Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2014. június 4. 07:372376.

    Sziasztok csajok

     

     

     

    Látom, mindenki elfoglalt ezekben a szép időkben.... nem csodálom, én is :)  pénteken indulunk egy három napos sátorozós lovas túrára.... ez lesz az igazi próba, hogy minden visszatért-e a normális kerékvágásba....

     én már a műtétet követő ÖTÖDIK héten lóra ültem !!!! orvosi engedéllyel persze ! mivel a doki is lovagol, megértő volt ;)

     ami nekem még iszonyatosan hiányzott, az az ülő fürdő, azt csak a nyolcadik héttől engedélyezte a prof..... :(

    Jövő hét keddtől pedig munkába kell állnom, de nem félek tőle.... megvallom nektek őszintén, egyáltalán nem érzem magam betegnek meg semmi ilyesmi .... 

    Múlt hét pénteken voltam kemo-n.... hát a labor eredményem az elég xar lett... 10 csillag :( alacsony a fehérvérsejt számom.... arra kaptam injekciókat amit adnom kell magamnak.... maga a kezelés egyáltalán nem volt kellemetlen, utána sem éreztem semmit, kaptam hányinger csillapítót de két szem után abba hagytam mert nem voltam rosszul viszont iszonyat szorulást csinált..... megemeltem a hashajtót, amivel azt értem el, hogy egyszerre volt hasmenésem és székrekedésem, ne tudjátok meg az milyen rossz..... csak a lovaglás segített   kibírni a hétvégét mert amúgy elég rosszul éreztem magam ez miatt.... de már visszaállt hál'isten....

     

    ez a sex dolog engem is érdekel, kinek mi a tapasztalata.... én még nem mertem kipróbálni .... szerencsére a párom megértő és türelmes, és adok neki elég feladatot a tanyában hogy este beájuljon az ágyba ;) 

     

    szép napot mindenkinek 

    előzmény:
    Chantal (2375)
    2014-06-02  23:09
  2. 2014. június 2. 23:092375.

    Sziasztok, 

     

    Mostanában nem volt időm írni, de néha bekukkantottam elolvasni Titeket.

    Örülök, hogy mindenki alakulóban! :)

     

     

    LD, arra lennék kíváncsi hogy mi az amit a pisilési inger helyett érzel? Hol érzed, ha kell? A hasadban vagy lent? 

    Engem ez a kérdés foglalkoztat a legjobban. :) Gyakorlatilag egyáltalán semmi ingerem nincs, de valahogy sokkal nyugodtabb is vagyok tőle. Tudatosan elmegyek pisilni valószínűleg többször, mint kéne. Semmi inkontinenciális problémám sincs, talán inkább nehezebben indul meg néha.  Most egy pisilés nem másfél perc, hanem lehet, hogy két-három-négy percig is eltart, mert nem azzal az intenzitással történik, mint korábban és többször kell kipréselni. Viszont reggel, ha felkelek, nem arra ébredek, hogy pisilni kell és nem feltétlen ez az első tennivalóm, amit elintézek. 

    Néha, amikor már "nagyon kell", akkor pisilés közben olyan jóleső bizsergés fut át rajtam, mint mikor régen sikerült egy jót pisilni. Ennek is tudok örülni, mert legalább tudom, hogy még valamit érzek. :)

     

    Remitenda, őrlet, hogy már vágtázol a lovon. Jó ezt hallani, mert akkor már nem fájnak a hegek. 

     

    Morzsamama, pár éve sokat jártam Z.karosra a munkahelyedre. A volt párommal egyik kedvenc helyünk volt hétvégi wellnessre. Klassz hely. 

     

     

    Tudjátok, amikor januárban elkezdtem olvasni a fórumot, nagyon be voltam rezelve, hisz csupa olyan fura dologról olvastam, amit el sem tudtam képzelni hogy van. A bepisilés szó és hasonlók, és hogy teljesen megváltozik az ember élete, életminősége, stb... Utólag annyit tudnék hozzáfűzni az összes jelenleg még kívülálló számára, hogy az orvosok valószínűleg nem véletlenül nem mondanak egységes receptet a gyógyulási időre, hisz ez nagyon egyénfüggő lehet és függhet attól, hogy belül mi maradt és mi nem. 

    Mindenesetre szeretném, ha  a most tanácstalanul állóknak egy információ lenne, hogy a műtét után pár hónappal Remitenda már újra lovon ül és egész nap tevékenykedik. Én a műtét után 3 - azaz három hónappal - részt vettem egy jótékonysági kerékpárversenyen az agysérültek megsegítésére és egy bronzéremmel jöttem haza. A korábbi megszokott életemhez képest jelenleg egy dologban van eltérés, hogy ne érzem a pisilést. Ennyi. Megszokható. 

    Ja, és még egy; a heg. Ami mindig emlékeztetni fog arra, hogy bizony közel lehet kerülni az elmúláshoz. Nem akarom eltüntetni. Ha meg is feledkeznék arról, hogy hogyan szeretném élni az életem - tartalmasan, nyugodtan, stresszmentesen, barátokkal, családdal, állatokkal, hobbival - akkor is emlékeztetni fog arra, hogy az időnk behatárolt. Minden napot úgy élek a műtét óta, hogy hálás vagyok, hogy van esélyem az egészséges életre. (az orvosomnak és a fentieknek, akik segítenek :) ) 

     

    Múlt héten voltam az első negyedéves kontrollon, szemrevételezéssel tökéletesen rendben vagyok, a citológiai eredmény pedig két hét múlva lesz meg.

