Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerektartas-kapcsolat

Adryyyenn
Létrehozva: 2009. június 19. 23:19

Sziasztok!

 

Azzal a kerdessel fordulok hozzatok, hogy a szuleim 12 eve elvaltak, a ma i napig pereskedunk tartasdij miatt, mert apam nem hajlando fizetni a gyerekek utan. Mar csak ocsem utana kellene aki nappali tagozaton tanul, de most azzal az indokkal nem akar fizetni, hogy ocsem nem tartja vele a kapcsolatott, hozzateszem 12 ev alatt egyszer fordult elo a vallas utan kozvetlen hogy elmentunk fagyizni de meg annak az arat es felirta es utana kevesebb penzt utalt es kb 11 eve volt. Az ocsem most 20 eves eddig semmilyen kapcsolatunk nem volt az apankkal, mert sajnos nem erdekeltuk ot, meg a birosagi targyalasokon sem beszelt velunk, ami eleg szomoru sajnos. Igazabol nem ertem hogy most vajon miert ezt az indokot hozta 11 ev utan, es ezert szeretnek erdeklodni hogy erre kotelezheto e az ocsem.

 

Elore is koszonom.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. június 21. 23:1280.
    Szegény.Nalunk franciaorszagban azt el lehet intézni,hogy ne vihessék ki a gyereket az eu-bol.Egyébként europai az apa?
    előzmény:
    evica76 (29)
    2009-06-20  12:11
  2. 2009. június 21. 12:5679.

    Gerbera, abban igazat adok Neked, hogy a gyereknek mindkét szülőjére szüksége van.

    S az is előfordul, nem kis számban, hogy az a szülő, akinél a gyerek el van helyezve, gátolja ezt a kapcsolattartást.

     

    S az is igaz, hogy felnőtt fejjel esetleg a gyerek is másként látja, mi miért történt a család életében, hogy talán mindkét szülő tehetett volna a jobb kapcsolattartásért.

    De szerintem az a szülő, aki szeretné a gyerekével a kapcsolatot tartani, de a gyerekkel lévő szülő gátolása miatt nem tudja, az legalább a gyerektartást fizeti rendesen!

    Mert érti, hogy a gyerek pénzbe kerül, s nem a nemfizetéssel áll bosszút a másik szülőn, illetve a saját gyerekén, hisz annak jut  kevesebb, ha nem fizet!

     

    Ez a nagykorú gyereknek, bizony, eszébe fog jutni, akármit gondol az addigiakról! Így nem lehet csodálkozni, ha vonakodik az elmaradt kapcsolatot önként szorgalmazni!

     

    S igaz, hogy 18 évesen nagykorú egy gyermek, de ma, ennyi idősen, és az addigi, esetleg középiskolai tanulmányaival -pl gimnáziumi- igencsak nemigen tud majd elhelyezkedni! Azzal ma nagy valószínűséggel járadék nélküli munkanélküli lesz csak. Sőt, ma a legtöbb szakmához is kell az érettségi, tehát 18 éves korukban még képzetlenek.

     

    Értem én a törvényalkotót, hogy ne akarjon a tartását -elvileg!- már önmaga tartására képes gyerektartást, ha nem óhajt kapcsolatot tartani.

     

    De nagyon is figyelembevenném, ha bíró lennék, hogy az eddigi tartásdíj-fizetés rendben volt-e, s az is eszembejutna, talán nem tehet egy elvált szülő gyereke arról, hogy okos, és az eszével akar majd boldogulni!

    S az a 18 éves korhatárral nem megy! Ma nem!

    Így egy "elvált-gyerek"nek nem 18 évesen, de 14 évesen kell döntenie a további sorsáról. Vagyis, szakmát tanulhat csak, ne is gondoljon többre, mert az már nem fér bele a 18 év korhatárba!

     

    Legalább 21-re kellene emelni ezt a korhatárt szerintem, ha továbbtanul a gyerek.

     

    S addig ne kelljen alakoskodnia -mert az, ha a gyerektartásért teszi!- kényszerből a gyereknek, mert ahol a fenti áll fenn, nem lehet csodálkozni, ha a gyerek nem akar felnőve sem kapcsolatot tartani az eddig őt semmibevevő szülőjével!

     

    Amelyik nagykorúvá serdülve akar, az fog is, így nem a törvény dolga ezt eldönteni szerintem!

    Arról nem is beszélve, hogy amelyiknek lehetősége van, persze, hogy munkát is vállal a tanulás mellett, mert a tartásdíjból, senki se mondja, hogy vidáman eléldegél a felsőfokú tanulmányai alatt! 

     

    Tehát ma már a 18 éves korhatár a tartásra nem jó, az élet ezt jól bizonyítja! S a kapcsolattartásra-kötelezés sem, kötelezéstől egy kapcsolat sem fog jobban működni!

    előzmény:
    gerbera24 (64)
    2009-06-20  18:03
  3. 2009. június 21. 11:5478.

    Köszönöm a tanácsot, meglesz.

     

    Csak azért vagyok még ilyen bizonytalan, mert az ügyvédemmel nem rágtuk még át rendesen a dolgot, hogy mire milyen lehetőségem van.

    előzmény:
    gerbera24 (75)
    2009-06-21  10:34
  4. 2009. június 21. 11:5377.

    Nem egészen így van.

    A tartásdíj fizetését csak akkor lehet megszüntetni, ha erről születik 1 újabb bírósági ítélet.

    Rendszerint a kötelezett kéri a csökkentést, v. megszüntetést.

    Erre írtam az előbb, hogy a %-os mérték helyett a bíróságok általában  fix összegű tartásdíjat állapítanak meg.

    Azt az előbb említett eljárásban lehet kérni, hogy a nagykorú jogosult számlájára utalja a kötelezett a pénzt.

    De ha még otthon él,az anya tartja el, és  lakhatás, élelmezés, és minden más kiadás köráben ő gondoskodik a gyermekéről, akkor ő fogja kapni a pénzt.

     

    A tartásdíj azokban az esetekben, ahol a szakma megszerzése a felső fokú végzettséggel zárul, általában az apa addig köteles fizetni.

    A jelenlegi tervezet még nem került törvényként szabályozásra, így addig a régi szabályozás érvényes.

     

    Csak szeretném minddenkinek a figyelmébe ajánlani, hogy megszünt a tartás iránti perek illetékmentessége.

    Ezért a kereset indításakor a követelt összeg 6 %-t kell a keresetlevélen bélyegben leróni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966560 (74)
    2009-06-20  22:08

Címlap

top