Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2009. június 24. 13:58101.

    Heló csajok!

     

    Majd később jövök és mesélek!

    U.....r-ról csak annyit hogy az onkológián osztályvezető főorvos,és a P.....fi meg a helyettese.Mind ketten nagyon jó dokik. Majd írók róluk is

     

    Köszönöm hogy gondoltatok rám!Nagyon jól esik!

     

    Nemsokára jövök!

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. június 24. 13:17100.

    Szia Cicánia!

     

     

    Jól teszed,ha csinálod a jógát,csak jót hallottam eddig a hatásáról!

    Ahova a Bianka kisunokám táncolni jár,ma reggel olvastam,hogy jóga is van,500.-Ft alkalmanként. Mit gondolsz,nekem is menne még? Érdemes lenne kipróbálnom?

    Az a hapsi,aki beszólt azzal a hülye szöveggel,nagy bunkó volt. Gondolhatná,hogy egy heterogén csapatban mindenféle problémával vannak emberek. Amúgy meg ne törődj az ilyenekkel,nagyobb bajunk ennél soha ne legyen!

    Na,most itt is kezd megint beborulni,pedig esész szép volt az idő.

    Én torna előtt,már amikor rászánom magam itthon,mindig elmegyek piss és teljesen kipréselem,már amennyire tudom.Amúgy én is jól megjártam,főleg minbetéttel,aztán csodálkoztam,hogy miért?

     

    Adtak neked is az Istvánban ajánlott tornát?

    Én olyan disznófajzat vagyok,hogy eleinte csináltam,aztán nemrég találtam meg egy fiókba,ahova valamikor bevágtam.

    Most elolvastam és nagyon jónak tűnik.

     

    Gondoljunk a kis Beusra,nagyon izgulhat ma szegényke!!!!!!

     

    Remélem,hogy rendbe fog jönni!!!

    előzmény:
    Cicánia (97)
    2009-06-24  10:17
  3. 2009. június 24. 13:0499.

    Szia Kismocis!

     

    A levegő itt is nagyon párás de legalább a napocska kisüt néha és elég meleg van. A ruhák viszont nem akarnak száradni.

    A lábaim nem fájnak,mert tudják,hogy a napokban sokat kell szolgálniuk.A középső unokámat viszem minden reggel tánctáborba és délután hozom haza. Közben intézkedem,megjárom Tolnát-Baranyát,már hazajönni sincs értelme,mert rohanok vissza Biankámért.

     

    Jó munkát neked és a lábacskáid minél előbb jöjjenek rendbe!!!

    előzmény:
    mociscsaj_77 (96)
    2009-06-24  09:11
  4. 2009. június 24. 10:2198.
    Próba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. június 24. 10:1797.

    Sziasztok!

    Pesten nem süt  és igen dolgozom.

    A többiek?

    Most Éva tünt el, remélem nincs nagy baj a férjével!!!

     

    Pénteken jóga , újra próbálkozom, kell valami mozgás.

    Múltkor nem írtam, de azért hagytam abba,  mert volt egyszer-kétszer lavina, ami igazán kellemetlen volt, meg sokszor begörcsölt a lábam.  A másik, hogy a jógaoktató mindig megjegyezte a "szorítós" gyakorlatoknál, hogy ez milyen fontos a nőknek (ez igaz)  hogy ne legyünk bepisilős öregasszonyok. Na ez kiverte a biztosítékot.

    Most máshová járok.

     

    Sziasztok,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 24. 09:1196.

    Sziasztok Lányok!!!

     

     

    Merre jártok???Mindenki dolgozik,csak én lopom a napot?

    Örömmel jelentem nálunk (Velence) is süt a nap!!!De a levegő iszonyú párás...Sajnos a lábaimon is érzem,egész héten csak fáslival tudok élni...:(Szét akar robbanni.

    Mennem kell,sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 23. 13:5995.

    Szia Kismocis!

