Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mo.Spirituális Egyesület

Torolt_felhasznalo_686359
Torolt_felhasznalo_686359
Létrehozva: 2004. február 22. 18:44
Ha úgy érzed, hogy valami forr Benned, valami különleges van körülötted, nálunk választ, és segítséget, ill. útmutatást kaphatsz.
Láttál már UFÓt? Láttál már idegen lényeket, árnyak szaladgálnak körülötted? Hangokat hallasz? Különleges, és különböző formályú fények keringenek körülötted?
Van kivel megbeszélni? El mered mondani?
Nos, itt választ kaphatsz, a "Tét a Lét" Betegségmegelőző Alapítványban szakemberek válaszolnak, segítenek, tagunk lehetsz, ha akarod, fejlesztheted Magad.
  1. Torolt_felhasznalo_686359
    Torolt_felhasznalo_686359
    2004. március 2. 18:2876.
    Szia, bocs takarva van a beceneved!

    A szimbólumokkal nem foglalkozom, bár kaptam Reiki beavatást, Prana beavatást, tanultam szibolisztikát, de nem az én világom. Nagyon érekes volt, amikor megjött a saját szimbólumom, ezelőtt kb. 9 éve. Az égre volt felrajzolva úgy, mintha lézerrel rajzolták volna fel. Hihetetlen nay volt, repülő nagyságú, és ahogy közeledett, egyre kisebb lett, egészen kb. borószemnyi. Meditálnom kellett, s beleégett a homlokomba. Ne tudtam mit, jelent, míg évek múlva véletlenül egy könyvben, ami Egyiptomról szólt, az egyik piramisra volt felrajzolva, s azt jelenti: Isteni Védelem.
    A tanfolyamon is a tanulókkal olyan meditációt végzünk, mindenki apja meg a sajátját, ami az övé, s tudja, hogy mire használhatja.
    Különben fontos és kell, hiszen a szimbólumok a világ kezdete óta segítenek, s nagyon jó, ha valaki ezek által nyújt segítséget, akár másoknak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_987293
    Torolt_felhasznalo_987293
    2004. március 2. 18:2275.
    Sziasztok

    Gittu! Tudsz a szimbólumokkal bánni?

    Köszönöm!!
    Dina
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686359 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_686359
    Torolt_felhasznalo_686359
    2004. március 2. 18:1874.
    Tudjátok, gyakoroljuk az író médiumitást is. Ilyenkor én is kézbeveszem a tollat, s hagyom, hogy vezessék a kezem a rajtam keresztül szólni kívánó tanítók.
    Egyik alkalommal ez a vers íródott, ami szerintem mindekinek szól az időről:

    Ne rohanj, várj!
    Az idő nem valóság!
    Türelem és kitartás,
    A cél a megvalósulás!

    Hit és remény,
    Ez az, mi feltölt,
    Az út, mely rajta vezet,
    Örök!

    Az elmúlás az,
    Ami válszt ad,
    Az érzés iránta
    Fájdalmas!

    Minden mi az úton
    Veled van
    Tanítás,
    A fájdalom csak ráadás!

    Bánat és Öröm
    Elkísér,
    A Szeretet az,
    Ami utolér!

    A teljes élet
    A kiterjedés. ,
    Lassú az út,
    A cél elérése nehéz!

    Ha kitartó vagy
    Győzni fogsz,
    A bánat és a bú
    Csak a múlt!

    Tiéd az egész
    És a szép,
    A boldog
    És békés egybekelés!

    Az egész Világ
    Egy lesz Veled,
    S benne
    Az örök Szeretet!

    Azt hiszem, hogy a Szellemvilág nagyon jól megfogalmazta sok ember aggodalmának okát.
    Amikor testet öltöttünk először, az Egészből kerültünk ki, mint egy darabka. Itt vagyunk, hogy egyre több tapasztalatra tegyünk szert, s aztán ismét Egyek lehessünk, telejs tudással.

