Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerektartas-kapcsolat

Adryyyenn
Létrehozva: 2009. június 19. 23:19

Sziasztok!

 

Azzal a kerdessel fordulok hozzatok, hogy a szuleim 12 eve elvaltak, a ma i napig pereskedunk tartasdij miatt, mert apam nem hajlando fizetni a gyerekek utan. Mar csak ocsem utana kellene aki nappali tagozaton tanul, de most azzal az indokkal nem akar fizetni, hogy ocsem nem tartja vele a kapcsolatott, hozzateszem 12 ev alatt egyszer fordult elo a vallas utan kozvetlen hogy elmentunk fagyizni de meg annak az arat es felirta es utana kevesebb penzt utalt es kb 11 eve volt. Az ocsem most 20 eves eddig semmilyen kapcsolatunk nem volt az apankkal, mert sajnos nem erdekeltuk ot, meg a birosagi targyalasokon sem beszelt velunk, ami eleg szomoru sajnos. Igazabol nem ertem hogy most vajon miert ezt az indokot hozta 11 ev utan, es ezert szeretnek erdeklodni hogy erre kotelezheto e az ocsem.

 

Elore is koszonom.

 

 

  1. 2009. június 20. 14:1151.

    Szerinted? Többször is!

    A történetem hosszú évekre nyúlik vissza! Az ügyészségi procedúrán is túl vagyok!Az ügy büntetőügyre is átkerült - megoldás???? nevetséges! Exet egyetlen tárgyalásra sem tudták még elővezettetni sem, pedig ő isten bizony otthon volt...

    Mesélhetnék a 6 bírósági ítéletről, ami a kezemben van, meélynben mindegyikben elmarasztalják a végrehajtót, mert nem a törvényeknek megfelelően képviselt, és egyetlen alkalommal sem foglalt semmit kb 2 év alatt - miközben az ex a feleségével közösen megvette az osztott telkükön lakótól a házát, majd lebontotta, és újat épített helyére... de a végrehajtó, kérdésemreÍ: ha nincs exnek pénze, akkor miből vették az építőanyagot, miből építkeztek - közölte, hogy Ő ezt nem tudhatja - az APEH felé forduljak kérdésemmel!

    Felháborító amit ebben az országban meg lehet tenni! 

     

    A történetem megtalálod: www.gportal.hu/figyeljrank

    előzmény:
    pannacotta (47)
    2009-06-20  14:00
  2. 2009. június 20. 14:0750.

    Én is pontosan úgy sejtettem, de tényleg!

    Ha itt adsz, a szakmai fórumot hogyan is hagynád ki???

    előzmény:
    pannacotta (49)
    2009-06-20  14:05
  3. 2009. június 20. 14:0549.
    Ott is szoktam írni, meg az ottani listában is megtalálható vagyok (a valódi nevemen).
    előzmény:
    csutak51 (48)
    2009-06-20  14:03
  4. 2009. június 20. 14:0348.

    Ó, ez szebben hangzik sokkal, mint ahogy gyanítottam laikusként!

    Milyen jó, hogy itt is vannak, akik értenek ehhez, és tudnak szakszerű véleményt írni, s nemcsak az általam ajánlott fórumban!

     

    (Akiket azért szoktam csak ajánlani, mert ott biztosan vannak jogászok, az itteniek meg nem minden topikot vesznek észre  .

    S gondolom, azt is mindenki tudja, aki tanácsot kér akár itt, akár ott, hogy minden eset más, ahogy írod, s csak nagyon jól ismerve minden körülményt, lehetne tökéletesen illő választ írni.

    Egy jogi témájú topik kiindulásnak, tájékozódásnak jó, főleg, ha mázlista a topikindító, és épp a topikjába téved egy joghoz értő !) 

    előzmény:
    pannacotta (35)
    2009-06-20  13:18
  5. 2009. június 20. 14:0047.

    Ez mind igaz, de 3 évig akkor is kapsz pénzt a gyerekneveléshez. És persze, segélyt is kaphatsz, de az nem ide tartozó kérdés.

    Na meg családi pótlékot. 

     

    Viszonylag ritka - legalábbis az általam ismert gyakorlatban -, amikor valaki úgy el tud tűnni, hogy 10 évig sem kell fizetnie, előbb-utóbb lesz mindenkinek valamiféle munkahelye, vállalkozása, ingatlana, amin végre lehet hajtani az állam által előlegezett összeget is, és a folyó tartásdíjat is. 

