Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2015. február 10. 13:502476.

    Kedves Lányok!


     


    Én is jól vagyok a körülményekhez képest. December végén lett vége a sugárkezelésnek, március 10-én lesz egy MR vizsgálat és akkor derül majd ki sikeres volt-e vagy se.


    Nagyon idegfeszitő ez a várakozás, félek, de reménykedem, hogy minden rendben van és sikerült megállitani a folyamatot.


    Szeretettel ölellek Benneteket, puszi: Erika

    előzmény:
    Madness75 (2474)
    2015-02-03  21:16
  2. 2015. február 9. 16:522475.

    Sziasztok, 


    A magam részéről minden oké. :)


    Önszorgalomból elmentem egy hasi-kismedencei CT-re, hibátlan minden eredmény. A decemberi citológiám pedig P1. :)) Ennél tökéletesebb nem is lehetne. Újkoromban nem volt ilyen, jól megjavították az alkatrészeimet. :) 


    E hét pénteken lesz az első szülinapom. :)


    Remélem mindenkinek jól alakulnak az egészségügyi dolgai. 


    Csak ezt a pisilési ingert ne hiányolnám annyira, na jó, már annyira nem, mint eleinte. Azért ennek megvan az előnye, hogy pl. sosem ébredek fel arra, hogy pisilni kéne, meg reggel sincs semmi, ha nem ezzel kezdem a napot. 

    előzmény:
    Madness75 (2474)
    2015-02-03  21:16
  3. 2015. február 3. 21:162474.

    Halló lányok! Hol vagytok? Régiek???? Mi jól vagyunk, remélem ti is!!!!???

    előzmény:
    Madness75 (2473)
    2014-12-25  23:53
  4. 2014. december 25. 23:532473.

    Boldog karácsonyt és még boldogabb új évet kívánok mindenkinek!!!

    előzmény:
    Erika67 (2472)
    2014-12-23  20:52
  5. 2014. december 23. 20:522472.

    Meghitt a karácsony, titokfürkészők a szemek, 
    Széplelkű szeretteinknek mit és miért vegyek? 
    Lehet az ajándék kisebb, nagyobb, szerényebb, 
    Család együttléte pótolhatatlan, főleg a legszebb


    Jó együtt készülni ünnepre, díszíteni a fát, 
    Beszippantani, fenyőillat betölti szobát. 
    Vacsora után úgy örül a család, kicsik és a nagyja, 
    Ajándékosztásnál csomagját mindenki megkapja. 

    Gyertyákat meg is gyújtom, itt már leszállt az este, 
    Már nagyon várom a vendégeket, türelmetlenkedve. 
    Várok én türelmetlenül - türelmesen, 
    Remélem, nem jött közbe semmi sem. 

    Itt már feltálalva van a diós bejgli és a mákos, 
    Kinézek az ablakon, szinte aranyban van város. 
    Óh! Gyertek már vendégek! 
    Távozzatok tőlem rémek! 

    Család, nyugalom és békesség, becsüljük, mérhetetlen érték. 
    Ez a legfontosabb, ezt nem helyettesítheti semmilyen ajándék! 
    Kezeket fogjuk, dalolva körbeálljuk a fát, 
    Kinézve látjuk a párkányon fázó madárkát... 

    Összejöttünk, együtt a család közeli és távoli tagja, 
    Ez maga az együvé tartozás különleges napja. 
    Értékeljük, amíg együtt lehetünk, 
    Nem pazarlás! Ez az üzenetünk! 

    Drága Lányok, én most igy kivánok Nektek békés, áldott ünnepeket, nagyon nagy szeretettel gondolok rátok. 

    Erika

    előzmény:
    gidamaci (2471)
    2014-12-17  22:01
  6. 2014. december 17. 22:012471.

    Szia Anett!


    Nekem a műtét után volt belső sugárkezelésem,  egy eszközt helyeznek a hüvelybe és azon keresztül megy a sugár, ez kb. 15-20 perces időtartam, de a sugár mennyiségét és idejét egyénre szabva állapítják meg. Semmit nem lehet érezni, nem fájdalmas, csak maga a szituáció /ennyi ideig egy nőgyógyászati asztalon feküdni/ kellemetlen. 


