Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

25 kg-ot szeretnék fogyni

Krizsta
Létrehozva: 2009. Április 5. 07:40
Sziasztok!Régóta küzdök a kilókkal. Ezzel sajnos nem vagyok egyedül. 2 gyerek után maradt rajtam kb 25 kg, ami sehogyan sem akar lemenni. Hetente 2-3 alkalommal spinningelek és megpróbálok odafigyelni arra, hogy mit eszem. Megmérettem a testzsír és egyéb dolgaimat. Azon lepődtem meg, hogy a napi energiaszükségletem csak 1.700 kalória. Ez a mérést végző szerint is nagyon alacsony. Ez lehet az egyik oka annak, hogy nem mennek le a kilók. Egy okot már most tudok. Nem nagyon tudok ellenállni a szénhidrátnak. Próbálta már vki a szénhidrát - diétát? Ezzel kapcsolatban tapasztalatok?Elsősorban olyan "sorstársak" tanácsait várom, akik hasonló gonddal küzdenek, küzdöttek és sikerült megszabadulni nagyobb súlyfeleslegtől.Gondoltam már  a manapság divatos Horvát Éva féle kapszulára és az Ördög Nóra nevével fémjelzett anyagcsere serkentő teára. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?Előre is köszönöm a hozzászólásokat!!!!Krizsta
  1. 2009. Április 5. 15:0726.

    Szia

    Én 13 éve küszködöm a súlyommal. Annak idején egy hónap alatt, egy betegség kezelése miatt, 47 kg-ról 62 kg lettem, majd lassan az évek alatt és a 2. szülés után 85 kg-ra híztam. 4 hete elhatároztam magam, hogy szakmai segítséget kérek. Most tanítanak helyesen táplálkozni, 600 és 1200-s kaloriás étrendet állítottak fel, napi 5-szöri étkezéssel. Ahhoz, hogy ezt kibírjam, tűk vannak a fülemben, mellette napi 15 percet futópadozom, meg heti kétszer pilates és uszás. Két kis gyermekem van, nehéz összeegyeztetni, de fogadtunk egy asszonyt heti két délelőttre amikor a Pilatesre meg úszni járok, a többit itthon meg tudom oldani szerencsére. Mellette lugosítok is. Két hét múlva 1500-s kaloriára állítanak, ami elegendő kell legyen minden, nem ülő munkát végző személynek. Nagyon bizakodok, hogy sikerül ezentúl majd így élnem. Egyelőre mínusz 7 kg-tól szabadultam meg, a Pilates meg annyira tetszik, hogy általa már fekvésból felülök, hajlékonyabb vagyok, sokkal több az erőm.

    Nagyon remélem, hogy sikerül megváltoznom.

    A szénhidrátmentes evés nem olyan vészes, már csináltam én is terhesen a nagyobbikkal a terhességi diabétesz miatt és most is. Egy ismerősöm 3 hónap alatt 22 kg-t fogyott, ennek 3 éve, nincs rajta egy gramm sem pluszban azóta.

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  2. 2009. Április 5. 14:4425.
    Én ebbe belehalnék...
    előzmény:
    tr1n1ty (12)
    2009-04-05  09:30
  3. 2009. Április 5. 14:4224.
    Én pont így fogytam le 3 éve 64-ről 53-ra másfél hónap alatt. Az eéső évben semmi nem jött vissza, pedig volt minden: éjszakai spagettizés, fagyi ... Mostanra sajnos viszont igen,úgyhogy megint elkezdtem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_957803 (5)
    2009-04-05  08:20
  4. 2009. Április 5. 13:4423.

    Szia!

