Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pici esküvő

Consuela
Létrehozva: 2009. május 7. 13:14

Sziasztok!

 

Tudom, hogy rengeteg, és még annál is több esküvős topic született már itt az nlc-n.

Mégis, most a segítségeteket szeretném kérni. A nyáron, kora ősszel szeretnénk összeházasodni, de az erre szánt keret nagyon csekély, fontos dolgokra gyűjtünk, mégis ezt is fontosnak tartjuk.

Mindkettőnk második házassága lesz, így a fényűző, pompás esküvő már nem hiányzik az életünkből, főleg, hogy meg sem engedhetnénk magunknak, hitelt pedig erre nem szeretnénk felvenni.

 

Amiben a tanácsaitokat várnám az az, hogy kétféle verzión gondolkodunk. Az egyik az az, hogy csak mi és két tanú elmegyünk, és senkit nem hívunk meg.

A másik az az, hogy a legszűkebb családot, néhány barátot, mondjuk max. 20 fő. Milyen költségekre számoljak?

Nem tudom, hogy tartsunk-e egy vacsorát, és utána mindenki hazamegy, vagy esetleg legyen táncos mulatság is? De akkor már ugye helyet kell bérelni, zenekar stb... nem tudom mindez megéri-e 20 főért?

 

A párom azt mondja neki az is jó, ha csak tanúkkal összeházasodunk, és a családi, baráti vacsora árát egy mini nászútra költenénk.

 

Érdekelne a javaslatotok, mi mennyibe kerül, min tudunk spórolni, mennyit gyűjtsünk minderre össze.

Köszönöm.

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 14:3651.

    Szia.

     

    Először is sok boldogságot kívánok Nektek'

     

    Én nem mostanában mentem férjhez,hanem 19 éve..családi viták stb.sértődés elkerülése végett,mi a szűk családi és baráti esküvőt választottuk,ami nálunk kb.20 fős volt.

    De a vidéki rokonokat kihagytuk...tudták,mert szóltunk,hogy mikor házasodunk,de elmondtuk,hogy miért nem tudunk mindenkit meghívni.Már eleve a szállás gond lett volna.Senki nem haragudott meg ránk:-)

     

    Az esküvői ruhánk álmaink ruhája volt,a fotók és esküvői meghívók minőségére is adtunk,és esküvő után nálunk állófogadást tartottunk.Ami egy szerény lakás volt:-)

    A szendvicseket én készítettem,a sütiket én sütöttem,csak a torta volt cukrászdai.

    Szépen sikerült az esküvőnk...Felmentünk a Halász Bástyához sétálni,és fotózni..nagyon örültünk egymásnak

     

    Anyós nálunk is próbált bele-bele szólni elég rendesen,de kértem ne tegye mert csak egyszer vagyok mennyasszony,és ha a ruhám drága volt mert erre vágytam,és a férjem öltönye is,akkor drága volt.(de nem irreálisan)

    Akkor szóvá volt téve,hogy miért a belvárosban tartjuk..messze van Újpesttől.Meg ilyenek...ezekre nem kell odafigyelni,mert vannak emberek akiknek semmi sem jó.

    De amúgy sem az ő napjuk lesz nem igaz?

     

    A mai eszemmel: két tanúval mennék el házasságot kötni.

    (De hozzátenném,sajnos nekünk a szülők ellenezték a házasságunkat)

    Kár volt erőlködniük,mert már 19 éve tart

     

    Én úgy vélem ez két ember magánélete,boldogsága,és nem az a fontos,hogy kik vannak ott és mi a menü,hanem TI!

    Mert egy életreszól.

     

    És ne mások vegyék el azt a meghittséget,hogy nem tudtok egymásra figyelni.

    Voltam több nagy lagziban,de az ifjú házasok nem igen tudtak egymásra figyelni.

     

    Szép esküvőt

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  2. 2009. május 7. 14:3450.

    sajnálom hogy így jártál.. viszont a lényeg az, hogy Ti még mindig együtt vagytok boldogságban..