    A szintekkel kapcsolatban az a kérdésem, hogy mi is a szint?
    Ugye abban egyetértünk, hogy Odaát nincs tér és idő, tehát a szint meghatározás is csak a mi racionális agyunkhoz képest létezik úgy, hogy esetleg megszámozhatjuk.
    A négy, s több dimenziós világban nem tudunk racionális számokkal szinteket számolni, meghatározni!
    Én azt mondom, hogy több szint létezik, de ezt ne úgy kpzeljétek el, mint egy lépcsőfokot, hisz a szintek itt vannak bnünk, velünk, körülöttük, csak egy másik dimenzióban, aminek nagy része sokak számára nem érzékelhető.
    Tudjátok, itt a Földön létezik a lehetősége annak, hogy a különböző rezgésszinten működő, élő emberek együtt lehessenek, és tanulhassanak egymástól. Eltávozás után ugyanis mindenki arra szintre kerül, amit a fejlődése során elért, s csak azokkal találkozik, akik szintén ugyanazon a szinten léteznek.

    Gldnc!
    Nincs olyan, hogy átlagember. Mindannyian átlagemberek vagyunk! A feladatok elvgzésével, megélésével fejlődünk, vagyis mindenki egy pontról indult, tette magát olyanná, amiként, és ahogy éli jelenlegi életét!
    Ameddig feladatod, feladatuk van itt ebben létformában, addig fogsz, ill. fognak újra ebbe a dimenzóba születni.

    Nos, elnézést, nem karok itt tudálékoskodni, csak a saját véleményemet, olvasottakat, tanultakat írom le.
    Szeretnék mindenkinek javasolni egy szerintem nagyon jó könyvet:
    Árvai Attila: "Interjú a Halállal" c. könyvét, nagyon sokat lehet belőle megtudni, tanulni.

    Köszönöm a bizalmatokat, remélem, tudtok ebből a sok információból valamennyit a magatokévá tenni. Ha igen, nagyon örülök, s igazán boldog vagyok!
    Azt hiszem, az én életem amallett, hogy vezetem az útálatos háztartást, vívom a harcomat a két felnőtt fiammal, valamint imádott unokámmal, egészen másképp alakult volna, ha nem fedezem fel ezt a másik világot. Rengeteg segítséget kapok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686359 (72)
     
  4. 2004. március 2. 18:0973.
    Akkor ez egy kegyes hazugság volt. . . . . . . . . . . . :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686359 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_686359
    Torolt_felhasznalo_686359
    2004. március 2. 17:5372.
    Sziasztok!
    Korall8
    Sajnos levelező tanfolyam nem lehetséges ebben a témába, mert a megérzéseket igyekszem fejleszteni a tanulókban. Ezt levelezés útján elég körülményes lenne.
    Viszont, ha belegondolsz, most sem teszünk mást, levelezés útján tanulunk egymástól. Nem is akármit, és akárhogy!!!

    Gldnc!
    A reinkarnáció során szerintem nem minden esetben a Földre születünk újra, ill. nem biztos, hogy itt éltünk először. Nem anyagi formában történik, csak az az anyagi része, amikor a lélek már teljesen uralmába veszi az általa választott testet. Ez általában akkor törtéánik meg, amikor a magzat először mozdul meg a mama pocakjában. A Bardóban. vagyis a öztes Létben várunk arra a szülőpárra, akinél a választott feladatunkat teljesíteni tudjuk.
    A kulkcsszó nagyon is igaz, folyamatosan tanulnunk kell!
    A könyvekkel kapcsolatban az az én vélaményem is, hogy nem mindegy, mit olvasunk, ill. hogy mit teszünk magunkévá. Nem szabad semmit feltétel nélkül elhinni, több információ, megerősítés kell minden kijelentéshez, minden információhoz.
    Pixi HAZUDIK!!!
    Nem csak dolgoztunk, tanultunkegyütt, hanem most is együtt dolgozunk, tanulunk egymástól, másoktól, és hihetetlenül jó kolleganő, nagyon jó önzetlen barát, ilyet kívánok mindenkinek!!!!