    Én paradox módon a terhességem alatt fogytam szépen, mivel 180grammos szénhidrátdiétán voltam a terhességi cukor miatt. Aztán a szoptatás alatt tojtam rá és ettem, most aztán nekiálltam megint és én a Béres Alexandra féle súlykontroll szerint eszek ... nagyjából. Kombinálom az update-tel, pl. amikor uzsira gyümi van, néha eszek egy Norbis pudingot vagy rudit, ami kielégíti az édesség utáni vágyam. Szerintem a szénhidrát elhagyása hosszú távon nem jó, mert az ember hamarabb feladja és nem is egészséges, mert ez már-már atkins és ott ugye nagyon magas lesz a koleszterinszint meg ilyenek. Nekem azért tetszik ez a BA, mert végigcsináltam a 21naposat, ami kicsit keményebb, itt semmi szénhidrát, kivéve korpás abonett, gyümölcs. Vagyis helyesbítek: semmi kenyér, tészta, hagyományos köret, utána a 2. szakaszban pedig lehet egy kevés rizst, teljeskiörlésű tésztát ilyesmit enni. Én a terhesség elején voltam dietetikusnál a dokim tanácsára, mert már akkor is volt súlyfeleslegem ugye és azt mondta, hogy nem szabad egyes ételtípúsokat teljesen száműzni az étrendből, inkább a "veszélyes" dolgokból kevesebbet, aztán ugye kiderült ez a cukordolog és nagyon szigorúan be kellett tartani, hogy napi 180 g szénhidrát, se több, se kevesebb. Persze biztos más egy kismama szervezete.... Nem tudom, lényeg, hogy nálam ez most beválni látszik, kicsit több, mint  1 hónapja csinálom, nekem is kb ennyit kéne lefogyni, akkor tényleg csúcs lennék, most tartok 6,5 kg-nál és nem érzem megterhelőnek. (na jó, amikor a kislányom eszi a finom foszlós kalácsot összefut a nyál a számban, de arra gondolok, hogy mennyit fogytam már, nem kéne elszúrni) Az is tetszik, hogy nem kell külön főzögessek magamnak, igyekszem úgy csinálni, hogy nekem is jó legyen, férjemnek meg a kislányomnak meg csinálok még hozzá valamit. Még annyi, hogy a honlapján vannak mintaétrendek és receptek is, ez is segít sokat.

    Kitartás neked!:)

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  5. 2009. Április 5. 13:2122.
    Nekem is ott a szobában a bicaj és a leg magic, csak csinálni kellene...
    előzmény:
    adelinus (20)
    2009-04-05  11:25
  6. Torolt_felhasznalo_233066
    Torolt_felhasznalo_233066
    2009. Április 5. 12:0621.

    Kedves Fogyni vágyók!

     

    Többen írtatok, hogy küldjem el a fogyis összefoglalót. Úgy döntötem akkor kiteszem ide az egyszerűség kedvéért:)

     

    Remélem találtok benne hasznos dolgokat, amiket a saját életetekbe be tudtok építeni.

     

    Mindenkinek sok kitartást és eredményes fogyást  kívánok!

    Szeretettel

    Kati

     

    ui: ha valami lentiekben félreérhető kérdezzetek nyugodtan, ezt anno egy barátnőmnek írtam még össze

    a tornagyakorlatok is külön file-ba meg vannak ha szükséges szívesen bemásolom.

     

     

    Fogyáshoz nagyon fontos, hogy fejben meglegyen az elhatározás. Ne azért akarj fogyni mert mások mondják - legyen célod.... valamilyen célod és ne úgy határozz meg célt, hogy msot 3 hétig elakarod élrni aztán kit érdekel, hanem egy életre szóljon...

     

    Lényeges a pozitív gondolkodás táplálkozás és a mogás!

