Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2014. október 6. 18:332426.

    Drága Erika, ezek nem túl vidám hírek, de örömmel látom, hogy van benned küzdőszellem! ;) 


    A B17 vitamint nekem is ajánlotta egy belgyógyász, de én végül nem próbálkoztam vele.


    Én a következőkkel próbálkoztam: 


    1. homeopátia (rendkívül sokat segített nekem)


    2. Culevit (ez nem tudom mennyit segített, de szedtem egy-két évig folyamatosan)


    3. vegán étrend sok zöldséggel (három évig, aztán még négy év vegetarianizmus)


    4. kineziológia (lelkileg rettenetes pocsékul voltam, a küzdőszellememen rengeteget javított)


    5. Hellinger-féle családállítás (ezt nagyon melegen ajánlom figyelmedbe, mert azt is "be tudják mérni" ott neked, hogy mi lenne a számodra leghatékonyabb, testreszabott kezelés!)


    6. citrom-kúra (a Napfényes Élet Alapítvány honlapján megtalálod a leírását)


    7. heti egyszeri léböjt hét éven át minden héten (ez nagyon jó dolog, még ha önkínzásnak tűnik is első látásra -- nem az!)


    8. akupunktúra (fogalmam sincsen, segített-e; nem tapasztaltam semmi átütőt, kicsit szkeptikus vagyok)


    Ajánlom még figyelmedbe Váradi Tibor természetgyógyász Népbetegségek c. könyvsorozatának a rákkal (is) is foglalkozó részét -- elég alaposan összefoglalja a konzervatív és a természetgyógyászati terápiák előnyeit és hátrányait. -- Természetesen elfogult a saját nézetei mellett, de akkor is ajánlom, ha szkeptikus vagy. Nem kell mindennel egyetérteni, de nagyon informatív, olyan infókat is találhatsz benne, amelyeket másutt nem!


    Nem tudom, hogy mi minden fér bele a szemléletedbe és az életedbe, de nyugodtan írj, vagy ha gondolod, személyesen is beszélhetünk! (Írj privit, ha szeretnél!) -- Nem akarok rád erőltetni semmit; számomra is az volt a legfontosabb, hogy a magam útját járhattam, senki nem ugatott bele, nem kényszerítettek rám semmit, amit nem akartam. Kívánom neked ugyanezt! És persze teljes gyógyulást testileg-lelkileg! Izgalmas, bár megerőltető kaland lesz... Sok erőt kívánok szeretettel, LD


     

    előzmény:
    Erika67 (2425)
    2014-10-03  10:19
  2. 2014. október 3. 10:192425.

    Sziasztok Lányok!


    Köszönöm, hogy gondoltatok és gondoltok még mindig rám. Szerdán kiszedték a kapcsokat most megyek délre varratszedésre.


    A műtét nem sikerült, a nyirokcsomókat kiszedték, de minden más maradt a parametrium beszürtsége miatt nem tudták megcsinálni. Most más lehetőségem nem maradt csak a sugárkezelés, azt mondják egyenértékű a mütéttel, hát mit mondjak, én ezt kétlem.


    Ma talán oda is kapok időpontot és kb. két hét múlva kezdödik a buli.


    Az orvos ajánlotta a B17 vitamint meg az infuziós C vitamint, de azt is mondta, hogy nem fogok találni, aki azt beadja. A B17-et megtaláltam a neten, csodás árfekvése van, a fiam fogja megrendelni Amerikából és postázni fogja Angliából és még igy is olcsóbb mint itthon megvenni.


    Hálás lennék ha tudnátok valami tanáccsal szolgálni, hogy ti szedtetek-e valamit, mi vált be egyáltalán?


    Délután még jelentkezem, puszi mindnyájatoknak.Erika

    előzmény:
    lodarazs (2424)
    2014-10-02  14:55
  3. 2014. október 2. 14:552424.

