Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőszervezés, de hogyan

Torolt_felhasznalo_987293
Torolt_felhasznalo_987293
Létrehozva: 2009. Április 17. 06:51

Sziasztok!

 

Barátnőmnél aktuális az eszküvőszervezés, és azon tanakodtunk, hogy hogyan lenne jobb? Ha esküvőszervezőt bízna meg vele, vagy ha ő maga szervezi és a barátai (én meg a többiek) segítünk neki.

 

Persze ha költséget nézzük, akkor az utóbbi lenne a választás, de mivel a szülők és a rokonság is azt mondta, hogy osztoznak a költségekben, így beleférne (beleférhetne) egy esküvőszervező.

 

A véleményeteket és a tapasztalataitokat szeretném kérni, ki hogyan intézte az esküvőt, illetve ha még nem volt, akkor hogyan intézné?

 

Válaszaitokat köszönöm a barátnőm és magam nevében is!

 

din

  1. 2009. Április 17. 09:3151.

    Szia

    Nem olvastam végig a hsz-eket, bocsi.

     

    A mi esküvőnket is esküvőszervező szervezte, de ő nem tőlünk kapja a "fizuját", hanem a szolgáltatóktól kap részesedést. Én nem bántam meg, hogy vele csináltattuk, mert minden nagyon jól sikerült és szép volt. Nem nekem kellett keresgélni, hanem ő ajánlott többféle zenekart pl. és mi kiválasztottuk, hogy melyik legyen. Én csak javasolni tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  2. 2009. Április 17. 09:2950.

    Nálunk volt tömörülés:-))
    Vendégfogadás, autózás a polg.hiv-be. Majd a vacsira.

    Jó volt, de amilyen sokat készül rá az ember, olyan hamar vége is lesz...

    :-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669869 (49)
    2009-04-17  09:21
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 09:2149.
    Akkor nekünk teljesen más esküvőnk volt. A vendégek az esküvői helyszínünkre érkeztek -egy helyen volt a két szertartás, a vacsora és a buli is-, ott találkoztunk velük. Még csak az kellett volna, hogy itt tömörüljenek nálam :-)
    előzmény:
    Lenke (45)
    2009-04-17  09:19
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 09:2148.
    még hozzátenném, hogy ne minden házasságtervezö tökéletes, példaként felhoznám Sarah Connor énekesnö esküvöjét, amikor is a szervezö rosszul értette a spanyol kastély vezetöjét, és az esküvö napjára le volt már foglalva...az összes rokon berepült Németországból, és várniuk kellett estig, hogy lefolyjon a program az esküvö elött. akkora botrány volt belöle, és ez a leghíresebb, legkeresettebb szervezö volt...amúgy saját sorozata volt a tv-ben, és ráeröltette a saját ötleteit mindenkire, így beöltözette a völegényt elvis presleynek, mert az olyan cooooool!!inkább mindenki csinálja maga, ahogy szereti, nem egy ördöngösség.sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  5. 2009. Április 17. 09:2047.

    Szia!

    Mi két hónap alatt szerveztük meg munka mellett pocakosan, és nagyon jól sikerült, mindenki jól érezte magát! mondjuk tanultam rendezvényszervezést a főiskolán ez sokat segített, de szerintem enélkül is ment volna. Szerencsénk volt az étteremmel, nagyon profik voltak (évente 50-60 esküüvőt csinálnak) a házasságkötő teremben is sokat segítettek, a ruhát egy délelőtt alatt megvettem, azzal is mázlim volt, de tegyük hozzá, h nem flancoltunk túl sokat. Az étteremben a dekoráció: 1 szál vörös rózsa az asztalokon, kék szalvéták, kék csík az asztalon és ugyanilyen a plafonon szépen lógatva, itt inkább a hangulat számított. a zenészek is "Régi motorosok" voltak, szuper hangulatot kreáltak és persze a násznép is vevő volt a dolgokra. Kb 130-an voltunk :D unokatesóm fotózott (hobbiból fotóz lagzikat) szval az is abszolut testhezálló volt. SZval nekünk sok szerencsével sikerült 2 hónap alatt összehozni olyanra, amilyre szerettük volna és főleg nem hagytunk senkit beleszólni (talán ez volt a legnehezebb, h a sok családi tanácsot és kérdést kezeljük). Ha eskövőszervezőhöz mentek, a vendéglistát akkor is nektek kell összeállítani, a döntéseket akkor is nektek kell meghozni, nem sok értelmét látom, csak időhúzás. Sok sikert nektek is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  6. 2009. Április 17. 09:2046.

