Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2014. Április 29. 17:042351.

    Szia Remitenda!!!

     

    Nagyon örülök, hogy már jobban vagy egy kicsit, gondoltam, hogy valami nem lehet rendben Veled. Sajnálom, hogy vissza kellett menned a kórházba, nekem a 9 nap is bőven elég volt. Remélem a székleted is hamarosan javulni fog, nekem is kellett stadalaxot bevenni, mert csak azzal sikerült, de 1 hónap után már ment magától is.

    Persze, hogy semmi sem lesz olyan mint régen, se a pisi, se a kaks és még a puki sem. Nekem sokszor az is nehezemre esik, pedig az jól szokott esni. Hát ezekről ennyit. Nagyon vigyázz magadra, a nehezén már túl vagy!!Puszi.

    előzmény:
    remitenda (2350)
    2014-04-29  10:32
  2. 2014. Április 29. 10:322350.

    szia morzsamama

     

    igen, kiszedte a kapcsokat a dokim a második kórházi tartózkodásom alatt.... jobb nélküle...de így is húzódik.... főleg belül.... 

    előzmény:
    morzsamama (2348)
    2014-04-26  12:50
  3. 2014. Április 29. 09:192349.

    Sziasztok csajok!

     

    Bocs, hogy eltűntem..... de az utolsó jelentkezésem után visszakerültem a kórházba egy hétre..... múlt pénteken jöttem haza végre, és csak most jutottam ide...igazából nem tudták megmondani, mi okozta a panaszaimat  ( erős bélgörcsök,gyomor fájás ) ...... a labor gyulladást mutatott...antibiotikumos kezelést kaptam..... így telt a húsvét :( most megint jól vagyok....

     a székeléssel küzdök.....

       a szurit én is hasba adom magamnak, nem fáj..... a kórházban is hasba kaptam.......

      Kösz, hogy hiányoltatok, remélem mindenki jól van !

     Kata ! De jó hogy itt vagy ! Kíváncsian várom tapasztalataidat a székelésről !!!!!  Nekem most ajánlott a dokim egy német szert, azt várom, hogy meghozzák...azt mondta a dokim, hogy felejtsem el, hogy képes leszek hashajtó nélkül székelni :( egyenlőre a Laevolac+parafin páros a barátaim.....

     

    üdv 

  4. 2014. Április 26. 12:502348.
    Szia Remitenda!!!

    Remélem, hogy már jobban vagy, izgulok érted, mivel nem jelentkezel. Tegnap kiszedték a kapcsokat??? Gondolom így már a seb nem húzódik annyira és valamivel jobb lett.

    Ha jobban érzed magad azért írjál pár sort, mert szerintem mindenki kiváncsi arra, hogy hogy érzed magad.

     

    Jobbulást kívánok, puszi: Morzsamama

  5. 2014. Április 25. 16:432347.

    Szia!

     

    Én most voltam az 1 éves kontrollon.Elküldtek hasi ultrahangra,mellkas 

    röntgenre,vérvételre.Nekem 3 hónaponként citológiai vizsgálat volt,hüvelyi ultrahanggal.

                               Üdv:Kata

     

    előzmény:
    tempera1965 (2345)
    2014-04-24  16:38
  6. 2014. Április 25. 07:302346.

    Szia!

     

    Én is voltam szerdán az onkológusomnál, nekem 1 nagy labor vizsgálatot, és MR vizsgálatot kért / de erre még nem kaptam időpontot, talán hétfőig telefonálnak, legalább is azt igérték/.

     

    Puszi és jó eredményt kívánok!!! 

    előzmény:
    tempera1965 (2345)
    2014-04-24  16:38
  7. 2014. Április 24. 16:382345.

    Holnap megyek 3 hónapos kontrollra.  Csak rákszűrést csinálnak.  Azt hittem több vizsgálat lesz.

    Nektek miket csináltak?