    Drága Erika, 


     


    hogy vagy? Nagyon várjuk ám a jelentkezésedet! -- Ha minden rendben volt, talán már otthon is vagy. De ha nem volt rendben minden -- velem sem volt, ahogy írtam is, és több mint egy hónapig voltam kórházban a műtét után; sajnos ez is benne van a pakliban, és látod, mégis itt vagyok... -- szóval akkor is jelentkezz majd kérlek! Még ha NAGYON a padlón vagy is... (Én szörnyen padlón voltam, öngyilkossági gondolataim voltak évekig, tudom mi minden megfordul az ember fejében!) -- Írjál kérlek, ne érezd úgy, hogy terhünkre vagy! -- Ritkán szoktam benézni ide, de most majd igyekszem gyakrabban...! 


    Gyógyító gondolataimat küldöm szeretettel, Lódarázs

    előzmény:
    Erika67 (2423)
    2014-09-22  22:39
  4. 2014. szeptember 22. 22:392423.

    Szia Somababus,


    köszonom, meg kell, hogy műtsenek, igy lesz és rendben leszek. Ahogy tudok jelentkezem.


    Még egyszer köszönök minden biztatást. Puszi Erika

    előzmény:
    somababus (2422)
    2014-09-22  21:40
  5. 2014. szeptember 22. 21:402422.

    Szia Erika, remélem megműtenek és minden a tervek szerint fog haladni, nagyon nagyon gondolunk rád, ha kijössz itt várunk és segítünk mindenben!!!


    soma

    előzmény:
    Erika67 (2421)
    2014-09-22  08:13
  6. 2014. szeptember 22. 08:132421.

    Szia Somababus.


     


    Hát elérkezett az összepakolás napja. Köszönöm,Neked , Lódarázsnak, Madness-nek és  mindenkinek aki irogatott nekem. Holnap fekszem be, szerdán műtét, ahogy tudok majd jelentkezem.


    Minden jót Nektek Puszi Erika

    előzmény:
    somababus (2418)
    2014-09-08  22:05
  7. 2014. szeptember 20. 08:592420.

    Sziasztok.


    Hát ezt az MR eredményt benéztem. Áttét tényleg nincs, de a parametriumok beszűrődését irja, Az orvos szerint,ha ez tényleg bebizonyosodik akkor nem tudja a műtétet megcsinálni.


    Valamelyikötök volt hasonló helyzetben? Reméle csak gyulladás és műthető lesz.


    Üdvözlök mindenkit. Erika 

  8. 2014. szeptember 17. 16:092419.

    Szia.Igen, tudom, én sem értem miért hisztizek néha.Ma lett meg az MR eredmény, szerencsére nincs áttét. És mához egy hétre túl leszek a műtéten is. 


    Minden jót kivánok Neked és mindenkinek itt a fórumon. Puszi Erika

    előzmény:
    somababus (2418)
    2014-09-08  22:05
  9. 2014. szeptember 8. 22:052418.
    Erika, kell a nagyműtét. Lehet, hogy ágyúval verébre, de még mindig jobb, mintha nem vállalnád be és kiderulne, hogy csak az menthetett volna meg. Úgyhogy ne agyalj, tulleszel rajta es éled tovább szépen az életedet. Ez a fontos!!!!!!! Ne izgulj.
    előzmény:
    Erika67 (2417)
    2014-09-08  20:30
  10. 2014. szeptember 8. 20:302417.
    Szia kedves LD. Köszönöm szépen a törödést és minden jót kivánok Neked.Remélem túl leszek rajta, mert minnél jobban telik az idő, annál több bennem a kétely a műtéttel kapcsolatosan, hogy tényleg kell ez a radikális műtét vagy sem, lassan már nincs egy normális gondolatom. szép tőletek, hogy törödtök velünk új sorstársakkal. Nagy segitség, hogy vagytok, tartsátok bennünk a lelket. Üdv. Erika
    előzmény:
    lodarazs (2416)
    2014-09-08  19:01
  11. 2014. szeptember 8. 19:012416.
    Kedves Erika, 

    felírtalak a naptáramba és fogok rád gondolni 24-én, hogy minden jól menjen!

