Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önbizalom növelés

Torolt_felhasznalo_686814
Torolt_felhasznalo_686814
Létrehozva: 2009. július 19. 15:45

Sziasztok mindenkinek aki olvas!

 

19 éves lány vagyok, nem mondom hogy szerencsétlen, de nem is a legszerencsésebb emberek közé tartozok. Már több mint 2 éve nincs önbizalmam, a rosszindulatú ismerőseim pedig bohócot csinálnak belőlem. Nagy orrom van, és úgy gondolom hogy emiatt a fiúk is kerülnek, nem volt még soha barátom. Régebben csúfoltak szó szerint, manapság pedig teszik rám a sok bántó megjegyzést. Van aki direkt, van aki csak " viccel ", legalábbis azt mondja, de én nem hiszem el. Önértékelési problémám van emiatt. 

Nem vagyok csúnya, de ez az orr megkeseríti az életem. Tetszem is a fiúknak, csak mivel önbizalom hiányos vagyok, a hozzám hasonló önbizalom hiányos srácoknak tetszem, akik meg nekem nem tetszenek :))
Találkoztam egy sráccal néhány hónapja, szerintem tetszettem neki, de a haverjai tették rám a megjegyzéseket hogy ilyen ajtókilincses, olyan ajtókilincses orrom van, és mivel neki fontosabb a haverjai véleménye, inkább őket választotta ...

Úgy érzem hogy az orrom miatt csalódok mindig :(

Mit tehetnék ilyenkor? Mindig nagyon szerelmes típus voltam és még most is szerelmes vagyok. Biztos vagyok benne, ha nem lenne ilyen orrom, már lehet hogy férjnél is lennék

Műtéten nem is gondolkodtam még, mert nincs semmi pénzünk, egy vasunk se, ráadásul építkezünk is

Valaki segítsen, mitévő legyek ilyenkor?

  1. 2009. július 19. 17:2951.
    Az olyan pasik, akik meglátják a feneked, és "hűűdekipróbálnák", azok minden csinos fenékkel így vannak. Ne velük foglakozz, hanem azokkal, akiket TE érdekelsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (39)
    2009-07-19  16:52
  2. 2009. július 19. 17:2950.

    Nem olvastam el minden hozaszolast, de azt latom a leveledbol, hogy Teged csak tokeletes emberek vesznek korul, a fiuk akik tetszenek neked, tokeletesek, a csufolodok szinten tokeletesek,

    az egesz vilag tokeletes, csak Te vagy egyedul valahogy *selejtes* ! Biztos ez?     :-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  3. 2009. július 19. 17:1749.

    Kedves "Önbizalom" hiányos lány!:))

     

    Most figyelj rám de nagyon!

    Te úgy vagy kerek ahogy vagy ,bár nem tudom milyen a pofikád,de tessék azzonal törölni a gondolatodból is azt,hogy nem kellesz senkinek.Ha rám hallgatsz mikor úgy jól elvagy ,nem zavar senki beállsz a tükörbe ,igen úgy ahogy olvasod.És figyeled önmagad,és azt fogod magadnak márpedig mondani "ÉN EGY SZÉP ,EGÉSZSÉGES ÖNBIZALOMMAL RENDELKEZŐ LÁNY VAGYOK,SZERETEM ÖNMAGAM ÉS ELFOGADOM MAGAMAT ÍGY AHOGY VAGYOK."TÖBBSZÖR IS VÉGEZD EL.EZ EGYFAJTA TÜKÖR TERÁPIA,ÉS AKKOR LESZ JÓ HA FIGYELVE AZ ARCOd ÉS A TEKINTETED, AZT FOGOD TAPASZTALNI ,HOGY AZ AZ ARC AKI OTT VAN A TÜKÖRBE ,SZÉPEN ,VISSZA MOSOLYOG RÁD !Ne félj lehet ,söt elképzelhető ,hogy morcos tekintetett vélsz felefedezni ,ez is benne van de sikerülni fog!

