keresem az újdonságokat, ezt keverem a bevált klasszikus motívumokkal. 

Ötleteljünk együtt a szoba- ház kialakításáról, vagy akár egy szobasarok átrendezéséről.

Beszélgessünk, ötleteljünk, hogy mindig szívesen érjünk haza, mert mindenhol jó, de legjobb otthon!

  1. 2009. október 1. 11:3726.

    Húúú, ez is nagyon tetszik ez a kép!!!

    Te amúgy ezzel foglalkozol? Ezzel keresed a festékre valót? :)

     

    előzmény:
    kam (25)
    2009-10-01  11:29
  2. kam
    kam
    2009. október 1. 11:2925.

    Ilyen amikor nem találtam a nappalinkba megfelelő képet, festményt!

    Készítettem egyet! lsd. a képen.

    Van egy másik "bajom" a magyar lakásokkal: nem alkalmaznak a lakásokba egyedi műalkotásokat: festmények, képek, szobrok. Még azok sem akik megtehetnék, de miért? Talán nincs sok olyan hely, ahol ezeket be lehetne szerezni? Vagy túl drágán adják? Nem tudom, de mostanában azon gondolkodom, hogy fiatal tehetséges festők, szobrászok, keramikusokat kellene megkeresni és népszerűsíteni munkáikat.

    Mit gondoltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. október 1. 11:1324.

    Én is úgy szoktam, hogy van egy nagyjábóli elképzelésem, aztán ha meglátom a boltban, már tudom, hogy igen, ezt kerestem.

     

    Én is inkább megvarratom.Mint mondtam, kézimunka-mentes vagyok!

     

    Így aztán garantáltan egyedi is lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (23)
    2009-10-01  11:10
  4. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. október 1. 11:1023.
    Az Aranyfotelnek tényleg gyögyörű anyagai vannak!
    előzmény:
    kam (21)
    2009-10-01  11:01
  5. 2009. október 1. 11:0222.
    hú, nagyon hangulatos az a balatoni kisszoba. :) tetszik
    előzmény:
    kam (20)
    2009-10-01  10:45
  6. kam
    kam
    2009. október 1. 11:0121.

    Az átalakítás előtt volt ágyterítőnk, aztán úgy gondoltam, hogy egy kicsit felesleges. Mivel külön hálószobánk van, ezért már csak azt a kis ágyterítőt- plédet használom dekorációnak. Ami fehér a képen az az ágyneműnk, mert mi egy nagy takarót használunk 200x200-asat.

    Így nem kell minden este levenni és minden reggel visszarendezni az ágytakarót.

    Egyébként szépeket lehet kapni az ikeában, vagy a kikában (ami a képen van kockás az kikás, illetve a buy-way-ben van egy bolt ROOM 2- INKU.

     

    Én a helyedben vennék bútorszövetet-függönytextilt, beszegetném és az lenne az ágytakaró. Akkor még hozzá illő párnát, esetleg függönyt is vehetnél vagy egy széket behuzatni az anyaggal. 

    A bútorszövetet 2 helyről ajánlanám:http://www.rokastyle.hu/ vagy http://www.aranyfotel.hu/intro.html. Mindkét helyen van raktárkészlet, de sok minden inkább csak rendelésre. A roka-ban nagy a választék, de NAGYON bunkók az eladók és ahányszor csak voltam mindig át akartak verni.

     

    INKU
    lakberendezés Telefon +36 27 547 915 Honlap

    http://www.inku.hu

     

    előzmény:
    valyoni (18)
    2009-09-30  11:26
  7. kam
    kam
    2009. október 1. 10:4520.

    Én nagyon szeretek kézzel készíteni dolgokat, átszabni, átalakítani, és persze új dolgokat előállítani. Van fazekas végzettségem is, imádom a mozaikokat és szoktam egy-két dolgot varrni és kipróbálom az új technikákat: szalvéta, falfestés, stb.

     

    Teszek fel képeket is! (egyik balatoni kisszoba: falfestés, díszdoboz)

    Terasz- fali dekoráció, csempe mozaik!

     

    A gyerekszobáról is mindjárt készítek egy-két képet!

     

    Igen, egyébként szerintem is a lényeg a rend. Feng shui- val is foglalkoztam kicsit, szerintem ott is az a fő mondanivaló, hogy rend, kiegyensúlyozottság legyen a lakásban. A rendetlenség, elhagyatottság csak problémákat szül. Nemrég beszélgettem egy barátnőmmel, akik gyereket szeretnének. A lakásban szinte mindenhol kiegyensúlyozottság, szép kivitelezés uralkodik, de a leendő gyerekszoba elhagyatott, raktárként- ruhaszárítóként funkcionál. Elmondtam nekik, hogy szerintem rakjanak ott rendet, alakítsanak ki egy kellemes pihenőszobát és használják, töltsék meg élettel. Most épp ezen dolgoznak, remélem sikerrel járnak a babaprojektben is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (19)
    2009-09-30  11:41
  8. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. szeptember 30. 11:4119.

