Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pici esküvő

Consuela
Létrehozva: 2009. május 7. 13:14

Sziasztok!

 

Tudom, hogy rengeteg, és még annál is több esküvős topic született már itt az nlc-n.

Mégis, most a segítségeteket szeretném kérni. A nyáron, kora ősszel szeretnénk összeházasodni, de az erre szánt keret nagyon csekély, fontos dolgokra gyűjtünk, mégis ezt is fontosnak tartjuk.

Mindkettőnk második házassága lesz, így a fényűző, pompás esküvő már nem hiányzik az életünkből, főleg, hogy meg sem engedhetnénk magunknak, hitelt pedig erre nem szeretnénk felvenni.

 

Amiben a tanácsaitokat várnám az az, hogy kétféle verzión gondolkodunk. Az egyik az az, hogy csak mi és két tanú elmegyünk, és senkit nem hívunk meg.

A másik az az, hogy a legszűkebb családot, néhány barátot, mondjuk max. 20 fő. Milyen költségekre számoljak?

Nem tudom, hogy tartsunk-e egy vacsorát, és utána mindenki hazamegy, vagy esetleg legyen táncos mulatság is? De akkor már ugye helyet kell bérelni, zenekar stb... nem tudom mindez megéri-e 20 főért?

 

A párom azt mondja neki az is jó, ha csak tanúkkal összeházasodunk, és a családi, baráti vacsora árát egy mini nászútra költenénk.

 

Érdekelne a javaslatotok, mi mennyibe kerül, min tudunk spórolni, mennyit gyűjtsünk minderre össze.

Köszönöm.

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 9. 15:1276.

    Tényleg? Menyasszonyi ruhával,öltönnyel,csokorral,karikagyűrűkkel együtt??

    Ejha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982657 (74)
    2009-05-09  14:43
  2. 2009. május 9. 14:4875.

    Igen, ezt én is sokallom kicsit.

    Nekünk 43 főre volt 720.000 Ft. És ebben még szállás is volt vidéki rokonoknak.

    Nekünk a süti volt 69.000 Ft. Bár ez 80 főre volt rendelve, csak sok kedves rokon az utolsó pillanatban mondta le.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982657 (74)
    2009-05-09  14:43
  3. Torolt_felhasznalo_982657
    Torolt_felhasznalo_982657
    2009. május 9. 14:4374.
    uhh, 300ezerböl vidéken egy 120fös sátras lagzit lehet csapni... fotóssal, zenével stb....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (73)
    2009-05-09  14:16
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 9. 14:1673.

    Konkrét számokat tudok Neked írni egy tavalyi 18 fős esküvővel kapcsolatban.

    Az ebéd-svédasztal-130 ezer ft volt ,ebben étel ,ital,süti is benne foglaltatik.

    Az egész mindenség étteremmel,ruhákkal,csokorral,gyűrűkkel ,a ceremónia költségeivel nem haladta meg a 300ezer ft-ot.Zenekar és fotós nem volt.

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  5. 2009. május 9. 14:0472.

    Nem csak túllicitálják egyesek egymást, hanem még meg is szólják.

     

    Tavaly volt egy topik, ahol egy kedves fórumozó megszólta a másikat, hogy hát milyen szar, hogy belföldön mennek nászútra, merthát ők csak két tanúval esküsznek, de legalább Balira mennek nászútra.

     

    Nekem akkor sem lett volna rá pénzem, ha csak 2 tanúval esküszünk.

    előzmény:
    cicalany976 (69)
    2009-05-08  00:25
  6. 2009. május 9. 09:3371.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék a saját történetemmel. Nekünk június 20-á lesz az esküvőnk. Úgy döntöttünk, hogy titokban, csak két tanúval.

    Mindegyőnknek vannak gyerekei, akik ellenségessek velünk. Márhogy az én gyerekeim őt nem szeretik, és fordítva. Mi viszont szeretjük egymást, három éve együtt is élünk. Nem akarjuk, hogy a gyerekek "pofa-vágásai" elrontsák ezt napot, ezért határoztunk úgy, hogy szép csendben összeházasodunk.