     

    Ez a beszéd,nincs min szégyenkeznünk. És tényleg nem vettem észre,hogy direkt a hasamat bámulná valaki.A férjem engem is biztat és nem zavarja Őt sem,szerintem már furcsa is lenne neki,ha nem így lenne.

     

    Meglepődtem Pálfalvin,de biztos igaza van és talán sokakat megment a sugártól. Én nagyon nem akartam,mert ismerősöktől rosszakat hallottam.Sugár,legyengülés,végül mégis műtét.Közben pedig a hüvelyfal és környezete ropogósra sül.

    Ungárról már korábban hallottam,hogy kijár a Telkibe műteni.

     

    Képzeld,lőn világosság és felragyogott a napocska!!!  Szombaton nagy bulit szerveznek a gyerekeim,őrülten konspirálnak,de kiszivárgott,hogy a fiaméknál nagy családi banzáj lesz.Ők családi házban laknak és a teraszon meg az udvaron sokan elférünk.

    Azért sugdolóznak mögöttem,mert én leszek az ünnepelt.

     

     5 évvel ezelőtt,a szülinapomon jöttem haza az Istvánból.

     

     

    További szép napot neked,és gyere amikor teheted!

    előzmény:
    mociscsaj_77 (93)
    2009-06-23  13:07
  8. 2009. június 23. 13:1094.

    Cicánia!

     

    Tudtam,h kifelejtek valamit az iménti eposzból.

    Szóval hallottam a könyvről a lombikos topikon,megrendeltem.

    Köszönöm.

    előzmény:
    Cicánia (90)
    2009-06-23  09:58
  9. 2009. június 23. 13:0793.

    Szia Cirmos!

     

     

    Ha jók az értesüléseim,Pálfalvi főorvos már az Onkológiai Intézetben dolgozik főállásban és csak heti egy napot jár vissza az összevont szent István-László? Kórházba.Mégpedig szerdánként.

    de az Ungár engem is meglepett.Nem tudtam,h már ő sincs.2006ban volt egy Németh Miklós nevű fiatal és sármos:::))),de nagyon,-doki,a szobatársamat ő műtötte.

     

    Beus!

     

    Neked nagyon szorítok és kívánom,h találj egy megfelelő orvost,aki megoldja ezt a 'kis problémát'.Talán jobban is jársz,ha nem nődoki műt,hanem egy urológus..Hallgass a megérzésedre,abban bízz,aki szimpatikus.Az én sorsom is így dőlt el.Ha beleegyezem a legelső alkalommal a műtétbe,akkor most méhem sem lenne...nem beszélve a sugárról.Mert ott ezeket erőltette a prof.Nemet mondtam és mentem tovább.Várjuk a fejleményeket!

     

    Fürdőruha-ügyben üzenem mindenkinek,h csak bátran!!!Mindenki vegye fel azt,amit előtte is viselt!nem kell takargatni,nincs mit szégyenkezni rajta!Nekem kifejezetten önbizalmat ad,h úgy teszek,mintha semmi gixer nem lenne velem.Még az is,aki kíváncsian vizslat,inkább lesüti a szemét,mert látja,h lehet a heget természetesen is viselni.(a párom szerint pedig kifejezetten szexi...)

     

    Cicánia,Kereva???Ti is jól vagytok???

     

    További kellemes-esőmentes napot kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    cirmoskandúr (92)
    2009-06-23  11:41
  10. 2009. június 23. 11:4192.

    Szia Cicánia!

     

    Nálam is akadozik,lassul néha a net,alig bírom kivárni,míg elküld egy HSZ-t.

    Jól olvastam,hogy U...r és P......i már nem az Istvánban dolgoznak?Ha ez így van,akkor szerintem nagy veszteség a kórháznak.Mikor engem műtöttek /2004 június/,akkor egy fiatal orvos,Artner dr. is csinált  wertheimet.Egy szobatársamat is Ő műtötte,akinek olyan mázlija volt,hogy nem lett inkontinens.

