Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2014. november 14. 14:142451.

    Sziasztok,


    Pár héttel ezelőtt, amikor hallottam Dóra könyvéről, rögtön elmentem és megvettem, majd két este alatt kiolvastam. A könyvvel kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani, csak az olvassa el, aki elég erőt érez magában szembesülni a rossz forgatókönyvvel, vagy már sok éve tünetmentesen túl van a nehezén, mert szinte biztos, hogy mindannyian a rózsaszín oldalát szeretnénk látni ennek a mizzériának, amibe sodródtunk. Erős nőnek érzem magam sok szempontból, de három-négy napig nagyon mélyen a hatása alatt voltam és most is bizony naponta eszembe jutnak részletek és ott birizgálják az embert napközben, hogy de mi van, ha mégsincs minden rendben, hiába az a néhány vizsglálati eredmény…mi van, ha nem pontosak, hisz belül nem látjuk úgy a hibát, mint mondjuk egy bőrfelszínen…milyen egyéb vizsgálatokat kellene még elvégezni, hogy biztos legyen az ember abban, hogy nincs kiújulás, stb…


    Sosem voltam hipochonder, sőt…ezek nagyon furcsa gondolatok és nem szeretnék átesni a lónak erre az oldalára sem.  De minden apró jelre kezdek odafigyelni, amit a szervezetem produkál.


    Dóra élete és nyáron Zsófi története is nagyon mélyen érintett, nehéz ezekből erőt meríteni nekünk, akik még nincs egy éve, hogy túlestünk a műtéten. De talán irányt mutathatnak arra, hogy nem szabad hanyagolni a vizsgálatokat és az életnek minden napját, minden pillanatát úgy kell megélni, hogy azt teljesnek érezzük. Nagy tanár a betegség! Én így érzem.


    Szóval a könyv. Ha valaki szeretné elolvasni, nagyon szívesen elküldöm postán vagy átadom személyesen, vagy akár körbe is küldhetitek egymás közt. Természetesen teljesen ingyen, ajándékba (fura szó erre) adom, ha valaki kéri. Írjatok privátban nyugodtan.


     


    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    remitenda (2450)
    2014-11-12  22:27
  2. 2014. november 12. 22:272450.

    Sziasztok !


     


    Köszöntöm az újakat ! Kicsit lemaradtam.....


    Lódarázs ! Gondolom, Ő írt neked az ősszel....


    http://magyarnarancs.hu/konyv/a-nagy-dontesekkel-magadra- maradsz-92222

    előzmény:
    lodarazs (2415)
    2014-09-08  17:34
  3. 2014. november 6. 12:382449.

     


    Szia ViSi! 


    Hol van a klub, és mikor van a következő találkozó? Én is mehetek?  Köszönöm! Andrea


     


     

    előzmény:
    ViSi (2438)
    2014-10-27  22:25
  4. 2014. november 6. 12:212448.

    Sziasztok! 


    Asegítségeteket szeretném kérni abban hogy nekem két hónapja volt méhmegtartó műtétem, radikális tracheletomia, és azóta nem menstruáltam. A doki azt mondta majd lesz. Nektek mennyi idő után volt, jött meg? 


    Köszönöm! Andrea

  5. 2014. november 6. 12:162447.

    Szia FöMö!Sziasztok! 


    Bocsánat, nem sikerült befejezni az előző levelemet. Ha a Lintner Balázs azt mondja hogy ez a műtéttel jár hogy nincs pisi és kaki inger, akkor nem érdemes más dokit keresni, bízzál benne, ezt csak így tudják csinálni, de megmentik az életedet. Ha valamiben segíthetek, vagy kérdésed van írj, kérdezz nyugodtan! Mikor lesz a műtét? Vagy már bent vagy? Szorítok érted, Veled vagyok 


     

    előzmény:
    FöMö (2441)
    2014-11-03  11:55
  6. 2014. november 6. 12:062446.

    Szia FöMö!


