Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csodálatos prána gyógyítás

pránahealer
Létrehozva: 2009. augusztus 13. 11:28

Kíváncsi vagyok, olvasta-e valaki Choa Kok Sui Mester "prána gyógyítás"-ról írott könyveit.

Van aki kipróbálta a könyvekben leírt gyakorlatokat?

Esetleg végzi valaki az Ikerszív meditációt, amiről a Mester minden könyvében ír?

Szívesen beszélgetnék érdeklődő, nyitott emberekkel, akiket érdekelnek az energiák, az izgalamas dolgok, esetleg hétköznapi csodák...

Olyanok is írjanak, akik megtanulták, és alkalmazzák is a technikát.

Várom a hozzászólásokat! 

  1. 2011. Április 5. 17:14976.

    Szívből gratulálok a döntésedhez! 

     

    Sokan halogatják ennek a döntésnek a meghozatalát,

    néha sajnos odáig, amikor már túl késő...

     

    Általában minden embernek szüksége volna erre a módszerre, aki találkozik vele. Mégis hagyják valami külső körülménynek, hogy eltérítse őket.

     

    Valóban sokszor nem is saját magunk miatt, hanem valamelyik családtagunk miatt szükséges megtanulnunk valamilyen hatékony módszert.

    A "pranic healing" az egy ilyen módszer, már alap szinten is.

     

    A PP rész pedig különösen ilyen, ahogy korábban én is utaltam erre, s ezt Te is nagyon jól érzed. 

     

    Azt mondják manapság a betegségek több mint 90%-a lelki eredetű... 

    Sok sikert a hétvégi tanfolyamhoz!!!  

    előzmény:
    SZJUTKA (975)
    2011-04-05  13:58
  2. 2011. Április 5. 13:58975.

    Szia!

     

    Én megyek a hétvégi tanfóra, a célom pedig a prána-pszichoterápia, a családomban négy emberen csak ezzel tudnék igazán segíteni. 

    előzmény:
    pránahealer (974)
    2011-04-04  18:51
  3. 2011. Április 4. 18:51974.

    Debreceniek nincsenek errefelé? 

    A hétvégén arrafelé "jár" Choa Kok Sui Nagymester tanítása...

     

    Közben BP-n is lesz lehetőség. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 3. 22:01973.

    Szia Ág-i-cu!

    Először is jobbulást kívánok! /jó esetben ez is sokat segít ám /

     

    Sajnos ez elég komoly probléma ahoz, hogy minden képzettség és tapasztalat nélkül bele tudj vágni az eredményesség reményével...

     

    A Mester azt írja, ez legtöbbször érzelmi eredetű, ezért segíthet a stressz oldása /az érzelmi rész felszabadítása/.

    A sós vizes fürdő is mindenképpen olyan, amit meg kell csinálni.

     

    Aztán ott van a prána légzés, ami még segíthet.

     

    A könyvet végig olvastad, esetleg próbáltál már belőle valami technikát?

     

    Az öngyógyítás nem egyszerű, ez az alap tanfolyam végén van, amikor már minden  alapvető dologgal tisztában vagy...

     

    Végső esetben javasolnám egy képzésen részt venni, amikor már tudsz mozogni/ülni esetleg. Akkor már komoly esélyed lesz egy ilyen problémával megküzdeni.  

    előzmény:
    Gicu (972)
    2011-04-03  18:02
  5. 2011. Április 3. 18:02972.

    Sziasztok!

     

    Ülőidegzsába kezeléséhez szeretnék tanácsot kérni. Hogy ne legyen egyszerű:

    -tanfolyamot még nem végeztem, csak a könyvet olvastam

    -így nincs még igazán gyakorlatom

    -saját magamat kellene kezelnem

     

    Mindenféle ötletet, tanácsot szívesen veszek!

    Kedden jött elő a probléma, délután már alig bírtam ülni, szerdán elég jó volt, csütörtök óta elég változó, hol jobb, hol rosszabb. Sajnos csak tegnap jöttem rá, hogy ez lehet a bajom, eddig másra gondoltam, de ma megerősített egy ismerősöm.

    Ülőmunkát végzek, hirtelenjében a neten azt találtam, hogy ezzel pihenni, leginkább feküdni kellene, nem tudom, hogy holnap (és utána) mit csináljak.:((( 

     

    Légyszi, aki tud segítsen!

     

    Köszönöm!

    Ági 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. Április 1. 21:01971.

    egy újabb személyes sztori...

