Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pici esküvő

Consuela
Létrehozva: 2009. május 7. 13:14

Sziasztok!

 

Tudom, hogy rengeteg, és még annál is több esküvős topic született már itt az nlc-n.

Mégis, most a segítségeteket szeretném kérni. A nyáron, kora ősszel szeretnénk összeházasodni, de az erre szánt keret nagyon csekély, fontos dolgokra gyűjtünk, mégis ezt is fontosnak tartjuk.

Mindkettőnk második házassága lesz, így a fényűző, pompás esküvő már nem hiányzik az életünkből, főleg, hogy meg sem engedhetnénk magunknak, hitelt pedig erre nem szeretnénk felvenni.

 

Amiben a tanácsaitokat várnám az az, hogy kétféle verzión gondolkodunk. Az egyik az az, hogy csak mi és két tanú elmegyünk, és senkit nem hívunk meg.

A másik az az, hogy a legszűkebb családot, néhány barátot, mondjuk max. 20 fő. Milyen költségekre számoljak?

Nem tudom, hogy tartsunk-e egy vacsorát, és utána mindenki hazamegy, vagy esetleg legyen táncos mulatság is? De akkor már ugye helyet kell bérelni, zenekar stb... nem tudom mindez megéri-e 20 főért?

 

A párom azt mondja neki az is jó, ha csak tanúkkal összeházasodunk, és a családi, baráti vacsora árát egy mini nászútra költenénk.

 

Érdekelne a javaslatotok, mi mennyibe kerül, min tudunk spórolni, mennyit gyűjtsünk minderre össze.

Köszönöm.

  1. 2009. május 7. 14:1026.

    Tud valaki olyan helyet, ahol vállalnak valamilyen különleges körülmények között mini esküvőt? Aztán egy gyertyafényes vacsi, majd jöhet a wellness nászút... Pl. vízparton vagy erdőben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 14:0825.
    Jójójó, békesség és szeretet honol szívünkben irántad, csak ez most itt egy kis lagzis topik. A véleményem a nagy lagziról pedig pusztán a saját tapasztalataimon és meglátásomon alapul!!! Ne vedd magadra! A tiéd bizotsan csodálatos volt, ez tuti, mert különben nem mondanád!
    előzmény:
    Némberke (18)
    2009-05-07  13:56
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 14:0624.

    De aranyos vagy, köszi!

    Tudod nagyon sok nagy lagziban voltam életemben... és amit ott láttam, nemcsak magán a lagzin, hanem már az előkészületeknél... pfff... Csak megerősített abban, hogy nekem ilyet soha, mert akkor inkább nem megyek férjhez... A kedvenc házasodós jelenetem abban a filmben van (aminek most elfelejtettem a címét), amikor Julia Roberts állandóan meglép az esküvőiről, aztán végül a Richard Geere-rel lóháton felügetnek egy gyönyörű dombtetőre és ott a pap összeadja őket. Én már kislány koromtól kezdve valahogy így képzeltem el a nagy napot! Egyszerűen mesés volt!!! Kívánom, hogy a herceg a fehér lovon téged is felkapjon, és egy szép kis helyen, 2 tanú jelenlétében, jól elvegyen feleségül!

    Őszintén szólva én még annak sem örültem, hogy muszáj az a fránya 2 tanú, de hát a modern jog már csak ilyen...

    előzmény:
    konfetti (19)
    2009-05-07  13:57
  4. 2009. május 7. 14:0323.

    Én is bizos a 2 tanús részt választanám, már csak azért is, mert a 20 főből csak bonyodalom lenne, mondván "persze XY-t meghívod, Z-t meg nem...