    Wertheim műtétről lehet a neten tájékozódni, ha rákeresel. Nekem is az volt. Ez egy komoly műtét, eltávolítják  a méhet, méhnyakat, petefészket, a hüvely felső harmadát de a betegség kiterjedésétől függ, hogy mit vesznek ki. Utána előfordulhat vizelet, esetleg széklet inkontinencia, de ez az idő múlásával rendeződik. Műtét után, ha nincs komplikáció viszonylag gyors a gyógyulás. Azt javaslom anyukád mindent kérdezzen meg az orvosától, ne maradjon kétségek között semmiben sem. Sokan túlestünk már ezen és meggyógyultunk. Neki is kívánok mielőbbi teljes gyógyulást.


     

    előzmény:
    tempera1965 (2470)
    2014-12-16  19:23
  7. 2014. december 16. 19:232470.

    Kedves Chantal!


     


    Köszönöm, hogy elolvashattam Dóra könyvét.  Annak tudatában, hogy Ő már nincs velünk elég felkavaró volt nekem is a könyv.  Az a baj, hogy az orvosok nem hajlandók elmondani mire is kell nagyon odafigyelnünk, mi a kiújulás jele.  Amikor az utóhatásokat észleli az ember akkor utólag már mindig mondják, hogy ez normális nem kell megijedni.


    Ha még érdekel valakit a könyv szívesen továbbküldöm, de csak erős hitűeknek ajánlom én is.


    Puszi:  Éva

    előzmény:
    Chantal (2451)
    2014-11-14  14:14
  8. 2014. december 16. 17:082469.

    Sziasztok! Anyukámnak rosszindulatú méhnyakrákja van. Wertheim műtétet javasoltak neki, és előtte 2 hüvelyi sugarat. Valaki tud erről a műtétről és a sugárról valamit mondani, hogy hogyan csináljál? Előre is köszönöm válaszotokat!

  9. 2014. december 14. 22:342468.

    Szia Gidamaci!


     


    Köszönöm a gyors választ, meg fogok nézni az oldalt.


    Próbálom magam lekötni, ehhez  most jól jön a karácsonyi készülődés, viszont jó lenne már tudni legalább azt, hogy mikor műtenek.


    Jó, jó, nem vagyok türelmetlen...


     


    Nóri.

    előzmény:
    gidamaci (2467)
    2014-12-14  13:40
  10. 2014. december 14. 13:402467.

    Szia nori55!


    Neked is ajánlom a facebookon a Mályvavirágok közössége nevű oldalt. Ez egy titkos oldal, senki nem látja a beírásokat csak a tagok, ezért aztán meg tudunk beszélni egészen intim dolgokat is. Most kb. 70 tagja van, mindenki ilyen és hasonló betegségben érintett, vagy előtte van vagy utána. A csoportban vannak önkéntes segítők, orvos, gyógytornász, dietetikus, és fantasztikus segítőkész tagok, szóval tudsz segítséget kapni sokmindenben. 


    A műtéti ideje bizony jó pár óráig eltart, de ez teljesen egyéni, mindenkinél más. Nekem a műtét után nem volt pisi-kaki gondom, de úgy hallom az esetek többségében van - ez persze  idővel rendeződik. Nálam a sugárkezelés után kb. 1 évvel alakult ki vastagbél gyulladás, ez jár némi kellemetlenséggel, de azért a műtét és kezelések után vissza lehet térni a normál életvitelbe  dolgozni, sportolni, utazni. Kórháza és persze betege válogatja, hogy műtét után mikor lehet hazamenni, ha nincs probléma általában 5-10-12 nap körül van. Nekem is ment minden, ami csak mozdítható, csütörtökön műtöttek és kedden már mehettem is haza.


    Ne aggódj, meg fogsz gyógyulni még akkor is ha esetleg kicsit soká fog tartani,  csak nem szabad belesüppedni az önsajnálatba és aggodalomba légy optimista és bizakodó, a hozzáállás fél gyógyulás. 


    Ölellek és várlak a Mályvavirágok között.

    előzmény:
    nori55 (2466)
    2014-12-14  10:29
  11. 2014. december 14. 10:292466.

    Sziasztok!


    Elolvastam a hozzászólásokat, jó hogy van ilyen oldal, ahol megbeszélhetjük a problémáinkat.


    Nekem januárban lesz Wertheim műtétem, bár még nem tudom, hogy a Dél-pesti kórházban, vagy Kecskeméten. Nagyon félek, két hete mondták az arcomba, hogy méhtest rákom van, azóta próbálom feldolgozni, de nehezen megy.


    Voltam MRI vizsgálaton is (az egy külön misét megér, hogy OEP alapon fél évet kellene várni rá, így csak fizetősre tudtam menni), ahol megállapították, hogy még nincs áttét, de van beszűrődés a méhfalban.