     

    Láz:

     

    A fiamnak szerdán délben megfájdult a feje, s kezdett belázasodni.

    A suliból haza kellett hozni. 

    Mire hazaértünk, 37.5 volt a hőmérséklete.

    Ezzel még nem igazán foglalkoztunk, hagy dolgozzon... 

    Telt-múlt az idő, közben mértük folyamatosan a lázat.

     

    Egy "óvatlan pillanatban" szépen felkúszott 39.6-ig...

     

    Na ekkor már nem volt mit halogatni, elkezdtem a munkát.

    A biztonság kedvéért ilyenkor kap még egy szem "megpránázott" 

    A-pirint is.

     

    Alaposan megtisztítottam őt, szinte félóránként csináltam.

     

    Este fél nyolcra visszament 37-re.

    Egész éjjel lázmentes.

    Reggel 36.9, a doktornénink alig akarta kiírni őt egy kis szabadságra...

     

    Fél nap alatt átment rajta a vírus...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 30. 20:03970.

    folyt. Hutchi:

     

    a láznál nagyon ügyes voltál! Grat! 

    Bizony, ha valakinek gyermeke van, annak KÖTELEZŐ valami hatékony módszert tudnia! Legalábbis én úgy gondolom, hogy érdemes a gyógyszeres kezeléseket kiegészíteni, alkalmanként kiváltani vmi természetes gyógymóddal.

     

    A szkeptikus barátok, család tagok igen sűrűn járnak így, s gyakran meg is ilyednek egy ilyen élmény után.

    Nekem volt már olyan barátom, aki egy kezelés következményeként 3 hónapig nem jelentkezett...

     

    De például itt a fórumon is volt már aki segítséget kért, s úgy megijedt az élménytől, hogy soha többet nem hallottam róla. Legalábbis erre gyanakszom... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (967)
    2011-03-29  20:26
  8. 2011. március 30. 19:53969.

    Szia Hutchi!

    Tényleg nagyon szuper, hogy megtaláltad az "igazit"!  

     

    Dícséretes a hozzá állásod, hogy gyakorolsz, és mélyíted a kapcsolatodat a pránával, mert sokan azt gondolják, elég elvégezni a tanfolyamot, s gyakorolni már nem igazán akarnak/ vagy mernek?/ 

     

    A "pszicho" a hab a tortán, az egy valóban páratlan technika,

    no olyat nem igazán tudnak máshol...

    Ez egy igazi CSODA! Egy pozitív "drog"! Aki egyszer kipróbálja, nem tud nélküle élni, az tuti!

     

    Vagyis, ahogy mondani szokták:

    lehet élni nélküle, de minek...!!! 

     

     

    Valóban sok orvos fedezi fel ezt a dolgot magának,

    bár én hallottam már olyan véleményt is, hogy:

    "arrafelé biztos jól működik" /mármint keleten... 

     

    Biztos ott van aurája/energia teste/ az embereknek,

    a nyugatinak meg nincs...  

     

    Az orvosoknál egyébként a pszichológusok nyitottabbak errefelé,

    az a tapasztalat. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (967)
    2011-03-29  20:26
  9. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2011. március 29. 20:47968.
    Előre is elnézést egyébként, ha nem a megfelelő "szakkifejezéseket" használom, az a helyzet, hogy én ezt a módszert itt Kanadában tanulom, tehát angolul és a szakirodalmat is angolul olvasom hozzá. Node majd művelődöm, mert most látom a pranagyogyitas.hu-n a legtöbb kifejezés is fentvan. Tehat az előző hsz-omban írt basic csakra akkor: a gyökér, és amit én csakra bemérésnek írtam, az a pásztázás. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (967)
    2011-03-29  20:26
  10. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2011. március 29. 20:26967.

    Szia Pranahealer!

    Igen, jól emlékszel, legutóbb még véleményekért (vagy inkább megerősítésért) jöttem és a Ti válaszaitok is sokat segítettek nekem meghozni a döntést a módszer mellett! A tanfolyamok és további tapasztalataim pedig azóta is egyre csak mélyítik az érdeklődésemet. Csandan jól leírta pár hsz-sal lejjebb, és maximálisan egyetértek vele, hogy ezzel a módszerrel csak nyer az ember, és én is ezt tartom az egyik legalaposabb, leghatékonyabb és legintenzívebb energetikai módszernek. Biztos nem véletlen, hogy mennyi orvos is ezt válassza kiegészítő kezeléseként. Az én itteni pránatanárom is orvos egyébként és látom a Mo-i veboldalon is, hogy a Ti vezetőoktatótok is "Dr", gondolom ő is orvos, ügye? 

