Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lost. Eltűntek. Előkerültek. Visszamentek. Minek?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. július 2. 09:01
Azt kérem minden Lost-rajongótól, hogy szóljon be nekem, miszerint ez a sorozat nagyon is jó, csak én nem értem.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_202090
    Torolt_felhasznalo_202090
    2009. július 4. 10:1326.

    Most komolyan, pont azt csináljátok, amit a cikk írója jósolt: bizonygatjátok, hogy az  baj, hogy nem elég okos ahhoz, hogy megértse a sorozatot, de egyikőtök sem ad számot arról, hogy akkor mégis, mi a fizikai/tudományos háttere az időutazásnak a sorozatban? MIBŐL VAN a füstszörny? Milyen orvosi indoka van annak, hogy a szigeten a béna újra jár, a beteg gyorsabban gyógyul?

     

    Azt mondjátok, ti okosabbak vagytok, mint a cikkíró. Hát akkor jöjjön a magyarázat! 

     

    A cikk meg egyébként arról szól, csak a jelek szerint mégsem vagytok annyira okosak, hogy ha elkezdek egy sorozatot, akkor azt illene már az elején kitalálni, hogy fantasztikus-misztikus sorozat lesz, vagy realisztikus. a Lost úgy indult, hogy mindennek van/lesz oka, még az alkotók is ezt ígérték, aztán tessék, lett belőle egy csökött sci-fi.

     

    Csak olyan választ kérek, ami leírja az időutazás, a füstszörny és a csodálatos gyógyulás tudományos hátterét - hiszen ti ÉRTITEK  sorozatot, ugye?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_202090
    Torolt_felhasznalo_202090
    2009. július 4. 10:0725.

    "LOST az egyszerű emberek igazán közeli, és mély drámája, a sors filozófiájának egyedi kibontakozása, és a hit próbatétele, mely ezesetben a kritika írójának nem jött be."

     

     

    :)))))))))))))))))))))) egyszerű időutazó, a füstszörny által terrorizált emberek mély drámája :))))))))))))))))))))

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904545 (18)
    2009-07-02  21:16
  3. Torolt_felhasznalo_317772
    Torolt_felhasznalo_317772
    2009. július 3. 18:4024.
    Én meg minden részt láttam többször! Az első rész óta a rabja vagyok. Függővé váltam. Szerintem a Twin Peaks óta nem volt ilyen jó sorozat. Ennyire fordulatos, izgalmas, misztikus, drámai emberi sorsokkal, ami hétről-hétre odaszögezi az embert a tv-hez. Nem kötelező nézni, akinek nem tetszik. Ez nem egy hétköznapi sorozat: megnézem és holnapra elfelejtem. Ezen tovább gondolkodik az ember. Látszik, hogy a cikk írója nem nézte csak néhány részt esetleg, különben tudná, hogy itt egyáltalán nincsenek biztonságban a főszereplők, nem lehet kiszámítani, hogy mi fog következni. Egy nagyszerű történet szinvonalasan, fordulatokban gazdagon elmesélve, nagyon aprólékosan kidolgozva. Mindennek jelentősége van, mindenre figyelni kell. Biztos vagyok benne, hogy meg lesznek válaszolva a kérdések, mert az eddigi 5 évad azt bizonyítja, hogy nagyon is tudják az írók, hogy mit csinálnak, mi felé halad a történet. Nagyon sajnálom, ha vége lesz, mert hiányozni fog, ahogy most is. Racionalitást meg nevetséges elvárni egy misztikus sorozattól (vagy bármilyen sorozattól) mert nem azért nézzük. És igen, ehhez a sorozathoz kellenek agysejtek és intelligencia, aki nem akarja/tudja használni őket, azt hiszem azoknak bőven van megfelelő néznivaló a ker.csatornákon. Van amit én sem szeretek sorozat, de elismerem, hogy ha jó, de nem veszem a fáradságot arra, hogy menjek az oldalára szidni.LOST THE BEST!!! (remélem ez már megjelenhet) Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_543995
    Torolt_felhasznalo_543995
    2009. július 3. 16:2323.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_543995
    Torolt_felhasznalo_543995
    2009. július 3. 16:2322.
    Én meg még egy részt sem láttam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 3. 15:3221.
    Igen-igen, ez egy olyan sorozat, ami biztos sok embernek nehéz lesz...Nem lehet csak úgy nézni, kell hozzá némi agy és intelligencia...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-07-02  09:01
  7. Torolt_felhasznalo_543320
    Torolt_felhasznalo_543320
    2009. július 3. 07:2220.
    Ez így nem ér..már mindent amit leakartam írni, leírták előttem. xD Bár szebben fogalmaztak :D Szóval én bevallom, nem olvastam végig a cikket, mert nem bírtam azt olvasni, ahogy a kedvenc sorozatomat szidják. Én is úgy vagyok vele aki szereti nézze, aki meg nem azt senki sem kényszeríti rá. Szerintem a Lost egy nagyon jó sorozat, nem lesz még 1 ilyen, és én is nagyon sajnálom, hogy mindjárt vége...:'(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 2. 23:5519.

