Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Wertheim műtét

cirmoskandúr
Létrehozva: 2009. június 3. 15:19

Sziasztok!

 

Keresem azokat a sorstársakat,akik wertheim szerinti műtéten estek át akár régebben,akár mostanában?

Érdekel,hogy kinek milyen mértékben változott meg az életvitele?

Talán ötleteket is adhatunk egymásnak?

Én úgy gondolom,hogy az életet továbbra is optimistán kell élnünk.

Várlak benneteket !

  1. 2009. június 17. 14:0251.

    Sziasztok Lányok!

     

     

    Ne haragudjatok,tegnap nem volt erőm írni!Ki kellett engednem a dühömet,a fájadalmamat és bőgtem egy hatalmasat...

    A kiváltó ok,pedig a lombikprogi....Felkerültünk rá,mondván,h a természetes teherbeesésre kevéske esély van..kaptunk egy 400valahányas sorszámot,ami november vége..(szerencsés esetben:( )

    Nehéz ezt felfogni...De mindegy,próbálom összeszedni magam és várni a napok múlását!

    Látom a távollétemben bővült a topik,ennek igazán örülök.Borzasztó olvasni ezeket a történeteket,ilyenkor örülök,h én még szerencsés vagyok!

    Mindenkinek szép napot kívánok!sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. június 16. 20:4650.

    Szia!

     

    Engem az Országos Onkológián műtöttek.

    Nem a dokim fogja végezni,hanem talán a Pálfalvi mert ő állítólag már csinált ilyet. De meg fogom kérdezni hogy hány ilyen műtétet végzett és hány nő épült fel úgy hogy szövödmény nélkül.

    Köszönöm a tanácsot,meg fogadom.

     

    Szia!

     

    Szép estét!

    előzmény:
    Cicánia (49)
    2009-06-16  14:46
  3. 2009. június 16. 14:4649.

    Szia!

    Nekem is vékonybél-szakasszal van pótolva!

    Mindenképp ezt válaszd, valameddig csak működik (nekem évek óta).

    A vékonybél átveszi a funkciót, csak perisztatikája nincs, ami gondot okozhat,  nem többet, mint amivel most is küszködünk  de a veséd megmarad.

    Ha a nőgyógyászatod csinálják a műtétet, ragaszkodj hozzá, hogy urológus is legyen jelen!!!

    Egyébként István kórház?

     

    Szia,

    előzmény:
    Beus1012 (48)
    2009-06-16  12:45
  4. 2009. június 16. 12:4548.

    Szia Cicánia!

     

    A vesevezetőm sajnos úgy néz ki hogy be heggesedett,össze nőt.Ez a cső addig lesz a vesémben amíg meg nem műtenek megint.Hogy mikor fognak műteni,talán majd holnap után meg tudom mert akkor megyek be a dokival beszélni.Ezt a vesevezetőt vagy ki cserélik egy vékony bél darabra,vagy kiveszik a vesémet.Állítólag ez a két választásom van,de én holnap megyek és egy vese szakértőtől tanácsot kérek.Nem hagyom és nem akarom adni a vesém csak ha nagyon muszáj.Vizelésről meg csak annyit hogy semmit nem érzek,se inger,se teltség érzet nincs.Sőt hogy fokozzam széklet is csak akkor van ha beöntét kapok.De akkor is én vagyok az erősebb és akkor is meg fogok gyógyúlni!!!!!

    Hát nem semmi amin te is át mentél.Nem lehetett könnyű.De még most sem az.......Nekem semmit nem írtak fel.Se gyógyszer,se betét,semmi kezelés,még torna sem.Engem csak úgy haza engedtek.Most kontrolokra járok.Milyen volt a vese műtéted?Írj róla lészi.Ha gondolod írhatsz privin is,ahogy neked jobb.

     

     Szia!

     

    Legyen szép napod

    előzmény:
    Cicánia (47)
    2009-06-16  09:17
  5. 2009. június 16. 09:1747.

    Szia Beus!

    Mi történt, mi az hogy meghalt a vesevezetőd? Meddig lesz ez így?

    Mint olvashattad nekem 5 hónap után kötötték vissza.

    Neked van vizelési ingered, hólyagtelítettségi érzésed?

