Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2014. szeptember 1. 19:332401.
    Én nem. Mit írt?
    előzmény:
    lodarazs (2400)
    2014-09-01  19:06
  2. 2014. szeptember 1. 19:062400.
    Ti is kaptatok üzenetet (privit) egy tévés újságírónőtől?
  3. 2014. szeptember 1. 14:022399.
    Sziasztok!

    Jajj de örülök, hogy kezdtek előbukkanni.

    7-én kint lesznek a Mályvavirágos lányok a Kopaszi gáton. Nem jön ki valaki? Én gondolkodom rajta, és akkor ott esetleg össze tudnánk futni innen a fórumról is!!!!

    Soma
    előzmény:
    lodarazs (2397)
    2014-08-31  17:19
  4. 2014. szeptember 1. 12:302398.

    Szervusztok Lányok!


    Úgy látom a nyár után éledezik a fórum, remélem csak azért jelentkeztetek ritkán, mert a jó idő mindenkit a szabadba csalogatott. Ha nem is írtam, de azért be-bekukkantottam. Én márciusban voltam 3 éves, a júniusi cytóm jó lett, de sajnos egész nyáron isiásszal bajlódom, nem akar a derekam működni.


     


    Zsófi és a többeik blogjait én is figyelemmel kisérem. Ennek a tragédiának nem lett volna szabad megtörténnie.


     


    Figyeljétek a facebookon a Mályvavirág oldalát is, jó programjaik vannak.


     


    Remélem mindenki gyógyul és csak a sok elfoglaltság miatt nem írtok. 

  5. 2014. augusztus 31. 17:192397.

    Sziasztok Lányok, 


     


    nem igazán van mesélnivalóm, a nyár egész eseménytelenül telt -- ami egyáltalán nem baj, mert ugyanakkor nagyon pihentető is volt.


    Amúgy is nagyon jó nyár volt szerintem az idei -- sok napsütéssel és elég esővel; nagyon szép a kert, még a fügefák is roskadoztak az érett gyümölcstől


    (ez ritkán esik meg). A gyerekeim nagyok már, úgyhogy sok pluszmunkát nem okozott, hogy nem volt iskola; élveztem, hogy nem kell őket hajnalban kirobbantani az ágyból. Én sem szeretek hajnalban kelni. 


    Szóval csak azért írok, mert hiányoljátok a régi hozzászólókat! :)


    Én szept. 12-én leszek "nyolc éves". Jól vagyok. 


    Minden jót nektek szeretettel; szép esküvőt, tökéletes felépülést, kinek mi most a legégetőbb, legfontosabb... :) Üdv, LD

  6. 2014. augusztus 31. 12:192396.

    Én is olvastam a blogját én nagyon szurkoltam neki, engem is nagyon megrázott. Meg Szentesi Évát is olvasom meg Prikrill Zsuzsit is - utóbbinak durva mellrákja van. Borzalom az egész!!!!


    Remélem lányok jól vagytok, jó lenne, ha csak röviden bejelentkeznétek, főleg a régiek!


     


    soma

    előzmény:
    remitenda (2395)
    2014-08-31  08:06
  7. 2014. augusztus 31. 08:062395.

    Sziasztok


     


    remélem, nem haragszotok meg, hogy  hozzászólás helyett ezt a bejegyzést rakom be! engem nagyon megrázott :(


     


    http://marpedigenebbenemhalokbele.blog.hu/2014/08/17/kosz onet_970


     


     

    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  8. 2014. augusztus 26. 20:202394.

    Szia Soma! Hát ennek szívből örülök. Ha jól tudom, ezután mondják gyógyultnak az embert.


    Én júniusban voltam 3 éves, és az, hogy elfelejtettem a szülinapomat, szerintem jó jel, az első és a másodikon megemlékeztem magamról, kértem a családtól, munkatársaktól ajándékot, most meg teljesen kiment a fejemből.


