Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bokaficam - duzzanat!

Andralin
Létrehozva: 2009. május 16. 18:49

Sziasztok!

 

Megpróbálom röviden összefoglalni a kálváriámat.

 

Pénteken este az utcán ügyesen megbotlottam és elestem, kificamodott a bal bokám. Akkor hirtelen még nem volt vészes.

De szombat reggelre a bal bokám külső részen kb. kisebb újkrumpli méretű duzzanat lett és szinte képtelen voltam ráállni, szabályosan csillagokat láttam a fájdalomtól ha terheltem vagy mozgattam.

 

Interneten azt olvastam, hogy ha nem történt törés vagy szalagszakadás  (részleges berepedés sem) akkor igazából 2-3 nap alatt lábra lehet állni, rendbe fog jönni és ezesetben orvosra sincs szükség, mert semmit nem tud kezdeni vele.

Most kérlek ne feszítsetek  keresztre a netes kuruzslás miatt, mert mint kiderült később igazam lett!

 

Szóval szombaton és vasárnap egész napot az ágyban töltöttem, alátámasztott lábbal, folyamatosan cserélgetve a borogatást rajta.

Vasárnap reggelre jelentősen lement a duzzanat és a fájdalom is, hétfőre meg szinte teljesen lehúzódott, éppen egy kicsit fájt még, rendesen tudtam járni ismét.

 

Muszáj volt munkába mennem hétfőn, így el is indultam.

Hétfő, kedd, szerda mind hasonló volt: estére hazaérve egy nagyon picit visszadagadt a baloldali sérült rész, de vízszintesbe helyezve magam, borogatást feltéve kb. félóra alatt le is ment. Fájdalom már teljesen elmúlt.

 

Erre csütörtökön napközben érzem, hogy egyre jobban szorít a cipő. A baloldali sérülés helyén a bőr be volt vörösödve és az egész lábfejem feldagadt, alig fért el a cipőben. Valamint az egész dagadt lábfejem tapitással érezhetően melegebb volt (lázas), mint a másik. Este irány egyből az ügyelet, ahol megnézte a doki és megröntgenezték.

 

Az eredmény: törésnek, sérülésnek semmi nyoma. A bokám minden irányba akadály nélkül mozdul, mozgatásra nem jelentkezik fájdalom (a doki feszítgette is minden irányban).

 

Vastagon bekenték Diclofenak kenőccsel, azt mondta, hogy próbáljam keveset terhelni amíg lemegy a duzzanat, és ennyi, majd elmúlik magától, nem lehet semmit csinálni vele, mehettem haza! 

 

Ja, írt még egy paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót (tachidol), hogy ha esetleg fájna, azt vegyem be.

 

 Most csütörök este óta ismét jegelem, borogatom, pénteken muszáj volt dolgoznom, de azóta folyamatosan pihentetem megint.

De a duzzanat nem változik, a lábfejem teljes felső része és a bal oldala láthatóan fel van dagadva. Pedig ott nem is ért sérülés.

 

 

Kíváncsi lennék mások tapasztalatára, bokaficam után mennyi idővel múlik el ez a makacs teljes lábfejdaganat? Nálatok is volt ilyen? Hány napig tartott?

 

És bár a doki nem mondta, de érdemes Voltarennel kenegetnem?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. 2009. május 17. 00:0028.

    "Megpróbálom röviden összefoglalni a kálváriámat."

     

    Sikerült.

    Nekem volt mindkét bokámban ficam és sajnos ez hosszű gyógyulás. Még 2 hónap múlva is fájt, ha rosszul léptem. De ha van otthon FLP-s First, minden másnál előbb meggyógyul a lábad. Azzal borogasd, 10 perc után teljesen elmúlik a fájdalom. Sajna akkor még nem volt, mikor velem történt.   

     

     

    előzmény:
    Andralin (1)
    2009-05-16  18:49
  2. 2009. május 16. 23:4727.

    Hááát, magassarkúra sohasem vágytam igazán, lévén, hogy pasiból vagyok, tudom, hogy mindenféle divat van mostanában, de ezek a nőnek beöltözős dolgok nekem sohasem jöttek be.   

     

    Bocsi, komolyra fordítva a szót azért tényleg nem szeretnék kicseszni a szalagokkal. Még le tudnád írni, mi ez a bokaszorítót pontosan? Ez valami szerkezet? Esetleg tudsz berakni egy képet róla? Vagy tudod angolul hogy hívják?

     

    Jó lenne tudni, hogyan is tudom elmagyarázni a giovanninak a gyógyszertárban, hogy megértse mit is akarok.  

    előzmény:
    mókáskanál (24)
    2009-05-16  23:06

Címlap

top