    Ez a kivezetés nem tesz jót szerintem (tudom most szükség van rá) de így állandóan folyhat a zacsiba,  inger nélkül.

     

    Én idáig ezeket senkivel sem tudtam megbeszélni, aki nincs benne, nem is érti.

     

    Szép napot!

     

    Cicánia

    előzmény:
    Beus1012 (46)
    2009-06-16  08:06
  6. 2009. június 16. 08:0646.

    Sziasztok!

     

    Úgy gondoltam hogy nem privizek hisz a téma az nyílt,és én nem bánom ha rajtunk kívül más is látja.Lehet hogy pont egy sorstársunk fogja el olvasni irományunk és esetleg csatlakozik.

     

    Ahogy olvastam a leveleket láttam nem csak én futottam köröket a katéterek miatt.Engem Május 1-én engedtek haza 20db katéterrel.Szegény férjem Vasárnapi napon bekocsikázta Szob és Pest között lévő összes gyógyszertárat,de végül az Onkológián kötött ki és onnan.Később azt mondta az egyik nővérke,mivel 3 napos ünnep volt,így ki kellett volna adniuk 1 havi adagot ami 250 db.Kicsit sem voltunk morcik. Elég necces volt a dolog,mert mire haza ért addigra már csak egy katéterem volt.Most már csak nevetek rajta,na de akkor........azt hittem fel robbanok.

    Most meg ahogy már írtam épp egy cső lóg ki a vesémből,aminek egy szép tasak van a végén.el is neveztem tacsinak.Viszont kaptam lábzsákot,hogy ki tudjak mozdulni itthonról,mert két hétig a házat nem igen hagytam el.Na de most már vége a fogságnak,szóval jövök-megyek,teszek-veszek ahogy azt kell.

     

    Sziasztok!

     

    Majd még jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 15. 23:1945.

    Szia Éva !

     

     

    Végre nyugi van,írok néhány sort neked. Nem semmi csaj vagy ám,hogy olyan gyorsan visszamentél a melóba,majdhogy nem,becsövezve. Na,és neked is van kapcsolatod Grazban,nagyon érdekes.Nekem nagyon tetszik az a város.

    A katéter azért kellett,mert nem volt biztos,hogy nem marad bent piss és akkor pang és abból baj lesz.Én megszívtam mikor hazajöttem,doktornő barátnőm hozott Tarivid vizelet tisztítót,attól jöttem rendbe.Szörnyű dolgokat írnak itt a csajok,ezek tudatában nem biztos,hogy vállaltam volna a műtétet.Az a baj többek közt,hogy a profik bevállalják,aztán hagyják,hogy az újoncok gyakoroljanak.Tudom,hogy gyakorlat teszi a mestert,de a baki következményét egy életen át szenvedi a páciens.

     

    A hastáncnak majd utánanézek,de a nyár a családomé. Nekem nagyon tetszik és valóban sok apró izmot megmozgat annak,aki jól csinálja.

     

    Gyere ha tudsz, sikeres ügyintézést kívánok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450141 (37)
    2009-06-15  15:51
  8. 2009. június 15. 19:3244.
    Szia Cirmos!Igen többen is mondták, hogy "perre fel" , de nem mertem belevágni. Azt a rengeteg hercehurcát,vizsgálatot és most sem gondolom, hogy nyernék az orvosokkal szemben.Előzőleg Te is írtad, hogy nem hibáztatod az orvost, ott a rengeteg vérben mit látott, mit nem. Különben a zárójelentésben azt írták, hogy "az uréter abberáns lefutása miatt sérült." Állítólag kicsit hátrébb volt mint másnak, mondjuk ettől még nem kellet volna elvágni. Én a professzort hibáztatom, hogy egy tapasztalatlanabb orvosra bízott.
    előzmény:
    cirmoskandúr (42)
    2009-06-15  18:49
  9. 2009. június 15. 18:5243.

    Szia Éva!

     

    Bocsi,de most megjöttek az évzáróról a lányomék és abba kell hagynom a netezést.

     

    Este írok neked,megígérem.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450141 (37)
    2009-06-15  15:51
  10. 2009. június 15. 18:4942.

