Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009-es karácsony

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. szeptember 13. 17:02
Sziasztok! Minden évben megnyílik az aktuális karácsonyi topic, idén miért ne én nyitnám meg? Annál is inkább, mert ahogy nézem, nem ez az első :-) És kérek szépen mindenkit, hogy ne kezdjen el utálkozni, mert nem bánt ez a topic senkit. Simán el lehet kezdeni tervezgetni, pénzt félre rakni, ajándékokat kitalálni, a menüről nem is beszélve ;-) Ezzel el lehet kerülni a december harmadik hetében tomboló pláza-őrületet, nekem évek óta sikerül, hiszen addigra minden megvan már. Nos, ha van kedvetek-tervezgessünk együtt!
  1. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. november 9. 10:53351.

    Lekváros ravioli:

     

    (kb. 40db)

     

    -450g finomliszt

    -1/2kk.sütőpor

    -csipet só

    -1 tojás

    -12 csepp mandulaaroma

    -275g lágy vaj/margarin

    -150g porcukor

    -4 vaníliarúd

    -1 citrom reszelt héja

    -200g sűrű meggylekvár

    -1 tojás a kenéshez,1kk.tej

     

    A lisztet ,a sütőport csipet sót összeszitáljuk.

    A tojást villával kissé felverjük belecseppentjük a mandulaaromát.

    A vajat habosra keverjük,hozzáadjuk a tojást,majd a cukrot,és további 5 percig habosítjuk.

    Hozzáadjuk a vaníliát a reszelt citromhéjat,a liszt felét. Összekeverjük,apránként hozzádolgozzuk a maradék lisztet is,síma fényes tésztává kidolgozzuk. 2 cipót formálunk belőle ,folpackba csomagoljuk és 1órára hidegre tesszük.

    Az egyik cipót lisztezett munkalapon 2mm vastagságúra nyújtjuk. 6,5cm átmérőjű ravioli szaggatóval kiszúrjuk .Sütőpapírral bélelt sütőlemezre tesszük őket,és mindegyik közepére 1kk. meggylekvárt púpozunk.

    Kinyújtjuk a másik cipót is,kiszúrjuk,a közepét keresztben bevágjuk.

    A tojást kettéválasztjuk.A lekvárral púpozott tésztakorongok szélét megkenjük tojásfehérjével,a tetejükre illesztjük a bemetszett korongokat.Egy 4,5cm átmérőjű likőröspohárral rányomjuk a felső korongot az alsóra.Tetejüket megkenjük a tejjel elkevert tojássárgával.

    180°C-ra előmelegített sütőben ,középső bordamagasságon 15-20 perc alatt aranysárgára sütjük a raviolikat/egy kicsit kicsurran majd belőlük a lekvár,sebaj/

    Rácsra rakosgatva hagyjuk kihülni.Jól záródó dobozban 2hétig eláll.

    A tésztahulladékot öszzsegyúrjuk ,1 órára hidegre tesszükmajd a fenti módon járunk el vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. november 9. 10:47350.

    Mákos - vaníliás kifli

    (100 db)

     

    - 1 vaníliarúd

    - 330g lágy vaj/margarin

    - 140g porcukor

    - 1 tojás

    - 1 narancs reszelt héja

    - 400g finomliszt

    - 140g darált mák

    - 1 csipet só

     

    - 100g vaníliás porcukor

    - 100g bevonó étcsokoládé

     

    A mákos linzertésztához felhasítjuk a vaníliarudat, és kikaparjuk a belsejét.

    Habosra keverjük a vajat a porcukorral, sóval, vaníliapéppel, tojással, és a reszelt narancshéjjal. Beleszitáljuk a lisztet, hozzáadjuk a mákot, és összegyúrjuk.

    Fóliába csomagoljuk, és a hűtőben egy éjszakán át pihentetjük.

     

    A tésztát négy részre osztjuk.

    Lisztezett munkalapon kb. 25cm hosszú rudakat sodrunk belőle, azokat pedig 1cm-es darabokra vágjuk. A két végük felé elkeskenyítve kisujjnyi vékony rudakat formálunk belőle, kifliszerűen meghajlítjuk.

    Sütőpapírral bélelt sütőlemezre rakjuk, és fél órára hidegre tesszük.

    A sütőt előmelegítjük 180°C-ra.

    A kifliket középső bordamagasságon 15 - 18 percig sütjük.

