Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"én találtam ki" kaja

kiskicsicsiga
Létrehozva: 2009. június 18. 21:56

Sziasztok, olyan recepteket várok, amiket úgy érzitek ti "találtatok fel".

 

Néha az asszonynak(vagy férfinak)kreatívnak kell lennie, és "hozott anyagból" kell gazdálkodnia, mert nincs idő/erő elmászni még ezért-azért a boltba, vagy egyszerűen abból akarunk valamit összeütni,ami itthon van.

És hiába lapozgatjuk  a szakácskönyvet, nem találjuk az épp ideálisat.

 

Ilyenkor elővesszük az ösztönöket, és a gyakorlat teszi a mestert-csinálunk valamit a saját fejünk után.

Na én jól sikerült saját recepteket várok.

 

Kiváncsi vagyok ti mit alkottatok saját gondolatotokat, megérzéseteket követve.

 

(nem szeretném ,ha összevesznénk,hogy ez itt meg itt van leírva ezen az oldalon, stb. ha nem tudsz róla,hiába van leírva.egy dolgot többször is fel lehet találni)

  1. 2009. június 19. 14:3451.

    kicsit babrás, de iteni

     

    1. sütök egy gombás tojásrántottát, petrussal

    2. nagyobb kellkápi leveleket kicsit megfőzöm sós vízben

    3.a már kicsit kihült levelekbe töltöm a rántottát, felgöngyölöm,       mint a töltöttkáposztát, majd

    4.a szokásos módon panírozom, és kisütöm, hidegen is pompás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. június 19. 14:2950.

    kiskicsicsiga....én pont így szoktam főzni: mindig abból, és olyan kombinációban, ami éppen van itthon. Az oldalamon több száz ilyen reci van, igazából nem is tudnék egyet kiemelni, de mondjuk

    Spárgával töltött sült tök

    Medvehagymás húspogácsa

    Trópusi varázs torta
    Brokkolis, sütőtökös tócsi

    ....szóval rengeteg ilyen van...ha gondolod, nézz körül, üdv

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  3. 2009. június 19. 14:2349.
    Jó sok mindenfélét összeraktál ebben a rakott karfiolban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_230586 (47)
    2009-06-19  12:38
  4. 2009. június 19. 14:2048.

    Sziasztok!

     

    Jövök én is egy recivel.

     

    Rakott brokkoli ahogy én csinálom:

     

    Ez is egy hűtő üritési akció következménye.Brokkolit kicsit megpárolom. Vegetával és szewrecsendióval ízesítem.Főtt, füstölt tarját szeletekre vágom, kicsit megsütögete. Tűzálló edény aljába bele teszem a brokkoli felét majd rá a tarját és reszelt sajtot majd a brokkoli másik felét és ezt is megszórom reszelt sajttal.Tejfölbe teszek pici sót, borsot pirospaprikát és a tetejére öntöm. Majd a sütőbe teszem egy negyed órára.

    Jó étvágyat!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_230586
    Torolt_felhasznalo_230586
    2009. június 19. 12:3847.

    hogy mennyire saját :D azt nem tudom, de hogy "kitaláció" kaják az biztos, ha hasonlít is igazi receptre az csupán a véletlen meg a tudatalatti műve 

     

    Recept: Rakott Karfiol V1.0.0 Beta  illetve van még egy, a "fehér olasz szósz" nak becézett akármi, aminek a leírása megvan itt:

    Fehér szószos hús ami zöldes lett (a zöldhagymától lett zöldes)

     

    illetve a Mentás káposzta saláta is "saját" találmány vagy a Kötözött hústekercs ami valami receptre emlékeztetett, de végül teljesen másvalami lett belőle. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 19. 12:3446.

    Csirkemell-pörkölt.

    A története annyi, hogy a férjem kizárólag a mellét eszi meg a csirkének, de nekem csirkepörkölt ehetnékem volt.

