Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tesz- vesz és vatera balhé

csajka01
Létrehozva: 2009. Április 13. 19:28

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami új infótok az apehos behívásokról?

Sajnos a tesz-veszen zárolták a fórumot.

Jó lenne tudni, hogy most mit csináljunk mi tesz-veszesek, vaterások hogy ne huzzák ránk a vizeslepedőt!

Egyik jogszabályt a-t mond, hivatkoznak a b.-re...

Nem akarok/nem akarunk adót csalni, csak egyértelmű  és megfelelő jogszabály hiányában nem tudom tud-e jól lépni az ember!

  1. 2009. Április 13. 21:1126.

    Hát nagyon remélem! Mert ha ez tudom, eszemben sem lett volna netre felpakolni a cuccokat!

     Tényleg!

     mi van az avonosokkal és oriflamesekkel?

     Arra már kell vállakozói vajon? Vagy pedig őrájuk i vonatkozik a bűvös 200.000 ft-os határ?  Akartam/akarok??/ avonozni, de nagyon döglődő dolognak néz ki..

    előzmény:
    Lillaréka (25)
    2009-04-13  21:07
  2. 2009. Április 13. 21:0725.
    szerintem, neked nem kell félned...


    az én gyeses esetem 3 éve volt már..
    lehet azóta változott a jogszabály is.

    viszont az, hogy adott helyeken az ügyintézők nem ismerik a hatályos jogszabályt, az már általános,
    előzmény:
    csajka01 (23)
    2009-04-13  21:02
  3. 2009. Április 13. 21:0324.
    Nekik is van benne felelősségük lett volna..bocsi, de két napja fáj a fejem..
    előzmény:
    csajka01 (22)
    2009-04-13  20:59
  4. 2009. Április 13. 21:0223.

    Ne is mondd!

    Nekem is az egyik apehos dolgozó olyan infót mondott amiben 100 %ig biztos voltam, hogy nekem van igazam!

    Nem mertem azt mondani neki, hogy téved; mert féltem...

    Rá két napra visszahívott és elnézést kért a félretájékoztatásét!! Aranyos volt, utána nézett! Tetszett, hogy ilyen lelkiismeretes! De alapvető dologban tévedett....

    előzmény:
    Lillaréka (21)
    2009-04-13  20:59
  5. 2009. Április 13. 20:5922.

    Igen, kb egy órája olvastam!

    A poén , hogy befagyasztották a topicot és minden hasonszőrú témába vágót törölni fognak!!!!!!

    Ez meg mi?????

    Nekünk is van benne felelőségük! Elzárkóznak tőlünk, hogy majd mi vuigyük a balhét!

    Nem közös lenne az érdekünk????

    Vagy pedig ha az adóhatóság úgy gondolja hogy a netes aukciózásból részesülni szeretne felőlem semmi akadálya! De!! Nem kellene előbb egy törvényt hozni rá ?

    Az Apeh végrehajtó hatóság és nem törvényalkotó hatóság!

    előzmény:
    töpörtyűű (18)
    2009-04-13  20:54
  6. 2009. Április 13. 20:5921.
    hát még én....
    ugyanis én egyszer úgy küldtem be, hogy csak a gyes szerepelt rajta és visszaküldték hiánypótlásra....
    akkor bementem, és azt mondták, nem baj, ha nincs más jövedelmem, azt is valljam be.. .. azaz azt  a 0ást is küldjem be.

    ezek szerint az apeh dolgozók sincsenek tisztában az adózási jogszabályokkal...... és úgy büntetnek meg vizsgálódnak, ahogy épp kedvük tartja
    előzmény:
    csajka01 (13)
    2009-04-13  20:47
  7. 2009. Április 13. 20:5720.

    Igen, tudom!

    S ezért is van sok anyuka aki itt próbálta eladni a cuccokat!

    Viszont mi a gond azzal hogy én rendszeresen adok el?

    Volt hogy havona 1000 ft-ért, volt hogy 25.000 ft-ért adtam kb..