    A negatív megjegyzéseket tessék nem észrevenni,pattogjon le rólad ,csak te tudod ezt megszüntetni ,úgy ,hogy nem hagyod ,hogy befolyásoljanak.A fiúkat illetően ,az akinek valójában tetszeni fogsz és elfogad jönni fog ne siettesd a dolgokat,a görcsös akarás mindig gátolja a dolgok betelejesülését,mivel mind mind negativ energia.19éves vagy tessék szórakozni ,tanulni ,dolgozni ,barátkozni és eszed ágába se legyen házasságon gondolkodni,hisz még elötted az élet!Ezt se feled el ,oké...!:)

    Szóval tömören és velősen ,írány a tükör, aztán az utcán kihúzott testartással ,emelt fővel menni,és a fiúkra csak szép természetes bájjal rájuk mosolyogni,meglátod nem fogsz csalodni!!

     

    kedvenc gondolatom "Horton "az elefánt rajzfilmből:

    "

    Teszem amit gondolok,s amit gondolok azt teszem"HAJRÁ!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 19. 17:1548.

    19 évesen nekem sem volt önbizalmam (már nem tudom, miért, bár megint úgy néznék ki:)), és találkoztam egy csajjal, akinek nem volt feneke, birkózó háta volt, marha nagy hasa, jó melle, feltűnő haja és vidám volt. Kérdeztem, hogy honnan a fenéből van ilyen önbizalma, mert fürtökben lógtak rajta a pasik, és én, aki a tökéleteset hittem tökéletesnek, nem értettem az egészet. A receptje ez volt:

    " Kimegyek az utcára, azt mondom magamnak, hogy nagyon jó nő vagyok, ha meglátom magam a kirakatüvegben -hoppá!- gyorsan arrébb ugrok és csakazértis jó nő vagyok!" És tényleg az egyik legvonzóbb nő volt, akit ismertem, én is neki köszönhettem az önbizalmam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  5. 2009. július 19. 17:1547.

    Jó olvasni, hogy vannak normális felfogású emberek.

    Sajnos manapság elég sokan csak a külsőre koncentrálnak, és nem feltétlenül az emberi értékek döntők.

     

    Kedves topikindító!

    Szerintem olyan emberrel ne foglakozz, aki inkább a haverjai véleményére ad! 

    Nekem egy elég nagy műtéti heg "éktelenkedik" a testemen, de akinek emiatt nem kellenék, az elmehetne a búsba! Az előnyös adottságaidat emeld ki, és akkor észre sem veszik majd az orrod! (Nekem a 20 centis hegemet sokszor még bikiniben sem veszik észre.)

    előzmény:
    inmélius (44)
    2009-07-19  16:57
  6. 2009. július 19. 17:0146.

    Értem.

     

    Tudom, hogy könnyű ezt mondani látatlanban, de tényleg a többi előnyös adottságodra kéne koncentrálnod: ezek szerint jó popód van:))), szép szemed, mindened rendben van:)! Állj a tükör elé, csodáld meg magad, aztán vedd szemügyre az orrod, és gondolj arra, hogy milyen karakteres arcod van tőle:)! Simán megnő az önbizalmad, ha elfogadodolyannak amilyen. Ettől megváltozik a kisugárzásod, és az emberek nem azt veszik észre rajtad, amit nem szeretnél, hanem összességében leszel vonzó, azzal együt, amid van.

     

    (Nekem marha nagy hasam van (kötény:)), mégse vette észre senki, amíg nem mondtam, hogy hasplasztikára megyek, mert a többi előny elvonta a figyelmet:)), főleg a sajátomat.

     

    Szóval: elfogadás=kisugárzás=önbizalom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (16)
    2009-07-19  16:12
  7. 2009. július 19. 17:0045.

    ez nagyon szép tőled.

    előzmény:
    inmélius (44)
    2009-07-19  16:57
  8. 2009. július 19. 16:5744.
    Ha azt hiszed, hogy az orrodon múlik az önbizalmad, bizony erős a félreértés részedről. Amikor neked nem okoz többé problémát, akkor másnak sem fog - ezt megígérem neked.