    Szia Cicánia!

     

    Ami veled történt,az egy rémálom ! Igen,kérlek mindent írj meg,ami veled történt és Kerevanak igaza van,egy műhibapert is kibírt volna a történeted. Ha priviben megírnád,hogy ki műtött,csak kíváncsi vagyok rá. Mi az,hogy idegmegtartó műtét? Ha megnézted Papp Zoltán prof. honlapját,akkor láthatod,hogy ilyesmit ígérni esztelenség.Nagy szerencsével,kisebb kiterjesztésű műtétnél elkerülhető az inko,de nagyon ritkán.Nagyon örülnék,ha neked sikerülne visszakapnod az ingert,de ne éld bele magad,ne csalódj!

    A betéteket felírják,ahogy Éva is megírta,élj vele légyszíves!

    Nagy biztonságot ad,nyugodtan közlekedek. Nagyon klassz lepedőm is van,nem idegesítem magam este,nyugodtan átalszom az éjszakát.

     

    Minden szépet és jót kívánok neked!

    előzmény:
    Cicánia (36)
    2009-06-15  10:50
  11. 2009. június 15. 18:2841.

    Szia Kismocis!

     

    Tehát a katéter körül Te is megfutottad a kötelező köröket!  Amint olvasom,Beust kivéve mindannyian Istvánosok vagyunk. Hármunkat ugyanaz az orvos műtött és hálaistenkének jó kézben voltunk. Én nem rovom fel bűnnek,hogy nem vették észre az elvarratlan eret,abban a vérfürdőben el lehetett véteni.Más téma,hogy reggel magamban elbúcsúztam a családomtól,mert éreztem ahogy száll ki belőlem az élet.Félelmetes volt,ahogy a beteghordó 50 kg-os 160 cm magas srác igyekezett kicipelni az őrzőben lévő ágyamból. Ha emlékeztek,akkor jó szorosan egymás mellett voltak az ágyak,nem volt könnyű dolga a srácnak az 58 kg-os testemmel.Főleg,hogy nem tudtam izomból átkarolni a friss hasi sebemmel.

     

    Nagyon szorítok neked,hogy holnap valami jó történjen veled !!!

    De hallgass rám kérlek!  Nagyon szép munkád van,megértem,hogy szereted . De az ivást és a pisit oldd meg kérlek!!!  Baj lehet,ha nem iszol rendesen és nem pisiled ki az utolsó cseppet,amit bírsz.

    Egy régi munkatársnőmet helyettesítettem egy bőrdiszmű pavilonban,mikor nyugdíjba mentem az EESZI-ből. Ott nem volt ezzel gondom,saját irodám volt és bármikor kimehettem a mosdóba.A Spár területén volt a pavilon és ha el akartam menni pisilni,könyveseket vagy a kávézóból valakit meg kellett kérnem.Rühelltem és inkább nem ittam rendesen a napi 11 órában.Néhány hónap után kidőltem,a családom kiakadt és abba kellett hagynom. A legjobbkor,mert már olyan fájdalmaim voltak,hogy azt hittem,infarktust kapok.A háziorvosommal nagyon jó a kapcsolatom,megengedhette magának,hogy csúnyán leszidjon.Aztán jött az ivókúra,úszás,és most már jól vagyok.

     

    Vigyázz magadra,főleg ha már végre ketten lesztek egyek!!!!!

    előzmény:
    mociscsaj_77 (35)
    2009-06-15  09:30
  12. 2009. június 15. 16:3340.

    Sajnos egyikünket sem Ő műtötte.

    Itt mindenki István kórházas?

    Egyébként nagyon-nagyon kíváncsi lennék az ottani adatokra, ezer nőből mindegyiknek jól sikerült, semmi probléma?

     

    Folytassam még a rémtörténetem?

     

    Cicánia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450141 (39)
    2009-06-15  16:11
  13. Torolt_felhasznalo_450141
    Torolt_felhasznalo_450141
    2009. június 15. 16:1139.
    Huhhhhh.... nagyon morbid dolgok! Szerencse, hogy vannak ilyen nagytudású orvosok!
    előzmény:
    cirmoskandúr (34)
    2009-06-15  09:16
  14. Torolt_felhasznalo_450141
    Torolt_felhasznalo_450141
    2009. június 15. 15:5738.

