Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főzzünk ma?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. május 20. 08:18

Ma paradicsomos káposztát csinálok fasírozottal. Szeretném, ha ebbe a topikba írnátok jó recepteket illetve ötleteket arra vonatkozóan, hogy mit is főzzünk ma...?

 

http://www.mindmegette.hu/

 

 

A mindmegettéről is szeretek recepteket nézegetni, de mégis az nlc-n szeretek fórumozni, ezért összekötöm a kellemest a hasznossal.

 

 

Ti mit főztök ma?

  1. 2012. Április 13. 20:358651.
    Tojással persze De volt rántottában is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. Április 13. 20:348650.

    Sziasztok!

    Nagyon elmaradt mindenki. Gondolom, Ünnep után nem igen kellett főzöcskézni Nálunk is a főtt sonka volt a sláger, akár húsvéti feeling-ben, vagy tojással, vagy akár melegszendvics formájában.

    Holnap én csirkemellből készítem az egész ebédet. Csinálok egy ragulevest, illetve a mellcsíkokból rántok és pácolva sütök is párat sült krumplival. Savanyúság és fokhagymás tejföl lesz hozzá.

    Süteményt nem készítek, nem eszünk annyit, hogy elfogyjon ...

    Kellemes hétvégét Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. Április 8. 16:358649.

    Sziasztok!

     

    Kolbásszal töltött karaj (elsőre egész jól sikerült), fonott kalács.

     

    Estére főtt tojás lesz és némi tarja, meg saláta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. Április 6. 14:348648.

    Így készítem a spenótot:

     

    Csinálok egy olajból lisztből, zsemleszínű rántást, amikor már majdnem kész, beleteszem a fokhagymát is, amit lereszeltem és megillatosítom benne (addig sütöm,míg megérzem a fokhagyma illatát). Ekkor beleteszem a felengedett mirelit spenótot (általában ebből készül), öntök hozzá tejet, hogy kellő sűrűségű legyen. Ízesítem sóval, borssal és szerecsendióval és összefőzöm, közben kevergetem, mert leéghet. Elég, ha felforr és már kész is. Tükörtojással vagy főtt tojással nagyon finom.

     

     

    Ma megsütöttük a mézes krémest, holnap egy sós kalácsot sütök délelőtt és megtöltöm a töltött káposztát is, meg ugye fő a csülök és a tojás. A levét majd szigorúan elteszem a fagyasztóba, mert abból finom leves vagy főzelék lesz.

    Szombaton a csülköt esszük kaláccsal, tojással és tormával.

    Vasárnapra tárkonyos bárányraguleves lesz. Sárgarépás májjal töltött csirkecombokkal és krumplipürével.

    Hétfőn meg a töltött káposzta lesz, addig amíg tart a csülökkel együtt, amit reggelire vacsorára eszünk.

    Sok tojást szoktam főzni, így aztán a héten készül kaszinó tojás franciasalátával és téliszalámis imbisz is, meg ugye a főzőléből sárgaborsó főzelék meg  bableves. Ezeket nagyon szeretjük.
     

     

    Felleg ereszkedik egyre lejjebb,
    szorong a lelkiismeret.
    Szél támad fel, viszi a szemetet,
    messze hordja a gyarló érzéseket.
    Harangszó idején némaság honol,
    hisz` a harangok most Rómába mentek.
    Előbb egy csepp, kettő,
    majd egyre szaporább...
    suhogva hull a fénylő égi áldás.

    Isten siratja az ő egyszülött fiát.

     

    Áldott Húsvétot mindenkinek!

    előzmény:
    *eszter* (8647)
    2012-04-01  16:15
  5. 2012. Április 1. 16:158647.

    Kisa622: Tegnap én is megfőztem életem második (az első ölég ramaty lett ) spenótját. Hát ettől sem vagyok elragadtatva, de megeszem. Kérlek, írd le nekem, Te hogy készíted, illetve mástól is várok ötleteket! Sajnos vagy nem sajnos, én azt a régi menzás spenótot, sóskát szeretem, sőt a paradicsommártásból is azt kedvelem .

    Kérlek Benneteket, segítsetek azt megtanulni!

    Köszönöm!

    előzmény:
    kisa622 (8646)
    2012-04-01  14:42
  6. 2012. Április 1. 14:428646.

    Pénteken olasz paradicsomleves, spenót tükörtojással.