    Engem is a Lintner Balázs operált az Ungár proffal, és szerintem a legjobb kezekben vagy a Lintner Dr. úr kezei között. Nekem ART műtétem volt, radikális tracheletomia, és a Dr. úr mondta műtét előtt hogy a pisilést meg fogom majd tanulni haspréssel, székrekedésem pedig egy hónapig lesz. Nem tudom a te wertheim műtéted mit jelent, ugyanúgy csinálják - e mint nálam, nekem a méhnyakból távolítottak el, úgy hogy így sokkal rövidebb lett, nyirokcsomókat vettek ki, de a méhemet megtartották. Sajnos nekem a hasi vizelet katéter bent volt 6 hétig, de azért mert nekem nem sikerült pisilni a kórházban, mert annyi problémám volt a széklettel,    hogy arra koncentráltam,  és. utána meg 2*   belázasodtam.Viszont a lány. aki mellettem feküdt,   ugyanilyen műtétje volt, és már.  másnap megtanult. pisilni,  ahogy levették a pisi. zacsit,  neki 3 hétig volt. katétere. A. kórházban nagyon . rendesek az ápolónők, csak. légy türelmes, mert nagyon sok munkájuk van, és kevesen. vannak. Mit szeretnél még tudni a kórházról? A Lintner Dr.    


    úr nagyon rendes volt, én elég


     sokszor hívtam mert szövődményeim lettek, de mindig visszahívott, segített sokat. Szövettani eredmény műtét után 2héttel lett, de a doki már műtét után csak jóvalbíztatott

    előzmény:
    FöMö (2441)
    2014-11-03  11:55
  7. 2014. november 6. 11:382445.

    Szia ViSi! Sziasztok! 


    Engem. Szeptember 1.én műtöttek a Dél Pesti kórházban, még lábadozom. Most a lelki dolgokkal foglalkozom, mert tudom ha homokba dugom a fejem, újra visszajön a rák. Kérlek ha tudsz abban segíteni, hogy engem is összehozol azzal a lánnyal aki műtét nélkül meggyógyult, nagyon hálás lennék. Nekem méhmegtartó műtétem volt, ezt Nektek írom akiknek tudok segíteni széklet problémákban, talán reményre ad okot a frissen műtötteknek. Nekem múlt hét vasárnap(két hónappal a műtét után) volt először magamtól székletem hashajtó nélkül. Igaz hogy kell még hozzá manuális segítség, ami azt jelenti hogy a farpofáimat össze nyomom, de már ez is nagy Öröm :). Puszi Mindenkinek! 


    Andrea 


     


     

    előzmény:
    ViSi (2444)
    2014-11-05  18:18
  8. 2014. november 5. 18:182444.

    Szia Erika!


    Van egy sorstárs, a Mályvavirág klubban találkoztunk- aki nem volt műthető. Csak sugár és kemo! Plusz egy csomó dolog amit közben találtak a családjával. Tavaly nyáron történt, azóta minden lelete negatív. Ha gondolod megpróbállak vele összehozni. Nekem is sokat segített.


    ViSi

    előzmény:
    Erika67 (2440)
    2014-10-28  15:47
  9. 2014. november 5. 17:502443.

    Szia FöMö!


    Engem is Lintner Balázs operált, szintén a Dél-Pestiben. Mindenki szerint (értsd orvosok) sokkal jobban vagyok mint amire számítani lehetett, de ezért nagyon sokat kellett "dolgozni". Segítek ha szeretnéd. A doki jó fej, segít, lehet vele együttműködni, ellátott tanácsokkal. És nem utolsósorban: észrevette és eltávolította az áttétet, amit a CT nem mutatott ki. A kórházat annyira nem szerettem, bár én 16 és 18 éve ott is szültem.


    A műtét ebben az évben volt, így még frissek az élmények. Priviben megírom a telefonszámomat, ha gondolod, hívj fel és szóban válaszolok a kérdéseidre, illetve megadom az infokat amiket az elmúlt 10 hónap alatt megszereztem, vagy elküldöm e-mail-ben.