    Korall8 Az UFO témával kapcsolatban még annyi, hogy ők is Isten teremtményei. Többször volt olyan találkozás, hogy az UFO hozta el valakihez a meghalt hozzátartozóját. Látta kilépni a csészealjból, s beszélni is tufott vele. Bizony, szerintem is itt élnek köztünk. Gondoljátok végig, nagyon sokan félnek tőlük, padig itt a Földön sem jobb a helyzet. Mi sem vfagyunk egyformák. Nem szabad őket sem egy kalap alá venni. Ha egy idegen civilizációs lény találkozik mondjuk egy terroristával, vagy egy esetleg egy öncélú génkutatóval, szerintetek milyen élménye lesz? Mi lenne, ha az egész Földünket ilyen negatív értelemben élné meg, beskatulyázná a mi szép világunkat. Gondolom, ott is többféle mentalitás, faj létezik. A Jin és a Jang ott érvényben van!
    Gldnc!
    Bizony, többször születünk a Földre, addig, amíg mindent meg nem tapasztaltunk. Végig kell élnünk
    minden lehetséges élethelyzetet, s azt a jelenlegi feladatot hogy éled meg, felül tudsz-e emelkedni akáér a fájdalmadon, szegénységen, gazdagságon, attól függ a további életed milyensége.
    No, megyek a következő oldalra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686359 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_686359
    Torolt_felhasznalo_686359
    2004. március 2. 17:3471.
    Sziasztok, Gitta vagyok.
    Az előbb megírtam a freemail címemet is, nem titkos, aki úgy gondolja, ott is tudunk magánjellegű beszélgetést folytatni.
    Elnézést, de elég sok szerveznivalóm van.
    Apropó!!!!!!
    Tudtok segíteni? Egy 8 éves, nyaktól lebénult, lélegeztető gépes kisfiúnak kel lélegeztető gépet venni, hogy haza tudják vinni, ill. előtte Budakeszire, a Rehabilitációs Intézetbe. Egy cég megígérte, hogy megveszi a készüléket, de végül meggondolták magukat. Most elölről kezdem a pénz gyűjtését, 2. 600. 000, - Ft a lélegeztető, plusz a kiiegészítők, leszívó,
    stb.
    Egy jótékonysági rendezvényt is szerveztem érte a Ruttkai Színházba neves színészekkel, előadókkal, ahol árverezés is lesz. De félek, hogy ebben pici színházban nem tudunk ilyen jeentős összeget összesedni.
    Hát elnézést, de soha nem lehet tudni, honnan jön a segítség. Egész nap ezt, valamint a Pestújhelyi Műv. Házban lévő Eghészségnapot szerveztem, faxoltam, tárgyaltam, stb.
    Nos, a következő oldalon kezdem elölről.
    előzmény:
    gldnc (68)
     
  7. 2004. március 2. 17:2170.
    Pixi

    Köszönöm a válaszokat. Most el kell menjek. Nagyon szép stílusban írsz. Holnap ismét benézek.

    Mindenkinek szép estét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686359 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_686359
    Torolt_felhasznalo_686359
    2004. március 2. 17:0669.
    Szia, Uza Giutta vagyok, freemail címem is van:
    U-za@fremail. hu.
    Várom leveledet, üdv. : Gitta
    előzmény:
    gldnc (52)
     
  9. 2004. március 2. 17:0268.
    Köben olvastam a válaszodat. Egy átlagember hányszor kerülhet vissza?
    előzmény:
    gldnc (67)
     
  10. 2004. március 2. 16:5467.
    Azt lehet-e tudni, hány szint van? Erről is nagyon sokfélét olvastam. Leginkább az az elfogadott, hogy van a megismerhetlen /isteni /, és alatta tizenkettő. Te hogy gondolod?
    előzmény:
    gldnc (65)
     
  11. 2004. március 2. 16:5166.
    Gyakran tapasztaltam, hogy ebben az életben maradunk. A felnőttkori pánikbetegségek, depressziók a kisgyermekkor, csecsemőkori traumák rovására írhatók. Ez egy érdekes terület. . . . . . . .
    előzmény:
    gldnc (65)
     
  12. 2004. március 2. 16:4565.
    Hát igen, az idő is nehéz téma. Van, aki azt mondja, az idő az anyag változása a térben.
    előzmény:
    gldnc (64)
     
  13. 2004. március 2. 16:4464.
    Az esetleges előző életek engemet sem érdekelnek különösöbben. Olyan sok hihető történet van azonban/India, Románia/, de nem vagyok teljesen meggyőzve.
    előzmény:
    Pixi- (63)
     
  14. 2004. március 2. 16:2663.
    Mivel energiákról van szó, a tér, és idő dimenzió sem megfogaható, ezért nehéz tárgyiasítani. Ez az én véleményem. Alfában, egy kellemes meditációban végzem. Én a jelentőségét nem az előző életekben való röpködésben látom, hanem a feljövő információhalmaz formálása, esetleges negatív érzések levételében. Mivel gondolatok, érzések, energiák, nem megfoghatók. . . bár Egeli meg is tudja fogni. . . . . . Én érzem őket, megtapintom, különbséget teszek köztük.
    Kérdezz nyugodtan. . . . . . . . . . .
    előzmény:
    gldnc (59)
     