    A házasságkötés után fog kapni mindenki egy meghívószerű kártyát, amiben az áll majd, hogy ekkor és ekkor ez történt, és ennek örömére mindenkit meghívunk egy-két italra a törzshelyünkre.

    Mi ezt így jó ötletnek tartjuk, mert aki akar eljön, aki nem akar, az keres valami kifogást, hiszen nem a hivatalos "ceremóniára" KELL eljönnie, hanem "csak" annak megünneplésére.

    Szerintem ez azért is jó ötlet, mert mindenki mentesül az ajándék-vásárlás kényszere alól, és nekünk sem megy rá a gatyánk egy komplett esküvői vacsira.

    Ti ehhez mit szóltok?

    Üdv:

    Ikrek

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  7. 2009. május 8. 09:5270.
    olcsó de sztem mutatós csokrok
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  8. 2009. május 8. 00:2569.

    Szia! Én is a kertipartysra szavaznék. A barätnöméknek volt és nagyon jo buli volt. Örajta mondjuk a polgärin egy vajszinü miniruha volt. A partin ezt lecserélte egy hofehér bikinire fätyollal és harisnyakötövel. A férjén meg fekete fürdönaci volt fekete csokornyakkendövel. A helyszin a munkahelye volt (egy fitnesszközpont) ahol egy hatalmas udvar és medence is volt. Ö pl oda apukäkat anyukäkat nagyszülöket és a haverokat hivta meg. A kajät az egyik haver oldotta meg, nem tudom mennyit fizettek érte ha fizettek, és a zenét is egy ismerös szolgältatta. Olyan volt mint egy szabadtéri diszko. Az én esküvöm nagyon szomorura sikeredett, csak ketten voltunk meg a két tanu. (Azota mär nem vagyunk együtt, de ez nem az esküvö miatt van) Anyukämnak nagyon rosszul esett, hogy nem szoltuk. Mäs megtette véletlenül.

    A mostani pärom szeretne mär esküvöt. Beleolvastam egy-két esküvös topicba és a hajam égnek ällt! Olyanokkal licitältäk tul egymäst az esküvö elött mär egy évvel, hogy belegondoltam. Ha ez tényleg igy megy, akkor én nem szeretnék esküvöt!  

    Csinälj egy jo bulit! Ne ugy fogd föl, hogy esküvö hanem hogy egy életreszolo buli! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. május 7. 21:0668.
    Szia!Nekünk júliusban lesz az esküvőnk.Max. 60-an leszünk,minkét részről szülők,nagybácsik,nagynénik,unokatesók,testvérek+csatolt részek.Ezen kívül néhány gimnáziumi és egyetemi barát.Tudom,soknak hangzik,de páromék többen vannak tesók,nálunk meg apukámék.És mindenkivel,aki jön rendszeres kapcsolatban vagyunk,tehát egy olyan rokon,vagy ismerős sem jön,akik távoliak és kötelező meghívni őket.A polgárira mi sem kértünk túl nagy felhajtást (pezsgőt, asztali díszt mi visszük).A templomba én nem akarok díszítést és hasonlókat.A lagzi kultúrházban lesz,ennek díja 40.000Ft.A dekorációt mi csináljuk,szerencsére sokan vannak, akik ebben segítenek.Semmi extra.A kaját az anyukák,nagyik vállalták.Szerencsére páromék vidékiek,így a hús relatíve könnyen megoldható.A süti szintén házi lesz,lehet,hogy a torta is,mert mamám nagyon jó tortákat süt,örömmel is csinálja.A ruhám egy szép 3 részes fehér ruci (felső+sima fehér A vonalú szoknya+boleró) 13500Ft.Mi béreltünk szállást,mert a család egyik fele messze lakik.Ez kb. 15.000Ft.Tudom,ez talán nem annyira kicsi,mint amire gondoltok,de talán valami támpontot adhat.A tömény piákat ott vesszük,ahol a legolcsóbb,néhány üveg likőrt,esetleg 1 martini,meg 1 unikum.Nagyon nem iszik ilyesmit a család.Pálinkát kapunk,bort szintén.Sört még nem tudom,de abból biztos több kell.Az üdítőt meg ásványvizet olyan helyen vesszük,ahol olcsó és nem feltétlenül Fantát,meg ilyeneket.Mivel csak közeli emberek lesznek ott,akik segítenek spórolni,ezért nem veszik zokon,ha spáros,vagy hasonló termékek kerülnek az asztalra.A zenét összerakjuk és számítógépről megy majd.Nálunk egy egyszerű családi rendezvényen is vagyunk kb. 20-25-en,páromék szintén.Olyan,mintha 2 ballagást tartanánk,mi így fogjuk fel.Semmi puccos.Bocs,hogy hosszú voltam.Szerintem is az a fontos,hogy olyan legyen,amilyet szeretnétek,nem feszengtek,stb.Mi is azért hívtuk azokat az embereket,akik előtt nem ciki,ha kibomlik a kontyom,vagy leizzadom a sminkemet.Lényeg,boldogok legyetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. május 7. 19:5367.