    Puszi : Éva

  8. 2014. Április 23. 23:092344.
    Köszi szépen a jó tanácsokat. A hasába nem merem adni, ő sem akarja. Viszont most feljebb adtuk a combjába, mint szoktuk picivel és nem fájt :) Reméljük már így is marad! Puszi mindenkinek!!!!
    előzmény:
    ViSi (2343)
    2014-04-23  11:55
  9. 2014. Április 23. 11:552343.
    És még ez is!
    http://m.youtube.com/watch?v=0xljod9oWfg
    Én is a hasamba adtam be, miután már mindkét vállam belilult. A heg nem befolyásolt semmit, nekem nem volt érzékeny a hasam felülete, csak belül.
    Pussz Ildi
    előzmény:
    Madness75 (2341)
    2014-04-22  15:24
  10. 2014. Április 23. 11:392342.
    Fordítsd lefelé a tűt, lyukas rész legyen a bőre felé. Semmit nem fog érezni!
    előzmény:
    cirmoskandúr (1)
    2009-06-03  15:19
  11. 2014. Április 22. 15:242341.

    Helló lányok!

     

    Köszönöm a jó tanácsokat, este így fogom csinálni. Megmondom őszintén a hasba adott szuri kicsit furcsának tűnik, - tekintve, hogy ott van a nagy vágás - de megpróbálom most 45 fokban, mert eddig én 90 fokban adtam be. Remélem nem ''szúrom'' el :) 

     

     

  12. 2014. Április 22. 13:062340.

    Szia honeyka21!

     

     Én is Clexane 0,6ml szurit kaptam ,nekem a műtét után 4 héten keresztűl kellett szúrni magam.A betegtájékoztatóra nem emlékszem,mert régen volt, de itt az interneten is azt olvastam,hogy a hasfal bőre alá kell beadni,váltakozva jobb és bal oldalra.Szerintem így nem fáj annyira, és a kórházban is oda adták be.Mikor a háziorvosomhoz elmentem akkor ő sem mondta,hogy adjam máshova.Kedves tőled,hogy üdvözöltél nagyon jól esett!Remélem én is tudok a véleményeimmel hasznos tanácsot adni.

                                    

                             Üdv:Kata

    előzmény:
    honeyka21 (2336)
    2014-04-22  10:39
  13. 2014. Április 22. 12:392339.

    Szia Madness!

     

    Szerintem is igaza van gidamacinak,én is így csináltam!

                                                                                                                 

                                                              Üdv:Kata 

                                                                 

    előzmény:
    gidamaci (2338)
    2014-04-22  11:21
  14. 2014. Április 22. 11:212338.

    Szia Madness!

     

    Én a szurikat a hasamba adtam magamnak, egyszer a bal, másnap a jobb oldalra. Egész kicsit csak a bőrt kell összecsippenteni (esetleg pici hájacskát, na persze ha van) és kb. 45 fokos szögben kell a tűt beszúrni, lassan benyomni, így nekem nem fájt egy kicsit sem. Biztos sikerülni fog neked is. Puszi 

    előzmény:
    Madness75 (2333)
    2014-04-21  21:54
  15. 2014. Április 22. 11:162337.

    Szia Éva!

     

    Nagyon sok boldog születésnapot kívánok. Légy optomista, még nagyon-nagyon sok szülinapot fogsz ünnepelni. Puszi 

    előzmény:
    tempera1965 (2331)
    2014-04-21  16:58
  16. 2014. Április 22. 10:392336.

    Szia Kata!

    Üdvözöllek itt közöttünk, örülök, hogy jól vagy. Nagyon aranyos tőled, hogy az első hozzászólásoddal rögtön segíteni akarsz.

    A szurira visszatérve a saját történetem ezzel kapcsolatban: nekem 6 hétig kellett böknöm a műtét után. Amíg a kórházban voltam, addig a nővérkék természetesen elvégezték, akik a páromat már odabent betanították a beadásra, mert az volt a terv, hogy majd ő folytatja a beadást. Így is lett és hogy hova? A Clexane dobozában van egy betegtájékoztató, ahogy minden gyógyszeres dobozban és ott is írják a helyeket. Ezeket érdemes is váltogatni, nem jó mindig ugyan oda, mert akkor már tényleg fájni fog és belilulhat. A három lehetséges hely a comb, has és vállak. Én mindig a vállamba kértem, nekem ez volt szimpibb, de mindig váltakozva, hol egyik, hol másik. Szóval azt javaslom, váltogasd a helyet. Hát nem kellemes dolog természetesen, de túl lehet esni rajta pik-pakk. Arra emlékszem még, hogy kb 24 óránál több ne teljen el 2 szuri között, ezér t legjobb minden nap kb. ugyanakkor beadni, meg még arra emlékszem, ahogy a nővér mutatta a páromnak, hogy 45 fokba szurja be, mintha ceruzát fogna és a legfontosabb, a befecskendezés után soha ne dörzsöljük, nyomkodjuk!

