Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerektartas-kapcsolat

Adryyyenn
Létrehozva: 2009. június 19. 23:19

Sziasztok!

 

Azzal a kerdessel fordulok hozzatok, hogy a szuleim 12 eve elvaltak, a ma i napig pereskedunk tartasdij miatt, mert apam nem hajlando fizetni a gyerekek utan. Mar csak ocsem utana kellene aki nappali tagozaton tanul, de most azzal az indokkal nem akar fizetni, hogy ocsem nem tartja vele a kapcsolatott, hozzateszem 12 ev alatt egyszer fordult elo a vallas utan kozvetlen hogy elmentunk fagyizni de meg annak az arat es felirta es utana kevesebb penzt utalt es kb 11 eve volt. Az ocsem most 20 eves eddig semmilyen kapcsolatunk nem volt az apankkal, mert sajnos nem erdekeltuk ot, meg a birosagi targyalasokon sem beszelt velunk, ami eleg szomoru sajnos. Igazabol nem ertem hogy most vajon miert ezt az indokot hozta 11 ev utan, es ezert szeretnek erdeklodni hogy erre kotelezheto e az ocsem.

 

Elore is koszonom.

 

 

  1. 2009. június 20. 11:3926.

    Annyira szomorú, hogy egyes szülők az egymás iránt érzett haragukat, sérelmeiket a vétlen gyereken torolják meg!

     

    De ezzel a véleményemmel nemigen vagyok egyedül, s sajnos, nem is remélhető, hogy amelyik szülő ezt magától nem látja be, bírósági, vagy bármilyen kötelezésre, véleményre valaha is megérti!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. június 20. 11:2925.

    Én inkább az anyagi részét látom reménytelennek, s akkor hiába is pereskednek.

    Mert, ha a papának vagyona nincs, jövedelme sem, vagy minimális, akkor hiába is kérnének, -vagyis, gondolom, az ügyvédjük, vagy a bíróság kérne hiába- (fénykép helyett!) APEH-igazolást a papa jövedelméről.

    Így sok hercehurca után lesz -valószínűsítem- egy papát tartás fizetésére kötelező bírósági végzésük.

     

    Vagyis egy darab papír, mert, ha jövedelem nincs, vagy a papa saját megélhetését veszélyezteti, behajtani vagyon híján nem lehet, csak papírjuk lesz, pénzük nem!

    Amiért nem adnak kenyeret, meg mást sem!

     

    Ugye, reálisan látom? 

     

    Ezért azt hiszem, a helyükben a reális lehetőségemet átgondolnám, s nem is pereskednék, felejteném a drága papát, de örök életre!

     


    előzmény:
    pannacotta (22)
    2009-06-20  11:09
  3. 2009. június 20. 11:1624.

    Igen, én is tudom! S nagy valószínűséggel a tartásdíjateddigsemfizető apuka is kitünően tudja ezt, azért hivatkozik erre.

     

    Ha visszaolvasol, javasoltam is, hogy tartsa a gyermek a "kapcsolatot" a "kedves" papával! (Lásd 6. hsz)

     

    Lehet, hogy a jog nem, de én megértem, -gondolom, más is- ha az eddigi papai hozzáállás után vonakodik a fiú "kapcsolatot tartani".

    S csak remélem, hogy a bíróság előtt ez is van annyira jó indok, mint a papáé!

    előzmény:
    pannacotta (22)
    2009-06-20  11:09
  4. 2009. június 20. 11:1023.

    "A láthatás betartására általában csak 14 éves korig kötelezik a gyerekeket,utána már maga dönthet.Ha nem akar nem kell mennie."

     

    Valóban így van, de ha a gyerek nagykorúvá válik, és az apa arra hivatkozik, hogy a gyermek (!!!) nem hajlandó vele a kapcsolatot tartani, akkor nagy valószínűséggel megszüntetik a tartási kötelezettséget.

     

    Ezt nem árt tudni azért.  

    előzmény:
    vrekuci (20)
    2009-06-20  09:45
  5. 2009. június 20. 11:0922.

