Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Igaz lehet? Több pénzt ...

everlasting
Létrehozva: 2009. szeptember 4. 06:43

Sziasztok!

 

Tudom, hogy a média híreinek valóságtartalmát kutatva nem árt gyököt vonni...

Tegnap azonban felkavart egy állítás, miszerint:

ELŐFORDUL(HAT), HOGY EGYES KISMAMÁK DIREKT VESZÉLYEZTETIK SZÜLETENDŐ GYERMEKÜK EGÉSZSÉGÉT (itt tudatos gyógyszerszedésről volt szó: várandósság alatt!!!!) , AZÉRT, HOGY ESETLEG KÉSŐBB MAGASABB CSALÁDI PÓTLÉKOT, ill. több egyéb juttatást kapjanak utánuk?!

Ha ez tényleg előfordul (és mint tudjuk "nem zörög a haraszt")- hogyan nem gondolnak szegény Gyermekük jövendő élet(minőség)ére?!

Ha így van ez ellen Szerintetek mit lehetne tenni?!

Morális szempontból ez a hír számomra elfogadhatatlan.

Várom a véleményeiteket!

 

  1. 2009. szeptember 4. 09:1476.

    Na jó, befejezem, mert teljesen elbeszélsz mellettem, és mint olvasom más mellett is. Egy szóval nem szidtam a kisebbséget, ha még valaki ennyit foglalkoztat mint én, akkor annak kalapot emelek.

    Kifogásokat se keresek soha, valamint gyáva se vagyok. De ezt kár volt írni, mert kitalálod, hogy nem is vagyok Magyar.

    Nem álmodozom sok fizetésről, annyi van amennyi éppen kell. Soha nem több, de kevesebb se. Az igényeimet a pénzemhez mérem. A kockázatvállalásról pedig annyit, hogy ahol én dolgozom, annál nagyobb kockázat talán nincs is sehol. Mert olyannak vagyunk kitéve, akit és amit senki nem tud irányítani. A segélyeket pedig felülvizsgálnám, és míg munka van, addig nem adnék senkinek, csak ha munkát takar. 

    előzmény:
    jujube (71)
    2009-09-04  09:07
  2. 2009. szeptember 4. 09:1375.

    Azért vannak a szakszervezetek, hogy ezt ne engedjék. Csak nálunk nem divat az összetartás, összefogás, ehhez is hülyék, lusták, gyávák. Nézd meg a nyugati szakszervezeteket, akár a franciákat vagy a németeket.

     

    előzmény:
    -2- (74)
    2009-09-04  09:11
  3. -2-
    -2-
    2009. szeptember 4. 09:1174.

    Kivéve, ha a munkavállalója helyére 15-en állnak sorba a cég ajtajában. Akkor a munkavállalónak nem nagyon van lehetősége arcoskodni.

     

    Kivéve, ha ő a nagy Don. Nem Corleone (bár az se rossz), hanem a másik, a szélmalmos

    előzmény:
    jujube (72)
    2009-09-04  09:08
  4. 2009. szeptember 4. 09:0973.

    Csak kb. tudom, hogy mennyi az a segély....viszont akinek ez az életszínvonal elég, és nem akar rajta javítani, attól még ezt is megvonnám.

    Viszont azt is tudom - az eredeti témánál maradva - , hogy amikor én megyek a postára havonta befizetni a csekkeket, akkor nem egy, nem két alkalommal előfordult, hogy a szegéyn "TÁMOGATANDÓNAK ÍTÉLT" emberek közel 200 ezer forintot vettek fel előttem..... és szerinted mi volt az???? Családi pótlék.... segély... sajnos nagyon sok helyen, ahol mind a 2 szülő dolgozik, és neveleik a gyermeküket, azoknál az összjövedelem nincs ennyi.. és dolgoznak...próbálnak normálisan, tisztességesen élni... és nem mernek 1-2 gyerektől többet szülni félve attól, hogy nem tudják majd rendesen felnevelni....

    előzmény:
    jujube (70)
    2009-09-04  09:03
  5. 2009. szeptember 4. 09:0872.
    A lényeg az, hogy egy munkaadó annyit enged meg magának, amennyit a munkavállalója enged.
    előzmény:
    -2- (68)
    2009-09-04  08:59
  6. 2009. szeptember 4. 09:0771.

    Kifogás mindig akad, ez is olyan magyarosch. És gyáva dolog azzal együtt, hogy közben köpködnek a cigányokra.

    A legnagyobb gazdasági válságok idején is működtek a nyugati és amerikai szakszervezetek, harcoltak a jogaikért.

    De itt persze kényelmesebb álmodozni a sok fizetésről, semmi kockázatot nem vállalva, kisebbségeket szidni és irigyelni a segélyeket.

     

    előzmény:
    Sarapod2 (69)
    2009-09-04  09:02
  7. 2009. szeptember 4. 09:0370.

    Segélyre nyilván az jogosult, akit az önkormányzati hivatal illetése TÁMOGATANDÓNAK ÍTÉLI.