    Anélkül, hogy hosszan értekeznék a problémáról: a fiam kiköpött latin szerető, sötét haj, barna szemek, olyan szempillákkal, hogy Lollobrigida legszebb korában is műszempillákkal érte el ugyanezt, mellette kisportolt. Na, ez a fiú tegnap mutatta be nekem az új barátnőjét, aki kicsit pösze a többször operált farkastorka miatt, és nagyon látszik a műtét helye. Imádja a csajt.

    Hogy ez a későbbiekben ne okozzon problémát, azonnal rákérdeztem, ő minden félszegség nélkül elmesélte, hogy igen, farkastorok, ez van, ő így kerek, én pedig, miután rendeztük a témát, tudomásulvettem, hogy ő így kerek. Hogy Misi mit vett és hogy vett tudomásul, az ő dolga, de együtt vannak és valószínűleg a legjobb haverja pofáját is beverné, ha megjegyzéseket merne tenni a szerelmére.

    Ennyi, csillagom. Te fogadd el a helyzetet, aztán röhögd ki azt,akinek nem tetszel így.  OEP-re egyébként elvégeznek plasztikát, pont ma került a szemem elé ilyen jellegű iromány - ha végképp zavar az orrod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  9. 2009. július 19. 16:5643.
    ÁÁ,ezt csak te gondolod így.hát persze,hogy kipróbálnák.de lehet van olyan is aki kicsit hosszabb időre.de úgy látom még esélyt sem kapnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (39)
    2009-07-19  16:52
  10. 2009. július 19. 16:5442.
    figyelj,nem akarlak bántani, de kissé gyerekesen gondolkodsz.én 19 évesen már egyedül voltam a fővárosban, magamat tartottam fenn és nem értem rá azzal foglalkozni, hogy kinek mit szóljak be mert ez és ez.....Egy dolog:ha magadról is elhiszed azt, hogy az orrod nagy (lehet,hogy nagy de nem csúnya)és mindenki ezen röhög még te magad is akkor ez így is lesz.Az a lány azért olyan sikeres,mert jó játékos,jól tudja eladni magát.lehet,hogy te ezerszer szebb vagy de szarba se nézed magad és ezt mások is érzik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (37)
    2009-07-19  16:47
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 19. 16:5341.

     Barbra Streisand sem a törpe orráról ismert, mégsem arról lett híresA férjhez menéssel pedig ráérsz, 19 évesen szórakozni kell, megtalálni azt akinek TE kellesz, úgy ahogy vagy.

     

    elsősorban neked kell kibékülnöd magaddal, ha lenézed magad akkor más is lefog, nehagyd magad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  12. 2009. július 19. 16:5240.

    http://www.freespirit.hu/hu/magazin/magia/mutasd_az_orrod_ megmondjuk_ki_vagy

     

    Nagy orr

    Az arc harmadánál hosszabb, széles, húsos orr nagynak számít. Az ilyen szaglószervvel megáldott emberek általában nagylelkűek, bátrak. Az ősi Perzsiában a nagy orr a szépség jele volt, királyukat, Xerxészt ezért tartották a legszebb férfiúnak. Kleopátra egyiptomi királynő szépségét is szabályos nagy orrának tulajdonították.
    A normál nagyságú, de keskeny, hegyes orr például gőgös embert szimbolizál. A nagy, de jól formált orrú ember kezdeményező, hamar kitűnik a tömegből, gyorsan "lerakja a névjegyét".
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  13. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2009. július 19. 16:5239.

    Az biztos, csak sajnos a pasik kalandokat keresik nálam a fenekem és a testem miatt :S

    MEglátják a fenekem és hűű de kipróbálnám .............. persze csak 1 alkalomra ...

    előzmény:
    encsilaci78 (34)
    2009-07-19  16:46
  14. 2009. július 19. 16:4838.

    Annyira rágörcsölsz a témára, hogy már csak az orrodat látod... Nem szabad ilyet! Ha magadban nem hiszel, hogy várod el mástól? ha magad nem látod szépnek, más sem fog!