    Tudom, hogy aggódsz, de tudnod kell, hogy jó kezekben leszel, és végig kell csinálnod, hogy lásd felnőni a gyerekeidet.


    Nekem azt mondta a nagyobbik lányom és a barátja - megható jelenet volt - hogy szeretnék ha ott lennék majd amikor megszületik a gyerekük - kb 5 év múlva. :-)


    Ez sokszor eszembe jutott és erőt adott.


    ViSi


     

    előzmény:
    FöMö (2441)
    2014-11-03  11:55
  10. 2014. november 5. 17:202442.

    Szia Gidamaci!


    Persze, nagyon szívesen mindent megosztok Veled majd amire csak kíváncsi leszel.

    előzmény:
    gidamaci (2439)
    2014-10-28  12:52
  11. 2014. november 3. 11:552441.

    Sziasztok!


    Wertheim műtétre vagyok előjegyezve a Jahn Ferenc kórházba.


    Tudna valaki a kórházról bővebben informálni.


    A műtétet Dr Lintner Balázs végezné, van valakinek vele tapasztalata?


    Azt az információt kaptam, hogy 3-4 hétig fix katéter lesz betéve.


    2 pici gyerekem van, mire számítsak a műtét után? Mikorra lesz szövettani eredmény (konizációm 2 hónapos, 1/B stádiumot diagnosztizáltak)


     


    Egy ismerősömön keresztül Dr Papp Zoltánt ajánlották a Materniti magánkórházban. Állítólag ő úgy végzi a műtétet, hogy garantáltan nem megy el a pisilési, kakilási inger. ??


     


     

  12. 2014. október 28. 15:472440.

    Drága Lányok!


    Tegnap elkezdtem a sugárkezelést: 31 külső amiből 3 kimondottan a baszürt kötöszövetre megy és utána lesz még 3 belső. A belsőket fájdalomcsillapítás alatt helyezik be a méhtestbe.


    Van valakinek ilyen tapasztalata és mit tudtok tanácsolni mivel támogathatom a szervezetemet, hogy minnél könnyebben átvészelhető legyen ez a "kaland"?


    Én a hólyagra tőzegáfonyát, a bélgyulladás ellen Lavctiv pluszt és Cikatridina hüvelykúpot használok. Esetleg valami jobb ötlet, tanács?


    Szeretettel ölellek Mindnyájatokat, puszi:Erika

    előzmény:
    gidamaci (2439)
    2014-10-28  12:52
  13. 2014. október 28. 12:522439.

    Szia ViSi!


    Nem voltam a klubban és mos novemberben sem tudok menni. Vidéken lakom és nagyon körülményes megszervezni a Pestre jutást, úgy tudom talán januárban is lesz a 2 napos rehabilitációs program, talán arra sikerül. Pedig nagyon jó lenne sorstársakkal beszélgetni, nem beszélve arról, hogy egy dietetikusra, gyógytornászra is szükségem lenne, annak ellenére, hogy már 3,5 év eltelt a műtét és a sugár óta. Kiváncsi vagyok milyen lesz a program, írnál majd róla?


    Neten figyelemmel kisérem az alapítvány munkáját, annyit tudtam segíteni, hogy ahol csak lehetett megosztottam a felhívásukat. Sajnos hiába szaporodnak a szavazatok egyre jobban lecsúszik a második helyre az Mályvavirág.


     


     

    előzmény:
    ViSi (2438)
    2014-10-27  22:25
  14. 2014. október 27. 22:252438.

    Gidamaci!


    Nagyon képben vagy. Voltál már a klubban is? Lehet, hogy már találkoztunk? Jössz nov-ben a Gyógyulást Segítő Programra?


    Erikának!


    A kemora és a sugárkezelésre is föl lehet készíteni a szervezetünket. Nekem az orvosok is segítettek + a klubban megismert sorstársak. Lényegesen enyhébb mellékhatásaim voltak, mint amire számítani lehetett!