    En nem talalok benne semmilyen logikai csavart, pedig direkt keresem mindenben, es altalaban meg is talalom, de ha ugy nezem, ahogy a filmet talalni akarjak, tehat azokat a fizikai lehetosegeket elfogadom, akkor igenis logikus es teljesen tokeletesen felepitett tortenet, amiben a nyitva hagyott kerdeseket meg is valaszoljak rendszeresen, csak nem mindig ott, es akkor, amikor az ember varja. Eppen ettol izgalmas. Attol, hogy nem tudom elore, hogy mi lesz a kovetkezo jelenetben.

     

    A cikk irojanak uzenem: en ertem a filmet. Szerintem nem vagyok egyedul. Es igen rajongoja vagyok, es sajnalom, hogy hamarosan vege.

     

    Aki latott belole egy, azaz egyetlen egy reszt, es nem tetszik neki, azon nem csodalkozom. A LOST az a sorozat, amihez kell ismerni az elozmenyeket, akkor van egy resznek barmifele mondanivaloja, ha tudjuk, hogy elotte mire epult a tortenet. Ettol meg a sorozat nem rossz, hogy egy resz miatt valakinek nem tetszik. En altalaban tobb eselyt adok egy sorozatnak, azaz ha a pilot nem jon be, akkor meg megnezem a folytatast, talan 3-ig probalkozom, aztan vagy folytatom, vagy hagyom a csudaba.

    Nekem a Prison Break nem jon be, a parom miatt neki kezdtunk ugy egyben, sok szezont megnezni, hatha neki tetszik, de o sem rajong erte, pedig nagyon szereti a hasonlo filmeket. Ettol meg egyebkent jo sorozatnak tartom, jol felepitettnek, de ugy vagyok vele, mint a puncs fagyival. Jo-jo, de inkabb mast valasztok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_904545
    Torolt_felhasznalo_904545
    2009. július 2. 21:1618.
    Nem igazán értem, hogy mi köze a racionalimushoz egy meredek misztikus szorozatnak. Ilyen alapon az illető végig trancsírozhatna minden hasonló műfajon, és megkérdezheti, hogy a Rejtélyben miért próbálják tudományosan magyarázni a soha nem bizonyitott elemeket, vagy a Hősökben miért repdesnek, meg zúzzák az acélt az emberek. A válasz az, hogy a kérdés értelmetlen, ugyanis az ezeket a filmeket aki szereti az pont ezért szereti. A LOST alapkoncepciója is valahol egy hasonlatos tematikában keresendő, nem a racionalizmus talaján. A kérdés inkább az, hogy kinek tetszik, és kinek nem... Akinek esetleg nem, annak nem kötelező a megtekintése, és ezáltal nem biztos, hogy az általános véleménye fog is jelenti bármit. Legfeljebb egy tucat casual néző egyetértően fog bólintani, majd megpróbálják felidézni, hogy minden második, vagy minden harmadik részt láttak eddig.A LOST egy irodalmi remekmű, amihez kétségem egy jó ideje nem fér. Egyik ok, hogy a két elsőszámú iró, Carlton Cuse, és Damon Lindelof számtalanszor megerősitette, hogy már négy éve tudják, hogy hogyan ér majd véget a sorozat. Amit eddig tettek, azok csak részletek kérdései voltak, amolyan felvezető egy gigantikus 6-os évadhoz, és a fináléhoz. Értem ezt főképp az 5-ös évadra, melynek évadzáró jelenetei semmihez sem foghatóak. Ezt a "négy éve tudjuk" tényt maguk a szinészek is alátámasztják, páran már részesei a beavatottaknak, mint az tudhatjuk Fox budapesti tájékoztatójából. Az alkotók pedig számon tartják a rejtélyek sokaságát, hiszen az utolsó, 6-os évad erre hivatott majd. Szóval kérdem én, ki az ki nem tudja hogy mit beszél? És miért is kellene egy misztikus filmet racionálisan magyarázni? Nem értem... És végezetül a nagy költői kérdés: Miről is szól a sorozat? A LOST az egyszerű emberek igazán közeli, és mély drámája, a sors filozófiájának egyedi kibontakozása, és a hit próbatétele, mely ezesetben a kritika írójának nem jött be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 2. 18:4317.
    Szerintem a LOST lebilincselő,mindig van benne valami ami miatt hétről-hétre megnézem.Izgalmas és hát JACK....Amúgy meg a Lost-ton kívül ezer sorozat van lehet válogatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-07-02  09:01
  11. Torolt_felhasznalo_529286
    Torolt_felhasznalo_529286
    2009. július 2. 18:1816.
    Szerintem a legjobb sorozat amit eddig néztem, mondhatni függő vagyok és mindig már előbb megnézem mielőtt itt nálunk menne. A legjobb benne, hogy tele van fordulattal és nem az a tipikus sorozat,hogy van pl. egy gyilkosság jönnek az okosok és a végére minden megoldódik.Van egy szomorú tippem a végére,de remélem nem így lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 2. 15:1915.