    Ezért elkészítettem kockára vágott csirkemellből hagyományos módon, a különlegességét az adta, hogy a hagyma mellé kolozsvári szalonnát (jó sokat) is pirítottam hozzá, és amikor majdnem kész volt felöntöttem egy doboz tejszínnel. Így egyáltalán nem lett száraz, viszont isteni ízű és krémes-paprikás szaftja lett.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  7. 2009. június 19. 11:0845.
    Ez tényleg finom lehet!
    előzmény:
    cell (43)
    2009-06-19  09:36
  8. 2009. június 19. 09:3643.
    Az én kedvencem paradicsom fölkarikázva rá feta sajt szeletkék megszórva oregánóval és összesütve , legjobb paradicsomos kenyérrel amit a lidliben szoktam venni ....nyami
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  9. 2009. június 19. 09:3442.

    Anyukám szokta csinálni: Jénai tál bele valamilyen csirke darabka lehet mellehus vagy comb pl, köré ami otthon van pl paradicsom paprika , fokhagyma (ez jo ha mindíg van benne) sárgarépakarikák fehérrépakarikák, bors vagy egyéb füszerek pl édes anna ,ki mit szeret.Kicsit vizet aláönteni és párolni alacsony hőfokon lefedve mikor a hus meg mineden összepuhul , volt már hogy borsó volt csak kéznél akkor azt tett a húshoz.

    Ha több viz van alatta akkor a vége felé lehet bele tenni krumpli kockákat és akkor már a köret is megvan.Ha megfőtt a krumpli is akkor kész.

    Ez a "bele minden vackot kaja.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  10. Torolt_felhasznalo_486670
    Torolt_felhasznalo_486670
    2009. június 19. 09:2641.

    A héten találtam fel a padlizsános görög salit. 

     

    az úgy volt, hogy görög salit készültem csinálni a szokásos módon, amikor is észrevettem, hogy csóri padlizsán már épp készül megrohadni a hűtőben. Na, gondoltam, egy életem-egy halálom, felkockázom, lepirítom, és belekeverem a görög saliba.

    Isteni lett!!!!

     

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 19. 09:2440.
    Diétás madártej (én a rudas megoldást csináltam, liszt helyett keményítővel, nem hiányzott bele a pudingpor)

    Hozzávalók:

        * A habhoz:
              o 3-4 db tojásfehérje
              o egy kevés folyékony édesítő

        * A sárga léhez:
              o 3-4 db tojássárgája
              o 10-12 szem édeske
              o 1 l tej
              o ˝ l tej
              o 1 csomag diétás Hass vaníliás pudingpor
              o más változatok (kikerülve a pudingport):
                    + elég a vaníliaaroma is, és nem kell 1 liter tej, elég csak a felforralt ˝-be önteni a sárgákat, az aromát és az édesítőt (hoxa)
                    + elég ź vaníliarúd (ezt forrás után kivesszük) és az édesítőszer az 1 liter tejbe. A tojások sárgáját 1 ek. liszttel és 1 ek. hideg tejjel kell besűríteni, és ezt kell beleönteni a forró 1 literbe. (mindmegette)

    Elkészítés:

        * Habos rész:
              o A tojásfehérjét kevés cukorpótlóval kemény habbá verjük.
              o 1 liter tejet a cukorpótlóval felforralunk.
              o A tojáshabból evőkanállal galuskákat szaggatunk, és a forró tej tetejére fektetjük. (Egyszerre csak keveset, hogy legyen helyük.)
              o Fél percig főzzük, majd megfordítjuk, és még fél percig a tejben hagyjuk.
              o Ezután szűrőlapáttal tálra szedjük.

        * Sárga leves rész:

    o       A tojások sárgáját, a ˝ liter hideg tejjel és a Hass pudingporral - először csak kevés tej hozzáadásával - simára keverjük.

    o       Ezt a tojásos keveréket az 1 liternyi, édesítős, forró tejbe öntjük, és addig hagyjuk a tűzön, amíg kissé besűrűsödik.

    o       A tűzről levéve, az edényt hideg vízbe mártva, - kevergetés mellett - lehűtjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 19. 09:2339.