    A mi pár fős fősnek indult esküvőnk is így lett majd 80 fős többekközt, na meg ugye a szülők beleszóltak, hogy ha már vacsora, akkor olyan mindegy, hogy +1-2- fő... Aztán meg mégsem csak vacsora lett, hanem "komplett lagzi", igaz nálunk a szülők elég erősen beleszóltak. (én még nem voltam 18 mikor várandós lettem, és ezért "kellett" az esküvő, hogy a jó magyar jog szerint alkalmas legyek anyának gyám nélkül is, valamint természetesen szerettük volna, ha egy családdá válunk hivatalossan is, csak nem egészen úgy képzeltük el a dolgokat, ahogy a kedves örömszülők)

     

     

    A kertiparty-s rész is jól hangzik. Ha van rá lehetőség persze.

    Én most ilyen helyzetben úgy csinálnám, hogy délután lezavarnám a polgári szertartást 2 tanúval, majd este csak egy sima bulira hívnám a barátainkat (aki számít) és ott bejelenteném, hogy mi ma össze házasodtunk, vagy, pl a férjem pohárköszöntőt mondana, és valami ilyesmit: hogy had mutassam be X Y nét (vagy amilyen nevet választassz-ha választassz). Szerintem romantikus lenne, és a barátok is meglepődnének. Igaz a nászajándékok elmaradnának, de gondolom nem is az a fontos. Aztán irány a mini nászút

     

    Amúgy nagyon nagyon sok boldogságot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 7. 14:0222.
    ... én is kertpartit javasoltam..., grillezéssel...esetleg...
    előzmény:
    Némberke (15)
    2009-05-07  13:49
  6. 2009. május 7. 14:0121.
    Gratulálok!, de ne a tanúkkal házasodjatok össze, mert abból még galiba is lehet. Amúgy ez a verzió nekem is tetszene, de én még nem akatok házasodni, vagy ha igen akkor csak ilyne kicsiben (A tanúk fontosak?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 7. 14:0120.

    Nincs szörnyűbb, mint egy naaagy lakodalom...))) Kerti partihoz meg ugye kert is szükségeltetik, az bizony nincs mindenkinek.

    A legszimpatikusabb a tanúkkal együtt 4 fős, de ez családtól is függ. Ha nagyon muszáj, akkor a legszűkebb max 20 főt meg lehet hívni egy ebédre utána, tehát nem zenés hely és nem este. Ha találtok egy jó kis helyet, ahol van egy megfelelő különterem, az elég lenne.

    De a legjobb ötlet itt hangzott el, a hétvégével....

    előzmény:
    Némberke (15)
    2009-05-07  13:49
  8. 2009. május 7. 13:5719.

    Szívemből szóltál!

     

    Azzal a különbséggel, hogy nekem még nem volt, de pontosan olyat szeretnék, amilyet Te leírtál! Semmi hajcihő, mulatás, másoknak megfelelés, csak mi, ahogy egymásra nézünk... és le van szarva a székszoknya meg a lufi.

     

    Gratulálok, és sok boldogságot kívánok Nektek a babához is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (10)
    2009-05-07  13:29
  9. 2009. május 7. 13:5618.
    félre ne érts.. nekem NINCS gondom a 4 fős esküvővel, sőt nagyon meghittnek tartom! de kérlek a nagy lagzit se minősítsétek!!!! megvan mindegyiknek a maga oka és a szépsége!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (16)
    2009-05-07  13:52
  10. 2009. május 7. 13:5417.

    Nagyon jó ötlet ez a wellness-hétvégével egybekötött esküvő, eszembe se jutott!

     

    Megmondom őszintén nem is gondoltam, hogy "divat" a kéttanús esküvő.

     

    Az is nagyon igaz, hogy arról kell, hogy szóljon, hogy MI szeretjük egymást, és hogy MI összeházasodunk, nem pedig a képmutatásról, megfelelésről. Nekünk ennyi a lényeg, hogy mindenhogy összetartozzunk.

    Nekem nem hiányzik onnan senki, a párom is osztja  a véleményt, ezért is beszéltünk arról, hogy inkább akkor azt a pénzt egy kis utazásra költenénk el.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322088 (11)
    2009-05-07  13:35
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 13:5216.
    Ez nem egy vitatkozós topik, de ha nem volt 2 tanús esküvőben részed, akkor te nem tudhatod...
    előzmény:
    Némberke (15)
    2009-05-07  13:49
  12. 2009. május 7. 13:4915.

    sziasztok!