    Szia Cicánia!

    Maga a rémálom, amiről beszámolsz! Mi az a "idegmegtartó technika"? Még nem is hallottam róla! Kártérítés kérésén nem gondolkodtál? - mert ezek vaskos műhibák! Ha van lelkierőd, folytatsd. 

    Betétet felírhat nőgyógyász, urológus, vagy bármelyikük javaslatára a háziorvos is. 

    előzmény:
    Cicánia (36)
    2009-06-15  10:50
  15. Torolt_felhasznalo_450141
    Torolt_felhasznalo_450141
    2009. június 15. 15:5137.

    Szia Cirmoska!

    Milyen érdekes, nekem egy unokahugom él Grácban, 15 éve kapott egy ösztöndíjat, ott bepasizott és férjhezment.

    Annak idején 12 napig tartottak katéteren, + két cső lógott ki a hasam két oldalából, 1-1 "diszkótáskában" végződve. A katéter levétele után 2 nappal engedtek haza, és a következő nap már bementem a munkahelyemre. Kezdetben csak 2-3 órát töltöttem el, egy hét után pedig teljes értékű munkaerőként dolgoztam. Hiába, nálunk egyszemélyes munkakörök voltak!

    Ami megragadta a figyelmem, minek kellett nektek katéter vásárolni? Nekem ilyet senki sem javasolt! Most bevallom, tudnám néha díjazni, amikor órákat utazom!

    Ami megint csak érdekes, nekem a kórházban extra-fehérjés kosztot adtak, mondván, hogy a műtéttel rengeteg fehérjét vesztettem. Javasolták, hogy sok-sok fehér húst (pipi minden formában) és tejterméket fogyasszak. Látod, mennyire különbözőek a vélemények?

    Végezetül, hastánc Győrben is van. Nem egyszer találkoztam már hastáncos bemutatókon győri csoportokkal. Hidd el érdemes. Olyan izmokat mozgat meg, amikről nem is tudod hogy vannak, és éppen a medence izmait erősíti.Az ember főként a saját örömére táncol, és bár én puritán lélek vagyok, mégis szerettem felvenni a gyöngyös-filteres cuccokat, és csilingelő rázókendőket.

     

    előzmény:
    cirmoskandúr (31)
    2009-06-14  19:22
  16. 2009. június 15. 10:5036.

    Sziasztok!

    2005-ben az István Kórházban volt radikális Wertheim műtétem.

    Azt mondták idegmegtartó technikával csinálják.

    Hát sikerült :-( elvágni a vesevezetékem. Összevarrták, de egy hónap múlva szétjött a varrás, lázas lettem, fájt a hasam, feszült. Mint kiderült a hasam már tele volt vizelettel, hashártyagyulladás. Újabb életmentő műtét, intenzív osztály. Ezt már nem lehetett összevarrni, ezért a vesémből vezettek ki egy csövet (TRD) aminek a végén  vizeletgyűjtő tasakocska.

    Így éltem 5 hónapig.

    Újabb műtét, vékonybéllel pótolták a vesevezeték egy részét.

    (három óriási vágás a hasamon a szegycsonttól a szeméremcsontig)

     

    A legnagyobb probléma, hogy még mindig nincs vizelési ingerem, csak úgy folyik. Próbálom a 3 órás periódust tartani, de sajnos közben is folyik.

    Tényleg, nektek írtak fel betétet?

     

    Majd írok még, van folytatás.

    előzmény:
    cirmoskandúr (28)
    2009-06-14  18:10
  17. 2009. június 15. 09:3035.

    Szia Cirmos!

     

     

    Jajj,olyan jót mosolyogtam a katéteres sztorin..Nálam dettó ez volt.Az összes városunkban található patikát végigjártam,mindenhol csak rendelésre és természetesen nem is ugyanolyan.....Akkor mentem urológushoz,aki felírta receptre és pár nap alatt sikerült is hozzájutnom...

    Egyébként visszagondolva,legalább már nem kell katéterezni...Nem bánom!:)

    Ultrahangra és MR vizsgálatra is megyek,évente legalább egyszer..