     


    A topic tényleg nagyon csendes, a "keménymag" meg már jó rég elhallgatott, vajon mi lehet a régiekkel? Főleg topic mamival, Cirmossal.  Mondjuk én is jó rég jártam itt!


    Én amúgy a körülményekhez képest jól vagyok, esküvői lázban égek, három hét múlva nősül a kisfiam. Majd szurkoljatok, hogy minden szép legyen, minden jól sikerüljön.


    Remélem mindenki jól van, s élvezi ezt a "gyönyörű" nyarat, de majd most jön az én nyaram, a vénasszonyok nyara.


     


    Puszi mindenkinek: Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2393)
    2014-08-24  19:38
  9. 2014. augusztus 24. 19:382393.

    Helló Csajok!


     


    Nagyon elapadt itt a látogatás.


     


    A mai jó hírem: 5. szülinapom ünneplem!


     


    Puszi mindenkinek, soma

    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  10. 2014. július 31. 22:492392.
    Sziasztok lányok! Nekünk véget értek a kezelések, nem is kellett annyi, mint amennyi tervben volt. Tumormarker is rendben van!!! Nőgyógyásznál voltunk a háromhónapos kontollon, Ct-re szeptemberben kell menni. Az elvesztett kilók másznak vissza, hála égnek :) Somababus! Minden rendben lesz, szorítok! Mindenkinek további szép nyarat, bár inkább tavasznak mondanám :)
    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  11. 2014. július 30. 07:312391.

    Sziasztok Lányok!!

    Én is hiányolom, hogy senki nem ír, még pár sort sem, pedig én is kiváncsi lennék egy-két emberke hogylétére!!!
    Ezek szerint mindenki jól van, aminek szívből örülök. Gondolom már mindenki dolgozik és nem ér rá írogatni.
    Mivel a nehezén már túl vagyunk, ez érthető is.
    Mindenkinek további szép nyarat és nagyon jó egészséget kívánok!!!
    Üdv: Morzsamama.
  12. 2014. július 29. 14:082390.
    Sziasztok Lányok!


    Hova vagytok ennyire nagyon eltűnve? Egy hónapja nem írt senki, őrület! Tessék jelentkezni mert aggódom!


    Mindenki nyara vagy mizus?


    Én dolgozom, pont most aktulisan a kontrollok, azokon izgulok mint mindeg, de remélem feleslegesen és minden rendben lesz.


    ÍRJATOK puszi
    előzmény:
    somababus (2389)
    2014-07-01  22:06
  13. 2014. július 1. 22:062389.
    Sziasztok Lányok!


    Olyan fura az nlc mióta átalakult, nem igazán tetszik...


    Kivel mizu? Remitenda, hogy törted el a lábad? Lovaglás során? Mennyi kemó fogsz kapni még? Megvisel?


    Én most az aranyeremmel küzdök. Nem is igazi aranyér, "csak" egy vérrög, de bazi nagy és fáj mint a fene. 2 éve is volt, akkor voltam proktológusnál, onnan tudom, hogy most is az lehet, ugyanolyan. Jó lenne, ha lelappadna hamar, de ugye az állandó hasprés nemigazán kedvez neki.


    Amúgy gyűrjük a nyarat, még 2 hétig biztosan nem tudok szabira menni, utána remélem igen.


    Puszi mindenkinek!


    soma
    előzmény:
    remitenda (2386)
    2014-06-26  13:12
  14. 2014. július 1. 20:472388.

    Szia Remitenda!!!

    Köszönöm!!! Tényleg nagyon örülök én is és a Drága csal
    ádom is akik nagyon-nagyon aggódtak értem, amikor bajban voltam! Remélem ez már a múlt, ami soha-soha nem jön vissza.

    Remélem , hogy Te is jól vagy, túl vagy a kemón és lassan Nálad is minden rendben lesz. Hamarosan lekerül a gipsz is, és szaladsz, mint a nyuszikák!!

