Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Papír fonás

eli77
Létrehozva: 2009. július 31. 20:43

Sehol itt a fórumon nem találtam ilyen témát, ezért indítom most ezt a topikot. Szívessen megtanítok mindenkit...elmagyarázom...megmutatom hogyan is készulnekk ezek a csodás kosarak ujság papír újrahasznosításával. És természetessen itt megmutathajuk egymásnak a muveinket is

Akit érdekel a blogomon tobbet is megtudhat róla... eli-fredy.blogspot.com

  1. som
    som
    2009. augusztus 13. 21:31126.

    Szia Odijudit! Szerintem ismered ezt a fajta papírt: teatasak. Láttam a honlapodon, hogy ezzel is foglalkozol. Be is könyvjelzőztem, mert szép dolgok vannak fent, nagyon tetszik.

    Teatasakkal nem nehéz dolgozni, csak kicsit időigényes, amíg használható állapotba hozom, meg jó rövidek a szálak. A kosárkák az amúgy kevésbé dekoratív, majdnem kidobásra került darabokból készültek.

     

    Mutatok egy képet, hogy milyen virágokat csinálok teatasakból (csak ezek még bolti kosárba kerültek). 

    előzmény:
    odijudit (125)
    2009-08-13  20:41
  2. 2009. augusztus 13. 20:41125.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy hasznosak a küldött képek és megkapta mindenki.

     

    A bortartó és a vágódeszka nekem is megmozgatta a fantáziámat, de most textil tálakat gyártok és angyalkákat, mert jövő héten egy fórumos talira megyek. A kiskosarak már készen vannak.

     

     

    Nagyon szépeket csináltatok, Szerafin ez a rafiás különösen jól sikerült.

    Ahhoz hogy egyenletes maradjon a kosár tényleg kell egy sablon, cipősdoboz vagy cserép vagy tál. Igy sokkal könnyebb a fonás. Csipesszel rögzithetitek a fonatokat igy fonás közben sürü marad nem csuszik szét.

    Ne aggódj Oz75 a festés nagyon sokat javit a kosáron. Mire teljesen készen leszel vele tökéletes lesz.

     

     

    Szépek a kosárkák Som, akkor milyen papir ha nem ujság???

    Könnyű vele dolgozni?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. som
    som
    2009. augusztus 13. 15:41124.

    Szerafin, nagyon jó ötlet ez a rafiás megoldás, tényleg milyen vidám lett tőle. És külön köszönet a cipősdoboz említéséért, így most már tudom, hogy mit használjak sablonnak a nagyobb dobozokhoz.

     

    És egy link, képes kosárfonó tanfolyam, igaz, hogy nem papírból van, de nem baj. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. som
    som
    2009. augusztus 13. 15:32123.

    Sziasztok!

     

    Nagyon örülök ennek a topiknak. Origamizni szoktam, és eddig mindig a boltokban vadásztam kisméretű kosarakra, amikbe a virágaimat tehetem. Szerintem viszont ilyen papír kosárkában lesz a legjobb helyük. Köszönöm Elinek, hogy nyitotta a topikot, és a többieknek is, akik hasznos oldalakat linkeltek be.   

    Nagyon szépeket alkottatok, öröm bennük gyönyörködni!

     

    Hoztam képeket a sajátjaimról is, lelakkozva még nincsenek. És nem mind újságpapírból van :) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. augusztus 13. 14:47122.

    Oz75!

     

    Azt írod, hogy még festés előtt van a kosarad...mégis milyen fehér ...

    Előre lefestett pálcákból, vagy eleve fehér papírból fontad?

     

     

    előzmény:
    oz75 (119)
    2009-08-13  07:55
  6. 2009. augusztus 13. 14:39121.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom, hogy most a kemény aljú kosárkák vannak soron...Én is ilyet csináltam, csak én kereket...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 13. 12:08120.
    Oz75! Majdnem ugyanilyet fontam én is csak én már le is festettem. Cipősdoboz nagyságú. A szélébe színes rafiákat fűztem, így kicsit vidámabb lett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 13. 07:55119.

    Sziasztok!

     

    Hol van mindenki?  Remélem, ezerféle alkotás képével jöttök majd.

     

    Nekem most ennyit sikerült alkotnom, nem tökéletes, és még a festés is hiányzik, de elmegy.  Majd megmutatom, ha teljesen kész lesz is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 10. 09:09118.

    Sziasztok! :)

     

    Nagyon ügyesek vagytok, sok szép munkát lehet itt találni! :)

     

    Én már korábban ráakadtam erre a technikára, de még nem próbáltam ki. A hétvégén nekiláttam, tekertem sok pálcát. :)

     

    Jó, h. vannak inspiráló emberek, akik nagy lelkesedéssel csinálják és sok szépet alkotnak. Hamarosan én is szeretnék csinálni vmi szépet.