    Miután megsültek az egyik felét a sütőlapon hagyjuk kihűlni. A másik felét még forrón a vaníliás porcukorba hempergetjük.

    A csokoládét felolvasztjuk, a kihűlt csupasz kiflik csücskeit megmártjuk benne. Rácsra téve hagyjuk megdermedni.

    Jól záródó fémdobozban 2 - 3 hétig eláll.

    (A csokoládéba mártott rétegek közé tegyünk selyempapírt, hogy a sütik nem maszatolják össze egymást.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. november 9. 10:35349.

    Marcipáncsillag

    (kb. 40db)

     

    - 300g marcipánmassza

    - 100g finomliszt

    - 1+1 tojásfehérje

    - 6 - 8 csepp mandulaaroma

    - porcukor a formázáshoz

     

    Díszítés:

    kb. 30 szem cukrozott cseresznye

    kb. 60 szem pisztácia, vagy 40 szem hámozott mandula

     

    A marcipánmasszát apró kockákra vágjuk. kb. 2 - 3 percig gyúrjuk.

    A lisztet munkalapra szitáljuk, a tetejére tördeljük a marcipánt. Hozzáadunk egy tojásfehérjét, és a mandulaaromával együtt jól összegyúrjuk.

    Síma, puha masszát kapunk. Cipót formálunk belőle, kissé ellapítjuk.

    A sütőt előmelegítjük 220°C-ra, két sütőlemezt kibélelünk sütőpapírral.

    A tésztát 3mm vastagságúra nyújtjuk. Közepes  méretű porcukorba mártott csillagformával kiszúrjuk.

    A cukrozott cseresznyét elnegyedeljük, a pisztáciát megfelezzük.

    A maradék egy tojásfehérjét villával kissé felverjük. Mivel gyorsan szárad attól függően milyen tempóban haladunk a díszítéssel kenjük vele a csillagok tetejét. Váltakozó sorrendben megdíszítjük a csillagszárakat csersznyével, és pisztáciával. Vagy egyszerűen egy szem mandulát teszünk a csillag közepére.

    Középső bordamagasságon 8 percig sütjük.

    A sütőlapon hagyjuk kihűlni, majd sütőlapáttal leválasztjuk.

    Jól záródó fémdobozban 2 - 3 hétig eláll.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. november 9. 10:23348.

    Hoztam néhány aprósütemény receptet.

    Egyik sem bonyolult, de mindegyik macerás. (Mint az aprósütik általában.) Viszont már hetekkel előre meg lehet sütni őket.

     

    Csokoládés - narancsos keksz

    (kb. 50db)

     

    - 100g étcsokoládé

    - 175g finomliszt

    - 75g étkezési keményítő

    - 1kk. sütőpor

    - 125g fagyos vaj/margarin

    - 125g porcukor

    - 1 tojás

    - 1 narancs reszelt héja

    - csipet só

     

    A csokoládét apróra daráljuk.

    A lisztet összekeverjük az étkezési keményítővel, sütőporral, és a sóval.

    Beledolgozzuk a felaprított vajat. Hozzáadjuk a tojást, porcukrot, a reszelt narancshéjat, és a megdarált csokoládét, és összegyúrjuk.

    Cipót formálunk belőle, fóliába csomagoljuk, és fél órára a hűtőbe tesszük.

     

    A sütőt előmelegítjük 180°C-ra, 2 - 3 sütőlemezt kibélelünk sütőpapírral.

    A tésztát 5mm vékonyra kinyútjuk. Klasszikus keksz formával kiszúrjuk.

    Egymástól tisztes távolságot hagyva a sütőlemezre rakosgatjuk, és 15 percig sütjük.

    A sütőlapon hagyjuk kihűlni.

    Jól záródó fémdobozban 2 - 3 hétig eláll.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. november 9. 10:03347.

    Tényleg?

    És gondolom az teljesen rendben van, hogy te a szaloncukorról kettőt is indítottál...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_953507 (335)
    2009-11-07  21:07
  6. 2009. november 9. 09:56346.

    Nagyon szívesen, remélem tetszeni és ízleni fog:)!

     

    Találtam pár oldalt, lehet kreatívkodni!