    Szívből kívánok minden szépet és jót, tudod az ÉLET csodálatosan szép!!! Tegyük azzá, hogy azért is meggyógyulunk, mert még nagyon sok dolgunk van ezen a világon!!!
     
    Puszi Neked!!!
    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  15. 2014. június 26. 13:162387.

    ja és morzsamama gratula a jó eredményhez.....

    előzmény:
    morzsamama (2384)
    2014-06-19  20:17
  16. 2014. június 26. 13:122386.

    Sziasztok


     


    De nagy itt a csend..... gondolom, mindenki visszatért  a megszokott kerékvágásba, és már nem minden gondolatotok ez az egész amin túlvagyunk.....az élet megy továbbb és a napi apró-cseprő problémák feledtetik az átélteket.... ugye így van ?


     


    morzsamama : köszi


     


    chantal : lehet, de az nem én vagyok :)


     


    azóta már felültem kicsit a kedvenc lovamra ;) ( gipszel )


     


    kívánok sok sok pozitív energiát mindenkinek :)


     


    " és sohase hagyjon el benneteket a remény " :)


     


    üdv

    előzmény:
    Chantal (2385)
    2014-06-22  22:48
  17. 2014. június 22. 22:482385.

    Sziasztok, 


     


    Nagyon köszönöm a válaszokat! Pont ilyen jellegű infókra voltam kíváncsi, hogy ezekre fel tudjak készülni, ha majd egyszer újra eljön a pillanat... :)


     


    (mondjuk nekem a méhem is megmaradt, tehát majd beszámolok, hogy ebben az esetben mi a szitu :) ) 


     


    Remitenda...hát...lehet, hogy sakkozni kéne. ;)


     


    Morzsamama, szuper! Ilyen jó híreket szívesen hallunk!


     


     


    Mindenki élvezze a nyarat! 

    előzmény:
    lodarazs (2380)
    2014-06-14  22:29
  18. 2014. június 19. 20:172384.

    Sziasztok Lányok!!!


     


    Örömmel közlöm Veletek, hogy negatív lett az MR eredményem és a laborjaim is nagyon jók lettek, így csak 6 hónap múlva kell kontrollra mennem. Nagyon boldog vagyok!!!


     


    Remitenda sajnálom, hogy így jártál, mielöbbi gyógyulást kívánok!


     


    A többieknek is minden jót, üdv. mindenkinek!


     


    Morzsamama

  19. 2014. június 19. 12:092383.

    Sziasztok Csajok


     


     


    látom , mindenki megvan jól/jobban...... Nekem megvolt a kirándulás, isteni volt....ezerrel készülök vissza dolgozni, erre nem fogjátok elhinni, mi történt..... eltörtem a lábamat :( .... 6 hét gipsz... holnap megyek kemora, mit fog szolni a doki kiváncsi leszek.....


    ilyen balfácán is csak én lehetek......


    vigyázzatok magatokra !


    üdv

    előzmény:
    honeyka21 (2377)
    2014-06-04  18:42
  20. 2014. június 14. 23:272382.
    Szia, köszi! Öt hónapja műtöttek, utána sugár és kemo. De most ahelyett, hogy javulnék, fáradékony vagyok és pár hete a nyiroködéma is elkezdődött. Már voltam az Istvánban, ahol ezzel a legkomolyabban foglalkoznak állítólag. Kaptam harisnyát és gyógytorna leírást. Nemsokára megyek újra... Nekem is a bokám dagad, de ami mégrosszabb, a szeméremdombom is. ... hát nem örülök, mit mondjak. Amennyire én tudom, a nyiroködéma gyógyíthatatlan, csak karbantartani lehet, hogy ne fokozódjon. 
    előzmény:
    somababus (2379)
    2014-06-14  10:47
  21. 2014. június 14. 22:422381.