    Találkoztunk vele vagy 2-szer a többi telefonon ment.

    találkozás alkalmával egyeztettünk hogy mit szeretnénk, a többit rábíztuk, hogy honann rendeli, dekorációt, tortát, zenekart, stb... mindent, de csak 20-an voltunk, és mivel a férjem olasz, így a násznép több mint fele külföldi volt.

    persze, nem volt giccses, milliókat érő, de szolíd, egyszerű és nagyon szép.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (12)
    2009-04-17  08:08
  7. 2009. Április 17. 09:1945.

    Nekem kellett a műköröm, mert rágtam még akkor a sajátomat...

     

    Én elmentem, utáltam volna, hogy körülöttem ugrál mindenki és kíváncsiskodnak. Addig meg anyukámék is megterítettek a vendégváráshoz, és otthon is mindenki szépen el tudott készülni. És hát óriási volt hazamenni, hogy az erkély zsúfolásig volt rokonnal, mert mind engem lestek az első emeletről, hogyan festek kisgatyában és fátyolban.-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669869 (44)
    2009-04-17  09:15
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 09:1544.
    Nekem nem volt műkörmöm, soha nem viselem, akkor aznap miért tettem volna? A fodrász, a sminkes házhoz jött, eszem ágában sem volt rohangálni aznap.
    előzmény:
    Lenke (39)
    2009-04-17  09:10
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 09:1443.
    Nekünk pedig azért volt mázlink vele, mert megtaláltuk a nászriportereket. Ők 2000 képet lőttek el aznap este ketten, amiből végül 450 zseniális fotó lett. És ezeket fogom mutogatni majd az unokáimnak is, így fontos volt a minősége és a stílusa is.
    előzmény:
    Lenke (40)
    2009-04-17  09:11
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 09:1242.
    1-2 hotelétterem:hotel princess palace*****:barokk stílusú kastély; az elnöki lakosztály ajándék a párnak-az aulában van lehetöség házasságkötésre, van étterem, park ahol sátrat is fel lehet verni szabad esküvöhöz-7 esküvöi menü:vacsora tálszervízzel, éjjeli vacsora svédasztalos tálalás-szobák---www.princesspalace.hu (dunakiliti)----gilyáscsárda Abdán---aranyhal étterem györben---hotel orchidea Lipóton****---gyertyafény étterem öttevény--------------------------------------------------- --------
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 09:1241.
    Vagy nagyon jó még a magas minőségű szaténcipő-nekem életem legkényelmesebb cipője volt. Igaz, mi nem pózoltunk a fotósnak és nem rohangáltunk a vendégekhez szólni. Keressetek profi cateringet, ők szinte mindent elintéznek. Ráaadásul legyen egy ember, akinek a kezében összpontosul minden, aki pontosan ismeri az elvárásokat, de ha váratlan helyzet merül fel, akkor nektek szól, tőletek kérdez, de a kis dolgokkal nem zaklat, megoldja. Nem rokonbarátismerső, hanem valaki, akit megfizetsz egyébként is -éttermefőnök, catering vezetője, mittudoménki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_12345678 (37)
    2009-04-17  09:06
  12. 2009. Április 17. 09:1140.

    nekünk a fotóssal is mákunk volt, mi vettük meg a 10 tekercs filmet (kevés lett), és ő elfotózta, a végén meg odaadta, mi hivattuk elő annyi példányban amennyi kellett. Megvan a negatív, nem kell érte horror árat fizetni utánhívás esetén.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669869 (33)
    2009-04-17  09:01
  13. 2009. Április 17. 09:1039.