    ViSi


    Ui: szavazzatok a Mályvavirág Alapítványra! Fontos a léte, mert már olyanoknak is tudott segíteni akik még a műtét előtt voltak. Aki már utána van, annak meg nem kell részleteznem, hogy mennyire jó ha van kit felhívni,van kivel megbeszélni és tudja miről van szó, hova fordulhatsz stb.

    előzmény:
    gidamaci (2437)
    2014-10-21  17:37
  15. 2014. október 21. 17:372437.

    Sziasztok!


     


    Aki gondolja itt szavazhat a Mályvavirág Alapítványra, nagy a tét, a győztes 150.000.-Ft-ot kap


    https://www.facebook.com/OnkentesKozpont/app_298678516912 325


     


    Remélem mindenki jól van, néha azért jelentkezzetek. Puszilok mindenkit

  16. 2014. október 10. 09:542436.

    Szia Erika!


    Hidd el itt mindenki szurkol Neked és ha nem is írunk sűrűn, lélekben akkor is Veled vagyunk, próbálunk annyi erőt adni amennyit csak tudunk.


    Szeretettel ölellek


     

    előzmény:
    Erika67 (2435)
    2014-10-10  01:04
  17. 2014. október 10. 01:042435.

    Szia Gidamaci!


    Igen, én is tudom, hogy a konzervatív kezelések hoznak jó eredményeket. Félreértés ne essék, én ilyet nem állítottam, sőt én is ismerek több olyan személyt akinek megmentette az életét.


    Én személy szerint félek ezektől a kezelésektől, az utóhatásaitól ,ezért kételkedem és nem nagyon tudom elfogadni. Elismerem sok esetben nincs más lehetőség, mint ahogy az én mostani esetemben sincs. Az alternatív gyógymódokról nincs tapasztalatom és Chantal-nak irtam is a velük kapcsolatos véleményemről.


    Minden tiszteletem a Tiéd és azoké a sorstársaké, akik ezt végig csinálták már. Remélem nekem is sikerül erőt meríteni Tőletek és minden rendben lesz.


    Puszi Neked és Mindenkinek itt a fórumon. Erika


     


     


     


     

    előzmény:
    gidamaci (2434)
    2014-10-09  22:16
  18. 2014. október 9. 22:162434.

    Szia Erika!.


    Persze megértelek teljes mértékben. Talán ennél a betegségnél a legfontosabb a gyógyulásba vetett hit és ha nem hiszel a terápiában, mit sem ér az egész.


    De azért egy zárójeles megjegyzést még engedj meg arra reagálva, hogy nem hiszel a konzervatív kezelésekben. Az alternatív gyógymódok nem oly régen váltak ismertté és elérhetővé és az ezt megelőző időkben  konzervatív kezeléssel gyógyult meg sok beteg.


    Kívánok jó éjszakát, puszillak.


     


    Ui: Hát a kemot nem is könnyű a helyén kezelni, mikor az első infúziót bekötötték, az volt az első gondolatom, hogy na most mérgeznek meg. De aztán ez is elmúlt. 

    előzmény:
    Erika67 (2432)
    2014-10-09  21:31
  19. 2014. október 9. 21:362433.

    Szia Chantal,


    köszönöm, el fogom olvasni a könyvet. Jó éjszakát Neked és mindenkinek itt a fórumon.


    Puszi. Erika

    előzmény:
    Chantal (2431)
    2014-10-09  21:16
  20. 2014. október 9. 21:312432.

    Szia Gidamaci, köszönöm, hogy írtál. Egyáltalán nem vagy erőszakos, én minden véleményt szívesen fogadok és amúgy sem vagyok sértödékeny. Amúgy meg ahányan vagyunk annyi féle gondolkodásmód, életszemlélet, tapasztalat és én nyított vagyok minden véleményre, elmélkedésre hisz ez visz tovább és ebből okulhatok és hálás vagyok minden véleményért, tapasztalatért.


    A baj ott kezdődik, hogy nem hiszek a konzervatív kezelésekben. Az orvos szerint a sugárkezelés adja a gyógyulás 70%-át a kemó plusz 10-et adna. Nem tudom helyén kezelni a buta buksimban a kemót ezért nem tudom elfogadni, úgy gondolom amiben nem hiszek az csak ártani fog. A sugarat valahogy begyömöszöltem az agyacskámban, de  más már nem megy.