  15. 2004. március 2. 16:2562.
    Igen, a reinkarnációval kapcsolatban ara vagyok kíváncsi, hogy többször leszületünk-e a Földre. Sokat olvastam, hogy igen, de nem biztos, hogy így van ez.
    előzmény:
    gldnc (60)
     
  16. Torolt_felhasznalo_820787
    Torolt_felhasznalo_820787
    2004. március 2. 16:2361.
    Sziasztok!
    én most tanulok Gittánál éppen
    bennem is ue. a gondolatok vonultak végig mint amiket itt olvasok, ne higyjétek választ kaptok csak úgy rá. . minnél többet kérdeztek és kaptok válaszokat annál több kérdés vetődik fel
    Gitta nem győzőtt válaszolgatni kérdéseimre, még most is sokat zargatom, de hogy szinte hetente találkozunk személyesen , jobban megértem a dolgokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. március 2. 16:2060.
    korall8

    Igen, de az UFOK szintén anyagi világban élnek, mint mi, legfeljebb messze Tőlünk, esetleg más dimenziókban.
    Egyébként igencsak bugyuta dolog lehurrogni ezt a témát. Én azt szoktam mondani, naivitás azt hinni, hogy ekkora világban egyedül a Földön létezik élet.
    előzmény:
    gldnc (59)
     
  18. 2004. március 2. 16:1559.
    Igen, gondoltam, hogy ez lesz az első kérdésed a válaszloz. Nos, erre a jelenlegi, valamennyiünk által látható, tapintható formára gondolok.
    előzmény:
    Pixi- (58)
     
  19. 2004. március 2. 16:1258.
    Ezért UFO témában inkább várjátok meg a Gittát, de reinkarnációban, vagy másban talán tudok némi infóval szolgálni. . . . . . . . én is.
    Hamarosan lesz egy előadás Pestújhelyen. Majd erről részletesebben írunk. Egyesületi napunk volt vasárnap, nagyon jól sikerült, kár, hogy nem találtátok meg előbb a topicot.
    előzmény:
    Korall8 (55)
     
  20. 2004. március 2. 16:0757.
    Igazad van. Tulajdonképpen az eszedet sem tudo, meg az érzéseidet kézzelfoghatóvá tenni. Mégis vannak!
    előzmény:
    Pixi- (56)
     
  21. 2004. március 2. 16:0356.
    Bár én közel 20 éve foglalkozom természetgyógyászattal, és parapszichológiával, azt vallom, minden lehetséges, minden elképzelhető, és megfoghatóvá válik, azért mert nem láttam, nem mondom, hogy nem létezik, inkább csak annyit, hogy még nem tapasztaltam meg.
    előzmény:
    Korall8 (55)
     
  22. 2004. március 2. 15:5955.
    Én is ma fedeztem fel őt itt. Nemrégiben próbáltam felvetni az ufotémát, de mindenki lehurrogott, most végre valaki erről is beszél. Elismeri, hogy egy világnézetbe beleférnek az ufok, angyalok és egyéb jelenségek. Nem egysíkú a világ! Ha valaki megtalálja az angyalait, még ugyanúgy kapcsolatba kerülhet az ufókkal is, sőt mi több, itt vannak körülöttünk.
    előzmény:
    gldnc (53)
     
  23. 2004. március 2. 15:5954.
    Sziasztok, eléggé elfoglalt, és ilyenkor besegítek. Mi együtt tanultunk, dolgoztunk, és tanított engem is.
    A topic mindenkié, annak örülnénk, ha sokan csatlakoznátok, kérdeznétek, beszélgetnénk. Minden vélemény értékes, tanulunk egymástól.
    Én foglalkozom reinkarnációval. Mit értesz Gldnc az anyagi formán? Megfoghatóvá válás?
    előzmény:
    gldnc (53)
     
  24. 2004. március 2. 15:4553.
    Egyébként csak Vele szoktatok beszélgetni, vagy esetleg Ti is egymás közt? Föltételezem, hogy akik erre az oldalra kíváncsiak, már sok könyvet elolvastak a témában. Csak hát azok között is sok van, ami nem igaz.
    előzmény:
    gldnc (52)
     
  25. 2004. március 2. 15:3852.
    Gittu hol érhető el? Vanesetleg e-mail címe, ahol kérdezhetek?
    előzmény:
    Korall8 (51)
     

Címlap

top