     

    Akkor Neked most kell rendezni kicsi második esküvőt kettesben 2 tanúval a férjeddel, valahol egy kis szálló száletlije alatt... Na jó.. a gyerek viheti a gyűrűket! Na ez lenne igazán csak a romantikus, és a Ti igazi esküvőtök!!!

    előzmény:
    r-v-timi (45)
    2009-05-07  14:27
  3. 2009. május 7. 14:3449.
    En nem emelem ki nagybetuvel a mondanivalomat mert nem vagyok benne biztos hogy mindenkinek az enyemmel egyezo a velemenye.  A hozzaszolasod lekezelo, nemigen lehetsz egy kellemes emberke.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (47)
    2009-05-07  14:29
  4. 2009. május 7. 14:3048.

    Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, és igazatok van, hogy lehet a vendégsereg nélkül is nagyon romantikus, és biztos vagyok benne, hogy az is lesz, mert nagyon szeretjük egymást! :)

     

    Most megyek, mert lassan lejár a munkaidőm, holnap még visszanézek ide!

     

    Még egyszer köszönöm a sok-sok kedves hozzászólást!

    előzmény:
    Némberke (36)
    2009-05-07  14:17
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 14:2947.

    EGY ESKÜVŐ A PÁRRÓL SZÓL! A PÁR 2 SZEMÉLYT JELENT. A VŐLEGÉNYT ÉS A MENYASSZONYT, AKIK FÉRJ ÉS FELESÉGGÉ KÍVÁNNAK VÁLNI.

    előzmény:
    kriszmam (40)
    2009-05-07  14:22
  6. 2009. május 7. 14:2846.

    jaja.. végülis a végeredmény ugyanaz!

     

    nálunk egyébként semmi ilyesmi nem volt....

    én sem szeretem a felesleges vendéget, de ha a pároméknál ez a szokás.. márpedig Ő senkit nem akart magára haragítani... akkor nem tehettem mást...

     

    nálunk nagy lerészegedés nem volt.. szerencsére.. lehez azért mert 30 fok volt, és mindenki inkább vizet ivott

     

    egyébként ha én rendeznék kis lagzit biztos valami kertipartisat csinálnék... kertje meg csak van valakinek a szűk rokonságban aki kölcsön adja!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (43)
    2009-05-07  14:23
  7. 2009. május 7. 14:2745.

    Tudod, ha az én akaratom érvényesül, akkor én úgy csináltam volna:

    Szűk pici esküvő akkor és ott (ugye még a baba érkezése előtt).

    Aztán egyszer majd valamikor később, mikor anyagilag is tök jó nekünk (megjegyzem azóta már 100szor belefért volna még nagyobb hacacáré), akkor egy nagy, amolyan "királylányos" lakodalom, templomi szertartással. Ahol azt hívok meg akit akarok, nem kell néznem, számolgatnom, hogy ki fér még be a keretbe meg ilyesmi.

    De ugye nálunk kezdődött úgy, hogy anyós benyögte, ha már elvesz a fia, akkor ő ragaszkodik hozzá, hogy templomban is tegyük meg. Na erre anyám: Ha már templom, akkor ne csak a szűk család, és különben is, ha a "jóska" jön, akkor a "pistinek" is kell és így tovább. Én meg nem mertem ellentkezni, mert akkor féltem, hogy anyám nem egyezik bele az esküvőbe, és ugye akkor nem elég, hogy elmarad az esküvő, de még a babám gyámja is ő lett volna fél évig...

    Persze azóta "megbocsájtottam" Neki, de akkor nagyon szarul éreztem magamat, hogy nem 100%-osan az én elképzeléseim voltak.

    És ami a FŐ, még mindig együtt vagyunk a férjemmel

    előzmény:
    Némberke (28)
    2009-05-07  14:12
  8. 2009. május 7. 14:2644.

    Köszi a javaslatot, egy ötletnek szántam, csak félreérthetően írtam... mi nem tervezünk most esküvőt, de így tudnám elképzelni,  ha rászánnánk magunkat.

    előzmény:
    r-v-timi (35)
    2009-05-07  14:16
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 14:2343.

