Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pókszázlábú!!! Help!

Andralin
Létrehozva: 2009. június 21. 03:15

Késő éjjel hazaérve és felkapcsolva a villanyt ezt a csodálatos teremtményt láttam meg a szobám falán. 

 

Ahogy megközelítettem a légycsapóval, delikvensünk egy hirtelen jólirányzott ugrással mellettem landolt a földön a kétméteres magasságból.  Mivel erre nem igazán számítottam teljesen ledermedtem. Ezután állatkánk valami villámgyors turbósebességgel kezdett rohanni a közeli szekrény felé majd elbújt alatta.  

 

 

Nos, a googli szerint ő lenne a pókszázlábú.

Előnye, hogy rendkívül hasznos, lényegében az összes rovarat és bogarat kiírtja a lakásból. Levadássza a pókokat, legyeket, szúnyogokat, összeszedi a csótányokat, stb. 

 

Hátránya a nagy és undorító volta mellett hogy néha az embert is megmarja, csípése igen fájdalmas és kellemetlen.  Igen frusztráló lehet úgy álomra hajtani a fejem, hogy bármikor megjelenhet felettem a falon és akár rám is ugorhat álmomba. Találtam egy blogbejegyzést is, ahol valaki arról ír, hogy álmából ébredve az arcán mászott egy példány. 

 

Szerintetek indítsak-e hadjáratot a kiírtására, vagy kössek vele kompromisszumot és tűrjem meg a lakásban?

Ha neked volt már ilyen lakótársad, mit tettél? Megtűrted vagy felvetted a harcot?  

 

 

 

 

 

 

  1. 2017. augusztus 8. 23:5435.

    Szerintem nem megoldás a békés egymás mellett élés, mert igen szaporák. És egyszer csak azt veszi észre az ember, hogy kisebbségbe kerül a saját lakásában. Sajnos tapasztaltam. 

  2. 2010. október 20. 17:5034.
    Szia! Talaltal vegul valami hatasos modszert ezek a kis rondasagok ellen? Nalunk is feltunik neha egy-egy es a hideg raz ki tolle...
    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-06-21  03:15
  3. 2009. június 21. 12:2933.

     

    Jajj...jujj..jajj.....!!!!!!!!

     

    Rakd  ki!!!!

     

    Védettsége  ellenére  ha  velem  találkozna,  rosszul  járna.

    Az  sem  érdekelne, hogy  milyen  társaitól  szabaditana  meg.

     

    Az  első  reakcióm  az  ilyenekre,  hogy  fül  befog, szem  becsuk,  és  Pancsa  ugrik....RÁ.

    Azt  meg  nem  éli  túl, az  esetek  100%-ában egy  sem.

     

    Egyetlen  soklábút  tűrök  meg  a  lakásban,  az   a  kaszáspók,  azt  hiszem  igy  hivják. Most  is van  egy  a  konyhában  a  sarokban  szövöget, bár  vele  is  kitolok,  mert  a  hálóit  szétrombolom.

    Ő  viszont  újra szövi.  De utálom,  hogy  a  kinőtt  ruháit  szanaszét  hagyja.

    Kitartásáért nevet  is  kapott, Pucuka.

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-06-21  03:15
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 21. 12:2532.

     

    undorító! egyszer láttam ilyet

    elnyomtuk a falon....  lehetett festeni

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-06-21  03:15
  5. 2009. június 21. 12:0231.
    Hűűűha
    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-06-21  03:15
  6. 2009. június 21. 11:4730.

    Én úgy gondolom, nem fog megtámadni!

    Az egér sem tette, ugye???

     

    Az állatok -az emberrel ellentétben, aki bármilyen gazságot képes elkövetni- általában csak akkor támadnak, ha éhesek, de a pókszázlábúnak meg nemigen az emberhusi a kedvence! (Írod is, mit szeret.)

     

    Viszont nem szép szegény, az tagadhatatlan!

     

    Irtóhadjáratot nem indítanék, ha csak 1-2 példány cselleng a lakásban.

     

    De, ha meglátnám, igyekeznék gyengéden elcsípni- nem agyoncsapni!-, és kipenderíteni őkelmét!

    Elvégre a lakás az enyém, és efféle társbérlőket én sem kedvelek!

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-06-21  03:15
  7. 2009. június 21. 11:3129.

    Nálunk én vagyok ilyen "félös" mint te!Ki nem állhatom a "kisállatokat"

    Viszont a maccsal nincs gond,ö öszefogdos mindent,söt imád játszani velük:pokok,legyek,szöcskék,lepkék...uh. ha találok vmit csak szolok neki és el van intézve

    előzmény:
    Daisy48 (10)
    2009-06-21  05:14
  8. 2009. június 21. 11:2728.

    Vidéken, családi ház első emeletén, a közelben sűrű hegyi erdőségek vannak.

    Elvileg nem nagyon szereti a magasabb emeleteket, szóval szerintem nem kell félned. 

    előzmény:
    katyka22 (14)
    2009-06-21  08:21
  9. 2009. június 21. 11:2527.

    Hát, épp egy hete van, hogy nagytakarítottam.

     

    Túl sok rovarom meg nincs szerencsére, a környékbeli erdőből éjszakánként előjönnek a devevérek és az utcai lámpák fényénél összekapkodnak mindent ami repdes.

    előzmény:
    Mozdony (13)
    2009-06-21  08:08

Címlap

top