    Én jógaoktatóként látom, hogy a jóga nagyon sokat segít. Részben mert az emésztést helyreállítja, részben mert lehet vele innen onnan eltüntetni felesleget , erősít és nyújt. De ki milyen mozgást szeret olyat kell csinálni- valamilyen aerob mozgás kocogás, uszás, futás, biciklizés, dinamikus torna - aerobik  heti 2-3 alkalommal

     

    Néhány nem hivatalos mozgásformát is öszeszedtem, ami nem igényel plusz órákat:

    - busz helyett egy-egy megálló gyalog
    - lift helyett lépcső
    - napközben többször felállni kisebb tornagyakorlatok (lábemelés, törzsfordítás, csípőmozgatás, kargyakorlat)
    - mellette célszerű izomzatot fejleszteni tornával, ez leeht otthon  ásványvizes palackkal vagy súlyokkal:) Ha nő az izomtömeget, akkor több zsírt tud majd égetni és előbb utobb csökken az izom körüli zsírréteg.
    - edzés után mindig vegyél magadhoz  valami kis táptartalmat és előtte is akár két kanál zabpehely egy natur joghurttal...

    táplálkozás:
    - otthonról minden káros hízlalós nasit kellene számozni, véletlenül sem tudsz akkor egy zacsi kekszet, csokit fogyazstnai:) max szárított almakarikát . Azaz cseréld ki a tartalékokat:)
    - naponta többször kevesebbet - a vscsi legyen legszerényebb
    - sok rost fogyasztása (hüvelyesek, teljes örlésű pékáruk, zöldség, gyümölcs)
    - zsírszegény ételek előnyben részesítése: zsírszegény joghurt, tej, sajt,
    - fontos a fehérje fogyasstása: alapvetően nem hízlal és segít izomtömeget építeni és zsírt bontani
    - bőséges folyadék fogyasztása - ez jól eltelít:) 2-3 liter
    - só bevitel csökkentése - figyelj mert a félkész kajákban nagyon sok rejtett só van (konzerv, félkész mireil, etc)
    - lassú evés, előbb érzed hogy tele vagy és kisebb tányér használata:) esetleg pálcikával evésre átszokni : én évek óta azzal eszem...
    - adagoknál mindig dupla zöldséget kérj és pl csak fele, 75% szénhidrátot:) Azaza kevebb rizs, több zöldség.Ez telíteni fog mert a mennyiség nem kisebb, csak a rost több.
    - zsírégetést segítő élelmiszerek: zöld tea(pláne amit ajánlottam), ananász, kiwi, papaya, narancs, citrom, cseresznye, meggy, brokkoli, olivaolaj, bazsalikom, chili, fokhagyma, fahéj, sáfrány, kurkuma, gyömbér, almaecet,  méz, káposzta
    - vitaminok amik segítik a fogyást: magnézium, b vitaminok, c vitamin

    - kerülendő élelmiszer: vaj, tejszín,, zsíros sajtok, sütik, torták, kekszek, magvak, csokoládé, marcipán, kakaós termékek, minden ami olajban sül ki (sült krumpli, rántott dolgok), habarással, rántással készült sűrített dolgok - helyette inkább natúr ízek

     

    Azaz sültkrumplit felejtsd el helyette párolt rizs, főtt krumpli tészta, olajban sült rántott dolgok szintén töröld helyette natúr grillezett sült dolgok.


    - egészséges nasik: kölesgolyó, banán, joghurt natur, alma, körte, néhány szem mandula vagy tökmag, de csak pár szem:),
    - ha van kedved számlálni (kb napi 1000 és 1500 kcal között kellene fogyasztanod)  kerestem neked egy linket
    http://www.kaloriatablazat.extra.hu/

    azt mondják nagyon fontos hogy eleget aludjunk - tehát tessék pihenni. Aki pl állandóan edz az ne lepődjön meg hogy nem tud fogyni. A testnek kell a pihenés ahhoz, hogy feldolgozza az információkat....

    még néhány dolog.... ne nagy célokat tűzz ki, hanem minden apróságra légy büszke lépésről lépésre... türelmesen várd, hogy beinduljon a fogyás:) Ha néha nem tartod a diétát az nem bűn, ne annak fogd fel inkább jutalom amiért addig olyan ügyes voltál. Persze ilyen jutalom nem lehet minden nap, de heti egy valamit kitalálhatsz hogy pl. minden péntek jutalomnap és akkor egy sütit ehetsz:) szeresd a tested, szeresd önmagad.
    Ne fogyi programot csinálj, hanem egy kis életmódváltás és pillanatok alatt fogsz fogyni és soha nem jön vissza:)