    Honeyka, 

     

    az én hegem egy év, sőt 2-3 év után is még mindig egy hatalmas, sötétlilás földigilisztára emlékeztetett, és időnként irgalmatlanul viszketett is ráadásul. Szóval sajnos ebben sem vagyunk egyformák. Tavaly, 7 év után gondoltam először arra, hogy talán már nem borzadna el mindenki a strandon, ha kétrészes fürdőruhában mutatkoznék.

     

    Persze mindenkinek szívből kívánom, hogy szépen, feltűnésmentesen hegesedjen, de attól tartok, senkinek nem ez a leghőbb vágya egy ilyen műtét után. Jómagam is inkább szerencsésnek tartom magam a viszketős földigilisztámmal... :)

     

    Ez legyen a legnagyobb bajunk. :) 

     

    Üdv. LD 

     

     

     

     

    előzmény:
    honeyka21 (2377)
    2014-06-04  18:42
  22. 2014. június 14. 22:292380.

    Szia Chantal,

     

    az alhasban érzem a feszülést, de van olyan is, hogy csak egészen lent (olyankor rendszerint nem is jutok el a WC-re időben), csak azt érzem, hogy mindjárt becsurog. Nagyon nehéz megfogalmazni, hogy tkp. konkrétan mit is érzek ilyenkor.

    Az utóbbi években már egészen vizelési ingerhez hasonló érzéseim is voltak, csak sajnos nem megbízható -- azaz van amikor alig valami sikerül, pedig volt ilyen inger-szerű érzésem, máskor meg totál tele van a hólyagom, és észre sem veszem...

     

    Viszont velem aligha fordulhatna elő, hogy nem az az első dolgom, hogy elmegyek reggel a WC-re. Egyrészt a műtét előtt is ez volt az első dolgom -- gyakran arra is ébredtem, hogy pisilni kell --; másrészt pedig  az inko is rászoktatja az embert arra, hogy ez legyen az első, hiszen sokszor előfordult, hogy ahogy felálltam az ágyból, azonnal be is pisiltem. 

    Gyakran arra a bizonyos fent említett "mindjárt becsurog" érzéssel ébredek mostanában is, vagy azzal, hogy fáj a hasam, úgy feszül a hólyagom. 

    (Persze ez nyilván függ attól is, hogy mennyit alszik az ember, meg hogy mennyi folyadékot iszik; nekem az alvásigényem is elég magas, meg inni is elég sokat iszom.)

     

    A végén kérdezted, hogy változik-e a szex. Ezt én megkérdeztem a sebésztől anno a műtét után, és ő azt mondta, hogy semmi nem fog változni, de a tapasztalataim szerint ez nem egészen igaz. Számomra már csak azért sem lett igaz, mert a műtét utáni 2-3 évben gyakran előfordult velem, hogy bepisiltem szex közben is, és ez nagyon spontaneitás-gyilkos tapasztalat. De az inkótól függetlenül is változott; egyrészt a hüvelyem kicsit rövidebb lett, és egyáltalán nem igaz, hogy szex közben annyira rugalmasan tágul a hüvely, ahogy az orvos mondta, mert annyira azért nem tágul, úgyhogy még átlagos péniszméret esetén is érzékelhető a különbség -- a legtöbb pozícióban nem tudom teljesen befogadni... Másrészt megvan az az előnye a "méhszájtalanságnak", hogy már nem fordulhat elő, hogy fájdalmat okozzon a túl mélyre hatoló hímvessző. Viszont az orgazmus intenzitása és kiterjedettsége sem ugyanolyan, mint korábban volt. Hiszen a méh teljes izomzata részt vesz az orgazmusban, és ennek a hiányát én legalábbis határozottan érzem.

    Ami még rá tud tenni egy lapáttal, az a klimax (ha a petefészkeket is eltávolították vagy sugárkezelték) -- de ez nekem csak jóval  a műtét után jelentkezett, attól függetlenül (mivel nekem bent hagytak egy akkor még működő petefészket). A klimax ugyanis tud kellemetlen hüvely-szárazságot is okozni, meg libidócsökkenést... mint mostanában már magam is tapasztalom. 