     

    "mert ez sokkal inkább egy életre szóló élmény, mint egy nagy lagzi"

     

    Azért én ezzel vitatkoznék, ne haragudj de ha nem volt nagy lagziban részed, akkor nem tudhatod......

     

    Viszont a topicindítónak:

     

    itt az is kérdés hogy vagy, hol szeretnéd a lagzit megrendezni.. a költségeket ez nagyban befolyásolja.

    Én ha max 20 fős lagzit csinálnék.. akkor akár egy kerti rendezvényt is csinálhattok a szertartás után. Megjelenés kellemes öltözetben. Étel: valami jó nagy adag bográcsos

    Piát kell csak megvenni, azt lehet nagykerekben olcsóbban

    és néhány tálca sütit megsütni, de erre meg lehet kérni a rokonokat, ismerősöket is.

     

    Én szoktam nagyobb kertipartikat is csinálni - hiába nagy a család - és olyankor max 20.000-t költök mindennel együtt...

     

    A zenére meg össze lehet állítani és kiírni cd-kre jó kis válogatásokat, be a lejátszóba és nem is kell élőzene!

     

    persze itt az olyan dolgok mint ruha nem esett szóba.. ez is attól függ mennyire akarsz belemenni a költségekbe (nekem megvan az egyszer használt menyaruhám ha érdekel! )

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268874 (10)
    2009-05-07  13:29
  13. 2009. május 7. 13:4614.
    Én is a négy fős esküvőre szavazok. Nekünk is volt, pedig első házasság mindkettőnknek. Fotós az én tanúm volt, aki különben is fotózik. Így tőle ezt kaptuk ajándékba. Utána elmentünk ebédelni négyesben. Gyakorlatilag csak ez a költség volt. De nekem örök emlék marad, mert kinyitották nekünk a nagy termet, ahol a nagy esküvőket szokták tartani. Teljes fényár volt. (Az ilyen kicsi esküvőket nálunk gyakran az irodában "zavarják le".)
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  14. 2009. május 7. 13:4513.
    Érdemes megkérdezni az anyakönyvvezetőt, nincs-e egy olyan terem, ahol az esküvő után egy állófogadást lehet tartani a vendégeknek. Sütemény, pezsgő. Ez nem szokott olyan sokba kerülni és mégiscsak megvendégelitek a barátokat. Utána pedig jöhet a mini nászút.
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  15. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2009. május 7. 13:4312.
    Élelmes szabálykerülő nép a magyar :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322088 (11)
    2009-05-07  13:35
  16. Torolt_felhasznalo_322088
    Torolt_felhasznalo_322088
    2009. május 7. 13:3511.

    Szia

     

    Mini nászúttal egybe tartott eküvő? Klassz kis wellnes szálloda,kellemes parkkal,kisétáltok és ott összead az anyakönyvezető,utána romantikus vacsora kettesben?

     

     

     Sok boldogságot!

     

     

    Nem tudom megállni,hogy ne írjam le a mai magyar valóságot: két ismerős pár is elvált papíron,hogy az anya egyedülálló legyen,az egyik hitelt kapott így meg gáztámogatást a másiknak így vették fel a bölcsibe a gyereket.