    Édesanyám 126 kilóról indult. Ő mozgásban fél buszmegállós távokkal kezdte és otthon az ágyon néhány hasgyakorlattaé-  ma már akár 3 megállót is lesétál.  :)

    Étkezés szempontjából 63 évesen elég sokat változott- úgy hogy mellette apukámnak továbbra is a szokásos dolgokat főzi -  reggel este salátákat evett (zölségek joghurttal, abonettel, pár szem keksszel) ebédre diétás ételt rendelt - mondván ő nehezen tud ilyet összeállítani (mára már ezeket is maga készíti.

    Most már kevés húst eszik, sok zöldséget. A dísznó és marha húst nagyon kerüli. Sok olivát használ (zsírt soha) rengeteg halat és szárnyas mell húst eszik.

    Kenyeret és alkoholt nem fogyasztot a diéta alatt és egy ginseng slim nevű mályvás ginsenges zöldteát ivott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233066 (13)
    2009-04-05  09:43
  7. 2009. Április 5. 11:2520.

    Én képtelen vagyok elhagyni a szénhidrátot. Ma is mákosgubát reggeliztem

    De csak teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret eszem reggel, vagy barna kenyeret, és délután már én sem eszem, az ebéddel abbahagyom, vagy legalábbis 3 után nem eszem.

    Azon kívül mindenbe, amibe lehet, édesítőt teszek cukor helyett, este 1 óra biciklizés, az kb 20 km, plusz van egy jó kis Leg magic-em és a ruháim így 1 hónap múlva már sokkal jobban állnak rajtam.

    Kilóban keveset fogytam, hármat szám szerint , de tényleg sokkal könnyebben rám jönnek a ruháim.

     

    Ja, és a csoki... néha rám jönnek a borzasztó elvonási tünetek, és akkor sajna muszáj egy keveset

    előzmény:
    tr1n1ty (12)
    2009-04-05  09:30
  8. 2009. Április 5. 11:1619.

    Pár éve nekem is sikerült 29 kilótól megszabadulnom. Úgy értem el ezt, hogy a kenyeret meg az édességet elhagytam, azonkívül ettem mindent, csak kevesebbet mint előtte és odafigyelve.

    Sajnos, amint alábbhagyott a lelkesedésem, vagyis mondhatni, a fejembe szállt a dicsőség, hiszen mindenki dícsért, nekem is visszavándoroltak a kilók az évek folyamán.

    Most újrakezdtem, meg már egy párszor ezelőtt is, de sehogyan sem tudok olyan kitartó lenni, mint akkor. Két hétig nincs is baj, de utána már elvonási tüneteim vannak.

     

    Pedig akkor olyan jól ment. Még húsvétkor meg karácsonykor is megálltam, hogy ne egyek a sütikből és tesóimon csak röhögtem, hogy folyton be voltak zabálva.

    előzmény:
    floryka (17)
    2009-04-05  10:18
  9. 2009. Április 5. 10:4918.
    Szia!Én nagyon megköszönöm ha elküldöd nekem privibe!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233066 (13)
    2009-04-05  09:43
  10. 2009. Április 5. 10:1817.

    2005-ben én is lefogytam 30 kilót minden csodaszer nélkül. Csak a szénhidrátos ételeket hagytam el, sok zöldséget, sovány húst és tejterméket ettem, napi 900-1000 kalóriányit 5 és fél hónapig. Az utolsó 2 hónapban heti 5x mentem edzőretembe ahol kardioedzéseket végeztem. Nagyon jó volt, egy darabig tartottam is a súlyomat, aztán ahogy lazítottam az étkezési szokásaimon és alább hagytam az edzéseket is, fokozatosan jöttek vissza a kilók. Még nem szedtemvissza az összeset, de már nagyon érzem hogy be kellene húzni a kéziféket és újból ráállni a jól bevált étrendre.