    A tartásdíjat 6 hónapra visszamenőlegesen lehet csak követelni, ha a gyermek tartását nyújtó szülő a saját hibájából nem érvényesítette ezt a jogát korábban.

     

    Ami a topikindító kérdést illeti: igen, a Legfelsőbb Bíróság 17. Irányelve elég szigorúan fogalmaz  a kérdésben,  megállapítva, hogy a nagykorú gyermek már rendelkezik a szükséges belátási képességgel, és bizony, rajta is múlik, hogy a kapcsolatot tartsa a szülőjével, s ne csak a tartásdíjat akarja tőle.

     

    Egészen más a kiskorú tartása, mint a nagykorúé, utóbbi esetében már nem kell a szülőnek őt a saját tartása veszélyeztetése ellenére is mindenáron eltartani, a nagykorú gyermek akár munkát is vállalhat (az egyetem mellett is).

     

    Tehát az apa hivatkozása talán alapos lesz. Megjósolni az ítéletet nyilván nem tudjuk, ahhoz kevés az infó. 

    előzmény:
    csutak51 (6)
    2009-06-20  00:04
  6. 2009. június 20. 10:4921.

    "szuleim 12 eve elvaltak, a ma i napig pereskedunk tartasdij miatt, mert apam nem hajlando fizetni a gyerekek utan................

    12 ev alatt egyszer fordult elo a vallas utan kozvetlen hogy elmentunk fagyizni de meg annak az arat es felirta es utana kevesebb penzt utalt es kb 11 eve volt. Az ocsem most 20 eves eddig semmilyen kapcsolatunk nem volt az apankkal, mert sajnos nem erdekeltuk ot, meg a birosagi targyalasokon sem beszelt velunk, ami eleg szomoru sajnos."

     

    Gondolom, Te felnőtté érve rajongva szeretnél egy ilyen apát!

    S hálás lennél a miért is???

    előzmény:
    krissszzz4 (14)
    2009-06-20  07:22
  7. 2009. június 20. 09:4520.

    Szia!

     

    Hát ez elég sarkított dolog.Miért most jön rá,hogy hiányzik a gyereke?

    A 8 éves gyereknek kellett volna hívogatni?

     

    Nálunk is hasonló a helyzet.A lányom 1 éves volt mikor elváltunk.

    8 évig semmi gond nem volt,akkor vitte hozta amikor akarta.2 éve új családja van ,azóta nem fizet(5 milliós BMWvel jön érte,új házat épített,de semmi nincs a nevén).

     

    Tavaly október óta anélkül ,hogy akár a gyereknek,akár nekem szólt volna,nem jött a kislányért.A héten megkaptam a gyámügytől a papírt,hogy feljelentett láthatás akadályoztatásáért.Én nyugodt vagyok és tiszta a lelkiismeretem,de akkor is nekem kell bizonyítani,hogy nem igaz.

    A láthatás betartására általában csak 14 éves korig kötelezik a gyerekeket,utána már maga dönthet.Ha nem akar nem kell mennie.

     

    De ha a gyerek kisebb és az apuka évekig nem fizet,láthatási joga akkor is van.

     

     

    előzmény:
    krissszzz4 (14)
    2009-06-20  07:22
  8. 2009. június 20. 08:3719.

    http://figyeljrank.gportal.hu/

    nézz körül itt.

    előzmény:
    Adryyyenn (1)
    2009-06-19  23:19
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 20. 08:1918.

    Apuka ha nem tudja a kötelességét,akkor ne akarjon élni a jogával sem.Egyébként nem a gyermek döntött az életéről.Őt ketten akarták.Kár hogy ezt sok férfi elfelejti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. június 20. 08:1217.

    A követelőzésről annyit, hogy a gyerektarás nem arról szól, hogy azért kapja a gyereket nevelő szülő hogy a másik cserébe láthassa a gyerekeit.

     

    A gyerektartás a közös gyerek felnevelését szolgálja...attól hogy kiszállt a az életükből köteles segíteni a felnevelésüket, akár nő , akár férfi az illető.

