Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babanevek

Barbus30
Létrehozva: 2009. május 3. 22:41

Sziasztok!

 

Akik épp babát terveznek, vagy babát várnak, vagy akik egyszerúen csak szeretnek babanevekről beszélgetni, irogatni azok jöjjenek.

Lehet gyakori, ritka, magyar vagy bármilyen más eredetű név. A sokszínűség a lényeg.

  1. 2009. május 20. 01:39276.

    Ott a sztárok sem fogják vissza magukat....

    Különben ez tévhit, hogy jaj,a fővorvosok mind Annának,meg Júliának nevezik a gyereket, és Titanilla az biztos fabódéban él.

    Szeritnem ez változó.

    Ami nagyon fontos, a legfontosabb a vezetéknék.

    Mert vannak olyan nevek,amelyek önmagában nem tetszenek,de bizonyos vezetéknévvel jók és fordítva,van olyan név,ami nagyon szép szerintem,de mégis nem illik minden veeztéknévhez.

    Pl: nekem a Petra név nem tetszik,mert túl keménynek találom,de pl Palotás Petra- jól hangzik.

    Vagy Deutsch Tamás egyik kisfiát Zalánnak hívják,hát szerintem egy németes hangzású névhez nem illik egy ilyen(különben tetsző)Zalán név.

    Érdekes név ez a Zalán,amikor 25 évvel ezelőtt valaki adta a gyerekének,mindenki meglepődött,ma tucat.

    előzmény:
    -Tiffin- (272)
    2009-05-18  16:51
  2. 2009. május 20. 01:33275.

    Engem is idegesít,hogy egyre több Johanna,meg Viktória van.

    Mit tegyen az az ember, aki 18 évvel ezelőtt Gergőnek nevezte a gyerekét,az különc volt,ma meg tucat?

    Szóval ilyen alapon,aki a tucatnév Dórát adja ma,lehet hogy 10 év múlva különleges lesz.

    Bár az is lehet,hogy mondjuk,ne legyen Dóra,legyen Dorit pl.

    Olvastam,hogy a 70-es években volt olyan év, hogy a közel 190.000 újszülöttből 15.000 Krisztina lett,ma a leggyakoribb női név az Anna év/1500-al.

    Tehát a ma leggyakoribb név,még mindig tízszer kevésbé gyakoribb,mint valamikor  a Krisztina.

    Szóval,mi is a gyakori név?

    Magyarországon ma fél millió Mária él,pedig már jó 30-40 éve nem divatos név,tehát jobbára az 50+ korosztály nőtagjai közt.

    Nos,ha az össz női társadalom belül(5 millió nő) minden 10-et Máriának hívnak,akkor milyen lehet az arány 50+ felett,amikor még divatos név volt:))Valószínűleg,ott minden 5- nőt így hívnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (274)
    2009-05-18  17:09
  3. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2009. május 18. 17:09274.

    Az én kislányom Miléna. Lassan 1 éves lesz.

    Nekünk rettentő nehéz volt nevet választani, mert sajnos olyanok vagyunk a férjemmel, hogy mindenbe belekötünk és gúnyolódunk.:( Utálatos dolog.:)

    Legfontosabb az volt, hogy ne legyen divatnév, vagy gyakori. Nekem nagyon sok gyakori név tetszik hangzásra,pl. Réka, Dóra, Nóra, Eszter, Laura, de sokkal jobban zavart minket az, hogy minden 3. csajszit ezeken a neveken hívnak. Így hát olyat kerestünk, ami ritka, de nem nyakatekert, "nyelvtörős" és sok becézése van. Ősmagyar nevet sem szerettem volna (bocsánatot kérek, akinek ez az irányzat tetszik), mert kicsit idétlen hangzásúnak érzem őket (Cseperke, Csenge, Ünőke, stb). Különösen a fiúneveknél jött divatba ez, Koppány, Rege, Zsombor (ezt sajnálom, hogy őrült divat lett, régen a kedvenc nevem volt, Hunor, meg ki tudja, milyen erőltett nevek..nehogy leharapjátok a fejem, ez is csak egy vélemény.