     Épp ma reggel beszélgettem a férjemmel hogy megrendelem a teleshoptól a V gyalujukat, mert azt hallottam róla hogy nagyon jó. Akkor könnyen és változatosan tudok majd szeletelni mindenféle zöldséget, és jobban megjön a kedvem a salátakészítéshez.

    Onnan jött az ötlet hogy  tegnap gyerekbuli volt nálunk, és sütöttem répatortát. Ahogy finomra lereszeltem a répákat rengeteg leve volt, és nagyon jól esett meginni, és utána a maradék reszelt répát elcsipegetni. 

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  11. Torolt_felhasznalo_357561
    Torolt_felhasznalo_357561
    2009. Április 5. 10:1416.

    Nekem is kb. 20-25 kilot kellene fogynom, hogy jól érezzem magam a bőrömben. Szülések utén maradt rajtam, illetve szedtem fel. Ráadásul ülő munkám van. Délutántól estig meg a gyerekeimet rendezem. Sétálunk velük sokat, most azt csinálom, hogy ebédelek, ha nagyon szeretnék valamit, azt háromig eszem, este csak valami gyümi, ált. alma. Jelenleg több sport csak a gyerekek rovására férne bele, de az egyik most elsős, a másik még bölcsis, ez így nehéz. Egyedül otthon nincs nagy kedvem. Kenyeret nem eszem, édességet sem, de ha ebédre tészta van, azt eszek. Eddig három kilot fogytam., de ez sajnos csak 2 hónap alatt ment le rólam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. Április 5. 09:4815.

    Szia Krizsta!

     

    Mind ha csak magamat olvasnám fiatalabb koromban a hsz-edben.

    Szülés után rajtam is 20 kg felesleg alakult ki, majd 28 évesen el kellett távolítani az epehólyagom (az epének elsősorban zsírlebontó szerepe van), és még 30 kg rakódott rám. Szinte mindig fogyókúráztam, próbálkoztam több-kevesebb sikerrel. Volt, hogy 20, 25 kg-t is leadtam pár hónap alatt szénhidrátmentes diétával, amely azonnal visszajött, mihelyt viszonylag átlagosan étkeztem. Most, 52 éves koromra jutottam el, hogy el tudom fogadni, hogy változtatni kell az életmódomon, egészségesen kell táplálkozni, mozogni, és mellette kell  szénhidrád-szegény fehérjedúsan étkezni. Így lassabb, de biztosabb, és TARTÓS a fogyás.

     

    Írod, hogy napi szükséges kalóriamennyiséged 1700 kcal. Ebből vegyél el 500-700 kcal-t, és annak megfelelő étrendet állíts össze. Csak ekkor fog megindulni a fogyás. Tudom, hogy ez a mennyiség a normál kajánál semmiség, viszont nagyon finom étrendet lehet összeállítani sok salátából, gyümölcsből, párolt, vagy grillezett húsból. El kell felejteni a fehérlisztből készült ételeket, a fehér rizst, krumpliból minimális a megengedett. Csokit szabad néha enni a reggeli órákban, de csak az étcsokit, aminek legalább 70 %-os a kakaó tartalma.

    Én tavaly novemberben kezdtem el tudatosan fogyózni, és most 15,5 kg-val vagyok könnyebb.  Eleinte napi 7-800 kcal-t ettem naponta, most már 1000 kcal-nál tartok, mégis fogyok, mert nem engedtem, hogy az anyagcserém még jobban lelassuljon. Természetesen, ilyenkor is előfordul, hogy 1-2 hétig stagnál a súly, de utána újra megindul lefelé.

     

    Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett a hsz-em.

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  13. 2009. Április 5. 09:4714.