     

    A láthatás meg más tészta, az nem a pénzről, hanem a kapcsolat újra felépítésére szolgál és a helyzet elfogadtatásáról...a későbbiekben meg másról.....

    előzmény:
    krissszzz4 (14)
    2009-06-20  07:22
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 20. 08:1016.

    Az én apám sem fizetett egy kanyit sem anno, és anyám úgy volt vele, hogy inkább előteremti azt az összeget máshonnan, csak ne kelljen vele kardozni.

    Nem azt mondom, hogy ez a helyes hozzáállás, de hogy én nem vinném bíróságra az ügyet havi 10.000 Ft-ért, az tuti. Biztos nem lenne pofám pereskedni az öregemmel (főleg, hogy jogász )

    előzmény:
    krissszzz4 (14)
    2009-06-20  07:22
  12. 2009. június 20. 08:0715.

    Mindjárt miért nem azt írod hogy ők a felelősek hogy elválltak a szüleik?

    HA jól számolom, akkor a most 20 éves fiú 8 éves lehetett a váláskor...nehogy már neki kelljen telefonálgatni. Kicsit túlzásba estél nem gondolod?

     

    Igenis az apának a felelősége elsődlegesen hogy akarja e tartani a kapcsolatot a gyerekeivel és ebben az esetben bizony inkább ő szart magasról a gyerekei fejére és nem fordítva. Ő a felnőtt neki kellett volna bebizonyítania, hogy  a gyerekeinek helye van az életében....stb.

    előzmény:
    krissszzz4 (14)
    2009-06-20  07:22
  13. 2009. június 20. 07:2214.

    Szia!

     

    Te apádat hivtad egyszer is telefonon? vagy, h apa gyere találkozzunk? vagy csak a követelőzés megy? vagy anyádat érdekelte, h jó kapcsolat legyen apád és közted? nem egy ilyen példa van elöttem, h a gyerek xarik az apjára az akár fejen is állhat. akkor?! oké kötelező neki én mondjuka gyereket is kötelezném a találkozások betartására.mert a biroság azt is megállapitja.

    előzmény:
    Adryyyenn (13)
    2009-06-20  01:53
  14. 2009. június 20. 01:5313.

    nem volt ugyvedunk, de nem is kellett, mert az osszes pert megnyertuk, meg sajnos voltak itt mas dolgok is.

    Nincs allasa, mert meheszkedik es ebbol milliomos, szo szerint, ezert nem is ertjuk miert sajnalja azt a 10.000 ft az ocsemnek. Az elettarsa nevere iratott mindent. Kitagadott az oroksegbol, letaggad mindent, mar bizonyittuk hogy o foglalkozik a mehekkel, kepeken is, bar ezt sajnos nem fogadje el a birosag. Szoval ez egy ujjabb indok volt, hogy elkerulhesse a fizetest. 

    előzmény:
    kutyuka (12)
    2009-06-20  00:26
  15. 2009. június 20. 00:2612.

    Értem. És nem volt állása, hogy a fizetéséből le lehetett volna tiltatni?

     

    Ügyvédetek volt az évek alatt?

    előzmény:
    Adryyyenn (9)
    2009-06-20  00:15
  16. 2009. június 20. 00:1911.
    Az ilyen "nagyszerű" apa csakis ezt érdemli!
    előzmény:
    Adryyyenn (10)
    2009-06-20  00:16
  17. 2009. június 20. 00:1610.
    koszi, ez tetszett
    előzmény:
    csutak51 (6)
    2009-06-20  00:04
  18. 2009. június 20. 00:159.

    sajnos 11 eve folyamatosan pereskedunk mert hol fizet, hol nem

    mindig bele kot valamibe, regebben hogy nekunk a a hugommal nem fizet mert minek jarunk foiskolara, hagyjuk abba es menjuk el dolgozni, aztan hogy most az ocsem befejezte a kozepsulit ne menjen tovabb,  szoval sajnos folyton pereskedunk, mert mindig kitalal valamit hogy fizeti 2 honapig aztan azert nem mert nem adtunk le iskola latogatasit, holott minden felevben vittunk be. szoval ez csak kibujas akar lenni

    előzmény:
    kutyuka (7)
    2009-06-20  00:11
  19. 2009. június 20. 00:128.

    koszike

     

    szoval akkor elvileg ha jol ertettem

    mivel eddig apam nem tartotta a kapcsolatott, attol fuggetlenul koteles fizetni a tartasdijat. ugye?  es nem kotelezheti az ocsemet a kapcsolattartasra mert nagykoru.