    Energiaszegény tejbegríz (nem nagy kunszt, de büszke vagyok rá:-)):

     

    Hozzávalók:

    1 liter 1,5-ös tej

    18 szem édeske

    8 púpozott evőkanál búdadara (152 g)

     

    Elkészítés:

    Baromi egyszerű: a tejet beleöntöm egy hideg vízzel kiöblített inox-lábasba, az édeskékkel együtt felmelegítem.

    Ha már kellőképpen meleg, lassan beleszórom a a búzadarát, és addig kutyulom, amíg csomómentes és kellőképpen sűrű lesz.

     

    3 felé szoktam önteni, így egy tál energiatartalma 350 kalória (hideg ebédnek szuper!)

    A tetejére kakaós fehérjeport szoktam szórni.

     

     

     

     

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  13. 2009. június 19. 09:1938.

    Ez a kasespatzle, tipikus síelős hütte-kaja:)) Én is szoktam otthon készíteni, hasonlóan mint te, csak én még kolozsvári szalonna vagy bacon kockákat is pirítok bele, meg nyakonöntöm 2 deci tejszínnel és úgy rottyantok még egyet rajta. Na ez már annyira nem könnyű így :D

     

    Én tésztaszószokat szoktam kreálni otthoni hozzávalókból, azok mindent bevesznek:))) A halas a kedvencem, kell hozzá:

    - 2 doboz olajos halkonzerv (sprotninak hívják talán?)

    - 1 fej vöröshagyma

    - 1 doboz hámozott paradicsom konzerv, vagy házi paradicsomlé, meg egy kis doboz sűrített pari is

    - fűszerek, citromlé

     

    Az egyik halkonzerv olaján megdinsztelem a hagymát, közben a halakat (a másik doboz olajával együtt) aprítógéppel pépesítem - nem szeretem ha rocog a kis gerincük a fogam alatt :D, de akit nem zavar annak elég villával összetörni kicsit.

    A halat ráöntöm a hagymára, kicsit kevergetem, majd jöhet rá a mindenféle paradicsom, egy kevés cukor, és fűszerek ízlés szerint. Én rozmaringot, oreganot, bazsalikomot, kakukkfüvet, metélőhagymát, petrezselymet, egy gerezd fokhagymát teszek bele általában. Kicsit rotyogtatom, és a legvégén belefacsarok ízlés szerinti mennyiségű (sok!) citromlevet. Spagettit főzök hozzá legtöbbször, de lasagne-ba is ment már, sőt pizzára is.

    előzmény:
    Aquarium (28)
    2009-06-18  23:03
  14. 2009. június 19. 08:2337.

    Sziasztok!

     

    Felkarikázott párizsit kevés olajon mindkét oldalán megpirítok. Közben megfőzök egy csomag borsót leveskockás vízben, leszűröm, tejföllel elkeverem. Jénaiban lerétegezem a párizsit a tejfölös borsóval, tetejére sajtot szórok és összesütöm.

     

    A gyerekek imádják, főleg ha hasábburgonyát is sütök mellé.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  15. Torolt_felhasznalo_429035
    Torolt_felhasznalo_429035
    2009. június 19. 07:0236.
    előzmény:
    CsillagViki (35)
    2009-06-19  06:46
  16. 2009. június 19. 03:4234.
    Hamis huslevest a tokbelbol is lehet fozni abbol amit tokfozeleknek csinalunk a belsejet ugyanugy bezoldsegelve es aranylo husleves lessz [anyamtol tanultam aki a haboru altt fozte akkor sok mindent kitalaltak en is kiprobaltam nem rossz de maradok a tyukhuslevesnelviszont gulyast is lehet hus nelkul [hamis gulyas] azt meg az indiai kolleganomnek tanitottam meg mert imadta a gulyast de a ferje nem eszik hust igy hus nelkul is meg tudta fozni
    előzmény:
    kiskicsicsiga (14)
    2009-06-18  22:27
  17. Torolt_felhasznalo_379064
    Torolt_felhasznalo_379064
    2009. június 19. 00:5233.
    Ujabban a spargat rateszem szep sorban egymas melle egy akkora aluminium foliara, hogy betakarodzhasson vele...Meglocsolom kis oliva olajjal, citromlevel, sot, borsot szorok ra...es betakarom, becsomagolom es elomelegitett sutobe, vagy akar szabadteri sutore teszem kb. fel orara...szepen megpirul, ropogos lesz. Minden tapertek benne marad...nagyon finom, veszekszunk rakta a lanyommal
    előzmény:
    kiskicsicsiga (25)
    2009-06-18  22:57
  18. 2009. június 19. 00:0432.