    Ezt akkor könnyebb betartani, ha sok salátát, zöldséget eszel - tapasztalat! Ha olyan esteebédet eszik valaki, aminek fő alkotóeleme a párolt zöldség és a nyers saláta, függetlenül attól, hogy annak fehérje a további kiegészítője vagy szénhidrát, tovább érzi magát jóllakottnak.

     

    Ezt úgy magyarázzák, hogy az üres kalóriák, nem adják meg a szervezetnek amire szüksége van, ezért folyamatosan éhség-jelzést küld az agy. Viszont ha teleeszi magát az ember olyan ételekkel, amik tele vannak az élethez szükséges anyagokkal (vitaminok, ásványi anyagok, fehérjék, lassan lebomló szénhidrátok, stb.), akkor a szervezet "jóllakott" jelzést küld. Ezért nem éhes az, akinek folyamatosan megfelelő szinten van a vércukra (az üres kalóriák gyorsan megemelik, majd nagyon gyorsan le is esik tőle a vércukor).

    előzmény:
    tr1n1ty (12)
    2009-04-05  09:30
  14. Torolt_felhasznalo_233066
    Torolt_felhasznalo_233066
    2009. Április 5. 09:4313.

    Kedves Krizsta!

    Nekem személy szerint nincsenek ilyen problémáim, de mozgáskultúrával és táplálkozással sokat foglalkozom.

    Édesanyám tavaly fél év alatt 40 kg-ot fogyott - semmi csodaszer vagy tabletta, semmi plusz költség:))

    Ha gondolod priviben küldök összefoglalót elvekről, mozgásokról.

     

    Szép napot!

    Kati

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  15. 2009. Április 5. 09:3012.
    Egy kisebb közvélemény-kutatás során (olyanok, akik sokat fogytak: 20kg fölött), tudtam meg, hogy a siker elérésében nagyjából mindenkinek az jött be, hogy délutántól nem evett semmit. A drasztikusabbak az ebéddel befejezték a napi étkezést, volt aki 3 után, volt aki később. Úgy tűnik, hogy ez bejött. Arra már nem emlékszem, hogy amúgy mit ettek, de gondolom, azért egészségesebben, mint amúgy.. Én is próbáltam, de nagyon nehéz megállni a valóságban (leírva egyszerűbb ), pedig biztos hatásos. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_631695
    Torolt_felhasznalo_631695
    2009. Április 5. 09:2211.

    ..ihgen.. a túró rudi is nasi.. de ha zsírszegény , vagy sovány túróból készül, akkorkevesebb a kalóriatartalma...

     

    előzmény:
    Aaa (9)
    2009-04-05  09:18
  17. Torolt_felhasznalo_631695
    Torolt_felhasznalo_631695
    2009. Április 5. 09:2110.

    Szia!

     

    elmondom a saját tapasztalatomat...

    anno... volt, hogy 2 hónap alatt fogytam 13 kilót... aztán szépen visszajött a duplája.. pedig sprottal és étrendváltással cisnáltam..

     

    most gerincproblémáim vannak.. mindenki azt mondja, a súlyom az oka... amit én tapasztaltam.. 125 kilóról indultam tavaly november 25-én.. most 111,4 kg vagyok...

    a mérleg nem az ellenségem, hanem a barátom.. minden nap mérem a súlyomat... az első hetekben zsírszegényen főztem, de ha úgy gondoltam, hogy téliszalámit eszek, akkor azt eszek.. legfeljebb másból eszek kevesebbet.. napi 1500 kcal-ás étrendem van.. most már ugyan nem nagyon figyelem a kalóriát, mert megtanltam, hogy mi az ami elég.. nekem van segítségem is hozzá.. egy természetgyógyósz adott homeopátiás anyagcserejavító bogyót (fél órával kaja előtt kell enni belőle) meg a füleimbe tűk vannak beültetve - 4 db. ... és múködik.. és igen.. van olyan, amikor elkap a "zabálás"... akkor visszajön 1-2 kiló, de utána megint szépen megindul lefelé... sétálok, gerinctornázom... nem ülök napközben, hanem igyekszem folyamatosan mozgásban lenni..