     

    A videók sokat segítenek! Köszönöm Eli! :)

     

    Szép napot Mindenkinek! :)

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 10. 07:10117.

    Sziasztok! Jó reggelt!

    Judy! Nekem bevált a sima tapétaragasztó , sőt eleinte csirizzel ragasztottam a pálcákat, mert nem volt más kéznél Az is jó , mert mire a sokadikat megcsináltam az elsők fonáshoz alkalmassak lettek,

    Festéshez, meg acryl lakk spray nagyon jó , van minden stinben szép fényes lesz a kosár, és viszonylag olcsóbb mint a dekulakk.Ha lól emlékszem 750ml kiszerelésűt vettem festékboltban.

    Kipróbáltam  Héra falfestéket is, mivel az is vizbázisú akrilfesték, csak ecsettel még sokat bénázok.

    Remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    Judy_ (115)
    2009-08-09  19:25
  11. 2009. augusztus 9. 21:28116.

    Sziasztok!

     

    Odijudit megkaptam a képeket! Köszönöm! Nagyon jók, sok hasznos dolgot láttam köztük.

     

    Szerafin! Az a csigás kosár nagyon szép lett!!!Minden elismerésem Nekem nagyon tetszik így fehéren.

     

    Oz75! Az az óra nagyon ötletes!Szép lett!

    Én még a képkereten gondolkodom...bár lehet, ha a mostanival készen vagyok, akkor azt is kipróbálom...

     

    A Judit által elküldött képek között megláttam egy bortartót...Na, nekem most az mozgatta meg a fantáziámat!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 9. 19:25115.

    Sziasztok!

     

    Lányok, csak ámulok-bámulok, hogy miket csináltok. Én eddig csak leskelődtem, de tegnap nekiálltam, s a következő lett az eredmény. --->

    Én decoupage-ragasztót használtam hozzá, mert csak az van itthon. A végén pedig barna akrillal kentem le, majd szintén decoupage-ragasztólakkal, hogy fényes legyen. Nem tökéletes, de első darabnak talán megteszi.

     

    Várom a további képeket, ötleteket, s gratula az elkészültekhez!

     

    Judy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 9. 18:20114.

    Sziasztok lányok!

     

    Megmutatom én is, mit sikerült alkotni a hétvégén.  Nem tökéletes, és jól megszenvedtem a darabok  órához ragasztásával. 

     

    Zöld újságpapírból készült, és a fenyő lazur így fogta be.  Így utólag jobban tetszik natur-  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 9. 17:37113.

    S.O.S Lányok, kié volt a facuccos emilcím????

     

    Elküldtem az anyagot, de visszajött, hogy rossz a cim!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 9. 17:10112.

    Kellemes délutánt kivánok Mindenkinek!

     

    Gratulákok Szerafin és Judit, nagyon ügyesek vagytok!

     

    Köszi Szerafin az elismerést, sokmindent kipróbáltam már és amiket megcsináltam összegyüjtöttem, had legyen az én tapasztalatom mások segitségére.  A statisztikákat figyelve elég nagy az oldal forgalma, karácsony környékén elérte a 300-at naponta.

     

    Kedves Vicacica! Gratulálok és sok boldogságot kivánok Nektek!

     

    Ha küldtél emil cimet küldöm az anyagot, azt irta ki a citrom, hogy 7 napig tárolja a mellékletet, utána automatikusan törlődik, ugyhogy akinek kell irjon ,mert elég sokáig tartott feltölteni a hálóra.

     

    Én a kosárfonásnál ragasztópisztolyt használok, pillanatok alatt ragaszt, nem kell várni egy napot a száradásra. Elvileg  a papirsodráshoz a ragasztóstift is jó de nálam a ragasztópisztoly a bevált ragasztási módszer.

     

    Tegnap Csángófesztiválon voltunk, óriási kézmüves kirakodóvásár volt. Alaposan szétnéztem és sok-sok ötlettel gazdagabban tértem haza. Volt egy sátor, természetes anyagokból készült különböző használati tárgyakat árultak.   Volt egy kosárka, valamilyen füféléből készült,  ugy gondolom tökéletesen meg lehetne csinálni papirfonással is. Lerajzoltam, milyen darabkákból állt. Pont ugy kell összerakni, mint  a csigás kosárkát, amit Szerafin csinált, csak ez nem csigákból van hanem virágokból. Beteszem, hátha van valakinek kedve megcsinálni.

     

    Szóval a virág közepe egy tekert papircsiga, a szirom pedig hullámos sodrott csik, az egyik hullám a csigához rögzitve a másik hullám a többi virágsziromhoz. Különösen klassz volt az egész, mert minden virág más szinüre volt festve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 9. 17:05111.