    A lagzi egyik legmeghatóbb része volt a szülőköszöntés.. együtt könnyeztünk!!!!

     

    Nálunk is. Mi 43-an voltunk, ez csak a család. De ha 2 tanú lett volna, akkor is a szüleink biztos ott lettek volna.

    előzmény:
    Némberke (60)
    2009-05-07  15:01
  11. 2009. május 7. 19:4566.

    Annyiba kerül, amennyit szántok rá. A kaja, pia "fix" összeg, de pl. van menyasszonyi ruha/kosztüm 20.000-ért és milliókért is.

    Van étterem családias hangulattal fejenként 4-5000-ért és van 10-20 vagy sok tízezerért is.

     

    Ha a 20 főst csináljátok, szerintem a szertartás után menjetek el egyet vacsorázni és kész. Esetleg válasszatok olyan helyet, ahol amúgy is van élőzene.

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  12. 2009. május 7. 19:4265.
    Eszembe jutott még valami! Lehet repülőn is házasságot kötni. Ott a kapitány mondja ki az ítéletet és ha elég kicsi a gép még a tanúk sem férnek bele és talán fel sem kell szállni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_155925
    Torolt_felhasznalo_155925
    2009. május 7. 19:1964.

    Szia,

     

    A mi esküvőnk novemberben volt, szűk családi körben, 22-en voltunk összesen, szülők, nagyszülők, testvérek és a két tanú. Nagyon jó hangulatú volt végig, hajnali 2-ig mulattunk. Én azért ajánlanám a családi esküvőt, mert azzal, hogy az ennyire közeli rokonokat hívtuk csak meg, akik tényleg azért jöttek el mert örültek nekünk, végig olyan meghitt és igazi volt minden. Nem kellett idegeskednem semmi miatt, mert ha volt is kisebb-nagyobb fennakadás, senki nem törődött vele, hiszen nem ez volt  a lényeg.

     

    Nekünk meg az egész egy életreszóló éménynek maradt meg, ami nem lett volna ugyanolyan, hogyha a ceremónia után egyből haza mentünk volna.

     

    Ami a zenekart illetti 22 főre elég volt egy szintetizátoros is. Mi olyan étteremben voltunk, ahol minden pénteken játszott egy zenész, úgyhogy 10 eFt-ból megúsztuk a zenekar kérdést, és nagyon sokat tett hozzá a hangulathoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. május 7. 15:3763.

     Mivel gyakorlo  mama es mostmar 3x nagyi vagyok  szeretnek neked tanacsot adni [nem kell elfogadni] a fiam eskuvojere en foztem   a tortat vettuk   es a tobbi is hazilag volt megoldva a menyem mamaja csinalta a csokrokat  es mindenki jol erezte magat   azt evett es akkor amit akart mert buffe aztalt csinaltunk  egy kis  nyugdijas haz termet bereltuk ki minimalis osszegert  ez monjuk a nagyobb eskuvo 120  ember- igaz 3 napom ment ra a fozesre  es  mindenki hutoje  de jo volt

    ezt nem ajanlom neked  csak minta es kicsibe megoldhato de ez nekunk itt kis eskuvo mert   200- 300- 400 emberes az atlag