     

    Még egy dolog azért foglalkoztat, ami még számomra nem aktuális kérdés, vajon mi van a nemi élettel? Ugyanúgy érez az ember?

    (mert ugyan a harminc centis vágásommal ki tudja kellek-e még valaha valakinek, na de mégis kíváncsi vagyok :D ) 

     

    előzmény:
    lodarazs (2368)
    2014-05-25  21:14
  3. 2014. május 29. 20:302374.

    Sziasztok

     

    Honeyka , köszi a biztatást, igen tudom, hogy így van ahogy leírtad, a helyzet jobb mint ha rosszabb lenne ;)

    Pénteken ( holnap ) megyek az első kemora....a team ugyan nem javasolta de az Ungár szerint nem árthat, biztos ami biztos, és én hallgatok rá..... amúgy nagyon szimpi a doki akihez járni fogok.... elvileg ez elég "lájtos" kezelés lesz, mert csak 3 hetente kell mennem de még nem tudom, hányszor.....

    Amúgy ne haragudjatok , hogy ritkán írok de annyi a munka a tanyában, hogy szinte csak aludni jövök be a házba.....ami nem baj, mert mindent imádok amit csinálok..... a pisilés nekem eléggé normalizálódott, egy gondom van, hogy az egyik lovam olyan erőteljesen vágtázik, hogy rajta mindig becsorog, a többi lóval nem járok így...remélem majd még javul a dolog .... már dolgozni is bementem pár napot, ott sem volt semmi gond.... a székelés továbbra is csak hashajtóval műxik de akkor gond nélkül.... ezt a szilvás dolgot lehet én is kipróbálom, bár a szilvabefőtt rám nem hatott .... 

    amúgy BÖBE mi találkoztunk az Istvánban.... én emlékszem rád.... beszélgettünk a folyosón.... örülök, hogy jól vagy....

     

     

    ÉVA , ne haragudj, de elhagytam a telefonomat !!! 

     

    puszi mindenkinek 

    előzmény:
    honeyka21 (2371)
    2014-05-27  17:42
  4. 2014. május 28. 17:052373.

    Szia Éva!!!

     

    Hát őszintén megmondom Neked, hogy még mindig nem dolgozom. Igaz, hogy május 1-étől-4-ig dolgoztam 4 napot a hosszú hétvége miatt / lángost sütöttem a pavilonban a vendégeknek/ nem volt nehéz. Már 1-étől nem vagyok táppénzen, sok volt a csúszóm, 114 óra !+ 3 nap szabi az ideiből és igy csak jun. 1.-én megyek újra. A főnököm nagyon rendes és nem kell a konyhán emelgetnem a nyáron, valószinü,hogy a pavilonban leszek augusztus végéig, mig le nem megy a hajrá. Ott csak állni kell és sütögetni a lángost, amit a cukrász lányok le is dagasztanak!!!

     Még szóba jöhet a takarítás is, az sem olyan nehéz, mint a konyhán 12,5 órákat folyamatosan dolgozni! / igaz 2nap meló- 2 nap pihi /.

     

    Hát tudjátok én már nagyon szeretnék dolgozni, mert ez a táppénz, amit decembertől kapok q.-va kevés!

    Amugy jól érzem magam, nekem már a lenti dolgok is majdnem teljesen rendbe jöttek, már nem kell a betét sem a pisi miatt!

    Nem tudom Nektek volt e vesevezeték védő sztend felrakva mütét után nekem volt és lehet, hogy ennek is köszönhetem, hogy jól vagyok, amit a műtét után 1 hónapra vettek ki. Erről senkitől sem olvastam, ti hogy voltatok ezzel??? 

     

    10-én megyek laborba és MR-re remélem minden rendben lesz, mert ha nem akkor nagyot fogok csalódni és szomorú leszek!!

     

    Vigyázzatok magatokra és mindenkinek jobbulást kívánok: puszi Klári.

     

    előzmény:
    tempera1965 (2372)
    2014-05-28  14:17
  5. 2014. május 28. 14:172372.

    Böbe63!

     

    Az én műtétem január 20-án volt, április 7-én álltam munkába.  Sajnos nagyon sokat kell emelnem azért vártam 2 és fél hónapig.  Én a fokozatosság elvét nem tudom betartani mert a munkavégzésemhez kell az emelgetést.  Szerintem már ugyanúgy csinálom mint műtét előtt, remélem nem lesz baj.

     

    Morzsamama!

     

    Neked hogy megy a munka?

     

    Puszi Éva

    előzmény:
    böbe63 (2369)
    2014-05-26  19:41
  6. 2014. május 27. 17:422371.

    Sziasztok Lányok!

     

    Üdv kedves Lódarázs, örülök, hogy te is ismét jelentkeztél. Jó olvasni, hogy mennyire kitartó vagy és talpraesett, hogy milyen sokat teszel az állapotodért, példa értékű. A vizelési ingerrel kapcsolatban amit írtál, azzal én is pont így vagyok. Bizonyos érzetek visszajönnek, de nem olyan mint régen és néha azért becsap.