    Én anno a Báj Box-ba mentem a hajammal és az arcommal. Hazafele a bátyám hozott, és olyan izgatott volt, hogy majdnem nem adott meg egy jobbkezest, és nekem jöttek:-))
    Az is mókás volt, hogy kisnadrágban esküvői fátyollal jövök haza:-)

    Ha a menyasszony elmegy a fodrászhoz és sminkeshez, elöl végig gombolós blúzt vagy bármit vegyen magára, mert nem fogja tudni levenni.

     

    Nekem a műköröm is idegen volt, sose volt azelőtt, előtte pénteken tették fel. Aztán mikor a wc-n a papírt szerettem volna használni, elfogott a röhögés, mert nem volt egyszerű...:-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669869 (33)
    2009-04-17  09:01
  14. 2009. Április 17. 09:0638.

    Az embereket 3 területen lehet megkopasztani úgy, hogy ők is akarják, mert ezekben az esetekben a legjobb jár nekik:

     

    1. Esküvő

    2. Gyerek születése

    3. Temetkezés

     

     

    előzmény:
    zsipzsupsz (26)
    2009-04-17  08:48
  15. Torolt_felhasznalo_
    Torolt_felhasznalo_
    2009. Április 17. 09:0637.

    Ó, igen, a cipő az nagyon fontos! Lényeges, hogy ne csak kívülről legyen bőr, hanem a belseje is, különben agyon töri a lábát.

    Nekem ez volt a legsarkalatosabb pont. Fél éven át szerveztük az esüvőt, de a megfelelő cipőt csak az esküvő előtt egy héttel sikerült megtalálni! Megérte kivárni!

    Felejtse el a sárkány piacos műanyag cipőket! Egész nap abban kell majd rohangálni, pózolni több órán keresztül a fotósnak, táncolni minden vendéggel, és végig körözni a vendégek között, és mindenkihez hozzászólni, mert a vőlegénynek általában ez nem jut az eszébe!

    előzmény:
    Lenke (30)
    2009-04-17  08:57
  16. 2009. Április 17. 09:0436.

    Ja, kocsit mi is ismerőstől kértünk.

    Élővirág dekoráció volt, de az se extra. Mondjuk a virágnak lett húzós végül az ára, de szép volt nagyon.... (Meg arcsi aug-ban tulipánt akart, de nem is az volt drága, hanem a zöld rózsa, amit a virágos ajánlott...)

     

    Kajával meg úgy volt szerencsénk, hogy az árban benne volt  a kaja, amit választhattunk is, korlátlan italfogyasztás, süti (azt végül anyumék sütötték, de levonták az árból), menya torta (annak is képet vittünk, ill. képeket, mert 3 volt, egy menyasszonyt, egy vőlegényt ábrázoló, viccesek, meg egy hagyományos, )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. Április 17. 09:0335.

    Szia!

    Én úgy tudom,  vannak olyan esküvőszervező irodák,ahol a párnak ingyenes a szolgáltatás,mert annak árát a szolgáltatók fizetik meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  18. 2009. Április 17. 09:0334.

    A díszítésen is lehet spórolni. Mi a virágpiacra "belógva" mentünk szalagokért, autóra masnikért, kis lepkéket vettünk, meg ilyen fonott ágból hajlított gömböt, amit kiválóan díszítettek. A virágos helybeli volt, az éttermes ajánlotta, hogy vele szokott dolgozni. Ez Göd, amiről beszélek, segítőkész emberek..:-)

    A csokromat a Duna Plazaban csináltattam. Ja, amit elfelejtettem az előbb, a tortát szállíttassátok ki, az a tuti, nem dől el stb. Ez plusz ötezer forintot megér (nekünk anno annyi volt). 