     

    Hű, de ügyi vagy!!! Jól néz ki!

     

    Nekem az ilyesmihez nincs türelmem, idegzetem. Sablont festettél körbe, be?

     

    Festegetést, kézimunkát, ilyesmit én nem szoktam csinálni, a színekkel, formákkal, kiegészítőkkel játszom inkább.Muszájból nem tudok ilyesmit csinálni, csak ha "elkap az ihlet"  , hogy ide most más kell, kellene valami, itt rendet csinálunk-átrendezünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960642 (17)
    2009-09-29  19:59
  9. 2009. szeptember 30. 11:2618.

    sziasztok!

     

    Mi is ujjitgatunk,nyaron csereltunk lakast es meg sok minden kell bele.

    Most ep agytakarot keresek, hofeheret.

    Azthiszem kam a ti halotokban lattam feheret.Hol tudtal szerezni? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_960642
    Torolt_felhasznalo_960642
    2009. szeptember 29. 19:5917.
    Próbálkozok az igért képpel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_960642
    Torolt_felhasznalo_960642
    2009. szeptember 29. 19:5016.

    Szia!

     

    Valóban nagyon jó lett a ruhásszekrény az uj kontosében.Tetszik,hogy eltakartad a ruhák szines kavalkádját és igy gondolom,egységesebb szinekben fogja ossze a szobát.Ha nem veszed tolakodásnak,hoz6nál képeket a szoba tobbi szegletérol is.

    Kedvcsinálónak megpróbálok csatolni képet kézzel festett gyerexobabutorról,hátha inspirálna és kipróbálnád a textilfestés mellett a fára való pingálást is.Na most nem lesz kép,mert le kell kicsinyitenem.

    előzmény:
    kam (14)
    2009-09-29  15:05
  12. 2009. szeptember 29. 16:0615.

    ez nagyon ötletes. :) tök jó.

    de nekem nincsen elég fantáziám és kézügyességem, hogy az ikeás bútoraimat feldobjam vagy egyedivé tegyem.

    nekem jók úgy ahogy vannak. :)

    amúgy a képeket majd holnap csatolom, ha érdekel egyáltalán valakit, de otthon maradtak. :)

    előzmény:
    kam (14)
    2009-09-29  15:05
  13. kam
    kam
    2009. szeptember 29. 15:0514.

    Itt van a kép, ahogy ígértem! Nem tudtam olyan jól lefényképezni, de talán látszik.

    Egy ikeás könyvesszekrényt egy kicsit más környezetben használok. A gyerekeimnek készítettem egy ruhásszekrényt. Közös a szobájuk, amelyben a zöld és a rózsaszín dominál. Nem találtam olyan textilt, ami tetszett volna, ezért egy bézs színű anyagot befestettem textilfestékkel. (ezt dekoráltam tegnap). Ma megvarrtam és feltettem.

    Ilyen lett, így nem látni a ruhákat, ahogy tárolom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 28. 15:4813.

    és igen, van ebben valami amit mondtok, hogy mindenhol visszaköszön, és kicsit tömegessé vált az egyszerűsége, az elérhetősége miatt az ikeás bútor.

    de engem pl nem zavar, ha látok másnál ikeás darabot, sőt rögtön kiszúrom, és lelkendezek hogy "jé ez ikeás"! :) és örömmel mutogatom a katalógust másoknak és próbálom "megfertőzni" őket hogy nézzenek ott körül, hátha... :)

     

    engem csak az zavar, ha családon belül tűnnek fel ugyanazok a bútorok. pl zavart, amikor mi csináltuk a lakást, a sógórnőm sorra ugyanolyan bútorokat vett mint mi. mert ok, hogy konyhában bögrék, tányérok, apróságok azonosak. de kinézte ugyanazt a konyhabútort, megvette ugyanazt az étkezőasztalt és mosdószekrényt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 28. 15:4412.

    sziasztok,

    most nincsenek nálam képek, de ha valaki kíváncsi egy full ikeás kis lakásra, akkor hozok holnap. :)

    idén nyáron lettünk teljesen kész a lakással. tényleg minden bútor, kiegészítő, használati tárgy ikeás. a konyhabútort én terveztem az ikeás programban.

     

    mindegy, holnap hozok képeket ha nem felejtem el. :)

     

    egyébként én nagy ikea rajongó vagyok, szeretek ott bóklászni, szerencsére "csak" 50 km-re lakom Budaörstől.

    és még így is, hogy mondhatni teljesen kész a lakás, mindig találok ott valami vásárlásra érdemes apróságot, vagy nagyobb falatot.

    most éppen szőnyeget szeretnék még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. szeptember 28. 15:1411.