    Nem vásárolta, túrtam árúkészletet. Még az öreganyám vázáját is feltettem. Kidobni sajnáltam, gondoltam valami gyűjtőnek jó lesz . Még se a kukába végezze már...

    Ráadásul nálam pár nagyobb értékű dolgot kivéve 300-600 ft-os cuccok vannak. Egy pulcsi, poló ennél jóval többe kerül!!

    Az a haszonszerzés, ha én valamit megveszek 400 ft-ért és eladom 800 ft-ért! Hát nem??

    előzmény:
    töpörtyűű (15)
    2009-04-13  20:50
  8. 2009. Április 13. 20:5619.
    igen, így van
    előzmény:
    csajka01 (17)
    2009-04-13  20:54
  9. 2009. Április 13. 20:5418.

    iránymutatásra? egy vicc, amikor - biztos olvastad - a teszvesz egyik többek által feltett kérdésre a következő választ adta:

     

    4. Adózással, adóbevallással kapcsolatos kérdésem van. Kihez fordulhatok?
     
    Fontos, hogy a TeszVesz munkatársai ezzel kapcsolatban tájékoztatást, segítséget nem tudnak adni. Konkrét esetekkel, adózási kérdésekkel kapcsolatban lehetőség van az APEH ügyfélszolgálatához fordulni pontos információkért, tanácsok miatt, illetve javasoljuk adótanácsadó felkeresését - már csak azért is, mert ezek az esetek gyakran egyéni megítélés alá esnek – ez pedig semmiféleképpen nem a TeszVesz hatásköre, ezért személyes adózási ügyek kapcsán és adójogi kérdésekben sem most, sem a jövőben sem áll módunkban információt, tanácsot adni. Az APEH ügyfélszolgálati elérhetőségei a http://www.apeh.hu/kapcsolat címen találhatók.

    előzmény:
    csajka01 (16)
    2009-04-13  20:51
  10. 2009. Április 13. 20:5417.

    Jajj, értem!

    Tehát ha pl van a 2007-es évben 100.000 ft eladásom. Annak a 25 %-a : 25000ft ami adó ebből: 6250 ft lenne. De mivel ez az összeg nem adóköteles éves bevételként nézve így nem kell fizetni és nem kell bavallani sem!

    Jól értelmeztem?

    előzmény:
    Detti. (14)
    2009-04-13  20:50
  11. 2009. Április 13. 20:5116.

    Amúgy úgy élvezném ha végre valami egyértelmű lenne és nem iránymutatásra kellene várni!

    Ha nem büntetnének hanem figyelmeztetnének előbb!

    Ha a sok /akár látszólag/ egymásnak ellent mondó jogszabályok közül rájönne az ember, hogy mi vonatkozik rá!

    Ha egy cég / vatera,.tesz-vesz stb/ ismertetné az emberrel a jogi hátteret is s nem nyugtatgatná /esetleg hamisan/ az embereket az értékhatárral..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. Április 13. 20:5015.

    igen ezeket mind olvastam én is, és egyre zavarosabb számomra az egész

     

    viszont volt egy topik a teszveszen, közel egy éve, az adózzással kapcsolatban és ott épp a teszvesz admin írta le ezt a bűvös 800 ezer -200 ezres variációt

     

    http://www.teszvesz.hu/phorum/read.php?f=330&i=174445&t=174443

     

     

    előzmény:
    csajka01 (10)
    2009-04-13  20:43
  13. 2009. Április 13. 20:5014.

    az adónak kell meghaladnia az 50 ezret

     

    tehát, ha nincs számlád, akkor a bevétel 25%-a a jövedelem és annak a jövedelemnek a 25%-a az adó, tehát ez az összeg, ha több, mint 50 ezer, akkor kell megfizetni, ami visszaszámolva 800 ezer Ft bevételnek felel meg

    előzmény:
    csajka01 (12)
    2009-04-13  20:45
  14. 2009. Április 13. 20:4713.