    A saját tapasztalataimról, gyakorlásaimról. Én eddig még csak barátokon és családtagokon gyakoroltam. Egyik barátnőm pl nem hisz általában az ezoterikus dolgokban, felajánlottam a kezelést és próba szerencse alapon nem utasított vissza. No azóta meg van róla győződve, hogy őt én gyógyítottam meg (vagyis a prána) és a kezelésem óta mostmár rendületlenül hisz is az energetikában :) Érdekes volt továbbá, hogy ő pl abszolút érezte is a pránát, minden előítélete ellenére sztem nagyon fogékony volt, valamint az is érdekes volt, hogy nem is annál a csakránál volt nála az eltérés ahol a fizikai tünetei jelezték. Tehat sztem ez is mutatja számomra mennyire fontos mindig a kezelést a 11 csakra egyenkénti bemérésével kezdeni.  

    Másik tapasztalat: láz. A kisfiamnak nemreg vmi magas lázas vírusa volt és miután a lázcsillapító sem használt nekiálltam pránával. Kezelés előtt és után közvetlen megmértem a lázat, kb 20 percet dolgoztam rajta és ezalatt a 20 perc alatt 1 egész fokot ment lejjebb a hőmérséklete. Éspedig nagyon óvatos is voltam a kezeléssel (mert még csak 5 éves), nem energetizáltam és nem használtam színeket, hanemcsak tisztítottam a meridiánokat, a tenyér és talpcsakrákat, valamint ajnat és basiccsakrákat, mert ezeket éreztem telítettnek. Egyébként ezután a kezelés után fordult egyértelműen jobbra az állapota, és 2 napra rá már hőemelkedése sem volt. Nagyon örülök, hogy megúsztuk az antibiotikumot, mert az egyik osztálytársának pont a makacs láz miatt az orvos antibiotikumot írt fel, annak ellenére is, hogy egyébként semmi bakteriális fertőzést nem talált nála. 

     

    előzmény:
    pránahealer (965)
    2011-03-28  23:54
  11. 2011. március 29. 17:43966.

    újabb saját esemény... /úgy látszik mindig szükség van a PH-ra 

     

     

    Bölcsesség fog:

     

    Belobbant a múlt hét közepén... 

    iszonyatos fájdalommal kezdte csütörtökön reggel, rágásra, koccanásra szinte elviselhetetlenül fájt! 

    S szépen meg is duzzadt. 

     

    Irány a fogászat, majd onnan a szájsebészetre irányítanak.

    /emellé antibiotikumot írnak, amit "természetesen" nem váltok ki /

     

    Aznap természetesen ott már nem rendelnek.

    Másnap hívom őket, s kapok is egy időpontot MÁJUSRA! 

    Enyhén elképedek , hogy fájós, duzzadt fejjel valaki hónapokig várjon.

     

    Ezt persze nem tudtam elfogadni, ezért pár perc múlva újra "jövök",

    s ekkor sikerült egy hétfői "megnézzük" típusú vizitet kierőszakolnom.  

     

    Közben sűrű prána kezeléssel és mindössze pár szem fájdalom csillapítóval kiegészítve sikerült átvészelnem 4 napot.

     

    Hétfőn szerencsére egy kedves és nagyon ügyes szájsebésszel találkoztam, aki gyorsan megszabadított a bölcsességemtől... 

    /vigyorogva jöttem ki a rendelőből, a többiek nem értették mi a bajom, azt hitték, ki sem húzták a fogamat, kb. 20 másodpercig voltam bent/ 

     

    A húzás után ismét prána kezelések,

    és hála Istennek egy percig sem fájt utána a fogam/helye többet.

    Ahogy a zsibbadás kiált, mintha misem történt volna... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. március 28. 23:54965.

    Szia Hutchi!

     

    Én is nagyon örülök, hogy közben beálltál a csapatba, mert ha jól emlékszem legutóbb /mikor "erre" jártál/ még csak keresgéltél a módszerek között.  

    Komoly tempóval haladsz, ha már a pszicho következik, ezek szerint megtetszett a prána módszer...

     

    Egyébként többen jelezték már "priviben", hogy olvasgatnak, de kár, hogy kevesen osztják meg a tapasztalataikat, amiket a gyakorlás során szereznek...