    Tudod voltam már olyan lagziban, amit a kedves szülők teljesen tönkre tettek... Először a menyasszony rohant el sírva, aztán a vőlegény akadt ki úgy, hogy ájultra itta magát... Az egész násznép meg olyan kellemetlenül feszülten érezte magát végig, hogy egy szikla gördült le a szívemről, mikor végre el tudtunk settenkedni onnan. Valami borzasztó volt... És ez csak egy rossz élményem a sok közül... Tudnék még mesélni! Mi a pici lagzinkon csak max. azon izgultunk, hogy nehogy a másik azt mondja, "bocs, meggondoltam magam"

    De szerencsére nem volt gubanc.

    előzmény:
    Némberke (34)
    2009-05-07  14:16
  10. 2009. május 7. 14:2342.

    Ez most lelombozott.

    De tudod?! Kicsi a bors...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (33)
    2009-05-07  14:16
  11. 2009. május 7. 14:2341.
    Bocsi, a javaslom szó kimaradt.
    előzmény:
    Mononoke (39)
    2009-05-07  14:21
  12. 2009. május 7. 14:2240.

    Szia!

     

    Nekem az a velemenyem, hogy az eskuvodbol ne zard ki a szuleidet es testvereidet. Az en lanyom is olyan eskuvot csinalt ahol csak ok es a tanuk voltak jelen, es nekem nemigen esett jol (a masik anyukanak sem) Nem tettem szova neki, de ugy gondolom, hogy ha az ember a bajban es a banatban osztozik a legszukebb csaladjaval, akkor ne zarja ki az oromokbol sem. Nem tudom elhinni hogy egy vacsorara ne futna, talan otthon a szuleid is megcsinalnak mint ahogy egy karacsonyestet is ossze lehet hozni. Megmutatom en milyen asztalk keszitettem egy csaladi osszejovetelen. Eppen 20-an voltunk.

    Sok boldogsagot, es fontold meg amit irtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 7. 14:2139.

    Szia!

    Nem olvatam vissza, de én a házasságkötőterem tanúkkal és legközelibb hozzátartozókkal (szülő, nagyszülő, tesó, gyerek), semmi extra, inkább nászút.

    Sok boldogságot! 

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  14. 2009. május 7. 14:2138.

    Megerősítem!:-)))

    Én egy konferencián voltam ott. Tényleg nagyon szép hely:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322088 (37)
    2009-05-07  14:18
  15. Torolt_felhasznalo_322088
    Torolt_felhasznalo_322088
    2009. május 7. 14:1837.

    Veszprém: Villa Medici.

     

    Ugyen nem az esküvőn voltam ott, de hihetetlenül romantikus hétvégén. 

     

    előzmény:
    *angyalka* (26)
    2009-05-07  14:10
  16. 2009. május 7. 14:1736.
    szerintem ez jó ötlet! nagyon szép anyagokat lehet kapni, és így olyan lesz amit megálmodtál!!!!
    előzmény:
    Consuela (32)
    2009-05-07  14:15
  17. 2009. május 7. 14:1635.

    Velence?

    Hívd fel az anyakönyv vezetőt (itt a szám), elvileg elég "mobilak", volt már akinek nem a házasságkötő teremben volt ott.

    Aztán pedig itt van a wellnessfürdő honlapja.

    De megjegyzem a kis kastély, ahol a házasság kötő term van, laza 10 perces séta a wellness szálló/fürdőtől.

    előzmény:
    *angyalka* (26)
    2009-05-07  14:10
  18. 2009. május 7. 14:1634.

    persze .. béke van

     

    egyébként tényleg egy pici lagzis topic, és én már az elején próbáltam is ötletet adn ia topicindítónak!!!!

     

    szerintem egyébként minden esküvő szép,és meghitt,  ha a pár boldog, szerelmes, és harmónikus.. tökmind1 hányan vannak ott...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (25)
    2009-05-07  14:08
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 14:1633.
    Kedves Bérapa! A törvény az törvény... a házasságkötéshez ugyanúgy kell a két tanú, mint ingatlan adás-vételhez az ügyvéd...
    előzmény:
    BÉRAPA (29)
    2009-05-07  14:12
  20. 2009. május 7. 14:1532.
    A ruhát magam szeretném megvarratni, veszek valami szép fehér, vagy beige anyagot, és egy nagyon egyszerű kis fehér egyberuhát varratok belőle, nem szánok rá túl sokat.
    előzmény:
    Némberke (15)
    2009-05-07  13:49
  21. Torolt_felhasznalo_405298
    Torolt_felhasznalo_405298
    2009. május 7. 14:1431.