     

    Vannak kivételek, valóban, de nem túl nagy számban. 

     

    Megpróbáltad már feljelenteni az apát? 

    előzmény:
    Mártis (46)
    2009-06-20  13:57
  6. 2009. június 20. 13:5746.

    ... és közben évek telnek el, úgy hogy nem születik megoldás -közben felnőnek a gyerekek

     

    Én tudnék erről mesélni, mert ezeken mind keresztül mentem. Jelenleg logűbogtathatom a papírt - az állam álétali megelőlegezésről - de....

    - csak akkor jár, ha szociálisan is rá vagy szorulva

    - ha a nem fizetőn nem tudja az állam behajtani - akkor csak 3 évig lehet kapni

    - ha nem fizeti ki a megelőlegezést az "apuka" - akkor az örököseinek kell majd az államnak azt visszafizetni (ergó, annak a gyermeknek, akinek a felneveléséhez az apuka nem járult hozzá!)

     

    szóval megint csak az jár jól, akinek pénze van, aki pedig rászorul, azon még rúgnak egyet! Köszönöm - ezt nem taertom megoldásnak!

    előzmény:
    pannacotta (37)
    2009-06-20  13:22
  7. 2009. június 20. 13:4945.

    Mivel szeptember 4-én lesz az első tárgyalás, még nem ültünk le az ügyvédemmel részletesen megbeszélni mindent. Van egy előzetes megállapodásunk, amiben leszögezzük, hogy nem kérek többet 20ezer gyerektartásnál, nem reklamálok később sem, viszont ő sem tarthat igényt semmilyen pénzre tőlem (a lakás, az autó mind az én nevemen van, ami neki járna, az kb. 600 ezer forint, mert volt egy kisebb adóság, amit már közösen fizettünk vissza). Meg benne van az általános gyerekláthatásra vonatkozó szabályok, ugye hogy nyáron 1 hónap... de mondta az ügyvéd, hogy ez a törvény, ami nem jelenti azt, hogy az 1 hónapot egyben kell kiadni. Valamikor július végén, augusztus elején beszéljük meg a dolgokat, addig nem nagyon tudunk egyeztetni időpontot, de piszkálja a fantáziámat a dolog, ezért kérdezek ennyit.

     

    Te mivel foglalkozol pontosan, hogy ennyire jártas vagy ezekben? "Csak" jogász vagy, vagy kifejezetten ilyen ügyekkel foglalkozol? Leteszem a fiamat aludni, de utána jövök még vissza.

    előzmény:
    pannacotta (44)
    2009-06-20  13:42
  8. 2009. június 20. 13:4244.

    Akkor elengednéd külföldre a picit? Azt javaslom, hogy úgy engedd el, hogy te is ott légy a közelben.

     

    Belföldre nyugodtan elengedheted, de én először nem 2 hétre engedném el, hanem rövidebb időre és fokozatosan kéne szoktatni - túl kicsi még - huzamosabb ideig való ott-tartózkodáshoz.

     

    Ami a jogokat illeti, ha a bíróság még nem rendelkezett a gyerekelhelyezésről - és úgy látom, nálatok ez a helyzet -, akkor mindkét szülőnek jelenleg egyforma jogai vannak, de természetesen, ezeket sem lehet visszaélésszerűen alkalmazni.

    A gyerek érdeke az elsődleges, és ezt a bíróság is így tartja szem előtt. 

    előzmény:
    evica76 (43)
    2009-06-20  13:39
  9. 2009. június 20. 13:3943.

    Egyébként a válás ellenére nagyon jóban vagyok a családjával továbbra is, nagyon is ismerik a férjem hibáit és bár természetesen én is hibás vagyok, hisz nagyon kevés esetben múlik egy válás csak 1 emberen, de nem hibáztatnak. Tudják, hogy sokmindent megtettem, aztán persze amikor már betelt a pohár az alkalmazkodókám, akkor én is piszkáltam sokat... szóval minden 2 emberen múlik.

    Ezt nem is tudom miért írtam le. Tán azért, mert az is felmerült bennem, hogy ő viszi a gyereket mondjuk 2 hétre, és 1 nappal később én is utánuk megyek, persze más családtagnál szállnék meg, de ott lennék azért elérhető távolságban...