    Én pont egy tizessel voltam nálad fiatalabb 8 évvel ezelőtt, mikor átestem ezen, de nem ott, ahol Te fogsz (hanem egy "sima" kórházban) és az orvosodat sem ismerem... Nekem inkóm lett, és három évig nagyon durva volt -- mostanra minimálisra csökkent, teljesen ki vagyok békülve vele -- de ahogy elnézem, az újabb delikvenseknek már egyiknek sincsen inkontinenciája... valószínűleg finomodott közben a műtéti technika. Akárhogy is, a legjobbakat!

    Az intenzíven meg hidd el, jó helyen leszel! Nekem azt mondták, csak a "megfigyelőbe" visznek a műtét után, aztán mégis az intenzíven kötöttem ki, mert belső vérzésem lett. Ennek relatíve nagy a kockázata egy ilyen nagykiterjedésű hasi műtétnél, és hidd el, ha az intenzíven vagy, hamarabb észreveszik, ha gond van... Szóval jobb félni, mint megijedni, az intenzíven jobban fognak vigyázni rád! (Ezek után nyilván mondanom sem kell, hogy én rengeteg vért kaptam.) 

    Aztán mindazok dacára, amiken átmentem, itt vagyok, élek és virulok, minden kontrollom rendben volt azóta is mindig. Amen! :D

    Kívánok neked egy teljesen rutinszerű operációt a lehető legjobb prognózissal! ;) 

    LD


    előzmény:
    Erika67 (2402)
    2014-09-03  19:09
  12. 2014. szeptember 8. 17:342415.
    A méhnyakrákról és különösen a HPV veszélyeiről kellene beszélgetni valami egészségügyi ismeretterjesztő műsorban. Ezt írta nekem. De ezek szerint nem a topikunk összes tagját célozta meg, csak a nagypofájú(aka)t... :D -- de hiába.
    előzmény:
    somababus (2401)
    2014-09-01  19:33
  13. 2014. szeptember 7. 09:442414.
    Sziasztok Somababus és Madness. Hálás vagyok, hogy vagytok itt a fórumon. Küldtem nektek privit. Üdv. Erika
    előzmény:
    somababus (2413)
    2014-09-06  14:14
  14. 2014. szeptember 6. 14:142413.
    Én is kaptam vért. (Nekem is volt előtte irányított véradás.) A műtét után pár nappal igen xar volt a vérképem, így kaptam egy egységgel. Komolyan mondom, tiszta energiabomba volt. Egyből nagyon-nagyon jól lettem. 
    előzmény:
    Erika67 (2411)
    2014-09-05  22:31
  15. 2014. szeptember 6. 11:542412.
    SZia ERika! Március 7.-én és jól van, köszönöm! Te is így leszel hamarosan, csak persze a műtétig aggódik az ember! Kell ez a nagy műtét, mert ezzel tudnak meggyógyítani, hogy utána ne legyen semmi gond! Drukkolok neked !! 
    előzmény:
    Erika67 (2411)
    2014-09-05  22:31
  16. 2014. szeptember 5. 22:312411.
    Szia Madness. kösz, hogy irtál. Mikor mütőtték a testvéredet? remélem jól van, teljes gyógyulást kivánok neki. Üdv. Erika
    előzmény:
    Madness75 (2410)
    2014-09-05  22:23
  17. 2014. szeptember 5. 22:232410.
    Üdv Erika! Én is adtam vért a testvérem részére, de szerencsére nem kellett :) Ezt kérik szerintem minden műtét előtt, mert nyilvánvalóan kevesen vagyunk véradók. Nekünk is ott volt a műtét, csak egy éjszaka volt az intenzív ''őrző'' szoba. Nagyon kedvesek voltak a nővérek és segítőkészek, a doktor urat nem ismerem sajnos. Minden jót és kérdezz bátran!
    előzmény:
    Erika67 (2409)
    2014-09-05  17:53
  18. 2014. szeptember 5. 17:532409.
    Sziasztok. Gidamaci és Somababus. köszönöm, hogy irtok és a pozitiv megerősitést. most már túl a sokkon kezdem elfogadni a megváltozhatatlan tényt és valamivel könnyebb.
    Nekem mondták az intenzivet és hogy valószinű kell majd vért adjanak, kértek is vért /irányitott véradás/. Holnap kell még mennem MR vizsgálatra. Üdv. mindenkinek. Erika
  19. 2014. szeptember 5. 14:332408.
    Ja,  és intenzíven a műtét utáni nap reggeléig voltam,nekem biztonságérzetet adott. Hajnalban már fel kellett kellni mosakodni. 
    előzmény:
    gidamaci (2407)
    2014-09-05  14:29
  20. 2014. szeptember 5. 14:292407.
    Szia Erika67!