    Mentem meghülyülök!!!!

    Én tavaly sem adtam be adóbevallást, mivel az apehosok azt mondták nem kell. Bérügyintéző-könyvelő is ezt mondta!

    Azonkívül úgy emlékszem rajta szerepelt a nyomtatványon kivételként, hogy gyes esetén nem kell beadom nullásan....

    előzmény:
    Lillaréka (11)
    2009-04-13  20:44
  15. 2009. Április 13. 20:4512.

    Várj! Ha az 50.000 ft-ot meghalattam be kell vallanom???

    Mert az meghaladtam!

    De mint magánszemély bevallhatom??

    előzmény:
    Detti. (8)
    2009-04-13  20:40
  16. 2009. Április 13. 20:4411.
    én úgy tudom, hogy a gyest is be kell vallani.
    persze nem adóköteles. viszont járulékot azt vonják belőle.
    szóval, úgy nyujtasz be szja-t, hogy szerepel rajta csak a gyesed.... és hogy más jövedelmed nincs.
    előzmény:
    csajka01 (6)
    2009-04-13  20:12
  17. 2009. Április 13. 20:4310.

    Szia kedves töpörtyű!

     

    Ezt én is olvastam!

    De az én agyamnak már ott bonyolódik a dolog, hogy egyszer arról olvasok; hogy 800.000 ft-ot kell nézni és annaka 25%-a a 200.000ft

    illetve, hogy ha nem tudom már mi mennyibe került, akkor a bevételem 90%..

    Az sem tiszta, hogy ezen törvényt miért akarják megvétózni azzal, hogy kitételként említik a rendszerességet!

    De könyörgöm még ha rendszeres is akkor sem éri el a 200.000-et szerintem akkor sem kell bevallani..

    Ráadásul amit én olvastam valami ingatlanra volt példa/rendszeresség tekintetében/  holott mi hasznát ingóságról beszélünk!

    Van egy olyan kivétel is/ gondolom akkor ez is olvastad/, hogy mentesítve vagyunk ha valami családbeni  "állapotváltozás" következik be..

    Nem pontosan így volt megfogalmazva, de majd kikeresem..

    Szóval olyan nekem ez az egész, hogy innen-onnan szemezgetünk, vagdalkozunk a jogszabályokkal közben konkrétan egy jogszabályt sem olvastam még ami az internetes aukciózásról szólna csak igyekeznek ráhúzni egy-egy jogaszabályt a fennálló helyzetre..

    Szóval tök mindegy mit mond az ember valamit majd úgy is előhúznak a kalapbból????

    OLvastad akkor gondolom te is, hogy több embert is behívtak, köztük olyanokat is akik nem érték el a bűvös számot!!

    Náluk a rendszerességet akarták bizonyítani..

    előzmény:
    töpörtyűű (7)
    2009-04-13  20:35
  18. 2009. Április 13. 20:419.
    a ---- utáni rész már saját megjegyzés volt, nem a tv. szövege, csak az oda tett Enter-t benyelte az NLC
    előzmény:
    Detti. (8)
    2009-04-13  20:40
  19. 2009. Április 13. 20:408.

    2009-re vonatkozóan én is ezt találtam a 2009.02.01-től 2009.06.30-ig hatályos SZJA-ban:

     

     