    Én sem iszok 3-4 litert, nem is bírnék. Közvetlen a műtét után mondták, hogy javasolják a sok folyadék fogyasztását. Ez persze segít kimosnia  szervezetből a sok gyógyszert, amit a műtét alatt és után kap az ember, lazítja a székletet és folyamatosan mossa a hugyutakat. De később már vissza lehet venni ebből az irdatlan mennyiségből, elég a napi 2-2,5 liter, ami minden ember számára a normális mennyiség lenne.

    Kedves Éva! Isten éltessen! Hidd el, sokszor fogják még mondani ezt neked! És azt hiszem egy ilyen dolog után mindannyian megtanuljuk értékelni a szép pillanatokat méginkább.

    Szia Remitenda!

    Jó, hogy túl vagy a műtéten! Hogy vagy most? Szerintem nagyon jó Úton és jó ütemben halad a felépülésed!!! Ügyes vagy! Ez nem egy egyenes út, hidd el, vannak benne zökkenők, ez normális! De mindig legyél optimista!

    Remélem mindenkinek kellemesen telt a húsvét! Szép napot!

    Puszi

    előzmény:
    70kata (2335)
    2014-04-22  01:45
  17. 2014. Április 22. 01:452335.

    Sziasztok!

     

    Kata vagyok,43 éves és április 9.-én volt 1éve,hogy nekem is Wertheim műtétem volt.(I/B1 áttét nem volt). Nagyon szerencsésnek érzem magam azért,mert jó helyre,jó kezekbe kerültem.Kecskeméten operáltak.Az altatás mellett gerincérzéstelenítést is kaptam.Az 5 órás műtét után délután már telefonon tudtam beszélni a családommal,nem voltam kába.Másnap már a szobába lévő csapnál kellett mosakodni,harmadnap pedig a folyosó végén található tusolóba mentünk.A második nap kihúzták a hasamból a csövet.Az ötödik nap megszabadultam a húgyvezetékemben lévő katétertől és kezdődhetet a vizeletűrítés tanulása.Három napig se éjjelem se nappalom,mert másfél óránként pisilni kellett.Majd aztán szépen lassan kibírtam hosszabb időt is.Mivel többen az elején vagytok ,ezért leírom,hogy én hogy csináltam hátha valakinek segíteni tudok.

     

     Vetettem egy füles mérőedény és abba pisiltem.Majd egy füzetbe vezettem,hogy mennyit sikerült.A húgyhólyagban lévő katéterből is a bent maradt vizeletet  felírtam a füzetembe.Az orvosom azt mondta,hogy akkor lehet kihúzni a katétert ha 50ml-nél kevesebb vizelet marad a zacskóba.Minden héten telefonon be kellett számolnom az orvosomnak,hogy hogyan áll a dolog.Az ötödik héten megszabadított a katétertől.Azóta 3-4 óránként járok üríteni,mert ugye nem érzem,hogy menni kell és a hólyagot sem szabad terhelni.Nem iszok naponta 3-4liter vizet( valakinél olvastam ,hogy annyit kell nem kell ,mert akkor állandóan a wc ülnék.)csak kb. 2-2,5l folyadékot.Általában éjfélig fent vagyok és így 6-7 órát is kibírok (volt már 8 is)nem kell éjjel felkelni.Persze nem vagyunk egyformák ,ezért nem biztos,hogy másnak is így megoldodott a problémája.Remélem hasznos volt amit itt leírtam tudtam segíteni,nem volt túl hosszú.Legközelebb a székletürítésről is írok majd. Mindenkinek jobbulást kívánok! :)

     

                                                Üdv:Kata

  18. 2014. Április 22. 00:192334.

    Szia!

     

    Mégcsak most regisztráltam erre az oldalra.Nekem 1 éve volt a műtétem.