    Szóval mindent ki fognak pakolni, ami mozdítható.


    Mennyi ideig tart egy ilyen műtét?


    Utána mindig problémás a pisilés- kakilás? Nagyjából ezek érdekelnek, de minden, ami az utókezeléssel és annak mellékhatásaival kapcsolatos.


    Köszönöm előre is a segítségeteket.

  12. 2014. december 3. 18:582465.

    Kedves Gidamaci és Lányok!


    Üdvözöllek benneteket, régieket és újakat egyaránt. Én szoktam itt lenni, de nem irtam mivel nem volt sokáig semmi mozgás itt a fórumon.


    A kezelés lassan véget ér, legalábbis a külső ( 31 db.) jövő hét 10-én  véget ér, születésnapi ajándéknak. Marad a 3 belső, amiről még nem sok mindent tudok, állitólag hetente lesz egy. Kis szerencsével az idén a végére érek és már csak azt a 2-3 hónapot kell idegileg kibirni az itélethirdetésig. Ha az ÉGIEK is úgy akarják, akkor minden rendben lesz. Úgy legyen, Ámen.


    Most már egyre nehezebben megy: folyamatos hányinger, gyakori vizelet, hasmenés(most már mindig), de most már kibirom, csak legyen hatása, a többi nem számit. Csak tudjak továbbra is dolgozni, mert én november 1-től visszamentem melózni, jót tesz nekem és nem utolsó sorban a pénztárcámnak.


    Minden jót kivánok Nektek és iratok, amikor időtök engedi, mindjárt Karácsony.


    Szeretettel ölellek benneteket: Erika

    előzmény:
    gidamaci (2464)
    2014-12-03  15:01
  13. 2014. december 3. 15:012464.

    Szia Erika!


    Hogy vagy? hogy haladsz a kezelésekkel? Régen voltál már itt.


     


    Remélem minden jól halad, üdv. Panni

    előzmény:
    Erika67 (2462)
    2014-12-02  13:07
  14. 2014. december 3. 14:582463.

    Szia Ildikó!


     


    Vedd fel a kapcsolatot a mályvavirág.hu-n, vagy a Mályvavirág facebookos oldalon, Tóth Icóval szerintem ő  tud segíteni és ott van nagyon kedves, segítőkész orvos is, aki tud tanácsot adni. 


    Üdv. Panni

    előzmény:
    Ildikó75 (2461)
    2014-12-01  20:41
  15. 2014. december 2. 13:072462.

    Szia Ildikó!


    Ha a jeligédben a korod akkor nem gondolom, hogy bele kell törödni ebbe a helyzetbe hiszen még fiatal vagy és ha ezt meg lehet oldani hüvely plasztikával, akkor tedd meg.


    Tapasztalatom ebben a kérdésben nincs, de ne félj, mert ettől rosszabb, amin már túl vagy, már nem lehet.


    Vigyázz magadra:Erika

    előzmény:
    Ildikó75 (2461)
    2014-12-01  20:41
  16. 2014. december 1. 20:412461.

    Sziasztok!


    Wertheim műtétem volt, kivették a méhem és a hüvelyemet megrövidítették. Azóta nem tudok házaséletet élni. A műtétet végző professzor úr azt mondta, hogy lenne egy lehetőség, hogy újra "teljes életet" élhessek. Ez egy olyan műtét lenne, hogy a vékonybélből kivennének egy darabot és ebből "csinálnának", hosszabbítanák meg a hüvelyem. Sokat gondolkodom rajta, de rettentően félek is tőle. (örülök, hogy élek) Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki átesett-e ilyen műtéten? Ha igen mik a tapasztalatok? Belevágjak, vagy törődjek bele a helyzetbe?


    Válaszaitokat előre is köszönöm!

  17. 2014. november 14. 21:312460.

    Szia Gidamaci! 


    Nekem radikális tracheletomia 


    ART méhmegtartó műtétem volt, és ennél a műtétnél mindenkinek ez a szövődmény sajnos.. Sajnálom hogy neked mindent kivettek.. Hát igen, nekem is sokmindent nem mondott a doki, de lehet ha elmondta volna nem vállaltam volna a műtétet.. Szép hétvégét mindenkinek! 


    Andrea

    előzmény:
    gidamaci (2459)
    2014-11-14  20:45
  18. 2014. november 14. 20:452459.

    Szia Andi!