     

    http://snowflakes.barkleyus.com/    ----->itt saját hópelyhet vághatsz ki, aztán pedig elküldheted az e-mail címedre és ki lehet nyomtatni

     

    http://www.nicoles-funworld.de/windowcolor/ malvorlagen.php    

     itt üvegfestő sablonokat találtam

     

    http://kreacuccok.freeblog.hu/   ---->ez az egyik kedvenc blogom, kreatív dolgok sokasága:)

    előzmény:
    K-Sz-Edit (345)
    2009-11-08  19:25
  7. 2009. november 8. 19:25345.

    Szia!

     

    Köszönöm a receptet, ki fogom próbálni!!!

    előzmény:
    misslissy (340)
    2009-11-08  10:28
  8. 2009. november 8. 19:23344.

    Szia!

     

     

    Köszönöm szépen a receptet, tuti ki fogom próbálni!!!

    előzmény:
    misslissy (340)
    2009-11-08  10:28
  9. 2009. november 8. 13:52343.

    Szia!

     

    Légyszi írd le a receptet. Bár én minden évben eltervezem, de eddig még nem sütöttem mézeskalácsot. Féltem, hogy megkeményedik, mint a puszedlim, amit csak pár nap múlva lehet megenni, mert addigra megpuhul.

    És mennyi lesz belőle? Egy adagot csináltál? Elég a netcím is.

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (339)
    2009-11-08  09:51
  10. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2009. november 8. 11:43342.

    Szia!

    Köszi a rádi tippet Mostmár tudom mit hallgatok karácsonyig főzés közben:D

    Szívesen!!!!

    előzmény:
    ildóbildó (341)
    2009-11-08  10:54
  11. 2009. november 8. 10:54341.

    Sziasztok!

    Ti hallottatok már a karácsonyi rádióról? Nekem tegnap mondták, és az újdonság erejével hatott. Azóta is ez szól.

    http://www.christmasradio.org/xmas.php?lang=en

     

    Walkaway girl, kösz a receptet, sztem nálunk is ez lesz karácsonykor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 8. 10:28340.

    Sziasztok!

     

    Szabad még csatlakozni?

     

    A legkedvesebb ünnepem a karácsony, szeretem, hogy ilyenkor csönd van, összegyűlik a család. Évközben mindenki rohan, de ilyenkor jut idő egymásra:)! Soha nem kezdtem még ilyen korán készülődni, de most pár napja elkapott a karácsonyi láz:)! Idén nagyobb részt saját készítésű ajándékokat szeretnék adni a szeretteimnnek. Kezdő leszek, mindenben:)!

     

    Edit! Bevált bon-bon receptet szeretnél:)? Nekem van egy! Minden évben csinálok a kollégáimnak, ismerősöknek, haveroknak mindig ez az ajándék.

     

    Hozzávalók(kb. 30 darab jön ki belőle, én mindig megduplázom a mennyiségeket):

     

     - 150g puha vaj

     - 100g átszitált porcukor

     - 1 csomag vaniliáscukor

     - 2 friss tojássárgája

     - 200g étcsoki (mondjuk én néha fehér csokiból csinálom)

     - csoki tortadara (én színeset szoktam enni) vagy cukrozatlan kakaópor

     

    A vajat robotgéppel simára keverjük, majd állandó keverés mellett hozzáadjuk a porcukrot és a vaniliáscukrot, majd a tojássárgáját.

    Közben a csokoládét kis lábasban, vízfürdő felett lassú tűzön simára keverjük és a tojásos masszánkhoz adjuk. Na ezután kell hagyni egy jódarabig pihenni hagyjuk, hogy megszilárduljon. Én kicsit hagyom előbb a konyhapulton állni, majd 15-20 percre a fagyóba rakom, majd utána a sima hűtőbe. Kb. 1,5 - 2 óra alatt megszilárdul. Utána kiskanállal veszek ki belőle, kis golyókat gyúrok és megforgatom a kakaóporban vagy színes tortadarában. Utána hagyom még állni a hidegen és celofánba szoktam csomagolni!

     

     

     

    előzmény:
    K-Sz-Edit (336)
    2009-11-08  07:39
  13. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2009. november 8. 09:51339.

    Szia!

    Én még nem csináltam bonbont, de ami késik, nem múlik! A mostani Nők lapja konyhája újságba van egy csomó bonbon recept és olyan gusztik, szerintem kipróbálom maj őket!

    És mézeskalács kiszúró van ajándékba hozzá!

     

    Ami a mézessütést illeti! Évekig amit mamánél sütöttünk száraz volt vagy olyan kemény lett hogy gyilkolni lehetett vele stb...