    előzmény:
    zsipzsupsz (16)
    2009-04-17  08:16
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 09:0133.
    A fodrász és a sminkes menjen házhoz, a fotós meg legyen vérprofi. Amikor minden elmúlik és eltelik 10 év, a fotók maradnak meg. És ne felejtsétek el: ez csak nektek érzelmi dolog, mindenki másnak kőkemény üzlet! Tulajdonképpen egy x fős rendezvényt kell zökkenőmentesre összehozni, elsőre.
    előzmény:
    Lenke (30)
    2009-04-17  08:57
  20. 2009. Április 17. 09:0032.
    Na, mi úgy kezdtük, hogy polgári időpont, mert az be volt táblázva. Igaz Apum városházán dolgozik, 6 órási időpontok meg voltak hagyva, igaz az nem a legjobb időpont. Aztán az éttermet választottuk ki, találtunk egyt nagyon jó ár-érték arányban, csak foglalt volt arra a napra. Végül az étteremhez igazítottuk az esküvő napját.... Atrán a templomit is leszerveztük, kellett jegyesoktatásra járni. Majd kerestünk fotóst (gyors volt, ismerősök), videóst, zenekart, vőfélyt. Aztán ruhák, egyéb kellékek, meghívó (sk), stb. Fodrásznak, kozmetikusnak, virágosnak is szóltam időben, hogy számítsanak rám/ránk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 08:5831.
    hahó!én egyedül szerveztem meg az esküvömet, kb.5 hó alatt.ha elmész egy virágboltba, mutatnak katalógust, kiválasztható az asztaldísz, a templomdísz,a menyasszonyi csokor, völegény kitüzöje,autódísz.csak rá kell bólintani, megrendelni.ugyanez a helyzet az étteremben, a kocsikölcsönzöben és a cukrászdában.lista:6 hónappal-1 évvel az esküvö elött: -bejelentkezni a templomba,illetve a házasságkötö terembe: idöpontot megbeszélni, árat, illetve kérsz-e pezsgös köszöntést vagy sem-stílust megtalálni:klasszikus, feltünö, romantikus...-tesztelni pl. éttermeket, bárokat-megtalálni a vendégek számát, éttermet kikeresni vagy megbízni egy partiszervízt.6 hónappal elötte:-vendéglista összeállítása-kikeresni a meghívó papírminöségét,kiválasztani a designt-megrendelni a nyomdánál a meghívókat-a dokumentumokra rákérdezni a házasságkötönél, és beszerezni azokat(személyi,szül.kiv...)-elsö megbeszélések a tanúkkal, zene kiválasztása;fényképész megrendelése;kibérelni az éttermet- kibérelni a szobát, ahol a pár aludni fog éjjel- megbeszélni a részleteket a pappal,ill.anyakönyveztetövel-megszervezni a nászutat, majd megrendelni4 hónappal elötte:-kikeresni az esküvöi ruhát, nem elfeljtve a kiegészítöket(ernyö, kesztyü, kalap, hajdíszítés,táska, uszály...)-kikeresni a gyürüket-az esküvö menetét összeírni-kikeresni a tetszö virágokat1 hónappal elötte:-kiküldeni a meghívókatmegrendelni a virágokat(autóra, templomba, asztalra, menyasszonyi csokor, kitüzö völegénynek, tanúknak....-a többi díszítés:lufik,szalagok, esküvöi könyv...2 héttel az esküvö elött:-részletek megbeszélése segítséggel:program lefutása,pezsgöfogadás,asztalrend,menükártya...-megrendelni az esküvöi tortát-minden idöpontot lefixálni1 héttel elötte:-minden pontot átfutni, és átmenni a programokon nyugodtan még egyszer-szépészeti program:kozmetikus,fodrászválasztás-pihenni sokat1 nappal elötte:elhozni mindent a megrendelésekröl:ruha,virág, torta,vagy inkább valakit megbízni, hozza el- díszítés: templom,autómosás,teremlufik...más csinálja ezt is-pihenés, korán fekvésa nagy napon:IGEN-t mondani!nem elfelejteni:videókamerást, vagy egy-két rokont megkérni...valamint beszereznék egy vöfélyt, aki szórakoztatja a társaságot, játékokat szervez, jókedvet csinál, etc...nem olyan bonyolult???!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. Április 17. 08:5730.

    Elképzelése mindenkinek van. Stílus, helyválasztás, zene stb.

    Címeket, ötleteket be lehet szerezni. Árajánlatot kérni szintén.

    Nem egy nagy kunszt, szerintem.

    Legyen étterem és az esküvő napjára, a többi már sima ügy. Ha drágább ruhát választ, kérjen meg egy barátot, hogy adja kölcsön esküvői autónak a sajátját. (olyat, akit amúgy is meghívna a vacsorára)

     

    Az esküvőszervező kizárólag olyan éttermet mutat, akivel szerződésben van, vagyis jutalékot kap a biznisz után. Azok meg nem olcsók. 