    Böbe, ezek nagyszerű hírek, nagyon jó, hogy ilyen jó lett a szövettanod és még a nagyvécézésben is ilyen profi vagy, szuper. Én is úgy éreztem rá a pisilésre, hogy kakilni akartam, erőlk0dtem és csak véletlenül jött vele a pisi is. Hogy az ember hogy tud 0rülni ennek, szinte hihetetlen, ami másnak fel sem tűnik és teljesen természetes, az nekünk hirtelen nagy csoda lesz. Az emelgetéssel csak nagyon óvatosan, én is azt tudom mondani. Mivel a beleket teljesen kimozgatták és néhány szalagot is elvágtak, eltávolítottak sz0veteket ezért belső szerveink nagy veszélynek vannak kitéve, hogy ilyen emelés miatt leszállhatnak, lesüllyedhetnek, leszakadhatnak. Idő kell, mire megtapadnak, fixálódnak. Szóval kicsit később lehet valamennyivel növelni a terheket, de nagy súlyokat már igazából soha nem kéne emelgetni.

    Szia Tempera! Gratulálok a negatív citóhoz és ne aggódj, mert a műtét óta nekem is csak citóvól és hüvelyi UH-ból áll a kontroll. Egyszer volt egy teljes hasi UH is, de az inkább a vesék állapota miatt. Csak így tovább.

    Kedves Remitenda! Sajnálom, hogy a szövettan után átminősítettek, de nézd a jó oldalát. Még így is csak a közvetlen környezetében szövetekre terjedt és nem szóródott a nyirokutakban vagy a vérben és ez így a jobbik eset, ráadásul mivel a méhedet is teljes egészében eltávolították ez a rossz rész már nincs benned! Ezért is van az egyik orvosod azon az állásponton, hogy nem kell más kezelés. Ha lett volna a nyirokban is, akkor egy percig sem vacilálnának ezen.  Nehéz lehet ez a bizonytalanság érzés és hogy tudná az egyszerű ember, hogy mi lenne a jó neki, ha még az orvosai sincsenek egységes állásponton. Én azt tapasztalom, hogy az orvosok nagy része nem"kockáztat" és inkább a drasztikusabb megoldást választják, mert biztosabb gyógyulást akarnak. Írj majd, mi lett a d0ntése az onkoteam-nek.

    Puszi mindnyájatoknak, a zugolvasóknak is !

     

    előzmény:
    lodarazs (2370)
    2014-05-27  10:40
  7. 2014. május 27. 10:402370.

    Drága Böbe, 

     

    szerintem ha letelt a 6 hét, és jól vagy, akkor FOKOZATOSAN (!) elkezdhetsz emelni is. De komolyabb súlyt (4-5 kg-nál lényegesen többet) csak 3 hónap után emelnék a helyedben. 

     

    Egyszer egy orvos azt mondta nekem, hogy egy ilyen nagy műtét utána tényleges, teljes regenerálódás nagyjából kilenc hónap alatt megy végbe. Ezt érdemes szem előtt tartani...

     

    További jobbulást szeretettel! ;) LD 

    előzmény:
    böbe63 (2369)
    2014-05-26  19:41
  8. 2014. május 26. 19:412369.

    Sziasztok Lányok!

    Köszönöm a segítségeteket!Én itt nagyon sokat olvastam,sok hasznos

    dolgot találtam,amire igazán szükség van.Sajnos a műtét  után nem kapunk igazán felvilágosítást azt sem tudjuk,hogy mit kérdezzünk.Eddig azért nem írtam,mert úgy gondoltam,hogy megvárom a szövettan eredményt.Ma voltam és nagyon örülök,mert nem találtak semmit és nem kell semmilyen kezelésre mennem.Műtét után nagyon féltem,nem akart a pisilés sikerülni,a katéter

     kivétele után csak a hetedik napon sikerült.Közben ballagott a lányom

    és délelőtt még nem volt biztos,hogy hazaengednek,mert vese ultrahangra küldtek. Szent Istvánba műtöttek,mi Eger mellett lakunk.

    Én egész délelőtt sírtam,hogy nem jöhetek haza.Még jó,hogy délután volt

    a ballagás,mert 13.30-ra értünk haza.Másnap vissza kellett mennem ez volt csütörtök reggel és szombat este sikerült először pisilni.Én a nővérek munkájával nagyon elégedett voltam,ők mondtak amit tudtak,de ezt min-denki máshogy éli meg. A pisilés is úgy sikerült a sok-sok próbálkozás után,hogy az egyik nővér azt mondta,próbáljon úgy pisilni mintha kakilna

    és nekem ez volt a kulcsmondat. Bementem és sikerült kipréselni valamennyit és borzasztóan boldog voltam.Vasárnap jöhettem haza.

    Nem tudom kinél olvastam az aszalt szilváról,nekem ez bevált.Reggel este 8-10 szem szilvát felforralok megiszom a levét és kefirrel megeszem a szilvát,naponta kétszer kakilok nem úgy mint műtét előtt,de nem kell iszonyatos erőlködés hozzá,nem fáj a pisiléskor "kicsúszik".  A kórházba nekem se ment csak nagyon nehezen és borzasztóan fájt,feszített (olyan kecskés volt a dolog).Pénteken leszek hat hetes,de én fokozatosan eszek nyers dolgokat.Naponta elvégzem a gyógytornát kétszer és elkezdtem szoba biciklizni ,elvégzem a napi teendőket ,de mindig érzem ha elég és akkor kicsit pihenek.Azt szeretném kérdezni lányok,hogy a munka hogy megy?Én cukrász vagyok saját vállalkozásunk van,amit eddig ketten csináltunk a férjemmel,most csak hétvégén vagyunk nyitva és a testvérem segít nagyon sokat.Itt sokat kell emelni cipelni,mikor tudok én megint dolgozni?Nem untatlak tovább titeket,vigyázzatok magatokra!