    A babatervezés miatt,most pl havonta UH!Holnap megyünk a Forgács intézetbe,végre megtudjuk,h inszemináció vagy lombik vár ránk!!!Nagyon várom már,mert telnek a napok és nem változik semmi...

    Nem tudom ki kérdezte,de agrármérnök vagyok...Sajnos nem a legszerencsésebb,de szeretem.Ez az időszak egy kicsit húzós,de majd aratás után lehet pihenni.

    Addig meg vár ránk a napi 10-12 óra munka,a meleg...Se víz,se pisilési lehetőség.Nem könnyű,de bízom benne,h ez lesz az utolsó és mehetek babázni......

    Bocsi,h megint regényt írtam,de dől belőelm a szó!!!

    Szép napot mindenkinek!Sziasztok!!!!!

    előzmény:
    cirmoskandúr (30)
    2009-06-14  18:37
  18. 2009. június 15. 09:1634.

    Szép jóreggelt!

     

     

    Megnéztem a googl-t és látom,hogy : Prof.Dr. Papp Zoltán szülész-nőgyógyász honlapja.

     

     

     

    Érdemes megnézni lányok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. június 15. 09:1633.

    Szia Beus!

     

    Örülök,h csatlakoztál hozzánk!Mint látod,kevesen vagyunk de hozzáállásból mindenki csillagos ötös!!!Itt nyoma sincs pesszimizmusnak!!!

    Sajnos mindenkit megviselt,de tovább kell lépni és próbálni együttélni a "problémákkal".

    Nemcsak a korunk,a műtétünk is stimmel.Nekem is magmaradt a méhem (nagyobb része),mert sajnos nekem még nincs gyerkőcöm.Nálunk ez a napi küzdelem,h mielőbb sikerüljön.

     

    A lábdagadás nyiroködémát jelent?Azóta is tart???Kapsz rá kezelést?

    További szép napot!Gyere máskor is!

    Szió!

    előzmény:
    Beus1012 (25)
    2009-06-13  21:45
  20. 2009. június 14. 22:0132.

    Sziasztok Lányok!

     

    A googl-ban érdekes új dolgok vannak a wertheim  műtétről. Tegnap este láttam,ha jól emlékszem,Papp Zoltán a doki neve,aki képekben bemutatja a műtétet.El is magyarázza a műveletet.

     

    Keressetek rá,érdemes !

     

     

    Csak annyit írtam be,hogy wertheim műtét .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. június 14. 19:2231.

    Szia Éva !

     

    Várom a mélt, a tapasztalatcsere ránk fog férni. Engem a véletelen hozott össze egy csajjal a műtétem előtt,aki már túl volt rajta 2 és fél évvel előttem.Ő megfutotta a köreit,sugarat is kapott de végül az Istvánban kötött ki Ungár prf. kése alatt.Meggyőzött,hogy nem érdemes elfutnom a sorsom elől,ez a legbiztosabb út,ha élni akarok.A férjem és a gyerekeim nagyon sokat segítettek a szeretetükkel. Most már úgy látom,hogy el is felejtették és egyáltalán nem tartanak betegnek. Számíthatnak rám mindenben,pl. a suliszünetben a középső unokám nálunk lakik hétközben.Két éve nyugdíjba mentem,de a műtét után hamarosan visszamentem dolgozni és még lehúztam 3 évet.Dolgoztam napi 10 órát és nem is fáradtam el túlságosan.

    A hastáncon gondolkodom,de csak szeptemberben jöhet szóba.Mindig nagyon tetszett,de meg kell keresnem hol művelik nálunk,hiszen tudod,hogy nem a fővárosban élek.

    Annyit mondtak amikor hazajöttem a kórházból,hogy minden nap gyalogoljak sokat.Férjemmel napi 2 órát sétáltunk néhány hónapig,aztán a munkahelyemre is gyalog mentem és jöttem,kétszer fél órát naponta.

     

    Szerencsémre van humorérzékem és optimistán nézem a jövöt.

    Jaa,és én a nőiségem miatt olyan nagyon nem estem kétségbe,mert a csaj,aki rábeszélt a műtétre,nem ijesztett el ezen a téren.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450141 (21)
    2009-06-13  20:53
  22. 2009. június 14. 18:3730.