     

    Jó munkát neked és nézz be a topikba,ha időd engedi!

    előzmény:
    Cicánia (91)
    2009-06-23  10:16
  11. 2009. június 23. 10:1691.

    Szia Beus!

    Bezzeg nekem azt mondták, hogy a nőgyogyin kell csinálni, az urológusok  nem tudják. 

    Állítólag ezt a módszert az U... r prof. találta ki. Mindenesetre érdekes.

    Végül  is az U....r csinálta az uréter rekonstrukciót  (vékonybélkaccsal) és jelen volt az urológus ov.főorvos.

    Akkor még az Istvánban dolgozott az U. (és a P. is) lehet, hogy most az Onkológián nem műt sokat, inkább főnök.

    Én akkor is csodálkozom, hogy átpasszolnak a MÁV-ba.

     

    Nagyon-nagyon szorítok neked, ha túl vagy rajta, minél előbb jelentkezz!!!!!!!

     

    Cicánia

     

     

    előzmény:
    Beus1012 (86)
    2009-06-22  21:30
  12. 2009. június 23. 09:5890.

    Szia Mocis!

     

    Most jutott eszembe, ismered az Aviva tornát? Könyv is van és  Tóth Líviánál meg is lehet tanulni.

    Állítólag ez is nagyon jó a babára áhitozóknak

     

    A munkahelyemen bezzeg jól működik az nlc.

     

    Sziasztok, az eső ellenére szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 22. 21:4989.

    Szerintem az az orvos el volt szédülve,vgy épp a cseh 2-t nézte amikor téged kérdezett.

     

    Sziasztok 

     

    Nagyon szép és jó éjszakát!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. június 22. 21:3988.

    Értem már,akkor oké!

    Ők ismerik egymást és ha mernek ajánlani,akkor az jó lehet.

     

    Mindjárt itt lesz a szerda,szurkolunk neked,hogy gyorsan és sikeresen legyél túl amin muszáj!

     

     

    Jóéjt!

    előzmény:
    Beus1012 (86)
    2009-06-22  21:30
  15. 2009. június 22. 21:3387.

    Szia! Hát ez nem semmi bicikli!

     

    Olvastad,hogy tőlem is megkérdezte az UH-os doktornő,hogy a méhemet úgye nem vették ki? Mit néznek ezek ilyenkor?

    Ha létrehozzuk a találkozót,azt hiszem lesz miről beszélgetni.

    A fürdőruci meg olyan személyes dolog,hogy ki miben érzi jól magát.Egy Marcsi nevű sorstársunk,akivel azután ismerkedtem meg/véletlenül?/,hogy nálam diagnosztizálták a méhnyakrákot,sok dologban segített nekem.Ő adta meg az utolsó lökést,hogy rászántam magam a műtétre.Fiatal volt és Ő sem volt nálunk jobb helyzetben,pedig Ungár műtötte.Olyan fürdőrucit kreált magának kétrészesből,hogy elöl egy csinos kis pánttal összekötötte az alsó és felső rész.

    Ne hidd,hogy bárki azt lesi a strandon,hogy kinek és hol dudorodik!

     

    Szólj,ha érdekel a lepedő,szívesen segítek!

     

    Jaa,és muszáj optimistának lennünk,nem kerül semmibe és mindenkinek jobb a környezetünkben.

    előzmény:
    Cicánia (83)
    2009-06-22  19:58
  16. 2009. június 22. 21:3086.

    Sziasztok!

     

    Azért nem a két doki csinálja mert ezt egy urológusnak kell,mert az már jártas ebben a dologban.Állítólag.Nekem ezt mondta a pálfalvi.

     

    Nagyon várom már a szerdát.Kíváncsi vagyok mikor fogja megcsinálni a beavatkozást.Szeretnék már túl lenni ezen az egészen.......na de majd nemsokára!!!!