    Azért gondolom, hogy szerencse kérdése is, mivel nekem kiterjesztett Wertheimem volt, mindent vittek, ami mozdítható volt, igaz áttétet nem találtak a nyirokcsomóban, de már rátelepedett a hüvelyfalra is. Egyébként nem nagyon tájékoztattak semmiről se műtét előtt, se műtét után, de még a műtét utáni sugárkezelés várható rövid- és hosszútávú szövődményeivel kapcsolatban sem. Kemót is kaptam még a műtét előtt, ott legalább  a nővér elmondott néhány dolgot és írásban is kaptunk útmutatást. Utólag, az idő múlásával, sok-sok keresgéléssel jöttem rá, hogy mennyi mindenről kellett volna az orvosnak beszélni. 


    Kívánok mindenkinek gyors gyógyulást, a hétvégére jó pihenést. Szeretettel gidamaci


     


     

    előzmény:
    andrea.kovacs.98499 (2457)
    2014-11-14  19:27
  19. 2014. november 14. 20:032458.

    Szia Chantal !


     


    Köszönöm a véleményedet ! Érdekes, mindig le vagyok maradva az ilyen hírekről pár héttel....talán többet kéne neteznem ?.... Nem tudom, mennyire vagyok erős, de mindenképpen szeretném elolvasni a könyvet.... ha tényleg szívesen odaadod, és nincs nálam jobban rászoruló jelentkező, szívesen elfogadom..... akár úgy is, hogy utána továbbküldöm valakinek.....


    üdv mindenkinek


     


    " Soha se hagyjon el benneteket a remény ! "

    előzmény:
    Chantal (2451)
    2014-11-14  14:14
  20. 2014. november 14. 19:272457.

    Szia Gidamaci! Nem szerencse kérdése, hanem hogy kinek milyen tipusú a műtétje, mit vesznek ki, mit vágnak, hol van


    rákos daganat, áttétes-e vagy sem, szerintem... Ha olyan tipusú a műtét, biztos hogy az orvos elmondja a várható szövődményeket. Örülök hogy neked nincs ilyen gondod :) 


    Andrea

    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  21. 2014. november 14. 18:302456.

    Szia Chantal!


    Úgy látszik nekem szerencsém volt, nem voltak pisilési gondjaim, műtét után 4 napig volt katéterem és miután kivették rögtön sikerült. Akkor nem is tudtam, hogy ez probléma lehet, előre nem figyelmeztettek rá.


     

    előzmény:
    Chantal (2454)
    2014-11-14  15:30
  22. 2014. november 14. 15:502455.

    Nincsen nekem sem ingerem, de még a préselés is sokszor nehezen megy, szeptember 1.én volt a műtétem, még friss vagyok

    előzmény:
    Chantal (2454)
    2014-11-14  15:30
  23. 2014. november 14. 15:302454.

    Jaaa, hát az nekem is, magától nem megy. Egyáltalán a beindulás is küzdelmes volt. Gondolom ingered neked sincs, igaz? 


    Tényleg, kíváncsi lennék, hogy van-e valaki, akinek működik hasprés nélkül, el tudja úgy engedni az izmait, hogy normál módon tudjon pisilni? 

    előzmény:
    andrea.kovacs.98499 (2453)
    2014-11-14  14:30
  24. 2014. november 14. 14:302453.

    Szia Chantal! 


    Nagyon köszönöm a válaszod, sajnos nálam a pisilés már csak haspréssel megy, bárcsak érezném milyen az amikor a pisi gépezet újra indul... 

    előzmény:
    Chantal (2452)
    2014-11-14  14:21
  25. 2014. november 14. 14:212452.

    Szia Andrea, 


     


    Nekem a műtét utáni első és második teljesen kimaradt. A harmadik pedig iszonyú fájdalommal, de megjött. Meg is lepődtem, mert korábban meg sem éreztem ezeket az időszakokat, nem voltak fájdalmaim, görcseim. Nagyon gyenge volt, épp csak jelzésértékű. Picit olyan volt, mint mikor újraindul egy leállt gépezet. (de nekem mondjuk a pisilésnél is ilyen volt a kezdet :) ) 


    Ha az eredeti állapot nem is, de a mennyiség is kezd hasonlítani az eredetihez és nincs semmiféle fájdalom ebben az időszakban. Szóval visszaáll a rend a szervezetben. 


    Az orvosnál rákérdeztem, azt a választ kaptam, hogy normális, ha egy kicsit kevesebb, mint korábban. 

    előzmény:
    andrea.kovacs.98499 (2448)
    2014-11-06  12:21

Címlap

top