    Szia!

     

    Az, hogy mennyibe kerül majd, az azért az elképzeléseidtől is függhet. 

    Pl. ha szeretnél "igazi" menyasszonyi ruhát az bérlésnél kb 40 ezer a legolcsóbb. Ha nem ragaszkodsz, a díszes, habos-baboshoz akkor lehet egyszerű nyári ruhában is, az is nagyon csinos, és ha ühyes vagy, pár ezer forintból kijön. 

    Én személy szerint a 20 fős kerti partys bográcsolós-grillezős megoldásra szavazok, persze ahhoz nem árt, ha kert is van. Ha étteremben rendezitek, akkor sokszor olcsóbb ha mindenki az étlapról választ valamit, mint ha előre megbeszélt menü van. 

    Legtöbb étteremben pedig adnak kedvezményt ha nem szombati napon  tartjátok. Ha nem fontosak a művészi fotók, akkor a rokonok is fotózhatnak digitális géppel, azok később egy jó kis progrAMmal retusálhatók. És így készülhet kép ugyanarról, több szemszögből is. 

    Ha nem akarsz sokat költeni gyűrűkre, akkor választhatsz pl. orvosi acélból vagy ezüstből készült gyűrűt (nekünk jelenleg ezüst van, kb 4 ezer forint volt a kettő, de láttunk nemesacélból is kb 5 ezer/darab áron)

     

    Szerintem döntsétek el, hogy számotokra mi a fontos az esküvőn és arra költsetek.

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 14:1430.

    Kérdés, hogy hol laktok, és mi van közel... Szerintem amúgy minden anyakönyvvezető vállal különleges helyszínt, csak annak ugye megvan az ára... Nemtom, messze van-e vagy közel, belefér-e vagy sem, de a martonvásári kastélypark... az valami gyönyörű! És oda tuti kimegy a helyi anyakönyvvezető, mert nyaranta soxor láttam már ott házasodást. Nem tudom, mennyire borsos az ára... érdemes utánajárni. De én a helyetekben úgy csinálnám, hogy kinéznék egy szimpatikus helyet, és utána megkeresném a helyi anyakönyvvezetőt, hogy vállalná-e és mennyiért. Szerintem nem bonyi elintézni!

    előzmény:
    *angyalka* (26)
    2009-05-07  14:10
  23. 2009. május 7. 14:1229.
    Azért megkérdezném az anyakönyvvezetőt, hogy tényleg kell e a tanú, mert nem vagyok benne biztos és talán még a körítést is el lehet hagyni. Sztem elég csak áláírni oszt a többi adminisztráció a kivégzőé .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (24)
    2009-05-07  14:06
  24. 2009. május 7. 14:1228.

    hm.. ez az este bejelentős dolog tetszik délutáni esküvővel... milyen nagy meglepetés lenne!!!

     

    egyébként szerintem a 20 fő, az max a testvérek és családjaik, és nagyszülők.. nekem ez a szűk körü!

     

    Egyébként a nagy lagzit leszólóknak annyit üzenek.. nekem bizony 180 fős lagzim volt... nem miattam, hanem mert párom családjában ez a szokás, és nagy a rokonság.. mellesleg Ő az első nősülő a családban... de nekem ezzel SEMMI gondom nem volt. szeretem az anyóst, apóst, semmibe nem szóltak bele, mindenben csak segítetettek! Ha újra csinálhatnám CSAKIS így csinálnám!!!! Ja és nem került milliókba, vidéki kis faluban volt.. ott teljesen más árak uralkodnak!

     

    Consuela! Én csak azt kívánom Neked, bármilyen is lesz a lagzid, érezd olyan jól magad, és olyan boldognak és elégedettnek mint én a nagy lagzimon!  Meg persze legyetek nagyon nagyon boldogok!!!!!

    előzmény:
    r-v-timi (23)
    2009-05-07  14:03
  25. 2009. május 7. 14:1127.

    Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (24)
    2009-05-07  14:06

Címlap

top