     

    Ha nem is azt írom, hogy ikeás, akkor sem olaszos, hanem romantikus.

    előzmény:
    kam (2)
    2009-09-28  12:31
  17. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. szeptember 28. 15:1310.

    "A bajom csak az vele, hogy nagyon sok helyen visszaköszön."

     

    Hát ez az....... Nekem is van onnan ágynemű, amit ágytakarónak használok, egyébként csak apróságok, pl. vágódeszka, salátástál.

    előzmény:
    kam (8)
    2009-09-28  15:05
  18. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. szeptember 28. 15:119.

     

    Nem a szekrényre gondoltam, hanem úgy az egészre, de a doboz, az ágynemű és az összhatás "ikeás".

    előzmény:
    kam (8)
    2009-09-28  15:05
  19. kam
    kam
    2009. szeptember 28. 15:058.

    Nem gondolom, hogy Ikeás lesz a szoba hangulata egy ott vásárolt szekrénytől. És ez csak az egyik sarka a szobának.

     

    Épp most változtatok meg egy Ikeás szekrényt a saját magam igényei szerint. Holnapra elkészül az eredmény, majd befényképezem.

     

    Ikeás cuccok: mit gondoltok róla? 

     

    Én egy két dolgot szeretek ott vásárolni: olcsó és ötletes dolgokat lehet kapni. A bajom csak az vele, hogy nagyon sok helyen visszaköszön. Ezért is szoktam átalakítani, hogy "felismerhetetlen" vagy legalábbis kevésbé felismerhető legyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (5)
    2009-09-28  12:54
  20. kam
    kam
    2009. szeptember 28. 14:527.
    Esetleg le tudnád fényképezni? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_808454 (6)
    2009-09-28  13:26
  21. Torolt_felhasznalo_808454
    Torolt_felhasznalo_808454
    2009. szeptember 28. 13:266.
    Sziasztok! Mi most az ebédlősarkot fesstettük át ötletesen! Új lakás, reped a fal. Kijavitották, de fehércsikos lett. Az eredeti festéket pedig már nem lehetett kapni. A mennyezettöl kb. 30cm lefelé körbe dekor szit húztunk, majd az ebédlősarkot függölegesen 15cm vastagon. Kinevettem a párom mikor előált ezzel az ötlettel, de szuper lett és feldobja a lakást.
    előzmény:
    kam (1)
    2009-09-28  12:28
  22. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. szeptember 28. 12:545.

    Ez nem olaszos, inkább Ikeás, de tetszik a végeredmény, ilyet én is tudok!

     

    Az ilyen pici, faltól-falig szobáktól amúgy megőrülök , akárki találta ki a "félszobát", bezárnám egy ilyenbe élete végéig!

     

    Egy ilyen kicsi szobába nem festenék ilyen sötét színt, akkor sem, ha harmonizál a többivel, iszonyúan össze tudja húzni a szobát!

     

    A színes dobozokkal és is szeretek "játszani"!

    előzmény:
    kam (2)
    2009-09-28  12:31
  23. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. szeptember 28. 12:494.

     

    Nekem ez a dolgozósarok egy kicsit színtelen, egy-két kontrasztos színt tehettél volna bele.....

    előzmény:
    kam (3)
    2009-09-28  12:39
  24. kam
    kam
    2009. szeptember 28. 12:393.
    Az átváltoztatás következő "áldozata" a dolgozósarok. Nőies, klasszikus, könnyen és egyszerűen kialakítható.

    Az átváltoztatás lényege, hogy ne használjakolyan  megvehető bútort, amit esetleg később nem tudna a megbízó könnyen másutt hasznosítani.

    A falra szerelhető, méretre vágatott egyszerű polc, és egy konténer jól átgondolt egyvelege hasznos kellékei a dolgozósaroknak. A konténer tetején helyeztem el a nyomtató-fax, szkenner gépet, ami még így is a pult alatt bújik meg. Ezután jöhettek a kiegészítők: függöny, képek, váza, szék.
    Kellemes, barátságos, ugyanakkor csillogó, eredeti és praktikus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. kam
    kam
    2009. szeptember 28. 12:312.
    Amikor lakberendezési műsorokat nézegetek, ezek az "összehasonlító" filmek a kedvenceim.
    Mennyi tudunk változtatni egy kis díszítéssel a lakásbensőn! Ezt próbálom megmutatni, ötleteket adni saját izlésem szerint.

    Ha bővebben érdekel, forintokban, számokban is leírhatom, hogy mennyi anyagi ráfordításból milyen különbséget lehet kihozni. Nem kell óriási összegekre gondolni sokszor egy kis kreativitással pótolható a sok pénz, és még "hand made" is.
    Szeretem a saját kezemmel elkészíteni amit csak lehet- ezért varrok, festek, fűrészelek, szöget ütök be, stb.
    Várom a véleményeket: kaman.anna@otthonjo.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top