    Jár az agyam ezerrel a lehetőségeimen, és tisztában akarok lenni szeptemberig azzal, hogy mihez van jogom, mihez nincs.

    előzmény:
    pannacotta (38)
    2009-06-20  13:24
  10. 2009. június 20. 13:3842.

    Az, hogy 3 éves koráig csak az anya lakásán láthatja, nincs benne a törvényben, sem a gyámhatósági eljárásról szóló rendeletben, csupán egy korábbi bírói gyakorlat szerint alakult így, de most már a bírói gyakorlat is átalakulóban van.

     

    Ma, amikor már a közös szülői felügyelet intézménye is létezik, túlzottan nagy korlát lenne egy ilyen  megkötöttség.

     

    De persze, a ló másik oldalára sem kell azonnal átesni, 2 éves gyermek még annyira pici, hogy mindenképpen megviselné egy idegen országban nyaralás.

     

    Ezek szerint a gyerekelhelyezésről sem döntött még a bíróság? 

    előzmény:
    evica76 (41)
    2009-06-20  13:35
  11. 2009. június 20. 13:3541.
    3 éves koráig egyébként se viheti külföldre, és bár ezidáig rendszeresen jött minden vasárnap, de gyakran van, hogy nem akar elmenni. Aztán utána megnyugszik és tök vidám amikor hazahozza az apja, tehát biztos jól érzi magát, csak azért más egy vasárnap délután, mint 2 hét. Szeptemberben lesz még csak az első tárgyalás. Ugye 1 hónap jár az apának nyáron, azt már megbeszéltem az ügyvédemmel, hogy 2 hétnél többet egyben nem szívesen engednék, de részleteket még nem egyeztettünk. Majd összedugjuk a fejünket. Tökéletesen megbízom benne, de addig azért gyűjtöm az információkat, mert akkor ott nem biztos, hogy minden lehetőség, indok, érv eszembe jutna.
    előzmény:
    pannacotta (38)
    2009-06-20  13:24
  12. Torolt_felhasznalo_727472
    Torolt_felhasznalo_727472
    2009. június 20. 13:3340.

    minden birosagon van ingyenes, azonnali tanacsadas.

    nem kell idopont, semmi. 

     

    bemesz (bementek) megkerdezitek az informacional, hogy hol van az ingyenes tanacsadas... fsz 2 vagy I em 15...tokmindegy.... elbattyogtok oda es felteszitek a jogaszoknak a kerdeseiteket, amit majd ok, a szakemberek megvalaszolnak.

     

    szanjatok erre egy felorat, es talalgatoasok helyett szakszeru valaszt fogtok kapni. 

    előzmény:
    Adryyyenn (1)
    2009-06-19  23:19
  13. 2009. június 20. 13:2639.

    Bizony! Minden eset más, nincsenek sémák, amelyekre a láthatási ügyeket rá lehet húzni (hála istennek), ezért is kérném - halkan -, hogy jó szándékból is úgy adjunk tanácsot, hogy hozzátesszük: ez egy bizonyos esetre vonatkozott. 

    A bíróság is körültekintően mérlegel.

     

    A fentiek fokozottan érvényesek a gyerekelhelyezési ügyekre, nincs ember, aki meg tudná mondani előre - pláne interneten, néhány szó alapján -, hogy ki kapja a gyereket a per végén. 

    előzmény:
    desertchick (32)
    2009-06-20  12:47
  14. 2009. június 20. 13:2438.

    Én azt gondolom, fordulj a gyámhatósághoz. Nem biztos, hogy nem tagadhatod meg, ha egy 2 éves gyermeket egy idegen országba, teljesen idegen környezetbe akar elvinni egy alig ismert szülő, ahol még a nyelv is idegen.

     

    Úgy gondolom, ez olyan különleges eset, amelynél nyugodtan kérheted a gyámhatóság segítségét. 

    előzmény:
    evica76 (29)
    2009-06-20  12:11
  15. 2009. június 20. 13:2237.

    Ha valaki nem fizeti a bíróság által megítélt tartásdíjat - és megint hangsúlyozom, ehhez bírósági ítélet vagy azzal azonos hatályú végzés kell -, akkor nagyon is megütheti a bokáját.

     

    Ahogy már írtam, ez alapján - tetemes hátraléknál - lehet kérni az állam általi előlegezést, ekkor az állam (a gyámhatóság) üldözi az adóst, és ők meg is szokták találni.