    Legyetek nagyon vidámak!

  9. 2014. május 25. 21:142368.

    Szia Chantal, sziasztok új csajok, üdv a klubban! ;)

     

    Chantal, a vizelésről kérdeztél.

    Nekem 8 éve volt a műtétem, és nagyon-nagyon lassan és fokozatosan, de sokat javultak a vizeléssel kapcsolatos problémáim. Én inkontinens is lettem, amiről sajna még mindig nem tudok múlt időben beszélni, bár ég és föld a különbség (már rég nincsenek gátszakadásszerű bepisilések), de azért pár balesetmentes hónap után újra és újra vannak becsepegős időszakaim. Szóval nagy vonalakban javul, de hullámzó maradt a helyzet, és azért a hirtelen nekiiramodás még jobb időszakokban is kockázatos manőver -- amiatt, hogy futni tudsz, kimondottan irigyellek!

     

    Az ingerről is nagyjából ugyanezt tudom mondani: hullámzó, hogy mennyire megbízhatóan, de nagy vonalakban egyre jobban jelez a rendszer, azaz többnyire már érzem, ha pisilni kell. -- Állítólag ez azért lehet, mert más idegek képesek átvenni az átvágott idegek funkcióit. Gyanítom, hogy ebben lehet valami igazság, mert mindazonáltal egyáltalán nincsen olyan klasszikus vizelési ingerem (és nem csak az intenzitása nem olyan erős, de az érzet minősége sem olyan), mint a műtét előtt volt. És sajnos van olyan is, hogy nem abból tudom, hogy pisilni kell, hogy vizelési-inger-szerű érzésem van, hanem abból, hogy valósággal kipúposodik a hasamon a hólyagom -- különösen akkor fordul ez elő, ha többet alszom a szokásosnál. (Azt hiszem, ez korántsem tesz jót a hólyagomnak.)

     

    Nehéz megmondani, hogy mikor volt az áttörés, de nagyjából 3 évvel a műtét után kezdtem lényegesen jobbnak találni a helyzetet mind a két szempontból, de azóta is javulgat.

     

    Üdv, LD 

    előzmény:
    Chantal (2352)
    2014-04-29  23:32
  10. 2014. május 22. 14:322367.

    Szia Kislányok!!! nagyon örülök, hogy mindenki jól van és nem értek rá a gép előtt üldögélni, nincs kérdés, hozzászólás, ebből is látszik, hogy mindenki a felépülés utját járja!!!

     

    Remitenda is a lovacskáit szeretgeti ebben a jó időben, ennek csak örülni lehet!! Mások a kontroll eredményeknek örülnek, remélem, hogy 10-én az én MR-em is negatív lesz!!! Még szép, nem is lehet másmilyen, ez csak természetes!

     

    Jó fűnyírást, palántázást, muskátli öntözést kívánok mindőtöknek!!!

     

    Puszi mindenkinek!!!

     

  11. 2014. május 15. 17:282366.

    Sziasztok Lányok!

     

    A 3 hónapos kontroll eredményem negatív lett, habár csak citológiát csináltak.

    Folyamatosan dolgozom sajnos állandóan túlóráztatnak minket, a héten is kétszer voltam már 12 órát.

    A munka miatt sajnos én csak hashajtókkal tudom tervezni a nagydolgaimat. Pedig egész nap mennem (nem séta) kell úgyhogy a mozgás 8 órában megvan, itthon meg kertészkedek és a háztartás sem ülőmunka.

    Szűzteakapszulától egyébként eltiltott a proktológus.

     

    Böbe!

    Ha van időd olvasd el a sok-sok hozzászólást én is úgy csináltam, nagyon sok tanácsot találsz benne amit ki lehet próbálni.

    Tapasztalatom szerint mindenkinek attól is függ az állapota, hogy mennyire belezték ki.  Minél több mindent szedtek ki annál nehezebben regenerálódnak az életfunkciók.

    Nekem az első kontrollon már egészen mást mondott a doki ezekről a dolgokról mint közvetlenül a műtét után.

     

    Írd meg konkrétan mire vagy kiváncsi ha már beleolvastál a régi hozzászólásokba.

     

    Puszi:  Éva

  12. 2014. május 14. 17:322365.

    Sziasztok

     

     

    köszönöm érdeklődésed, jól vagyok..... testileg....

        megjött a szövettanom.... nem semmi volt megtudnom az eredményt.... fél napi telefonálgatásomba tellett.....  átminősültem 2/B re...... a méhszájról átterjedt a daganat a méh külső falára..... de ugye azt már kivették.... az onko-team szerint nincs semmi tennivaló, de a dokim szerinte gy kis kemó nem ártana....csak úgy a  kockázatcsökkentés miatt..... majd jövő pénteken megyek a Szt.László kórházba egy kemo dokihoz....