    Jó éjszakát, puszi. Erika

    előzmény:
    gidamaci (2429)
    2014-10-09  13:31
  21. 2014. október 9. 21:162431.

    Ja, még egy könyv, nekem ez nyitotta fel a szemem az étkezés fontosságával kapcsolatban:


    David Servan-Schreiber


    A RÁK ELLEN


    (korábban minden élelmiszeripari technológia által készített nem minőségi ételt megettem, azóta más szemmel nézek az ételekre. Ugyanakkor szól a testi és lelki egyensúly megtalálásáról is. Picit olyan életmód-könyv)

    előzmény:
    Erika67 (2428)
    2014-10-09  12:34
  22. 2014. október 9. 21:102430.

     "Az már nagy felelőtlenség lenne, ha abban bíznék, hogy csak a C és B17, meg céklalé és társai eltünteti a méhnyakon lévő daganatot és a kötöszövetekre beszürödőtt rákos sejteket. "


     


    Igen, ezt nagyon jól látod Erika. Az orvosi megoldások az elsődlegesek, minden egyébbel csak rásegíthetünk a helyreállítási folyamatra. Így már komplettebb a kép, hogy az előzményeket leírtad. 


    Nagyon-nagyon sok pozitív gondolatot és erőt kívánok az elkövetkező időszakra, és kérlek írj, ha úgy érzed. Nagyon fogjuk várni. 


     

    előzmény:
    Erika67 (2428)
    2014-10-09  12:34
  23. 2014. október 9. 13:312429.

    Kedves Erika!


    Bár egy ideje nem írtam, de azért figyelemmel kisértem a fórumot. Én azt tudom neked javasolni, hogy még egyszer gondolkozz el a kemoterápián. Nekem a hűvelyfal volt már eléggé beszűrt és azt mondták csak akkor tudnak műteni, ha előtte kemoval kisebbítik a daganatot. Na bennem akkor dőlt össze a világ, valahogy a kemo lehetősége sokkal jobban megijesztett és összeroppantott, mint amikor megtudtam, hogy mi bajom. De be kellett látnom, hogy el kell fogadnom és nagyon jól reagáltam már az első kezelésre is, így három kemo után meglett a műtét, utána sugár és "lekopogom" 3,5 éve jók a leleteim. Lehet, hogy egészséges sejteket is pusztít, de a rákosat is, így mérlegre kell tenni, hogy mit miért. Ha jó az általános állapotod, nem viseli meg annyira a szervezetet, persze okoz rosszabb napokat, de ki lehet bírni. A Te döntésed, hogy miben bízol és az nagyon fontos is, hogy higgy  a módszerben amit elfogadsz, de szerintem egy lehetőséget sem szabad figyelmen kívül hagyniés eleve kizárni. Tudom sokan ellenzik a kemot, de  nagyon sokan meg is gyógyultak tőle és szerintem minden lehetőséget meg kell ragadni.


    Ne haragudj, ha kicsit erőszakosnak tűntem, kívánok sok erőt, hitet és kitartást és persze várjuk a folyamatos beszámolóidat.


     


    Lehet, hogy már írtam, akkor bocs az ismétlésért, vedd fel a kapcsolatot a Mályvavirág Alapítvánnyal, van internetes oldaluk és a facebookon is fent vannak, ők sok mindenben segíthetnek. 


    Szeretettel ölellek

    előzmény:
    Erika67 (2428)
    2014-10-09  12:34
  24. 2014. október 9. 12:342428.

    Sziasztok Lányok! Üdvözlök mindenkit itt a fórumon.


    Kedves Chantal és Lódarázs, köszönöm a tanácsokat, nagyon örvendek, hogy írtok nekem.


    Lódarázs, nagyon köszönöm a részletes tájékoztatást a különböző módszerekről, utána olvasok és biztos ki fogom probálni, ha nem is az összeset, de párat biztosan. Nekem is mondta az onkológusom a Culevitet is, de végül a B17 mellett döntöttünk, mert kisebb mennyiségben kell szedni, "csak" napi 12-20 tabletta .