     

    Köszönöm a szurkolást!

     

    Szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. június 22. 21:1985.

    Itt vagyok,még valamit akartam írni neked. Aztán látom,hogy Cicánia már megkérdezte,hogy miért nem az a két orvos csinálja a műtétedet,aki most a legjobb kis országunkban?

     

    A fürdőruháról annyit,hogy eleinte egyberészest hordtam,de úszás után cserélni kellett szárazra,mert fázott a hasam és a derekem.

    Aztán amikor már szépen begyógyult a seb felvettem a kétrészest és napoztattam a hasamat is. Úgy látom,hogy nekem sem szimmetrikus,de senki nem bámult meg,észre sem vettek az emberek.Én árgus szemekkel lestem a nők hasát és nagyon sok csúnya császáros hasat láttam. De csak azért,mert direkt lestem.Máskülömben észre se vettem volna senkit.

     

    Szerdán majd izgulok érted és várom a beszámolódat!

    előzmény:
    Beus1012 (81)
    2009-06-22  16:06
  18. 2009. június 22. 20:3884.
    Beus miért mész a MÁV kórházba? Miért nem csinálja meg a P.....i, vagy az U...r ????Mo-on ők ketten a legjobbak!Szia
    előzmény:
    Beus1012 (81)
    2009-06-22  16:06
  19. 2009. június 22. 19:5883.
    Sziasztok!Itt vagyok én is,olvaslak is benneteket, csak én nem vagyok olyan optimista mint Ti, és nem akartam senki kedvét elvenni.Most már OK.Képzeljétek, a munkahelyem által voltam a Kútvölgyiben általános szűréseken (nem alkalmassági, sokkal komolyabb állítólag)Fejenként nem kis pénzért.Szóval a hasi UH szerint vese, hólyag ilyen-olyan , stb. és az "uterus normális nagyságú"Ehhez mit szóltok???? Kinőtt a méhem :-)))Kiemelt kórház, az UH-t a főorvos csinálta :-((nem működnek a hangulatjelek)Hát kétrészes fürdőruhát NEM, az egyrészesben is úgy látom, hogy dudorodik a hasam. Nem háj!Beus! Nem is jutok szóhoz a doktornőtől! Ő mennyi idős lehet?Megnézem a zárójelentésem és írok neked.Találkozóba benne vagyok.sziasztok,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. június 22. 18:1182.

    Szia Beus!

     

    Én nagyon bízom a Pálfalvi tudásában és emberségében. A doktornő nem a földön él és az sem,aki lelki tényezőkre hivatkozik.Igazad van,Te még nagyon fiatal vagy,nem kárhoztathatnak egy életre,hogy a zacskóval élj társbérletben.

    Én már semmin nem tudok csodálkozni az orvosokkal kapcsolatban.Három hete a hasi ultrahangon a doktornő tőlem is azt kérdezte,hogy a méhemet úgye nem vették ki?Csak néztem ki a fejemből hülyén.

    A strand nem ciki. A sebem nagyon szépen forrt össze,alig látszik és szépen lebarnultam az Adrián.

     

    Majd folytatom,bocs most mennem kell,hívnak!

    előzmény:
    Beus1012 (81)
    2009-06-22  16:06
  21. 2009. június 22. 16:0681.

    Sziasztok Lányok!

     

    Bocsi hogy nem voltam,majdnem minden nap mentünk valamerre és mire haza értünk,örültem hogy le feküdhetek.Nos a múlt héten voltam egy vese specko dokinőnél,de állítom hogy ti több ötletet tudtok adni és mondani mint ő.Volt egy kérdése amitől azt hittem fejre állok.Űltök???Nos mivel a vesémből egy cső lóg ki,így  meg kérdezte : Mennyire zavarja ez a cső?Mennyire tudna ezzel együtt élni?Mert hogy sokan élnek így......