     

    előzmény:
    Venice (5)
    2009-06-19  23:49
  20. 2009. június 20. 00:117.

    Nekem pár éve azt mondta az ügyvéd, h fél évre visszamenőleg lehet kérni....

     

    Tehát olyan nincs, h a gyerek 20 éves korábsn jut az anyukának eszébe, h kéri több mint 10 évre visszamenőleg...

     

    És abban is igazuk van a többieknek, h a láthatás a különélő szülő joga, de ha megállapítottak gyermektartást az már kötelessége!

     

    Akár büntethető is, ha nem fizeti a bíróság által megállapított tartást!

    előzmény:
    Adryyyenn (1)
    2009-06-19  23:19
  21. 2009. június 20. 00:046.

    A tartásdíjat nem tudom, mennyi időre lehet tőle visszamenőlegesen követelni, de én követelném!

     

    A gyerek pedig tartsa a "kedves" papával a "kapcsolatot"!

    Írjon neki leveleket, az időjárásról, arról, hogy mit evett aznap, de részletesen taglalja ám, hogy jó hosszú legyen a "kapcsolattartás"!

     

    Írjon a régmúltról, hogy mennyit nélkülöztek, amig az anyuka tartotta el őket, s még gyerektartást se kaptak.

     

    Hívja, hogy látogassa őt meg, mert ő sajnos, pénz híján nem bírja a papát!

     

    S a végén, egy mondatban -mondjuk, minden második levélben- érdeklődje meg, mikor küldi a papa végre a pénzt, amire nagyon nagy szükség lenne!

     

    Így nem lehetne panasza -vagy inkább kibúvója a fizetés alól- a "drága" papának!

     

    Komolyan pedig, kérdezz itt:

    http://www.jogiforum.hu/

    előzmény:
    Adryyyenn (1)
    2009-06-19  23:19
  22. 2009. június 19. 23:495.

    Tényleg szét kell választani egymástól, mivel arról nincs szó, hogy a gyerektartás fizetésével megvásárolja a jogot. Öcséd, mivel már nagykorú, kezdeményezheti a láthatási jog újratárgyalását arra hivatkozva, hogy eddig nem tartotta a kapcsolatot, és hogy az ellenkezőjére nincs bizonyítéka. pl. nincs fényképe róla, hogy találkoztatok. 

     

    a lényeg, hogy a gyerektartást fizetnie kell, de most már Öcsédnek is fizetheti, átfogalmazva ő is követelheti, mivel már nagykorú, tehát nem törvényszerű, hogy anyukád fogja kapni, mivel a nagykorú öcséd külön számlára is kérheti. A láthatásra : 18 év felett nem kötelezhető egyik fél sem, egyéni megállapodás kérdése, ugyanakkor nem kötődik a gyerektartás fizetéséhez - sajnos annak hiányában nem tiltható meg a láthatás, ha arról már előzetesen megállapodás született. 

     

     

    előzmény:
    Adryyyenn (1)
    2009-06-19  23:19
  23. 2009. június 19. 23:464.

    Családjogi tv:

    http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=95200004.TV

     

    69 és 92 paragrafusok. 

    előzmény:
    Adryyyenn (3)
    2009-06-19  23:39
  24. 2009. június 19. 23:393.

    koszi,

    es ha eddig nem elt a jogaval most hirtelen hivatkozhat erre?

     van erre valami torveny? 

    előzmény:
    Aquarium (2)
    2009-06-19  23:30
  25. 2009. június 19. 23:302.
    a kettöt szét kell valasztani egymastol, a kapcsolattartas egy jog ami megilleti a szülöt es  agyereket is, a tartasdijat a birosag allapitotta meg es azt köteles fizetni, amig testvered tanul.
    előzmény:
    Adryyyenn (1)
    2009-06-19  23:19

Címlap

top