Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kül.nemű gyerek-fürdés

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. július 11. 15:28
Kicsit felhúztam magam egy barátnőm megjegyzésén, érdekelne hogy másoknak mi a véleménye... meddig fürödhetnek együtt különböző nemű testvérek?? a gyerekeim 2 és 9 év közöttiek. van hogy együtt fürödnek. a 7éves fiam és az 5éves lányom általában mindig együtt. ez miért "természetellenes"??   most én gondolkodok "rosszul" vagy az aki azt mondja egyáltalán nem kellene 2-3éves kor után...
  1. 2011. október 31. 10:2978.

    Még egy szó erejéig visszakanyarodva ahhoz, amit írtál, az nálunk is úgy zajlott, hogy közvéleményt kutattam, hogy kinek kell WC-re mennie, ill. sürgős borotválkoznivalója, fésülködnivalója stb., mert szeretnék NYUGODTAN fürdeni ( = dagonyázni a kádban). Én 12-13 éves koromtól voltam kifejezetten szégyenlős, talán már 1-2 évvel kamaszkor előtt is, de az még csak egy folyamat volt, kb. kamaszkoromra állt be a dolog stabilan, és egyszer beszéltem is erről az anyámmal, hogy jó lenne, ha az apu nem mászkálna be, mert engem zavar.

    Hozzáteszem, hogy még mindig meggyőződésem, hogy neveltetés kérdése, mivel pl. egy barátnőm szülei, akik anno pár évet Finnországban éltek, és a közös (meztelen) szaunázás hatásaként értelemszerűen otthon is meztelenkedtek egymás előtt. Ne valami beteges magamutogatásra gondolj, hanem arra, hogy adott esetben apa kijött egy szál törölközőben a fürdőszobából, és a szekrény fiókban kipecázva egy gatyát, gond nélkül felöltözött a lánya előtt. Ennek hatására a barátnőmben nem alakult ki a meztelenség körüli misztifikált hiszti, ahogy látta az apja vállát, nyakát, lábát, ugyanúgy látta a fenekét és a himbilimbijét! :-)

    Ezért gond nélkül öltözött előtte ő is. Nem flangált előtte pucéran, de átöltözni átöltözött, ha úgy adódott.

    Emlékszem, egyszer megkérdeztem tőle, hogy nem ciki? Meg az is érdekelt, hogy mások előtt sem szégyenlős?! Megütközve nézett rám: dehogynem! "Dehát ő az apám! Nyilván más előtt nem fogok levetkőzni, mint ahogy más előtt fingani sem szoktam!" - tette hozzá végül.

    Itt aztán elfogytak az érveim, mert eszembe jutott, hogy az anyám 10 éves koromban kijelentette, hogy én már nagy vagyok, és ezért mostantól tilos az apu előtt pukizni, mert egyszerűen ez nem illik. Ők sem csinálják egymás előtt, tiszteletből!
    Mondom... szerintem ez a kérdés 80 %-ban NEVELTETÉS kérdése!!!

    előzmény:
    Keris (72)
    2011-08-22  18:41
  2. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. augusztus 27. 13:4877.
    Igen, ezt én is pontosan ugyanígy gondolom.
    előzmény:
    Keris (76)
    2011-08-27  10:15

Címlap

top