    Szombatra maradt paradicsomleves, utána magyaros libaszárnyak krumplipürével és dinsztelt lilakáposztával.

    Vasárnap sajtos-tojásos hagymaleves, kínai fűszerezésű libaszárny, ananászos rizzsel és diós-meggyes piskótával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. március 28. 19:588645.

    Sziasztok!

    Bocsánat, eltűntem

    Csokidara: Semmi baj, 4 év már majdnem felér egy házassággal Egyébként ezt a rakott krumplit szerintem érdemes kipróbálni. Nekem sosem sikerült tepsiben ilyen szaftosra!

    Csap44:  Ez olyan mint a pékné mód (majdnem). Én sokszor készítek ilyet, nemcsak csülökből. Az oldalast is így sütöm, és más húst is többször, hogy félidőben a fűszerezett krumplit és negyedelt hagymát mellészórom, isteni! És nem kell mellette állni, ugye ...

    Kisa622: Ez aztán a menü! Én a húsvétot még nem tudom, bár nem nagyon leszünk itthon, úgyhogy csak hesszelek és eszek majd

    Netuddki990: Mielőbbi gyógyulást kívánok!

     

    Hétvégén készítettem zöldborsó levest és mézes-mustáros csirkemell kockákat tésztával, nekem salátával. Szombaton a párom csinált sonkás burgonyakrokettet, főételként simán megállta a helyét savanyúval vagy fokhagymás tejföllel

    Tegnap kaptam egy tarja receptet: a kivert, fűszerezett húst mustáros tejfölbe kell forgatni (én tettem bele fokhagymát is), majd tepsiben megsütni a maradék tejföllel a tetején. Szórtam rá hagymát és a végén sajtot. Sült krumplival vagy salátával bejött! De krumplipürével vagy hagymás tört burgonyával ajánlották.

    Hétvégén kerti munka lesz párom szüleinél, így ott és a nagyszüleimnél leszünk, gondolom, adnak enni is Így csak vasárnapra tervezek. Hús/májgombóc levest (lehet, hogy zacskós lesz - kövezzetek meg) és lecsós csirkecombot szertnék csinálni tarhonyával. Sajnos pénteken temetésre megyünk, és a toron lesz (gondolom) rántott/sült hús, miegyebek, így hasonlót nem gondoltam készíteni. Bár, nem tudom, le tudok-e gyűrni egyáltalán pár falatot

    Kellemes estét Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. március 28. 14:538644.

    Sziasztok!

     

    Rakottkrumpli, brownie.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. március 28. 14:078643.

    Sziasztok! Hétfőn, kedden zökdborsó leves vajgaluskával, rántotthús medvehagymás krumplipürével és mexikói salátával.

    Szerdán chilis bab fokhagymás pirítóssal. Még mindig van Lajcsi szelet, szombat óta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. március 28. 06:578642.

    Jó reggelt!

     

    Zsuzsa: Jobbulást neked! Örülök, hogy jöttél!

     

    Hétvégén egy képzésen voltam, úgyhogy nem fpztem.

    Tegnap és ma paradicsomleves, és gombás kiflirakottad a menü.

    Holnapra sárgaborsó krémlevest és székelykáposztát tervezek.

    Lesz még vmilyen muffin és tonhal kenőke.

    előzmény:
    netuddki990 (8637)
    2012-03-25  23:10
  11. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. március 27. 19:598641.

    Oh, te szegény. Jól elkaptad akkor.

    Jobbulást kívánok, gyógyulj meg minél előbb!

     

    előzmény:
    netuddki990 (8637)
    2012-03-25  23:10
  12. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. március 27. 19:578640.
    Hú de régen ettem karalábé levest.
    előzmény:
    kisa622 (8636)
    2012-03-25  15:26
  13. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. március 27. 19:578639.

    Sziasztok!

    Micsoda menü, ez igen

    Vacsira rántott húst készítettem.

    előzmény:
    kisa622 (8635)
    2012-03-25  15:24
  14. 2012. március 26. 15:348638.

    Jobbulást neked!

     

    Ma zöldborsó leves, rántott tarja medvehagymás krumplipüré savanyúval és Lajcsi szelet.

    előzmény:
    netuddki990 (8637)
    2012-03-25  23:10
  15. 2012. március 25. 23:108637.