    Jesszus! Mi van veletek??  Végre egy egyedi sorozat, amin lehet agyalni, mert 1-1 apró jelnek is nagy jelentősége lehet.   Ki mondta, hogy racionálisnak kell lennie?!

     Akinek ez béna, nézze a Győzikét, azon tényleg elég bambulni, és sajnos ez kell a magyarnak, ezért ilyen színvonalas a kereskedelmi adóink programja!

     Lost 4 ever!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_838147
    Torolt_felhasznalo_838147
    2009. július 2. 11:3714.
    Egy részt láttam belőle félig.Nem igazán volt rám hatással.Úgy is mondhatnám:egyáltalán nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 2. 11:1313.
    Én soha nem vártam racionális és logikus magyarázatokat, de kicsit túlcsavarták már a sztorit. Nem mondom, hogy nem érdekes, de 2 hete nem kapkodom el megnézni az utolsó részeket az 5. évadból, pedig mindet láttam legalább kétszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-07-02  09:01
  15. Torolt_felhasznalo_445249
    Torolt_felhasznalo_445249
    2009. július 2. 10:1812.

    És ez csak egy film volt, viszont egy sorozat egész más, több idő az ember életéből, még kellemetlenebb.

     

    Ebben számora az a vicces, hogy szerintem a kutya sem kényszerít senkit se, hogy leüljön nézni egy sorozatot minden héten, pláne, ha nem tetszik neki. Speciel nekem az első évadban megjelenő jegesmedvés és Walt-féle suttogásos dolog után már nem volt illuzióm arról, hogy majd egy racionális és logikus magyarázatot fogunk erre az egészre kapni.

    előzmény:
    Marharépa (10)
    2009-07-02  10:09
  16. Torolt_felhasznalo_220005
    Torolt_felhasznalo_220005
    2009. július 2. 10:1011.
    Szerintem ez nem lenne rossz sorozat, ha nem 6 évig tartana. Sok benne az újabb és újabb titok. Időnként vannak visszautalások, aminek ez a 6 év nem tesz jót, mert közben az ember elfelejt ezt azt. Annak lesz igazán izgalmas, aki még nem látta, és ha befejezik, akkor töményen  egymás után megnézi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. július 2. 10:0910.

    Szerintem pont az a baja a cikkírónak, hogy a sorozat úgy indult, mintha jóval több lenne egy brazil szappaoperánál, de aztán fokozatosan jött a csalódás.

     

    Elég szomorú, amikor az ember nagy elvárásokkal elkezd nézni valamit, aztán meg jól pofára esik.

     

    Pl megörültem A törvény gyilkosának, végre De Niro és Pacino egy filmben, izgi történet, szuper. Aztán egy nézhetetlen filmnek bizonyult. Egyértelműen rendezői hiba.