     

    Üdvözöllek böbe.... talán te is az István kórházban voltál ? mert ott találkoztam olyan diatetikussal aki mindent tiltott :D

    én is leálltam a fehér liszttel , teljes kiőrlésűt használok ....   élvezkedek a kisérletezéssel...a párom elájult a tk lisztes palacsintától :D a rántott leves kimondottan finom belőle :) a cukrot még nem tudtam teljesen száműzni a konyhámból .... a vegetát sem :( de tervezek házit csinálni..... a hashajtót még nem tudtam elhagyni, de javul a helyzet..... csak is a Laevolac-ot használom erősebbet semmi képen nem szeretnék.... már lecsökkentettem napi egy evőkanálra a mennyiséget.... bár még nem telt le a hat hét én már eszek nyers dolgokat mert semmi káros hatás t nem tapasztaltam és már nagyon hiányzik.....

     

    puszi mindenkinek

     

    várom a jó időt mert most már lóra szeretnék ülni ;) 

    előzmény:
    honeyka21 (2364)
    2014-05-14  14:15
  13. 2014. május 14. 14:152364.

    Szia Böbe!

     

    Üdvözöllek köreinkben! Hogy halad a felépülésed, hogy vagy? Milyen volt a műtét? Írj magadról t0bbet, ha van kedved.

    Az étkezéssel kapcsolatban az én tapasztalatom az volt, hogy a dokik és nővérek csak k0zvetlenül a műtét után érdeklődnek, segítenek a témában, amíg nem sikerül elsőre, általában nagy nehézségek árán eredményt produkálni, utána a józan belátásodra van bízva. Oké, lehet, hogy mindenki más, mindenkinek más válik be, stb.

    A lényeg a k0vetkező: beleink a műtét miatt végtelenül ellustultak, ezért valahogy életre kell kelteni. 1. Mozgás: minden nap nagy séták, esteleg ha jobban vagy és nem nagyon megerőltető j0het egy kis lépcsőzés. Szóval fekvés, ülés nem segít. A mozgás másik nagy előnye, hogy nem lesz talán annyi 0sszen0vése az embernek. 2. Rostokban dús, ám mégsem puffasztó, k0nnyen emészthető ételek fogyasztása. Nem ajánlott tehát bab, borsó, káposzta, kukorica, brokkoli, karfiol és hasonlók. Ezek a kezdeti időszakban nagyon kitolhatnak velünk, hiszen rengeteg gázt képeznek, ami viszont a renyhe beleink miatt nem tudnak ürülni, tehát megrekednek, halmozódnak, feszítenek, görcsölnek... Később viszont, amikor már sokat javul a perisztaltika bátran élhetünk velük, inkább már segít lágyítani a székletet (nekem legalábbis) Kezdetben ezek helyett jöhet a narancs és testvérei, saláta, csíra, paradicsom, ubi, alma, sárgarépa, cékla. Pékárúból is a magasabb rosttartalmú inkább, mint a szénhidrát-dúsak, tehát barna, félbarna, rozs, tönköly és magvasak (ugyanez a tésztaféléknél, durum, stb). Később lépnek be a húsfélék és tejtermékek. Ezek nehezebben emészthetőek. Eleinte mindenképp fehér hús, aztán majd jöhet egy kis kefir, joghurt. 

    3. Sok-sok folyadék.

    De pontosan tudom, hogy az első néhány hétben minden igyekezet ellenére is azt tapasztalhatód, hogy semmi nem használ, ennek ellenére követni kell ezt az étrendet, ami csak lassan fogja meghozni az eredményt. Ilyenkor fenyeget mindannyiunkat az a veszély, hogy erős szerekhez folyamodunk lásd hashajtó (laxatívumok). Az eredmény biztos vele, csak hát milyen áron. Túl híg lesz, erős görcsöket okozhat és ami a legrosszabb, hogy a szervezet hozzászokik nagyon hamar és a beleink így már sohasem akarnak maguktól dolgozni, mert a tabletta megteszi helyette. Szóval tabi csak végső esetben, de eleinte 1szer 1szer előfordulhat ilyen végső eset.

    Ha nagyon kell, akkor inkább természetes hashajtók, lágyabb szerek pl. laevolac, lekvárok, korpatabi, anyalevél tea (valakinek ez is görcsöt okoz), szűztea kapszula-tea, glicerines kúp stb.

    2-3 nap eredménytelenség után érdemes valamelyiket kipróbálni, mert ha tovább pang idabent a cucc, akkor csak egyre nehezebb lesz kiszenvedni.

    Remélem tudtam segíteni!

    Többiek, mizu? Remitenda, hogy vagy?

     Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    böbe63 (2362)
    2014-05-12  21:33
  14. 2014. május 13. 09:422363.

    Szia böbe63!!!

     

    Örülök, hogy megtaláltad ezt a fórumot, hidd el nagyon sok hasznos tanácsot fogsz itt találni kérdéseidre, csak el kell olvasnod a sok-sok hozzászólást! Én is rátaláltam és nagyon örültem, mert a kórházból én is úgy jöttem haza, hogy szinte semmi tájékoztatást nem kaptam, se a műtétemmel, sem a továbbiak szempontjából kapcsolatban.

     

    Az étkezésről pedig egyáltalán semmit nem mondtak! Itt olvasgattam a lányok hozzászólásait és abból szűrtem le hasznos tudnivalókat. Szerintem Te is tudod, hogy mi az egészséges táplálkozás napjainkban, ha ezt nagyjából betartod nem lesz semmi problémád.