     

    Így néhányan azt gondolhatják, hogy a világon én vagyok az egyetlen, aki ismeri Choa Kok Sui Mester módszerét.../és gyakorolja is/

     

    Pszichológiai önvédelem tanfolyam még nem volt nálunk, így csak a könyv alapján lehet valakinek tapasztalata ez ügyben. A könyvből kipróbáltam már 1-2 dolgot, azok alap szinten jól működtek, sőt a 10 éves fiam is csinálja például a kaktusz "programozását...

     

    Örömmel olvasnánk/mert azt többen is tesszük/ néhány sikeredet, élményedet a prána gyógyítással!    

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (964)
    2011-03-28  19:06
  13. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2011. március 28. 19:06964.

    Szia Pranahealer!

    Nagyon orulok, hogy igy eletben tartod a topicot, en mindig be szoktam nezni, olvasgatok, ha eddig nem is nagyon szoltam meg hozza. Magam is probalkozok a modszerrel, eddig elvegeztem az 1. es 2.-es szintu kepzest (basic es advanced), es keszulok a pszichoterapiara is, ami nalunk majusban lesz. Szeretnem megkerdezni, hogy vegezte-e itt kozuletek valaki a pszihos onvedelem tanfolyamot, mert erre is lenne most tavasszal lehetoseg. Ha igen, irnatok rola par szot legyszives?

     

    előzmény:
    pránahealer (963)
    2011-03-28  11:37
  14. 2011. március 28. 11:37963.

    Egy nagyon fontos üzenet a Mestertől /mindnkinek szól, aki érdekelt.../

     

    "  Ha valaki jó gyógyító akar lenni, a prána gyógyításról olvasott könyvek és a prána gyógyításon való elmélkedés nem elegendők.

    A prána gyógyítás egyedül és kizárólag sok-sok gyakorlással és kísérletezéssel sajátítható el. "

     

    MCKS

     

          


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. március 28. 10:38962.

    Bemutatkozás:

     

    "  Choa Kok Sui mester Prána Gyógyítás néven terjesztette a Külső Orvosi Chi Kung tanait Nyugaton és a világ más részein egyaránt.

    Choa Kok Sui Mester a Prána Gyógyítást a mai formájában lelkiismeretesen, szisztematikusan és tudományosan fejlesztette, mutatta be és tanította világszerte.

    Tanítványok százai, ezrei tanulták meg a prána gyógyítást és betegek millióinak betegségét gyógyították meg vagy panaszait enyhítették. "

     

    előzmény:
    pránahealer (961)
    2011-03-28  10:13
  16. 2011. március 28. 10:13961.

    részlet a Mester alap könyvének hátsó borítójáról:

     

    "  A természetes gyógyítás egyik legősibb formája a prána gyógyítás.

    Ez a mindenki által megtanulható módszer egyaránt alkalmazható öngyógyításra és mások gyógyítására.

    Alapja az univerzális életenergia, vagy prána átadása.

     

    Ebben a könyvben Choa Kok Sui Mester a prána gyógyítás alapjait ismerteti.

    Megmutatja, hogyan lehet a minden embert körülvevő energiatestben vagy aurában a betegséget felismerni és kezelni.

    Egyszerű módszereket tanít, melyek segítségével a visszaállíthatjuk az energiatest egészséges állapotát, megtisztíthatjuk, valamint friss és egészséges energiával feltölthetjük fel az energia központokat, vagy csakrákat.

     Ezáltal nagymértékben felgyorsulnak az emberi szervezet öngyógyító folyamatai." 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 21. 13:28960.

    hamarosan tanfolyamok:

    Orosháza, Budapest, Debrecen... 

     

    csak ha érdekel valakit.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. március 16. 09:34959.

    “Az intelligens ember nem szűk látókörű. 

     Nem viselkedik úgy, mint a strucc, nem dugja homokba a fejét, hogy elkerülje az 

     új gondolatokat és a fejlődést. 

     Az intelligens ember nem hiszékeny. 

     Nem hisz el minden gondolatot vakon. 

     Inkább gondosan tanulmányozza, emésztgeti, majd az ítélőképessége alapján 

     értékeli azokat; az új ötleteket és eredményeket kísérleti úton, saját 

     tapasztalatai alapján ellenőrzi. 

     Az intelligens ember világos elmével, objektíven fordul az ilyen gondolatok felé.”