    Hát könyörgöm hogy lehet ilyet kérdezni egy 33 éves fiatal asszonytól????Meg különben  is egyáltalán hogy lehet ilyet meg említeni független a kortól.Szerintetek ez normális???

    A doktornő elött beszéltem egy orvossal telefonon,ő meg be akarja bizonyítani hogy az én betegségem az lelki eredetü,és hogy szerinte nekem pszihológushoz kéne mennem mert az tudna segíteni.Kérdem és,mi köze van a vesémnek a lelkemhez???

    Na de azért jó is törtét,mert vissza mentem a dokimhoz aki el küldött a Pálfalvihoz és mondta hogy meg kell próbálni az urétert belülröl át fúrni,és egy sint helyezni be,mert nem szeretnének nagyon műteni,mert nagyon nagy a kockázat "ferőzés veszély" és azt mondta hogy sokal nagyobb lenne ez a műtét mint maga a wertheim.A vese kiszedést meg egyáltalán nem szeretné.Meg jegyzem én sem szeretném.Szóval szerdán megyek a Máv korházba és ott meg néz egy doki,és meg beszéljük mikor lesz a beavatkozás,meg hogy menyi időt kell bent lennem.

     

    Hát ezek a dolgok történtek velem.

     

    Vissza néztem amiket írtatok,főleg a strandolásról.Én is nagyon szeretek fürdeni de valahogy félek attól hogy ha két részes fürdő rucit veszek fel akkor nagyon meg fognak nézni.Az olyat meg nem szeretem.Hogy tudjátok le küzdeni???Adjatok tanácso,mert a férjem és a lányom ki jelentették hogy egy részest nem vehetek fel,mert az nem való hozzám.Várom az őtleteket,tanácsokat.

     

    A betétekről meg csak annyit hogy én sem tudtam hogy fel lehet iratni.Nem sok pénzt költöttem rá de azért jó ett volna erről is tuni.

     

    Amúgy én Szobon lakok a Dunakanyarnál.Közvetlen a duna mellett.Nagyon szép erre a táj.Minden évszakban más arcot mutat.Gyönyörű!!!!Abba a találkozós buliba én is benne vagyok.Nem rossz az ötlet!!!!

     

    Na most már le lövöm magam......

    Írtam nektek egy regényt.

    Sziasztok!!!

    Mindenkinek szép napot kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 22. 14:1880.

     

    Szia Kismocis!

     

     

    De bizony,hogy hiányoztál és a többi hűtlen is hiányzik!

     

    Viszont igazoltan voltál távol és gratulálok,így kell ezt csinálni!!!!Boldog vagyok ha ilyent hallok,nem a lemondó pesszimizmust.

     

    A romantikus hétvégék nagyon boldogítóak tudnak lenni és egész hétre képesek angyalszárnyakon lebegtetni.

     

    Sztorim: A műtét után 6 héttel kontroll az operáló orvosom magánrendelésén. Mondta,hogy mostantól szabad a szex,persze eleinte csak óvatosan.Megkérdeztem,hogy milyen változásra kell számítanunk. Azt felelte,hogy akinek azelőtt jó volt,annak ezután is és akinek azelőtt sem volt jó,ezután sem lesz az.

     

    És igaza volt!

     

    előzmény:
    mociscsaj_77 (79)
    2009-06-22  12:05
  23. 2009. június 22. 12:0579.

    Sziasztok!!!!

     

     

    Csak nem hiányoztam????:)

    Ne haragudjatok,de romantikus hétvégét tartottunk a párocskámmal!se telefon,se net,se szülők......Jó volt végre picit kettesben lenni!

    Készültünk pecázni is,de ez a 'csodaszép' idő áthúzta a számításainkat.Közösen kitakarítottunk,főzőcskéztünk,ebéd után sziesztáztunk...Most meg már egyedül vagyok péntekig,mert továbbképzésre ment.És elvitte a laptopot is!!!!!Így marad a munkahelyi levelezés!