    Chantal, sajnos nem maradt más lehetőség a sugárterápián és a B17 szedésén kivül.Már műtét előtt összeült egy második bizottság tárgyalni a műtét esetleges sikerességét az Onkológiai Intézetben. Tájékoztattak, hogy a parametrium infiltrálódása miatt nagy valószínűséggel nem műthető, mert több kárt okoznak, mint hasznot és kivételesen számomra jobb életminőséget biztosít a sugárterápia mint a műtét. Mivel mégis volt esély arra, hogy az MR esetleg téved és nem különbözteti meg az infiltrálódást a gyulladástól és én csak a műtétben hiszek valamint nem akartam magamtól elvenni az esélyt, hoy mégis sikerülhet, az én határozott kérésemre végezték el a műtétet. Sajnos beigazolodott a papírforma, a Wertheimet nem tudták elvégezni csak nyirokcsomókat távolítottak el, minden más maradt. Ezért ennek a folyamatnak megfékezésére egyetlen megoldás a sugárterápia és kemó. A kemót én határozottan elutasítottam, ezért ajánloották inkább a B17-et a Culevit helyett, de a sugárterápia elkerülhetetlen, sajnos.


    Az én onkológusom a z általad és sokunk által nagyrabecsült professzor tanítványa, hidd el futottam én is jó pár kört ezzel kapcsolatosan és semmi. És én rettegek a konzervatív kezelésektől és szövödményeitől, de nem utasíthatom vissza, mert nincs más lehetőség. Az már nagy felelőtlenség lenne, ha abban bíznék, hogy csak a C és B17, meg céklalé és társai eltünteti a méhnyakon lévő daganatot és a kötöszövetekre beszürödőtt rákos sejteket. Bárcsak úgy lenne.


     


    Puszi Nektek és mindenkinek. Erika

    előzmény:
    Chantal (2427)
    2014-10-08  08:49
  25. 2014. október 8. 08:492427.

    Szia Erika, 


    Maximálisan egyetértek lodarazs pontjaival. Mindegyikben lehetnek számunkra hasznos gyógymódok. Bizonyított dolog, még ha sokan nem is fogadják el, hogy az étkezés(vegán) az egyik legjobb megoldás a rákos sejtek fékentartására. Hús, állati eredetű fehérje, cukor nélküli étrend. Ezt persze hosszú folyamat megtanulni és sok-sok türelem kell hozzá, hogy az ember napról-napra tudjon készülni ilyen ételekkel. 


    Még annyit tennék hozzá, hogy esetleg nézz körül orvosok tekintetében is. Néhányunkat az a prof. műtött, aki világírű egyetemeken oktatja a Wertheim műtétet és tőle tanul minden mo.-i és külföldi nőgyógyász ezen a területen. (Nevet nem írok, mert nem "reklámnak" szánom. Emberileg és szakmailag is egy olyan orvost találtam a személyében, akit maximálisan tudok tisztelni és bízom a szakmai tudásában)


    Tapasztaltam, hogy nem minden orvos tájékozott kellőképpen az onkológiai vonalon. (Lásd a nőgyógyász, akihez eredetileg jártam, nem ismerte fel a problémát és 3 hónapig antibiotikummal félrekezelt. Ha rajta múlt volna, már nem élnék, mert az antibiotikum csak rontott a tüneteken és nőtt tőle a daganat...)


    Szóval én azt tenném, hogy összeszedném minden papírom szépen kronológiai sorrendbe és néhány orvost felkeresnék még, hátha valaki egyéb gyógymódokat is tud javasolni. Minél több opció, annál tájékozottabb az leszel és talán könnyebb döntést hozni a kezelés megfelelő irányáról. 


    Kitartás! És kérdezz bátran, bár mi "csak ötleteket" tudunk adni.


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    lodarazs (2426)
    2014-10-06  18:33

Címlap

top