Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"én találtam ki" kaja

kiskicsicsiga
Létrehozva: 2009. június 18. 21:56

Sziasztok, olyan recepteket várok, amiket úgy érzitek ti "találtatok fel".

 

Néha az asszonynak(vagy férfinak)kreatívnak kell lennie, és "hozott anyagból" kell gazdálkodnia, mert nincs idő/erő elmászni még ezért-azért a boltba, vagy egyszerűen abból akarunk valamit összeütni,ami itthon van.

És hiába lapozgatjuk  a szakácskönyvet, nem találjuk az épp ideálisat.

 

Ilyenkor elővesszük az ösztönöket, és a gyakorlat teszi a mestert-csinálunk valamit a saját fejünk után.

Na én jól sikerült saját recepteket várok.

 

Kiváncsi vagyok ti mit alkottatok saját gondolatotokat, megérzéseteket követve.

 

(nem szeretném ,ha összevesznénk,hogy ez itt meg itt van leírva ezen az oldalon, stb. ha nem tudsz róla,hiába van leírva.egy dolgot többször is fel lehet találni)

  1. 2009. június 18. 22:5726.

    Na tessék, milyen mázlista vagy! :)

    De azért az nem könnyű, hogy az ember két félét főz a különböző igényekhez igazodva.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (20)
    2009-06-18  22:41
  2. 2009. június 18. 22:5725.

    hu ez is jól hangzik

    sztem ha száraznak érzed,fedd le sütés közben alufóliával,vagy locsold meg olajjal még.

     

    erről a spárga jutott eszembe, azt is mindig ugycsinálom, ahogy épp eszembe jutmegfőzöm, aztán kis jénaiba szedem, reszelek sajtot,összekeverem tejföllel meg amit épp találok(lilahagyma, újhagyma, fokhagyma, báármi) rálapátolom a spárgára, és megsütögetem szépen.

     

    De multkor például olyat csinlátam, ohgy kicsit megfőztem(nem nagoyn csak kicsit)és 3-4centis darabokra vágtam.serpenyőbe raktam, dobtam mellé egy féldoboz kimaradt kukoricát, megfüszereztem oregani+bazsalikom+majoranna+kakukkfű,fokhagyma+fél doboz tejföl+SÓ.

     

    közben főztem ki orsótésztát, és lecsöpögtettem,összekevertem.

    nagy sikere lettannyi,hogy a spárgát nem szabad tul sokáig '"punnyaszani' a serpenyőben, mert kis rondus lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379064 (24)
    2009-06-18  22:48
  3. Torolt_felhasznalo_379064
    Torolt_felhasznalo_379064
    2009. június 18. 22:4824.

    Hat akkor itt egy, szerintem altalam kitalalt "pionir" kaja...

    Egy jokora fej hagymat, 2 cikk foghagymaval megdinsztelek, gombat dobok ra.kis piros paprikaval, borssal, soval izesitem...Has van, zold/piros/vagy sarga paprikat, paradicsomot aprora vagok...Kozben egy fazekban vizet forralok, spiral, kagylo vagy makaroni tesztat borsoval, brokkolival, karfiollal vagy barmilyen mas zoldsegfelevel egyutt felpuhara fozom. Leszurom  , osszekeveerem a gombas micsodaval...egy jenaiba teszem az egeszet, nehany kanal tejfolt, vagy joghurtot dobok a tetejere egy-keet marek reszelt sajttal es az elomelegitett sutoben addig sutom mig a teteje szepen megsargul.En nem szeretem nagyon pirultnak mert ugy erzem kiszarad a teszta. Zold salataval, vagy uborkasalataval nagyon finom, egeszseges kaja. /Gomba helyett daralt csirkevel is csinaltam mar...fincsi.../

    Mas.....

    Rakottkrumpli a hagyomanyos modon, de kolbasz helyett egy kis hagyman daralt csirket/pulykat dinsztelek....Konnyu, dietas.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  4. 2009. június 18. 22:4723.

    köszi

    énis csináltam annó egy blogot,de aztán aképekkelnem boldogultam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976222 (19)
    2009-06-18  22:40
  5. 2009. június 18. 22:4522.

    én mindig kiindulok az alapkoncepciómból, nevezetesen 3 tojás, 15deka sima, 15deka rétesliszt, fél l tej, kis lötty cukor,csipet só,1deci bubisvíz.

    ezt összerakom, és minden sütés után rakok még bele bubisvizetkb a feléigaddigra lesz jó az állaga.