    De a lanyom amirol mindig almodtam  az kiszurt velem  ferjhez ment csak ugy  ez meg a mai napig  bennem van   raadasul 1 evig tagadta En azon a napon rakerdeztem  es  letagadtak  4 honapig o is itthon a fiu  naluk aztan osszekoltoztek de meg mindig nem valotta be  pedig tudtam ereztem  de mindig lehurrogott hogy hulye otleteim vannak

    Ne hagyd ki a szuleidet  10-20 fos hazibuli nem fog megolni 

    beszelj a mamaddal anyossal susenek fozzenek valamit  te is amit tudsz de a kerti party sutogettessel vagy bograccsal is nagyon jo

    Mindenki szabadabbnak erzi magat nem feszeng az etteremben   kozelebb vagytok egymashoz  joves menes vicceles olyan  csaladi party fele   ha van valkinek  kameraja azt betenni egy sarokba es  vegye a z esemenyt  [allvanyra vagy valamire] es az mindig orok emlek

     

    Kivanom neked hogy nagyon boldog legy   es szep emlekekkel  emlekezz vissza errre a nagy napra

    anno az en eskuvom Ujpesten volt  kb 20 fo az Oreg halaszban 1967-ben es mai napig tart[mivel  csorok voltunk a naszajandekokbol fizettuk mi vacsorat  mindenkinek megmondtuk  ne vegyenek semmit  adjak ide az arat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. május 7. 15:3062.

    Szia!

     

    Először is sok boldogságot nektek!

     

    Szerintem a kerti partis megoldás nem rossz, és azt tényleg elég olcsón ki lehet hozni.

    Nekünk most nyáron lesz 13 éve, hogy volt az esküvőnk, és mi se szerettünk volna nagy lakodalmat. A polgármesteri hivatalba meghívtuk a családot, barátokat (bár én ezt se szerettem volna, olyanok is voltak ott, akikkel egyébként nem tartjuk a kapcsolatot, de ILLIK meghívni- nem akartam ellenkezni anyukámmal, így ebben engedtem ) utána csak a szűk család, szülők, testvérek és azok családja volt meghívva a vacsorára, amit anyósomék kertjében, a nagy diófa alatt tartottunk A kaját mi csináltuk, csak a menyasszonyi torta volt cukrászdából, és 10 óra felé már szét is széledt a vendégsereg. Én azóta sem bánom, hogy csak ilyen kicsi "lakodalom" volt.

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  16. 2009. május 7. 15:1761.

    Nekünk május 30-án lesz az esküvőnk. Kis esküvő. A polgármesteri hivatalban leszünk kb. 40-en, kollégákkal és barátokkal együtt, utána pedig a szűk családnak lesz egy estebéd, kb. 16 fő.

     

    A barátainkat pedig egy nyári hétvégén vendégeljük meg: grillezés, kikapcsolódás a szabadban.

     

    Én jobban örültem volna, ha elutazunk a párommal kettesben és egy tengarparti nyaralással összekötött esküvőt szervezünk magunknak, de mivel a páromnak ez első házassága lesz, nyilván szeretné, hogy a szülei is jelen legyenek a nagy eseménynél.

     

    Az biztos, hogy így is elég sokmindent le kell szervezni, sok helyen utána érdeklődni bizonyos dolgoknak... Mi lenne, ha lennénk legalább 100-an?!

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  17. 2009. május 7. 15:0160.

    én teljesen támoagtlak abban amit írtál..

     

    bár biztos, hogy egy szülő sem váálaszolna nemmel a kérdésre, hogy ott akar e lenni gyermeke esküvőjén..

     

    Én soha nem hagytam volna ki a szüleim.. akik életet adtak, akik felneveltek, és lehetőséget adtak, hogy az legyek aki lettem!

     

    A lagzi egyik legmeghatóbb része volt a szülőköszöntés.. együtt könnyeztünk!!!!

    előzmény:
    kriszmam (59)
    2009-05-07  14:54
  18. 2009. május 7. 14:5459.

    Igazad van, egyetertek veled. Nekem is nagyon jo a viszonyom a  lanyaimmal, nem tettem volna tonkre azert, hogy ezt szovategyem nekik. Csak most leirtam hogy nekem nem esett jol, hatha valaki okul belole.