    Jelenleg Milinek, Milunak hívjuk, de lehet, hogy később, ha neki jobban tetszik; Léna lesz vagy Lencsi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. május 18. 17:03273.

    Ez érdekes, egy 35 éves ismerősöm mesélte,hogy amikor Tímeának nevezték el,az egész falu elájult,hogy jaj,ma megy egy közönséges név,ugyaígy különcnek számított anno a Henrietta,Nikoletta,Ivett is.40  évvel ezelőtt pl a Marianna is.Ma teljesen közönségesek.

    előzmény:
    -Tiffin- (266)
    2009-05-18  15:47
  5. 2009. május 18. 16:51272.

    Akik ilyen "latatos" csufolodo beszeddel jonnek (nem tudom, csak mert roma valaki, miert eppen Lakatos es Orsos lehet csak, es miert ne tudna kimondani raccsolas nelkul a nevet?), azoknak ez valami sulyos baj tunete, pl. sajat problemaikat akarjak palastolni, hogy mast leszolnak. ;)

    Neha jo is, ha kiderul az ilyen, mert legalabb tudod, milyen emberek tarsasagat NEM kell keresni. Nem is erdemlik meg, hogy megismerjenek, ha meg megjegyzeseket tesznek, te is mondhatod, hogy nem kertel kommentart. :)

     

    Izles nem vita targya, mondtak az oregek is..azert bevallom, nekem is vannak "hidegrazos" neveim, pl. Donatella, Mano. De a nemtetszes magara a nevre iranyul, nem az adott szemelyre.

     

    Itt, az USA-ban akar Kockasfulu Nyulnak is elnevezheted a gyereked, eleg nagy a tolerancia, es kevesebb a skatulya, mert ertelmisegiek is adhatnak kacifantos nevet...Magyarorszagon jobban elkulonulnek szociologiai szempontbol, akik a Kevint, Brendont adjak pl. a Pal vagy Anna nevet valasztokkal szemben. Ezert sublotos a gondolkodas, pedig 50 ev mulva az lesz a normalis, hogy "Izaura nover, kerem vigye ki Kevin bacsi kacsajat a korterembol". :)

    Ez a nevtrend mindenhol valtozik, az uj generacionak mar az Erzsebet, Janos a kulonleges.

     

    Ha meg mar most tudja Dzseni, hogy kiralylany, akkor nincsen semmi baj, olajozottan halad ez, kerem...:D

    előzmény:
    hha (270)
    2009-05-18  16:30
  6. hha
    hha
    2009. május 18. 16:33271.

    Az apja szokta néha J.Lo-nak hívni...

     

    Egyébként mostanában inkább az a bajom, hogy valószínűleg túl sokat mondogattuk a lányoknak, hogy királylányok. Mikor valaki kérdezi a nevüket, akkor a végére mindig odaillesztik: "és kijályány is vagyok!"

     

    Köszi az infókat a névről!

    előzmény:
    -Tiffin- (267)
    2009-05-18  15:57
  7. hha
    hha
    2009. május 18. 16:30270.

    "(Amugy ismerem a sztoridat, mert porontyozni is szoktam...) ;)"

     

    Igen, én is tudom, ki vagy!

     

    Nekem tényleg csak az a bajom, hogy bármikor, bárhol felmerül a babanév-kérdéskör, akkor mindig van valaki az első 5 percben, aki elkezdi tenni a megjegyzéseket bizonyos nevekre.

    Például:

     

    "Látátos Virdzsínia Auróra... gondolom, nem kell részletezni a szülőket sem..."

     

    Én mondjuk nagyon is kíváncsi lennék a szülők részletezésére!