    Tudod már mennyi az a segély, amit irigyelsz? És ehhez milyen szegénynek kell lenni?

    előzmény:
    nyuszika01 (65)
    2009-09-04  08:48
  8. 2009. szeptember 4. 09:0269.

    Sajnos egy 900 fős faluba, és környékén nincs olyan nagy munkalehetőség.

     

    Nem irigylek senkitől semmit. 1-2 napszámosom elment dolgozni külföldre a nyáron, paprikát és paradicsomot szedni. Majd megszökött és azt mondta, még a szomszéd faluba se megy többé dolgozni. Ott többet keresnek, de nem is olyan a munkamorál mint nálunk. Ott meg kell dolgozni a pénzért. 

     

    Ha bejelentik a Munkaügyi Felügyelőségnél - bár nem sok eredménye lenne - de munkája biztos nem lenne.

     

    A kiskönyveseket bejelentették, mert egy-két gazda nem ragasztott, mégse lett belőle semmi.

    előzmény:
    jujube (67)
    2009-09-04  08:55
  9. -2-
    -2-
    2009. szeptember 4. 08:5968.

    Ámde ha a borítékragasztás olcsóbban megoldható gépekkel, akkor hülye az a vállakozó, aki embert vesz fel erre, nem beszélve arról, hogy könnyen lehet, hogy nem hoz annyit, hogy normális bért lehessen fizetni érte (hogyí a dóóóóóóógozó ne haljon éhen)

     

    És akkor még nem beszéltünk a tb stb-ről, ami annyi, hogy nincs az a vállalkozó, aki befizeti. 

     

    És megint ott tartunk, hogy az adószabályoktól a rokiparkolásig a hatóság eleve csalónak tekint mindenkit, azátn bizonygathatod egyedileg, hogy áááá, te mégsem. Ettől pedig, ha már kicsit is megéri, inkább vállat von az emebr, és azt mondja, hogy ja, ha eleve így kezelnek, akkor OK, csinálom is, akár meg is úyzhatom. 

     

    Majd az emelt családival is az lesz, hogy lehet menni bizonygatni, hogy nem direkt lett ilyen a gyerek. Csak mert van kis százalék szaralak.

    előzmény:
    Stella73 (66)
    2009-09-04  08:53
  10. 2009. szeptember 4. 08:5567.

    Ha mindenki így áll hozzá, akkor lehet enni a keserű kenyeret, míg a munkaadója szépen gazdagszik.

     

    Irigyeljük a nyugati fizetéseket, de azt mindenki elfelejti, hogy ennek komoly szakszervezeti mozgalom, munkásérdekérvényesítés volt az ára.

    Ott a Munkaügyi Főfelügyelőség, tessék kollektíven kiállni a jogokért.

     

    előzmény:
    Sarapod2 (64)
    2009-09-04  08:47
  11. 2009. szeptember 4. 08:5366.

    Miért ne lehetne ezzel egyetérteni? Szerintem teljesen fair és jogos.

    Aki kezét-lábát tudja mozgatni és képes kommunikálni, az alkalmas munkára is. Ha csak borítékot ragasztani is. Az pedig ragasszon borítékot, és kapjon érte annyi pénzt, hogy ne haljon éhen, ne kerüljön utcára. Aki viszont alkalmas lenne rá, de mégsem dolgozik (és nem is tesz érte semmit, hogy munkát kapjon), az ne kapjon pénzt se. Mire fel? Én 1994-ben kerültem ki a főiskoláról, azóta mindösszesen 1 hónapig voltam munkanélküli. Végeztem én minden szar, gálya melót is diplomával, nyelvvizsgával (hírlapkihordás, éjszakai Mekitakarítás), nem mindig ültem kényelmes titkárnői székben.

    előzmény:
    ngm (58)
    2009-09-04  08:41
  12. 2009. szeptember 4. 08:4865.
    csak az a gond, hogy akkora a munkanélküliség, hogy aki dolgozni akar (mert nem mindenki jogosult segélyre ) az örül, ha kap melót, és kénytelen elfogadni a játékszabályokat..... mert ha nem tetszik neki, akkor elfogadja majd helyette más....
    előzmény:
    jujube (60)
    2009-09-04  08:44
  13. 2009. szeptember 4. 08:4764.

    Na akkor ha olyan okostojás vagy, írd már le nekem, hogy ezt te miként bizonyítanád be.

    A munkaszerződés alá van írva. A fizetést hétvégenként kapják, egy papírt írat velük alá róla. Mikor pénzosztás következik, akkor vonja le a járulékokat.  Ja, és ha nem írja alá, akkor le is út fel is út, mehet ahová akar dolgozni. Ez pedig a mai világba nem olyan könnyű.