    Legalabb valasztasi lehetoseget adjatok a szuloknek. Beszeljetek meg, hogy szeretnenek-e ott lenni, vagy intezzetek magatok.

    előzmény:
    Mononoke (54)
    2009-05-07  14:39
  19. 2009. május 7. 14:5158.
    Abszolút igazad van, az esküvő a párról szól. Akkor igazi, ha ők jól érzik magukat. Ha ez egy 2 tanús esküvőn valósul meg leginkább, akkor legyen olyan. De én abszolút megértem kriszmam-ot is, hiszen egy anya szeretné látni a lányát-fiát élete legboldogabb perceiben. Hogy büszke lehessen rá, meghatódjon, mellette legyen. Nem tette szóvá, csak rosszul esett neki. Ahogy az iskolai évzárókon, ballagásokon, szülinapokon, karácsonyokon, keresztelőkön is összejön a család, mert szeretik egymást, szeretnének osztozni a pár örömében. Remélem az én kisci lányom (most 1 éves) nem hagy majd élete nagy pillanatából.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (47)
    2009-05-07  14:29
  20. 2009. május 7. 14:4457.

    4????? nem baj.. lehetnek még koszorús fiúk és lányok!!!

     

    szóval 10.??????? hát szívből gratulálok!!! és hajrá forradalom!!!!

    előzmény:
    r-v-timi (55)
    2009-05-07  14:40
  21. Torolt_felhasznalo_982657
    Torolt_felhasznalo_982657
    2009. május 7. 14:4056.
    A mi esküvönk költségeit nem tudja überelni senki:0ft ba került!! A gyürü, amire áhitoztam horror áron kapható(még mindig gyüjtünk rá), ezért anyukámák gyürüjével házasodtunk.Szimpla polgári esküvö volt, 10 vendéggel, vacsora nem volt(na jó, volt, de csak nekünk, anyumnak/ö fizette, ez is ajándék volt/, és a 2 tanúnak)a csokromat nagymamámék köttették, a ruhám egyszerü fehér ing+fekete nadrág volt(Habos-babosra sosem vágytam).
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  22. 2009. május 7. 14:4055.

    A gyerekből azóta 4 gyerek lett

    És jövőre lesz a 10.-ik évfordulónk, ha minden össze jön vannak terveink, egy házassági fogadalom megújításról...

    előzmény:
    Némberke (50)
    2009-05-07  14:34
  23. 2009. május 7. 14:3954.

    Na igen.

    Én el nem tudtam volna képzelni, hogy a szüleim, és nagyikám ne legyen ott. Annyira szeretnek, és tudom, hogy ez nekik is pont olyan fontos volt, mint nekem.

    Persze más a dolgo, ha rossz a viszony gyerek és szülők között, de én erről szerencsére nem tudok nyilatkozni és remélem soha nem is fogom megtapasztalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (47)
    2009-05-07  14:29
  24. 2009. május 7. 14:3853.

    Szia (sztok) úgy tudom, hogy jelentős árkülönbségek vannak a Polg.Hiv. között, akár vidéken, akár Budapesten kerületenkét, szóval ennek is érdemes utánajárni. Szerintem is csak tanúk+legszűkebb család utána "sk." grillparti, ahová eljöhetnek a barátok és abból is tök jó buli kerekedhet. Így ezen is lehet spórolni.  A ruhádat amit veszel, akár egy drágább de szép kosztümöt pedig utána bármikor viselhetsz. Amúgy én úgy képzeltem a sajátomat, hogy jó nagy "vidéki lagzit" tartunk majd, ennek ellenére kb. 40-en leszünk. Ez sem nagy. De nem is kicsi. Mi úgy voltunk vele, hogy inkább legyünk kevesebben, de legyen hangulatos.

    Üdv. K.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. május 7. 14:3852.
    Hát nem tudom... mi pont emiatt nem esküdtünk meg 13 éve: csak a szülők és testvérek, és az a ő párjuk és gyerekeik. De ha már ők ott vannak néhány barát is legyen... hipp-hopp 30 fő, 30 főre otthon főzni már nem egyszerű és nem minden lakásban van lehetőség ennyi embert leültetni...s aztán jönnek az egyéb örömanyai sóhajok....
    előzmény:
    kriszmam (40)
    2009-05-07  14:22

Címlap

top