    Miért, milyenek azok a szülők, akiknek ilyen nevű gyerekük van?

     

     

     

    Az én Dzseniferem egy fantasztikus kisgyerek, aranyszíve van, okos és gyönyörű, hihetetlenül szerencsések vagyunk az apjával, hogy ő lett a gyerekünk az ikertestvérével együtt! 

    Nagyon nem esik jól, amikor mások leszólják a nevét és vele együtt őt, az egész családjával együtt, pedig nem is ismernek minket, illetve a dolog hátterét!

    előzmény:
    -Tiffin- (266)
    2009-05-18  15:47
  8. 2009. május 18. 16:17269.

    Maximum magyarositva, mint pl. az angol Vilmos herceg, aki attol meg, hogy nalunk igy hivjak, William.

     

    Az elso lovag c. filmben is "giniver"-nek ejtettek ezt a nevet. :)

    előzmény:
    regan (268)
    2009-05-18  16:05
  9. 2009. május 18. 16:05268.
    a királynő neve magyarul : Ginevra!
    előzmény:
    -Tiffin- (267)
    2009-05-18  15:57
  10. 2009. május 18. 15:57267.

    Megneztem most a Jennifer nevet, a behindthename.com oldalon, ami foleg angolszasz nevekre specializalodik es hangyanyit komolyabb forras, mint a babanet es tarsai, ahol sokszor nem is a rendes jelentes van feltuntetve.

     

    Szoval mondhatod a kislanynak, hogy Jennifer, azaz Guinevere egy kiralyno volt, meghozza a legendas Artur kiraly hitvese. A nev egyik jelentese az, hogy "tiszta", es rendkivul hires viseloi vannak. Jennifer Lopez sikeres tancos, enekes es szineszno, J. Capriati teniszcsillag, J. Beals ugye a Flashdance-bol...sorolhatnam.

     

    Mikor mar jobban megerti ezeket, vagy rakerdez sajat maga, miert Dzseni a neve, ezeket a peldakat hozd fel, igy csufolodaskor mindig mondhatja, hogy egy kiralynorol neveztek el-erre nehez valami negativot mondani/ ;)

    előzmény:
    hha (264)
    2009-05-18  14:30
  11. 2009. május 18. 15:47266.

    Na, ebben 100%-ig egyetertunk! Utalom azt az ervet, hogy hogyan hangzik pl. a Szabo Eperke egy ugyvednek, vagy a Dzsenifer egy professzorasszonynak. Hat en, ha Eperke egy korrekt es szuper ugyved, akkor ot fogadom fel, nem fog erdekelni a neve. :)

     

    Gyertek ki ide Amerikaba, a Jennifer nev itt olyan, mint nalunk a Gabriella vagy a Krisztina, tucatnev, tipikus volt a 80-as evekben, most mar nem is annyira nepszeru.

     

    Persze tudom, hogy Magyarorszagon fiokot nyit ki sok embernel, aztan oda belepassziroznak, a gyereked elozetes ismerete nelkul. Veluk ne foglalkozz, mint pl. az itt irogato patikus hozzaszoloval, hat rohog rajta egy sort, de kit erdekel? Akik ismerik es szeretik a lanyodat, azok magaert teszik, es nekik a Dzseni egy kedves, pozitiv nev lesz.

     

    A csufolas meg olyan dolog, hogy mindenkit erinthet, ha szeplos, szemuveges, fura nevu, lassu a fociban, selypit, tul magas, ludtalpas, vezna, kover...a gyerekek vilaga kemeny. Amit tehetunk, hogy erositjuk bennuk a pozitivat.

     

    (Amugy ismerem a sztoridat, mert porontyozni is szoktam...) ;)

    előzmény:
    hha (264)
    2009-05-18  14:30
  12. 2009. május 18. 15:25265.