     

    És ez csak egy film volt, viszont egy sorozat egész más, több idő az ember életéből, még kellemetlenebb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_445249 (5)
    2009-07-02  09:40
  18. 2009. július 2. 10:099.

    A Lost az melyik is...?

    Amiben rezeg a bozót és félnek..? :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-07-02  09:01
  19. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2009. július 2. 09:578.

    szerintem sz@r.

    Én nem nézem, ne nézze a cikk írója sem ha nem tetszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-07-02  09:01
  20. Torolt_felhasznalo_445249
    Torolt_felhasznalo_445249
    2009. július 2. 09:527.

    Legyél igényes persze, csak egy TV sorozattól elvárni a "belső logikát" :))) Amúgy meg ezek a hollywoodi írók összehoztak egy normális produkciót. Emberek milliói nézik, és ha ránézel az IMDB pontozásra, akkor majdhogynem maximális pontot kap. Azaz tetszik a nézőknek. Így ahogy van, belső logika nélkül :)

    Azt tudom erre mondani, hogy van, akinek tetszik Mona Lisa, de nekem ugye nem kell feltétlenül szeretnem?

    előzmény:
    Lady_Briseis (6)
    2009-07-02  09:45
  21. 2009. július 2. 09:456.
    Hát... van,aki igényes,ez van. :) Ezek a pacákok meg Hollywood-ban azért vannak fizetve,hogy összehozzanak valami normális produkciót.De végül is tök mindegy,csináltak már ennél százszor rosszabb sorozatot is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_445249
    Torolt_felhasznalo_445249
    2009. július 2. 09:405.

    :) belső logikát??????

    A Gyűrűk ura egy szépirodalmi műből keletkezett film. A Lost kb olyan, mintha egy Júliából vagy egy Romana-ból akarnának filmet forgatni. Semmivel sem több, és szerintem nem is akar többet adni, mint egy brazil szappanopera.

    Most láttuk moziban az új Star Trek filmet. Irtó helyes volt, irtó aranyos volt, de akkora logikai bukfencek voltak benne, hogy csak na. Akkor is jót szórakoztunk.

    előzmény:
    Lady_Briseis (4)
    2009-07-02  09:25
  23. 2009. július 2. 09:254.
    Szerintem a cikk íróját nem a történet fiktív volta zavarja,hanem hogy megbontották benne a belső logikát,azaz hogy ilyen nincs is neki.Én ellenpéldának a Gyűrűk Urát hoznám fel,az is egy rohadtul bonyolult történet enyhén szólva fantasztikus elemekkel,mégsem tűnik hülyeségnek,mert egy stabil,ellenmondásoktól mentes rendszerbe illeszkedik a sztori minden részlete.Amúgy meg igaza van a cikkírónak,én már rég nem nézem a Lost-ot.A forgatókönyv írók kissé elszálltak a saját zsenialitásuktól...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_445249
    Torolt_felhasznalo_445249
    2009. július 2. 09:253.

    Muszáj érteni? Nem lehetne rajta inkább csak egy jót szórakozni? Ugyanis ez a célja ezeknek a TV-sorozatoknak.

    Lehet vitatkozni a jelenlegi tudományos ismeretek alapján, hogy ilyen nem létezhet. És? A Tom és Jerry is egy baromság ezen az alapon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-07-02  09:01
  25. Torolt_felhasznalo_670473
    Torolt_felhasznalo_670473
    2009. július 2. 09:012.
    Előre is elnézést kérek a cikk írójától, de ez egy eléggé színvonaltalanul megkomponált írás. Pont úgy hangzik az egész, mint egy nagy hiszti. Attól h nem tetszik egy sorozat, ami egyértelműen nem valós történetet mutat be, miért kell felháborodni?! :) Én sem borultam ki a Csillagkapun, hogy "dehát ilyen nem is létezik!!!"! Ez egy olyan sorozat, aminél nem tudod h mi fog történni a következő részben, de persze biztos türelem kell hozzá, hogy az ember végig nézze, meg persze hogy tetszen a sztori. Engem meglepett, mert látszólag kiborította a cikk íróját a Lost! :) Javaslom neki, hogy ne nézze többet, mert infarktust fog kapni! :) Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top