     

    Én amikor hazaértem a kórházból, átnéztem a kamrámat és pár dolgot azonnal likvidáltam. Kidobtam a drága vegetámat, sómat, lisztemet , cukrot, a dugi milka csokiimat /nagyon sajnáltam/ de úgy éreztem a cél érdekében mindent meg kell tennem. Helyettük himalája sót, durum lisztet, nyírfa cukrot, stb. vásároltam, amit azóta használok. Ezekkel csak az a baj, hogy nagyon drágák, de a gyógyulásunk érdekében semmi sem drága!! Remélem ezt Te is így gondolod!

     

    Van aki palaot választ van aki vegát, én maradtam a réginél kicsi változtatással, jobban figyelek az alapanyagokra, több zöldség, gyümölcs.

    Leszoktam 40 év után a cigiről és ennek árát ilyenekre fordítom!!!

     

     

    Különben szerintem mindent meglehet enni amit megkívánsz csak módjával

     

    Hát én most ennyit tudtam válaszolni a kérdésedre, remélem a lányok is fognak hasznos tanácsokat írni Neked!!!

     

    Jobbulást kívánok, meglátod hamarosan minden rendben lesz, és elfelejted a sok rosszat ami történt veled!! Puszi: morzsamama

    előzmény:
    böbe63 (2362)
    2014-05-12  21:33
  15. 2014. május 12. 21:332362.
    Sziasztok!
    Örülök,hogy megtaláltalak Titeket!Nekem 04.18-án volt a műtétem.Ma voltam varratszedésen,

    sajnos szövettanom még nincs.Segítséget szeretnék kérni az étkezéssel kapcsolatban,mert a
    kórházban a dietetikus szinte mindentől tiltott.Amit leszűrtem,6 hétig nyersen semmit,de konkrét dolgot nem tudtam meg.Mindenkinek gyógyulást kívánok!
  16. 2014. május 5. 22:062361.

    Szia Chantal!

     

    Örülök,hogy jól vagy sokat sportolsz,nagyon ügyes vagy!!!Biztosan a műtét előtt is sportoltál.Hogy a kérdésedre válaszoljak,így egy év után nekem nincs különösebb problémám.A pisilési inger hiányát már megszoktam,tudom mikor kell menni.Amióta áttértem a paleolit étrendre (egy hónapja)azóta a székletürítés is könnyeben megy.Nincs szükségem székletlágyítóra,kúpra. A hasamon a vágás már majdnem olyan színű,mint a bőrőm.Belülről sem érzek semmilyen fájdalmat.De azért még egy kis érzékenységet érzek néha.A hőhullámokat jól bírom,nem kell hormonpótlás.Júniusban megyek legközelebb kontrollra,addig el

    kell  mennem hasi ultrahangra,mellkas röntgenre,mammográfiára és vérvételre.Ha minden jól megy ,akkor áttérünk a félévenkénti kontrollra.A közérzetem is sokkal jobb,lelkileg is rendben vagyok.

     

                                           Üdv:Kata

     

     

    előzmény:
    Chantal (2352)
    2014-04-29  23:32
  17. 2014. május 5. 14:452360.

    Szia

     

    aha ! így már érthető az 5 hónap.....

    örülök, hogy ilyen "sokat" írtál magadról :D 

    nagyon rendesek a munkaadóid !

    az optimizmusod követendő példa !

    na megyek is sarlózok egy kis zöldet a nyulaimnak ebben a szép időben ;)

     

    pusz mindenkinek  

     

    előzmény:
    morzsamama (2358)
    2014-05-05  08:26
  18. 2014. május 5. 13:502359.

    Sziasztok Lányok!

     

    Örömmel olvasom, hogy mindenki a gyógyulás útjára lépett és mindenki jó hangulatban van a helyzethez képest. Arra kell gondolni, hogy egyre jobb és jobb lesz. 

     

    Én sajnos elég sokat nyüglődök a beleimmel, emésztéssel, lehet, hogy laktóz érzékeny lettem - talán a héten kiderül és ráadásul ülőideg gyulladásom is lett, elég nehezen mozgok. De azért igyekszem mindent megcsinálni, lassabban haladok mint szeretném. 

     

    További gyors gyógyulást kívánok mindenkinek. 

  19. 2014. május 5. 08:262358.
    Szia Remitenda!

    Én már a műtét előtt / jan. 28. / 2 hónappal előtte is táppénzen voltam.December 4-én volt a szövettani mintavételem, és azóta már nem dolgoztam.

    Még most sem lett volna muszály, de a főnököm felhívott, hogy tudnék-e dolgozni a hosszú hétvégén és én igent mondtam, amugy épp itt volt az ideje.

    Különben én egy zalai termálfürdő konyháján dolgozom mindenesként,  nagyon nehéz fizikai munka. Ezért is féltem visszamenni, de megigérték, hogy kapok könnyebb munkát. Most pl-ul a 4 napban lángost sütöttem, nem volt nehéz munka és nem is egyedül voltam.

     

    Én 17 évig saját vállalkozásomban dolgoztam, mint vendéglátós, sajnos a válság miatt be kellett zárnom az üzletemet 2011-ben, és csak itt tudtam elhelyezkedni a korom miatt / 57 éves vagyok/. Kell még pár év a nyugdijig, mert ugye a szakközépiskola / közgazd.-ba jártam/ nem számit bele a 40 évbe.

    Bocs, kicsit sokat írtam magamról!

