Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mélyvénás trombózisok után

Bibia
Létrehozva: 2009. szeptember 9. 07:54

Sziasztok!

 

Sorstársakat keresnék!agusztus elején kaptam a bal vádlimba egy mélyvénás trombózist 2 hét kórház stb Azóta szedem a syncumart,a gyógyszer ellenére szeptember elején a medencefenéki vénámba is kaptam egy  trombózist!Amit nem ismertek fel és vesebetegségként antibiotikummal kezelte a doki,akkor inditottam is topikot mert én is azt hittem az a baj.Tegnap tudtam meg ,hogy ott is trombózisom volt.Most rettentő halálfélelmem van mivel gyógyszert szedek és mégis megtörtént a baj

 

Arról nem beszélve,hogy még mindig nem dolgozok és lehet ki is rúgnak emiatt

 

a lábam azóta a dagad,minden estére a duplája ,a hátam fájKi hogyan lábalt ki a betegségből?Meddig tart ez a fájdalom?Van szobabicajom naponta 2*15 percet tekerek+ félóra séta és ettől úgy kivagyok,mintha egésznap meg sem álltam volna

  1. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. június 30. 16:4737.

    Kedves, Nem tudom hogy és miként nézed az INR-t, de a syncumarnál az a jó, hogy nézni kell az INR-t. Más "jobb" gyógyszernél nem kell, de mégis az a baj, mert nem veszik észre ha mégis sűrűsödik a vér. Hígitani kell a vére, és az INR legyen kb 3-3,5. folyamatosan, amíg enm igy van, addig többet szedjél.  Ha mondjuk 2 hétig annyi lesz, csökkentheted a gyógyszert, remélem neked is sikerül. Vigyázz magadra és ne gondolj halálfélelemre sem, mert az is árt.


     

    előzmény:
    Bibia (1)
    2009-09-09  07:54
  2. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. június 30. 16:4336.

    Akinek fontos az egészsége, meg tudja tenni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428192 (35)
    2016-06-30  16:40
  3. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. június 30. 16:4035.

    Nekem is volt, trombózis, a háziorvos azonnal kórház. Nem szabad felkelni 2 nap és naponta -reggel - este - hasba injekció, valami heparin...


    Utána átállítanak a syncumárra, de lassan megy, mert vagy sokat adnak, vagy keveset. De mindenkinek kell nézni az INR-t. Nálam ez 2-3 havonta, mert magamnak beállítottam, először sok orrvérzés, aztán jó lett. Amíg a szervezetben teljesen nem töltődik fel a vérhígító, addig nincs beállítva, hiába jó, vagy rossz egy-egy eredmény. Vigyázzatok a zöldséggel, mert diéta, de rengeteg bennük összességében a K-vitamin. Ez az oka, ha valakinek rossz a lelet. Egy héten egyszer a karfiol, vagy kelkáposzta, de a gyógyszer szerint a paprika, paradicsom, eper, stb... persze itt a szezon és kell a vitamin is a szervezetnek. Saláták is csak hetente egyszer. Valóban tilos sokat ülni. Az ülőmunka katasztrófa lehet.  Fél óra séta nagyon kevés, ha lehet legalább 2-, 2 és fél km. legalább kétnaponta!  Jó egészséget!

  4. 2016. június 24. 22:4734.

    Szia Zoli! Nekem egy évig javasolták a kompressziós harisnya viselését a trombózis után (reggeltől-estig, kivéve úszás, fürdés), hogy a későbbiekben elkerülhető legyen a PTS kialakulása. Mára már megszoktam, olyan mintha egy második bőröm lenne :). Szerintem harisnyában nyugodtan dolgozhatsz, óvatosan terhelheted a lábad is. A lábad harisnya mellett dagad meg estére? Lioton gél nem rossz, de személy szerint én a vadgesztenyekrémet és a hideg vizes borogatást javaslom. Ezen kívül pihenéskor mindig polcold fel a lábad és alváshoz is célszerű vagy az ágy végét kicsit megemelni, vagy egy párnát tenni a lábad alá (úgy hogy a lábszárad a csípőnél magasabban legyen). Amire vigyázz, ha szedsz véralvadásgátlót, hogy kerüld a balesetveszélyes helyzeteket és a sérüléseket. Remélem tudtam segíteni. Mielőbbi gyógyulást!

    előzmény:
    krizsanz (31)
    2016-05-02  20:43
  5. 2016. június 24. 22:1133.

    Szia Laja!


    Nekem 4 és fél hónappal ezelőtt volt MVT és tüdőembólia. Ezt megelőzően én is rendszeresen sportoltam, bár az MVT-t megelőző kb 1 hónapban sajnos magamhoz képest hanyagoltam a mozgást, sokat ültem számítógép előtt. Én sem dohányzok, nálam a fogamzásgátlót gondolják első számú felelősnek, amire a sok ülés, majd végül egy fertőzés is rásegíthetett. Szóval gyulladás is kiválthatja, de önmagában elviekben az nem kéne hogy ekkora bajt generáljon. Genetikát néztek nálad? Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

    előzmény:
    laja80 (32)
    2016-06-03  12:06
  6. 2016. június 3. 12:0632.

    Sziasztok!


