Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Havi kajapénz:-)))

Torolt_felhasznalo_256228
Torolt_felhasznalo_256228
Létrehozva: 2004. február 17. 11:01
Ki mennyit költ havonta kajára? Ha lehet bontsuk le egy före, igy könnyebben lesz összehasonlitható.
Nálunk 3 före 50 ezer megy el, tehát egy főre 16,000.-. Csak vacsora van, és hétvégén teljes panzió:-)))
  1. 2006. január 5. 17:49258.
    Sziasztok! Én is ma találtam erre a topicra, érdekes. Én is mindig kisérletezem, hogy mennyiből lehet kijönni, de elég nehéz. Két kamasz fiam imád enni, tehát a kaján nem sokat lehet spórolni. De akkor min? Most elhatároztam nagyon figyelek hogy mit és mennyit veszek, aztán meglátjuk, de 3-ra a havi 50-60e Ft elmegy.
    előzmény:
    Linda31 (257)
    2006-01-05  16:19
  2. 2006. január 5. 16:19257.
    Ma találtam rá erre a topikra. Ez egy nagyon jó topik, folytassuk! Lássuk, ki mennyiből gazdálkodik? Annyit tennék hozzá, hogy a hozzászólások zömében nem szerepel a gyógyszerkiadás és a szolgáltatások (hajfestés, autójavítás, stb) pedig ez is igen csak tetemes kiadás. Mi a több kiadás nálatok a rezsi vagy a napi élet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. február 1. 22:10256.
    Anyukám mindig azt mondta , és mondja a mai napig is / hálistennek/, ha olaj-liszt -krumpli -cukor van otthon az ember nem hal éhen. Én még a tojással , hagymával, ki szoktam egésziteni. Sokszor csodálkozom amikor belegondolok mennyire sok ételt lehet az alap élelemiszerekből főzni. Egyszerű, de finom ételek, sokszor megfeledkezünk róla, agyon bonyolitjuk a főzést , pedig egy krumplifőzelék, lángos, tészták, tócsni , nokedlik stb milyen finom tud lenni. Én is beleesem abba a hibába, hogy sokmindent felhalmozok, hetekig megélnénk belőle, de én ennek ellenére vásárolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 1. 21:12255.
    ti se ismeritek fel???:)))) Általában ráirom, de néha elfelejtem (vagy a párom teszi be), és akkor jönnek a meglepetések! Gyakran úgy főzök, hogy nincs biztos elképzelésem arról, mit fogunk enni, azt akkor döntöm el, mikor kiolvasztottam a kaját. . . :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (254)
     
  5. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. február 1. 20:09254.
    Én ha belenézek se nagyon. . :-)))))) alig lehet felismerni a befagyott cuccokat!
    Jó, mondjuk a romlandó cuccok hiányoznának, nekem pl. mindig kell hogy legyen itthon fél liter tejföl, 3 l tej, meg egy rakat tojás.
    előzmény:
    Clarissa04 (253)
     
  6. 2005. február 1. 19:51253.
    Hát nagyon szemléletes ez a beragadt zár!:))) Tuti, hogy én is tudnék 2 hétig főzni az itthoni nyersanyagokból!:) A következő vásárlásnál feltétlenül emlékezni fogok a beragadt zárra!:)Ha őszintén belegondolok, nem igazán tudnám precízen felsorolni, hogy jelenleg mi van a mélyhűtőben. És ez hiba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (251)
     
  7. 2005. február 1. 19:47252.
    Persze, mérlegelni kell, hogy mi éri meg. Ha a mellékesből több bejön, akkor nem éri meg főzőcskézni. Egyébként én sem főzök minden nap, hétköznapokon egy kifőzdében ebédelek. Nyaranta viszont naponta főzök, és akkor nagyon bejön az eltervezett ételsor. Nem feltétlenül a spórolás miatt, hanem az első hét után felmerülő kérdés okán:mit főzzek ma. . . . :)Biztos ismeritek ezt a dilemmát. :)
    előzmény:
    ardian (249)
     

Címlap

top