    (4) Megszerzésre fordított összeg a vásárlásról szóló szerződés, számla, nyugta, elismervény stb. szerinti érték, cserében kapott ingó vagyontárgy esetében a csereszerződésben rögzített érték. Külföldről behozott ingó vagyontárgy esetében megszerzésre fordított összegnek a vámkiszabás alapjául szolgáló értéket, vagy ha nem történt vámkiszabás, akkor a forintra átszámított számla szerinti értéket kell figyelembe venni. Öröklés esetén az ingó vagyontárgy megszerzésre fordított összege a hagyatéki eljárásban megállapított érték, ingyenes szerzés esetén az illeték kiszabás alapjául szolgáló érték, ez utóbbi hiányában az ingó vagyontárgy megszerzéskori szokásos piaci értéke, és - vagy egyébként - ha az ingó vagyontárgy megszerzésekor adóköteles jövedelemre tekintettel adófizetés történt, ez a jövedelem is a szerzési érték része.1125 1126  (5) Ha a megszerzésre fordított összeg a (4) bekezdés rendelkezései szerint nem állapítható meg, akkor a bevétel 25 százaléka számít jövedelemnek. (6) Az ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelem után az adó mértéke 25 százalék. Az adót a magánszemélynek adóbevallásában kell megállapítania és az adóbevallás benyújtására előírt határidőig kell megfizetnie.1127  (7) Nem kell megfizetni az ingó vagyontárgyak átruházásából az év során együttesen származó jövedelem adójának az 50 ezer forintot meg nem haladó részét.1132 1133  --- viszont, aki nagy tételben árul, az kérje néha a pénz a nagyi számlájára, a férj számlájára, a szomszédéra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. Április 13. 20:357.

    teszvesz fórumból:

     

     

    "

    Az Art. 97§ (4) bek. szerint az Apeh-nek kell bizonyítani az ellenőrzés során az eltitkolt, be nem vallott jövedelmet.

     

     

     


    Ezt teheti tanú meghallgatással, kapcsolt vizsgálatokkal Pl. a jutalék összegéből kiszámolja a vélt jövedelmet, bankszámlák ellenőrzésével.

     

     

     


    Ha olyan tevékenységet végez az adózó, mely egyéni vállalkozáshoz van kötve, tehát ki kellett volna váltani a vállalkozói igazolványt, akkor jogosult a lakást is ellenőrizni.

     

     

     


    Akkor lehetsz nyugodt, ha nem rendelkezel számlával, nyugtával az eladott áruk beszerzésével kapcsolatban, ha az éves bevételed, amit a bankszámlaforgalom alapján ki lehet mutatni, nem több mint évi 800.000.- forint. Ebben az esetben a bevétel 25 %-a tekinthető jövedelemnek és ez 200.000.- forint, amit a hatályos Szja tv. Szerint nem kell bevallani.

     

    Nekik kel bizonyítani, hogy meghaladta a 200000 ft ot. ezt megteheti bankszámlaellenőrzéssel meg mai fentebb van említve. Ha STIMM akkor nincs miért aggódni.

     

    A JÖVEDELEM NEM LEHET TÖBB 200.000 FT NÁL.

     

    HA NEM ÁLLAPITHATÓ MEG JÖVEDELEM, AKKOR AZT BEVÉTEL 20% ban állapítják meg.

     

    Felesleges arról beszélni mi lenne ha nem így lenne. IGY VAN ÉS KÉSZ!!!!

     

    TESSÉK MEGSZÁMOLNI MENNYI VOLT A BEVÉTELED A BANKSZÁMLAKIVONATOK ALAPJÁN AZ ELADÁSOKBÓL CSAKIS ABBÓL::ÉS HA AZ NINCS 800000FT NEM BESZÉLHETÜNK BEVALLÁSI KÖTELEZETTSÉGRŐL: ENNYI...

     

    Önrevíziót butaság lenne csinálni azzal beismered, hogy adó csaltál. Pedig nagyon valószínű, hogy nem, csak nézz már utánna, nálad van minden anyag, számold össze mennyi az annyi utánna vagy megnyugodhatsz vagy felkészülhetsz de addig felesleges bármit is mondani mert TELE VAN "HA" val.

    előzmény:
    csajka01 (6)
    2009-04-13  20:12
  21. 2009. Április 13. 20:126.

    A gyes nem adóköteles és ha csak gyesem van és a csp akkor nem kell bevallanom! Ezt azapehnál mondták, hogy nem kell még csak nullásan sem leadnom!

    A poén, hogy a bűvös szám az eladások esetén a 200.000 ft. Annyi eladásom nincsen. Viszont az Apeh azt akarja rábizonyítani az eladókra, hogy üzletszerűen és rendszeresen árulnak és azt ugye már vállalkozói birtokában lehetne csinálni.

