Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pici esküvő

Consuela
Létrehozva: 2009. május 7. 13:14

Sziasztok!

 

Tudom, hogy rengeteg, és még annál is több esküvős topic született már itt az nlc-n.

Mégis, most a segítségeteket szeretném kérni. A nyáron, kora ősszel szeretnénk összeházasodni, de az erre szánt keret nagyon csekély, fontos dolgokra gyűjtünk, mégis ezt is fontosnak tartjuk.

Mindkettőnk második házassága lesz, így a fényűző, pompás esküvő már nem hiányzik az életünkből, főleg, hogy meg sem engedhetnénk magunknak, hitelt pedig erre nem szeretnénk felvenni.

 

Amiben a tanácsaitokat várnám az az, hogy kétféle verzión gondolkodunk. Az egyik az az, hogy csak mi és két tanú elmegyünk, és senkit nem hívunk meg.

A másik az az, hogy a legszűkebb családot, néhány barátot, mondjuk max. 20 fő. Milyen költségekre számoljak?

Nem tudom, hogy tartsunk-e egy vacsorát, és utána mindenki hazamegy, vagy esetleg legyen táncos mulatság is? De akkor már ugye helyet kell bérelni, zenekar stb... nem tudom mindez megéri-e 20 főért?

 

A párom azt mondja neki az is jó, ha csak tanúkkal összeházasodunk, és a családi, baráti vacsora árát egy mini nászútra költenénk.

 

Érdekelne a javaslatotok, mi mennyibe kerül, min tudunk spórolni, mennyit gyűjtsünk minderre össze.

Köszönöm.

  1. 2016. január 19. 11:43107.

    Szia Madleine! Bár már régi a hozzászólás, nekem most vált aktuálissá :) Meg tudod adni az ötvös hölgy elérhetőségét, ahol érdemes jeggyűrűt csináltatni? Remélem, még megvan ... 


    Előre is köszi!


     

    előzmény:
    Madleine (102)
    2009-07-01  20:16
  2. Torolt_felhasznalo_127983
    Torolt_felhasznalo_127983
    2009. augusztus 24. 12:45106.

    Sziasztok!

     

    Szerintem jó a kicsi és a nagy esküvő is. Egy a lényeg, hogy minden menyasszony és vőlegény jól érezze magát a saját esküvőjén, hiszen ez az ő nagy napjuk, ami általában nem ismétlődik meg mégegyszer az ember életében.

     

    Vannak olyan emberek, akik szeretik szétkürtölni az egész világnak, ha történik velük valami, és vannak olyanok, akik inkább csak pár emberrel szeretik megosztani.

    Ugyanígy egy esküvőnél: van aki a 10 éve nem látott barátot is meghívja,míg van aki csak a legszűkebb családi körben ünnepel.

     

    Véleményem szerint mindenki olyan esküvőt szervezzen, amilyet szeretne, és ne a költségek vezéreljék (bár tudom, hogy van aki igazán nem engedhet meg magának egy nagy esküvőt) és főleg ne az, hogy mennyi fog belőle visszajönni.

     

    Szerintem ha bárki elmegy egy szülinapot ünnepelni, akkor sem azt nézi, hogy mennyit költött tortára, az italokra, hanem azt hogy milyen volt a buli, mennyi és milyen élményekkel lett gazdagabb!

    Vagy ha kocsit vesz valaki senki sem gondol arra, hogy ha kigurul a többmilliós hitelre vett kocsival a szalonból annak az értéke mennyivel csökken már abban a pillanatban és hogy majd mennyi hitelt kell visszafizetnie.

     

    Szerintem évek után senki nem azt fogja emlegetni az esküvőjével kapcsolatban hogy bzzeg a Kovácsék alig adtak bele valamit, ezért nem jött vissza az esküvő ára, hanem az emlékek, élmények fognak megmaradni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_428299
    Torolt_felhasznalo_428299
    2009. augusztus 21. 18:20105.
    Szerintem jobb az esküvő, ha kevesebben vannak ott. Nem kell meghívni minden ismerőst.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_419059
    Torolt_felhasznalo_419059
    2009. augusztus 21. 16:44104.

    Sziasztok!

    ez a topic nagyon erdekes bocsi azert irok ekezetek nelkul mert most Irorszagban elek a parommal nalunk a probleam az hogy mi is szeretnenk de a salad nagyon nagy nem tudjuk allni az egesz familiat de nem akarok sertodest.a baratom anyukajanak a csaladja eleg nagy szoval mi nem fogjuk meghivni a testvereket.Apos,anyos ,mivel nekem a szuleim M.o-n vannak ezert oket nem tudjuk meghivni mert nem tudnak ennyi penzt felvallalni szoval az eskuvo Irorszagban lesz mert a pappir kell.Kulonben is eleg nehez helyzet az nekem hogy eddig a csaladban sak en vagyok a baratno nem vagyok tobb nagyon kell igyekeznem hogy jol megfeleljek.a kulturalis problemak pl.a misere menetel em szeretek menni az ensaladomban nem szoktunk misere menni es a kaja nincsen egy epkezlab etel ebben az orszagban .de nem akarom hogy azt gondoljatok hogy rosszul erzem magam csak a sajat hazamba vagyom mint haz szeretnek mar lenni ahol en szabok meg minden mikor  van a mosas mennyi torolkozot hasznalunk es mennyi aramot.es mennyi vizet es mit etkezunk termeszetesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 7. 22:21103.

    Sziasztok!!!

     

    Nekünk aug.22.én lesz az esküvőnk,40-en leszünk. Terveztük,hogy csak a szülők és a tanú lesz jelen,de nem akartunk sértődést!

    Igyekszünk kevés pénzből megoldani,mi főzünk,sőt a terembérlést is megusszuk,mert a kertben bőven elférünk.Van nagy medence,igy ha valakinek kedve támad pancsizni,azt is megteheti!! A zene cd-ről lesz!!!

    Bizom benne,hogy jó idő is lesz!!!Fényképezést sogornőm barátja vállalja.

    A szervezésben segitenek a barátok,nagyon jó fejek. Ma megvettük a gyürüket,a páromnak megvan az öltöny,én meg rendeltem a netről 5000ft-t fehér kismamaruhát!

    További jó készülődést!!!!

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  6. 2009. július 1. 20:16102.

    Szió!

     

    Szerintem csináltassátok a gyűrűt, tudok egy nagyon ügyes ötvös hölgyet, az eljegyzős gyűrűk már csak azért is drágák, mert eljegyzésre készülnek.

    Ha egy szép egyszerű ezüst gyűrűt szeretnétek, szerintem meg lehet oldani 10 ezer alatt is akár.

    Bár nem tudom ti milyet akartok én személy szerint nem szeretem az aranyat.

    Ha érdekel az ötvös szívesen megadom az elérhetőségét.

    előzmény:
    kovácsági (101)
    2009-06-12  10:12

Címlap

top