    Ha szép a szemed, akkor egy sminkkel emeld ki azt! amit hangsúlyozol, azt veszik észre!  A pasik nem vesznek el a részletekben!

    ha mondjuk kiemeld a dekoltázsod, ott "leragadnak", észre sem veszik az orrod! Ha valakinek tetszel, akkor az orrod nem tántorítja el. De ha nincs önbizalmad, nem fognak észrevenni, mert egy komlexusos szürke egeret Te sem veszel észre, de azt igen aki elégedett magával és mondjuk mosolyog!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (23)
    2009-07-19  16:26
  15. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2009. július 19. 16:4737.

    Ez nagyon tetszik! Még így is szebb vagyok mint te :DDD hehe:)

     

    Az egyik beszólogatós ismerősöm nagyon nagyon vékony, csontjai mind kilátszanak, görbe a háta nagyon, a haja nagyon ritka, a homlokán mintha kopaszodna, alig van haja, ráadásul az arca sem szép szerintem ........ mégis, a fiúk repülnek rá, annyira szépnek hiszi magát hogy akkor valóban elhiszik a fiúk és "megbabonázza" őket??? Mit szólhatnék még be neki ??? Vagy a fiúknak?

    előzmény:
    SAABina (31)
    2009-07-19  16:41
  16. 2009. július 19. 16:4736.

    A legnaivabb válasz "ne foglalkozz vele".

    A negatív utasítás rendszerint vérehajthatatlan. Próbáld ki: tegyél magad elé egy másodperc mutatós órát, és mindössze 10 másodpercig ne gondolj a fehér elefántra. Ha meg tudod tenni, te vagy az egyetlen.

    előzmény:
    anett3600 (15)
    2009-07-19  16:12
  17. 2009. július 19. 16:4635.
    A morfo-pszichológia szerint a nagy orr:
    A nagy orr érzelmi érettségre utal. Ha széles és húsos, az azt jelenti, melegségre, szeretetre vágyunk. Jellemző ránk a távolságtartás saját magunkkal szemben, hajlamosak vagyunk objektíven látni a világot, szívesen meghallgatunk másokat.
    http://www.elle.hu/article.php?id=837
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  18. 2009. július 19. 16:4634.
    akkor hangsúlyozd ezeket!!!!ne gondolj mindig az orrodra !!!!!ha már csak a feneked jó azzal egy jó pár pasit ledönthetsz a lábáról .....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (29)
    2009-07-19  16:37
  19. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2009. július 19. 16:4633.

    Szia!

     

    Nekem is nagy orrom van, szemből nem tűnik fel, de profilból valami rettenetesen nézek ki, ráadásul a szemem is beesett és gyakran szokott karikás lenni. A hajam meg olyan h bármit csinálok vele, nem néz ki jól...

     

    na de 31 éves koromra elfogadtam magam ilyennek és láss csodát, nem cikiz senki:) sőt elég sok pasinak így is tetszettem pedig elég sokat kell dolgoznom a fejemen hogy normálisan nézzen ki.

     

    Minden csak azon múlik hogy el tudja-e magát fogadni az ember olyannak amilyen. Ha csak egy kis részlettel nem vagy megelégedve de a többivel igen, akkor azon az egyen ha tudsz próbálj változtatni, de nem tudsz (pénzhiány vagy akármi miatt) akkor mint ahogy előttem is írták, próbáld meg magadon kiemelni azt ami szép és már senki nem fog a szépséghibádra figyelni. Amivel túl sokat foglalkozik az ember azt mások is észreveszik de ha nem törődsz annyit az orroddal senkinek nem fog feltűnni. Rengeteg embernek van nagy orra, nőknek is, mégis vígan élik az életüket:)

     

    Viszont ha csúnyának látod magad, más is annak lát majd...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  20. 2009. július 19. 16:4532.

    Szia!

     

    Írták már páran, hogy más körökben kéne mozogni, nem ilyen idióták között....

    Általános suliban nagyon sokat csúfoltak engem is az orrom miatt, pl orrmelegítőt kéne neki venni karácsonyra - ezt tanácsolták annak, aki állítólag engem húzott, meg ilyene...