    Az a lényeg, hogy lassan mindenki megfog gyógyulni és bízzunk benne, hogy többet nem üti fel a fejét a csúnya betegség testünkben!!

     

    Csak optimistán, mert az élet csodálatos, még ha sokszor Q-rva nehéz is!! Puszi mindenkinek.

    előzmény:
    remitenda (2357)
    2014-05-04  20:05
  20. 2014. május 4. 20:052357.

    sziasztok csajok

     

    jelentem, jól vagyok...... a székelést leszámítva.....meg mondom őszintén, én nem tudok a táplálkozásban ilyen 180 fokos fordulatot venni, mint itt néhányan - kata, chantal - írták..... próbálok odafigyelni, nem eszek fehér kenyeret, túrós tésztát durumból főztem, a cukor fogyasztást szinte nullára csökkentettem - ami nagy dolog a napi 2 szelet sütemény után - minden nap eszek levest, főzeléket vagy joghurtot, 2 liter vizet iszok plusz 1-2 bögre zöld teát.... de ez úgy érzem, nem elég..... én napi szinten fogyasztom  a laevolac-ot, parafin olajjal ( azt is iszom :) ) - a kórházban így ajánlották - de megpróbálom ritkítani ahogyan kata írta..... csak nagyon félek attól hogy erőlködnöm kell, mert nem szeretnék arany ér birtokos lenni....van itthon még más hashajtó is, de eddig nem akartam variálni....a dokim is ajánlott valami német gyümölcskockát, de annak nem volt semmi hatása így abba hagytam.....

    majd utána nézek a könyveknek is, amit írtatok.....

    nálam a pisiléssel elejétől fogva nincs gond.....ingert nem érzek ugyan, de valahogy érzem amikor menni kell...éjjel sincs semmi probléma, nem használok semmit....igaz, itthon sokkal könnyebb, kíváncsi leszek, hogy alakul majd ha visszatérek dolgozni.... 

     

    morzsamama!

    hogy hogy ilyen soká mentél vissza dolgozni ? ez a te döntésed volt ? úgy érezted most gyógyultál meg teljesen ? mit dolgozol ? ha nem titok..... 

    gratula a sikerhez ! 

    előzmény:
    70kata (2354)
    2014-04-30  21:53
  21. 2014. május 4. 16:272356.

    Szia Kata!!!

     

    KÖszönöm, hogy drukkoltál nekem a munkámhoz! Túl éltem és nem is volt olyan rossz, mint gondoltam. A kollégák szeretettel fogadtak, így 5 hónap után, legalább is úgy éreztem. Örültem, hogy már dolgozhattam, sok volt ez az idő, amit a betegségem miatt itthon töltöttem. Remélem lassan rendbe jönnek a dolgaim. június 10-én megyek MR-re, előtte labor, bízok benne, hogy jók lesznek az eredmények, nem érzem, hogy lenne valami baj / igaz a szövettani eredmény előtt sem gondoltam rosszra, és mégis bekövetkezett amitől mindig félt az ember /.

     

    Na de ne gondoljunk már semmi rosszra, minden jóra fordul!!

     

    Mindőtöknek nagyon jó egészséget kívánok, puszi: Morzsamama

    előzmény:
    70kata (2355)
    2014-04-30  22:04
  22. 2014. Április 30. 22:042355.

    Kedves Morzsamama!

     

    Sok sikert a munkához,jó egészséget kívánok!Drukkolok!!!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    morzsamama (2353)
    2014-04-30  20:16
  23. 2014. Április 30. 21:532354.

    Szia Remitenda!

     

    Örülök,hogy most már jobban vagy.!!!Nekem a  műtét után 6hónappal volt húgyhólyag gyulladásom,de antibiotikummal rendbe jött.A székletürítésről annyit,hogy egyáltalán nem ment,mert olyan rossz volt az emésztésem,kemény volt a székletem,hogy csak a beöntés használt.Azt a tanácsot kaptam,hogyha végképp nem megy akkor,húzzak gumikesztyűt a kezemre,dugjam az ujjam paraffinolajba és piszkáljam ki.(A kórházba tanácsolták.) Később ,azért javult a dolog,én a glicerines kúp helyett,a pezsgőkúpot használtam amit a patikában készítenek.Mindig tartok itthon még most is.A Laevolacot is ittam,de nem mindennap.Kb.3-4 naponta reggeli után 30ml,majd ebéd után,megint 30ml és így délután 4-5 óra tájékán sikerült többször is apránként elintézni.Sok vizet is kell mellé inni.Most április 9.-én volt egy éve a műtétem és kb. 1hónapja nem kell használnom semmit,ugyanis paleolit étrendre váltottam,azóta rendbe vagyok.Teljesen elhagytam a lisztet,cukrot 3kg fogytam is.De neked egyenlőre ezt az étrendet  még nem ajánlom,hogyha bélgyulladásod volt.Az első magvas kenyeremtől hasmenésem lett,most már bírom sok rostos zöldséget,gyümölcsöt magvakat,húst kell enni.Vannak tiltott élelmiszerek amiket nem szabad fogyasztani,mert ártalmas.Ajánlom neked Szendi Gábor könyveit,írásait.(Tények- tévhitek)Persze mindenkinek más jön be.Viszont nem ajánlom a hashajtókat,mert azok görcsöt csinálnak.!!!Jó egészséget,kitartást kívánok!!! 