    Szia Kismocis!

     

    Szépen alakul a színtársulat,sokunkat izgat a téma. Eszem elmegy,a nyiroködéma téma miatt. Jellemző,hogy nuku felvilágosítás,én is megszívtam,mikor hazajöttem.Senki nem mondta,hogy a katéter az Istvánban lévő patikában kapható,máshol nem jellemző.Pl. az én városomban éppen nem.Mázlim volt,mert patikus ismerősöm meghozatta futárral,addig kitartott az a néhány db amit magammal hoztam a kórházból.

    Egy műtétet én is láttam a TV-ben,Ungár prof. munkája volt.

    Még mindig nem tudom,hogy műhiba a műtétet követő inko,vagy nem? Mert nincs mindenkinek,én is tudom és azt hiszem,Éva írta,hogy neki is van szerencsés ismerőse.

    Állítólag ez a műtét a legbiztosabb,hogy teljes gyógyulást nyerünk.

    Egy húgom Grázban él és a májusi közös nyaralásunkon említette,hogy nőgyógyásznál járt nemrég.Elmondta neki,hogy a nővérének wertheim műtéte volt,amin az orvosa nagyot ámult és azt mondta,hogy Ausztriában ezt már nem csinálják.

    Aztán,hogy helyette mit ? Azt már nem mondta.

    Én fél évig teljesen vegetáriánus étrenden éltem a műtét után.Ezt egy természetgyógyász ajánlotta.

    Hozzám is nagyon jó volt P......i dr csak történt egy kis gikszer,amitől egy kicsit megzakkantam.Kicsin múlt csak az életem,másnap újból felnyitottak,mert egy ér szabadon maradt és majdnem elvéreztem éjszaka.

    Volt ott egy vidám jófej nővér /Erika/ Ő mentett meg.

    Hasi  UH-t milyen gyakran csináltatsz?

    előzmény:
    mociscsaj_77 (19)
    2009-06-13  09:04
  23. 2009. június 14. 18:1729.

    Szia Beus!

     

    Őrület,hogy ilyen fiatalon is tarol ez a gyilkos kór!

    Rendbe fogsz jönni,csak nagyon akard és tegyél meg mindent annak érdekében!

    Iszol eleget?  Rendesen megy a piss , vagyis kipréseled az utolsó lehetséges cseppet is?

    Téged hol műtöttek és ki volt az orvosod? Ha úgy gondolod,hogy nem publikus,akkor priviben írj!

     

    előzmény:
    Beus1012 (25)
    2009-06-13  21:45
  24. 2009. június 14. 18:1028.
    Sziasztok!Él még ez a topik, vagy priviztek?Csatlakoznék hozzátok (sajnos).
    idézet:
    Cicánia (24)
    2009-06-13 21:30:41

    Szia Ciciána!

     

    Én Cirmos vagyok és gondolom,hogy olvastad a történetemet. Az 5-dik évforduló hozta ki belőlem a topiknyitási kedvet.Sok helyen írogattam,pl. egy Inko oldalon és onnét kerestek meg mások.

    Tudom,hogy nem vagyunk kevesen sajnos!

    Írj magadról légyszíves !

    Itt mindenki anonim ha az akar lenni,Te is tudod.

     

    És gondolj arra,hogy élünk,pedig csak kicsin múlt mindünknél!

     

    előzmény:
    Cicánia (24)
    2009-06-13  21:30
  25. Torolt_felhasznalo_450141
    Torolt_felhasznalo_450141
    2009. június 14. 15:2527.

    Szia! Legyél üdvözölve társaságunkban!

    Természetesen nem halt el a topik, csupán mindenki elfoglalt és nem űlünk itt órákat. Ráadásul még kevesen vagyunk és vannak olyan dolgok is, amiket tényleg nem osztunk meg a széles nyilvánossággal, ezért privizünk is.

    Szivesen hallanánk a történetedet, arra gondoltunk, hogy talán kaphatunk egymástól tapasztalatokat, ötleteket, ami javíthatja a helyzetünket.

    előzmény:
    Cicánia (24)
    2009-06-13  21:30

Címlap

top