     

    Mindazonáltal ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a műtéttel automatikusan értékelhetetlenné vált számomra a szex. Továbbra is nagyon jó tud lenni. A méhen kívül is épp elég érzékeny szövet marad az ember lányában, hogy örömet lehessen neki okozni, ha ehhez van egy ügyes és vonzó partner. :) Kívánom, hogy neked is legyen! ;)

     

    Még a hegedhez szólnék hozzá: én sem bántam, hogy meglátszik, pedig nekem kifejezetten csúnyán, keloidosan hegesedett (hajlamom van rá, sajnos), de így 8 év után már olyan halvány, és úgy el is laposodott, hogy akár bikiniben is mászkálhatnék, aligha tűnne fel senkinek. :)

     

    Idővel minden elmúlik! :D 

     

     

     

     

    előzmény:
    Chantal (2375)
    2014-06-02  23:09
  23. 2014. június 14. 10:472379.

    Szia!

    Melegben nekem is dagad a lábam, sokszor akkora a bokám, hogy úgy érzem, szétfeszíti a bőröm. Én vizes zoknit húzok és próbálom felrakni valahova, székre akkor is ha dolgozom, hogy ne lógjon.

     

    Mikor műtöttek?

     

    Többieknek is szisztok, benyelt a meló meg az év végi tanuláshalom a gyermekkel.

    Puszilok mindenkit.

     

    soma 

    előzmény:
    vicusvicus (2378)
    2014-06-13  09:39
  24. 2014. június 13. 09:392378.
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Wertheim után dagad a lábam és a hasam is. Van közületek valakinek nyirok ödémája? Elmondanátok, hogy kezdődött és mit lehet vele csinálni? Előre is köszi!
    előzmény:
    mociscsaj_77 (1595)
    2012-02-21  15:22
  25. 2014. június 4. 18:422377.

    Sziasztok Lányok!

     

    Csupa jó dolgokat lehet rólatok olvasni. Örülök neki, hogy ilyen ügyesen épülgettek fel. Volt néhány kérdés is, így gondoltam leírom, amit én hozzá tudok fűzni a dolgokhoz.

    Kérdeztétek ezt a vizelési inger dolgot. Én a műtét utáni 6. hetes kontrollon megkérdeztem a műtő dokit, drungárt, hogy visszajöhet-e még. Csak annyit mondott mosolyogva, hogy ... hát maga még nagyon fiatal... Szóval arra célzott, hogy talán a szervezetem még képes magát valamelyest regenerálni. Persze nem csak korfüggő lehet ez a kérdés, de valamennyire regenerálja magát. Az igazság az, hogy előfordult már olyan, hogy szabályos erős vizelési ingert éreztem, pont el is tudtam menni azonnal wcre, leültem és működött, jött magától, szinte az egész kijött szépen, erőlködés nélkül. De ezek inkább egyedi esetek, a funkció nem tér vissza rendesen. Azt megfigyeltem, hogy ha rövid idő alatt iszok több folyadékot, vagyis gyorsan telik a hólyagom, nagyobb eséllyel érzek valami inger félét. Ez az érzet inkább csak hasonlít a régi rendes ingerre. Tompább, gyengébb, halványabb, erősen oda kell figyelni rá, hogy észrevegye az ember. Hamarabb el is múlik, nem úgy mint régen, hogy sokáig kellet visszatartani, mire sikerült elnyomni az ingert. Volt, hogy a halvány ingeremmel mire kiértem, már nem is éreztem. Egyébként erre sincs egységes recept, valaki egész máshogyan érzi a dolgokat, pl. nyomást érez, vagy feszülést, vagy fájdalmat a derekában stb. úgyhogy ezt is mindenkinek magának kell kitapasztalni. Ezek a jelzésen is elég lassan alakulnak ki vagy térnek vissza. Nem kell megijedni, ha 1-2 hónap múlva még semmi nincs, mert szerintem inkább fél és egy évben kell ezt elképzelni. Az idegek gyógyulása iszonyat sok idő. Sokszor gondolkoztam azon, hogy az agykontroll vagy a meditáció is segíthetne biztosan ebben. Időt kell szentelni annak, hogy megtanuljuk uralni a testünket. 

