Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Havi kajapénz:-)))

Torolt_felhasznalo_256228
Torolt_felhasznalo_256228
Létrehozva: 2004. február 17. 11:01
Ki mennyit költ havonta kajára? Ha lehet bontsuk le egy före, igy könnyebben lesz összehasonlitható.
Nálunk 3 före 50 ezer megy el, tehát egy főre 16,000.-. Csak vacsora van, és hétvégén teljes panzió:-)))
  1. Torolt_felhasznalo_606000
    Torolt_felhasznalo_606000
    2004. augusztus 19. 09:17176.
    sziasztok!

    Egy barátnőmmel lakom együtt, és a albi+kaja közös. Kettőnknek kb. 35. 000 megy el kajára + mindenkinek a saját tisztálkodó szerei. Én szoktam enni a menzán. Egy adat 360FT. Nem olyan vészes. Naponta kb. 3-400 Ft megy el fejenként arra a kajára, amit a munkahelyre viszünk. Ilyenkor nyáron nagyon sok zölséget, gyümölcsöt kapunk, így arra nem kell sokat költeni.
    Havonta két - három alkalommal megyünk el pizzázni, illetve hetente háromszor eljárunk teázni. Főzésre nem nagyon van időnk, a munkabeosztásunk miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. augusztus 18. 15:11175.
    Mi ketten a párommal havi 45-50 ezret szoktunk költeni kajára, tisztálkodószerekre, egyébre.
    Mi mondjuk minden hétvégén tesco-ba megyünk, ez a legolcsóbb és minden egy helyen van, nem szeretünk százféle boltot külön megjárni. .
    A kaják pedig többnyire húsnélküliek-párom vegetáriánus én félvegetáriánus vagyok, pékárút soha nem veszünk, magunk sütünk teljesőrlésű lisztekből (na azok drágábbak). .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 18. 14:59174.
    Sziasztok! ez egy érdekes és használható topic :) akkor most én is beszámolok: mi ketten vagyunk, és havonta kb 30. 000 megy el kajára+pipere (de gáz ez a szó, biztos van jobb is), persze ha elfogy pl. a mosópor akkor kicsivel több, nyilván ezek a dolgok, amiket mondjuk 3-4-szer kell megvenni egy évben, megdobják az aktuális havi végösszeget. Én amióta keresek, írok mindent (persze kerekítve, nem fillérre), így követhető, és szerintem a felesleges kiadásokat is egyre inkább lefaragtam. Az én párom pl. abszolut húsevő, de próbálom átverni :)) mert én nem is szeretem a húst, ráadásul drága is. Piac és auchan, nálam ez vált be, és így hétköznap tényleg csak a legszükségesebbeket kell venni. Ja, és mi teljesen önellátóak vagyunk :azaz nincs menza stb. Igaz, étterem meg "meki" sincs, de nem is hiányzik, mert szeretek főzni és jobban bízom magamban mint másokban :) A luxus az, hogy havonta egyszer rendelünk vmi kaját a netpincérről-ennyi jár. Mivel fiatalok vagyunk, pályakezdők, eddig albit kellett fizetni, ősztől meg törlesztőrészletet, így gondolhatjátok hogy nincs sok elszórni való. Ügyeskedni kell, az biztos, és ez sokszor fárasztó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_743037
    Torolt_felhasznalo_743037
    2004. augusztus 17. 15:18173.
    Sziasztok!
    Végig olvastam a topicot, gondoltam én is beszámolok.
    SZóval: ketten vagyunk a párommal, havi kajapénz kb. 35 e Ft. Egy hónapban egyszer kimegyünk az auchanba bevásárolni, az kb. 20 e Ft (de ebben benne van a pipere, tisztitószerek. . ). Hét közben csak kenyeret veszek + ha valami hirtelen elfogy.

    Imádjuk a gyümölcsöket, spórolni úgy szoktunk, hogy ha jön a szezongyümi, megyünk "szeddmagadra". Nagyobb adagot teszet a fagyasztóba, télen is van eper, cseresznye, barack. . .

    Hússal úgy spórolunk, hogy kb. 3 hónapban egyszer irány a Lehel piac, egyben veszem meg a pulykamellet, csirkemellet. . . . így csak egyszer ver át a kedves hentes úr.

    Mindig nézem az akciókat az újságokban, ha valami olcsó, nagytételben megveszem, aztán mehet be a fagyasztóba (pl. nem olajjal, hanem vajjal főzök-sütök, ha éppen az akciós, azt is lefagyasztom).

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, bocs, ha hosszú voltam.