    Aztán tavaly  neten találtam egy receptet, próba szerencse megsütöttem! Kisülés után nagyon puha, ekkor legalább 1 tepsi elfogy, aztán ha nincs dobozba kicsit megkeményedik, de nem vészes!

    Én találtam egy jó csalfaságot is hozzá! Fámdobozba tenni kell egy cikk almát és úgy tuti nem keményedik meg! Decemberbe sütöttem és még január végén is a dobozba nagyon puha volt és fincso!

    Ha valakit érdekel a recept, beírom!

    előzmény:
    K-Sz-Edit (336)
    2009-11-08  07:39
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 8. 08:51338.
    Én sütök egyfajta mézeskalácsot, ami nem faksznis és azonnal fogyasztható.Igaz, abban rengeteg olajosmag-őrlemény van és leginkább ropogós, de én ezt a fajtát kultiválom inkább, mint a sima mézeskalácsot.
    előzmény:
    ronicsak (320)
    2009-11-05  07:19
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 8. 08:47337.
    Nos, ameddig naponta nyílnak tízesével a különféle babócás (született, eszik, nem szik, emésztése van, testvérféltékenység stb.) és jesszusmitkezdjekapasimmalúristen topicok, addig a karácsonyi készülődés ne bökje már a pici csőrödet! Építő, témába vágó hozzászólásod megköszönve és tudomásul véve, hogy tőled ennyire futja, további kellemes szájhúzogatást kívánok neked! Mi azért maradunk boldogak, kiegyensúlyozottak, ünnepet várók és ünnepelni tudók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_953507 (335)
    2009-11-07  21:07
  16. 2009. november 8. 07:39336.

    Sziasztok!

     

     

    Örülnék, ha írna valaki jól bevált bonbon receptet.

     

    Még sosem csináltam, szeretném kipróbálni.

     

    Előre is köszönöm!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_953507
    Torolt_felhasznalo_953507
    2009. november 7. 21:07335.

    ilyen topic már 1000-van ez az 1001-edik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2009. november 7. 15:11334.

    Szia!

    Ennek nagyon örülök!!!! Szívesen!!!!!!

    És köszönöm szépen!:D

     

    (feltakarítottam és olyan zsép rend van a lakásba, úgy kitenném a díszítést:D)

    előzmény:
    oroszlanszilvi (333)
    2009-11-07  15:03
  19. 2009. november 7. 15:03333.

    Szia  !

     

    Ez nagyon jól hangzik ! Gratulálok a győzelemhez ! Neked köszönhetően meg van a szent este egyik fogása, ugyanis ez lesz, már le is irtam ! Köszönöm neked hogy megosztottad velünk !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (332)
    2009-11-07  13:51
  20. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2009. november 7. 13:51332.
    Fűszeres pulykamell tejben pácolva(karácsonyra) Hozzávalók:
    *1 kg pulykamell
    *kb. 10 gerezd fokhagyma
    *kevés szalonna
    *pulyka fűszerkeverék
    *1 nagy fej vöröshagyma
    *kb. 1,5 liter tej
    Elkészítés: Sütés előtt 2 nappal a húst megmosom, a hozzávalókat megpucolom. A húst bevagdosom, fokhagymát és szalonnadarabokat nyomkodok bele. Figyeljünk oda, hogy egyenletesen elosztva legyen. Jól bekenem pulyka fűszerkeverékkel (1 kg-hoz kb. fél csomag), majd egy nagy tálba helyezem a húst, és felöntöm tejjel, hogy ellepje, végül vöröshagymaszeleteket rakok mellé. Jól lefedem, és hagyom állni hűtőben 2 napig. Sütés előtt leöntöm a tejet, és egy kiolajozott tepsibe rakom a húst, lefedem alufóliával, és forró sütőben 1 órán át az alufólia alatt puhítom, majd leveszem, és készre pirítom. És isteni finom(L)Nem csak karácsonykor szoktam sütni, sima csirkemellel is készítettem és úgy is nagyon finom, akkor csak 1 napot hagytam állni!
    előzmény:
    ildóbildó (331)
    2009-11-07  13:25
  21. 2009. november 7. 13:25331.

    Szió!

    Megírod a receptet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (330)
    2009-11-07  13:08
  22. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2009. november 7. 13:08330.

    Szép napot mindenkinek!!!!!