    A lufi dekoráció szerintem olyan bazári, nekünk élővirágos volt, borostyánfüzérrel, szalagokkal, zöldes asztali díszekkel. Minden luxust nélkülözött, mégis elegáns volt.

    Amin nem érdemes spórolni, az a cipők (kényelmes legyen, bőrtalpú), a haj és smink.

    És visszafele szervezzék az egészet, vagyis ha 5-kor van az esküvő, akkor fél 5-ig érjenek oda, ehhez 4 előtt el kell indulni, ehhez 3-ig fel kell öltözni, ehhez a fodrásztól és sminkestől fél 3-ig haza kell érni, ehhez a fodrászatba mondjuk 11-ig kell odaérni stb....

    Legyen náluk a kocsiban frissítő, ha meleg lenne és várakozni kell a polg hiv előtt vagy a templomnál.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 08:5529.
    Ételhez még: fontos tudni, hogy van-e aki speciális étrendet kell tartson betegség miatt vagy vallási alapon, vagy egyéb meggyőződésből, illetve nem árt ügyelni arra sem, hogy a nők általában fogyókúráznak, legyen valami könnyített ételsor is. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669869 (27)
    2009-04-17  08:51
  24. 2009. Április 17. 08:5428.

    Menjen be barátnőd kölcsönzőkbe, valahol időpontot is kell kérni, megmondják úgyis mi áll jól neki. Nekem volt konkrét elképzelésem (nyakpántos), de másfajtákat is adtak rám.

     

    Menyecskét meg nem akartam a szokásos pirosat/bordót, zöld-krém lett a dekorszínünk, zöld lett a ruhám, amit megvettem, máskor is fel tudom húzni (igaz még nem volt olyan alkalom.)

     

    Hajakat is nézegettem a neten, találtam is, ami tetszett, kinyomtattam a fodrásznak, hasonlót sikerült kihoznia belőle, volt próbafizum is.

    Meg élővirág is volt a hajamban (nem akartam műcuccokat), olyan, amilyen a csokromban is, virágosnak vitt a fodrász hullámcsatot és ráragasztotta.

     

    Köszönőajándékot tudok javasolni, ami nagyon tuti, javasoltam már másoknak is, mindenkinek nagyon tetszett. Igaz 2 fotósunk volt, egyszerű volt megoldani: 1ik elment a ceremúniák után, be volt készítve a nyomtató, választott 1 képet, csinált belőle hűtőmágnest. Így mikor hazamentek a vendégek, már volt rólunk esküvős képük.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (24)
    2009-04-17  08:34
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 17. 08:5127.
    Szia, az esküvőszervező hasznos lehet, de ez nagyon sok mindennek a függvénye. Mi tavaly ősszel házasodtunk, esküvőszervező nélkül, egy 100 fős esküvőnk volt, sok pici extra bonyolító tényezővel. Nézd, h a apár tudja, hogy milyen stílusú esküvőt szeretne, akkor az adja helyet, a ruhákat, a dekorációt. A stílus, az helyszín és az dátum adja az ételsort, az ételsor az italokat. A helyszín adja, hogy catering vagy étterem vagy vendéglő: minél profibb csapat, annál nyugisabb lesz az adott este. Szerződéseket kötni muszáj, csak így tudható, hogy ki, kitől, mit követelhet joggal. A stílus adja a zenét, az esetleges programot, öltözéket stb. A szolgáltatókkal tessék kukacoskodónak lenni, hidd el, egy profi nem veszi annak. Pl. a cateringnél a pincérek ruházata, létszáma, összetétele, arcszőrzete stb. Abban nem szabad bízni, hogy "majd megoldják". Azok az esküvők szoktak a legszebbek lenni, amelyek stílusbeli egységet alkotnak és nincs mondjuk a Gresham palotában lánykikérés vagy nagyestélyi a sátras lagziban. Menni fog, csak pontosan tudni kell a fajsúlyos pontokat! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987293 (1)
    2009-04-17  06:51

Címlap

top