    Z.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. július 12. 17:58172.
    Én is mindig sokallom az összeget, de 1. 000. -Ft hármunknak az ebéd amit főzök. Elvileg 1. 000. -FT 3 főre a reggeli, 1. 000. - Ft 3 főre a vacsora. A reggeli, és a vacsora nem teszi ki az ezrest, igy van nasi is , gyümölcs is , kávé , stb. Nem iszunk, csak ritkán alkoholt , legfeljebb vörösbort , nem dohányzunk, mégis elmegy ez az összeg. ianiko
    előzmény:
    ianiko (169)
     
  6. 2004. július 12. 13:18171.
    Sziasztok!
    Szóval mi a párommal:
    albérlet+rezsi: 35000 (nyáron), és ehhez hozzátartozik, hogy másik 2 emberrel lakunk együtt, tehát nem egyszerű
    kaja: 30000 (ebben minden ehető bennevan, a fagyi, egy kapuccinó, cigi, husi, zöldség, kenyér, tej, tojás, sör, néha üdítő)
    egyéb 30 000 (tusfürdő, borotva, arcszesz, tampon, gyógyszer, utazás, újság, füzet, tisztítószerek, klotyipapir, ajándékok, és még amik most nem jutnak eszembe)
    ja és a 2 telefon +internett: 10 000

    Szóval ez egy száza, sajna pont ennyi a bevételünk is, úgyhogy nagyon spórolni, félretenni nem tudunk. Ilyesmi, hogy nyaralás, arról csak álmodunk! Ruhákat én félébente veszek turkálóban 1-2000 forintért összesen, ő szinte semmit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. július 12. 13:12170.
    Hát igen, egy picit sok is. Az ebéd nyomja meg, mert az minden hétköznap a szomszédos étteremben történik, mondjuk viszonylag olcsó, mert 800 ft-ból megvan. Reggelizni nem szoktam, vacsizni meg csak ritkán.
    előzmény:
    ianiko (169)
     
  8. 2004. július 12. 12:24169.
    Gondoltam, mert mi hárman vagyunk , és fejenként nálunk is elmegy ennyi, úgy hogy mindennap fözök. Soknak túnik a harmincezer, de ha belegondolunk napi 1. 000. -Ft akkor mégsem olyan lehetetlen összeg. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (168)
     
  9. 2004. július 12. 09:09168.
    Csak kajára. Ez kizárólag kajapénz.
    előzmény:
    ianiko (153)
     
  10. 2004. július 12. 07:14167.
    az üdítőkről jut eszembe. Mostanában a boleró port veszem, rengeteg izesítésben lehet kapni, 40ft egy csomag és két liter jön ki belőle. Szerintem nagyon fini.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (161)
     
  11. 2004. július 11. 12:00166.
    Szia ! Nagyon sok mindenben egyetértek veled. Az én környezetemben is vannak akik sok fölösleges dologra költenek utána alapvető dolgokra nem futja a fizetésből. Hát innen is látszik, hogy nem vagyunk egyformák. Én igyekszem a csomagolást is elolvasni, ha vásárolok, bár a jól bevált, megszokott élelmiszereket szoktam előnybe részesiteni. A McDonaldsba csak ritkán járunk, a gyerek kedvéért időnként elmegyünk.
    Nemááának igaza van , van aki a cigire, szeszesitalra , nem sajnálja a pénz , de kajára igen. Ezt én sem tudom megérteni. ianiko
    előzmény:
    kötözke (158)
     
  12. 2004. július 11. 11:26165.
    Sziasztok ! Csak akkor halliszt szaguak a húsok, ha a befejező tápot telerakják vele , egyébbként nem is kell bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581740 (164)
     
  13. Torolt_felhasznalo_581740
    Torolt_felhasznalo_581740
    2004. július 11. 10:57164.
    Már pedig a táptól büdi a hús. Illetve a halliszttől van neki büdi halszaga. Erre gondoltam. Lehet, hogy nálatok másból készül a táp. Én arra az undorító halszagra gondoltam.
    előzmény:
    CZÖVIKE (163)
     
  14. 2004. július 11. 00:35163.
    Szia ! Én takarmánygyárban dolgozom, és nekem ne mondja senki, hogy a táptól büdös a hús . A mi állataink a gyárunk termékeit eszik, és még soha senki nem panaszkodott a hús minőségére. Akkor van baj ha nem megfelelően hűtik-----tárolják a romlandó árut. Szia !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581740 (145)
     
  15. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 11. 00:03162.
    vagyaz 1200 ftos ingyen!! házhozszálitott pizza--------------a bollban 400 ft és csak be kell tenni a sütőbe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (161)
     
  16. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 10. 23:59161.
    pl én az egyetemen nem a büfében veszem meg a méregdrága(200 ftos szendvicset) hanem otthon készitem el magamnak, üditőből a kétlitereset éri megvenni és egy kis félliteleres palackba kiporciózni, négy napig elég
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (159)
     
  17. 2004. július 10. 22:20160.
    Szia kötözke!CSak annyit kérdeznék, hogy egyedülálló, vagy családos vagy?
    előzmény:
    kötözke (158)
     
  18. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 10. 22:14159.
    na hát igen , amikor nálunk is egy csomoan sirtak az egyetemen, h igy kevvés apénz , aztán a napi egy doboz cigi csak megvolt::))))))))))))))))))
    400 forintjával is12000 ft egy hónapbna, ha már papa is dohányzik akkor 24000 12 hónap alatt 270000 ft kb
    előzmény:
    kötözke (158)
     