    Sziasztok!

    A lányaim kedvence volt:

    Túrós parízer:

    25 deka túrót egy pohár tejföllel, 1 cs karikára vágott zöldhagymával elkeverni, bele egy kicsi vegeta, vagy amit akarsz, /de nem pirospaprika!/,bele 15 deka jó minőségű apróra vágott párizsi, végül 2 kockára vágott főtt tojás.

    Mindig dupla adagot kellett készíteni!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  19. 2009. június 18. 23:5131.

    Sziasztok!

     

    Az én "gyerekem" a kolbászsaláta. Én igy hivom, bár hülyén hangzik. 

    Füstölt,vagy  lángolt  puha kolbászt kis kockákra vágok, mellé sajtot ugyanúgy. Ált. trappistát, de nagyon finom ementálival, vagy keverve. Utána egy tejfölt kicsit megsózok és ráöntöm, összekeverem. Friss, ropogós, enyhén langyos kenyérrel valami isteni! Gyors és laktató.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. június 18. 23:3430.

    igen,jó géneket örököltem

     

    nehéz kétfele főzni, de sajnos tudom,hogy iszonyat finnyás vagyok,így magamnak köszönhetem, párom meg  unja a krumplit, és a sütiket

     

    leginkább főzelékeket (bab,borsó,lencsse, sárgaborsó)és tásztákat tudok csinálni kettőnknek(krumplistészta) meg gombát variálva(tejfölös gomba nokedlivel,gombapaprikás,stb)

     

    még a pizza nyerő sokszor.magam gyúromneki mindenféle zöldségfeltét,amit még egy saláta is megirigyelne(paprika,csipöspapri,pari, hagymahegyek,kukorica,chilisbab,stb) nekem szalámi gomba kukorica sajt

    előzmény:
    *málna (26)
    2009-06-18  22:57
  21. 2009. június 18. 23:0429.
    bocsanat, az nem sajtrszelelö, mert azon erdekes lenne szaggatni, hanem ami ugy nez ki, es rä kell fektetni a läbosra ( azaz nokedliszaggato)
    előzmény:
    Aquarium (28)
    2009-06-18  23:03
  22. 2009. június 18. 23:0328.

    bár ez nem kitalált recept és nem is magyar ( hanem sváb) , de nagyon finom, és könnyü

    legyen a neve sajtos nokedlinek ( de valojaban nem az)

    itt vannak a hozzávalók  :

    500 g liszt
    1  evökanla olaj
    250 ml viz
    4 teaskanal só
    6 tojás 
    3 közepes hagyma
    300 g reszelt sajt, ementáli 

     

     a tojás, liszt, sóbol, vizböl tesztát keverni, idöközben vizet forralni. ezután a sajtreszelö nagyobb lyukain át a vízbe szaggatni ( mint a nokedlit) és várni hogy feljöjjön a tetejére, majd kiszedni.Kcisit szaradni hagyni. Közben a 3 hagymat felkarikazni és barnára piritani, vigyáznio hogy ne egjen oda. Ezután  serpenyöben pici olajon a kesz tesztat atforgatni és a sajtot is belekeverni mig szepen bele nem olvad az egesz ( lehet 2 fele sajtbol is csinalni) ha kesz, tälalni, hagymakarikak a tetejére. Nagyon finom, uborkasalát´val, zöldsalátval a legjobb!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  23. 2009. június 18. 22:5927.
     A tejföl nálunk is nagy kedvenc. Nehezen állom meg, hogy ne tegyek bele állandóan fokhagymát. :)
    előzmény:
    blueorange (21)
    2009-06-18  22:44

Címlap

top