    36éves vagyok,2és fél hónapja volt egy tüdőembóliám,amit mélyvénás trombózis előzött meg,az érdekessége a dolognak h elég minimális előjele volt,a lábam nem dagadt stb.Egyszer munkába menet észleltem szűró érzést meg h levegővétellel bajban vagyok,de ez is elmúlt,úgy voltam vele h biztos csak vmi megfázás stb.Aztán egyik este rosszabodott a helyzet,sürgősségi stb,ott egyből intenzív,kiderült h tüdőembólia,na akkor teljes sokk.Az okát azóta se tudom,sportos életvitelt élek,heti rendszerességgel sportolok,mozgok eleget,nem végzek ülő munkát,nem dohányzom stb./pia nyilván megyeget időközönként/.Szedem a syncumart,most jelenleg napi 3at,aztán remélem majd félév múlva már nemkell.Arra is gondoltam már h lehet e vmi belső gyulladástól ez a trombózis,mivel a CRPm az nagyon magas volt,kb 10-15szöröse a rendes értéknek akkor mikor bekerültem kórházba,azóta szerencsére már jólett.Vélemény?


    Köszi h elolvastátok!


    Jobbulást mindenkinek!

  7. 2016. május 2. 20:4331.

    Szervusztok Zoltŕn vagyok tavaly novemberben repültem és az orvos szerint attól alakult ki a melyvénŕsom balga módon nem szedtem a vérhigítot rŕ 2 hónapra meg is lett a tüdőemdólia ami februŕrba orvos szerint eloszlott most kb meddig fŕslizzam a lŕbam vagy harisnyŕt viseljek mennyire terhelhetem (festő vagyok létrŕzŕs,sok ŕllŕs)estére mindig bedagad a vŕdlim bokŕm lioton krém hasznŕl-e ...köszönöm


     


     

  8. 2014. március 4. 09:4730.

    Sziasztok!

     

    Mélyvénás trombózist kaptam még decemberbe és azt szeretném megtudni, hogy a futást így két hónap elteltével ajánlott?

  9. 2011. május 11. 22:5729.

    Szia,

     

    Syncumar-t nem is szedtem, nekem rögtön Marfarint adtak. De azzal nincs gond, szedem a gyógyszert az INR-em rendben van, a lábam nem dagad már, úgyhogy a trombózis része már ok, már ha netán mondhatok rá ilyet. Nem szedek fogamzásgátlót, nem is lehet. A trombózis oka genetikai nálam, úgyhogy a génjeimben hordozom.  :( Ezért érdekelnének, hogyha kisbabát szeretnénk mivel kell szembenéznem. Gondolok itt arra, hogy a gyógyszer helyett a hasam kell szurkálnom, ez okoz e bármiféle gondot? Nyilván kellemetlen, de ettől még vállalhatunk gyereket.  A tapasztalatok érdekelnének, hogy a terhesség ideje alatt, lehetek e "normális" kismama? :)

     

    Köszönöm a válaszod!

     

    A.

    idézet:
    anitasov (27)
    2011-03-19 10:39:44
    Ja, és persze, hogy lehetsz "normális" kismama:) Csak sokat kell mozogni, tornázni, sétálni...
    előzmény:
    anitasov (27)
    2011-03-19  10:39
  10. 2011. május 11. 22:5528.

    Sziasztok,

     

    Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek vannak infói, vagy akár tapasztalatai is.

    Trombózisom volt 2006-ban, mostanra már tünetmentes vagyok, de a Marfarint életem végéig szednem kell. Párommal babát tervezünk, de az orvosok elég változatosan nyilatkoznak a témában. Ha lenne valakinek ötlete, hogy merre induljak, hol tudok utána nézni, hogy mire kell felkészülnünk nagyon megköszönnöm.

     

    A.

    idézet:
    anitasov (25)
    2011-03-18 16:02:07

    Kedves Anita!

     

    A Marfarinról mindenképpen le kell állnod, mielőtt nekifogtok a babaprojektnek. Bár azt mondják 5-6. hétig nem teratogén, mégis súlyos hatással van a magzatra. (sajnos én elveszítettem egy babát emiatt... és nekem is orvos mondta, hogy szedhetem nyugodtan, csak le kell állnom róla, ha kiderül, hogy babát várok). Viszont heparin mellett nyugodtan lehet vállalni. Kicsit kellemetlen pocakot szúrkálni, de hidd el megéri. Nekem két gyönyörű, egészséges fiam született Clexane- mellett:) Ha budapesti vagy, BUdapesten van hematológiai ambulancia, ahol foglalkoznak trombózisos kismamákkal... A Házipatikán is van egy jó Leidenes fórum, ott is sok infót találsz.

    Remélem mielőbb összejön a babó:)

    Trixi

    előzmény:
    anitasov (25)
    2011-03-18  16:02
  11. 2011. március 19. 10:3927.

    Szia,

     

    Syncumar-t nem is szedtem, nekem rögtön Marfarint adtak. De azzal nincs gond, szedem a gyógyszert az INR-em rendben van, a lábam nem dagad már, úgyhogy a trombózis része már ok, már ha netán mondhatok rá ilyet. Nem szedek fogamzásgátlót, nem is lehet. A trombózis oka genetikai nálam, úgyhogy a génjeimben hordozom.  :( Ezért érdekelnének, hogyha kisbabát szeretnénk mivel kell szembenéznem. Gondolok itt arra, hogy a gyógyszer helyett a hasam kell szurkálnom, ez okoz e bármiféle gondot? Nyilván kellemetlen, de ettől még vállalhatunk gyereket.  A tapasztalatok érdekelnének, hogy a terhesség ideje alatt, lehetek e "normális" kismama? :)

     

    Köszönöm a válaszod!

     

    A.

    előzmény:
    enci001 (26)
    2011-03-18  16:13

Címlap

top