    A pisi dologra nagy segítséget jelenthet az intimtorna is. Én is áttanulmányoztam a könyvet és csinálgattam is a gyakorlatokat. Segíthet a vizelet megtartásában és a préselés könnyebbé tételében is. Ajánlom mindenkinek. Remitenda, ha a vadabbik paripádra ülsz javaslom, hogy közvetlen előtte teljesen ürítsd le a hólyagod és ha a megelőző egy órában is csak keveset iszol, nem is fog közben megtelni. Így teljesen el tudod kerülni a becsöpögést, de tuti segítene a gátizmok megerősítése is. Mint olvashattad, engem is dr u műtött. Én csak úgy tekintek rá, mint a megmentőmre, mint egy angyal. Hatalmas szaktekintélynek tartom, éppen ezért, ha ő javasolta neked a kemot, akkor az biztosan egy okos döntés volt. Jó, hogy csak ilyen "lájtosat" kapsz, inkább csak megelőző jelleggel. Örülök, hogy jól viseled.

    A vesevezeték védő sztent felhelyezése nem szokott a műtét része lenni, de azt elmondták, hogy mivel a vezetékeket kimozgatták a helyükről, ezért az később esetleg hegesedhet, összetapadhat. Ettől a vizelet a veséből nem, vagy csak lassan tud leáramlani a hólyagba. Ezért a vizelet megrekedhet, panghat a vesemedencében, amitől ez kitágul és a bent pangó vizelet gyulladást okozhat. A vesemedence tágulatot UH könnyen észre lehet venni és utalhat egy esetleges vesevezeték elzáródásra/szűkületre. Nekem mondta is a dokim, hogy meg kell nézetnem fél év múlva. Minden ok volt, ja és persze a műtét után pár nappal is nézték ezt, meg a 6 hetesen is megnézte u doki. A vezeték védő sztentnek amúgy semmi köze a pisiléshez. A psi megtartásában a záróizmoknak van szerepük és azoknak a beidegzésének. Van akinek az izmok épek, csak éppen az idegek nem működnek benne rendesen. Az izmokat lehet edzeni fejleszteni és ezáltal tudatosabban használni is őket.  

    A szexszel kapcsolatban csak megnyugtató dolgokat tudok mondani. Ez az egy, ahol hál istennek minden ideg megmaradt és rendben működik. Semmi különbség, nem kell félni tőle. Nem is értem, hogyhogy pont itt maradtak ilyen épek a dolgok, de a lényeg, hogy működik. Én mindent érzek ugyanúgy, mint előtte. Persze első alkalommal én is aggódtam, nem tudtam mire számítsak. Mi is kivártuk azért az idejét, nem kell elkapkodni, mindenképp legyen jó élmény az első. Elsőre szánjatok rá sok időt és hát ... a szado/mazot azért nem akkor kell kipróbálni... inkább a gyengédségen legyen a hangsúly. 

    A heg miatt sem kell aggódni, 1 év múlva tejlsen egyszínűvé válik a bőröddel és észre sem lehet venni. Szerintem ez nem lehet akadálya egy igaz kapcsolatnak, úgyhogy emiatt ne aggódj Chantal. És igen, emlékeztet, pontosan azokra a dolgokra, amiket leírtál. Örülök neki, hogy jó lett a vizsgálatod. Biztos jó lesz a citód is.

    További jobbulást mindenkinek! Puszi 

    előzmény:
    remitenda (2376)
    2014-06-04  07:37

Címlap

top