     

     

                                         Üdv:Kata

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    remitenda (2349)
    2014-04-29  09:19
  24. 2014. Április 30. 20:162353.

    Szia Lányok!!!

     

    Hát elérkezett az idő, 5 kemény hónap után holnap elindulok dolgozni. 

    Drukkoljatok, remélem kifogom bírni. Igaz a vendéglátás kemény fizikai munka, de sohasem adtam fel egy könnyen a dolgokat!!!

     

    Mindenkinek szép hétvégét kívánok, gyógyuljatok, sétáljatok, rosszra ne is gondoljatok: puszi!

  25. 2014. Április 29. 23:322352.

    Sziasztok, 

     

    Mostanában csak olvasni volt időm, írni nem.

    Remitenda, sajnálom, hogy nem zökkenőmentes a gyógyulás. Meglepett, hogy visszakerültél. Remélem most már rendben lesznek a folyamatok.

    Milyen érdekes, hogy mindannyiunknak másképp reagál a szervezete erre a műtétre.

    Én ugye a pisilés kérdésére voltam ráparázva, eleinte nem ment.

    A székelés a kórházban szinte egyáltalán ment, de itthon már főzhettem és ehettem jóízűen a saját kosztomat, így ez helyreállt. Mindenki csak a saját tapasztalatait tudja leírni, de érdemes több verziót kipróbálni, kinek ez, kinek az jön be.

    Nekem ez volt a módszerem: eleinte, a kórház után szinte csak pépes dolgokat fogyasztottam, rászoktam a krémlevesekre, szinte mindent pürésítettem és sok folyadékot, vizet, teákat fogyasztottam. Talán az első hét volt még bizonytalan, én is megvettem néhány székletet elősegítő terméket, de tudtam azt, hogy ezekre nem szabad rászokni, mert nem a természetes módja a szervezet működésének. Ha később elmegyek több napra a hegyekbe, nem vihetek magammal hajhajtót, nem vonulhatok el órákra a társaságból, stb.

    Kb 1-2 hét kellett - ilyen jellegű táplálkozással - és beállt a folyamat rendesen. Hozzáteszem, január óta áttértem a vegán étrendre, talán ez is segíti a gyorsabb anyagcserét. Eleinte még arra is figyeltem, hogy többször egyek kevesebbet, mert különben a hasam belül feszült, és nem volt jó érzés. Kis leves, pihenés, kis főétel, pihenés, stb. Most, két és fél hónap elteltével azt mondom, hogy rendben működik ez a funkcióm. Biztos mindenkinek lesz valamilyen heppje egy ilyen komoly sokk után, nekem az lett, hogy csak tartósítószerektől mentesen, ha lehet bio ételeket vásárolok és magamnak főzök, hogy tudjam, hogy mit eszek.  Nincs ok-okozati összefüggés a mi betegségünk és az étrend között, de elolvastam egy könyvet (David Servan: A rák ellen) , ami nagyon jól rávilágított a táplálkozás fontosságára, a rákmegelőzésre és azt gondoltam, hogy az elkövetkezendő 50 évemben erre szeretnék odafigyelni. :) (Korábban ételrendelős, gyorsan bekapunk bárhol bármit típusú voltam, imádtam a kolbászt, szalonnát, husikat, és mindent, amin átlagember felnő Mo.-n.)

     

    Mivel nem igazán tudom beazonosítani, hogy kinek mikor volt a műtéte, ha esetleg megírjátok, azt megköszönöm. És arra lennék kíváncsi a régebben műtöttek esetében, hogy ezt a pisilés kérdését hogy szoktátok meg?

    Van-e olyan, akinek mégis van pisilési ingere? (Ha jól tudom, ez a közös pont ebben a műtétben, hogy ez megszűnik az idegek átvágásával.)

    Illetve az is érdekelne, hogy pl. egy év elteltével vagy akár hosszabb idő után ki milyen dolgot tud említeni, ami nehézséget okoz a műtét után? 

    Kata, egy év után mit érzel, ami esetleg "maradványa" a műtétnek?  

     

    Azt hiszem le kell, hogy kopogjam, most úgy érzem, hogy a pisilési inger megszűnésén kívül én nem látok más hátulütőt.

    A műtét utáni 6. héten újra kerékpáron ültem, most a 9. hét után pedig újra letekertem egy 120 km-es edzőkört. A futás is visszatért a napirendbe, most olyan 6-8 km-nél tartok kétnaponta. Valamint az uszodába is visszatértem a 7. hét után. Eleinte furcsa volt, hogy mindenki lehagy, de már kezdem összeszedni magam tempó szempontjából is. :) Szóval a sportok mennek, a munka napi 8-9 órában gond nélkül.  

     

     A heg gyógyulásáról: nekem kb. a 8. hét után szűnt meg az az érzés, hogy belül is érezzem a húzódást. Valószínűleg addigra gyógyulnak össze a szövetek belül. Ma vettem egy újabb szert a heg kezelésére-Remescar stift- egy bőrgyógyász ajánlotta. Szilikonos, állítólag erősebb, mint a Contratubex. Kipróbálom ezt is. 

     

     

    Szóval írjatok, hogy ki hol tart, mik a sikerélményei a gyógyulásban és mik a furcsaságok...

     

     

    előzmény:
    remitenda (2349)
    2014-04-29  09:19

Címlap

top