    A menü: nálunk az lesz mint tavaly! Mivel nyáron beküldtem a Sthal konyhájába a karácsonyi pulykamellem receptjét és nyertem is egy könyvet!(pont 1 hete:D)és ezért megint az lesz, mert isteni és ha már nyertes! NAh meg könnyű, mert előző nap kell megcsinállni, másnap csak sütőbe tenni és közbe bátran lehet díszíteni, vagy mást is készíteni mellé! Tavaly még barackos csirkemell volt párom kedvence, lehet idén is kell készítenem:D

    Bejglit nem tudok sütni:D Anyum barátnője szokott nekem sütni(mondjuk még csak ez lesz a 2. igazi "saját" karácsonyom:D)

     

    Adventkoszorúval kapcsolatba van egy kérdésem is!

    Tavaly vettem narancs-arany és fehér adventkoszorút! De idén zöld-fehér lett a konyha és nem megy hozzá:( Gondoltam  anarancs gyertya helyett veszek zöld gyertyát, de sehol sincs szép zöld:S

    Így lehet hogy aranyat veszek, mint a gyönygyök rajta meg a kis rénszarvas! remélem szép lesz!

    Csak az obiba 700ft 4 darab! Szerintem dárga! Úgyhogy körűlnézek a 100ftosokba, meg a DMbe láttam 500ftért!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. november 7. 12:05329.

    Szia!

     

    Nagyon jó kis topicot indítottál!!Vágigolvastam az elejétől minden hsz-t.

    Én is csatlakoznék a csapathoz nagyon szívesen.

    Karácsonyrajongó vagyok én is.Két lányom van a nagy 15éves a kicsi 3éves.A nagyot megfertőztem már rég,ő már elkészítette a sk ajándékokat

    (nagyon szép üvegmatricákat készít,idén mécsestartót kapnak a nagyszülők)a képeslapokat is ő készíti.

    Én is szoktam sk ajándékokat készíteni:dzsemeket,bon-bonokat,szalvétatechnikával díszítet képeket,használati tárgyakat,

    zsinórozott üvegeket.

    Idénre még gondolkodom,de bon-bont biztos csinálok azt nagyon szereti

    és várja mindenki.

    Adventi koszorút és ajtódísz is szoktam készíteni.

    Eddig kék és piros volt a fa,de idén mást szeretnék.Natura fa lesz,

    szalmadíszekkel,mézeskaláccsal és habkarikával.

    Rengeteg mézest szoktam sütni,több adaggal elfogy karácsonyig,igaz

    nagyon sokat elajándékozok a rokon gyerekeknek.

    Imádok főzni és sütni

    Minden évben valami új ételt kipróbálok de készítek jól beváltat is.

    Remgeteg aprósüteményt sütök a bejgli mellé.

    Bocsi ha hosszú voltam,kellemes karácsonyvárást mindenkinek!!!!

     

    Üdv:Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (1)
    2009-09-13  17:02
  24. Torolt_felhasznalo_484633
    Torolt_felhasznalo_484633
    2009. november 6. 22:55328.
    huhh meg jut eszembe adventi koszorút is kell lassan készíteni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484633 (327)
    2009-11-06  22:50
  25. Torolt_felhasznalo_484633
    Torolt_felhasznalo_484633
    2009. november 6. 22:50327.

    Sziasztok!

     

    Igen én is ledöbbentem ma az obi, metro már nagyon tele van..én mondjuk nem fotam vissza magam

    De nagyobbik gyerkőcnek meg van a szülinapi ajándéka (dec. 1. ) alakul a mikulás (kaptam vászonzsákot meg vászon csizmát abba hozza majd a csokit ) az adventi naptárba való (abból is egy varrt van, amit neünk kell megtölteni) és a karácsonyi ajándékok is meg vannak. A Kicsike még csak 2 hónapos, ő majd ruhácskát kap, meg esetleg valami kis apró játékot is...

     

    Elindítottam az zászlótartó ügyét is a tipped alapján, elvileg küldik az árajánlatot... 

    Úgyhogy alakulnak a dolgok

    én a menüvel még nem nagyon foglalkoztam az az igazság....Eddig mindig anyukám főzött, de idén ők külföldön lesznek, így nekem kell mindent megfőznöm...beiglivel mindennel, kicsit izgulok...mindenesetre novemberben szeretném befejezni az ajándék vásárlást, decemberre maradhat a kaja

    Sajnálom, hogy  tönkre ment a zuhany.

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (326)
    2009-11-06  17:15

Címlap

top