    Nem mindenkinek lehet olyan jó munkahelye, mint neked!

    előzmény:
    jujube (60)
    2009-09-04  08:44
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 4. 08:4663.

    ezt most nem értem - tehát bejelenti a dolgozót, levonja a levonandó járulékokat és a nettót fizeti ki?

    de hát ez így normális!

    vagy valamit nem jól értettem?

    ha nem vonná le, fizethetné mindenki maga után

    egyébként bérelszámolási lapot kötelező adni, ezen fel kell tüntetni elég sok mindent - ezt kérni kell, a munkáltatónak ez kötelessége (ha tényleg bejelenti a dolgozó, akkor ez nem lehet probléma)

     

    előzmény:
    Sarapod2 (57)
    2009-09-04  08:40
  15. 2009. szeptember 4. 08:4662.
    Ezzel teljesen egyetértek... a közmunkát pedig nem ártana felügyelni, mert a napi 8 órából 6-ot ülnek és cigarettáznak...mert persze van nekik mibőll arra jut....
    előzmény:
    ngm (58)
    2009-09-04  08:41
  16. 2009. szeptember 4. 08:4461.
    Örülök, hogy te így toppon vagy e kérdésbe. Biztosan ki is használod a lehetőségeidet. Mit kell kipróbálni?
    előzmény:
    jujube (59)
    2009-09-04  08:42
  17. 2009. szeptember 4. 08:4460.

    Dehogynem! Van munkaszerződés? Abban megvan határozva a havi bér?

    Na ugye, ha mind a ketten csalnak, megérdemlik egymást!

    előzmény:
    Sarapod2 (57)
    2009-09-04  08:40
  18. 2009. szeptember 4. 08:4259.

    Ezek szerint neked sincs túl sok lövésed a csp fajtáiról.

     

    Én azt mondom, aki a havi ezres miatt tépi a száját, próbálja ki!

    előzmény:
    Sarapod2 (54)
    2009-09-04  08:37
  19. ngm
    ngm
    2009. szeptember 4. 08:4158.

    Ha kiváltja...

    Tudom, hogy nehéz megoldani, de segélyt csak az kapjon aki rászorult. Bizonyítottan az! És nem magyrázzon azzal, hogy ennyi pénzért nem megy el dolgozni, mert a segély egyszerűbb. Mert én igenis közmunkához kötném a segélyt. Szószerint venném, hogy aki nem dolgozik, az ne is egyék...Viszont, aki dolgozik, az kapjon annyit, hogy tudjon enni is.És segély csak és kizárólag annak, aki alkalmatlan a munkára.

    Tudom ezzel sokan nem értenek egyet, de legalább egyszer leírtam a véleményem

    előzmény:
    nyuszika01 (53)
    2009-09-04  08:35
  20. 2009. szeptember 4. 08:4057.
    Sajnos itt vidéken nagyon divat, hogy igaz bejelenti a vállalkozó - a fiam főnöke is !!! - a dolgozót, de heti fizetésnél levonja a járulékokat - TB, nyugdíj, továbbképzési, stb. - tőlük. Nem tudunk mit tenni, mert nem tudjuk bebizonyítani, mivel ő fizeti utánuk, miután már levonta.
    előzmény:
    nyuszika01 (53)
    2009-09-04  08:35
  21. 2009. szeptember 4. 08:3956.

    Persze, mert a magyarok mindent csakis szeretetből csinálnak, a cigányok pedig csak a pénzért.

    Így tanították, ezt kell fújni. Vagy köpni.

    Egyszerűbb és kerekebb a világ így, mint egy diliházban.

    előzmény:
    nyuszika01 (49)
    2009-09-04  08:28
  22. 2009. szeptember 4. 08:3755.

    Aztán a vége az lesz, hogy elveszik az emelt csp-t. Ezzel azokat is súlytva, akik nem pénzhajhászás, vagy felelőtlenség miatt szültek beteg gyereket, s akik mindent megadnak a gyereküknek.

    Szomorú egyébként, hogy ilyen csp-ktől, meg mindenféle segélyektől kell függeni rendesen dolgozó, adózó embereknek.

     

    Aki direkt árt a gyerekének, az pedig dögöljön meg.

    előzmény:
    everlasting (1)
    2009-09-04  06:43
  23. 2009. szeptember 4. 08:3754.

    Tudod itt falun ezeknek az embereknek az ezer Ft is számít.

    Lehet rosszul fogalmaznak, nem emelt, ha nem kicsivel több.

    előzmény:
    jujube (50)
    2009-09-04  08:30
  24. 2009. szeptember 4. 08:3553.
    És az csak a jobbik eset, ha be van jelentve minimálbérre, nem pedig munkanélküli vagy valamilyen más segélyt kap, mellette kiváltja az alkalmi mv. kiskönyvet, amibe persze nem ragasztanak....
    előzmény:
    ngm (51)
    2009-09-04  08:30
  25. 2009. szeptember 4. 08:3252.

    Sajnos itt ez a helyzet... én ezt látom... lehet te másik oldalról tapasztalod a dolgokat...

     

    megálltunk egy kisablakos büfé előtt néhány hete...gyrost enni... jött a "család"...anyukának kisgyerek a karján, a másik a szoknya mellett fut, amikor odaállt a sorba utánam, én pedig oldalra léptem, megvárni, amíg elkészül a gyros, megláttam, hogy a teű ugrált a nő hajában.... szerinted? Mennyire álltam tőle távol? És nálunk sajna ez az elterjedt....

    előzmény:
    jujube (48)
    2009-09-04  08:26

Címlap

top