    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy így elmaradtam, de elég vacak heteim voltak. Beteg voltam nagyon sokáig, torok gyulladás, majd fél oldali tüdőgyulladás, nehezen akart elmúlni. Múlt szerdán megoperálták a bal lábam, a bütyköt vették le. Most itthon vagyok és gyógyulgatok. Látom változatlanul finomakat főztök!

    előzmény:
    erdeipatak (8625)
    2012-03-19  18:28
  16. 2012. március 25. 15:268636.

    Csokidara! Pedig nagyon finom ez a homokos póré, nem erős hagyma ízű, hanem kicsit édeskés, finom íze van, puha a morzsa meg ropogós.

     

    Ma gombás spagetti van, karalábé leves és Lajcsi szelet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247669 (8631)
    2012-03-21  20:31
  17. 2012. március 25. 15:248635.

    Megbeszéltünk Anyuval a menüt: Lesz tárkonyos bárányragu leves, rántott csirkecomb és mell. Ilyenkor szoktam először csinálni az idei friss zöldségekből egy tavaszi salátát, még 60 éve, Anyukám találta ki, és nagyon szeretjük, ez lesz a rántott húshoz.

    Töltött káposzta, amihez mi kovászoljuk a káposztát. Így nagyon finom és könnyű étel lesz belőle.

    Lesz a csülök főtt tojással és tormával, kaláccsal.

    Csinálok sajttekercset, kaszinó tojást, aszpikos-tormás sonkatekercset, téliszalámis imbiszt, ezeket már inkább Húsvét után a maradékokból.

     

    Ez már a végleges.

     

    A nagyhéten meg tartjuk a hagyományokat, eléggé böjtös ételeket eszünk, Zöldcsütörtökön mindig spenót van tüktojjal, nagypénteken húsmentes, cibere leves (a fokhagymás) és talán halas spagetti lesz.

     

     

    Tojásfelhő leves (kínai)
     
    4 szál zöldhagyma/15 cm póré felkarikázva
    1 l húsleves
    2 tojás felverve
    ˝ tk cukor
    2 tk szójaszósz
    1 ek borecet/rizsborecet
    chilipor
    1 tk keményítő
     
     
    1        Felforralom a húslevest, beleteszem a cukrot, a szójamártást, a hagymát, a chilit és az ecetet.
    2        A felforrt levest leveszem a tűzről, és 30 cm-ről, egy villán keresztül belecsorgatom a felvert tojást, majd rögtön lefedem, 1 perc után ettől a tojás olyan lesz, mint a puha felhők az égen, és a leves tetején fog úszni.
    3        Elkeverem a keményítőt kevés vízzel, besűrítem vele a levest és épp, hogy felforralom.
    4        Csészékbe merem, néhány csepp pirított szezámolajat teszek bele, és rögtön tálalom.
     
    Főzheted hagyma helyett paradicsommal vagy spenóttal is.
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. március 24. 11:078634.

    Szia! Sziasztok!

    Most sül a sütőben, cserépedényben két nagy pulyka comb, és pulyka felső comb (csont nélküli), jól befűszerezve, krumplikarikák, és hagymakarikák. Fokhagyma fontos!!!

     

    Ja, és fől a csirke aprólék leves is!

    Jó étvágyat!

    Zsuzsi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247669 (8632)
    2012-03-21  20:33
  19. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. március 21. 20:348633.

    Citromos csirkecombot, hogy kell készíteni?

    Kivikoktél, ez igen.

    előzmény:
    erdeipatak (8625)
    2012-03-19  18:28
  20. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. március 21. 20:338632.
    Hú, bárhova nézek, csak úgy dőlnek a finomságok. Kezdek éhes lenni.
    előzmény:
    kisa622 (8629)
    2012-03-20  23:38
  21. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. március 21. 20:318631.

    Nem semmi mennyi minden finomságot főztél, alkottál. A húsvéti kajcok is biztos nagyon fincsisek lesznek.

    A pórét nem nagyon tudom magában elképzelni.

    Milyen a tojásfelhő leves?

    előzmény:
    kisa622 (8628)
    2012-03-20  23:29
  22. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. március 21. 20:288630.

    Szaisztok!

    Akkor jól félreolvastam a dolgot. Biztos nagyon finom volt a pizza.

    A rakott krumplit ilyen fromában sem hallottam még, de egész jól hangzik.

    előzmény:
    *eszter* (8627)
    2012-03-20  19:22
  23. 2012. március 20. 23:388629.