     

    látom te is sportolsz... egyébkéntaz normális hogy megakad a súlyvesztés...nálam is volt, hogy 1 hónapig egy dekát nem ment le, holott nagoyn figyeltem rá.... és aztán megint szépen megindult...

    úgyhogy.. szerintem a sport mellett nyugodtan vágj bele egy akkupunktúrás dologba...

    ha jól emlékszem valahol azt olvastam, hogy ha már a megszokott étrendedhez képest 500kcal-lal kevesebbet eszel, az is látványos eredményt hoz...

    nekem minden esetre bejött a dolog... 10-12 dm-rel kisebb nadrágom van, mint tavaly novemberben.. és remélem, hogy még a hátralék 20 kilótól is meg fogok tudni szabadulni,... ami nem lesz egyszerű dolog... de én  kitartok ...

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  18. Aaa
    Aaa
    2009. Április 5. 09:189.

    Szia Kedves Sorstárs!  Én is folyamatosan küzdök a kilók ellen, mióta a világon vagyok. A szénhidrátmentes diéta - amennyiben tényleg elhagysz minden tésztafélét, kenyérfélét, lisztes dolgot....meg a többit - és rendszeresen mozogsz, hatásos és nem egészségromboló. Én mindenképpen lebeszélnélek a "csodaszerekről", hiszen azok csak a pénztárcádat karcsúsítják

    Diéta, sok mozgás és előbb-utóbb beindul a fogyás, csak tarts ki.

     

    Megjegyzem én is édesszájú vagyok, és főleg csokifüggű. Ezt mostanában igyekszem Túró Rudira redukálni....persze ezzel csak magamat hülyítem, hisezn az is nasi....

    Nagyon hasznos, ha vezetsz magadnak egy naplót a napi kalóriabevitelről. Egyetlen egy falatot se hagyj ki a felsorolásból és így a nap végére magad is látod, hogy mennyit eszel a főétkezések mellé. Egy-egy falat is szépen gyarapítja ám a kilókat!!!! tapasztalat

    És hát nem tudom mióta jársz spinningre és milyen gyakorisággal, de az első időkben semmiképpen ne várj csodát! Kell min. 3-4 hét, mire megkezdődik valami. 

     

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  19. Torolt_felhasznalo_957803
    Torolt_felhasznalo_957803
    2009. Április 5. 08:508.
    Ja, és mindehez a súlyhoz voltam/vagyok 157 cm mély.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_957803 (7)
    2009-04-05  08:48
  20. Torolt_felhasznalo_957803
    Torolt_felhasznalo_957803
    2009. Április 5. 08:487.

    Csak, ha fogyózom, akkor vagyok ilyen szigorú, egyébként simán nekiállok palacsintát sütni és enni este 8-kor... Egyébként meg cukrász a szakmám, bár nem dolgozom benne, de gondolhatod, itthon sokat sütök. Tegnap is volt muffin, előtte héten meg aranygaluska....

    Most mondjuk nem vagyok ilyen drasztikus, mert nincs akkora vész... De, amikor ez a nagy súly volt raltam, akkor azért elég nagy volt az elkeseredés. Fájt a térdem, a derekam, meg a látvány is sokkolt minden nap. Egyszer voltam 60 kg, amikor 3 hónap után hazajöttem Angliából. Ott viszont állandó volt a nassolás, olyan édességek, amiket itthon nem is láttam...

    Egyébként most azt csinálom, hogy este már nem eszem, és közben sportolok. Tegnap 20 perc ellipszis, aztán egy kis torna, utána 30 perc görkori. Jól esett, olyan jó volt az idő..

    előzmény:
    Milu (6)
    2009-04-05  08:39
  21. 2009. Április 5. 08:396.
    Nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen az anyagcseréd, hogy ettől fogyni tudtál. Én alapból így eszem évek óta és arra elég, hogy éppen tartani tudjam a súlyom. Azt hiszem, ha hallanám a hétköznapi kajálásod (már amikor nem fogyózol) lehet, el is sírnám magam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_957803 (5)
    2009-04-05  08:20
  22. Torolt_felhasznalo_957803
    Torolt_felhasznalo_957803
    2009. Április 5. 08:205.