     

    de nekem is hiába magyarázta anyu,hogy "olyan jó" legyen az állata, mit tudtam énahhoz elkell rontani egy jó adagot, hogy aztán ehető is legyen.

    de mióta van normális palacsintasütőm , sokat javult a palacsinták designja

    előzmény:
    *málna (17)
    2009-06-18  22:39
  6. 2009. június 18. 22:4421.

    Ez jó!

    Gondolkozom most, mindig kotyvasztok pedig valamit a konyhában. Bár általában sütiket, sósat, édeset, és azt recept alapján.

    De csirkemellhez bármit csinálok, bármi mártást, mindig más fűszerrel, imádom. A mézes-mustáros is jó, itthoni mézzel, meg mustárral.

    Tejfölös mártás szerelmes is vagyok kicsit, azt is csinálom mindig hol tésztára, hol házi gyros tálhoz. A savanyú ubit nagyon szerete a csirkemellhez. mellette főzve, párolva.

    előzmény:
    *málna (17)
    2009-06-18  22:39
  7. 2009. június 18. 22:4120.

    igen köszönöm jól tartom magamörökölt 50kiló vaságyastól véna

     

    párommal nagyon sokmindenben különbözünk a gasztronómiában, én sütis vagyok, édes dolgokat és krumplit ennék egész nap, ő meg inkább zöldségeket.

    ma pl csinlátam tzatzikit meg zöldbabfőzeléket, pedig én nem eszem őket.talán innen ez a 'nem kóstolom 'szokás.

    tökfőzelék,spenót,bármilyen saláta, ezeket sose kóstolom, én nem szeretem ,de naponta csinálom.

    tőle a mákosgubámat nem kell félteni

     

    amibe belezabizok, az általában nekem is a sütik,de énsi megtanultam, hogy ha szétég a nyelvem ,az nem jó

     

    amit ide is leírtam a vegyes zöldséges mindent belét se szoktam megkóstolni, általában nem eszek belőle, meg a rámenből se.

     

    ő szerintem ma este a krumpliból nem fog enni, mert már nézni is unja,hogy krumpli krumplival,meg neki ugye ott a főzelék ,meg a sajáta

    előzmény:
    *málna (16)
    2009-06-18  22:35
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 22:4019.

    Sziasztok!

    itt van egy jó pár ilyen recept, nem mind saját de vannak azok is.

    itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. június 18. 22:4018.
    Bocs a gépelési hibákért!
    előzmény:
    *málna (17)
    2009-06-18  22:39
  10. 2009. június 18. 22:3917.

    A palacsintasütésnél eleinteén is úgy voltam, hogy anyuval folyamatos kapcsolattartás ment telefonon.

    Nálam az a titke, hogy kikészítek egy + tányért az első és utolsó ill. béna daraboknak és akkor sosincs rá szükés. de jaj nekem , ha elfelejtem kitenni a + tányért! Tuti elrontom a felét!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (15)
    2009-06-18  22:32
  11. 2009. június 18. 22:3516.

    Akkor neked szuper lehet az alakod!

    Van amit én se kóstolok meg, pl tengeri herkentyű fokhagymás szószban meg ilyesmi, mert a férjem szeretni én meg őt.

     

    A kevert tésztáknál sajna sokszor meg se várom, míg kihűl, folyton fáj a hasam, nem tudom mikor fogok felnőni?

    előzmény:
    kiskicsicsiga (11)
    2009-06-18  22:19
  12. 2009. június 18. 22:3215.

    eleinte mikor kezdő voltam,énis mindig kiakadtam,ha anyut kérdeztem,hogy mennyit rak ebből meg abból és azt monda, hogy ahogy érzem vagy látom hogy már jó, meg ez a 'gondolom' résziszonyat mérges voltam.főleg a palacsintámnálfúúú hány adag landolt a kukában

     

    de aztán idővel tényleg rájön azember, hogy ránézésre mennyi kell miből, és hogy lehet megoldani a kaját,anélkül,hogy folyton a szakánykönyvet néznékruti,kérem szépen

     

    párom mindig a könyv szerint főz, de én már általában ránézésre.

    szerintem sokszor nem is baj,ha az ember megszegi a szabályokat.

    2napja máglyarakást csináltam,hát ha 2tojáás van itthon,akkornem fogok még egy dbért lefutni a boltba..meg a diót se mértem le.

     

    de az,hogy én kostolgassamnem tudom miért,de nem bírom, nagoyn ritka az  a kaja,amit megkostolok.