  19. Torolt_felhasznalo_160048
    Torolt_felhasznalo_160048
    2004. július 10. 21:58158.
    Igazad van, senkinek sem kívánok szegénységet! Én is igyekszem élvezni az életet, de valahogy átlátom, hogy a pénzemet (ami nincs sok) nem költöm cukrozott üdítőitalokra, édességekre, rágógumira, cigire, alkoholra. . . . nem vásárolok aluljárókban a pékségeknél méregdrága kis pogácsákat. . . nem járok McDonaldsba, Burger Kingbe, stb. . . . igyekszem előre tervezni, tudom, hol lehet olcsóbban hozzájutni dolgokhoz, s nem veszek meg bármit csak mert agyon reklámozzák. . .
    Nekem is van mobiltelefonom, de igyekszem csúcsidőn kívül beszélni róla ha lehet (d. u. 4-től), s leszoktam az sms-ezésről.
    Mióta van internet lehetőségem itthon, nem veszek újságot, hiszen itt mindent megtalálok.
    Ha valamire szívesen költök, az gyümölcs. . . Lehet, hogy az előző hozzászólásom kicsit túl "kötözke" volt, de már unom, hogy a környezetemben is mindenki nyafog, hogy kevés a pénze, s közben olyan dolgokat vesznek, esznek, hogy ha nekem rengeteg pénzem lenne, akkor sem adnám ki ilyesmikre. . . el szoktátok olvasni a csomagoláson, hogy mit tartalmaz amit megvesztek, megesztek?
    Egyébként, megpróbálom kiszámolni mennyit költök kajára. Remélem nem esek pofára a végeredménytől. . .
    előzmény:
    ianiko (157)
     
  20. 2004. július 10. 17:51157.
    Nem hinném, hogy ha valaki szegényebb az egészségesebb is , , bár úgy lenne, hogy az egészséges ételeket mindenki meg tudná venni, sajnos nem igy van. Abban sem vagyok biztos ha az ember ezzel kapcsolatos gondolatait tapasztalatait megosztja mással az nyavajgás. Szerintem is fölösleges kiadás a cigi, az alkohol stb. mi nem is költünk ilyesmire. Időnkent egy üveg jó vörösbort megengedünk magunknak, de az egészséges . Hál istennek gyógyszerre sem igen költünk, és próbálunk egészségesen élni több kevesebb sikerrel. Én is jó testi - lelki-szellemi egészséget
    kivánok mindenkinek, boldogságot, elégedettséget. ianiko
    előzmény:
    kötözke (156)
     
  21. Torolt_felhasznalo_160048
    Torolt_felhasznalo_160048
    2004. július 10. 14:40156.
    Szép napot mindenkinek!
    Ma találtam rá a topicra, elolvastam. . . Milyen furcsa! Emlékszem, gyerekkoromban az asztal körül kergettek, mert nem ihattam üdítőitalt, s nem volt mobiltelefonom. . .
    Ez tényleg ennyire fontos? Az üdítő, a ketchup, a süti, a cigi, az alkohol. . . s sorolhatnám. . . csak ezektől érezzük jól magunkat? Az nem baj ugye, hogy ezek "dupla" kiadások - hiszen később a gyógyszerek árát is meg kell fizetnünk? S ha csak egyszer egy héten kerül az asztalra húsétel - az a világ vége?
    Ezek után, félreértés elkerülése végett: én is szeretek enni! Nekem is sokba kerül a gyümölcs, az itthon sütött kenyér (nem a drága kenyérvarázsból, hanem összedobom ami kell bele), a joghurt, a zöldség, a husi. . . De nem dobom meg a költségeimet fölöslegesen drága, egészségre ártalmas kajákkal. . . talán ha szegényebbek lennénk, egészségesebbek lennénk!
    De, ha valaki úgy érzi, hogy ezeket megengedi magának, utána legalább ne nyafogjon!
    Jó egészséget mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 9. 19:51155.
    én állandóan eszem
    előzmény:
    ianiko (154)
     
  23. 2004. július 9. 19:50154.
    A friss zöldségre, gyümölcsre mi is sokat költünk, de nyáron olcsóbb, és finomabb. Télen inkább déligyümölcsöt eszünk, banán, narancs, mandarin stb. ilyenkor viszont az idény gyümölcsöket fogyasztjuk. Talán ezek valamivel olcsóbbak, és addig amig gyümölcsöt, zöldséget eszünk, kevesebb hús fogy. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220575 (149)
     
  24. 2004. július 9. 19:43153.
    Csak kajára , vagy ebben benne van a házt. más költségei is. pl. . szalváta, mosószer, mosogatósz. stb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (152)
     
  25. 2004. július 9. 18:49152.
    Nálam olyan 30 ezer megy el kajára egy hónapban. Egyedül vagyok.
    előzmény:
    Nyűgös (1)
     

Címlap

top