    Én II B stádiumú voltam, -  a műtét idején 57 éves - teljes wertheim műtéten estem át. Nekem sem lett inkontinenciám.  Engem Debrecenben a klinikán műtöttek csütörtöki napon és kedden már haza is engedtek, pedig 120 km-re lakom a kórháztól. Szerintem ez kórházanként változó, (na meg persze  az állapottól is függ), hogy mikor engednek haza. A műtét utáni éjszaka volt rossz, utána már  számomra meglepő gyorsasággal javultam. Sok erőt és optimizmust kívánok.
    előzmény:
    Erika67 (2406)
    2014-09-03  23:47
  21. 2014. szeptember 3. 23:472406.
    Szia. Kösz a biztatást,majd holnap irok még. Én most dolgozom, te már alszol, örvendek, hogy rád találtam itt a fórumon. 
    előzmény:
    somababus (2405)
    2014-09-03  21:45
  22. 2014. szeptember 3. 21:452405.
    Szia! Én is 1B/1 voltam, engem sikerült úgy megoperálni, hogy nem lett inkóm. Egyedül futnom meg ugrálnom nem szerencsés, de a napi normál életben nincs soha. Úgyhogy neked is lehet szerencséd ezzel!!! Én intenzíven sem voltam, szerintem ez csak rutinduma, de remélem nem kerül rá sor. 
    Figyi, túlleszel rajta, az a lényeg!!!!
    előzmény:
    Erika67 (2404)
    2014-09-03  21:01
  23. 2014. szeptember 3. 21:012404.
    Szia somababus. Annyit tudok, hogy klasszikus Wertheim műtét, közepes kiterjesztéssel,a petefészkek maradhatnak, a stádium I/B1. Olvastam a történeteket itt a fórumon, sok erőt adtok nekünk "kezdőknek" én mégis rettegek a szövődményektől, főleg az inkontinenciától. hát mit mondjak, nem mindig sikerül a pozitiv hozzállás, pedig nagyon tartom magam, hogy kiméljem a családomat, de azért néha eltörik a mécses, amikor senki se lát. műtét után intenzivre visznek, ha igen meddig? Nagyon örülök, hogy irtál, sokat fog segiteni ,ha olyanokkal tudjuk megosztani tapasztalatainkat akik tudják mi a dörgés. Üdv. Erika
    előzmény:
    somababus (2403)
    2014-09-03  20:17
  24. 2014. szeptember 3. 20:172403.
    Szia Erika, köszöntelek!
    Engem ugyan nem ott műtöttek, itt a legtöbben szerintem Istvánosak, de sajnos annyian vagyunk már, hogy nem emlékszem...

    Mondtak valami bővebbet esetleg az állapotodról? Ne keseredj el, nem könnyű a műtét maga és az azt követő lábadozás, de remélem meggyógyulsz! Csak pozitívan próbálj meg hozzáállni az egészhez!!!!

    Ha elkezded az elejétől a topicot akkor sokunk történetét elolvasod és sokat tanulsz belőlük!

    De kérdezz bátran!

    soma
    előzmény:
    Erika67 (2402)
    2014-09-03  19:09
  25. 2014. szeptember 3. 19:092402.
    Sziasztok, Erika vagyok, 46 éves,két hete tudtam meg, hogy méhnyakrákom van. Wertheim mütét időpontja e hónap 24-ke. kérdezném, hogy van-e valaki akit az Orszgos Onkológiai Központban mütőttek? Esetleg ismeri vki Dr. Krascsenits Gézát, tudtok véleményt róla? Örvendek ,hogy rátok találtam, teljes gyógyulást mindenkinek.
    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19

Címlap

top