    Eljött a suliváltás ideje, és úgy döntöttem, hogy márpedig engem nem érdekel, hogy ilyen az orrom, igyekszem nem foglalkozni vele, és érdekes módon nem is szekáltak vele, max egy-két vicces - de nem bántó - megjegyzés, de semmi több....

    Mostmár egyetemista vagyok, itt sem ért semmi ilyen beszólás, ami pedig szintén fontos, hogy másfél éve vagyok együtt a párommal, akivel imádjuk egymást, és ő is gyönyörűnek tart engem, mint ahogyan én őt megjegyzem, neki is van kb akkora orra, mint nekem, a fogsora sem egy hollywood-i mosoly, és csak épp annyira izmos, hogy ne a csontjai látszanak, de én ilyennek szeretem...no meg persze én sem vagyok egy bombanő, de jól érzem magam a bőrömben és igyekszem azt hangsúlyozni magamon, amit szépnek tartok....(amúgy ez is relatív, hogy kinek mi a szép...)

     

     Szóval fel a fejjel, fiatal vagy Te is, mint ahogyan én is, ne keserítsd meg a saját további életed a begubózással! Hajrá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  21. 2009. július 19. 16:4131.

    Szia!

     

    Szerintem fogd fel úgy, hogy ez egy szűrő hiszen a felszínes emberek legalább elkerülnek az "orrod miatt".

    Egyébként meg biztos leszek benne, hogy lesz majd valaki aki az orrodat is imádni fogja...

     

    Az ilyen óvodás beszólásokra pedig reagálj frappánsan, ha beszólnak valamit mond azt, hogy :

    - örülök, hogy te tökéletes vagy;

    - még így is szebb vagyok, mint te

     Ha meg már végképp úgy érzed, hogy sértik az önbecsülésed akkor világosítsd fel a "viccelni" próbáló illetőt, hogy a vicc csak  addig vicc, amíg mindkét fél nevet rajta...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  22. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2009. július 19. 16:4030.

    A dolognak tényleg két oldala van: Egyrészt neked kell magadat elfogadnod. Most gondold el, ha az emberek csak a külsőségekből ítélnék egymást, az összes mozgássérültet, kopaszt stb csúfolnánk, stb - voltak ilyen korok és társadalmak valóban, ezeket mi primitívnek tartjuk ma, amikor próbálunk olyan fogalmakat, mint esélyegyenlőség és empátia - értelmezni és gyakorolni.

     

    A másik oldal ebből következik: akik benned csak az átlagostól eltérőt látják, valójában primitívek az értelmükben, kezdetlegesek az érzelmeik, stb. Keresd azokat az embereket, akik nem a testarányaiddal vannak elfoglalva, hanem a lényeget keresik benned. Te pedig dolgozz azon, hogy legyen benned "lényeg", tartalom, és ne legyél felszínes. Egyáltalán nem biztos, hogy most 19 évesen az a legfontosabb, hogy "fiúd" legyen. Talán ez egy próba számodra, hogy valami általánosabb érvényű feladattal foglalkozz, a társtalálás pedig majd jön magától.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (23)
    2009-07-19  16:26
  23. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2009. július 19. 16:3729.
    Fenekem, szemem, mosolyom
    előzmény:
    encsilaci78 (27)
    2009-07-19  16:33
  24. 2009. július 19. 16:3528.

    Nahát! Nekem is nagy orrom van, és sose csúfoltak érte. Férjnél vagyok és gyerekeim is vannak.

    Ja, és szerintem az orromnak köszönhetem, hogy olyan jól főzök! Pl. Don Pepe bolognai spagettijét ízlelés meg szaglás után el tudtam készíteni. (Na jó, harmadjára sikerült teljesen olyanra :D ) 

    És sok férfi szívéhez a gyomrán keresztül vezet az út...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (1)
    2009-07-19  15:45
  25. 2009. július 19. 16:3327.
    mit tartassz magadon  a legszebbnek????komolyan,amivel elégedett vagy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (25)
    2009-07-19  16:29

Címlap

top