    Mondom tovább: holnap paprikás krumpli lesz galuskával és kolbásszal. Az eperjesi a kedvencünk, azt főzök bele, de szoktam krinolinnal is, úgy is szeretjük.

    Csütörtökön zöldborsó főzelék lesz tükörtojással.

    Pénteken paradicsomos spagetti lesz.

    Szombaton meg olasz paradicsomlevest és pelmenyit főzök. Az egy orosz, hússal töltött tészta. Olyan, mint az olasz ravioli, csak ecettel eszik. Van hozzá direkt ilyen töltött tésztát készítő eszközöm is, azzal szép formájú, egyforma töltelékek lesznek és gyorsan.

    Sütöttem le a héten hagymás csirkemájat is, amit összetörök a zsírjában és kenyérre kenem, az szokott a reggeli lenni. De az IKEA-ban veszem a lazackrémet, azt is szeretjük reggelire. Ott szeretem a hot dogot is, nem tudom honnan szerzik be hozzá a virslit, de az nem csupa szója, hanem finom! Ha arra járok, mindig veszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. március 20. 23:298628.

    Sziasztok! kicsit lazsáltam, de újra jövök.

    Először is: ma megint volt vacsira homokos póré, ami nagyon egyszerű: vegetás , sós vízben megfőzöm a feldarabolt pórét, leszűröm és pirított zsemlemorzsával elkeverem, meglocsolom tejföllel és megeszem. Ennyi, de nagyon finom, gyors és olcsó.

    A mágnás pite pedig diós, lekváros süti.

    A múlt héten volt Húsleves, rakott kel, túrógombóc.

    Csülkös bableves palacsintával.

    Húsleves, zöldbabfőzelék sült oldalassal, tepertős pogácsa (ez 2 napig).

    Sütöttem kacsaaprólékot (szárnya, háta, fara, tepertő).

    Fejpörkölt krumplival, káposztával töltött almapaprikával.

    Hurka, kolbász kenyérrel, krumplipürével és savanyúval.

    Gombaleves, baconbe tekert csirkemáj sváb krumplisalátával, és gesztenyepüré.

    Ma délben volt tojásfelhő leves, rizses lecsó, vacsira meg a homokos póré és maradék leves.

    Folyik nálunk a nagytakarítás, ablakok már tiszták, függönyök kimosva, bútorok lemosva, terítők kimosva, még ajtók vannak hátra. A szőnyegek újak, nem kell most pucolni.

    A múlt héten az Auchanban sikerült vennünk 200 db XL méretű tojást 43,50/db. Szép sötétnarancs színű a sárgája. Vettünk 3 füstölt csülköt is, mert azt szeretjük nem a sonkát.

    Még egy kevés báránylapockát akarok venni, mert tárkonyos ragulevest akarok Húsvétkor főzni és valamilyen hús sütök vagy rántok.

    Készítek téliszalámis imbiszt, az nálunk nagy kedvenc a kaszinó tojással együtt, így az is lesz, franciasalátával. Meg a csülök főtt tojással, tormával és kaláccsal. Sütinek mézeskrémest sütök. Ennyi lesz az ünnep, csak 4-en leszünk a kutyussal együtt, de Ő is teljes értékű és étvágyú családtag. mindenből eszik legyen az tökfőzelék vagy nyers sárgarépa.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. március 20. 19:228627.

    Sziasztok!

    Bocsánat, de nem volt netem az elmúlt napokban

    Csokidara: nincs férjem, csak párom De a pizzája fincsi lett, mindenféle szalámi-sonka volt rajt, amit itthon talált. Ez volt a csütörtöki étek. Pénteken családlátogatás, szombaton főztem húslevest és az általunk kedvelt módon brassóit (borsóval). Vasárnap pedig a maradék leves mellé készítettem téliszalámival és sajttal töltött cordon-t, illetve rántottam magamnak csirkeszárnyat

    Most kivételesen főzök holnap is, szabin leszek. Szerintem rakott krumpli lesz a menü, rég volt már. Párom anyukája úgy szokta (és mostanában én is), hogy a megfőzött kruplit, tojást és a karikára vágott kolbászt nem tepsibe, hanem lábasba teszi, külön edényben elkészíti a szószt: pörköltalap (fűszerekkel persze, ízlés szerint), ebbe jön a tejföl, és ezzel önti fel a lábasba rakosgatott cuccot. Jó szaftos lesz, szerintem érdemes kipróbálni!

    Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top