     

    Másrészt fel lehet jelenteni tartás elmulasztása miatt, ugyanis az egy bűncselekmény. 

    előzmény:
    evica76 (29)
    2009-06-20  12:11
  16. 2009. június 20. 13:2036.

    A gyámhatósághoz kell fordulni: ők rendezhetik a kapcsolattartás ügyes-bajos dolgait. Ott elő lehet adni az indokokat.

     

    Sajnos, önhatalmúlag nem lehet megtagadni a kapcsolattartást. 

    előzmény:
    evica76 (28)
    2009-06-20  12:05
  17. 2009. június 20. 13:1835.

    Nem igazán, vagy nem teljesen...

     

    Ha a megítélt (!!!) tartásdíj esetén 6 hónapi elmaradás van, a gyt. állam általi előlegezését lehet kérni a gyámhatóságtól (aztán a gyámhatóság, azaz az állam behajtja majd az adóson úgy, ahogy tudja).

     

    De az alapösszeget akkor is megkapja a szülő, ez a lehetőség azonban csak akkor áll fenn, ha a bíróság végzéssel vagy ítélettel elrendelte a tartásdíj-fizetési kötelezettséget.  

    előzmény:
    csutak51 (25)
    2009-06-20  11:29
  18. 2009. június 20. 13:1734.
    Hát igen, nyilván figyelembe veszik, hogy kinek a hibájából maradt el a kapcsolattartás, de az egészet nem is ezért írtam le, hanem azért, hogy a gyerek egyoldalúan nem szüntetheti meg a kapcsolatot - bármennyire is idegen neki a másik szülő -, mert ez tartásdíj-megszüntetéssel járhat.
    előzmény:
    csutak51 (24)
    2009-06-20  11:16
  19. 2009. június 20. 12:4833.

    Ezt ügye nem gondoltad komolyan? Főkleg egy "jogász apukának" illene tudni, hogy a gyermeket nem csak megcsinálni kell, hanem a felnevekléséhez bizony pénz is kell! Hogy tud a jogász apukád tanácsot adni egy olyan anyukának, aki nem kap tartásdíjat? Azt mondaná, hogy ugyan már, anyuka, ha megszülte tartsa is el? Azt hiszem egy gyerrmek vállalásához 2 felnőtt ember kell!
    nagyon elszomorító, hoyg Te is így állsz ehhez a kérdéshez! Gondolkodj el azon, ha esetleg te is hasonló propblémával találkoznál! Egy ember ha párt választ, azt élete végéig szeretné, főleg, ha gyermeket is szül neki! Senki nem arról álmodozik, hogy egyedül fogja felnevelni a gyermekét! A mai anyagi helyzetben egy fizetésből nem lehet megélni! Ismerek oléyan anyukát, aki 3 gyermekével maradt egyedül, tartásdíjat nem kap, és a munkahelyén a leépítésekbe sajnos belekerült azok közé, akiket elküldtek a munkahelyéről, és munkanélküli lett! A te felfogásoddal élve, akkor annak az anyukának azt tanácsolnád, hoyg menjen koldulni és úgy tartsa el a gyermekeit, vagy esetleg a gyerkekei is kiállhatnak az utra, hogy legyen miből meélniük? Tudom, picit sarkalatosan fogalmaztam, de remélem megérted, hoyg ha valaki gyermeket vállal, akkor annak KÖTELESSÉGE annak a felneveléséről gondoskodni!

    Én is annak adok igazat, aki azt tanácsolta, hogy a topik indító huga perelje be az apját, és kérjen tartásdíjat! Az aki nem gondoskodik gyermekéről, azt gyorsított tárgyaláson kellene kihallgatni, és bizony komolyan meg kellene büntetni! Sajnos ma nálunk minden alól ki lehet bújni!

    Csak ajánlani tudom Kristin által is ajánlott oldalt - érdemes végig olvasni - ha van időtök!

    www.gpoartal.hu/figyeljrank

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946485 (16)
    2009-06-20  08:10
  20. 2009. június 20. 12:4732.