    Nem lesz duci, úgyhogy nem értem, mit fikázol. Széles e határon egy duci sincs a családban. Genetikailag nem örökölheti, hogy aztán dagi legyen, amúgy meg nem etetem halálra. Szóval nem hatsz meg. Inkább ne gondolkodj, köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (242)
    2009-05-17  22:03
  13. hha
    hha
    2009. május 18. 14:30264.

    Tökéletesen értem, hogy mit akartok ezzel mondani, de gondoljatok bele abba, hogy egy pici babáról, sőt egy magzatról (hiszen a legtöbben még a születése előtt döntenek egy baba nevéről) nagyon nehezen lehet elképzelni, hogy milyen lesz majd nagykorában.

    Abba pedig végképp nem szabad beleszólni és nem szabad leszólni senkit, hogy milyen nevet választ a gyerekének.

     

    Csak abba gondoljatok bele, hogy egyszer véletlenül az a gyerek meghall egy gúnyos megjegyzést a nevére vonatkozóan! Milyen érzés lesz az neki?

     

     

    Amiért én ezeket írom, légyszíves olvassátok el ebben a topikban az 57-es és a 69-es hozzászólásomat. Meg fogjátok érteni.

    Sem én, sem a gyerekem nem tehet arról, hogy Dzsenifernek nevezte el őt a vérszerinti anyja, mégis nekem és főleg a gyereknek kell majd emiatt lenyelnie a sznob, álértelmiségi beszólogatásokat!  

    előzmény:
    -Tiffin- (262)
    2009-05-18  02:46
  14. 2009. május 18. 14:17263.

    Kislány koromban ez volt az egyik kedvenc lány nevem, a másik meg a Szimonetta, mert mindkettő olyan királylányos...

    De már elmúlt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268347 (248)
    2009-05-17  22:33
  15. 2009. május 18. 02:46262.

    Ebben igazad van, de azert vannak olyan nevek, amik eleg nagy terhet ronak a gyerekre. Pl. egy szemuveges, vezna Szandokan hamar kozrohej targya lehet, vagy jobbik esetben is sajnalate.

    Vagy Isaura, amit egy sotet haju, kaveszemu kislanynak el tudnek kepzelni, de megiscsak egy hanyattatott sorsu rabszolgalanyra asszocialunk.

     

    Nemcsak szappanoperas nevek lehetnek ilyenek, hanem pl. Deak vezeteknev melle Ferencet adni...hat eleve ilyen tortenelmi nyomassal indul a kicsi elete. Pedig a ketto kulon nem extra.

     

    Az igaz, hogy lehet boldog egy Vanessza is, mint ahogy Bencek es Annak kozt is vannak boldogtalanok, de sajna vannak olyan emberek, akik szinte kiguvadt szemmel "erolkodnek" ki egy nevet, ami modern, hippi, vaganyul hangzik, kulfoldies, de sokszor be sem gondolnak, hogy a gyereknek ezzel a hirtelen kis otletszikrabol lett kreacioval kell leelni egy eletet.

    előzmény:
    hha (256)
    2009-05-18  00:03
  16. 2009. május 18. 01:48261.

    Én értem, hogy mire gondoltäl. 

    Anyukämnak ugyanis nagyon tetszett a Viräg, mint név. Viszont a vezetéknevem Kiss. Még szerencse, hogy eszénél volt. Nevetve mesélte nekem, hogy elképzelte amint kicsi länya fölcseperedik, lesz vagy 180cm 100kg és alt hangon bemutatkozik: Kiss Viräg vagyok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (259)
    2009-05-18  00:19
  17. 2009. május 18. 00:24260.

    Erdélyi vagyok,felénk sok Áron van,pl apu is.

    Szép név.

    Komoly.

    Gábor Áron,Tamási Áron

    előzmény:
    Kicsimálna (236)
    2009-05-14  09:15
  18. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2009. május 18. 00:19259.