     Choa Kok Sui Mester “Master of Energy”

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. március 11. 23:13958.

    most olvastam, megosztom:

     

    " Azok az állatok, akik látták a vágóhidat, halottak.

    Azok az emberek, akik látták a vágóhidat, vegetáriánusok."

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. március 11. 15:28957.
    előzmény:
    pránahealer (956)
    2011-03-10  12:12
  21. 2011. március 10. 12:12956.

    " Könnyebb cipőt hordani, mint kiegyengetni a talajt a lábunk alatt. Könnyebb kedvesnek, türelmesnek és elfogulatlannak lenni, mint megpróbálni mindenkit megváltoztatni és megjavítani."

    Master Choa Kok Sui

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. március 9. 15:18955.

    érdekesség:

     

     Choa Kok Sui mester Prána Gyógyítás néven terjesztette a Külső Orvosi Chi Kung tanait Nyugaton és a világ más részein egyaránt.

    Choa Kok Sui Mester a Prána Gyógyítást a mai formájában lelkiismeretesen, szisztematikusan és tudományosan fejlesztette, mutatta be és tanította világszerte.

    Tanítványok ezrei tanulták meg a prána gyógyítást és betegek millióinak betegségét gyógyították meg vagy panaszait enyhítették.

     

     

                                         

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. március 8. 13:09954.

    Kedves Csandan!

     

    Örülök őszinte soraidnak! 

    Valóban nagyon sokan más módszereket is megtanulnak, mielőtt Choa Kok Sui Mester prána gyógyítására rátalálnak.

    Sokan reikiztek korábban, vagy más energetikai módszerben edződtek...

     

    Ez mind rendben van, mert jól megférnek egymás mellett ezek a tudások.

     

    Érdekes, hogy több mint tíz éves gyakorlás után is erőteljesnek érezted az alap tanfolyamot... Vagy pont azért, mert nagyon érzékeny vagy, s ez valóban jól érezhető már az alapon is...

     

    Gratulálok a döntésedhez, és sok sikert kívánok a technikával!

     

    Üdv!

    ph 

    előzmény:
    csandan (953)
    2011-03-07  22:38
  24. 2011. március 7. 22:38953.

    Üdv Pránahealer.Olvastam az összes könyvét a mesternek ami meg jelent magyarul.Nagyon tetszenek és érthetőek.Már több mint 10éve gyakorlom,leginkább csak magamon.Én védikus energetika címen ismertem meg a pránagyógyászatot(felső fokig),ami indiából ered.Sajnos csak egy ember oktatta M.országon,de már abbahagyta.Aztán idén pedig elvégeztem pécsen az alaptanfolyamot(Diósiéknál)Nagyon erőteljes.Az it tanultak alapján ki is próbáltam egy férfi rokonomon.Sürü vizelési ingerrel kezeltem az illetőt(nemi csakra tisztítás +töltés).A 2. kezelés után javulás tapasztalható.Előtte éjaszaka 3-4x volt vizelési inger a 2.kezelés után meg max. 1x megy ki éjszaka.

    Aztán ezen kívül a sok gyakorlatnak(tanfolyamon)köszönhetően javult a pásztázási képességem is,jobb lett az érzékelés.Eddíg a pásztázást elhanyagoltam,de most már nem teszem. Eddíg is az volt a véleményem hogy ez a legjobb energetikai gyógymód(pedig reikizem és oktatom is)és ezután is az lesz.

    Magamon a könyv segítségével használtam a prána pszihoterápiát,jól müködött az is.Hát tömören ennyi. Csak annyit hogy ezzel a gyógymóddal csak nyersz ha ismered.Köszönet mindenkinek,aki hozzá segített.
    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28
  25. 2011. március 7. 15:06952.
    Mire képes a prána gyógyítás? 


    1. Magas lázban szenvedő beteg gyerekek lázát szüleik néhány óra alatt levihetik és az esetek többségében egy-két nap alatt meg is gyógyíthatják őket. 

     

    2. Enyhítheti a fejfájást, felfúvódást, fogfájást és izomfájdalmakat csaknem valamennyi esetben. 


    3. A köhögést és a megfázást általában egy-két nap alatt megszünteti. Hasmenést a legtöbb esetben néhány óra alatt lehet meggyógyítani.


    4. A súlyosabb betegségek, mint szem-, máj-, vese- és szívproblémák tünetei már néhány alkalom után enyhíthetők, és sok esetben akár néhány hónap alatt megszüntethetők. 


    5. A gyógyulási időt legalább a harmadára csökkenti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top