    A lányom 2,5 éves volt, amikor váltunk. Az apja külföldön dolgozott már a válás előtt is, én a tárgyaláson megmondtam a bírónak, hogy alig ismerik egymást, életvitelszerűen nem éltek együtt sosem, nem ismeri a napirendjét, pláne a szülei, akikhez vinni akarja láthatáskor, ezért nem szeretném, ha elvinné, amíg a gyerkőc nem lesz kicsit nagyobb. Az ügyvédje meg kardoskodott, hogy de ők igenis ragaszkodnak a hétvégékhez, meg a szünidőhöz, de a bírónő közölte vele, hogy mégiscsak jobban járna egy beleegyezéssel, mert ő ilyen körülmények között úgysem fog olyan ítéletet hozni, amilyet ők kérnek. Ezért megállapodtunk, hogy apa jön látogatni a kislányt, ha kérik, együtt meglátogatjuk a nagyszülőket. És ha a kislány betölti a 4-et, akkor újra megbeszéljük, hogyan legyen. Apa jött látogatóba, mentünk együtt a mamáékhoz2-3 havonta, és úgy alakult, hogy kicsivel a 4. szülinap előtt, a szilvesztert már ott is töltötte velük, nélkülem. Az a bő egy év elég volt arra, hogy teljesen szobatiszta legyen, tudjon szólni, ha éhes, ha baja van, elaludjon nélkülem, és az apja megtanulja, mi tennivaló van körülötte.

     

    Szóval el lehet mondani az érveket, és ha a gyerek szemszögéből vázolod a jelenlegi és a papa által kívánt állapotot, akkor nem teljesen reménytelen a helyzet. A bíró feladata a gyerek érdekeinek megfelelő ítéletet hozni.

    előzmény:
    evica76 (29)
    2009-06-20  12:11
  21. Torolt_felhasznalo_685863
    Torolt_felhasznalo_685863
    2009. június 20. 12:2431.
    Aztan majd csodalkozik mikor elettars kirakja a szuret.. Ez nektek sovany vigasz, tudom, ezzel egyutt nem ritka, hogy az ilyen elettarsak a rajuk iratott vagyont megtartjak, de a pasit mar nem.. :)
    előzmény:
    Adryyyenn (13)
    2009-06-20  01:53
  22. 2009. június 20. 12:1430.
    Mégis hogy a szarba akarod kötelezni a pár éves gyereket a kapcsolat tartásásra, ha az apja szarik a fejére??? Ez fel se merült benned, hogy itt nem a gyerek a hibás?????
    előzmény:
    krissszzz4 (14)
    2009-06-20  07:22
  23. 2009. június 20. 12:1129.

    No igen, ez elég gáz... Mondjuk apuka nem jön sokáig a hetenkénti, kéthetenkénti láthatásra, te mivel tudod, úgyse jön, elmész abban az időben otthonról, hisz minek ülj otthon, apuka esetleg pont akkor jön, simán feljelenthet akadályoztatásért, a gyerektartás nem fizetését meg annyira nehéz behajtani, rendezni, hogy az valami hihetetlen. Ő nem üti meg igazán a bokáját a nemfizetéssel, te viszont igen, ha akadályozod a láthatást.

     

    Mi válunk, egyenlőre minden ok, de azon gondolkozom, hogy most 2 éves a kisfiam, apja nem magyar, ha viszi haza látogatni, mi lesz. Nagyon rendes a család, de idegen, és mivel csak heti 1x látja az apját és nem az a beszédes fajta, nem igazán tanulja meg a nyelvet, és valahol egy idegen környezetben lesz... De muszáj vagyok odaadni.

    előzmény:
    vrekuci (20)
    2009-06-20  09:45
  24. 2009. június 20. 12:0528.
    És mi van, ha a gyerek kisebb 14 évesnél, de tiltakozik a kapcsolattartás ellen. Vagyis gondolok itt arra, hogy mondjuk nem akar 2 hétre elmenni apukával nyáron?
    előzmény:
    pannacotta (23)
    2009-06-20  11:10
  25. 2009. június 20. 11:4627.

    "Kitagadott az oroksegbol,"

    Ezt nem teheti, csak alapos indokkal. (Ezt Pannakotta megerősíti, gondolom.)

     

    De nem kell "kitagadnia", hogy ne legyen örökségetek! Csak életében el kell tüntetnie minden vagyonát, -akkor nem is lesz örökölnivaló, ugye?- s ezt, látom, meg is tette!

     

    Így semmiben ne reménykedjetek, nemigen lesz örökségetek!Sem.

    előzmény:
    Adryyyenn (13)
    2009-06-20  01:53

Címlap

top