    Édes vagy, de nem túráztatom magam:-))

     

    És nem hiszed, egyszer volt már, hogy egy szülő felvetette a témát, és kérte, szóljunk hozzá, minek akarja a gyerekét majd elnevezni. Mindezt kultúráltan és normálisan tette. Nincs ezzel semmi gond.

     

    Na megyek, majd holnap visszanézek még.

     

    Jó éjt.

     

     

    előzmény:
    hha (258)
    2009-05-18  00:15
  19. hha
    hha
    2009. május 18. 00:15258.

    A lelkibeteget nem rád írtam, hanem arra vonatkozott, hogy senki nem lesz attól lelki beteg, hogy Dzsokinak vagy Szandokánnak hívják!

    Ha meg te az ilyen nevektől leszel lelkibeteg, akkor az a te bajod!

    Csak feleslegesen túráztatod magad ilyenek miatt, amiket ráadásul befolyásolni sem tudsz, hiszen a ti patikátokba betérő szülők nem fognak téged megkérdezni, hogyan is nevezzék el a gyereküket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (257)
    2009-05-18  00:09
  20. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2009. május 18. 00:09257.

    Köszi, de a lelkibetegségtől azért messze állok:-)

     

    Ha az lennék is, nem Szandokánka vagy Dzsokika vagy Virdzsíniácska miatt lennék.

     

    Már annyira nevetek, előjött megint sok név, és tényleg annyira furák:-)))

     

    előzmény:
    hha (256)
    2009-05-18  00:03
  21. hha
    hha
    2009. május 18. 00:03256.

    Egyáltalán nem a sajnálat olvasható ki az írásodból! Nem azt írod, hogy de sajnálom azt a kisgyereket, mert X-nek vagy Y-nak hívják, hanem azt írod, hogy "rettenetes" meg "bűnranda" és még sorolhatnám...

    Azok a szülők nem is sejtik, hogy az esetleg kedves mosolyod mögött mélyen lenézed őket és a gyereküket.

     

     

    Amúgy meg egy normális ember nem lesz lelkibeteg a neve miatt. Egy Dzsoki vagy Szandokán is érezheti jól magát a bőrében, lehet boldog kisgyerek és felnőtt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (254)
    2009-05-17  23:34
  22. 2009. május 17. 23:46255.

    Pedig az én kislányom Helga... és nagyon tetszik mindenkinek.

     

    AZ első kislányom Henriette Solange

    A második Helga Sonja.

    előzmény:
    rdee20 (227)
    2009-05-12  08:26
  23. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2009. május 17. 23:34254.

    Átlagos vagyok, a vezetéknevem ritka, a keresztnevemmel sincs semmi bajon.

     

    A gyerekekre nem utálattal gondolok, inkább sajnálom akinek idióta neve van.

     

    Nem hiszem, hogy itt bárki szívesen élne egy Szandokán vagy egy Dzsoki keresztnévvel, vagy Pöttyös Jonatánként....

    előzmény:
    Galatea (252)
    2009-05-17  23:18
  24. 2009. május 17. 23:31253.

    Én is sok gyerekkel találkozom. Megdöbbentő, milyen neveket adnak:"kedvenceim": Renátó Rómeó (mert egy ugye kevés) Márkó Rómeó,Hunor Nimród, Zsaklin Zseraldin, Mercédesz Amarilisz, Amarilisz Ajándék...így sorban kettőt adva, nehogy már valamelyik is használható legyen, becézhető stb. vagy választani tudna ha megnő!

    Márkó, Hunor, Nimród egyesével talán megfelelő hangzású vezetéknévvel.

    Fiatal felnőtt ismerőseim között egyre több, aki utónevet változtat és az egyszerű, szépen becézhető, könnyen megjegyezhető neveket választják...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (244)
    2009-05-17  22:18
  25. 2009. május 17. 23:18252.

    Szia!

     

    Te biztos szép vagy. Kívül...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (244)
    2009-05-17  22:18

Címlap

top