     

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 13:2910.
    Szia! A mi esküvőnk is 2 tanús volt, ráadásul az egyik tanúval is spóroltunk, mert megkértem a fotóst, hogy legyen ő az enyém.  Mivel az önkormányzatnál nem kértünk semmit (se zenét, se pezsgőt, se versmondólányt, se egyéb baromságokat), ezért az pl. nem került pénzbe. A fotósnak asszem 20-25 ezer forintot fizettünk, amiért egy nagyon egyedi gyönyörű fotóalbumot kaptunk, plusz dvd-re kiírva az összes képet. Fotózott az anyakönyvvezetőnél, aztán pedig egy megbeszélt külső helyszínen is. A ruhámat anyám csinálta, kábé 10 ezerből megvolt (de nagyon szép használtakat lehet venni aukciós oldalakon, szerintem nézz körül). A férjem egy szép öltönyét vette fel, így azt nem vettünk újat. A gyűrűnket a férjem csináltatta, teljesen egyedi, gyönyörű, asszem 80 ezer volt a kettő. Végül még pezsgő is volt az anyakönyvvezetőnél, mert a trükkös kis barátnőim titokban odaküldették nekünk.  Ez volt a világ legszebb, legromantikusabb, és leg meghittebb esküvője! Én csak ajánlani tudom, hogy nektek is ilyen legyen, mert ez sokkal inkább egy életre szóló élmény, mint egy nagy lagzi. Persze, biztos van, akinek az az álma, de én irtóztam még a gondolatától is. Ja, és nem számít, hogy "hanyadik" esküvő... nekünk az első és egyetlen volt, de ne ettől függjön, hogy milyet csináltok! A lényeg, hogy rólatok szóljon, mert szerintem a házasság arról a két emberről szól, akik egymásnak örök hűséget fogadnak, és nem a körítésről, nem a rokonokról, nem arról, hogy vajon az anyósnak tetszik-e majd a terítődísz vagy mi a f*sz... Nagyon sok boldogságot nektek!!! Ja, és hogy összegezzem, gyűrűstől, ruhástul, fotostól, mindenestől így kábé 120-ba volt a mi szépséges kis esküvőnk.
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  18. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2009. május 7. 13:289.

    szia!

    Gratula!

    NIncs olyan hely (családi ház) a családban, ahová tudnátok menni?  Esetleg egy olcsó, parti üdülő amelyet bérbe lehet venni?

    A családunkban volt már egy hasonló elvek alapján működő esküvő.  Kerti partit tartottunk, ráadásul a süteményeket a vendégek sütötték (mindenki a maga specialitását). mindenki vitt 1-1 üveg innivalót. Ami nekik költség volt, az a kaja, és a pia maradék része. Zene szólt a számítógépről, tehát aki annyira akart az táncolhatott is. Szerintem ez nagyjából 80.000 Ft-ból ki is jönne. Plusz még a bérleti díj. 

    Ez nem tudom,mennyibe kerülhet. Nálunk a Tisza-parton van pl. Honvéd üdülő, amelyet ki lehet bérelni egy napra. Pontosan nem tudom mennyibe kerül, de a nagynéném is nagyon szűk költségvetésből fogja összehozni az idei ballagást, tehát annyira nem lehet drága, ha erre szánta el magát. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 13:268.
    Legyetek boldogok hajcihő nélkül........Elég bőven a  két tanú!!  A többiből csakis sértődés lenne........
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  20. 2009. május 7. 13:267.
    Szerintem esküvő 2 tanúval és kerti grillparti. Oda eljöhetnek a barátok és egy hifiből is megfelelően szól a zene.
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 13:246.
    Sokszor az egyszerűbb a legszebb-felesleges X fő. Én is az első verzióra szavazok-igaza van a párodnak.
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  22. 2009. május 7. 13:235.
    két tanú, és nászút!!!  én erre szavazok!!
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  23. 2009. május 7. 13:204.
    max. rendezzetek kert partit, ott elfértek, grillezésbe beszállhatnak a vendégek, és táncika is lehet ha már jó a hangulat...
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  24. 2009. május 7. 13:193.

    Mindkettő verzió nagyon szép :)

    Mégis azt mondom, ha a 20 fős mellett döntötök, akkor az ÉN véleményem szerint egy állófogadást tartsatok utána, oda meg nem kell zenekar meg terembérlés stb. így olcsóbb is :)

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14
  25. 2009. május 7. 13:172.

    A férjed ötlete jó:-)

    Sok boldogságot nektek:-)

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-05-07  13:14

Címlap

top