    Szép napot Nektek,remélem felétek nincs ekkora özönvíz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. június 21. 21:5478.

    Szia Éva!

     

    A többiek tényleg jól eltűntek! Ma kaptam egy privit,új kislány írta,aki itt a fórumon olvasott minket. Most június 8-án műtötték,nem írta meg hogy hol?

    A lepedőt most már megértem,hogy inkább a másik fajta érdekel.

    A futás nekem nem gond,mielőtt kilépek a lakásból,automatikusan egy piss,aztán máris futhatok.A kisebb unokáim után muszáj volt és Szonja még ma is megfuttat.Megmozgatnak rendesen és ha a fiam nem kiált rám,még most is cipelem az ölemben a 4 évest,pedig tudom,hogy nem szabad. A gikszert kiszámítani nem tudom,napokig sincs semmi,pedig sörözgetek kisurammal a 30 fokos hőségben,rá se retyetye. Aztán máskor egy rossz mozdulat és hoppá! Egy ideje nagyon koncentrálok olyankor,megállok és húzom fölfelé magamat belül.Akkor általában elakad a piss és eljutok a wc-ig.

     

    Igazad van,menj úszni amikor csak teheted! Nekünk az a legjobb sport. Én is híztam 5 kg-ot a műtét óta,vissza is kell fognom magamat,mert nekem nem a tél a veszélyes. Én nyáron imádom a húsizsíros kenyeret minden zöldfélével.Lecsó is jöhet minden mennyiségben és a gyümölcsök szintén. A gerincferdülésem miatt nem szabad meghíznom,ezt mindig szem előtt kell tartanom.

    Az unokáim azért fitten tartanak,mert csak addig tűrik meg a lakást,amíg muszáj bent lennem házimunkázni. Aztán megyünk,mint a hontalanok,órákat gyalogolunk.

    A kövérséget meg eltúlozod,nagyon jól nézel ki a fényképen.Én sem vagyok éppen az a nádszálkarcsú,csak időnként megriadok és azt mondom,hogy most fék! Nem akarok tolókocsiban kikötni,ha nem muszáj.

    A férjednek jobbulást kívánok,neked pedig jó sok erőt!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450141 (77)
    2009-06-21  19:52
  25. Torolt_felhasznalo_450141
    Torolt_felhasznalo_450141
    2009. június 21. 19:5277.

    Szia Cirmos!

    Ahogy Cicániának megírtam, még nem foglalkoztam érdemben a lepedővel, de azt is megírtam, hogy nálam a körgumis nem alkalmas. Nem fogom elkapkodni, ha megvoltam nélküli 7 éveig, még kibirom egy darabig!

    Még mindíg nem volt érkezésem előkotorni a képeket - kiírtam lemezre őket, túl sok fotót tároltam már a gépemen - majd talán holnap délelőtt nekiveselkedek. Csupa rohanásból áll az életem, pedig amikor nyugdíjba mentem, elhatároztam, hogy soha többé nem fogok rohanni sehova.

    Nagyon aranyosak a képek, amiket felraktál, Te pedig nagyon csinos, formás  vagy, sárgulok az irígységtől!  Mindíg elhatározom, hogy nem fogok annyit zabálni, azután marad minden a régiben.

    Holnap elmegyek úszni, és a továbbiakban hetenként legalább 2x fogok menni. Az igazi az lenne, ha az uszodáig futva tenném meg az utat...

    Gyanítom, hogy a futás nektek sem megy, rögtön ott a baleset. Kezdetben gyakran pórul jártam, mert rögzült szokásom volt, kilépve a házból hátranéztem, és ha láttam az utca végén bekanyarodni a buszt, futásnak eredtem.

    A találkozót majd megbeszéljük, hogy ne zavarja az elfoglaltságaidat. Mostanában - amíg a férjem kórházban van - én sem tudok előre tervezni.

    előzmény:
    cirmoskandúr (74)
    2009-06-20  17:44

Címlap

top