     

    eleinte, sőt nem is olyan rég még minden kajám sótlan voltnem kóstoltm,csak löttyintettem egy adagot, vagy simán kimaradt a só.

     

    ok persze lehet pótolni,de egy sajtos poginál mondjuk elég nehézmeg a pizza feltét se kompenzálja a  a tésztából kimarad a só...de mostanábanmár eszembe szokott jutniés igenis nem ugyyanolyan az íze,ha utánasozzuk.

     

    büszkén állíthatom, hogy még soha semmit nem sóztam el(kopkop)pedig 4éve főzök majdne mminden nap(tudom vannak itt akik 40éve)

     

    előzmény:
    blueorange (13)
    2009-06-18  22:23
  13. 2009. június 18. 22:2714.

    köszönöm a recepteket, várok még ilyeneket!:)

     

     párommal feltaláltuk a ráment is

     

    kitalálta hogy nem eszik húst, de mégis húslevest kéne csinálni.

    hát megcsinlátam hús nélkül

     

    megfőztem 2fej hagymát, egy kis káposztalavelet,karalábét, répát,fehérrépát, aztán a végén főztem öntöttünk bele szójaszószt,mert ugye imádja, meg hogy legyen íze, chilit.nagyon odavan érte.főztem ki mellé cérnametéltet , nagyon laktató.aztán utána olvasgattam a neten, és véletlenül találtam rá egy receptre, ami tulajdonképpen leírja, hogy ez a rámen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. június 18. 22:2313.

    Nekem nagyon bejön ez a topik, mert én imádok így főzni. Gondolomnyi adagokkal, amit szeretek dolgokkalMondjuk épp csiholás közben van a főzéstudományom, de azthisze egész jól halad.

    Én imádok kóstolgatni, van mikor legszivesebben megenném lábasból is ha nagyon ízlik

    előzmény:
    kiskicsicsiga (11)
    2009-06-18  22:19
  15. 2009. június 18. 22:2212.
    Igen, tepsis mindenfélék voltak már, krumpli, husi, paprka, paradicsom, hagyma, fűszer, nyammm!
    előzmény:
    *málna (9)
    2009-06-18  22:17
  16. 2009. június 18. 22:1911.

    igen ez a sütituning nálam is megvan

     

    én mindig kicsit tartok a házituningtól,mert én soha semmit nem tudok megkóstolni menet közben.semmit.még ha nem vagyok benne biztos,hogy megsóztam,akkor se kóstolom meg.

    egyszerűen annyira ellakok az étel illatával,hgoy nem bírok belőle enni még órákigfurcsa vagyokránézésre főzök,de bejön

    előzmény:
    *málna (4)
    2009-06-18  22:10
  17. 2009. június 18. 22:1810.
    tepsis mindenféle.... bocs
    előzmény:
    *málna (9)
    2009-06-18  22:17
  18. 2009. június 18. 22:179.

    A grill fűszersót simán ráteszem pl. a tesis mindenféléhez. Krumpli, hagyma, brokkoli, kelbimbó, gomba, parika( amit szeretsz) kis olajjal és vízzel meglocsolva alufóliával letakarva mehet a sütőbe 1 órára, aztán meg 15-20 perc pironkodás és lehet enni. Na jó ezt nem én találtam ki, bevallom töredelmesen.  Olyan jó a zöldsdégeken a grill fűszer, hogy csak na!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (2)
    2009-06-18  22:03
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 22:158.
    Maradék egy adagnyi pirított csirkemell volt itthon,meg spenótos szósz,meg nokedli,összekutyultam az egészet ráreszeltem sajtot és kész volt a kaja.Azóta ezt már készítettem hús helyett kockázott baconnel,úgy is nagyon finom volt.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  20. 2009. június 18. 22:157.

    Sok összeolvasott receptből mega fejemből jött mártás csirkemell csíkokhoz, rizshez.

     

    Tejföl sóval, bazsalikommal, amit szeretünk fűszerrel elkeverve, fokhagyma! Pici citromlé még bele, pici mustár, csak az ízéért, nagyon jó. 1 kiskanál liszt.

    Rá a puha csikremellcsíkokra, jól kiforral, keverget.

    Aznap egyetlen darab nagy csemegeuborka volt a hűtőben, pici daranokban belekockáztam, uborka levével jól meghígítottam, mert a liszt összekpja.

    Nagggyon ízlett, savanykás, fincsi. Egy kis ananász hiányzott belőle.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 22:146.