    Szia!

     

    Én a szénhidrát-mentes diétával fogytam le a terhességem után 70 kg-ról 52-re 2 és fél hónap alatt.  A lényege az, hogy minden, ami szénhidrát, el kell hagyni. Tészta, lisztes dolgok, cukor, kenyér! A sült, főtt húsokat savanyúsággal vagy zölsdégkörettel ettem, ami nem volt nehéz. Mindig volt valami finom savanyúság itthon, csalamádé, almapaprika káposztával töltve stb...

    Ha este megéheztem, akkor jött egy adag saláta, sajttal, sonkával, kukorica konzervvel felturbózva, kis olivaolajjal, amibe kevertem feketeborsot. Nem voltam éhes, a szervezetem hamar hozzászokott az adagok csökkenéséhez, és több energiám is volt a zöldségek miatt. Ez 2006-ban volt, azóta 5 kg jött vissza, de most dolgozom az ügyön.

     

    Szóval, kitartás, és meglesz az eredmény!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Jön a nyár, a strandok tárt karokkal és kapukkal várnak!!!!

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  23. 2009. Április 5. 08:094.

    Az enviga egy vicc. Ha figyelmesen olvasod a hátoldalán lévő tájékoztatót, akkor láthatod, hogy nagyjából 3X0,5L kell belőle fogyasztani ahhoz, hogy valamelyest aktívabb legyen az anyagcseréd.

    Tehát véleményem szerint inkább azoknak jó, akik nem szeretnek vizet inni és állandóan üdítőért nyúlnak. 

     Sokkal értelmesebb és gazdaságosabb, ha magad főzöl zöld teát és ízesíted kedved szerint. Mert a zöld tea az egész alapja az üdítőnek.

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  24. 2009. Április 5. 08:033.

    Nem tudom konkrétan milyen szénhidrát-diétára gondolsz, de leírom az én tapasztalatomat.

     

    Amikor régebben diétáztam, akkor testkontrolloztam. Ez nálam úgy működött, hogy ahogy csináltam a testkontrollt, egy idő után elhagytam a fehérjéket (nem kívántam), és szénhidrátokat, zöldségeket és gyümölcsöket ettem. Így fogytam fél év alatt kb. 30 kilót. Nekem tetszett, mert soha nem éheztem. Miután soha nem voltam egy sportlady, már akkor is csak napi fél órát tornáztam esténként otthon, igazából csak azért, hogy érezzem működnek az izmaim és az ízületeim. Amíg odafigyeltem, addig szépen tartottam a súlyomat. Azóta elkanászodtam egy kicsit , meg jöttek a gyerekek, és visszajöttek a kilók. Most gyerekek mellett nehezebb betartani, de én is szeretnék újra fogyni, ezért én is újra nekiállok. A vegetarianus étrend eleve súlyvesztéshez vezet, ezért ha valaki (akár csak átmenetileg, amíg méregtelenít a szervezete) betartja, azzal sokat segít a szervezetének. 

     

    Sok sikert hozzá!

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40
  25. 2009. Április 5. 07:522.

    Próbálta már vki a szénhidrát - diétát?

     

    semmi kapszula és tabletta és egyéb lötty 

     

    egyszerűen csak szénhidrát-MENTES diéta ... lehet, ne drasztikusan állj neki, hanem fokozatosan csökkentsd az adagot ... először mondj le az édességekről, nassolásokról és azt tartsd hónapokig ... a két gyerek mellett nem tudom mennyi a mozgás, ami "jut" (gondolok itt az utánuk való rohangálásra) 

    előzmény:
    Krizsta (1)
    2009-04-05  07:40

Címlap

top