    Viszont ha valakinek van bevétele  s hiába nem éri el a 200.000-t akkor is kereskedik de nem kell bevallani..

    Akkor hová is tartozik most ez? A rendszerességet valami ingatlan eladásra vonatkoztatva akarják ráverni az emberre. De itt használt ingóágokról van szó. Pl én anno eltettem a fiam ruháit hogy majd jó lesz akövetkező gyerekre is..

    De lányom lett. A zsákból előszedtem 8 év elrakott ruháit és felpakoltam a netre...

     

    Néhány dologt kimásolok neked/nektek/:

    , ha az éves bevételed, amit a bankszámlaforgalom alapján ki lehet mutatni, nem több mint évi 800.000.- forint. Ebben az esetben a bevétel 25 %-a tekinthető jövedelemnek és ez 200.000.- forint, amit a hatályos Szja tv. Szerint nem kell bevallani.

     

     

    Az Szja törvény 11. § (3)pontja szerint:
    A magánszemély nem köteles bevallani:
    d)
    az ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelmet, ha az adóévben
    ilyen jogcímen megszerzett összes jövedelem nem haladja meg a 200 ezer
    forintot 
    előzmény:
    semiramis (5)
    2009-04-13  20:00
  22. 2009. Április 13. 20:005.

    Hat ez remek. :-(

     

    Biztos, hogy bevallani sem kell, nemcsak nem adoköteles? Mert vegülis kereshettel milliokat is, attol függ, mit adsz el... Esetleg bizonyitanod kell, hogy a gyessel/fizetessel együtt nem volt  200 000.

     

    Nem tudom. Kerdezz adoszakertöt, az a legjobb.

    előzmény:
    csajka01 (3)
    2009-04-13  19:52
  23. 2009. Április 13. 19:544.

    Egyébként még nem adtam le az adóbevallásomat!

    Nem hívott be az Apeh, csak nem szeretnék tudatlanságomból kifolyólag hibázni!

    Minden lehetséges fórumot, jogi oldalt, szabályt igyekszem átrágni....

    Próbálok tájékozóni!

    előzmény:
    semiramis (2)
    2009-04-13  19:41
  24. 2009. Április 13. 19:523.

    Szia!

    Az oldal üzemeltetője elhatárolódik, mossa kezeit!

    Az én értelmezésem szerint nem vagyok adóköteles. Évi 200.000 ft alatt nem kell bevallani!

    AZ Apeh viszont máshogyan értelmezi a törvényt!

    Könyvelő szerint sem kell bevallanom! 

    Nincsen normálisan szabályozva az online aukciózás, s úgy tűnik nekem hogy az eladó ingóágokra ráakarnak húzni egy másik törvényt..

    Bocs, csak közben felébredt a gyerek majd megpróbálom értelmesebben i leírni!

    Miről legyen nyugtám?

    A múlthéten a 6 éves pulcsimat adtam el kemény 300 ft.-ért!! Hol van nekem már arról számlám....

    előzmény:
    semiramis (2)
    2009-04-13  19:41
  25. 2009. Április 13. 19:412.

    Ha akkora a botrany, lesz jogasz, akihez a forum fenntartoja fordulni fog.

     

    Egyebkent nem ertem: elkezdtetek KERESKEDNI es utolag akarjatok megtudni, hogyan kell utana adozni? Ez a sorrend nem ad okot annak gyanujara, hogy egyaltalan nem adoztatok volna, ha nem robban a bomba?

     

    Egyebkent Neked nyilvan megvan az összes nyugta a befolyt összegekröl (hiszen nem akartal adot csalni), tehat nem lesz gond adozni.

     

    Amugy adoszakertöhöz is fordulhatsz (miert nem az adobevallas elött tetted?)

    előzmény:
    csajka01 (1)
    2009-04-13  19:28

Címlap

top