    Egyszer borsólevest akartam főzni, de rájöttem, hogy nincs liszt (merthogy mifelénk a borsóleves paprikás-rántásos).

    Úgyhogy beleborítottam egy egész 450g-os tejfölt, megszórtam tárkonnyal (és még más fűszerekkel, de ezekre már nem emlékszem), és raktam bele virslikarikákat. Azóta is így szoktam, még akkor is, ha van liszt - és abból csipetkét csinálok :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 18. 22:125.

    Ezt a párommal közösen ötlöttük ki: hagyma+zöldpaprika+ paradicsom apróra vágva, megpirítva, bele a felkockázott husi, fehéredés után pirospaprikával megszórni /tulajdonképpen egy pörkölt az alap/, majd jóóó sok paradicsomlével felengedni. Só, pici cukor, fűszerek /ki mit szeret, de bors+kömény+fokhagyma mindig van benne, és vagy majoranna, oregano, vagy bazsalikom is/. Kicsit főzni így a husit, majd bele a felkockázott krumplit is, ezért kell a sok paradicsomlé, hogy ellepje, és jó szaftos legyen. Puhára főzni, és jó étvágyat!

    Nálunk ez nagyon bejön, bográcsban még finomabb!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  23. 2009. június 18. 22:104.

    Szia!

    Egyszer készítettem egy olyasmit, hogy: mepirítottam az apróra vágott pulykahusit+ só, bors, oregano, tovább pirongattam mézzel, aztán mustárral. Mikor szépen átsült és rottyant egyet, töltögettem bele egy kis csilit, aztán egy kis gondolomnyi vörösbort. A végén még aszalt fügét pakoltam bele , mert olyan hiányérzetem lett. Isteni volt, rizzsel.

     

    A nagymamám receptkönyvében található egyszerű kakaós lepényt szoktam felturbózni mindenfélével, amit otthon találok. Pl.: aszalt gyümik, kompótok, megmaradt csokik, pici ilyen -olyan likőrök, már nem olyan szép gyümölcsök, maradék müzlivel, stb. Mindig más ízű sütit kapok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. június 18. 22:083.

    még egy ilyen hűtőürítési akció jutott eszembe, ami már régebben kitalált alkotásom, és minden 2hétben legalább 1szer sorrakerül-párom legnagyobb örömére-

     

    vegyesminden:)

    mirelit franciasalátaalap(vagy bármilyen épp akciós zöldséges mirelitpakk)ból egy 30dekát serpenyőbe rakok, és közepes lángon kis olajon kiolvasztom.

    közben a hűtőben,kamrában található zöldségeket előkészítem.

     

    paprika, csípőspaprika,paradicsom, újhagyma,lilahagyma,fokhagyma,fél répa,kimaradt párolt gomba,féldobozkonzervkukorica,-chilisbab,-borsó bármi ilyesmi zödlséget benyel

    miután a zöldség nagyjából kiengedtt, a felaprított zöldségeket még hozzárakom, miikor már nagyjából kész megöntözöm szójaszósszal(párom imádja, de e nélkül is jó,csak akkor sózni kell+egyéb füszer) és még szezámmagot,vagy lenmagot, aprított szotyit,mogyorót adok hozzá.

    ez tényleg mindent benyel

    eddig panasz még nem volt rá.

    az a lényeg,hogy miután a zödlség kiengedett, kapcsoljuk fel a fokozatot, nehogy szétázzon

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56
  25. 2009. június 18. 22:032.

    leírom az első saját találmányt,amit így leírva még nem láttam.

     imádom a krumplit krumplival meg a dinsztelthagyma illatát pirospaprikával ,így

     

    csináltam egy krumplipürét jó egy kiló krumpliból2fej hagymát megdinszteltem, bepirospaprikáztam, és a püréhez kevertem.

    jól megsóztam,hogy kivételesen ne legyen sós, majd még mindenféle füszert tettem bele,amit itthon találtam(főleg grillfüszereket, amik amugy se fogynak,mert vegák vagyunk)és összekevertem.

    még 3kanál tejfölt is tettem hozzá, és jénaiba tettem, alufóliával betakarva sütöttem egy jó 20-30percet,közben reszeltsajtot kevertem el tejföllel, és a tetejére kanalaztam,miután leszedtem az alufóliát.ezután még egy 15percig sütöttem,míg a sajt elolvadtnagyon fincsi

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2009-06-18  21:56

Címlap

top