    Szia Eli! hát jól kijátszottam magam igen macerásabb volt mint gondoltam!

    Sima újságpapír és fehérre festettem. de nekem a barna jobban tetszik, legközelebb olyan lesz :)

     

    Oz75 köszi a dicséretet!

     

    A nővérem rendelt tőlem egy nagyobbacska szögletes tárolódobozt, most ahhoz fogok hozzá!

     

    Judith te aztán nagyon kreatív vagy! főleg a váza tetszik nagyon!

    előzmény:
    eli77 (109)
    2009-08-09  16:02
  17. 2009. augusztus 9. 16:50110.

    Sziasztok Lányok!
    Szia Eli !

    Örülök, hogy nyitottál egy topicot is mi már leveleztünk régebben, de a munkáimról jobban tudod ki vagyok....http://cathlen.xfree.hu/153876 " target="_blank"> ITT megnézheted, meg persze más is.

    Jelenleg sajnos hanyagolnom kell a fonást mert szilánkosra törtem a bokámat. Most műtét után lábadozom fekvőgipszben.

     Ugyhogy egyenlöre csak olvasó üzemmódra váltok . 

    További jó munkát mindenkinek !

    előzmény:
    eli77 (109)
    2009-08-09  16:02
  18. 2009. augusztus 9. 16:02109.
    Hu de klassz lett!!! Latom te is kijatszottad  magad a csigakkal Feher papirbol kesziteted vagy mar le van feherre festve?
    előzmény:
    Szerafin (107)
    2009-08-09  14:14
  19. 2009. augusztus 9. 14:49108.
    Ez nagyon klassz, gratulálok!
    előzmény:
    Szerafin (107)
    2009-08-09  14:14
  20. 2009. augusztus 9. 14:14107.

    Lefotóztam a csigás kosarat!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 8. 22:14106.

    Judit gyonyoruket alkottal

    Vikicica...ne orits...en tudtam hogy eskuvot szervezel...de a sajatodat???Huuuu GRATULALOK!!!!Sooooook sooooook puszit es fantasztikus gyonyoru jo idot hozza...a tobbit majd az eskuvo utan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. augusztus 8. 21:11105.

    A hét termése még ez a kis kis kosárka is, melynek tetejét is csináltam. Lefestve mutatnak ezek a dolgok csak igazán jól....

     

    Alig vagyok kész, de már a következőn gondolkodom.....most elterveztem, hogy olyan kemény aljú, szögleteset csinálok, és egy kicsit nagyobbat....már csak a pálcákat kell hozzá megcsinálni

     

    De ez az eldolgozás még mindig nem valami szépen sikerül...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 8. 21:03104.

    Sziasztok!

     

    Újból alkottam  

     

    Eredetileg egy kis kosárka lett volna, de végül is ez lett belőle....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 8. 18:23103.

    Szia!

    először is: Nagyon sok boldogságot kívánok!

     

    Ragasztó: szerintem szinte bármilyen papírragasztó jó, mert nagyon pici kell belőle. Nekem éppen csak dekupázs (bocsi, fogalmam sincs hogy kell írni) ragasztóm volt itthon, de azzal is teljesen jól működik a dolog.

     

     

    Tegnap készítettem egy csigákból álló kosarat, de még nem fotóztam le. Jól megszenvedtem vele, azt hittem könnyebb lesz. De végülis meg vagyok vele elégedve, majd megmutatom!

    Ezt fehérre festettem be, de a barna jobban tetszik. a következő megint barna lesz :)

    előzmény:
    Vikicicca (102)
    2009-08-08  17:55
  25. 2009. augusztus 8. 17:55102.

    Sziasztok!

    Már a fórum megjelenése óta olvasgatlak Titeket. Gondoltam majd akkor jelentkezem be, ha már alkottam is valamit. Mivel jövő héten lesz az esküvőnk és a koszorúslányaimnak nincs még sziromszóró kosaruk, így az lett volna az első, de közben változott a helyzet, nem lesz sziromszórás. így egyenlőre kosár sem. De esküvő után már neki fogok állni én is csinálni egyet-kettőt. Amúgy is imádom a kosarakat, sőt kosárfonó tanfolyamon is voltam valamikor. Remélem még fel tudom idézni, hogy hogyan kell...

    Addig is gyönyörködök a munkáitokban.

    MAjd az anyagokat én is szeretném, de ráér, ha jövök majd újra! Addig is majd légyszi írjátok meg, hogy végülis milyen ragasztót használtatok a papír összeragasztásához? Nekem a legjobban a hobbi ragasztóhoz hasonlít a videón látható, de annak ugye 24 óra a száradási ideje!

    Jó alkotást mindenkinek!

    ÜD v:

    Viki 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top