    Ha jól értelmeztem te adod be a véralvadásgátló szurit a testvérednek?.Számomra érdekes,hogy nem a hasba adjátok.Nekem a kórházba megtanították,hogyan kell magamnak a szurit beadni.A köldöktől kb.2-3cm távolságra,összecsípni a kis pocit és szemből egyenesen betolni (nem bedöffni).Ha a jobb oldalra adtam akkor másnap a baloldalra kell,felváltva.Tiszta kék,zöld ,sárga lett a hasam,de majd elmúlik ez természetes.Sokkal jobb magadnak beadni,mintha más csinálja,nálunk a szobába mindenki megtanulta.Remélem tudtam segíteni!

     

                                            Üdv:Kata

    előzmény:
    Madness75 (2333)
    2014-04-21  21:54
  19. 2014. Április 21. 21:542333.

    Sziasztok lányok!

     

    Szeretném, ha valaki tanácsot tudna adni injekció ügyben. Teljesen el vagyok keseredve, mert megint 2 napja fáj a testvéremnek, amikor beadom neki a szurit. Azt hittem előtte már kitaláltam a jó módszert, hogy  minél nagyobb darabot fogok meg a kezemmel az izom feletti részből, annál kevésbé fáj. Ez három napig jó is volt, de megint fáj. Nem tudom mit csinálok rosszul, talán ugyanoda bökök újra, vér nem is jön a fájdalomkor, tehát még vénát sem találok el. Nem is véraláfutásos, mint a kezdetekben. A combba adom, ugye a hasba nem adhatom. Van valami ötlet, hogy hova máshova adhatnám, hogy ne fájjon?  Fenék? Váll?

    Köszi előre is! Nem jó érzés fájdalmat okozni annak, akit a legjobban szeretsz. 

  20. 2014. Április 21. 18:272332.

    Szia Éva!!!

     

    Nagyon boldog szülinapot kívánok, erőt és egészséget. Akkor Téged a nyuszi hozott, engem pedig a Jézuska. Nekem 4 hónapja , a szülinapom előtt mondták meg a szörnyű diagnózist, de elmondom Neked talán 2 napig gondoltam rosszra és azóta sem gondolok az elmúlásra. Nem volt egyszerű, de elmúlt.

     

    Ma csodálatos napot töltöttem a két fiú   unokáimmal, akik februárban múltak 3 évesek!!! sokat fociztunk, kicsit fáj a bal térdem, de kit érdekel, klassz volt és kész. Az a lényeg, hogy nem érzem betegnek magamat, pedig már én is 57 éves leszek. Nem lehet feladni, mert az élet csodálatos, amikor a srácok a nyakam köré fonják a kis mancsaikat minden fájdalom elmúlik, és főleg a rossz gondolatok!!!

     

    További kellemes ünnepet kívánok, puszi mindenkinek!

     

    morzsamama 

    előzmény:
    tempera1965 (2331)
    2014-04-21  16:58
  21. 2014. Április 21. 16:582331.

    Lányok!

     

    Ti tudjátok,  nem azért írom, hogy ünnepeltessem magam hanem azért mert 3 hónappal ezelőtt nem voltam biztos benne, megérem ezt a napot.

    Hát megértem! Ez is egy eredmény.  Ma vagyok 49 éves.

     

    Puszi mindenkinek:  Éva

  22. 2014. Április 20. 07:592330.
    Hello Lányok, csak röviden, mindenkinek boldog ünnepet, nálunk már járt a nyuszi, nagy a boldogság. Régieknek is óriáspuszi!
    előzmény:
    Madness75 (2329)
    2014-04-19  23:47
  23. 2014. Április 19. 23:472329.

    Sziasztok!

     

    Boldog ünnepeket mindenkinek! Mi most voltunk 6 hetesek, ma lett volna vége a szuriknak, de a kezelés miatt folytatjuk. Hányinger sajnos minden nap van, reméljük az ünnepre alábbhagy. Remitenda! A nehezén már túl vagy, mielőbbi felépülést kívánok!!!!

  24. 2014. Április 19. 19:162328.

    Lányok!

     

    Én is mindenkinek boldog napokat kívánok az ünnepekre.

     

    Puszi:  Éva

  25. 2014. Április 19. 18:592327.

    Sziasztok Kislányok!!!

     

    Remélem, hogy mindenki jól érzi magát és nincs nagy probléma a bajokat leszámítva!!!

     

    Mindenkinek kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!!Üdv.

     

     Morzsamama

Címlap

top